Kooreman Meubelen/v.v. de Sleutels Aanvang uur "-terrein, sportpark "De Kikkerpolder!! in Leiden. Beslissing valt voor Lugdunum Jos Elen helpt de concurrenten Ridderveld in finale Meerburg op drempel van KNVB tegen het volledige eerste team van (Europacup-3 winnaar 1975 en 1979) Dam |m jj| Mönchengladbach PW Uvvlfl met o.a. de spelers Pinkall, Criens, Lier Lienen, Hochstatter, Frontzeck, Borowka, Winkhold. o.l.v. trainer/coach Jupp Heynckes. PARKEREN OP HET GROENOORDHAL TERREIN. busdienst naar Ü.V.S.-terrein (v.a. 1330 tot 1430 en v.a. 16.15 tot 17.15 uur). Huveneers favoriet BSEBSH SPORT PAGINA 15 Ook UVS iii spanning LEIDEN - Voor UVS en Lugdu num vallen in het Pinksterweek- einde de beslissingen. De resulta ten van het dubbelprogramma le ren UVS of er nog hoop gekoesterd kan worden op promotie naar de hoofdklasse; Lugdunum weet na maandag of de tweede klasse ook komend seizoen speelplaats wordt van de groenwitten. UVS bindt vanmiddag om 17.00 thuis de strijd aan tegen Hermes, op tweede Pinksterdag vertrekt de Leidse eersteklasser naar Oud Beijerland. De tegenstanders zijn van minder kaliber dan bijvoor beeld Xerxes of directe concurrent Papendrecht, maar in dit stadium van de competitie wil dat niets zeg gen. Daarbij, wanneer UVS dezelf de instelling etaleert als afgelopen zondag, dan blijft Leiden op zeker van een hoofdklasser verstoken. LEIDEN - Het vrouwenteam van volleybalvereniging Rid derveld is doorgedrongen tot de finale van het toernooi om de districtsbeker. De Alphense formatie klopte in de halve eindstrijd Zovoc met 1-3. In de finale ontmoet Ridderveld Ska- De wedstrijd in Zoetermeer was meer spannend dan fraai. Na een 2-9 voorsprong verloor Ridderveld de eerste set met 16-14. De tweede werd met 7-15 gewonnen en ook de derde le verde Alphense winst op: 15-17. Toen gaf Zovoc de moed op. In het laatste speldeel kwam Rid derveld snel met 0-9 voor en was het nog slechts een kwestie van uitspelen: 6-15. De jeugd (Jolanda Crama en Monique Hendriks) kreeg bij Ridderveld volop de gelegenheid zich te bewijzen. De fiaale tegen Ska- nia overigens bestaat uit twee wedstrijden. De bekerzege (2-0) dinsdag op RCL was een kleine stap in de goe de richting, niet meer dan dat. "Te gen Papendrecht hebben de eerste helft niet echt gespeeld", oordeelt libero Bert Jansen, "de stand was nog 0-0. Toen we de kleedkamer uitkwamen, hoorden we dat con current Nieuwenhoorn met 0-3 achterstond. Toen hebben we on bewust op de nul gespeeld. Achter af gezien een grote fout, we hadden gewoon op de aanval moeten blij ven spelen". Jansen heeft de moed nog niet verloren. "Want we hebben het makkelijkste programma. Hermes staat in de middenmoot, Oud Beij erland en HOV zijn ploegen die on deraan staan en daarom verkrampt zullen spelen. Wat dat betreft zitten we goed, mgar bij UVS weetje het nooit. Soms kan ik geen hoogte krijgen van de mentaliteit van die knapen". Lugdunum Lugdunum heeft problemen van andere aard. Nog maar net terugge keerd uit de eerste klasse, is de Leidse ploeg dit seizoen wederom in de onderste regionen te vinden. Lugdunum moet zich dit weekein de tegen Den Hoorn (vanmiddag uit) en Lens (maandag thuis) tot het uiterste weren om SJC van zich af te schudden. "Zaterdag moet het gebeuren", vindt aanvoerder/doelman Wim Eradus, "winnen wij en verliest