Nauwelijks discussie tijdens debat grote drie Verhalen van van de baan bij stand even Staatsloterij belastingvrij Actie tegen drugsoverlast Huisartsen draaien dinsdag zondagsdienst WD'ers bezorgen eigen partij verlies in Senaat Tweede Kamer kan Janmaat zetel weigeren Meisje (18) bekrast met hakenkruizen en SS-tekens Zomerkamp voor Russische kinderen Zeven procent kiezers door debat beïnvloed Lange tirade van Ruding tegen PvdA V.d. Broek: geen kabinet CDA en PvdA Dreigbrief wegens PvdA- affiches WD-senatoren tegen plan De Graaf HIJSKRAAN GEKANTELD Buurtbewoners Zeedijk zijn het zat WOENSDAG 21 MEI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 AMSTERDAM (ANP/GPD) - En kele honderden bewoners uit de omgeving van de Zeedijk, Nieuw- marktbuurt en Burgwallen hebben gisteravond na een demonstratieve tocht door Amsterdam de gevel en de ramen van het stadhuis aan de Oudezijds Voorb urgwal volge plakt met een affiche met de tekst „Amsterdam heeft er genoeg van" en met de afbeelding erop van een heroïnespuit. Tot deze actie werd besloten op een emotionele vergadering van buurtbewoners in de Oude Kerk, belegd door het wijkcentrum d'Ou- de Stadt uit onvrede over de gang van zaken rond de bestrijding van de overlast van heroïneverslaafden en de straatcriminaliteit in de buurt. Tijdens de vergadering bleek dat de spanningen in de buurt hoog zijn opgelopen. Sommigen dron gen op de vergadering aan zelf op te treden tegen de verslaafden, waarbij het gebruik van honkbalk nuppels en het „in de gracht slaan" van verslaafden werden aanbevo len. He.t bestuur van het wijkcen trum liet evenwel weten niets te voelen voor het spelen van eigen rechter en het hanteren van geweld tegen de verslaafden. Er heerst grote ontevredenheid over het beleid van de gemeente rond het heroïneprobleem in de buurt, zo bleek op de vergadering. Weliswaar is men een jaar geleden met het ontmoedigingsbeleid be gonnen en is er ook enig succes ge boekt op een deel van de Zeedijk, maar in de onmiddellijke omge ving daarvan is het nu erger dan ooit en ook op de Zeedijk zelf is de bestrijding van de heroïne-overlast tot stilstand gekomen. Gesprekken met het gemeentebestuur hebben tot nog toe niets opgeleverd, aldus de woordvoerders van het wijkcen trum. "Ik ben er de man niet naar om jullie sprookjes te vertellen", riep inspecteur Van Dijk van het bu reau Warmoesstraat op de vergade ring in de Oude Kerk uit. „Wij heb ben een plan opgesteld om de over last te kunnen beperken. Daarvoor waren wel vijftig man politie extra nodig. Die krijgen we dus niet. Dan mag en kunt u ook van ons niet verwachten dat wij deze zomer de drugsoverlast wel even zullen op lossen. We zullen wel al het moge lijke doen om de zaken in de hand te houden, maar ik moet u waar schuwen. Als er geroepen wordt over harde acties en het gebruik van knuppels, dan zal het effekt zijn dat wij ook tegen u moeten op treden. Dat kan nooit de bedoeling zijn". Over één zaak was iedereen het roerend eens. De Wallen en de Zee dijk worden na een periode van be trekkelijke rust opnieuw geterrori seerd door de straathandel in drugs en niet te vergeten het bal letje balletje, dat zich vooral in de Hoogstraat, Damstraat en Nieu- wendijk als onkruid verspreidt. De aanwezigen waren het er ook over eens dat het optreden van de poli tie nauwelijks zoden aan de dijk zet. „Als het gaat om het beschermen van een paar bloemetjes die de olympische ringen vormen, kan er dag en nacht bewaking bijgezet worden. Als er een kraakpand ont ruimd moet worden, worden er ka pitalen en blikken ME aangespro ken om die situaties op te lossen. Maar als het gaat om echte buurt- belangen, dan kunnen er zelfs geen vijftig man politie extra van af. Als dat zo doorgaat, moeten we een an- ti-olympiade-actie op touw zetten", aldus een van de reacties uit de zaal, die