"ta ...n Hollandse nieuwe op het festival van Cannes Slaan op ijskoude billen De terreur van de terreur Grappen over onderwijzers Grof geweld van een vakman VRIJDAG 16 MEI 1986 I itiaaasiKinsa iyyp ilium CANNES (GPD) - Deze week be leefde Cannes haar traditionele Ne derlandse dag. Dat houdt al jaren niets anders meer in dan dat er een feestje wordt gegeven met paling en drankjes in een strandtent. Freek de Jonge zoekt hier publici teit voor zijn aanstaande filmpro- duktie en René Solleveld vindt dit eveneens het perfecte moment om openbaar te maken dat Charlotte Rampling (die met haar aanwezig heid goed bleek voor een fikse op loop) een hoofdrol gaat spelen in een thriller die Solleveld produ ceert onder de titel 'Maskara'. De Belg Patrick Conrad doet de regie. door Pieter van Lierop Nog ambitieuzer blijkt Matthijs van Heijningen die voor het als 'fe ministische musical' aangekondig de 'Engelen van de Hel' in onder handeling is met niemand minder dan Shirley MacLaine voor een rol naast Monique van de Ven en Re- nee Soutendijk. De laattste is ove rigens binnenkort te zien in 'The Second Victory', een oorlogsdrama van Gerald Thomas, waarin ook Max von Sydow, Birgit Doll en Helmut Griem meespelen. Nog weer chiquer verloopt de carrière van de Drentse Maruschka Det- mers die al in Godards 'Prenom Carmen' een opzienbarende rol had gespeeld en via verschillende andere films vedette werd. Van daag is ze te zien in 'Le Diable Au Corps', een verfilming door Belloc- chio van het fameuze boek van Ra- diguet. Nog een Nederlander die bezig is op een geweldige manier furore te maken: de in Wassenaar opge groeide maar naar Hollywood ver huisde Menno Meyes. Hij schreef het scenario voor 'The Color Pur ple', gebaseerd op het boek van Alice Walker. Het is de film waar mee Steven Spielberg wilde bewij zen dat hij meer in zijn mars heeft dan het maken van jeugdfilms met veel trucages. En dat heeft hij in derdaad. 'The Color Purple' gaat over een negerin in Georgia die ze ker meent te weten dat ze foeilelijk is en zich een halve eeuw als dienstbode laat behandelen door de man met wie wie ze is getrouwd. Een melodramatisch gegeven waarmee Spielberg licht op zijn ge zicht had kunnen vallen, maar dat gebeurt niet. De emotionele kwali teit van The Color Purple heeft ook veel te maken met de hechtheid waarmee de oorspronkelijke cor respondentie-roman behandeld werd door Meyes. Pratend trouwens over Neder landse filmfenomenen, er is nu ook helderheid gekomen over het op merkelijke feit dat hier nergens enige publiciteit wordt gemaakt voor 'Abel'. Pal voor Cannes wist producent Laurens Geels de we reldrechten te verkopen aan de on afhankelijke Amerikaanse maat schappij J M Films. Waarna Abel ruimschoots uit zijn kosten is ge komen en zelfs winst heeft opgele verd. De film lijkt grote kans te hebben om te worden geselecteerd voor het Festival van Venetië in au gustus. En dan hebben we voorts een nieuwe Nederlandse speelfilm in Cannes in première zien gaan: 'Field of Honour', geregisseerd door Hans Scheepmaker en gepro duceerd door Henk Bos. Nou ja Nederlands, het gaat om een met buitenlands geld in Korea opgeno men oorlogsfilm met de Ameri kaan Everett McGill voortdurend in beeld. Publiciteitsverhalen wek ten eerder de indruk dat Ron Brandsteder hiermee de eerste stappen voor een internationale carrière ging zetten, maar als hij 5 minuten in beeld komt, is het veel. Het drama begint met een tekst over de oorlog in Korea. Een 'ver geten oorlog', zo wordt klagelijk gesteld. Wie overigens meent dan via Field of Honour alles te weten te komen over dat Aziatische tref fen uit de eerste helft van de jaren '50, komt bedrogen uit. We krijgen een verhaal dat zich precies zo had kunnen afspelen in Vietnam, of tij dens de oorlog tegen de Jappen in de Pacific. Een