Degradatie blijft Leython bespaard Lendl op trage banen nauwelijks te stuiten LUSV naar de promotieklasse Geen winstpunten cricketters Ajax Leiderdorp vijfde in basketbalstrijd Na spannende nacompetitie Familie Siemerink bepaalt tennisstrijd Van den Berg 'Titel is mij ontnomen' Roeistrijd in Essen levert weinig op Nederlaag honkballers Adegeest PAGINA 18 DO/ST SPORT DINSDAG 20 MEI 1986 ROME (Rtr) - Als Ivan Lendl zich er werkelijk voor inzet, is hij op tra ge banen nagenoeg onverslaan baar. De sterk veramerikaanste Tsjechoslowaak leverde dit week einde bij de Open Italiaanse tennis kampioenschappen het zoveelste bewijs van deze stelling. In de fina le van dit op vier na belangrijkste toernooi ter wereld zegevierde hij met 7-5, 4-6, 6-1, 6-1 over de verras send zover gekomen 20-jarige Spanjaard Emilio Sanchez. Het echte breekwerk verrichtte de 26- jarige Lendl in de halve finales, waarin hij op het beslissende mo ment net iets sterker was dan Yan- nick Noah. In een duel, dat meer dan drie uur duurde, versloeg hij de Franse titelhouder met 1-6, 6-2, LEIDEN - Hoewel met name de thuiswedstrijd op tweede pinkster dag tegen het Amsterdamse WV de nodige perspectieven bood, heeft Ajax het afgelopen weekend geen kans gezien winstpunten te behalen. Zondag traden de Oegst- geester cricketiers aan tegen het sterke Quick Hg. 2. De Haagse gastheren, eerst battend, speelden een uitstekende innings. De Aja- xieden kregen maar liefst 301 runs om de oren; daartegenover stond een verlies van 7 wickets, waarvoor de volgende Ajaxieden tekenden: Frits de Jongh 2-38 in 15 overs. Evert Brouwer 2-78 in 15 overs, Dirk-Jan Rijks 1-42 en 5 overs, Danny Eldering 1-73 in 10 overs en Fazil Mahmoud 1-65 in 15 overs. Het antwoord van Ajax op de Haagse battingperformance was tamelijk teleurstellend. Een score van 86 runs kan het Haagse pu bliek niet erg bekoren. De jeugdige Dirk-Jan Rijks was een duidelijk lichtpunt. Met een bijdrage van 30 runs liet hij nogal van zich spre ken. Verder speelde Fazil Mah moud met 16 zich nog in de dubbe le cijfers. Daags daarop thuis tegen WV, dat evenals Ajax twee wedstrijden verloren had. Winst voor Ajax was dus belangrijk. Ajax kon als eerste gaan batten en deed dat zeer zorg vuldig. Eerst op 32 viel het eerste wicket (Frits de Jongh 14). Via 53 voor 2 en 65 voor 3 werd de score uitgebouwd tot 104 voor 4 (Mah moud 14, Evert Brouwer 35 en cap tain Eldering 31). Door het voor zichtige spel waren reeds veel van de 60 te bowlen overs verstreken, waardoor Ajax in tijdnood geraak te. De overige batsmen waren niet in staat er een zeer hoge score uit te slepen; de telegraaf stokte op 128 De fieldinginnings van Ajax had een goede start. Het felle en accu rate bowlen van De Jongh en De Wit bezorgden de Amsterdammers snel een wicketverlies van 21 voor 3. Na de thee zorgden enkele routi niers van WV voor herstel en kwam Ajax in moeilijkheden. Via 105 voor 4 en 116 voor 5 werd het Ajax-totaal gepasseerd. Ajax-bow- lers De Jongh 2-29 in 15, De Wit 2-49 in 11 en Eldering 1-10 in 3 overs hadden met de bal enig suc ces. Zondag 25 mei speelt Ajax uit tegen het Amstelveense ACC 2. 