SJC dan zijn we veilig". Eradus be seft dat het zover nog lang niet is. Lugdunum beschikt over een ta lentvolle, maar zeer kwetsbare for matie. Niet vreemd, gezien het feit dat trainer Clement Koster de laat ste weken junioren heeft moeten inpassen. "Het gaat best goed", verhaalt Eradus, "maar ze komen met bleke bekkies het veld in. Zon dag kwamen we tegen Westlandia met 2-0 voor, maar zo'n voor sprong geeft dan nog geen vertrou wen". In samenspraak met voorzitter Verstraaten deed trainer Koster geen beroep op lager spelende rou tiniers, uitgezonderd Wim Oppe- laar. "Willem is achter in de dertig, ik had niet meer verwacht dat hij het nog in het eerste zou redden", Assistent-ploegleider ontslagen looft Eradus zijn clubgenoot, "dat getuigt van karakter". Aan de vooravond van het huidi ge seizoen dacht geen haar of het hoofd van de Leidse poortwachter dat Lugdunum zich zou mengen in de dans om de degradatie. "Ik wist wel dat we een terugslag zouden krijgen. Teveel jongens vertrokken of stopten ermee. Daarom moest Koster veel nieuwe spelers inpas sen. Dat vergt tijd. De gemiddelde leeftijd is ineens omlaag gescho ten. Het gemis aan routine is ons in een aantal wedstrijden opgebro ken. In principe heeft Lugdunum geen slechte ploeg, maar sommige spelers zijn op beslissende mo menten nerveus en kunnen geen bal meer raken". Indien Lugdunum afdaalt, dan maakt Wim Eradus komend sei zoen voor de 13de keer deel uit van het eerste elftal. Mochten de Kik kers zich handhaven, dan twijfelt de doelman over het vervolg van zijn sportieve carrière. "Ik zou het lullig van mezelf vinden om te stoppen wanneer Lugdunum het niet redt. Dat is hetzelfde als het zinkende schip te verlaten. Het wordt anders als de ploeg in de tweede klas blijft. Ik train de vrou wen van Lugdunum en dat wordt steeds serieuzer aangepakt. Het wordt steeds moeilijker om dat met de trainingen van het eerste te combineren. Maar dat zijn de pro blemen van de toekomst. Ik moet eerst met Lugdunum het vege lijf redden. Reken maar", waarschuwt Eradus, "dat ik gemotiveerd in het doel sta, want ik heb na een paar slechte wedstrijden wat goed te maken". De Kikkers zijn sterk afhankelijk van de resultaten van het Noord- wijkse SJC, dat vanmiddag in Den Haag aantreedt tegen Lens. Maan dag reist de ploeg opnieuw naar Den Haag. Dan heet de tegenstan der kampioen HMSH. LEIDEN - Voor Meerburg is het maandag erop of er onder. Wint het elftal van Mat Kantebeen de wedstrijd tegen Oranje Groen dan kan de ploeg een feestje gaan vieren. Bij verlies of een gelijkspel kunnen de Zoeter- woudenaars nog voorbij worden gestreefd door Stompwijkse Boys, dat aantreedt tegen Warmunda. Loopt het allemaal volgens plan dan keert de zon dagsectie van Meerburg terug naar de vierde klasse van de KNVB. "En ik denk dat we daar aan toe zijn", zegt Mat Kantebeen (40), die in zijn actieve voetbal loopbaan actief was bij UVS. "Ik neem mijn petje af voor Stompwijkse Boys. Achter het spelletje van die jongens zit een duidelijke voetbalfilosofietje. Ook ZLC zit op het juiste spoor, maar ik denk dat Meer burg het beste materiaal heeft". Dat is over het algemeen nog geen garantie voor een kampioenschap en het zag er aanvankelijk ook be paald niet naar uit dat Meerburg zo ver zou komen. De ploeg maakte een valse start, maar sprokkelde