veel bijval kreeg. DEN HAAG/LEEUWARDEN (GPD) - De huisartsen komen vol gende week dinsdag in actie als het overleg vandaag tussen een kabi netsdelegatie en de Landelijke Huisartsenvereniging over verho ging van de particuliere tarieven niets heeft opgeleverd. Zij zullen dan een zondagdienst draaien en alleen in noodgevallen hulp verle nen. Het draaien van een zondag- dienst houdt in dat de spreekuren komen te vervallen. De huisartsen blijven wel bereikbaar voor de ei gen patiënten. Spoedgevallen zul len gewoon behandeld worden; minder dringend zaken worden in overleg met de patiënt verschoven. De Landelijke Huisartsen Ver eniging, waarbij 90 procent van al le huisartsen is aangesloten, zegt de acties richting overheid voort te zetten, zolang er geen overeen stemming is over een verhoging van de tarieven voor particuliere patiënten. Die acties bestaan uit het opschorten van allerhande overleg en het doorsturen van re clamemateriaal naar het ministerie van WVC. De huisartsen in Frieslanden voerden gisteren al actie om bij de regering aandacht te vragen voor hun inkomenseisen, een regeling voor apotheekhoudende huisartsen en verloskundige hulp. Volgens voorzitter Bogtstra van het district Friesland van de LHV is de actie goed verlopen. "De pa tiënten hebben er rekening mee gehouden. Zij hadden er ook be grip voor", aldus Bogtstra. Volgens hem hebben alle 240 huisartsen in Friesland meegedaan met de actie. Het LHV-bestuur wilde gisteren landelijk nog geen actie onderne men. Dat zou na een zaterdag en twee vrije pinksterdagen te "pa tiënt-onvriendelijk" zijn. DEN HAAG (ANP) - Doordat in Drenthe één WD-statenlid niet kwam opdagen en een andere WD'er net te laat was voor de stemming, is de WD gisteren bij de verkiezingen voor een nieuwe Eerste Kamer een restzetel kwijt geraakt. De liberalen gingen van 17 naar 16 zetels. De PPR kreeg er een zetel bij en heeft er nu twee. De Eerste Kamer wordt indirect oftewel 'getrapt' gekozen door de leden van Provinciale Staten in het hele land. Gisteren moest er weer worden gestemd in verband met een grondwetswijziging. De nu ge kozen nieuwe senatoren zitten nu voor een jaar, dus tot 1987. In dat jaar worden er in maart eerst ver kiezingen voor Provinciale Staten gehouden en daarna, in juni, ver kiezingen voor de Eerste Kamer. Als de eerdergenoemde twee WD'ers in Drenthe wel hadden gestemd, was de restzetel voor de DEN HAAG (ANP) - De Centrum democraten van Janmaat hebben inderdaad geld geboden voor het inleveren van haar kandidatenlijst in Lelystad. Volgens minister De Korte (binnenlandse zaken) is dat gebleken bij een onderzoek op ver zoek van de commissie voor de ge loofsbrieven. Het bieden van geld is strijdig met de zuiveringseed die elk kamerlid bij intrede moet afleg gen. Mocht Janmaat zijn kamerze tel behouden, dan kan de commis sie de Tweede Kamer adviseren hem op deze grond niet toe te la ten. De minister speelde het verzoek om informatie door naar burge meester Gruijters van Lelystad. Volgens Gruijters heeft heeft een lid van de Centrumdemocraten, de Hagenaar Sangster, tegen hem be vestigd dat hij 200 gulden had be loofd aan een voorbijganger, als deze de lijst wilde inleveren. Vol gens de kieswet mag alleen een kiezer in het betreffende district de kandidatenlijst inleveren, maar in Lelystad kon de partij toen nie mand vinden. Toen Sangster zelfs met het aan bieden van geld geen liefhebbers kon vinden, heeft hij de lijst toen zelf ingediend. Later vond hij toch nog een inwoner van Lelystad be reid de lijst alsnog in te leveren. Of deze geld ontvangen heeft weet Gruijters niet. Tijdens het afleggen van de zui veringseed verklaart een kamerlid onder meer dat hij of zij op geen enkele manier geld heeft geboden om een zetel te behalen. De com missie voor de geloofsbrieven be kijkt na de verkiezingen of alle