Feyenoord sluit thuis in stijl af 5 0 T Degradatiestrijd duurt voort Ajax kan record toch nog halen Met dank aan FC Twente Van Hanegem solliciteert bij Haarlem Galjé rekent op Beerschot Toch weer enige hoop in de Kuip Ook nog slag om EC-voetbal Scores in profvoetbal 'Haantjes' voer voor Leidse Wolven: 3-7 Willem van Hanegem's voetbalkamp 1986 PAGINA 14 SPORT D DINSDAG 20 MEI 19361 AMSTERDAM (GPD) - FC Twente heeft zich gistermid dag door Ajax laten gebruiken in diens jacht op het uit 1967 daterende doelpuntenrecord. Dankzij de overwin ning van 6-0 hebben de Amsterdammers zondag in de uit wedstrijd tegen Sparta nog drie goals nodig om net als negentien jaar geleden met 122 treffers te eindigen. HAARLEM (GPD) - Wim van Hanegem is één van de kandi daten voor de functie van assis tent-trainer bij Haarlem, die vrijkomt, omdat Ted Immers bij Eindhoven in dienst treedt. Van Hanegem is na dit seizoen „persona non grata" bij Feye- noord, waar hij de laatste jaren een vage functie naast hoofd trainer Ab Fafié heeft bekleed. De contacten tussen Van Ha negem en Haarlem kwamen op Hemelvaartsdag tot stand, toen Feyenoord aan de Jan Gijzen- kade op bezoek was. Van Doorneveld heeft Van Hane gem toen voorzichtig gepolst. De legendarische nummer tien van weleer, die sinds kort in Haarlem woont, gaf bij die gele- genheid te kennen wel oren naar de baan te hebben. Afgelo pen vrijdag vond een oriënte rend gesprek plaats tussen het Haarlem-bestuur en twee advi seurs van Van Hanegem. Haar lem is toen wel geschrokken van de 'loonwensen' van 'de Kromme'. Haarlem-bestuurslid Goed hart: „Binnenkort volgt een tweede gesprek. Het is niet on mogelijk, dat Van Hanegem naar Haarlem komt. Probleem is, dat hij niet over de vereiste papieren (diploma oefenmees- ter 1, red.) beschikt. Maar we kunnen dispensatie voor hem aanvragen". De meest serieuze kandidaat voor het assistentschap bij Haarlem lijkt momenteel Ge rard van der Lem. Deze ex- prof, die nu de Amsterdamse amateurclub AZS onder zijn hoede heeft, is wel in het bezit van de vereiste papieren. De contacten tussen Haarlem en Spartaan Louis van Gaal staan op een laag pitje. AMSTERDAM (GPD) - Doelman Hans Galjé van Ajax rekent er op dat hij vandaag te horen krijgt dat hij de komende drie seizoenen zal uitkomen voor Beerschot. Volgens de 29-jarige keeper, die dit seizoen zijn plaats in Ajax-1 kwijtraakte aan Stanley Menzo, is het „voor 99 procent zeker" dat hij voor tweeë- necnhalve ton zal overgaan naar België. „Dinsdag is er een laatste ge sprek tussen geldschieter en voor zitter Nagels van Beerschot en de beheersraad. Mij is verteld dat dat een formaliteit is. Zelf ben ik rond met Nagels en er is ook al een ak koord met Ajax". In theorie is het overigens nog mogelijk dat Galjé zijn werkzaam heden zal voortzetten bij FC Utrecht, waaraan hij enkele maan den geleden werd uitgeleend. „En kele weken terug was ik het eens met Utrecht, maar weigerde Ajax om de transfersom van drieëneen halve ton te laten zakken. Utrecht liet toen weten toch maar van me af te zien. Nu Ajax een ton van de prijs heeft afgehaald, heeft Utrecht weer belangstelling. In België kan ik echter meer verdienen, dus ik ga er nu vanuit dat het Beerschot wordt". Twente, dat eerder al