Sluiting binnenbad wordt onderzocht Veel bezwaarschriften tegen PTT 'Zoeterwoude kan zonder Stompwijk' Zoeterwoude schrikt van hoge kosten Kwaliteit zwemwater op borden Toeristeninfo vooral kamerinfo PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 16 MEI 1986 Agenda WASSENAAR - Ze stonden lijn recht tegenover elkaar, een aantal bewoners van het Wassenaarse Den Deyl en ambtenaren van de gemeente Wassenaar, gistermid dag tijdens een openbare hoorzit ting in het raadhuis de Paauw. Centraal stonden de plannen voor een nieuw te bouwen post-voorsor- teercentrum plus tankstation aan de oostzijde van de Rijksstraatweg, ter hoogte van het bestaande BP- tankstation, annex sportshop N44. Eén ding staat vast: de gemeente kan rekenen op een stevige regen van bezwaarschriften van omwo nenden. Hierdoor zal alleen al de hinderwetprocedure, die alleen de feitelijke overlast voor de buurt be handelt, ten minste zeven maan den in beslag gaan nemen, waarna de hele bestemmingsplanprocedu re nog moet beginnen want "de man die dit plan ontworpen heeft is gek", aldus een omwonende. De Den Deyl-bewoners die gis termiddag op de hoorzitting ver schenen waren ziedend. Niet al leen op de PTT, de feitelijke "gang maker" van de plannen, maar ook op de gemeente Wassenaar. Deze zou de omwonenden veel te laat en volstrekt onvoldoende van de plannen op de hoogte hebben ge- Bewoners Den Deyl op hoorzitting over sorteercentrum: steld. Gespreksleider, chef de kabi net mr. H.A.N. Versluys, gaf toen dat de brief van de gemeente, ter grootte van zes regels, "wat sum mier was", waarop een café-exploi tant riep: "Summier? Het leek ner gens op. Ja, ik zou op het raadhuis een toelichting op de tekeningen kunnen krijgen, maar toen ik een ambtenaar iets vroeg over die teke ningen stond-ie met z'n mond vol tanden". Een aanwezige ambte naar reageerde zeer vlug: "U kunt 100% inlichtingen krijgen", waarop Versluys toegaf dat "er een manco in de voorlichting zat. De gemeen te steekt dat in haar zak en excuses zijn op z'n plaats. De brief had wat uitgebreider gekund "want het is inderdaad een nogal ingrijpend iets". Hoe ingrijpend, werd verwoord door de eigenaar/bewoner van "een onverkoopbaar wordend" pand naast het BP-tankstation. "Die (PTT-) zeventonners rijden vlak langs onze voorgevel. De ge luidsoverlast die we nu al van de Rijksstraatweg hebben verergert want ze komen aan, stoppen, los sen, starten weer en trekken op waardoor je direct wakker bent. Mijn huis staat straks, wanneer dat van mijn buurman is gesloopt, he lemaal vrij in het geluid". Geschept Een ouder echtpaar dat aan de andere zijde van het tankstation woont vreest het ergste wanneer ook hun buurhuis zou verdwijnen om plaats te maken voor een inrit. "Weer een stuk trottoir weg terwijl we al een paar keer bijna zijn ge schept door een auto". Een ander: "Dat kan ik bevestigen. Men wil na het tanken vanaf het benzinesta tion nogal eens het groene licht bij de stoplichten aan de Rozenweg even halen. Als ik denk dat ik rus tig kan oversteken komt er een of andere idioot voorbij". Wat de geluidsoverlast betreft, deze zal voor een aantal omwonen den zelfs verminderen wanneer het voorsorteercentrum en het nieuwe tankstation zijn gerealiseerd om dat er een geheel nieuw pand plus extra voorzieningen komen, aldus Versluys: "Het gefluister in uw achtertuin dat u nu hoort wordt nog minder gefluister". Een omwonende "U kunt me nog meer vertellen. Het werkt alle maal verkeersaantrekkend. U zou eens een nachtje bij mij aan Den Deyl moeten komen slapen", waar na ook zijn overbuurvrouw Ver sluys een week logies aanbood. LPG Aansluitend op de "PTT-hoorzit- ting" was er een hoorzitting over het nieuwe tankstation. In feite gaat het echter om één, grootscha lig plan en iedereen bleef dan ook gewoon zitten, voornaamste grie ven hier: het te verwachten extra verkeer en vooral de LPG-tank die hier vrij recentelijk is geplaatst. Tot voor kort lag achter het be staande BP-tankstation een LPG- tank van 8 ton die niet voldeed aan de veiligheidsvoorschriften en, na een aparte hinderwetprocedure en de nodige bezwaarschriften van de buren, werd begin dit jaar de tank vervangen door een "volstrekt vei