peloton soldaten dat net lek ker de beest aan het uithangen is met drank en tot prostititutie ge dwongen autochtonen, wordt bij verrassing overrompeld door de vijand. McGill blijft voor dood ach ter, maar blijkt uiteindelijk enkel zwaar gewond. Hij snijdt met man nenmoed de kogels uit zijn lijf, geeft de stuiptrekkende Ron Brandsteder nog een genadeschot enudt zich dood als Chinezen nog het medaillon met zijn verloofde van zijn nek komen stelen. Hij heeft kortom veel te lijden voor 70 minuten later de eigen linies weer opschuiven zodat Everett en het door hem onder bescherming ge nomen Koreaans weeskindje zich weer veilig kunnen wanen. Het gaat om een technisch vak bekwaam gemaakte film die op een moment dat de halve wereld vreest voor kernwapen-ellende, nog eens beklemtoont dat zo'n conventionele oorlog van vroeger, ook heel erg was. En dat is waar, maar ik kan me desondanks niet voorstellen dat er iemand op Field of Honour zit te wachten. Maar Cannon zal er niet door failliet gaan. Die maatschappij, die de hal ve filmwereld aan het opkopen is, heeft nu ook Cannes bedwongen. Jarenlang gingen ze hier mokkend rond omdat ze met films nooit mochten meedoen aan de competi tie. Dit jaar zitten ze via Altman, Zeffirelli en Kochalovski in de offi ciële competitie en via Claude d'Anna ook nog in Un Certain Re- gard. De keerzijde voor Nederland schijnt te zijn geweest dat we via De Aanslag najaren een heel dege lijke competitiefilm te bieden meenden te hebben, maar de film geweigerd schijnt te zijn omdat de selectiecommissie vond dat een vijfde Cannon-film in het officiële programma werkelijk te gek zou zijn geworden. Jammer voor Fons Rademakers die overigens niet he lemaal gelukkig is met de interna tionale versie die door Cannon hier ter verkoop wordt aangeboden: in het Engels nagesynchroniseerd en ruim twintig minuten ingekort. Zelfs zo is De Aanslag sterk genoeg om het te kunnen betreuren dat hij niet door de Festival-selectie is heengekomen. Nederland had er geen gek figuur mee geslagen. 'The Delta Force'; regie: Menahem Golan; hoofdrollen: Chuck Norris, Lee Marvin en George Kennedy; theater: Euro, Alphen. Deze weken zijn de bekende filmgrossiers Golan en Globus in Cannes, het heiligdom van de kunstzinnige film, vertegenwoordigd met maar liefst drie produkties. Intussen wil er in ons land geen eind komen aan de stroom inhoudsloze publieksfilms van dit duo. Menahem Golari neemt zelf ook wel eens plaats in de regisseurstoel. Eerder leverde dat 'Operation Thunderbolt' op. Deze film wordt nu opge volgd door 'The Delta Force'. Gebaseerd op de laatste vliegtuigkaping in het Midden-Oosten, zijn de helden nu niet meer de Israëli's, maar de Amerikanen. De film begint met een actie van de speciale anti-terreurbrigade, die was bedoeld om de Amerikaanse gijzelaars in Teheran te bevrijden. De mislukking ervan wijt kapitein McCoy, alias Chuck Norris, aan het ge treuzel van de hoge pieten achter de bureaus. Gefrustreerd neemt de man van 'geen woorden, maar daden' ontslag. Totdat er opnieuw een vliegtuig wordt gekaapt. Dan staan 'Amerika's nieuwste helden' meteen weer ge reed. De complicaties aan boord van het toestel zijn niet van de lucht. Een Duitse stewardess (een belachelijke rol van Hannah Schygulla) wordt door de Arabische kapers verplicht de joden onder de passagiers te iden tificeren. Geëmotioneerde scènes met goedkoop gegil over concentratie kampen is het gevolg. De overduidelijke boodschap van de film irriteert, maar daaraan moet je na 'Rambo' en 'Rocky' zo langzamerhand gewend zijn. Vervelender is misschien dat 'Delta Force' de belofte van goede actie film niet kan waarmaken. Wie genoeg geduld heeft, kan even geamuseerd zijn bij de raketwerpende motorfiets van Norris. Voor het overige blijft de vraag: Wie bevrijdt ons van dit soort