met 8-1 werd afgedroogd, was overigens in de stemming om Ajax nu al over de 'magische' grens te zetten. De En- schedee'rs voetbalden om te voet ballen, gaven geen moment te ken nen geinteresseerd te zijn in het re sultaat en waren, op één uitzonde ring na, bijzonder vredelievend in gesteld. Doelman Ensink schoot in de tweede helft Bosman de lucht in en hield aan die lancering een gele kaart over. Voor het overige huldigde Twen te de vrijheid-blijheid-gedachte, hetgeen trainer Korbach nog zie ker maakte dan hij al was: „Ik had beter thuis kunnen blijven. Dan was ik misschien nu wat fitter ge weest. Er waren spelers, die, als er Ajacieden in de buurt waren, geen voet uitstaken. Daar kan ik me on gelooflijk over opwinden". Kater Het verplichte nummer leverde daarom toch nog een kater op voor Twente en voor Korbach in het bij zonder: „Ik heb er altijd de pest over in als we verliezen en zeker nu". Korbach had overigens volop excuses tot zijn beschikking, zoals de vele blessures en het feit dat het zo druk was op de weg dat Twente pas kort voor de wedstrijd in 'De Meer' arriveerde. Korbach weiger de echter om die argumenten aan te voeren. „Tegenslag hebben al het hele seizoer waarom zou ik daar beginnen?". Met junioren, die 's morgens (Groeleken en Weber) of daags te voren (Ensink en Willems) nog in het jeugdtoernooi in Groningen hadden gespeeld, was Twente ove rigens bij voorbaat kansloos, ook al lagen vele Ajacieden (onder wie De Wit en het door PSV aangetrokken duo Vanenburg/Koeman) meer met zichzelf en de eigen supporters („Koeman rot op. Vanenburg rot op") overhoop dan met de Twente- w Arends scoort 2-0 voor NEC tegen Heracles. Doelman Tukker gëhadT'dus oofc *n de strijd tegen degradatie. ROTTERDAM (GPD) - Feyenoord heeft het rampseizoen 1985-'86 voor eigen publiek geheel „in stijl" afgesloten: met dubbel verlies dus. Het partijtje zomeravondvoetbal tegen PSV leverde de negatieve cijfers 2-3 op en het aantal bezoe kers bleef met 11.114 zover achter bij het in de begroting opgenomen getal dat alleen de wedstijd van gisteren al een tekort van een paar ton opleverde. Over het gehele voetbaljaar schoot de club er daar door nog zwaarder bij in dan was verwacht. „Na deze klap, lopen we een miljoen achter", rekende pen ningmeester De Vries voor. De Rotterdammers, die alleen DEN HAAG (ANP) - De strijd om bij Haarlem - MVV en NEC - Hera- de titel in de eredivisie mocht dan cles werd met respectievelijk 900 en 600 de duizend niet eens ge haald. Vitesse is de voornaamste kandi- ^..wU»C6BO»UG„.„.VUUou.uli/, - u - daat voor de vierde periodetitel in Silooy, Bosman, de van een enkel- speeldag bekend. Ook zal dan be- de eerste divisie. De Arnhemmers slist worden welke club de tweede veroverden het afgelopen weekein- vroeg beslist zijn, welke clubs ko mend seizoen met Heracles terug dat Van 't Schip in de 25ste minuut gaai} naar eerste divisie wordt zijn collega's Koeman (strafschop), Pas amende zondag op de laatste blessure herstelde Van Basten (strafschop) en opnieuw Bosman (hij sloeg de bal in het doel) voor ging in de produktie. Een zevende plaats voor het toernooi c FA-beker verovert. Ondëraan de ranglijst komen doelpunt werd Ajax door scheids- n°S drie ploegen de drie punten. Alleen