lige" LPG-tank van 40 ton. Op zich prima, alleen, wanneer de LPG-tank wordt bijgevuld ont staat er "een behoorlijk (sissend- )geluid en stankoverlast", aldus de beide buren van het tankstation. Versluys: "We nemen deze klacht op en we zullen in elk geval voor zieningen treffen". "Maar", zo vroeg een bewoner zich af, "wordt die tank nu niet vaker bijgevuld want het nieuwe tankstation krijgt immers niet 5 maar 11 pompen en dus wellicht dat er meer verkocht wordt". Een ambtenaar: "Hij mag van ons maar twee maal in de week worden bijgevuld. Is er echter meer nodig, dan moeten we dat verbieden of we moeten die regels aanpassen". Hoe het ook zij, de plannenma kers zullen in de buurt rondom Den Deyl letterlijk en figuurlijk nog heel wat muurtjes moeten slechten voor één en ander kan worden gerealiseerd. Want de eige naresse van één van de te slopen panden was ook aanwezig. Of zij haar huis al verkocht had? "Aan wie? Ben je gek, dat moeten ze eerst maar eens proberen!" ZOETERWOUDE - De ge- gen aan dat bad zouden in meente Zoeterwoude heeft de komende jaren ongeveer plannen om het binnenbad een ton kosten. Voordat de van het zwembad in sport- gemeente een definitieve park Haasbroek te sluiten, beslissing neemt, wil ze Verschillende aanpassin- Sportfondsen BV opdracht geven een meerjarenprog- nose te maken. Dit zwemba den-onderzoeksbureau moet de noodzakelijke aan passingen onder de loep ne men. W oonwagenk amp in Wassenaar stuk duurder WASSENAAR - Het nog in aanleg zijnde woonwagenkampje Lager- weide in Wassenaar wordt in totaal 40.100 gulden duurder dan be- woude. Het ziet groot. Het gaat om een aantal extra gemeenteraad eind deze maand be- vol om advies in te Dit bleek gisteravond in een geza- melijke vergadering van alle com- de gemeente Zoeter- r uit dat de zijn, "i A. J.M. Houdijk was de sluiting van het binnenbad enkele jaren gele den ook al actueel. "Dat is toen af geketst omdat de lagere scholen dan de dupe zouden kunnen wor den. Wie weet ligt de situatie nu an ders. Het is in ieder geval tijd om de hele zaak eens op een rijtje te zetten", aldus de burgmeester. Zinvol Daarmee waren de drie politieke partijen in de gemeente het volko men eens. Progressief Zoeterwou- de-lid A. Kollf-Haantjes zei ge schrokken te zijn van de hoge kos ten. De CDA vindt het sluiten van het binnenbad het overwegen waard. WD-er Drs. F.A.P. Mulder tenslotte, zei al heel wat gewend te het toch wel zin voorzieningen zoals een betegeling tussen de standplaatsen, een speel plaats voor de kinderen, een hek werk en een aantal extra parkeer vakken. De gemeente Wassenaar besloot hiertoe nadat uit overleg met de toekomstige bewoners bleek dat zij in de toekomst enige problemen voorzien, bijvoorbeeld met het par keren van auto's. Alle toekomstige bewoners hebben zich inmiddels bereid verklaard om naar het nieu we kampje te verhuizen. Volgens wethouder C.P.M. Bar- ning (fïnancieel-economische za ken) die dit gisteravond tijdens een raadscommissievergadering mee deelde, komt er voor de wijzigin gen nog een apart raadsvoorstel. Volgens de wethouder is op dit moment nog niet te overzien of ook voor de extra kosten subsidie kan worden verkregen. Na de aanleg van Lagerweide, begint de aanne mer aan de Ruigelaan. Na de ge reedkoming hiervan, volgens de plannen eind dit jaar, moet Wasse naar in totaal 14 standplaatsen voor woonwagenbewoners rijker zijn. Geraniummarkt VOORSCHOTEN/LEIDER- DORP - Belangstellenden voor ge- raniummarkten kunnen zaterdag 17 mei terecht in de Voorstraat in Voorschoten en op de Statendaal- der tussen het Gemeentehuis en Winkelhof in Leiderdorp. Tussen 9.00 en 17.00 uur kan er weer ge keurd en gekocht worden. Op de markt in Voorschoten zul len in de stand van de Koninklij ke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde afdeling Leiden en Omstreken bloemstukjes worden sluit het rapport te laten maken en De aanpassingen aan het binnen- toestemming geeft voor enkele bad zijn onder andere noodzakelijk aanpassingen die noodzakelijk zijn. een bedrag gemoeid den, terwijl het onderzoek 3451 ten. Zo zal gulden kost. Het onderzoeksbu- verwarmingsketel Bij het Valkenburgse ter geplaatst het binnenbad gelijk kunnen 