ka merleden kunnen worden toegela ten en kan de Kamer adviseren een nieuw gekozen lid niet toe te laten. De Haagse rechter bepaalde gis teren dat de Centrumdemocraten in een advertentie in de dagbladen meedelen dat zij op onrechtmatige manier handtekeningen heeft ver zameld voor de kandidatenlijsten. Hij deed uitspraak in een kort ge ding van 32 mensen uit Amster dam, Utrecht, Nijmegen, Leeuwar den, Dordrecht en Hoek van Hol land. Die verklaarden dat zij hun handtekening hadden gezet voor een actie voor verlaging van de gasprijzen. "Het spreekt vanzelf dat de Cen trumdemocraten door hun handel wijze het recht hebben geschon den", aldus rechter Wijnholt. VVD behouden gebleven en ten koste gegaan van CDA en de kleine christelijke partijen. De WD is in de Senaat nu een zetel kleiner dan de PvdA, die bij de statenverkie zingen van '82 fors verloor en daar door in dat jaar ook in de Eerste Kamer aanzienlijk achteruitging, namelijk naar 17 zetels (het CDA heeft 26 van de in totaal 75 zetels). In Friesland, waar WD'er Hans Wiegel commissaris der koningin is, brachten drie leden van de Frysk Nasjonale Partij hun stem uit op de PPR, waardoor deze par tij een zetel won. De senatoren Van Mierlo (D66), Hoekstra (CPN) en Abma (SGP) hadden zich niet verkiesbaar ge steld. CASTRICUM (ANP) - In Ca- stricum is een 18-jarig meisje door twee mannen over haar gehele lichaam bekrast met ha kenkruizen en SS-tekens. De zware mishandeling heeft zon dag 11 mei plaatsgevonden, maar de rijkspolitie van Castri- cum heeft dit gisteren pas be kendgemaakt. Het meisje ging volgens de politie om half elf 's avonds op de fiets een brief posten. Toen ze een weg wilde oversteken re den vier mannen op twee bromfietsen op haar toe. De twee duo-passagiers trokken het meisje van haar fiets in een bosje, waar ze met een scherp voorwerp werd bewerkt op ge zicht, armen en borsten. Toen ze zich verweerde en een van de mannen in het kruis schop te, werd deze zo boos dat hij de broek van het meisje uittrok en ook haar bovenbenen bekraste. Bij de dokter bleek pas dat de verwondingen de vorm hadden van SS-tekens en hakenkrui zen. Gevreesd wordt dat de ver wondingen littekens blijven. Van de daders heeft de poli tie nog geen spoor. Het onder zoek wordt bemoeilijkt door een vaag signalement. De da ders droegen zwarte integraal- helmen, waarop volgens de po litie ook een SS-teken was aan gebracht. DEN HAAG (GPD) - Scouting Ne derland heeft Russische kinderen, uitgenodigd naar Nederland te ko men voor een zomerkamp. Men. denkt aan een honderdtal kinde ren, in het bijzonder afkomstig uit het gebied rond Tsjernobil. Met de uitnodiging wil Scouting Neder land meer doen dan alleen maar haar bezorgheid uitspreken over de gezondheid van de kinderen die aan de radioactieve straling afkom stig van de ramp met de kerncen trale bloot staan. Scouting Neder land bracht gisteren een bezoek aan de Russische ambassade in Den Haag om de uitnodiging over te brengen. De organisatie hoopt dat de reiskosten zullen worden betaald door de gemeente Kiev, de verblijfskosten komen voor de re kening van Scouting Nederland. HILVERSUM (ANP) - Het grote televisiedebat tussen de lijsttrek kers Den Uyl (PvdA), Lubbers (CDA) en Nijpels (VVD) ter af sluiting van de verkiezingscam pagne heeft gisteravond nauwe lijks enige discussie te zien gege ven. Lubbers mat zich de rol aan van de boven de partijen staande premier en ging niet in recht streeks debat met zijn twéé op ponenten. De spaarzame keren dat er sprake was van enige dis cussie ging het tussen Nijpels en Den Uyl, terwijl die twee partijen elkaar op de kiezersmarkt nau welijks concurrentie aandoen. De drie lijsttrekkers verkon digden hun bekende standpun ten over het economisch beleid, kernenergie, vrede en veiligheid en criminaliteit. De enige keer dat er wat vuur in