Reiniging vervuilde grond loopt forse vertraging op Geschiedenis academische geneeskunde op expositie BleysVestestraat en EBR-terrein achter op schema WD bepleit meldpunt voor homo's Slachtoffers oorlogen onderwerp onderzoel PAGINA 4 WOENSDAG 21 MEI 1981 WOl LEIDEN LEIDEN - Het schoonmaken van vervuilde grond heeft op een aantal plaatsen in Leiden forse vertraging opgelopen. De sanering van de terreinen Bleys en Vestestraat zit al een half jaar in de wachtkamer, ter wijl ook het terrein van het Energiebedrijf Rijnland (EBR) 'muurvast zit'. Ook in de reini ging van het terrein aan de Zij loever, waar het schrootbedrijf Gijzenij is gevestigd, zit weinig 0„™i™ J v„rlr,„,nn schot, vooral omdat de ver- zitten'm onder meer in het feit dat plaatsing van dit bedrijf nog de Projectorganisatie Sanering Bo middel 'tri') in de grond. Uit onder zoek is gebleken dat de verontrei niging niet ernstig is. Maar omdat het een woongebied is en de verontreiniging in de kruipruim ten is aangetroffen, wil de gemeen- MuurVclSt te het toch wel graag aanpakken. "Moeten de omwonenden dan maar domweg' wachten?", vraagt Vermij zich dan ook af. "Er moet gewoon meer geld beschikbaar ko- druk bestaat overigens dat oe aanpak van de Zoutkeet ten koste van de 'nieuwe' lokaties zoals Ves testraat en Bleys gaat. Reorganisatie zeer onzeker is. Dit verklaren onder andere de ge meentelijke milieuambtenaar A.A. van den Berg en Harry Vermij van Wareco, een bureau dat bewoners organisaties ondersteunt bij hun deelname aan de saneringsproce- dures. De provincie Zuid-Holland laat desondanks officieel weten dat er van vertraging geen sprake zou zijn, hooguit van uitstel. "Een stap je terug om straks twee stappen vooruit te kunnen", schetst een voorlichter het standpunt van de provincie in deze. Feit blijft echter dat bij Bleys cn de Vestestraat (het complex Van gen demverontreiniging (PSB) provincie Zuid-Holland onderbe zet is en een reorganisatie heeft on dergaan. Dat heeft tot gevolg dat lopende projecten gewoon kunnen worden afgehandeld. Alleen ver vuilde terreinen die vrij recent zijn aangemeld vallen voorlopig uit de boot. Milieuambtenaar Van den Berg vreest echter erger. "Bleys en Ves testraat zijn wel voorlopig uitge steld, maar er is geen uitzicht op de termijn waarop men het wel gaat proberen", zegt hij. En het sane ringsprogramma voor volgend jaar? "Ik weet niet waar het heen gaat. Ik maak me er wel De gemeente zal schien zelf meer moeten doen". Toch heeft de directie milieu ovei gebrek aan werk zeker niet te kla gen: sinds enige tijd worden ook al Wijk-Zaalberg) begin dit jaar pro jectgroepen zouden worden inge steld ter voorbereiding en begelei ding van het nader onderzoek naai de vervuiling. Die draaien echter alle bouwterreinen nog steeds niet. Van den Berg: vervuiling onderzocht "Het terrein Bleys ligt braak, dus dat kan niet zo veel kwaad als er vertraging optreedt. Maar het moet geen jaren gaan duren. De grond ligt wel midden in de bebouwing", te v iep Een uitzondering op de vertró ging vormt het Zoutkeetterein, dat met spoed moet worden aange pakt. Vermij: "Daar zit aardig schot in. Het wordt ongetwijfeld Het terrein Bleys is al onderwor- dit jaar aangepakt. Het sanerings pen aan een zogenaamd 'oriënte- onderzoek is zo goed als klaar. Er duidelijk. Wel is bekend dat gechloreerde verbindingen, oplos middelen e grond zitten uitstrekt tot in het grondwater. Van der Berg zegt wel te verwach woningen worden gebouwd Een laatste probleem is de sane- terpentine in de ring van het grondwater die pro- de vervuiling zich blemen kan geven. "Naar mijn idee lopen op de nu voorgestelde wijze de huizen in de omgeving (Hout ten dat het vervuilde terrein zal