Geen reizen naar riskante gebieden Haagse burgemeester betreurt links college Honderden kiezers via machine 'font' gestemd Voor ontucht met eigen kinderen 5 jaar geëist Havermans wilde bredere samenstelling ZATERDAG 24 MEI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 Beperkingen in vakantielanden door kernramp DEN HAAG (GPD/ANP) - Reizen naar.de risicogebieden Litouwen, Kiev, Oekraïne, Minsk, Wit-Rusland en Noordoost-Polen gaan in verband met het ongeluk in de kerncen trale in Tsjernobil tot nader order niet door. Dit heeft het ministerie van economische zaken gisteren bekendgemaakt na afloop van gesprekken met onder anderen de Algeme ne Nederlandse Vereniging van Reisbureaus en de Consumentenbond. De bedoeling van het overleg was duidelijkheid te verschaffen voor reisorganisatoren en consumenten over de vraag of reizen naar deze risicogebieden kunnen worden hervat. Reizigers die al een reis hebben geboekt naar een van deze bestemmingen, hoeven geen annu leringskosten te betalen. De reis bureaus zullen nadere informatie verschaffen over andere door de reiziger gemaakte kosten, zoals vi sum, bijdrage garantiefonds en verzekering. Overigens zijn in de afgelopen weken al reizen naar deze risicoge bieden door reisorganisatoren af gezegd, waarbij de betaalde reis- sommen volledig werden vergoed. Er wordt nog verder overleg ge voerd om te bekijken of de schade voor consument en reisorganisator verder kan worden beperkt. Voor de adviezen omtrent reizen naar het buitenland is uitgegaan van de Nederlandse norm, die in houdt dat iedere Nederlander per jaar 100 millirem boven de natuur lijke achtergrondstraling mag ont vangen. Baby's Voor touringcarreizen met be stemming Moskou en Leningrad kan wel, zij het zonder verblijf al daar, via Minsk worden gereisd. Reizen van niet langer dan drie we ken naar Hongarije, Roemenië, Tsjechoslowakijke, Polen (exclu sief het noordoostelijke deel), Mos kou, Leningrad en de directe om geving van deze steden kunnen wel doorgaan. Daarbij wordt afge- AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang zijn vijf kinderen seksueel door hun vader en (stief)moeder mis bruikt. Uit angst voor hun vader, die met bierflesjes en een vuurwa pen zou hebben gedreigd, speel den vier zoons en een dochter de seksuele spelletjes van hun vader mee. Bijna allemaal kregen ze daardoor grote emotionele en psy chische problemen waarvoor ze ja renlang behandeld zullen moeten worden. Dit zei gisteren de Am sterdamse officier van justitie mr. B. Broers in een van de ernstigste ontuchtzaken die volgens haar ooit zijn voorgekomen. Tegen de vader, een 55-jarige Amsterdammer, eiste zij vijf jaar gevangenisstraf. De moeder zal mogelijk later terecht moeten staan. Het gerechtelijk vooronder zoek tegen haar loopt nog. De man wordt ervan beschul digd sinds 1974 met drie van zijn acht kinderen uit zijn tweede hu welijk en twee jonge jongens uit zijn derde huwelijk ontucht te heb ben gepleegd. De man liet de jon gens met zijn derde vrouw vrijen en geslachtsgemeenschap hebben. Een dochter zou door hem zijn verkracht en aangezet tot seks met zijn vrouw. Hoewel de tenlasteleg ging begint in 1974, zijn er volgens de dagvaarding al sinds 1957 sek suele handelingen met enkele van de kinderen uitgevoerd. De feiten van vóór 1974 zijn echter al ver jaard. De dochter zou op negenjari ge leeftijd al door haar vader zijn verkracht. Kindertehuizen De Amsterdammer ontkent de ontucht. De aanklacht tegen hem zou zijn ingediend door zijn doch ter en twee zoons uit het tweede huwelijk. Zij zouden daartoe zijn aangezet door hun moeder, die het niet kon verkroppen dat haar ex- man met zijn derde vrouw en twee zoontjes een tamelijk gelukkig le ven leidde. De kinderen uit het Cel voor wurging vrouw op verzoek UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft gisteren een 29-ja- rige man veroordeeld tot achttien maanden cel met aftrek van voor arrest wegens het op haar eigen verzoek wurgen van een vrouw in de psychiatrische inrichting Van der Hoeven-kliniek in Utrecht op 14 december 1985. Tegen de man was twee jaar gevangenisstraf geëist. Het tweetal zat in die inrichting wegens een terbeschikkingstelling van de regering. Ze waren daar met elkaar in contact gekomen en had den een hechte verhouding opge bouwd. Maar de vrouw ging onder invloed van gebeurtenissen uit haar verleden gebukt onder een ondraaglijk psychisch leed en wil de absoluut een einde maken aan haar leven. Zij vroeg de man haar te helpen. Daarop wurgde hij haar. De rechtbank verweet de man dat hij geen professionele hulp had in geroepen. Ook vond zij de metho de van wurging verwerpelijk. raden baby's tot één jaar mee te ne men. Volwassenen staan in deze lan den gedurende een verblijf van drie weken bloot aan een dosis straling die ongeveer gelijk is aan de Nederlandse norm voor langdu rige blootstelling (100 millirem voor een jaar). Om zomin mogelijk radioactieve stoffen op te nemen, wordt aangeraden in deze landen geen melk direct van de koe te con- Voor reizen naar Bulgarije wordt aangeraden als voorzorgsmaatre gel babyvoeding mee te nemen. Het drinken van melk direct van de koe en het gebruik van verse bladgroente wordt afgeraden voor Joegoslavië, Oostenrijk, Italië, Fin land en Zweden. Zweden "Iedereen die deze zomer Zwe den wil bezoeken kan zulks doen met de zekerheid dat Zweden nog steeds een land is waar water, lucht en natuur schoon zijn". Dit heeft de Zweedse minister van land bouw, Svante Lundkvist, gisteren verklaard naar aanleiding van be richten dat de straling in Zweden nog steeds ver boven de normale waarden zou liggen. De minister ontkende nadrukke lijk dat het in Zweden gevaarlijk zou zijn. Hij zei dat de veiligheids voorschriften in Zweden zeer streng zijn. Berichten waarin spra ke was van een straling die 140 maalboven de veiligheidsgrens ligt, werden nadrukkelijk tegenge sproken; tweede huwelijk brachten hun jeugd door in kindertehuizen ter wijl de twee zoontjes uit het derde huwelijk thuis woonden en naaf goede scholen gingen. Om aan te tonen dat de man er door drie van zijn in totaal tien kin deren was ingeluisd, kwamen twee kinderen uit het tweede huwelijk getuigen. Dat gebeurt zelden bij een rechtbank. Weliswaar zei de zoon dat hij met en door zijn vader zijn eerste seksuele belevenissen had meegemaakt, maar van dwang van zijn vader was daarbij geen sprake geweest. Dit gold volgens de zoon ook voor de andere kinde- Advocaat mr. J. Knap gaf toe dat zijn cliënt dol is op seks. "Hij lust er wel pap van". Maar van dwang achter de seksuele daden door zijn kinderen is volgens de advocaat geen sprake. De rechtbank doet op 6 juni uitspraak. DEN HAAG - In Den Haag zijn, met vijftien jaar vertraging, einde lijk de provo's en kabouters van weleer aan de macht gekomen. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart dit jaar tekende zich een kleine linkse- meerderheid af, die na uiterst rommelige onderhande lingen uitliep op de verkiezing van zeven linkse wethouders. WD en CDA. stonden knarsetandend aan de zijlijn. Zes van de zeven wet houders zijn man, rond de 35, ge pokt en gemazeld in provo- en ka- boutertijd of iets dergelijks, waar na een snelle carrière in de ge meentepolitiek volgde. door Ben Rogmans De burgemeester is een CDA'er, getrouwd, vier kinderen, rechten in Leiden, promotie op gemeenten die bankroet dreigen te gaan: mr. dr. A. J. E. Havermans. Benoemd in augustus 1985. Nee, hij had er nog niet echt bij stil gestaan dat de progressieve wethouders van nu hem bij zijn be noeming negen maanden geleden - om het zacht uit te drukken - aller minst vriendelijk onthaalden. Inte gendeel: „De sfeer in het college is uitstekend", verzekert hij. Wel jammer dat er wat ervaren mensen weg zijn, maar de ploeg van nu is toch ook niet helemaal onbekend met het 'grote' werk. Het Rijksinstituut voor de Zuive ring van Afvalwater (RIZA) in Ne derland onderzoekt het zuive ringsslib op mogelijke verontreini ging dor radio-activiteit, als uit vloeisel van de ramp met de kern centrale in Tsjernobil. Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) heeft na de ramp alle waterkwali teitbeheerders (hoogheemraad schappen, waterschappen, provin cies en gemeenten) gevraagd pas op de plaats te maken met de ver werking van dit slib in afwachting van de resultaten van het onder zoek. Van importverbod naar controle voedingsmiddelen BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt het import verbod op voedingsmiddelen uit Oost-Europa om te zetten in een blijvend controlesysteem, dat min stens een jaar van kracht zal blij ven. Vrijwel alle landbouwproduc ten uit alle niet-EG-landen zouden aan deze controle moeten worden onderworpen. Dit heeft een woord voerder van de Europese Commis sie gisteren gezegd. De controlemaatregelen zouden een eind maken aan het importver bod dat tot 31 mei is afgekondigd. Het werd ingesteld naar aanleiding van de kernramp in Tsjernobil. De Commissie heeft nu voorge steld geen produkten in de EG toe te laten die uitkomen boven een norm van 100 becquerel voor melk en kindervoeding en van 500 bec querel voor alle andere produkten. Deze normen gelden voor het ge halte aan cesium 134 en cesium 137. Het jodiumgehalte zal eind mei geen enkele rol meer spelen, omdat dit element inmiddels bijna volledig is afgebroken. 'Agent schoot man dood uit noodweer' DEN BOSCH (ANP) - De Eindho- vense politieagent die onlangs een 23-jarige Eindhovenaar dood schoot handelde uit noodweer. Dat is gebleken uit een onderzoek van de rijksrecherche. De agent wordt niet strafrechtelijk vervolgd. Dat heeft mr.J. Jansen, de persofficier in het arrondissement Den Bosch, gisteren meegedeeld. Op 12 mei was de agent samen met een collega te hulp geroepen bij een huiselijke ruzie die zich af speelde in een flatwoning. Hij werd daarbij bedreigd door de eer dergenoemde man, die een sabel in de hand hield, en vuurde twee schoten op hem af. 'Lelijke dingen' De Haagse gemeenteraad, en dan vooral het linkse deel daarvan, had zich een andere burgemeester ge wenst dan iemand die in Panner- den, Druten en Doetinchem zijn er varing opdeed. Den Haag heeft meer politie-agenten dan Panner- den inwoners, er wonen meer amb tenaren dan in Druten mensen en meer werklozen dan in Doetin chem Achterhoekers. Den Haag wilde als grote stad een bestuurder met allure, bijvoor beeld een ex-minister of staatsse cretaris. Niet een burgemeestertje uit de provincie. „Er zitten inderdaad mensen rond de tafel die vorig jaar lelijke dingen hebben gezegd", herinnert Havermans zich. „Maar ik kon me dat best voorstellen, toen. De frac tievoorzitters van toen zaten in een vertrouwenscommissie, ze maak- <ten een advies en ze werden gepas seerd. Dan kan je boos worden. Maar voor mijn gevoel is dat al weer zolang geleden....Ik denk er niet meer aan". PvdA, D'66 en de combinatie van PSP, PPR en CPN hebben in de Haagse gemeenteraad 23 zetels. CDA en VVD .hebben er samen 22. Als het erom spant kan het college rekenen op een meerderheid van één stem. Havermans wil geen uit spraak doen over het verloop van de onderhandelingen. Wel zegt hij DEN HAAG - Pacifiste of geen pacifiste, de militaire in structies gaan voor. Zo bracht de marechaussee bij het paleis Noordeinde in Den Haag de hand aan de pet bij de aan komst van PSP-fractieleidser Andree van Es voor consultatie door koningin Beatrix over de kabinetsformatie. (foto anp> W aarschuwing tegen pillen uit China