terreur? LEONARD ENGEL Filmopnamen in tochtig kasteel Regisseur Arthur Hiller, bekend van onder meer Tjove Story', heeft een draai gegeven aan de scholie- rengrappen van 'Porky' en 'Hot Bubblegum'. De titel suggereert het al: niet de leerlingen maar de leraren staan ditmaal centraal. Daarbij is uitgegaan van prototy pen uit het docentenkorps: de saaie leraar, de boeiende leraar en de lesgevende bink. De laatste fi guur wordt gespeeld door Nick enig optimisme over het nut van Nolte. Daaruit is een verhaal gecon strueerd waar uiteindelijk toch nog onderwijs kan worden geput. 'Tea chers' is dan ook een komedie met licht serieuze ondertoon. 'To live and die in LA'; regie: William Friedkin; hoofdrollen: William Petersen en Dean Stockwell; theater: Lido, Lei- In de bovenste recensie wordt 'Delta Force' een slecht gemaakte actiefilm genoemd. Uitstekend voorbeeld van een goed gemaakte actiefilm is 'To live and die in LA'. Hij is spannend (eerste voorwaar de), hij is met veel fantasie ge maakt en er wordt heel behoorlijk in geacteerd. Maker is William Friedkin en met de films 'French Connection' en 'Cruising' achter zijn naam was zoiets ook wel te verwachten. Friedkin maakt films met grof ge weld, maar doet dat met zoveel vakmanschap dat het goed te ver dragen is. De agressie doet de ver schrikte toeschouwer even terug deinzen en dat is precies de bedoe ling. Friedkin, hij schreef ook het sce nario, plaatste in de twee genoem de films twee cynische maar vast houdende politiemannen tegen over het alom aanwezige kwaad. William Petersen is in de persoon van Richard Chance van hetzelfde laken een pak. Een valsemunter schiet zijn partner dood en als een jachthond zet Chance de achtervol ging in. Hij wordt niet zozeer ge dreven door rechtvaardigheid als wel wraak. Daar wijkt alles voor en om zijn doel te bereiken, is hij zelfs niet te beroerd om zelf buiten de wet te treden. Het evenbeeld kort om van inspecteur Popeye Doyle in 'French Connection". William Friedkin waagt het zelfs zijn eigen klassieke achtervolging uit die film naar de kroon te steken. De verras sing is minder groot, maar met een auto die dwars tegen het verkeer in rijdt, toch opwindend genoeg. Het sterkste punt van 'To live and die in LA' is echter de prachti ge fotografie die de film boven de werkelijkheid uittilt en de thriller iets magisch meegeeft. Camera man was de Nederlander Robby Müller. BART JUNGMANN SINT PIETERS RHODE - Sint Pieters Rhode, een typisch Belgi sche plattelandsplaatsje 'ergens' tussen Leuven en Aarschot. In het wat glooiend landschap hier en daar een boerderij, een dorps straatje met een winkel en wat woonhuizen en dat is het wel ei genlijk, op het kasteel van Horst na. Deze, in de zestiende eeuw ge bouwde ven later ersterkte boeren hoeve, is het decor voor weer een nieuwe Nederlands-Belgische speelfilm 'The secrets of love'. Met een Engelse titel inderdaad, want de producenten willen deze film internationaal gaan uitbrengen en daarbij past dan beter een Engel stalig opschrift dan het Nederland se 'De geheimen der liefde'. door Hein Kropman Maar niet alleen de titel van de film is Engelstalig, ook veel ac teurs en actrices die meespelen ko men van over Het Kanaal en de dialogen worden ook in het Engels opgenomen. 