markt. Koolstraat, Brandewijns gracht en Langegracht) te veel risi co. Er zal vrijwel zeker schade aan In de Vestestraat en omgeving woningen ontstaat. Daar is nog dis- zit trichloorethyleen (het oplos- aldus Vermij. De i Volgens Harry Vermij zit de erg ste pijn in het terrein van het EBR. Vooral de plannenmakerij voor de grond langs de Langegracht zit in het slop. Het gashouderterrein aan de Koningstraat en het Huigpark. die samen met de Langegracht als één project worden gezien, zouden geen vertraging hebben opgelo pen. Vermij: "De sanering zit muur vast. De laatste vergadering van de projectgroep was in januari. Die vertraging wordt veroorzaakt door de gigantische omvang van de verontreiniging". Bovendien be paalt de provincie Zuid-Holland in hoge mate hoe dringend de sane ring is. Vermij vindt echter dat er veel te lang wordt getreuzeld. Hij schat in dat de sanering van het zwaar verontreinigde gashouderterrein royaal meer dan tien miljoen gul den zal kosten. Dat betekent dat niet de provincie de sanering hoeft te betalen, zoals in de andere geval len, maar het rijk. Het saneringson derzoek had in januari moeten ge beuren, stelt Vermij voorts, "maar we zitten nog steeds te wachten op de uitslag". Een complicatie met dit terrein is het feit dat allerhande vitale lei dingen door de grond van het ter rein lopen. "Het EBR staat niet te popelen", weet Vermij. "Maar ook het omleggen van leidingen voor de sanering maakt deel uit van de saneringskosten, dus dat moet het rijk betalen". Er zou overigens inmiddels wor den gewerkt aan een saneringsplan dat toelaat dat enkele vitale leidin gen kunnen blijven liggen. Minder belangrijke leidingen zouden dan moeten worden verlegd. Volgens Van den Berg zit er wel iets van beweging in. De afronding van het saneringsonderzoek en het sane ringsplan staan 'op punt van afko men'. Het vierde en laatste probleem gebied is Gijzenij aan de Zijloever. Over het mogelijke vertrek van dit bedrijf bestaat nog steeds geen ze kerheid. Sanering is daarvan ech ter wel afhankelijk. Als Gijzenij niet weggaat wordt er voorlopig niet gesaneerd. "Dat loopt allemaal ook heel langzaam", aldus Vermij. Depot Volgens Vermij doet zich nog een extra probleem voor bij de sa neringsplannen. Het rijksopslag- depot voor vervuilde grond in de Moerdijk zou begin 1987 klaar zijn. Dat wordt minstens een half jaar later, zodat onder meer de provin cie Zuid-Holland haar vervuilde grond niet kwijt kan. "Als het aan de provincie ligt worden alle pro jecten uitgesteld", denkt Vermij. Hij is in overleg verschillende bewonersorganisatie die 'balen van de vertraging'. Veel mogelijk heden om de saneringsprojecten te versnellen zijn er echter niet, vreest Vermij. Minder klachten zijn er over plannen die nog wel op schema zit ten. Het middengedeelte van de vervuilde Zijloever loopt bijvoor beeld wel goed. Omdat nog niet duidelijk is hoeveel vuil er precies ligt, wordt daarnaar aanvullend on derzoek gedaan. "Maar dit terein gaat - net als de Zoutkeet - eigen lijk alleen goed, omdat de gemeen te Leiden daarvoor haar nek uit steekt". aldus Vermij. Het deel van de Zijloever, waar bejaardenhuis, moet komen, In juni 1985 wees een van de bewoners van de Vestestraat de plaats achter zijn huis aan% waar tri was aangetroffen. Bijna een jaar later is deze verontreiniging nog niet weggewerkt. (foto Holvast» LEIDEN - Het bestuur van VVD vindt dat er een eigen mei punt voor homoseksuelen mo komen, waarbij deskundigen wc den ingeschakeld. Het bestaanc meldpunt bij de Leidse Werkgroe Homoseksualiteit (LWH) zou h voor, zij het in een wat andere zet, in aanmerking kunnen komei De VVD heeft er bij de gemeei op aangedrongen om zo snel lijk te komen met een nota