door uitschieter van RBC kan Vitesse nog het periodekampioenschap rechter Hobé onthouden. Hij gerde de voordeelregel toe te pas sen nadat een overtreding was be gaan tegen Boeve en Bosman op een leeg doel afstevende. Rechter heft levenslang op voor voetbalvandaal de twee degradatieplaatsen. Van dat drietal heeft Excelsior de beste papieren. De Rotterdammers veroverden in de uitwedstrijd te gen Den Bosch een punt door een gelijkspel (0-0). Den Bosch ver speelde daarmee vrijwel zijn kans op de plaats in het UEFA-be- kertoernooi. MVV, dat bij Haarlem gelijk speelde (1-1) staat een punt achter op de Rotterdammers. NEC ver sloeg het reeds gedegradeerde He racles duidelijk (3-0) maar schoot met die winst nauwelijks iets op. De Nijmegenaren staan twee pun ten achter op Excelsior en een op MVV, dat zondag Den Bosch op bezoek krijgt. De Bosschenaren bewezen zich zelf met het gelijke spel tegen Ex celsior een bijzonder slechte nmerking ontgaan. De club uit Roosendaal, LONDEN (DPA) - Kevin Whitton is veroordeeld tot een gevangenis straf van tien jaar. Dat is aanzien lijk minder dan een rechtbank in Londen in november vorig jaar had uitgesproken. In hoger beroep dienst. Roda JC, dat VW met 3-1 herriep de rechter het levenslang versloeg, staat in punten gelijk met dat Whitton wegens voetbalvanda- Den Bosch maar heeft veel betere lisme was opgelegd. doelcijfers. Beide clubs staan een De veroordeling baarde destijds punt achter op Groningen, dat bij veel opzien. In de beroepsszaak Go Ahead Eagles een misstap verklaarde de rechter de uitspraak maakte door met 1-2 te verliezen en van november „ongerechtvaardigd dat bovendien Harris Huizingh dat de volle winst uit twee wed strijden behaalde, moet Wagenin- gen met zes treffers verschil ver slaan om op gelijke hoogte te ko men. RKC en Telstar zijn de twee ove rige kandidaten voor een plaats in de na-competitie. RKC was het pinksterweekeinde goed voor drie punten, Telstar won en verloor. RKC, dat een puntje op Telstar voor ligt, besluit het voetbaljaar uit tegen Volendam. Telstar besluit de competitie op de Lange Leegte in Veendam. FC Den Haag en PEC Zwolle verzekerden zich al van het eredivisieschap. Voor de na-com- petitie kwalificeerden Willem II en Veendam zich. Alleen de winnaar van deze competitie van vier pro moveert. Afgezien van RBC scoorde geen van de eerste divisieclubs vier uit twee. Gisteren was de bekerfinalist in een Brabantse ontmoeting te sterk voor Helmond Sport: 2-1. Za terdag zegevierde RBC met 3-0 bij Eindhoven. Vitesse kwam op pink sterzaterdag niet verder dan een puntendeling bij Volendam, maan- De middenvelder dag zette Talan met drie treffers de Bij de Eagles i Arnhemmers op het goede spoor: straffen vandalen moeten afschrik- Oude Wesselink afscheid, hij gaat 4-1. Schotvaardig was ook Klomp ken, maar dat levenslang hem te ver ging. De 26-jarige Whitton was al eer der wegens gewelddadigheid in en rond de voetbalstadions bestraft. Whitton gold als leider van een groep van twintig die tijdens een wedstrijd tussen Chelsea en Man chester United toeschouwers aan vielen. Na het duel had Whitton de eigenaar van een pub in Londen ernstig verwond. marathons lopen. Roda JC speelt komende zondag uit tegen Hera cles, Groningen