de uitzending leek te komen, was toen Nijpels Den Uyl verweet politieke munt te willen slaan uit de Russische kernramp. Een grimmig kijken de Den Uyl antwoordde direct: „Dat is een onfatsoenlijke op merking van de heer Nijpels. De heer Nijpels is ver onder de gor del bezig". De allengs ongemakkelijker ogende presentator René Eijber- sen drukte dit begin van enige le vendigheid direct de kop in met de opmerking: „Ik wil nu graag de heer Lubbers aan het woord laten". Opvallend was dat CDA-lijst- trekker Lubbers zich beperkte tot statements over zijn eigen verkiezingsprogramma. Den Uyl noch Nijpels werd door hem aan gevallen-. Waar Nijpels zich keer op keer afzette tegen de opvattin gen van de PvdA, had Lubbers nog wel eens een waarderend woord voor Den Uyl over. Nijpels leverde andermaal kri tiek op het beleid dat het kabi net-Den Uyl van 1973 tot 1977 heeft gevoerd. Lubbers merkte Kort vóór de aanvang van het debat toont VVD-lijsttrekker Nij pels (links) een krantekop met 'Doorgaan' aan Lubbers (naast hem) en Den Uyl. echter verzoenend op: „Ik wil de heer Den Uyl recht doen. Ook onder kabinetten van CDA en WD zijn de lonen sterk geste gen". Hetzelfde deed zich voor toen Nijpels de PvdA een profi teur van de NAVO noemde om dat deze partij zich volgens hem te weinig voor het bondgenoot schap wil getroosten. Lubbers: „Ik vind het winst als de PvdA zegt: we willen een kritisch lid van de NAVO zijn maar ons wel inzetten voor het bondgenoot schap". Over de afwezige D66-lijsttrek- ker Van Mierlo merkte Lubbers nog op dat die een wat tragische rol krijgt omdat Van Mierlo voor al zal meewerken om Den Uyl weer aan de macht te helpen. Kritiek Van Mierlo, die in hotel Kras- napolsky in Amsterdam de tv- uitzending had gevolgd, had geen goed woord over voor de manier waarop de grote drie het debat hebben gevoerd. Hij hekel de het taalgebruik van de drie politici maar ook de manier waarop 'zij zich in hun oude standpunten hebben ingegra ven'. Ze maken het onmogelijk met elkaar, over en weer, een ka binet te vormen, aldus Van Mier lo. „En daar zou D66 bij kunnen helpen". Als het er ook toe leidt dat D66 bij de vorming van een coalitie wordt betrokken zal een aantal harde punten uit het programma van die partij in een regeerak koord terug te vinden moeten zijn, aldus Van Mierlo. Hij acht het overigens zeer onwaarschijn lijk dat zijn partij na de verkie zingen zal aanhaken bij een coa litie van CDA en VVD. Van Mierlo noemde het optre den van tv-presentator Eijbersen (NCRV) ontoelaatbaar. Deze be titelde enkele uitspraken van Den Uyl als 'gegoochel met cij fers', wat later werd overgeno men door WD-lijsttrekker Nij pels. Ook gaf Eijbersen Nijpels de gelegenheid een demagogisch betoog te houden over het veilig heidsbeleid. Verder kapte hij PvdA-lijsttrekker Den Uyl af toen deze daarop nog wilde rea geren. „Er staan zoveel belangrij ke zaken op het spel dat dit ge woon niet mag gebeuren", aldus de D66-lijsttrekker. DEN HAAG (GPD) - Het verkie zingsdebat tussen de grote drie heeft in elk geval 7 procent van de kiezers beïnvloed. Dat blijkt uit een bliksemonderzoek van het NIPO onder 729 stemgerech tigden. Drie procent van hen zegt nu op een andere partij te zullen stemmen, 2 procent is na het de bat gaan twijfelen over de juist heid van zijn/haar keuze en nog eens 2 procent zegt zeker te zijn geworden van zijn/haar politieke keuze. De helft van de ondervraagden vindt dat Lubbers als beste uit het debat te voorschijn is geko men; Den Uyl volgt als tweede met 29 procent en het optreden van Nijpels wordt door 13 pro cent van de stemgerechtigden als het beste beoordeeld. De presentator van het pro gramma, René Eijbersen, heeft zich volgens 84 procent neutraal opgesteld (9 procent zei niet neu traal, 7 procent wist het niet). KATWIJK - Eén dag vóór de ver kiezingen