o' ti-discriminatiebeleid ten a van homoseksuelen. De huidi aangifteregeling voldoet, volgei de werkgroep van de VVD die ei notitie 'Aanbevelingen voor homobeleid' heeft opgesteld, voldoende. Behalve voor aangifte van handeling zou het meldpunt, permanente telefoondienst, klachten van andere aard, zoa discriminatie in het dagelijk woon- en werkverkeer, kunne worden ingediend. Ook zouden ingeschakelde dekundigen, w; dat vindt de WD een voorwaard in vele situaties een bemiddelenc rol kunnen spelen, zoals tussen aangever van de klacht en de po tie, gemeente of GG en GD. E werkgroep meent dat hierdoor d aangiftebereidheid kan worde vergroot. Nu worden aangifte vaak achterwege gelaten uit angs voor represailles. De WD ple verder in de notitie voor richt voorlichtingbeleid van de gi meente op dit gebied. van de andere vervuilde terreinen heeft volgens hem geen vertraging opgelopen. Ook zou er geen kans zijn op vertragingen van sanering een oejaaruennuis, inoei Kuuieii, 7?!iHh^nHanH«!ia ianc*ere kan worden aangepakt. Daarvoor Z"'dh°»andse gemeenten. is geld gereserveerd. Zodra de toe stemming vcpr de bouw van het bejaardentehuis er is kan de sane ring beginnen. Alleen heeft er al ja ren getouwtrek plaats om dit be jaardenhuis. De kans dat die knoop snel is doorgehakt wordt door verschillende betrokkenen niet hoog ingeschat. Tot slot begint de sanering van het terrein aan de Hekkensteeg nu goed op gang te komen. Dat mag ook wel, gezien het feit dat de ste paal plekke dit jaar de grond in moet. De eerder aangehaalde provin ciale woordvoerder meldt overi gens ook dat Bleys en Vestestraat naar verwachting na de zomer op gang zullen komen. De sanering Merenwijk De vervuiling aan de Broekweg, in het park in de Merenwijk, is daarbij nog een geval apart. Milieu ambtenaar Van den Berg zegt daar van dat het terrein op het onder zoeksprogramma staat voor dit jaar, maar niet echt dringend is. "Daar is bij een oriënterend onder zoek wat gevonden. Twee aanvul- l uc CC1 lende onderzoeken van de Leid- nebouwTèr sche Duinwater Maatschappij heb- - ben daarna niets opgeleverd. We vermoeden een analysefout. Maar het komt nog aan de beurt, om voor de zekerheid nog even te checken. Het is tenslotte een park, middenin een woonwijk". NIJMEGEN/LEIDEN - De inter nationale organisatie van artsen ter voorkoming van een kernoorlog IPPNW (International Physicians for the Prevention of Nuclear War) in Boston heeft een prijs van 5.000 dollar (12.500 gulden) toegekend voor een onderzoeksvoorstel van de Leidse rechtssociologe drs. Yvonne van Dongen. Met het geld gaat de 26-jarige wetenschappelijk medewerkster van het Centrum voor Onderzoek van Maatschappe lijke Tegenstellingen in Leiden on derzoek verrichten naar de om vang en aard van oorlogsslachtof fers na 1945. Dit heeft de Nederlandse Vereni- Prenten te zien in nieuwbouw AZL LEIDEN - Bij een opening van een nieuw gebouw hoort een geschie denis. In het Academisch Zieken huis Leiden is er na alle openings- Na de oprichting van de Leidse universiteit op 8 februari 1575 werd er geprobeerd studenten een praktisch onderwijs te perikelen nog een kleine tentoon- geven. Pas 45 jaar later slaagde de stelling te bezichtigen over de ge schiedenis van de academische ge neeskunde in Leiden. Prenten van het Caeciliaklooster als pest- en dolhuis en 'spiermannen' die mo del stonden voor de anatomische De eerste prent toont een zieke vrouw die om genezing bidt. In de vijftiende en zestiende eeuw was nog steeds God de grote medicijn man. De gezondheidszorg stelde weinig voor. De ziekenverpleging en de medische zorg vielen binnen de 'gasthuizen' onder de werken van barmhartigheid. Voor besmettelijke ziekten be stonden er aparte