UTRECHT (ANP) - De onlangs in Nederland op de markt versche nen Chinese 'Chien Pu Wan'-pillen zijn ten onrechte niet ter beoorde ling en registratie aangemeld bij het College ter beoordeling van Geneesmiddelen. De documenta tie- en informatiedienst van de apothekersorganisatie KNMP zegt dit in het Pharmaceutisch Week blad. De pillen zijn hier door de impor teur geïntroduceerd als een 'voe dingssupplement'. Maar de distri buteur, Kempharm Geneesmidde len in Veghel, prijst Chien Pu Wan in zijn documentatie en in het Dro gisten Weekblad wèl als een ge neesmiddel aan, namelijk als een plantaardig middel voor reumati sche aandoeningen en zenuwpij- Volgens de KNMP voldoet de door Kempharm overgelegde do cumentatie over de samenstelling, farmacologie, giftigheid en klini sche effectiviteit in geen enkel op zicht aan de eisen die aan een dos sier over een geneesmiddel wor den gesteld. GEWURGD (ANP) - Een 35-jarige Hagenaar heeft tegenover de poli tie bekend dat hij donderdag zijn 69-jarige moeder heeft gewurgd met de ceintuur van haar jas. De man heeft naderhand tegenover de politie verklaard dat hij merkte dat zijn moeder de laatste tijd snel de ment werd. het te betreuren dat de samenstel ling van B en W niet wat breder is: „In ons staatsrecht is het zo dat de wethouders lid blijven van de raadsfracties. Ze mogen meestem men in de gemeenteraad. Monisme heet dat. Ik geloof niet dat zo'n sys teem zich leent voor een grote op positie in de raad. In de Tweede Kamer is het anders, daar kan het wel. In gemeenten moet echter worden gestreefd naar een zo breed mogelijk samengesteld col lege. Dat zou ik overigens ook ge zegd hebben als er een college van VVD, CDA en D'66 was ontstaan". Over de zeer kleine meerderheid van links in de raad maakt hij zich geen zorgen. „De sfeer in de raad is goed en alle voorstellen zullen za kelijk beoordeeld worden. Tot nu toe was het zo dat de meeste voor stellen vrijwel unaniem werden aangenomen. Ik denk niet dat dat zal veranderen, hoewel het beleid op bepaalde punten wel gewijzigd zal worden". Borreltje Wat hem opvalt is dat de bevol king in het westen veel harder is dan in het oosten des lands: „De mensen zijn hier bepaald niet timi de. Ze zeggen rechtuit waar het op staat: als ze het niet met je eens zijn, maar gelukkig ook als ze het wel met je eens zijn. Ik mag dat wel", aldus Havermans. Het bevalt hem - 'en mijn vrouw' - uitstekend in de residentie. Met name het internationale karakter DEN HAAG (GPD) - Behalve in Katwijk hebben ook elders in het land enkele honderden kiezers woensdag zonder het zelf te besef fen op een partij gestemd die niet hun voorkeur had. De fout is ver oorzaakt door een verkeerd ge bruik van de elektronische stern- machine, waarmee een dertigtal gemeenten heeft gewerkt. Het elektronisch uitbrengen van een stem gebeurt door een knop in te drukken. De kiezer moet dat doen vóór de naam van de kandi daat van zijn keuze. Veel mensen drukten echter op de knop achter de kandidaat van hun voorkeur. Op die manier kwam hun stem te recht bij de kandidaat van de partij die rechts van de partij van hun voorkeur stond afgedrukt. Het verkeerd gebruik van de stemmachinc kwam vrijdag aan het licht, toen bleek dat in Katwijk een onwaarschijnlijk groot aantal van 360 stemmen was uitgebracht op de CPN. Deze partij veroverde bij de vorige verkiezingen slechts 96 stemmen. Vermoed wordt dat veel SGP-kiezers de stemmachine verkeerd hebben gebruikt, waar door die stemmen bij de CPN te rechtkwamen. AMSTERDAM (ANP) - De staat zal beroep aantekenen tegen het verbod van de Haagse rechtbank- president P. Offers om Karate Bob terug te sturen naar zijn vaderland Joegoslavië. Justitie in Den Haag deelde dit gisteren mee. Het appèl houdt in dat de Joego slaaf, die zegt een ex-lid van de ge heime dienst te