krijgt Feyenoord op bezoek en Den Bosch moet naar MVV. Voor de degradatie zijn ver der van belang Excelsior - Fortuna en Twente - NEC. gisteren werden slechts acht wedstrijden gespeeld omdat Utrecht - AZ67 werd uitgesteld tot woensdag. De belangstelling van het publiek was minimaal. Slechts 36.100 toeschouwers passeerden de kassa's. De meeste kijkers wa ren bü Feyenoord - PSV (11.100), stra, die voor Veendam tegen DS'79 drie keer scoorde (6-1). Voor Wageningen en Cambuur verliep het zonnige weekeinde somber. Wageningen verloor achtereenvolgens van Telstar en RKC, Cambuur moest de punten aan PEC Zwolle en FC Den Haag laten. Een opmerkelijke vervan ging vond gisteren plaats bij De Graafschap - SVV (2-3). Scheids rechter Geurds maakte de wed strijd niet af. Wegens een spierbles sure moest hij worden vervangen door zijn collega Bronkhorst. DORTMUND (SID/DPA) - Borussia Dortmund en Fortuna Köln zullen nog-een derde wedstrijd moeten spelen om uit te maken welke club het volgende voetbalseizoen in c'e Bundesliga mag uitkomen. Dortmund ze gevierde maandag op eigen veld voor 54.000 toeschouwers (uitverkocht) in de tweede wedstrijd met 3-1, waarmee het verlies in het eerste duel (0-2) werd uitgewist. In deze tweekamp telden uit gemaakte treffers niet dubbel. Vrijdag wordt in het Rheinstadion in Dusseldorp een beslissings wedstrijd gespeeld. EREDIVISIE Maandag Feyenoord - PSV 2-3 (0-2) 7. Van Rooy 0-1, 31. Gullit 0-2. 49. Hoekstra 1-2. 56. Gullit 1-3,74. Molenaar 2-3. Scheidsrech ter: Bannet, toeschouwers: 11.114. Gele kaarten: Troost (Feyenoord) en Stevens Schip 1-0, 29. Koeman 2-0 (strafschop). 40. Silooy 3-0, 61. Bosman 4-0, 80. Van Basten 5-0 (strafschop), 82. Bosman 6-0. Scheidsrechter: Hobé. Toeschouwers 8900. Gele kaart Birkedal (FC Twente). NEC - Heracles 3-0 (1-0). 11. Anton Janssen 1-0, 54. Arends 2-0, 75. Frans Janssen 3-0. Scheidsrechter: Van Swie- ten. Toeschouwers: 600. FC Den Bosch - Excelsior 0-0. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 3100. Haarlem - MW: 1-1 (0-1). 37. Van Sta veren 0-1, 75. Balm (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 900. Hofman 3-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 3500. Go Ahead Eagles - FC Groningen 2-1 (0-1). 4. Van der Berg 0-1, 47. Eykelkamp 1-1; 60. Woudsma 2-1. Scheidsrechter Verhoef, toeschouwers 5.000. Gele kaart Van Tiggelen (FC Groningen). Cambuur PEC Zwolle 1-4 (0-3). 9 Wilkins 0-1. 43. Visscher 0-2, 45. Doufi- kar 0-3,50. Van der Linden 1-3,57. Foeke Booy 1-4. Scheidsrechter Van Vliet, toe- Veendam - DS '79 6-1 (4-0). 4. Klomp stra 1-0. 8. Keukens 2-0, 30. Klompstra 3-0, 45. Mulder 4-0, 53. GaU 5-0, 68. Slag boom 5-1, 77. Klompstra 6-1. Scheids- Eindhoven - RBC 0-3 (0-1). 21. Voets 0 1. 50. Voets 0-2, 64. Jurgens 0-3. Scheidsrechter Egbertzen. toeSchou 1-2,87. Oostrum 1-3. Scheidsrechter Dol- stra, toeschouwers: 600. Volendam - Vitesse 1-1 (1-0). 18. Lam bert 1-0, 77. Schouwenaar 1-1. Scheids rechter Thomas, toeschouwers: 1500. Gele kaart Lambert (Volendam) en Bos (Vitesse). Helmond Sport - Emmen 2-0 (2-0). 9 Vincent 1-0, 18. Van Tilburg 2-0. Scheidsrechter Pen. toeschouwers: 1100. Maandag De Graafschap - SW 2-3 (0-2). 