inrichtingen. Vaak lagen die buiten de stadspoort, zoals het Leidse le prooshuis aan de Haagweg. Het Catharinagasthuis (1276) aan de Breestraat (de gasthuiskapel is nu de Waalse kerk) was het oudste en grootste gasthuis. Naast de zorg voor oudheden, armen en daklozen kreeg het in de loop der tijden een rol bij de geneeskundige behande ling van zieken. medische faculteit daarin. Nog niet slecht, want vol trots wordt ver meld dat dit het eerste onderwijs is aan het ziekbed benoorden de Al pen. De hoogleraar Otto Heurnius stelt het 'Collegium medico-practi- cum' in. Dit betekende dat de hoogleraar wekelijks op woensdag en zaterdag de geneeskundige praktijk onderwees in de Leidse gasthuizen. Een begin van de grote bloeiperiode van Leiden als cen trum van het medisch onderwijs in de zeventiende en achttiende Op zo'n tentoonstelling, hoe klein ook, ontbreekt natuurlijk de naam van Herman Boerhaave niet. Een bekwaam medicus en docent die aan studenten uit heel Europa onderricht gaf. Niet alleen het menselijk lichaam had zijn belang stelling, maar ook zijn grote kennis de kruidkunde maakte hem Blooteliefde Ondanks de goede wil van de gasthuizen meenden de medici dat het onderwijs pas goed op gang kon komen in een academisch zie kenhuis, dat was berekend op de eisen van de genees- en verpleeg kundige zorg. Voordat het Boer- haave-Ziekenhuis aan de Vestwal bij de Morschpoort werd gebouwd (1866). deed eerst een huis aan het Pieterskerkhof, waarin zo'n 40 pa tiënten konden worden opgeno men, dienst als Academie-gast huis. Ook het Waalse weeshuis aan de Oude Vest kwam in 1818 in het bezit van de medische faculteit. De Academie-gasthuizen onder scheidden zich van de 'blootelief de-gestichten', zoals de gasthuizen minzaam werden genoemd. De pa tiënten die onbelangrijk waren voor het onderwijs werden zonder pardon teruggestuurd naar het Caeciliagasthuis. Na het Boerhaave-Ziekenhuis kwam de geneeskunde TABULAE SCELETI MUSCULORUM CORPORIS HO MAN I ging voor Medische Polemolog: (NVMP) woensdag bekend ge maakt. Het is de eerste keer dat d IPPNW een Nederlands projec heeft bekroond. De organisati maakte een keuze uit zeven inzi dingen van onderzoeksplanr met betrekking tot de medische pecten van oorlog en vrede. Volgens Yvonne van Dongen be staat er geen totaalbeeld van de ge volgen van allerlei oorlogen en ge wapende conflicten voor militaire en burgerbevolking sinds de Twee-I de Wereldoorlog. Zij schat het aan tal oorlogen, gewelddadige conflicJ ten en grensgeschillen sinds 1949 op twee- tot vijfhonderd. „Het is echter onmogelijk deze allemaal in het onderzoek te betrekken", zegti Yvonne van Dongen, die zich wil beperken tot dertig a veertig oorlo-l gen. De onderzoekster denkt onge veer drie jaar nodig te hebben om alle gegevens te verzamelen en uit] te werken wereldwijd bekend. Een reden stroomversnelling. Al snel voldeed dit complex niet meer. De geringe afstand tussen de afdelingen heel kunde en verloskunde werden bij voorbeeld als schadelijk i de Hortus Botanicus aan het Rapenburg nu nog een spe cifieke Boerhaave-tuin te vinden Een onderzoek naar de bovenbouw van het menselijk lichaam geschiedde in samenwerking met een begaafd kunstenaar J. Wandelaar. Door de weergave van een volmaakt gebouwd mens werd er gestreefd naar een volmaakte kennis van de anatomie in gezondheid en ziekte. De heren op deze prenten kregen de fraaie bijnaam van'spiermannen'. (foto Holvast» De abnormale sterfte onder de kraamvrouwen werd toegeschre ven aan de nabijheid van heelkun dige patiënten met etterende won den. Verder was er onvoldoende- ruimte, licht, ventilatie en badgele genheid. In 1913 kwam de toestemming van de regering af voor de bouw van een nieuw ziekenhuis