daarna de punten bijeen. "Tot mijn verbazing stonden we in de winter toch bij de bovenste ploegen. En na dat lu cratieve paasweekeinde zijn we plotseling gaan mee- de hen helpen en wij wilden hem de voet niet dwars zetten. De enige voorwaarde die we er aan verbon den, was dat hij op de achtergrond zou bliiven". Aan die afspraak hield Elen zich volgens Bos niet. Toen de eerste ploegleider met zijn équipe in Frankrijk arriveerde, stelde hij vast dat zyn assistent aan het stuur van de ploegleiderswagen van een concurrerend merk zat. „Hij is zijn bevoegdheden te buiten gegaan, want zoiets kan natuurlek niet. Dat mijn assistent in een wedstrijd mijn tegenstander is geworden...", aldus Bos. Elen spreekt tegen dat hij als ploegleider heeft gefungeerd. „Ik was alleen chauffeur van die wa gen. Wie de ploegleider in die wed strijd dan was? Een mecanicien, die naast me zat. Zijn naam is mij even ontschoten. En verder zou ik toch niet zo stom zijn om een ren ner van hen achter mijn eigen ren ners aan te laten rijden." Weer toernooi van Pernix LEIDEN - De korfbalvereniging Pernix organiseert op Pinkster maandag voor de dertiende maal haar jaarlijkse Pinkstertoernooi. Omdat het eigen veld veel te klein is om de 149 deelnemende ploegen te herbergen, wordt wederom uit geweken naar het sportcomplex De Kikkerpolder. Het Pernix Pinkstertoernooi be tellen in de strijd om het kampioenschap. Terwijl we hoort qua omvang een van de dit jaar helemaal niet zijn uitgegaan van de titel", al- grootste in Nederland. Vanaf 9.30 dus Kantebeen. werken de 1800 korfballers en korf- Begrijpelijk, want toen de leeraar lichamelijke op- balster op 16 velden in 20 ronden voeding aan de slag ging in Zoeterwoude, was Meer- 298 wedstrijden af, zo rekent de or- burg juist uit de vierde klasse gekelderd. De troepen ganisatie voor. moesten worden gemobiliseerd en daarin slaagde Hoogtepunten worden gevormd Kantebeen. "Ik heb mijn eigen plan getrokken. Dat door de finales in de juniorenklas- heeft tot een aantal mutaties in het eerste elftal geleid. Dat het nu plotseling goed gaat heeft Meerburg na tuurlijk niet aan mij te danken. Het is heus niet z BERGEN OP ZOOM (GPD) De bescheiden Nederlandse profwie- Ierformatie Transvemij van ploeg leider Piet Bos heeft met onmid dellijke ingang assistent-ploeglei der Jos Elen ontslagen. De reden daartoe is dat hij tijdens de Vier daagse van Duinkerken is opgetre den als ploegleider van een concur rerende équipe (Scala). Elen is ze ven jaar als ploegleider actief ge weest. Van de ploeg van Bos is hij ook co-sponsor. Piet Bos, conrector van een Bra bantse scholengemeenschap en part-time ploegleider, vertelde dat Elen wel toestemming had ge vraagd, en gekregen, om tijdens die kleine etappewedstrijd als ver zorger van de andere Nederlandse ploeg te mogen optreden. „Hij wil- Vanderlijde in eindstrijd RENO (ANP) - Arnold Vanderlijde heeft bij de strijd om de wereldti tels boksen in de Amerikaanse stad Reno de eindstrijd in het zwaargewicht bereikt. De Limbur ger versloeg in de halve finales de Amerikaan Michael Bent duidelijk op punten. se (16.30 uur) en de hoofdklasse se nioren (17.00 uur). In de hoofdklas- A zullen uitkomen Fiks, Kmder- ik met een kunstuk bezig ben. Ik had gewoon het ge- dijk, Pernix, Snel en VEO, de luk dat Meerburg in een dalletje