schoot CDA-minister Onno Ruding (financiën) gister avond nog even uit zijn slof tij dens een CDA-bijeenkomst in Katwijk. Een vraag uit het pu bliek of dat 'gehak' op de PvdA nou nodig was ontlokte hem een lange tirade tegen met name Den Uyl. „Vier jaar lang zijn we be vuild en belasterd door de PvdA. Volgens Den Uyl, die valse pro feet, zou de werkloosheid stijgen tot boven het miljoen; we zouden de armen armer en de rijken rij ker maken. Pure leugens!" Volgens Ruding is het 'gewoon niet waar' dat de CDA/VVD-re- gering een a-sociaal beleid heeft gevoerd. „Want wat zijn de fei ten, en ik heb alleen te maken met de feiten: de werkloosheid daalt voor het eerst sinds 12 jaar. De koopkracht van de minima is de afgelopen 13 jaar met 11 pro cent gestegen, terwijl modaal ge lijk bleef en twee maal modaal er VERKIEZINGEN 11 procent op achteruit ging. En wat de PvdA betreft: nu weer aan komen scharrelen en schui ven en zoete broodjes bakken? Dat slik ik niet, nadat er vier jaar lang tegen ons is aangeschopt op een manier waarvan de honden geen brood lustten. Mag ik dan, mogen we dan, kritiek hebben?" DEN HAAG (GPD) - Minister Van den Broek (CDA, buiten landse zaken) voelt weinig voor een CDA/PvdA-kabinet na de verkiezingen van vandaag. „Wat mij betreft mag de kelk van coa litiebesprekingen met de PvdA aan ons voorbijgaan", aldus -Van den Broek, die gisteren net als. zijn lijsttrekker Lubbers voort zetting van de coalitie met de VVD bepleitte. Van den Broek besloot giste ren tot een gesprek met de pers ter afsluiting van zijn minister schapsperiode. „Het buitenland se beleid moet wo.rden geken merkt door betrouwbaarheid, evenwichtigheid en herkenbaar heid. Ik ben zo bescheiden te zeggen dat dat de afgelopen vier jaar zo is geweest. Nederland, met alle kritiek die er soms is, staat er goed op in het buiten land. Dat moet zo blijven", aldus Van den Broek. Samenwerking met de PvdA zou aan deze politiek afbreuk doen, meent Van den Broek, vooral op het punt van de kruis raketten: „Den Uyl beroept zich op Lubbers, die tot het laatst zou blijven proberen de kruisraket ten uit Nederland weg te hou den. Nou, ik wil dat ook. Maar net als Lubbers, alleen wanneer er een akkoord aan de Geneefse onderhandelingstafel komt". „Den Uyl laat dat tussen het behang zweven. Hij zegt dat de Verenigde Staten ongetwijfeld gehoor zullen geven aan het ver zoek van een nieuwe Nederland se meerderheidsregering om af te zien van het recht op plaatsing in 1988. Ik denk dat ook. Alleen: er zal geen meerderheidsrege ring komen die zo'n verzoek aan Washington zal richten", aldus Van den Broek. BENNEKOM (ANP) - Een aantal mensen in Bennekom met PvdA-affiches op hun raam heeft gisteren een dreigbrief in de brie venbus gekregen. De inhoud kwam er op neer dat ze er maar beter aan deden niet op 'links' te stemmen; daarbij werden PvdA en CPN in één adem genoemd. Dit ongevraagde 'stemadvies' ging gepaard met het dreigement dat er 'maatregelen' zouden vol gen als ze hun affiches niet zou den verwijderen. Dit heeft de po litie meegedeeld. De afzender afficheerde zich zelf als de 'JVD'; dat zou moeten staan voor de 'Jongerenpartij voor vrijheid en demokratie'. De voorzitter van de plaatselijke PvdA-afdeling was vooral ver ontwaardigd over de verwarring die deze ondertekening zou kun nen opleveren met de 'JOVD', de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie van de WD „Want daar komt die brief beslist niet vandaan". DEN HAAG (ANP) - Het plan van staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) om gemeenten te verplichten bij standsuitkeringen zo mogelijk te verhalen op de ex-part ners, is voorlopig van de baan. De Eerste Kamer stemde gisteren met een kleine meerderheid tegen een wettelijke verplichting van dit 'verhaalsrecht', waarmee De Graaf 150 miljoen gulden hoopte binnen te