zijn, nu nog niet het land wordt uitgezet. De behan- van de stad spreekt hen erg aan. Eén, twee keer per week een bor reltje op een ambassade, ontvang sten, internationale contacten en dergelijke. „Die borrels zijn niet al leen maar gezellig. Je komt er steeds weer mensen tegen van wie je achteraf denkt: goed dat ik die toch even gesproken heb", zegt Havermans. Hij doelt op het 'infor mele circuit', het lobby-werk. Daarin heeft hij in de korte tijd dat hij in Den Haag zit al één duidelijk succes geboekt: de residentie krijgt in september dit jaar de in- formatica-universiteit, een top-op- leiding op het gebied van de auto matisering voor vakmensen uit al lerlei richtingen. Havermans zegt zijn baan als burgemeester elke dag weer op nieuw een enorme uitdaging te vinden. De kennismakingstijd is nu voorbij, dus er is weer tijd om te tennissen. Met het bijhouden van Ook in het Gooi zijn veel stem men bij de verkeerde partij te rechtgekomen. Wie in Naarden, Bussum, Huizen en Laren een voorkeursstem had willen uitbren gen op Wim Kok van de PvdA, deed dat door een verkeerd ge bruik van de machine op ene Van den Steenhove van het CDA. Theo Joekes van de VVD zag in die ge meenten een deel van zijn voor keurstemmen terechtkomen bij de kandidaat Veldkamp van D66. De stemmachines zijn bij de ge meenteraadsverkiezingen in maart van dit jaar voor het eerst gebruikt. Ook toen zijn volgens een woord voerder van de gemeente Tiel fou ten gemaakt. "Wij hebben het pu bliek daarna uitgebreid voorge licht over de werking van die ma chines. Dat heeft geholpen. In onze gemeente zijn, voor zover dat nu is te overzien, deze keer geen vergis singen gemaakt". Het verkeerd gebruik van de ma chines heeft geen gevolgen voor de uitslag van de Tweede-Kamerver kiezingen. Hoewel het aannemelijk is dat de stem bij vergissing op een andere partij is uitgebracht, valt dat nooit te bewijzen. deling van het appèl door het ge rechtshof zal worden afgewacht. Mr. Offers bepaalde donderdag tijdens een kort geding van Karate Bob tegen de staat, dat deze niet naar Joegoslavië mag worden uit gezet. Het verdrag van Rome ver zet zich daartegen, meent de Haag se rechter. Karate Bob staat in zijn vaderland mogelijk een onmense lijke behandeling te wachten, al dus mr. Offers. de moderne literatuur wil het wat minder vlotten: „De stapel nog te lezen boeken groeit nog steeds". Overigens spreekt hij steeds na drukkelijk in de 'wij'-vorm: zijn vrouw wordt zonder meer geacht mee te werken in de stad. Is er voor haar sinds Doetinchem veel veran derd „Niet echt. Ze is tenslotte al vele jaren vrouw van een burge meester. Ze probeert thuis te zijn als de kinderen uit school komen, ze tennist en probeert dagelijks een wandeling te maken langs het strand. Verder werkt ze in allerlei organisaties en instellingen en doen we een deel van mijn pro gramma samen. We voelen ons hier iedere dag thuis. Den Haag is een fijne stad om in te werken. Een stad met veel verschillende karak ters. Het is erg afwisselend en ge lukkig zijn we niet de hele dag be zig met representatie. We zijn ook echt aan het werk". Joekes (WD) alsnog gekozen in de Kamer DEN HAAG (ANP) - Theo Joekes keert terug in de Tweede Kamer voor de VVD. Uit de processen- verbaal van de negentien hoofd stembureaus die gisteren door de griffie van de Tweede Kamer wer den doorgenomen, blijkt dat Joe kes in de kieskringen Den Helder en Haarlem samen 40.755 voor keurstemmen heeft behaald. Aan gezien de volgorde van de kandida tenlijsten in die twee kieskringen gelijkluidend is mochten de voor keurstemmen worden opgeteld. In het hele land behaalde Joekes 284.000 voorkeurstemmen, goed voor bijna vijf kamerzetels. Wim Kok (PvdA) kreeg in totaal 571.945 voorkeurstemmen en werd daar mee gekozen in tien kieskringen. Komende week dinsdag wordt door