'den aangepast, omdat het altijd zaamheden Volgens zwembaden uit 1984. Maar ook 6000 gul- derhoud deelt mee in de hoge kos- paar jaar de VALKENBURG - In het recreatiegebied 'Het Valken- het eerste bord met van het zwemwater ge plaatst. De komende tijd worden er verspreid over de provincie Zuid-Holland nog elf van deze borden ge plaatst. Op de borden staan de resultaten van metingen naar de helderheid, kwaliteit en temperatuur van het zwemwater. Gedurende het zomerseizoen worden er guiaen kosi. nei onaerzoeKSDu- verwarmingsketel en de lucntver- burese Meer' in Valkenburg is reau zou begin juni met het onder- warmingsinstallatie van het bin- informatie over de kwaliteit vai zoek kunnen beginnen. Dan zou nenbad vervangen moeten wor den. Aan het adviesbureau zal ook gevraagd worden een berekening onderhoudswerk- te maken van veranderingen om de s gesloten, burgemeester geregeld metingen verricht. Na een geslaagde proef vorig jaar heeft de provincie besloten ook bij onder meer het Oosterduinsemeer in Noordwijkerhout, 't Joppe ter hoogte van het recrea tie-eiland Koudenhoorn in Warmond en de Zegerplas in Alphen aan den Rijn, borden te plaatsen. Voor informatie over de kwaliteit van het zwemwa ter in Zuid:Holland kan binnenkort ook worden ge beld met de watertelefoon, 070-117550. Nieuwe dorpsraad buurtschap: Het gebouwtje van het toeristeninformatiecentrum in Wassenaar. Even leek na het overlijden van beheerder gemaakt en informatie worden Van Beek het centrum kopje onder te gaan maar de oplossing is gevonden in een memorfose want bij het TIC kan i voortaan niet alleen de weg naar het strand maar ook die buitenlui, een metamorfose onder gaan. Het echtpaar dat de voorma lige en kort geleden overleden be- weefgetouw in het TIC-gebouwtje neerzette, onderhield nauwe con tacten met de Leidse WV. Omdat verstrekt over allerlei tuinbouw kundige onderwerpen. Verder staan er stands van antiquairs, de Lagere Agrarische School uit Oegstgeest, de Bijenteeltvereni ging afdeling Leiden en de ge meente Voorschoten. WASSENAAR - Het Wassenaarse lossing werd gevonden in de be- toeristen-informatiecentrum (TIC) kende Van Beek die naar tevreden- H*»l*QI*n«r>hlirlriiria,heeft vlak voor pinksteren, hoog- heid van velen als toeristeninfor- i-i-t/I- OdIOLylllJ.LtdJJ.l0 ste tjjd voor toeristen en andere mant fungeerde. Van Beek, die zijn fietsster (11) VOORSCHOTEN - Een 11-jarig meisje uit Voorschoten heeft gis termiddag aan een aanrijding met een plaatsgenote een hersenschud ding en een scheurtje in haar sche del overgehouden. Het ongeluk ge beurde rond half een, vlakbij het zebrapad aan de Voorschotense Prins Bernhardlaan. Omdat de toe dracht niet helemaal duidelijk is, verzoekt de plaatselijke politie mensen die getuige van het onge val zijn geweest, zich met haar in verbinding te stellen. Waarschijnlijk is de automobilis te, gezeten achter het stuur van een bestelauto, niet door het rode licht gereden en is het meisje, dat zich op een fiets voortbewoog, onver hoeds overgestoken. Het meisje is na het ongeval naar een ziekenhuis in Leidschendam overgebracht. heerder Van Beek is opgevolgd zal zijn TIC noch landelijk opereerde namelijk niet alleen toeristen te noch was aangesloten bij een ver woord staan maar vooral plaatselij- cniging, was hij nogal eens een roe- ke kamerverhuurders vertegen- pende in de woestijn. Maar woordigen. Volgens een gemeente ambtenaar zal ondanks deze beurde tenminste iets op toeris tisch gebied in de kustplaats bij centverschuiving het bordje TIC uitstek. Kan over Van Beek: "Hij halve VW". op het houten bouwwerkje op de hoek van de Van Zuylen van Nije- veldtstraat gewoon gehandhaafd blijven. "Je kunt er terecht over in- - formatie over kamerverhuur maar voorlichter Kan moest die subsidie het echtpaar is heus ook bereid de vooral als "onkostenvergoeding' Van Beek kreeg een subsidie i 8.000 gulden. Volgens gemeente- het strand of zo te wij- o'n beetje de opzet. Toerisme in Wassenaar is altijd al worden gezien. "Hij deed nogal ens wat uit eigen middelen". Het TIC-gebouwtje is eigendom de gemeente. Het beherende wat problematisch geweest. Vooral echtpaar krijgt volgens Kan geen doordat bdrijven nauwelijks