halen. Eind vorig jaar stemde de Tweede Kamer wel met het plan in. Verdeeld heid binnen de VVD zorgde in de Senaat echter voor een 38-36 meerderheid voor de tegenstanders. Gemeenten kunnen nu ook al bij standsuitkeringen geheel of ge deeltelijk verhalen op de voormali ge echtgenoten en echtgenotes, af hankelijk van hun financiële draagkracht. Volgens De Graaf doet meer dan de helft van de ge meenten dat niet. Naast principiële bezwaren, zoals inbreuk op de pri vacy van de betrokkenen, speelt vooral praktische uitvoerbaarheid een grote rol. Het kost erg veel tijd om precies uit te zoeken hoe de ex- partner er financieel voorstaat en hoeveel de gemeente op hem of haar kan verhalen. De Graaf deed gisteren een drin gend beroep op de VVD, die in de Tweede Kamer zijn wetsvoorstel wel aan een meerderheid hielp, om ook in de Senaat zijn wetsvoorstel te steunen. Tien van de 16 aanwezi ge WD'ers kon hij echter niet over de streep trekken. De VVD heeft volgens senator Heijmans (die ove- rigens voor het voorstel stemde) DEN HAAG (ANP) - Tijdens takelwerkzaamheden op de Koninginnegracht in Den Haag bleek een container geen principiële bezwaren tegen te zwaar voor de hijskraan, waardoor de kraan kantelde en op een verhuiswagen terecht kwam. De container het verhalen van bijstandsuitkerin- werd achter de verhuiswagen gesmeten. Twee mensen in de container moesten met een shock en verwondingen in gen, maar technisch en juridisch het ziekenhuis worden opgenomen. (foioANPi. klopt het voorstel volgens hen niet. Voor een meerderheid reden om tegen te stemmen. De Graaf toonde zich uiterst te leurgesteld over de verwerping van zijn voorstel. Het betekent dat wettelijke verplichting van het ver haalsrecht voorlopig van de baan is. "We moeten na de verkiezingen maar verder kijken", aldus De Graaf. Een eventueel nieuw wets voorstel moet eerst weer naar de Tweede Kamer en dan naar de Eer ste Kamer. De Graaf zei overigens gisteravond te verwachten dat zo'n nieuw voorstel wel het fiat van zo wel Tweede als Eerste Kamer zal krijgen. DEN HAAG (GPD) - Alle prijzen in de Staatsloterij zijn vanaf juli be lastingvrij. Tot nog toe was alleen de prijs van een half miljoen vrijge steld van kansspelbelasting. Op overige prijzen van boven de dui zend gulden hield de fiscus 25 pro cent in. De Staatsloterij hoopt met de netto-uitbetaling van alle prijzen de concurrentie met buitenlandse loterijen en illegale kansspelen, waarbij geen cent wordt ingehou den, beter aan te kunnen. Volgens de Staatsloterij zouden veel men sen vanwege de kansspelbelasting afzien van deelname. In de nieuwe situatie betaalt de Staatsloterij zelf de kansspelbelas ting. Het ministerie van financiën is hiermee akkoord gegaan. Dezelf de belastingregeling is al eerder voor de casino's in ons land opge steld. Door het voor honderd procent uitbetalen van alle prijzen veran dert het prijzenpakket van de Staatsloterij. Eén prijs van 50.000 gulden is geschrapt (dat waren er twee in de drie trekkingen). Verder vervalt een aantal prijzen van 500 en 1000 gulden. Hiervoor in de plaats komen meer prijzen van 100 en 250 gulden. Vanaf juli is in to taal 77.000 gulden minder beschik baar voor prijzen. Om de schatkist er niet bij in te laten schieten, wordt het aantal loterijen uitge breid van elf tot twaalf per jaar. Van het totale inleggeld blijft, net als voorheen, tweederde be schikbaar voor prijzen. Voor iedere loterij worden nu ongeveer twee miljoen loten verkocht. De directeur van de Sporttotali- sator, J. P. Th. Zwartjes, reageerde gisteravond verrast op het bericht dat de Staatsloterij netto-prijzen gaat uitbetalen. „Wij hebben vorig jaar al bij Financiën aan de bel ge trokken om verandering te krijgen voor de lotto en toto. We hebben echter nimmer antwoord gehad".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5