loting bepaald in welke kies kring Kok gekozen wordt ver klaard. Het is nog onduidelijk wie in de nieuwe VVD-fractieplaats moet maken voor Joekes. Binnen de fractie circuleren in dit verband de namen van de kamerleden De Beer, Franssen, De Grave, Wieben- ga en Rempt-Halmmanns de Jongh. Dinsdag is bekend wie van dit vijftal de zojuist (opnieuw) ver overde kamerzetel aan Joekes moet afstaan. De Kiesraad beslist daarover bij loting. Het vroegere PPR-Tweede-Ka- merlid H. Waltmans wordt toch geen lid van de Eerste Kamer. De PPR'er J.P. de Jong is gisteren op voorkeursstemmen gekozen tot Eerste-Kamerlid voor de PPR. Dit heeft de Kiesraad bekendgemaakt. De Jong stond vierde op de lijst. Waltmans werd van de derde naar de tweede plaats geschoven nadat Leo Jansen die de tweede plaats bezette, regionaal inspecteur voor de milieuhygiëne in Zuid-Holland was geworden. De Jong zei gister avond dat hij zich nog moet bezin nen op de vraag of hij zijn uitver kiezing aanvaardt. Het PPR-partij bestuur, dat zich onaangenaam verrast toonde over de plotselinge wending op de kan didatenlijst, zei er gisteren vertrou wen in te hebben dat Waltmans vóór De Jong alsnog in de Senaat zal komen. Weer schorsing voor omstreden gynaecoloog DEN HAAG (GPD) - Het college van B en W van Den Haag heeft gisteren de 54-jarige gynaecoloog die in het Haagse gemeentezieken huis Leyenburg voor eigen reke ning een praktijk voor kunstmati ge inseminatie zou hebben uit geoefend, opnieuw geschorst. De ambtenarenrechter had de arts eer der toestemming gegeven maan dag weer aan het werk te gaan. Het Haagse bestuurscollege heeft dat besluit ongedaan gemaakt omdat 'met zorg kennis is genomen van nieuwe, duidelijke aanwijzingen die ernstige medische fouten ver onderstellen'. De gynaecoloog, die eerder al in opspraak kwam wegens een abor tus op een 16-jarig meisje en de daarop volgende dood van de foe tus, werd op 15 april door de direc tie van het ziekenhuis en door B en W geschorst, omdat er aanwijzin gen waren dat hij zijn eigen zaad gebruikte bij het kunstmatig inse- mineren van vrouwen. De ambte narenrechter maakte die schorsing ongedaan, op voorwaarde dat de gynaecoloog een verklaring zou te kenen dat hij het kunstmatig inse- mineren zou staken. De directie van het ziekenhuis Leyenburg verzocht hierop de ge neeskundig inspecteur voor Zuid- Holland een onderzoek in te stellen naar de handelwijze van de arts, die de vergoedingen voor de kunst matige inseminaties niet aan het ziekenhuis afdroeg.. De bevindin gen van de inspecteur waren dus danig, dat hij de officier van justi tie inschakelde. Deze heeft beslo ten een nader strafrechtelijk on derzoek in te stellen naar de hande lingen van de gynaecoloog. 'Leo met de Gouden Handjes' vergokte lonen AMSTERDAM (ANP) - "Terwijl zijn gezin ieder dubbeltje moest omdraaien vond de loonadmini strateur van de Makro zijn genoe gen in het omdraaien van de fiches aan de roulettetafel. 'Leo met de Gouden Handjes' vergokte ruim vijf ton van de Makro tijdens 739 bezoeken aan het casino in Scheve- ningen. Daarnaast belazerde hij zijn collega's nog eens voor een ton. Een minimum gevangenis straf van anderhalf jaar is hier op zijn plaats". Dit zei de Amsterdam se officier van justitie mr. J. Pieters gisteren in de zogenoemde Makro- fraudezaak. De 56-jarige loonadministrateur verduisterde van 1982 tot en met 1985 ruim vijf ton van de Makro door salarissen van personeelsle den zowel op zijn eigen rekening als die van de personeelsleden te boeken. In werkelijkheid leed de Makro door het twee keer betalen van sociale premies een schade die ruim anderhalf keer zo hoog is, al dus de officier. De rechtbank doet 6 juni uit spraak. Havermans: de sfeer in de raad is goed. Beroep tegen vonnis Karate Bob

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5