Einde Leidse Baan- viaduct komt dichtbij Geen geld voor gewraakt kruispunt Strijd tegen uitbouw: 'Ik wil niet worden ingeklemd' Bewoners Bachlaan: asfalt om trillen bodem te stoppen Provinciale Waterstaat wil slopen 'Wielerronde' krijgt extra feestelijk tintje Waarom Zoeterwoude gromt als n waakhond WASSENAAR - De gemeente Wassenaar krijgt zo goed als zeker geen subsidie van 2.5 ton om het kruispunt Lange Kerkdam/Van Ol- denbarneveldtweg te verbeteren door middel van een lichte recon structie en het plaatsen van ver keerslichten. Een en ander bete kent dat B en W zich wederom over dit "meest hectische kruispunt van het dorp" zullen gaan beraden, al dus burgemeester drs. P.H. Schou- te deze week tijdens een vergade ring van de commissie algemene zaken. VVD-fractievoorzitter Ch. Aptroot liet weten inmiddels "het spoor knap bijster te zijn". De raad besloot vorig jaar juni immers om het kruispunt voor 67 mille te re construeren. De gemeente zag ech ter geen heil in een voorstel van de ministeriële directie verkeersvei ligheid (DW) om het verkeer op de Prinsenweg/Van Oldenbarne- veldweg voorrang te geven, uit Weer beraad in Wassenaar over 'meest hectische punt van het dorp' vrees voor filevorming op de Lan ge Kerkdam en voor sluipverkeer in de directe omgeving. Het gevolg hiervan was dat Wassenaar geen subsidie voor de reconstructie zou krijgen. Als alternatief stelden B en W vervolgens voor om het ver keer op de Lange Kerkdam/Van Oldenbarneveldtweg voorrang "om de hoek" te geven. De bestu dering hiervan zou echter zoveel tijd vergen dat men onlangs echter besloot tot een lichte reconstructie en het plaatsen van verkeerslich ten omdat dit het aantal ongevallen "drastisch zou kunnen verminde- Alle fracties waren het erover eens dat het bewuste kruispunt niet los kan worden gezien van de totale Wassenaarse verkeerspro blematiek. Daarnaast speelt ook de hele problematiek rondom het pretpark Duinrell hier een grote rol. De raadsleden vonden dat dc zaak op zo'n kort mogelijke ter mijn, het liefst nog voor de zomer, opnieuw moet worden bekeken, hetgeen bepaald niet makkelijk is. Over het kruispunt is volgens burgemeester Schoute al "een dos sier dik geschreven", terwijl er geen dag voorbij gaat of er ver schijnt wel een politierapport met ongevallen die hier hebben plaats gevonden. Probleem Een heel ander probleem vormt de financiering van de plannen nu Wassenaar vrijwel zeker geen sub sidie voor het opknappen van het kruispunt zal krijgen. De "subsi dies voor onveilige kruispunten" worden namelijk met ingang van 1987 stopgezet terwijl het subsidie potje voor 1986 al op is, aldus de burgemeester die de commissiele den voorts liet weten dat het Was senaarse spaarpotje "onvoorziene uitgaven" naar "het negatieve dreigt door te slaan, wanneer we in dit tempo doorgaan met geld uitge ven". CDA-woordvoerder H. Schelhaas bepleitte extra in spraakmogelijkheden voor de be de wijken rondom het kruispunt daar het onvermijdelijk zou zijn dat eventuele verkeers lichten op het bewuste kruispunt het sluipverkeer zouden kunnen gaan bevorderen. Een bewoner van de Middelweg kondigde tij dens het spreekrecht al aan "dat de buurt zich aan het beraden is". De commissie ging tevens ak koord met een serie maatregelen om de kruispunten Van Duiven- voordelaan/Groeneveltlaan. Van Duivenvoordelaan/Hofcampweg en Hofcampweg/Starrenburglaan te beveiligen door het plaatsen van middendruppels, het verwijderen van uitzichtbelemmerende beplan ting en het verleggen van rijbanen en voetpaden. De plannen, die vol gens VVD en PvdA "niet overlo pen van originaliteit" moeten het aantal ongevallen op deze kruis punten met zo'n 50% verminderen, aldus een ambtenaar. VOORSCHOTEN - Het Leidse Baan-viaduct over de Voorschotense Papelaan wordt waarschijnlijk ge sloopt. Provinciale Water staat heeft dit gisteren offi cieel voorgesteld aan Gede puteerde T.F.J. Janssen. De bestuurder voelt er veel voor en wil het zijn mede bestuurders op 3 juni voor leggen. Wanneer Gedeputeerde Staten (GS) dan akkoord gaan, komt het voorstel nog voor de zomer in de provinciale commissies voor finan ciën en verkeer. Zij kunnen het op nemen in het investeringsschema voor de komende vijf jaar. Tegen die tijd moet dan duidelijk zijn hoe de operatie dient