7-6 (7-4). Lendl nam daarmee re vanche voor de een week eerder geleden nederlaag in de halve fina les van Forest Hills. De bonkig uitgevoerde, razend snelle Sanchez deed nog meer van zich spreken door na Boris Becker (6-3,6-4) ook de als tweede geplaat ste Mats Wilander (6-3, 7-5) uit te schakelen. Noah bracht zaterdag op het met 14.000 toeschouwers bomvolle Fo- ro Italico lendl op het randje van de nederlaag. Hij leidde in de be slissende set met 4-1 en had bij 5-4 zelfs een matchpoint. De keiharde opslag, die Lendl toen produceer de, bracht onenigheid teweeg in het arbitrale kamp. Scheidsrechter Jacques Kaufman gaf de bal eerst „uit" en vervolgens „in". Noah rea geerde woest en was minuten lang niet te bewegen verder te spelen. Door het incident raakte de Frans man de concentratie kwijt. Met wilde missers gaf hij in de tiebreak de overwinning uit handen. Steffi Graf heeft gistermiddag onderstreept als eerste in aanmer king te komen voor de opvolging van Martina Navratilova en Chris Evert-Lloyd, het topduo van de laatste jaren. Tot groot enthousias me van 5500 toeschouwers ver sloeg de zestienjarige Westduitse in de finale van het tennistoernooi van West-Berlijn de dertien jaar oudere Navratilova, 's werelds bes te speelster. Het Westduitse talent behoefde daarvoor niet eens tot de bodem te gaan. In 64 minuten was de eindstand (6-2, 6-3) bereikt. „Ik ben geen moment in mijn spel gekomen", verklaarde Navra tilova na afloop van de korte partij. „Maar eerlijk is eerlijk, Steffi heeft grandioos gespeeld en verdiend gewonnen." Graf, die voor het eerst in vier ontmoetingen won van de import-Amerikaanse, stelde dat de finale van West-Berlijn de beste partij uit haar loopbaan was geweest. Tsjechoslowakije en de Ver- De Tsjechoslowaakse tennisser Ivan Lendl is eerste geplaatst voor het toernooi om de open Franse titels, dat maandag op de ba nen van Roland Garros in Parijs begint. Lendl gaat de Zweed Mats Wilander (twee de) en de Westduitser Boris Becker (derde) vooraf. De plaatsingslijst is gebaseerd op de wereldranglijst samengesteld na de Spanjaard Emilio Sanchez naar de 20e po sitie op de lijst. De plaatsingslijst bij de mannen ziet er als volgt uit: 1. Lendl (Tsj), 2. Wilander (Zwe), 3. Becker (Wdl), 4. Noah (Fra), 5. Edberg (Zwe), 6. Nyström (Zwe), 7. Jarryd (Zwe), 8. Leconte (Fra). enigde Staten zijn het tennistoer nooi om de Nationscup in Düssel- dorf gisteren goed begonnen. De Oosteuropese ploeg, waarin Ivan Lendl ontbreekt, won met 3-0 van Zwitserland. Het team van de Ver enigde Staten, vorig jaar winnaar van het toernooi, had wat meer moeite met Argentinië (2-1). West-Duitsland en Frankrijk, die in één poule (de rode groep) zijn ingedeeld met de Verenigde Staten en Argentinië, spelen vandaag te gen elkaar. Dan komen ook Zwe den en Australië, die met Tsjecho slowakije en Zwitserland de blau we groep vormen, tegen elkaar uit. ROTTERDAM - Leiderdorp is gisteren vijfde geworden in het sterk be zette driedaagse internationale basketbaltoernooi van AMVJ Rotterdam. AMVJ, kampioen van de rayon eerste klasse, werd eerste door het verras send in de eindstrijd teruggekomen OSG met ruim verschil te verslaan. De Nationale juniorenploeg, met Leiderdorper Marcel Huybens als top scorer, had zich eerder op de dag in OSG verslikt en eindigde als derde na een zege op Rotterdam-Zuid. Voor Leiderdorp, dat uitkwam met een groot aantal nieuwe- en kandi daatspelers, had het toernooi een dramatisch verloop. Op de eerste speel dag bleef de ploeg ondanks een nederlaag tegen AMVJ (39-55) met winst op Norrköping (57-51) en een gelijkspel tegen eerste divisionist Rowic (49-49) vooral door toedoen van Robert Jan Rijsbergen en Joop Braken- hoff in de race voor een finaleplaats. Die plek moest zondagochtend vei lig gesteld worden tegen Rotterdam-Zuid. Na een slechte start (rust 21-31) kwam Leiderdorp via Will