13. Koe vermans 0-1,31. Könemann (strafschop) 0-2, 63. Lourens 1-2, 70, Van der Hoeven 1-3, 8^ Lourens 2-3. Scheidsrechter: Geurds (vervangen door Bronkhorst), toeschouwers: 2000. Gele kaarten: Köne mann en Neeskens (beiden SW), Stu ring (De Graafschap). FC Den Haag - SC Cambuur 3-1 (1-0). 5. Groenendijk 1-0,72. Otto 2-0.81. Roo- Dongen 2-1,86. Cornelissen 2-2. Scheids- de 3-0, 83. Iedema 3-1. Scheidsrechter: rechter Bannet, toeschouwers: 1800. Ge- Luinge, toeschouwers: 3500. Ie kaart Lammers (RKC). Emmen - Willem 110-0. Scheidsrech- Wageningen - Telstar 1-3 (1-0). 26. Oos- ter: Schijf, toeschouwers: 1500. terhuis 1-0. 50 Panhuis 1-1. 57. Bischot DS 79 - Eindhoven 1-1 (1-0). 14. Ver- 85. Talan 3-1,87. Koenen (strafschop) 4-1. Scheidsrechter: Blankenstein, toeschou- 1500. Gele kaart: Gozems (RKC). Telstar - Volendam 1-3 (1-0). 34. Van Oostrum 1-0, 74. Van Dorpel 1-1, 84. Klepper 1-2, 86. Böckling 1-3. Scheids rechter: Van Ettekoven, toeschouwers: 2400. Heerenveen NAC 2-2 (0-0). 68. Teun Kist (strafschop) 1-0,76. Teun Kist (straf schop) 2-0, 86. Remie 2-1, 90. Smit 2-2,. Scheidsrechter: Van der Leek, toeschou wers: 2000. RBC - Helmond Sport 2-1 (0-1). 8. Van Tilburg 0-1, 63. Gorree 1-1,88. Voets 2-1. Scheidsrechter: Dolstra, toeschouwers: 3000. Rob Collewijn van Haarlem in duel met Sören Busk van MW. De laatste ploeg schoot weinig op met de l-l (foto ANP) BEEK - Hoogmoed komt voor de val. De Limburgse 'Haantjes' kraaiden al voor het begin van de zaal voetbalwedstrijd tegen het Leidse Zwarte Wolf victorie, maar de wetten van de natuur prevaleerden ook in Beek. De Leidenaars ontdeden zich van hun vorige week nog geëtaleerde schaapskleren (nederlaag tegen Bunga Melati), lieten zich het maaltje zaterdagavond goed smaken: 3-7 en zijn geheel terug in de strijd om de Nederlandse zaaltitel. Frans Stouten had de eetlust van zijn spelers opgevoerd door ze te confronteren met de boude uitspraken van de Limburgse voetbalcoach, die de kampioen van West II kansloos achtte in de strijd om het Neder lands kampioenschap. „Jullie komen twee punten naar Limburg bren gen", kraaide hij hooghartig en zijn collega Stouten hield de woorden als lokaas uit voor zijn eerzuchtige mannen. Die reageerden met een van de beste wedstrijden die de wolven dit seizoen op de mat hebben gelegd. Opofferingsgezindheid staat normaal gesproken niet erg hoog op de hitladder van Zwarte Wolf, maar dit keer werd er voor en door iedereen hard gewerkt en geknokt. Dat moest ook wel want de Leidenaars moesten na de slechte start van vorige week in de titelrace te blijven. Loosveld zette de Limburgers al snel op voorsprong en tot 2-2 (doel punten van Hennie Koet) was er sprake van een gelijkopgaande strijd. De 'Haantjes' konden de klauwen van de wolf echter niet langer ontlopen en direct na de rust (2-3 door Koet) maakten De Roode, De Roo en Koet aan alle twijfel een einde: 2-6 en na nog een tegentreffer uiteindelijk 3-7 door Peter Gijsman. Morgenavond ontmoeten beide ploegen elkaar in de Leidse Vijf Mei hal. Stand: 1. Zwarte Wolf 2-2 (10-8), 2. Haantjes 2-2 (12-11), 3. Bunga Melati 2-2 (9-12). nog uitwedstrijden bij Fortuna en Groningen voor de boeg hebben, kunnen de nabije toekomst niette min met enige hoop tegemoet zien. In samenwerking met de Vrienden van Feyenoord en een