te worden aange pakt, vooral met het oog op het ve le verkeer en omwonenden. Ook over kosten - waarschijnlijk enkele tonnen - en datum dienen afspra ken te worden gemaakt. Op dit moment blijven de voor zichtige ramingen van provinciale staten geheim, om de onderhande lingspositie van de provincie niet in het nauw te brengen. Aanne mers zouden dan heel ruim kun- ZOETERWOUDE - Omdat het or ganiserende 'Wielercomité Zoeter- woude' het eerste lustrum viert krijgt de jaarlijkse wielerronde, dit jaar op 15 juni, dit keer een extra feestelijk tintje. Zo kunnen voor het eerst ook Stompwijkse renners aan de zogeheten 'burgerronde' (over 40 kilometer) meedoen. De organisatie vindt dat het nu maar eens afgelopen moet zijn met al het gerommel over de gemeentelijke herindeling waarbij Stompwijk eventueel gemeente Zoeterwoude wordt. "In plaats van al dat gepraat moet er nu maar eens gesport wor den". zo meldt ze. Veel aandacht zal bij de Wieler ronde ook uitgaan naar de ver keersobstakels op het parcours Watersport De Wassenaarse Watersport Vereniging zet morgen tussen tien en vijf uur haar deuren wijd open. Iedereen die interesse heeft in de watersport in het algemeen zijn welkom bij de nieuwe havep aan het eind van de Van Duivenvoor delaan in Wassenaar. Daar is ook een tweedehans watersport-ac- cessoiresmarkt, een bezichtiging van bootjes die te koop zijn, brandblusdemonstraties en er va ren modelboten. Volleybal De Zoeterwoudse woon- en leef gemeenschap Swetterhage orga niseert morgen een volleybaltoer nooi op het terrein. Zestien ploe gen treden er aan voor het toer nooi, dat wordt besloten met het ZOETERWOUDE - "Zoeterwou de is de laatste gemeente in dit deel van de Randstad waar groen gras en frisse lucht overheerst. Dc 8200 inwoners worden om ringd door een landelijk buiten gebied met veel weilanden. Maar o wee, als een andere gemeente wat land wil 'inpikken'. Dan komt Zoeterwoude in actie en gaat het dorp grommen als een echte waakhond". Dat gaf Zoeterwouds wethou der Van der Heijden gisteravond zo'n dertig nieuwe ingezetenen van het dorp mee tijdens de zo geheten 'burgeravond'. Een avond, georganiseerd door het gemeentebestuur, die een bijdra ge dient te leveren aan het tot stand komen van een goede com municatie tussen burger en be stuurders. Meer dreigende woorden had de wethouder gisteravond trou wens niet nodig. Want nieuw bakken Zoeterwoudenaren heb ben volgens hem weinig reden tot klagen. "Het dorp is niet arm lastig. heeft sinds jaren een slui tende begroting en kent ook al tijden geen belastingverhogin gen. Bovendien heeft Zoeter woude één van de laagste onroe rend goed-belastingen van de omgeving", aldus de wethouder. De nog geen jaar in Zoeter woude wonende burgers kregen vervolgens te horen hoeveel de gemeente jaarlijks voor hen re serveert: 1985 gulden. Daarvan gaat per inwoner 225 gulden op aan verkeer, 245 gulden aan on derwijs, 400 aan sociale voorzie ningen, 200 aan volksgezondheid en 300 gulden aan ruimtelijke or dening. Een rijk dorp, meende ook wethouder Granieuwski. "Met tachtig verenigingen en stichtin gen is hier heel wat te doen. Er zijn tien koren, zes muziekgezel schappen, twee toneelverenigin gen, een schildersclub en een fo- togralïevcreniging. Daarnaast heeft men de mogelijkheid om uit dertien sporten te kiezen", prees ook deze wethouder Zoe terwoude aan. Nadat ook burgemeester Hou- dijk z'n zegje had gedaan bleef er voor de nieuwelingen weinig te vragen over. Ze moeten zich in één avond heel wat meer inge burgerd voelen. En van het groen zullen ze in elk geval wel afblijven.. Zuidbuurtseweg, Watertje, Dorps straat, Dr. Kortmannstraat en bij de finish op de Schenkelweg. Eer der dit jaar verklaarde burgemees ter Houdijk dat de renners geen noemenswaardige last van de om streden obstakels zouden hebben. Of dat zo is, weten we na 15 juni. Opgave voor de burgerronde, die om 12 uur begint, is mogelijk tot en met zondag 1 juni bij André Hilger- som. Dorpstraat 40 (telefoon 2380). Het programma ziet er verder als volgt uit: 13.15 eerste manche sole xenrace, 13.25 tweede manche so lexenrace, 13.35 herkansingsronde solexenrace, 13.45 liefhebbers/ve teranen over 50 kilometer, 15.05 fi nale solexenrace, 15.20 massastart solexenrace en om 15.35 amateurs over 