'The secrets of love' is een door de Belgische regisseur Harry Kü- mel gerealiseerd drieluik geba seerd op erotische verhalen uit de wereldliteratuur. Het zijn 'The Spanking' (Het pak slaag) van Mar guerite de Navarre, 'The Pupil' (De leerling) van Nicolas Restif de la Bretonne en 'The Greenhouse' (Het tuinhuis) van Guy de Maupas sant. Drie schelmse verhalen waar in gestoeid wordt met erotiek en sex. In het kasteel van Horst, met de uitbater annex wethouder van Sint Pieters Rhode achter de tapkast, wordt gewerkt aan 'The Spanking' van de middeleeuwse schrijfster Marguerite de Navarre (1492-1549). Een verhaal waarin nogal wat op billen wordt gepetst en waarbij mannen er het hoogste genoegen in scheppen vrouwen met een rietje op het ontblote achterlijf te meppen. Voor dit dertig minuten durende onderdeel van het drieluik is het kasteel van Horst een passende lo- katie. Het kasteeltje staat al meer dan vier eeuwen iets buiten Sint Pieters Rhode en is hard aan reno vatie toe. De zolder, met prachtig dikke eikenhouten spanten, is voor de opnamen veranderd in een we verij. Overal staan manden met alle mogelijke kleuren wol, een weef getouw neemt een prominente plaats in. De aankleding is perfect en ademt echt de sfeer van honder den jaren terug. Alleen, in het kas teel van Horst tocht het vreselijk. Door alle kieren en gaten waait de wind vrolijk naar binnen en dan is het zeker geen pretje om, zoals de twee 'slachtoffers' in het verhaal moeten, urenlang in je blote billen te staan. De twee actrices die zon der schroom hun achterste bloot stellen aan de camera zijn de En gelse Tina Shaw en de jonge Ne derlandse Lucienne Bruinooge (21) uit Amsterdam Regisseur Harry Kümel is een verhaal apart. Hij zit al vijfentwin tig jaar in het vak, maakte speel films als 'Monsieur Hawarden', 'Malpertuis' en de tv-serie 'De komst van Joachim Stiller' en is op de set de meest merkwaardige re gisseur die je je voor kunt stellen. Kümel rent van hot naar haar, foe tert op iedereen, scheldt en kettert, gooit in pure wanhoop de armen in de lucht en laat iedereen duidelijk weten dat hij. Kumel, nog nooit met zo'n stelletje dilettanten heeft moeten werken. Cameraman Maurice Fellous krijgt een veeg uit de pan. „Die man weet niets van kadreren, dat zal ik dan wel voor hem moeten doen". Zo'n opmerking is goed voor de grootste heibel op de set, maar Maurice kent Harry en zijn vreemde manier van werken al lan ger en laat alle verwijten gelaten over zich gaan. Kümel heeft ver draaid goed in de gaten dat er gas ten zijn en voert zijn one man show nog verder door. Hii roept keer op keer dat hij zo niet kan regisseren, dat de kleedster de boel aan het sa boteren is, dat alles en iedereen sneller en beter moet gaan werken, maar schroomt daarentegen niet om met een van zijn actrices, de rondborstige Antwerpse Mieke Uitterlinden plotseling een uitge breide politieke discussie aan te gaan. Tijdens de volumineuze lunch schuift Kümel even bij aan tafel. „Ik werk als een schilder. Als regis seur wil ik zo'n scène helemaal op bouwen, maak daar een composi tie van. Dat vereist enorm veel con centratie en dat lukt alleen als je in stilte kunt werken. Daarom wil ik geen gebabbel achter mijn rug. Ik mag dan als erg eigenzinnig be kend staan, dat is mijn manier van werken en ik ken mijn vak door en door. Wat ik wil is alles zo optimaal mogelijk doen, afgezet tegen de middelen die me ter beschikking staan. Het budget is beperkt en daarom moet ik in drie weken een hele speelfilm realiseren, ik zou wel eens willen weten wie me dat na kan doen". Harry Kümel is, ondanks het feit dat hij als regisseur vóór deze pro- duktie acht jaar lang niet heeft ge filmd, een vakman. Ook al is zijn optreden op de set vaak overdre ven pathetisch en daardoor juist weer lachwekkend. Na het dessert gaat het weer rich ting hanebalken van het kasteel van Horst. Filmen is vaak uren wachten, dat op zich al is geen ple ziertje en zeker niet als je het zoals Lucienne in die tochtige ruimte in je blote billen moet doen. 