aan de Rijnsburgerweg. Na enige vertra ging, maar daar kijken we niet van Discussie over pers en politiek LEIDEN - In de Leidse sociëteit De Burcht wordt maandagavond 26 mei een forumdiscussie georga niseerd rond het thema 'journalis tiek en het parlementaire bedrijf. Zijn pers en politiek van elkaar af hankelijk?, luidt de vraag. Daar over discussiëren met elkaar Kees Sorgdrager (parlementair redac teur van de NOS-rubriek Den Haag Vandaag), Elske ter Veld (Tweede- Kamerlid voor de PvdA), Harry van Wijnen (opinie-redacteur van het NRC-Handelsblad). Discussie leider is prof. Nico Cramer (hoogle raar parlementaire geschiedenis aan de Leidse juridische faculteit). De avond wordt gehouden in hel sociëteitsgebouw aan de Burg- steeg in Leiden, aanvang half gen. op, kon het complex, gebouwd vol gens het toentertijd moderne pal- viljoensysteem, in 1928 worden ge opend. De een na laatste foto van deze tentoonstelling in vogel vlucht. De laatste foto laat zich ra den. De tentoonstelling is gedurende de zomermaanden te aanschouwen op de derde etage van het Academisch Zie kenhuis Leiden. Vuil Duivensport Wedvluchten uit Noyon De Snelvlieger: 1, 7 comb. Blom-Slagwein; 2 M. van Klave ren; 3 6 B. Vlekke; 4 A. v.d. Dop en zn.; 5. N. Nievaart; 8 H.J. v.d. Wal; 9 H. Montanje; 10 J. Groe nendijk. De Reisduif: 1,3 N. de Groot en znk.; 2, 8 W. Kop; 4 W. Ouwer- sloot; 5 W. Hartevelt; 6 S. van Ho ven7 W. Fokker; 9,10 F. Penseel. LPC: 1,4,5,6,9,10 P. de Haas: 2 J. Staffeleu; 3 K. v.d. Broek: 7. 8 comb. Schouten-Verhaaen. P.V. Leiderdorp: 1, 4, 5 E. Broug; 2 J. Knijnenburg; 3 D. Seggelen; 6 J. van Alphen; 7. J. van Laar en zn.; 8,10 P. Sloos; 9 comb. B en G. De Blauwkras: 1, 2, 5 C. v.d. Nieuwendijk; 3, 9 comb. v.d. Blom; 4 B. Diersman; 6 comb Houwelingen-Noest; 7 R. v.d. Geer; 8 R. Verhoogt; 10 P. Lan- densberaen. Wal7 P. v.d. Wal; 8 W. Pielanen; 9 B. van Mil; 10A.de Vries. Het Oosten: 1 B. van Putten; 2, 8 P. Juffermans; 3, 4, 7, 9 R. v.d. Nieuwendijk; 5 G. Hendrikse; 6 P. van Duyl; 10 T. van As en zn. De Vriendenclub: 1,8,9W. Vijl- brief2, 10 F.J. Compter, o Ai. Noordervliet; 4 L. Koopman; 5 J. Degen; 6 comb. Kooy-Werkhoven; 7 H. Gijsman. Hengelsport Hengelsportvereniging TOP vist haar tiende en laatste wed strijd in het amsterdam-Rijnka- naal Uitslag: 1. W. van Berkel 89 stuks 1785 cm, 2 H. Schouten 68- 1757,3 K. Schouten 75-1671, 4. D. Schouten 66-1546,5 J. Moenen 59- 1293, 6 Chr. Hoppenbrouwer 37- 952, 7 F. oudshoorn 40-901, 8 J. van Rijn 37-794, 9 T. Hoppen brouwer 27-678. Eindstand seizoen 85-86. 1 H. Schouten 293 stuks-7446 cm, 2 D. Schouten 269-7085, 3 K. Schouten 222-5634, 4 J. Moenen 210-5122, 5 W. van Berkel 171-3833, 6 Chr. Hoppenbrouwer 118-3010, 7 T. Hoppenbrouwer 118-2831, 8 Oudshoorn 105-2656, 9 J. vt Rijn 87-2056, 10 S. Tennissen t 1599. Toneel De toneelvereniging Skias van het Stedelijk gymnasium brengt vijdag 23 en zaterdag 24 mei het stuk Love's labour's lost van Sha kespeare op de planken. De voor stellingen worden gegeven in de Leidse Schouwburg, aanvang acht uur. Parkeren Wijkvereniging Pancras-West houdt donderdagavond een ver gadering voor bewoners over het parkeren in deze buurt, ter spra ke komen kwesties als het aantal vrije parkeerplaatsen, het aantal gereserveerde plaatsen, de toe- wijzingscriterie voor een parkee- rontheffing, de controle op over tredingen, enz. Aan de Middel weg 28 begint de vergadering om acht uur. Amnesty De Leidse afdeling van Amnes ty International houdt donder dag haar maandelijkse schrijf- avond. Geschreven wordt voor Ali Yahia Abdennour, de 65-jari- ge voormalige minister en presi dent van de verboden Algerijnse Liga van de Rechten van de Mens en voor Abdulle Rage Tarawek, een bekende