zat toen ik kwam. Natuurlijk heb ik m'n eigen gedachten over voetbal. Dat hebben de jongens goed opgepakt". vorig jaar, terwijl in B zijn ingedeeld De Algemene, Fides Pacta, KVS, VEO 2 en VES. Naast deze toppers nemen ook regio clubs Crescendo, Fluks, KNS, De benadering van Kantebeen sloeg niet alleen bij de hoofdmacht, maar ook bij het tweede elftal, dat Madjoe, Ons Eiland en Velocitas in een vroeg stadium kampioen in de reserve eerste deel aan dit monstertoernooi. klasse is geworden. "Er zit best voetbal in bij Meer burg. Als de club het hier wat prestatiever gaat aan pakken, dan is er veel uit te peuren". ADVERTENTIE 2e Pinksterdag 19 mei Leiden. «SS? SCHEVENINGEN - Barend Huve neers gaat vanmiddag (half vijf) tij dens de slotetappe van de Interna tionale Wieleravondzesdaagse (IWAZ) in Noordwyk-binnen als de grote favoriet voor de eindzege uit de startblokken. De coureur uit Berkel vergrootte gisteren in de Scheveningse Badhuisstraat zijn voorsprong op Jan Hogervorst, door zijn rivaal in de spurt om de zesde stek twee plaatsen voor te blijven. Qua tempofietsen lijken de beide in topvorm verkerende kem phanen aan elkaar gewaagd. Maar Huveneers hoeft zich slechts tot verdedigen te beperken en is bo vendien rapper in de spurt. Daar om kan de Ahoy-renner de zege nauwelijks meer ontgaan. De renners van de Bollenstreek le ken gisteravond voor wat betreft de dagprijzen dankbaar van de ri valiteit tussen Huveneers en Ho gervorst gebruik te maken. De schijn bedroog echter, want on danks de aanwezigheid van Dirk- Jan van Reek, Erik Stroombergen en Marco Vermeij in één kopgroep, was het de Brit Karl Smith die als vierde vluchter aan het langste eind trok. Terwijl de voor de "Swift all-stars" uitkomende Mar co Vermeij de leidersprijs gedeci deerd voor zich opeiste en in sa menwerking met Bollenstreek clubgenoot Erik Stroombergen het zware werk verrichtte, spaarde Van Reek zich voor de eindsprint. De Lissenaar kwam echter niet verder dan een tweede plaats ach ter Smith, terwijl Stroombergen en Vermeij drie en vier werden. De Swift-renners kwamen op het zwa re rondje ditmaal niet verder dan tot meerijden. De uitslag van mid-lotto 19a is: le prijs: geen winnaar. 2c prijs: 3 v die elk bruto 100 000.-- ontvangen 3e prys: 66 winnaars, die elk bruto 1.614.70 ontvangen. 4e prys: 3.792 winnaars, die elk ƒ28.10 ontvangen. 5e prys: 56.531 win naars, die elk 5,-- ontvangen. De jackpot voor lotto nr. 21 is: 40.349,12. Uitslag cyferspcl nr. 19a. Het winnend nummer was: 65 73 92. 6 cyfers goed geen winnaar. 5 cyfers goed: 2 winnaars, die elk bruto 10.000,- ontvan gen. 4 cijfers goed: 24 winnaars, die elk 1.000,-- ontvangen. 3 cijfers goed: 189 winnaars, die elk 100,-- ontvangen. 2 cy fers goed: 1.936 winnaars, die elk 10,- (VSt) vyf u conden, 2. Guiseppe Sarouni (Ita) op 0 02, 3. Massimo Ghirotto (Ita). 4 Stefano Colage nuele Bombini (Ita). 9. Michael Wilson <Aus), 10. Gianni Bugno (Ita). Algemeen klassement: 1. Baronchelh 19.45.27. 2. Saronni op 0 07. 3. Guipponi op 0.55. 4. Loro op 1.19, 5. Moser op 1 42, 6. Corti op 2.01, 7. Bauer op 2.06, 8 Rutti- mann op 2.07, 9. Viscntini op 2.29, 10. Chioccioli op 2.32. De eerste divisie Willem II-FC Den Haag 1-1 (0-1). 37. De Roode 0-1, 66. Hoofs 1-1 (strafschop).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15