80 kilometer. nen inschrijven, aldus een woord voerder. In plaats daarvan heeft de provincie aan verschillende aanne mers gevraagd hoe zij het willen doen en hoe duur dat uitpakt. Op blazen met dynamiet zou zo simpel nog niet zijn, aldus de woordvoer der. Drilmachines lijken meer in de rede te liggen. Een deskundige van de gemeente Voorschoten ver wacht dat er een kraan met bal aan te pas zal komen. Wezensvreemd Hij wist van de nieuwste ontwik kelingen niets af, maar is bijzonder blij. Jaren geleden, toen de gewe zen commissaris der Koningin Vrolijk Voorschoten bezocht, vroeg de gemeente al of het via duct kan worden gesloopt. Het zou "een wezensvreemd element zijn in het agrarische gebied vol na tuurwetenschappelijke waarden". Probleem kan volgens hem zijn dat het viaduct niet in verschillen de fases kan worden aangepakt: de vele automobilisten, fietsers en voetgangers moeten allemaal on der één overkapping door. Vooral de vele fietsers die van Voorscho ten naar Wassenaar rijden, lijken tijdelijk de dupe worden, tenzij de werkzaamheden in een niet-zomer- se vakantie worden verricht. In 1972, korte tijd na het opleve ren van het viaduct, werd de Leid se Baan weggestemd door Provin- ciale Staten. Voor het openbaar vervoer, waar het allemaal om te doen was, zouden andere oplossin gen te bedenken zijn en de Baan verdween uit wegen- en streek plannen. Pogingen van Wassenaar se WD'ers als Smit-Kroes en Ap troot (de plaatselijke fractievoorzit ter) om de verbinding Leiden-Den Haag uit de motteballen te halen, bleken vorig jaar kansloos. Leiderdorper Van der Voort wijst naar de plaats waar zijn buurman een 2.80 meter hoge uitbouw wil crei Hij strijdt er al jaren legen. (f0to H LEIDERDORP - Beperking van het daglicht, waardevermindering van zijn woning en aantasting van opzet en karakter van zijn straat. Dat zijn de bezwaren die Leider dorper B.J. van der Voort heeft te gen de plannen van zijn buurman om aan de Ereprijskamp een uit bouw te creëren. Een uitbouw die naar de twee garages aan de voor kant van zijn huis is gesitueerd. Door de verspringende bouw van de huizen aan de Ereprijskamp kijkt een aantal bewoners, onder wie de bezwaarmaker, aan de voor kant uit op een deel van de gevel van de buren. Komt de uitbouw er. dan kijkt Van der Voort dientenge volge tegen een blinde muur van 2.80 hoog aan. En dat idee trekt hem allerminst. Vandaar dat hij be zwaar heeft aangetekend tegen de plannen van zijn buurman. Van der Voort: "De Ereprijs- kamp is uniek, juist door die ver springende woningen. Wat hier staat, zie je nergens anders in de wijk Voorhof. Stel dat iedereen er hokjes en bergingen bij gaat bou wen. Dat is toch geen gezicht? Het hele open karakter aan de voor kant verdwijnt erdoor", aldus de Leiderdorper, die al vier jaar tegen de uitbouw is gekant. Hij heeft een lange ambtelijke weg bewandeld. Plantenmarkt De Leiderdorpse christelijke oratoriumvereniging 'Excelsior' houdt morgen een plantjesmarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor de clubkas. Standplaatsen van de markt zijn winkelcentrum 'Santhorst' en het plein achter het gemeentehuis bij Winkelhof. Tus sen negen en vier uur trachten le den van de oratoriumvereniging de plantjes van de hand te doen. Rommelmarkt De Voorschotense christelijke oratoriumvereniging 'Exultate Deo' houdt morgen de jaarlijkse rommelmarkt op het plein voor de Gereformeerde kerk aan de Schoolstraat. De opbrengst is be stemd voor de organisatie van het concert in de sporthal. Er kan worden 'gerommeld' tussen negen en vier uur. OEGSTGEEST - Het dierenpark van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest aan de Endegeesterstraatweg in Oegstgeesl bestaat vijfjaar. Daarom krijgt het schapenscheerders/eest. dat hier jaarlijks wordt gehouden, op zaterdag 31 mei een extra feestelijk tintje, 's Morgens van tien lot elf uur en 's middags van half drie tot half vier houdt dierenarts S. Stibbe een dierengezondheidsconlrole. Bezoekers van de festiviteiten kunnen hier hun huis dier laten keuren. Het traditionele schapenscheren, waarbij ongeveer dertig schapen geschoren worden, begint om twee uur en duurt tot vier uur. Verder is er een politiehondenshow (13.30-14.00 uur) en het onderdeel 'Sport en Spel' (10.00- 15.30 uur). Ook staan