dichter uit Somalië. De avond heeft plaats in Ekklesia een het Rapenburg 100, aanvang acht uur. Dinsdag wordt de avond herhaald en wel in de Be vrijdingskerk (Leiden Zuidwest om half acht en in de Vredeskerk Burggravenlaanom acht uur. Volkshuis Het stedelijk volwassenenwerk in het Leidse Volkshuis houdt vrijdag een feestelijke avond, waarop cursisten van verschil lende groepen laten zien wat ze hebben geleerd of gemaakt. Dat gebeurt door middel van een mo deshow, demonstraties, dans. muziek, spel, toneel en een ten toonstelling. Dit gedeelte van het programma duurt van zeven tot negen uur. Antilliaanse mzuiek van Sound of Steel is er vervol gens van half tien tot een uur. Het Volkshuis is gevestigd aan de Apothekersdijk 33a. Ruilbeurs Grammofoonplaten kunne worden geruild op zaterdag 31 mei in het Antoniusclubhuis aan de Lange Mare. Verzamelaari dan wel liefhebbers van grammo foonplaten (blues, country, rock 'n roll, pop, soul, new wave) kun nen daar terecht voor platen die in de reguliere handel niet te krijgen zijn. De beurs begint oir, tien uur en duurt tot vijf uur. Naar aanleiding van datgene wat ik gelezen heb in het Leidsch Dag blad, wilde ik gaarne reageren. Door de grote onderbezetting van de reinigingsdienst is het voor mij nog steeds een raadsel dat zo wei nig mensen het vuil van de straat kunnen opruimen en dat er door zoveel mensen klakkeloos wordt gedeponeerd. Niemand leest in de krant wan neer de reinigingsdienst geen vuil ophaalt, maar als er in de krant had gestaan dat er bij de reiniging die dag honderd gulden kon worden gehaald, dan had heel Leiden het wel gelezen. Waar zijn de tijden ge bleven dat iedereen zijn eigen straatje schoonmaakte en vuil op ruimde? Het meeste werk heeft de reinigingsdienst aan diegene die niet doet wat hij of zij moet doen. Namelijk geen vuil op straat gooi- J.G.S. Willemse Willem de Zwijgerlaan 223a Leiden Mini-containers (3) Wij zijn toch wel gezegend met een reinigingsdienst die zo meeleeft met het personeel. Zakken sjou wen is niet meer van deze tijd, maar de burgers die dat personeel moeten betalen, kunnen rustig sle pen met containers, dat is waar schijnlijk wel van deze tiid! Aan bejaarde, hulpbehoevende en alleenstaande vrouwen en man nen hebben de reinigingsinspec teurs geen boodschap. Bewoners, als deze proef is afge lopen stuur uw enquêteformulier dan allemaal ingevuld terug en laat een copie maken, zodat u weet dat u het ingevuld hebt en niet verge ten. Anders krijgen we dezelfde si tuatie als in Oegstgeest, waar de niet-ingevulde formulieren als po sitieve reacties worden gerekend. Liefst zouden wij u allen op wil len roepen massaal de containers weigeren te gebruiken en gewoon de zakken buiten te zetten. Als we het massaal doen, staan we sterk. Denk ook aan uw centjes, wat dit gaat niet voor niets. Het spreek- woordt is niet ten onrechte 'voor niets gaat de zon op'. Dat geldt ook voor de reinigingsrechten die u be talen moet. Mevr. E.J. van Schoonderwoerd den Bezemer mevr. Kamstra, mev. Van Tonge en andere bewoners Calandstraat en omgeving Leiden Goekoop Kort geleden las ik in uw krant: "Burgemeester Goekoop vindt dat hij te weinig te doen heeft met maar twee portefeuilles", met na me brandweer en politiekorps. Nou daar heb ik toch wel zo mijn bedenkingen over. Ik heb namelijk 13 april een brief aan burgemeester Goekoop geschreven en beleefd gevraagd om een antwoord. Maar nu is het al weer 12 mei en tot he den heb ik nog niets gehoord. Zou den de wethouders van Leiden het dan toch goed ingeschat hebben dat twee portefeuilles genoeg werk is voor burgemeester Goe koop???? L. Ammazani-v.d. Meyden Mosselbank 5 Leiden

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4