aantal za kenmensen uit de Maasstad heeft de club onlangs een Stichting van sponsors opgericht, die gaat funge ren als een 'lease-bedrijf. „Dat wil zeggen dat zij de aankoop van spe lers financieren, die wij dan hu ren", aldus Feyenoord-voorzitter Gerard Kerkum, die tot nader or der met De Vries ook in het college van de nieuwe stichting zitting heeft. „Maar het is de bedoeling dat ze straks hun eigen bestuur for- De Vrienden en de sponsors heb ben nu al toezeggingen gedaan tot een bepaald bedrag, dat volgens geruchten anderhalf miljoen zou zijn.' „Maar dat is niet juist", ont kende Kerkum, die de exacte hoogte van de beloofde som niet prijs wilde geven. Hoe dan ook, door de samenwerking met de geldschieters kan Feyenoord na Roda's ïtené Hofman („gekocht door een aantal mensen samen"), Ruud Heus van AZ (voor drie jaar gefinancierd door Unico Conser ven, dat eerder ook Ruud Gullit naar de Kuip bracht), en Jos van Herpen van FC den Bosch, ook nog op zoek naar de aanvaller die de nieuwe coach Rinus Israel op zijn verlanglijstje heeft staan. Naar Servette Dat laatste is des te actueler om dat aanvalsleider John Eriksen volgend seizoen voor het Zwitserse Servette uitkomt. Over de transfer van de voor de fiscus 'gevluchte' Deen, die al eerder afscheid nam om zich met Nielsen bij de WK-se- lectie van zjjn land te voegen, is Feyenoord zeer tevreden. „Want we hebben er niets op toe hoeven te leggen", aldus De Vries. Feye noord oriënteert zich momenteel op de buitenlandse markt om een vervanger aan te trekken voor de spits. Hij zal vermoedelijk één van de weinige Rotterdamse spelers zijn, die elders onderdak vindt. „Zelfs voor Nielsen heeft zich nog geen enkele club gemeld", aldus Ker kum. Feyenoord loopt daardoor de kans opgescheept te blijven met Jan Sörensen, wiens contract door loopt. „Dat zou vervélend voor hem zijn, maar wij komen onze verplichtingen na", stelde Kerkum al bij voorbaat. Daarnaast echter heeft ook trai ner Ab Fafié nog altijd geen andere werkgever en als hij die niet vindt, blijft hij gewoon op de loonlijst in de Kuip. Dat gevaar is zeer reëel, omdat de vertrekmogelijkheden van de oefenmeester door de barre resultaten van de laatste weken, vrijwel tot nul gereduceerd zijn. „Want in Griekenland zien ze die uitslagen ook in de .kranten", merkte Fafié („Ik heb het gemerkt aan sommige reacties") na het potje tegen PSV op. „Door die uit slagen zal het ook wel wat langer duren voor ik wat vind en als ik niks vind klop ik bij Feyenoord Hoewel hij de club liever niet „op de nek wil gaan zitten", zou hij er geen moeite mee hebben. „Want normaal gesproken komt een trai ner die hier is geweest, moeiteloos elders aan de slag. Dus zijn er an dere factoren die het beïnvloed hebben dat het nu zo moeilijk gaat", constateerde hy in zijn nabe schouwing van het seizoen. „Mijn vroege ontslag bijvoorbeeld. Dat ondergraaft toch je autoriteit en dan kun je twee dingen doen. Blij ven of opstappen. Dat laatste had ik ook gedaan als ik daartoe de mo gelijkheden had gehad". Die had Fafié dus niet, maar hij noemde het wel als één van de re denen voor het vroege afhaken van Feyenoord in de competitie. „Sa men met de blessures van de oude re spelers, maar ook van Been, en het feit dat een