op het terrein een aantal kramen. VOORSCHOTEN - Het stuk Bach laan tussen Van Beethovenlaan en Leidseweg in Voorschoten moet worden geasfalteerd voordat het kruispunt Van Beethovenlaan/ Bachlaan is gereconstrueerd. Via deze reconstructie wil de gemeente het onaantrekkelijk maken de ver smalde Prins Bernhardlaan in te schieten. Automobilisten dienen de Bachlaan-oost te kiezen, terwijl een toename van de verkeersdruk hier onaanvaardbaar is. Dit schrijft A.C. Groothoff na mens al zijn mede-straatbewonei s. Hij meldt dat Bachlaanbcwoncrs al in 1981 aanvoerden dat het trillen van de bodem funest is voor de huizen. Er zou sprake zijn van ern stige overlast en schade. In een reactie stelden B en W begin 1982 dat de NZH adviseert het stuk weg te asfalteren. De busmaatschappij laat op een groot deel van de dag acht maal per uur bussen door de straat rijden. Het kwam er maar niet van en de bewoners ergerden zich aan op merkingen van B en W dat dc weg op een (stevige) zandrug ligt. 'Die zandrug is ook aanwezig in het deel van Vlietwijk waar de bus rijdt', brengen zij daar tegenin. En in dat deel ligt wél asfalt. Sterker nog: de Bachlaan-oost is het enige niet-geasfaltoerde gedeelte van de huidige busroute in Voorschoten. Tot slot schrijft Groothoff dal in de B en W-notitie van 23 december, die uitgangspunt is geweest voor de besluitvorming, nog werd voor gesteld de Bachlaan-oost te asfalte ren, net als de bewoners nu voor stellen. Een woordvoerder van de gemeente legt uit dat het niet zover is gekomen. De gemeenteraad heeft besloten van de Van Bectho- venlaan/Admiraal cie Ruylersingel/ Tromplaan-oost voorrangswegen te maken en het kruispunt bij de Bachlaan aan te passen. Voor het asfalteren van de Bachlaan is geen geld opzij gelegd, al gaan velen er vanuit dat dat 'zo snel mogelijk moet gebeuren'. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 - 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog biju bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941. maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. Maar een uitspraak heeft de ge meente nog niet gedaan. Wel heeft de raadscommissie ruimtelijke or dening onlangs zijn bezwaarschrift tegen de wijziging- en uitwerkings voorschrift van bestemmingsplan 'Voorhof, dat het plan van de buurman mogelijk maakt, onge grond verklaard. Omdat, zo bepaal de de commissie, "het hier maar om één bezwaar gaat". Van der Voort: "Logisch. Ik ben toch de enige die ermee te maken krijgt? Volgens mij denkt de ge meente: wie zwijgt stemt toe. Maar het kan ook zo zijn dat de andere bewoners geen bezwaar hebben aangetekend omdat ze gewoon heel tevreden zijn met de bestaan de situatie. Bovendien ben ik de enige die de kans loopt tegen een blinde muur aan te kijken, omdat de andere huizen de garage precies voor de deur hebben staan. Uit breiden is dan vrij moeilijk of zelfs onmogelijk". Correspondentie De Leiderdorper heeft nu de hele correspondentie én een advies/ commentaar dat een architect over de verbouwingsplannen heeft ge geven, aan de gemeenteraadsleden overhandigd in de hoop van hen steun te krijgen. Van der Voort heeft geen idee hoe de raad zal reageren. Hij-zegt er echter het volste vertrouwen in te hebben alsnog in zijn gelijk te wor den gesteld. Want: "De raadscom missie was niet precies van de si tuatie hier op de hoogte. De eigen- domsgrenzen van de Ereprijskamp stonden namelijk fout aangegeven op de plattegrond. Misschien dat ze de zaak nu beter gaan onderzoe ken". Van der Voort voelt zich gesterkt door de mening van de door hem ingeschakelde architect, Franso. Deze schrijft in een rapport dat "de individuele wens van een bewoner (de buurman in dit geval) het be lang van de overige bewoners zal schaden". En, meldt de architect: door het bebouwen van de vrije ruimte wordt Van der Voort 'inge klemd' en houdt hij een steegachti- ge voorruimte over. die de waarde van zijn woning nadelig zal beïn vloeden. Van der Voort: "Als mijn buur man zo graag wil bouwen, dan gaat hij maar naar het terrein naast de Muzenhof. Daar zouden ooit alle maal luxe bungalows worden ge bouwd, maar dat is door de reces sie nooit van de grond gekomen. Er staan alleen wat betonnen pa len. Daar is dus volop ruimte". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag o uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (allee voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg. Meiier, v. Leeuwen, Verhage. Groeneveld. Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 24 uur: R.van Leeuwer Fagelstraat 31, tel. 218661, spreekui Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer. Pieterse. v. Gen Taytelbaum. v. Luyk, Klaassen. Ru: Kruis, De Lange: E. de Langi tel. 121701, spreekuur Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smi W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk. Ju gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Muijsen bergh, de Sitterlaan 18. tel. 132877. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit Cobetstraa 43. tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden. Lahr, v. Rijn Bénit, Nieuwenhuis. Roos, Boer. i Waard. Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: D. van Wingerden tel. 310047, spreekuur Boshuizerkad< 31. Groep 5 - Schaefer. Jasperse, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman Noordeindsplein 2a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur: H.Jasperse, WitU Singel 72. tel. 124961. Leiderdorp za: L. Middendorp, Peppelschans K14 tel. 895525, spreekuur van 12.30-13 i zo: R. van Velzen, Drakestein 3, tel 891100, spreekuur van 12.30-13 t Vlaskamp 16. tel. 891100. Oegstgeest za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roelants Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven. Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel.071 766462; zo: A. Tromp, Leidseweg T tel. 071-762159. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voor hout. tel. 02522-10140. Wassenaar za: M.F. v.d. Feen, tel. 18309, spreekuu radres Hofcampweg 65; zo: I.C. Spelt, tel. 11844, spreekuuradres Van Groene- veltlaan 17. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van et de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst wa neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst v de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 23 tot vr 30 r, Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en van Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn. Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: B.E. Verlinden, Soeverein 43, Leider dorp, tel. 413366. Voorschoten, Wassenaar: B.P. Hazenberg,.Santhorstlaan 39-41, tel. 01751-15535. WIJKVERPLEGING Leiden Kruisvereniging, Middelweg 38, tel 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstele foon: 122222. VRIJDAG Leiden Leidse Schouwburg, Oude Vest 45 - To neelstuk 'Love's Labours lost' van Sha kespeare, 20 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33a - Feeste lijke avond stedelijk volwassenenwerk met demonstratie werk cursisten, 19-21 uur en optreden 'Sound of Steel' vanaf 21.30-01 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66 - Film 'La Historia Oficial', 21.15 uur. LAK-theater, Cleveringaplaats - Lak-r. vue "All that sing, dance and talk', 20.30 Vlietschans-school, Apollolaan - 'An dorra* van toneelgroep De Jonkies, 20.15 uur. Groenoordhallen - Internationale politie muziekshow, 20-23 uur. Hooglandse kerk - Toonkunstkoor Lei den concert, 20 uur. Oegstgeest Groene Kerkje - Concert Mendelssohn Trio, 20.15 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein Optre den groep 'Red Shoes', 22 uur. Zoeterwoude Ons Huis, Kosterspad - Muziekavond muziekschool, 20 uur. ZATERDAG tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 Oegstgeest Kasteel Oud Poelgeest - Start St. Joris- marsen, met reünie veteranen om 13 uur in het koetshuis, start wandeltocht 14.15 Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat Wandelorgelconcert, 15-15.30 uur. Antonius Clubhuis, Lange Mare 43 - Stripdag van het Stripschap, 10 uur. Zeemanlaan/Van 't Hoffstraat - 'Slente- rie* met o.m. oude ambachten, gooche laar, vanaf 10-17 uur. Leidse Hout - Jubileumtrimloop AV Holland, 12 uur. Wassenaar Vereniging Nationale Dierenzorg, Zij- deweg - Open huis asiel met demonstra ties politiehonden, 11-16.30 uur. Haven, eind Van Duivenvoordelaan - Open dag Wassenaarse Watersport Ver eniging, 10-17 uur. Zoeterwoude Swetterhage-terrein - Volleybaltoer nooi, hele dag, ballonvaart 17 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2