'The secrets of love', een gefilmd drieluik gebaseerd op erotische vertellingen is een Belgisch-Neder landse co-produktie van Jan van Raemdonck (Kunst en Kino) en Ci- nevesta van de Nederlandse pro ducent Gerrit Visser. In september zal de film in première gaan. Zeker is dat 'The secrets of love' ook in ternationaal zal worden uitge bracht. De film is nu al verkocht in zowel Frankrijk als Scandinavië BIOSCOPEN (OP)NIEUW 'To live and die in LA' - Lido, Lei den. Teachers' - Euro, Alphen 'Delta Force' - Euro, Alphen 'White Nights' - dansfilm met Gre gory Hines en Mikhael Baryshni- kov, City. Katwijk. BLIJVERS 'Witness' - uitstekende thriller met Harrison Ford in de hoofdrol, Lido, Leiden 'American Niiya' - actiefilm, Tria non, Leiden 'Absolute Beginners' - nu al be faamde maar niet volledig overtui gende muziekfilm, Luxor, Leiden. 'Jewel of the Nile' - het niet in alle opzichten geslaagde vervolg op 'Ro mancing the stone', Lido, Leiden. 'Weird Science' - twee jongetjes to veren oogverblindend mooie vrouw tevoorschijn, City, Katwijk 'Abel' - enige film van Alex van War merdam over jongen die huis niet uit wil, Lido, Leiden. 'Mama is boos' - vervolg op 'Schatjes', minder venijnig, Euro, Alphen, City en Katwijk. 'Rocky 4' - Rocky Balboa strijdt te gen Rus en ontpopt zich als vredes engel, City, Katwijk. 'Out of Africa' - Meryl Streep en Ro bert Redford hebben relatie in Afri kaans plaatjesboek, Lido, Leiden en Euro, Alphen. SEXFILMS 'New wave hookers' - Rex, Leiden. NACHTFILMS 'Jack and Jill' - Rex, Leiden. "Twinety Brown de heetste smeris in de stad' - Euro, Alphen. Teachers' - Euro, Alphen. 'Delta force' - Euro, Alphen. 'Sense interdit' - Euro, Alphen. DEN HAAG 'Mama is boos' - Asta (463500), al. 'Out of Africa' - Asta, al. 'The jewel of the Nile' - Asta, al. 'Volunteers' - Babylon (471656), al. 'Out of Africa' - Babylon, al. '3 Mannen en een wieg' - Babyion, al. 'The Coca-Cola kid' - Cineac (630637), 16 jr. 'The Delta force' - Cineac, 16 jr. 'Don't kill us we kill you' - Cineac, 12 jr. 'The jewel of the Nile' - Euro (667066), al. Hold Up' - Metropole (456756), al. 'Abel' - Metropole, al. 'Un Amour de Swann' - Metropole, al. The Berlin affair' - Metropole. 16 jr. 'Absolute beginners' - Metropole. al. 'Rerno' - Odeon (462400), 12 jr 'Iron Eagle' - Odeon, al. 'House' - Odeon. 16.jr. 'Rocky IV' - Odeon, 12 jr. 'Lekkere spelletjes' Le Paris (656402). 18 jr 'Flesh and ecstasy' - Le Paris, 18 jr. 'Cattails' - Le Paris, 18 jr. AMSTERDAM '3 Mannen en een wieg' - Alfa (278806), al. 'Wetherby' - Alfa. 16 jr. 'Kiss of the spiderwoman' - Alfa, 12 jr 'Witness' - Alfa, 12 jr. Abel' - Alhambra (233192), al. 'The Coca-Cola kid" - Alhambra, 16 jr. 'Mama is boos' - Bellevue Cinerama (234876/266227), al. 'The jewel of the Nile' - Cinerama, al. 'Out of Africa' - Calypso (266227/ 234876), al. 'Macaroni' - Calypso, 16 jr. 'Taboe' - Centraal (248933), 18 jr. 'De aanslag' - Cineac, (243639), al. 'Prizzi's honor' Cinecenter, (236615) 12 jr 'My beautiful Laundrette' - Cine center, 16 jr. 'De nacht draagt jarretelles' - Cine center. 16 jr. 'Police' - Cinecenter, 16. jr. 'Out of Africa' - Cinema (151243), al. 'The jewel of the Nile' - Cinema, al. Rocky IV' - City (234579), 12 jr. 'Pyramid of fear' - City, 12 jr. 'Don't kill us we kill you' - City, 12 jr. The Delta force' - City, 16 jr. 'House' - City, 16 jr. Topgeheim (S)pionnen' - City, al. 'Remo' - City, 12 jr. 'Les baliseurs du desert' - Kritenon, (231708). 12 jr 'Coup de torchon', - Kriterion, 16 jr. 'Death in Venice', Studio K (231708), 16 jr. Debbie does Dallas III* - Parisien (248933), 18 jr The Delta force' - Rembrandtplein- theater (223542), 16 jr. 'Iron Eagle' - Rembrandtpleinthea- ter. 12 jr. 'Kaos' - The Movies (245790), 16 jr. 'Tangos' - The Movies, 16 jr. 'Almost You' - The Movies. 16 jr. 'Abel' - Tuschinski (262633), al. 'Fire and ice' - Tuschinski, 12 jr. 'Hold Up' - Tuschinski, 16 jr. "The Berlin Affair' - Tuschinski, 16 jr. 