Moerer ijzersterk terug: 36-32. In de voorlaat ste sceonde ging het bij een voor plaatsing voldoende zijnde gelijke stand (49-49) toch nog fout toen Erik Huybens zijn boekje ver te buiten ging tegen de scheidsrechters. Wim Benschop benutte de voor de technische fouten toegekende vrije worpen: 51-49. Leiderdorp was daarna uitgeblust, al werd de juniorenploeg lang goed partij gegeven (41-47, 47-65). OSG verrastte in de slotwedstrijd uit de voorronde ook Leiderdorp (53-59), dat gisteren enig eerherstel verkreeg door de troostronde met overmacht te winnen. Rowic (60-38) en Norrkö ping (72-62) waren geen partij voor de hardwerkende ploeg, die echter hoger had moeten finishen. HANS JACOBS LEIDEN - De volleyballers van Leython beleefden een spannend stukje nacompetitie, omdat de Lei- denaars in een driekamp met Ze venhuizen en VCW moesten gaan uitmaken welke teams komend seizoen in de derde divisie gëan uitkomen. Bij voorbaat kende Ley thon de meeste vrees voor Zeven huizen, een ploeg waar kampioen V. Santen/Haag liefst 5 punten moest laten. De driekamp startte met de ontmoeting VCW tegen V. Santen die verrassend gewonnen werd door het bijzonder sterk acte rende VCW met 3-1. Dat opende perspectieven, omdat Leython nu wat geruster kon aantreden in Ze venhuizen voor zijn eerste confron tatie. Immers, Zevenhuizen had de eerste ontmoeting gewonnen en hoefde nu nog slechts éénmaal al les te geven. En in sporthal Swanla was Zevenhuizen onverslaanbaar. Leython liet zijn trouwe aanhang lang in het ongewisse. De ploeg be gon nog niet slecht want tot 11-11 bleef de strijd volledig open. Toen waren een aantal foute passes vol doende voor Zevenhuizen voor set winst (15-11). Daarna ontwikkelde zich een uitstekende wedstrijd waarin Leython een vorm vertoon- LEIDEN - Bij promotie/degrada tiewedstrijden in sportzaal Broek- plein te Leiden deden volleybal- ploegen uit de regio Leiden het uit stekend. De vrouwen van RW en de mannen van LUSV bewerkstel ligden promotie naar de promo tieklasse. Het mannenteam van Orion 2 presteerde dusdanig dat het niet behoeft te degraderen naar het rayon Leiden. Zowel bij de mannen als de vrou wen waren er voor vier teams drie plaatsen in de promotieklasse weg gelegd. De nummers drie uit de eerste klasse van de rayons Gouda, Delft en Leiden plus de nummer voorlaatst uit de promotieklasse traden tegen elkaar in het strijd perk. Bij de vrouwen volgde het Rijnsburgse RVV het voorbeeld van Orion en LUSV, de nummers één en twee uit de eerste klasse, die al promotie hadden afgedwongen. RVV won alle wedstrijden met 2-1. Ook bij een 2-0 voorsprong diende nog een derde set gespeeld te wor den. Bergdiensten was de eerste te genstander van RVV. Ondanks het feit dat de ploeg uit Naaldwijk meer lengte had, was het RVV dat de eerste en tweede set met ruim verschil won. Daarna ebde de concentratie aan Rijnsburgse kant wat weg, waar door Bergdiensten de derde set kon pakken. Tegen VOY, een aan vallend ingesteld team van gelijke sterkte, was RVV veel beter op dreef. Wederom werd een 2-0 voor sprong in sets opgebouwd, waarna de tegenstander de derde voor zich opeiste. De laatste wedstrijd ging tegen promotieklasser Skania. Bei de ploegen waren voor aanvang al zeker van een plaats in de promo tieklasse, doch streden met overga ve voor de punten. Het Rijnsburg se gezelschap verloor het tweede speldeel met 3-15, maar toonde in de overige sets meer ploegver- band, hetgeen voor de derde keer een 2-1 zege betekende. Van de vier teams miste