of subsidie. Dat is niet opmerkelijk geen interesse aan de dag leggen want gemeenten zijn niet gewoon voor een Wassenaare VVV. Zes kamerverhuurbedrijfjes te subsi jaar geleden ging de Wassenaarse dieren. Eerder zou kunnen worden VVV dan ook over de kop. De op- verwacht dat huur voor het ge bouwtje wordt afgedragen. Geko zen is echter voor die constructie waarbij het echtpaar als tegenpres tatie toeristeninformatie levert. Nog een belangrijk verschil tus sen Van Beek en het Wassenaarse echtpaar is dat Van Beek bereik baarder was. De beheerder hield van half mei tot half september zijn deuren van 10.00 uur tot 12.30 uur en 's middags van 15.00 tot 17.00 uur open terwijl het echtpaar dat hem is opgevolgd alleen 's mid dags van de partij is. Volgens de gemeente-ambtenaar moet daar niet al te dramatisch over worden gedaan en is het geen schande dat Wassenaar het zonder VW moet stellen. "Dat is waar", reageert hij op de hem voorgelegde vergelij king met Warmond dat vele malen kleiner is dan de kustplaats en zijn zaakjes op toeristisch gebied beter lijkt te hebben geregeld. "Maar het karakter van de tent is gewijzigd. Het echtpaar zit er na mens de pensionhouders en de ka merverhuurders en wijst gewoon de weg naar het strand als ze open zijn". STOMPWIJK - Ook de gisteren geïnstalleerde dorpsraad van Stompwijk vindt dat het buurt schap bij ^eidschendam moet blij ven. De mogelijke inlijving bij Zoe terwoude valt nog immer in slech te aarde. "Het ging heel goed, waarvoor moet de situatie dan ver anderd worden? Ik zie daar het nut niet van in", aldus C.A. van den Bosch een van de dorpsraadleden. En het lid C.P. Hoogeveen voegt daaraan toe: "De verhoudingen met Leidschendam zijn prima. Bo vendien bestaan er al sinds 1938 historische banden met die ge meente. Die kunnen toch niet zo maar doorgesneden worden"? Eind 1982 kwamen de discussies op gang over de gemeentelijke her indeling. die in de nota 'Midden Zuid-Holland' staat beschreven. Gemeenten met minder dan 10.000 inwoners zouden volgens dit voor stel niet zelfstandig kunnen blij ven. Rijk en de provincie voerden aan dat kleine gemeenten over niet voldoende bestuurskracht be schikken en door het kleine aantal inwoners zouden allerlei voorzie ningen niet gerealiseerd kunnen worden. Stompwijk, nu nog beho rend bij de gemeente Leidschen dam, zou bij Zoeterwoude moeten worden ondergebracht. Deze ge meente die 8.000 inwoners heeft, zou met deze 2.000 extra dorpelin gen zelfstandig kunnen blijven. Bij een referendum onder de Stompwijkers, gehouden op de dag van Tweede Kamerverkiezin gen in 1982, bleek echter dat 90 procent van de Stompwijkers koos voor handhaving van de huidige stituatie. Volgens Van den Bosch zou de uitkomst van een tweede stemming niet veel verschillen. "De Stompwijkers zouden op- HERSTEL - In het berichtje, maandag in deze krant, over een steekpartij na een uit de hand gelo pen echtelijke twist is door een misverstand een ernstige fout ge slopen. Niet de mannelijke helft van het echtpaar heeft gestoken, maar de vrouwelijke helft. Het is dus juist de man die momenteel vanwege de messteek in het zie kenhuis verblijft. VRIJDAG Leiden LAK-Theater, Baal met 'Basta', 20.30 Microtheater Imperium, 'Niet geschikt voor publicatie', 20.30 uur. Schouwburg, de Troubadours spelen 'Ungarische Hochzeit', 20.15 uur. Stadsgehoorzaal, Danceble Party, mo de- en kapshow met o.a. Pasadena Dream Band, 21-4 uur. ZATERDAG Leiden LAK-Theater, Baal met 'Basta', 20 uur Microtheater Imperium, 'Niet geschikt voor publicatie', 20.30 uur. Stadsgehoorzaal, Jeugdkamerorkest Leiden met Theo Olof en olv Henk Briër, 20 uur. Groenoordhallen, Zuidhollandse vlooi enmarkt, 10-16.30 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel, antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis, hooigracht, café-avond. 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Langegracht, disco 22-2 uur. NVSH trefcentrum, Rapenburg 48, tel. 149987. Leidse Volkshuis, Apothekersdijk, tot 17 uur 'T Voor Iedereen Festival', 20 uur, Marokkaans Theater Project, optre den van Ozlem. Leiderdorp Statendaalder, geraniummarkt, 9-17 ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt maandag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 218661, spreekuur Ros molen 2. zo 8 uur tot ma 8 uur: J.A. Verhage. Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661, spreekuur Rosmolen 2. ma 8 uur tot ma 24 uur: P.L. Tan, tel. 210890, spreekuur Schoenerwal 13. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot ma 8 uur: F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371, spreekuur Minnebroers gracht 41. ma 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, tel. 130177. zo 8 uur tot ma 8 uur: J. de Bruyne. Kernstraat 11, tel. 141225. ma 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820, spreekuur Burg- gra venlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404, spreekuur Kenne- dylaan 24. zo 8 uur tot ma 24 uur: A. van Rijn, Pa- ganinistraat 1, teL 314349, spreekuur Kennedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, tel. 767646, spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot ma 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. ma 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp za,P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070, spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 40, tel. 410070; zo. S. Ou- werkerk, Loevestein 40, tel. 891037, ma. F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139, zo en ma spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. nieuw met een grote meerderheid tegen indeling bij Zoeterwoude zijn", aldus Van den Bosch. Hij voegt er verontwaardigd aan toe: "De politieke partijen huldigen de inspraak, maar ze handelen er niet naar". Gelukkig ziet het buurschap "in deze duistere tijden" een lichtpun tje. De onlangs overleden minister Rietkerk van binnenlandse zaken schreef half februari aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland dat het verlies van Stompwijk voor Leidschendam 'zeer ongunstige fi nanciële gevolgen' zou hebben. Volgens de dorpsraad is dit een stap in de goede richting. "Wij zijn blij niet deze ontwikkeling. De dorpsraad zal nu verder afwachten wat er gaat gebeuren", aldus Hoo geveen. Zijn collega Van den Bosch laat hierop snel merken dat ook het lot van Zoeterwoude de raad niet koud laat. Omdat in het recente ad- niet over opheffen wordt ge sproken, ook wanneer Stompwijk bij Leidschendam blijft, zegt hij: "Zoeterwoude kan zich zonder Stompwijk ook prima redden". Hoe het allemaal zal aflopen blijkt pas over enige tijd. Hoogeveen schat dat waarschijnlijk pas in 1988 de wijzigingen worden doorge voerd. "Maar pin me daar niet op vast, want met de nieuwe minster De Korte kan het nog wel enige tijd duren". LEIDSCH -£P. DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 - 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrltdag van OS.OO- 18.00 uur. •t zo 24 uur: J.B. Hugen- holtz. Prins Hendriklaan 4, tel. 155666; ma, D.L.P. v. Overvest, Terweeweg 152. tel. 173994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, W. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520; ma, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond zo en ma, F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel. 01711-10030;ma, prak tijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel. 02522-30697. Wassenaar za, van Tolingen Sr, Weteringlaan 4, tel.' 78303; zo, van Tolingen Jr, v. Polanen- park 94, tel. 15939; ma, Stuifzand. Kerk straat 42, tel. 12460. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen op za en zo door Zuid West, Brahmslaan 18-20, tel. 763134 en Linnaeus, de Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330; ma. door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123552 en Boehmer, Florijn 21, Leider dorp. tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. vd. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg. tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: za: J. Pels, v.d. Valk Bouwmanweg 21. Leiderdorp, tel. 896896; zo: E.A. Copper. Rijnsburgerweg 48. Leiden, tel. 172828; ma: Th.F.M. Peerdeman, Kiekendief horst 16, Leiden, tel. 213122. WIJKVERPLEGING Leiden Kruisvereniging, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstele foon: 122222.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2