'Absolute beginners' - Tuschinski, TELEVISIE De Italiaanse regisseur Liliane Cavani staat bekend om haar omstreden films en die reputatie dankt ze vooral aan 'The Night Porter'. Een film die destijds, in 1974, veel stof deed opwaaien. Dirk Bogarde speelt een voorma lige kampbeul, Charlotte Ramp ling zijn voormalige slachtoffer. Bogarde haalde in het concentra tiekamp smerige spelletjes uit met Rampling. Als zij hem na de oorlog weer tegenkomt - hij is nachtportier in het hotel waar ze logeert - kunnen de rollen wor den omgedraaid. De onontkoom bare sm-toon in deze film stuitte velen tegen de borst, maar intri gerend en goed gemaakt is 'The Night Porter' zeker. Donderdag op België 2 (20.20 uur). Dezelfde avond op Nederland 2 (19.12 uur) 'Black Sunday', waarin Robert Shaw één van zijn laatste rollen speelde. Zijn tegen speelster is Marthe Keller die een Palestijnse terroriste uitbeeldt. Bij een belangrijke sportgebeur tenis in Amerika wil ze een aan slag plegen en Shaw moet dat als Israëlische majoor voorkomen. Gemaakt in de tijd dat rampen films populair waren. 'Die Falschung', ook donder dag, speelt zich af in het werkelij ke brandpunt van het Midden- Oosten: Beiroet. Bruno Ganz gaat daar als verslaggever naar toe en regisseur Volker Schlön- dorff liet de camera tussen de bombardementen door draaien (23.00 uur, Nederland 1). Op de Nederlandse tv morgen en zondag aandacht voor de Spaanse film. In beide films wordt terug gegrepen op de Bur geroorlog. Morgenavond 'El Sur' Robert Shauw, te zu Sunday'. (23.15 uur, Nederland 2) met een schitterende rol van Omero An- tonutti als een man die destijds anti-Franco was. In 'A un dios desconido' keert de hoofdper soon morgen terug naar Granada waar destijds de linkse dichter Garcia Lorca werd doodgescho ten door de fascisten (22.40 uur, Nederland 2). Morgenavond ook 'Rashomon' op Duitsland 3. (22.30 uur). Akira Kurosawa won er 35 jaar geleden het filmfestival van Venetië mee en was op slag bekend. De film gaat uit van een ontmoeting tus sen een edelman, zijn echtgenote en een struikrover. Alle betrok kenen geven hun versie van wat er bij die ontmoeting is gebeurd. FILMS OP VIDEO Donald Sutherland speelt Casa nova in de gelijknamige film van Federico Fellini, die tot en met zaterdagavond in Het Kijkhuis is te zien (19.30 en 22.15 uur). Dins dag gaat hier 'Novecento' deel 1 en 2 van Bernardo Bertolucci draaien. De film behandelt de ge schiedenis van twee jongeman nen die op hetzelfde landgoed worden geboren aan het begin van deze eeuw. (19.00 uur). Vanaf donderdag draait in Het Kijkhuis 'Insignificance' van Nicolas Roeg. (19.30 en 21.45 uur). Marilyn Monroe is te zien in de derde Monroe-film die K O dinsdagavond brengt: 'Niagara', waarin zij haar eerste hoofdrol speelt. Zij is hierin een overspeli ge echtgenote die tijdens haar tweede huwelijksreis een com plot smeedt om haar saaie echt genoot (Joseph Cotton) om het leven te brengen. Maar uiteinde lijk wordt zy zelf het slachtoffer, wanneer zij door Cotton wordt achtervolgd in de klokkentoren van de Niagara-watervallen. Monroe zingt in deze film het lied 'Kiss' dat destijds door Ame rikaanse vrouwenorganisaties werd geboycot omdat het ob sceen zou zijn. (20.15 uur). In het LVC draait tot en met zondagavond 'The purple rose of Cairo' van Woody Allen (21.15 uur). Woensdag begint hier een terugblik rond Alain Resnais met 'Mon oncle d'Amerique' over drie mensen die elkaar toe vallig ontmoeten (20.00 en 22.15 uur). Donderdag is Jean Paul Belmondo in 'Stavisky' te zien, waarin hy een oplichter annex lieveling van de jet-set speelt. Stavisky komt in het Frankrijk van de jaren dertig door zijn be trokkenheid bij een financieel schandaal en door het opko mend antisemitisme steeds meer alleen te staan. (20.00 en 22.15 uur). Whoopi Goldberg in 'The Color Purple', geschreven door Menno Meyes. Regisseur Harry Kümel kijkt door de Maurice Fellous. naast hem cameraman (foto GPDl

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21