alleen Bergdien sten de boot. Bij de mannen kwam Novo 2, dit seizoen als één na laatste geëindigd in de promotieklasse, tot de beste prestatie. De Noordwijkse équipe verloor weliswaar met 2-1 van VOY, maar klopte hierna Berg diensten met 2-1 en LUSV met 3- 0. Vooral de derde set in het duel NOVO 2 - VOY kende een romme lig verloop. Novo verloor deze set ongelukkig. Bergdiensten werd door de Noordwijkers twee maal met de neus op de feiten gedrukt (15-2 en 15-5), maar presteerde het toch Novo de tweede set af te snoe pen (12-15). Mede doordat in de laatste partij LUSV zijn reserves een kans gaf, won Novo 2 dit tref fen met 3-0 (16-14, 15-8 en 15-13). LUSV was de wedstrijdserie overtuigend begonnen met een 3-0 overwinning op Bergdiensten, dat net als bij de vrouwen als enige met lege handen achterbleef. Het duel met VOY werd na veel span ning door de Leidenaars met 2-1 verloren. De eerste en tweede spel- periode werden met gering ver schil een prooi voor de ploeg uit Ouderkerk aan den IJssel. Doordat LUSV echter de derde set greep, kwam de promotieklasse heel dicht bij. Toen Bergdiensten de eerste set van VOY verloor, kwam aan alle onzekerheid een einde. Omdat overigens de Naaldwijkers set nummer twee en drie wonnen, eindigde Novo 2 als eerste, VOY als tweede, LUSV als derde en Bergdiensten als vierde. de die het dit seizoen niet vaak eer der behaalde. Het blok sloot in de volgende set beter en de veelvuldig scorende Rob v.d. Bosch (op aan geven van Rob Mud de) had een groot aandeel in de 13-15' Winst. Leython ging direkt door en nam een 2-8 voorsprong maar raakte wederom in de problemen door foute passing en verloor met 15-8. De Leiderdorpers waren even wel niet aangeslagen en met als ba sis een goede serve werd met de zelfde cijfers (8-15) de stand weer rechtgetrokken. Tot 8-11 koester de iedereeen de hoop dat Leython de volle winst zou grijpen (on geacht de uitslag betekende winst 2 pnt.), maar op die stand stokte de voortreffelijke aanval (John Mole naar) en werd het Zevenhuizen blok niet meer gepasseerd (15-11 en 3-2). De laatste kans die Leython nog restte was een overwinning in het thuisduel tegen VCW. Dat zou geen eenvoudige opgave worden. Aanvankelijk verliep de wedstrijd in Leython's voordeel want veel scorend hoog over links werd een voorsprong opgebouwd van max. 11-7. Of het het publiek, feit was dat Leython fouten ging maken en rommelig verdedigde. VCW kwam punt voor punt dichterbij, passeerde op 12- 12 en maakte uit naar 12-15, en dat was een grote slag voor de eigen aanhang, want daarna leek Ley thon regelrecht op een afgang aan te sturen. Veelvuldig wisselen (Leython was met 11 man begon nen) hielp ook al niet en VCW liep moeiteloos naar 1-7 voor Leython heel voorzichtig puntjes begon te verzamelen. Uitgekiend serveren van John Groen en de zelfbewuste Paul de Winter brachten Leython weer langszij. Toen ook de (te kor te) middenaanval van VCW een paar maal werd afgeblokt door Leon Heyting was het gebeurd met VCW (15-8). De derde set was de periode van Ad Kerkhof. Vaak wis selspeler greep hij nu een hoofdrol en zijn harde smashes op de prima set-up's van Philip v. Vianen wa ren op mid-achter niet te stoppen (15-9). Eigenlijk was de strijd toen gestreden, want de wil was er nog wel bij VCW maar veel acties mis lukten. Een dicht blok ontkrachtte elke VCW aanval en Leython zelf was niet meer te houden. Even stokte het ritme nog op 13-4, maar toen het eenmaal 14-4 stond was het gebeurd. Jammer dat bij die treffer de