aantal voetballers te horen kreeg dat ze weg moesten aan het einde van het seizoen, heeft die vroege onslagaanvrage er zeker toe geleid dat we eerder moesten afhaken dan in een normale situa tie. Tot dat moment, de bekerwed strijd tegen PSV in november 1985, deden we toch redelijk mee. Daar na zijn we door al die dingen uit de rails gelopen. En dan ben je als trainer niet meer bij machte het tij te keren". De bestuursroep om het inbren gen van jeugdspelers, deed hij daarbij af als „een kreet die ner gens op sloeg". „Want er stond geen goede jeugd klaar. Barendse j is één van de weinigen die bij de i dertien hoort, verder is er maar weinig. En in die situatie is het nog een prestatie om Europees voetbal te bereiken", aldus Fafié, die in Feyenoords aankopen zijn mening bevestigd ziet. „Want het zou voor mij een slechte zaak zijn geweest als hetzelfde elftal was blijven I staan en er alleen een andere trai- I ner zou zijn aangetrokken". Les In samenwerking met Rinus Is- j rael heeft de Rotterdamse club tot nu toe in elk geval één les van het bijna afgelopen seizoen in de prak- tijk gebracht. „En die is dat we niet meer in zee zullen gaan met oudere spelers die alles al hebben meege maakt". zei bestuurslid Van der Laan al eerder. („Het bestuur heeft fouten gemaakt, maar de spelers moeten ook maar eens voor de spiegel gaan staan"). Nu wordt voor de korte termijn gemikt op jongeren en voor de langere ter mijn toch weer op de eigen jeugd en op een structuurverandering om van Feyenoord „een bedrijf met één of twee directeuren te ma ken" en om de concurrentie met PSV in elk geval serieus aan te gaan. Daarvan was gisteren in het veld geen sprake. Zelfs in een fantasie opstelling en uiterst ongeïnspi reerd was de kampioen een maat te groot voor de Kuipclub. Het werd bewezen door de paar professione le acties waarmee PSV de tegen stander van zich afhield via Van Rooy (0-1) en Gullit (0-2 en 1-3). Hoekstra en Molenaar verzorgden de Rotterdamse produktie, terwijl Troost en Stevens er nog in slaag den geel op te lopen. Lokhoff toon de en passant aan dat PSV er on verstandig aan zou doen hem te ruilen voor Suvrijn, wat om meer dere redenen dan ook wel niet door zal gaan. Van der Gijp deed verder alle mogelijke moeite om zich uit de belangstelling van Nice te spe len. Planning De enige kritiek die trainer Jan Jteker („ze wilden de honderdste goal kennelijk voor Eindhoven be waren") had, gold echter niet het gezapige spel, maar de planning van het duel. „Je moet geen top pers plannen in de laatste drie ron den. Vorig jaar was dat ook al zo met PSV-Ajax als laatste wedstrijd en nu was dat weer het geval. Als dit duel vier weken eerder was ge speeld, zouden er 50.000 man geko men zijn. Dat scheelt Feyenoord toch zeker vier ton". PAUL DE TOMBE ADVERTENTIE Willem Hanegem Simon Tahamata René v.d. Gijp voor jeugd van 8 t/m 18 jr. (j/m) in Groesbeek IGId.l. 6 dagen volledig verzorgd inclusief sponsorpakket voor f 455.- in de periode 28/6-3/7 en 4/7-9/7 met vele evenementen. Bel of schrijf voor info en/of inschrijving neer: Willem van Hanegem's voetbalkamp 1986. Biesseltsebaan 2, 6561 KC Groesbeek, 08891-5369/1484 (tot 23.00 uur 's avonds).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14