beste speler aan VCW zij de - Fred Man - een ernstige enkel blessure opliep en het veld moest worden uitgedragen. Met 15-3 kwam het einde en was Leython verzekerd van weer een jaar twee de divisie. GER RENES HILLEGOM - De familie Sieme rink kende een zeer succesvol ten- nisweekeinde, want zowel Jan als zijn jongere zusje Miijam behaalde tijdens de finales van het districts kampioenschap van leiden en om geving de titel in hun leeftijdscate gorie. In het Hillegomse tennis park oogste Jan Siemerink twee maal succes, namelijk in de leef tijdsgroep tot en met 16 jaar en tot en met 18 jaar. Zijn voorspelde winst kwam toch niet geheel zon der tegenstand tot stand. Tot en met de finales werd het hem heel lastig gemaakt. In de kwartfinale struikelde de 16-jarige Rijnsburger bijna over Mark Post (De Munnik). Door zijn ervaring kon hü Post uit eindelijk toch de baas blijven (7-5, 7-6) en bereikte zodoende de halve finale, waarin hij zijn clubgenoot Martijn Krans ontmoette. Na een moeizame eerste set (7-5) pakte Siemerink ook de volgende set (6-2) en kwam daardoor in de finale. Daarin kwam hij Michael van der Berg tegen, die opnieuw goed tegenstand bood. Siemerink kon niet echt overtuigen, maar wist net op beslissende momenten de punten binnen te halen en zege vierde met de cijfers 6-3, 6-4. Ook in de leeftijdsgroep tot en met 16 jaar behaalde Jan Sieme rink de overwinning. Ditmaal was Eric Snellenberg zijn tegenstan der. Ondanks goed gevarieerd spel, kon Snellenberg het niet redden en moest na 6-4, 6-4 de meerdere er kennen in Siemerink. Bij de meisjes tot en met 18 jaar kon de finale helaas geen doorgang vinden wegens een blessure van Margot van Overloop, die zij in de halve finale had opgelopen. Wil den Hollander (Unicum) kon zich zodoende winnares noemen. Zeer overtuigend won Heieen van der Berg (Dekker) de titels in de leef tijdscategorieën tot en met 16 en tot en met 14 jaar. Zij verpletterde met haar krachtige slagen zowel Madelijn Damen (Nieuw Vennep) in de groep tot en met 16 jaar en Bionda Zonderop (de Munnik) tot en met 14 jaar. In het gehele toer nooi behoefde zij geen set af te staan. Miijam Siemerink was dui delijk de sterkste in de afdeling tot en met 12 jaar. De finale tegen Na thalie van der Voort (Merenwijk) was geen enkel probleem: 6-1, 6-3. Overige uitslagen: Jongens: t/m 14 jaar: Kees-Jan Schuilen- burg (de Munnik)- Onno Guineau (T.E.A.N): 6-4, 6-3. Vm 12 jaar: Maurice de Klein (Leimuiden)- Alexander van der Ak ker (Hillegom): 6-3, 7-6. t/m 10 jaar: Roe land Kuiper (Unicum)-Matthijs Sterken- (Dekker)-Madelijn Damen (Nieuw Ven nep): 6-0, 6-4. t/m 14 jaar: Heieen van der Berg-Bionda Zonderop (de Munnik): 6-1,6- 0. t/m 11 jaar: Saskia Paauw (de Munnik)- Murïel Kengen (S.T.V.): 6-2,7-6. t/m 10 jaar: Ingrid Kruit (Merenwijk)-Renske Jonke ren (B.T.C): 6-2. 2-6, 7-5 Om de derde en vierde plaats: Jongens: t/m 18 jaar: Eric Snellenberg (Unicum)-Martijn Krans (Unicum): 6-7, 2-6. t/m 16 jaar: Onno van Paridon (de Boekhorst)-Erik Bakker (Nieuw Vennep): 6-1, 6-3. t/m 14 jaar: Pa trick Kieboom-Jan-Pieter Hartwijk (Uni cum): 0-6, 7-5,6-2. t/m 12 jaar: Jeroen Vink (Hillegom)-Robert-Paul Hartwijk (Uni cum): 6-4, 6-4. t/m 11 jaar: Robert-Paul Hartwijk-Alexander Bos: 6-3, 6-0. t/m 10 jaar: Jerry Buys (B.T.C.)-Joost Weerheim: 6-1, 6-4. Meisjes: t/m 18 jaar: Irma van See- ters (de Munnik)-Madelijn Damen (Nieuw Vennep): 6-1, 6-2. t/m 16 jaar: Carola Geer- lings (Unicum)-Bionda Zonderop (de Mun nik): 3-6,7-5,6-3. t/m 14 jaar: Mirjam Sieme- rink-Fleur Meyer (Unicum): 7-6. 6-4. t/m 12 Saskia Paauw (de Munmk)-Lindy i 11 j Feelens (Kikkers)-Barbara Kieboom: 6- 0, 6-2. ILONKA VAN RIET DEN HAAG - De vreugde was voor taekwondoka Gerard van der Berg slechts van korte duur. Triomfantelijk hief de Leidenaar afgelopen zaterdag de handen in de lucht na afloop van zijn finalepartij tijdens de Nederlandse kampioenschap pen in Den Haag. Van der Berg had in de ogen van het talrijke publiek in sporthal Overbosch na een onderbreking van een jaar de nationale titel heroverd op Theo van der Oever, die van zijn coach al tijdens de match te horen kreeg dat hü kansloos was. Groot was dan ook de ver warring en verbazing toen de jury met 3 tegen 2 bepaalde dat Van der Oever de strijd had ge wonnen en zyn titel mocht be houden. Van der Oever was zo moge- hjk nog verbaasder dan Gerard van der Berg. De man uit Schyndel had echter niet de moed om de onbegrypelyke beslissing van de scherprech ters aan te vallen. Van der Oe ver had zyn sterker strijdende tegenstander vorig jaar nog een halt kunnen toeroepen, waar door een einde kwam aan een reeks van zes titels op rij. Van der Berg werkte hard aan zyn rentree en was zaterdag in Den Haag goed op dreef. De Leide naar twijfelde dan ook niet aan zyn eindzege in de 70-76 kg klasse, maar de jury was kenne lijk niet onder de indruk. „De titel is me ontnomen", aldus de verontwaardigde en teleurge stelde Van der Berg. Lissenaar Zandvliet kwam in de klasse tot 83 kg tot de eind zege. René Pet uit Leiden kwam in de zwaargewichtklas se nog veel tekort tegen natio naal titelhouder en wereldkam pioen Henk Meyer. Pet eindig de als derde, een klassering die ook was weggelegd voor junior (70-76 kg) Vincent Bendeler. ESSEN - De grote internationale roeiwedstryden het afgelopen weekend op de Baldeney-see in Es sen hebben de KNRB weinig opge leverd: weinig succes en weinig in formatie over de kwaliteiten van de verschillende Nederlandse ploegen en de individuele roeiers daarin. Die informatie zou nodig zijn geweest om tot een verdere se lectie te komen. Die kwam er nu niet, zodat de bond voorlopig nog weer verder gaat met een erg grote groep roeiers, waarvan slechts en kelen de kwaliteiten bezitten om op een wereldkampioenschap uit te komen. De C.T.R. (commissie toproeien) en trainingscoördinator René Mijnders willen de kool en de geit sparen en lopen om de hete selec tiebrij heen. De zaak is vooruitge schoven tot de wedstrijden van de Amsterdamse Roeibond over drie weken. Tot zolang duurt nog de on zekerheid over de volgende en te vens meeste belangrijke selectie ronde. Ronald Florijn heeft inmid dels voor enige duidelijkheid geko zen door in te gaan op het verzoek van de scullers Rienks, Zwolle en Vanden Eerenbeent de vierde man te willen zijn in een dubbelvier zonder stuurman. Slechte start Daarmee verlaat Florijn de Laga- Njord-acht, die zondag na afloop van een redely k goed geroeide fi nale van de bond het verzoek kreeg in deze formatie door te gaan. De Leids-Delftse combinatie kende op de woelige en zeer onoverzichtelij ke Baldeney See een slechte start, die direkt al een afgetekende laat ste plaats opleverde. Gaandeweg kreeg slagroeier Ruud Wessel de zaak op gang en begon de ploeg aan een sterke inhaalrace. Eerst werden de Polen achter haald en vervolgens kwam de Ne derlandse boot langszy die van de Ieren. In het laatste interval kon de combinatie nog ruim loskomen van de Ierse ploeg. De achten uit de Sovjet Unie en West Duitsland waren op dat moment al onbereik baar. Daarmee behaalde de acht van coach Hogendoorn eenzelfde resultaat als op zaterdag de derde Nederlandse acht, met daarin Njor- droeier Johan de Haan. Deze twee- de-keus acht had in de voorwed strijd verrassend de eerste Neder landse acht uit de finale gehouden. Zaterdag verscheen een Njord- Laga-combinatie met Wessel, Al- gie. De Vries en Kam in de gestuur de vier aan de start. Het baantem- po van de ploeg, die slechts enkele malen samen had getraind, was goed, maar de problemen ontston den als er gesprint moest worden. Door gebrek aan eenheid verloor de vier dan juist snelheid en raakte daardoor bij elke tussensprint ter rein kwyt. Zo ook aan het einde van de race toen Wessel c.s. pro beerden wat van de achterstand in te lopen. Niet ontevreden Coach Pancras Hogendoorn was echter niet ontevreden: "Wy heb ben zesmaal samen geroeid, de ploegen waar je tegen roeit, zoals de Tsjechen, roeien al driejaar met elkaar. Het water is erg onrustig en dan heeft een nieuwe ploeg het moeilyker". Het onrustige water was een grief van vele deelnemers en coa ches, niet alleen veroorzaakt door de wind, maar ook door de vele plezierbootjes die rond de baan voeren, deze weliswaar niet door kruisten, maar niet konden verhin deren dat hun golven dat wel de den. Samen met het feit dat vanaf de kant de verrichtingen van de roeiers nauwelijks waren waar te nemen maakte, dit dat de wedstrij den in Essen net zo weinig infor matie opleverden, als die van Vi chy en Grünau in andere jaren, waar de roeiomstandigheden ook verre van ideaal zyn. DEN HAAG - Het kersverse honk balteam van Adegeest heeft zater dag in zeven innings verloren van het geroutineerde VUC-3. De Voor schotenaren scoorden in Den Haag slechts vier runs tegen elf van de Hagenaars. Adegeest speelde des ondanks niet onverdienstelyk. In de tweede slagbeurt nam VUC al de leiding (1-2), maar de 'rookies', die daarna hun werper vervingen (Dick de Goede voor Niemeijer) bleven tot 3-4 goed by. VUC bleek echter te sterk en maakte de wed strijd in zeven innings af: 4-11. Winnend werper; Haaksma 10- x 3 slag, 1 x 4 wyd, 7 honkslagen. Verliezend werper De Goede 5 inn. 8-1-5, Niemeyer 2 inn. 3-1-2. Bij de vrouwen kwam de beste Nederlandse klassering by Jos Compaan en Marijke Zeekant, die in de dubbeltweefinale tot een vierde plaats kwamen. De zege ging na een spannende stryd met de Roemeense ploeg naar de boot uit de D.D.R. De achterstand van de Nederlandse boot bedroeg niet minder dan drieëndertig seconden. Coach Rob Robbers, die al de nodi ge jaren meeloopt en de verhou dingen tussen het roeien in Oost Europa en Nederland exact kent, liet zich niet ontmoedigen door het grote verschil: "Door de deining kwam de ploeg heel slecht uit de start en lagen ze zelfs achter op de andere Nederlandse finalist (Laga- Njord) waarvan ze uiteindelyk met 12 seconden won. Het verschil blykt natuurlijk groot, maar het roeien in de dubbeltwee gaat ple zierig en is goed met de werkzaam heden van ons drieën te combine ren. Dat is ook belangryk. Boven dien zie ik nog niet zo gauw een alternatief. Een dubbelvier zit er niet in, zolang Marian Pentenga en Harriet van Ettekoven willen bly- ven skiffen". JAN KLERKS Yannick Noah had het in halve finale van de O-pen Italiaanse tenniskampioenschappen niet alleen moeilijk met zijn tegenstander Ivan Lendl, maar ook met de lijnrechters en zichzelf. (foto ap> Jan Siemerink haalt uit lietigende (foto Loek Zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18