actief in vrije tijd Veel heibel met huizen in Merenwijk NS laten woning slopen om kraken te voorkomen Protestants-Christelijke Woningbouwvereniging ONDER D/\K PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 14 MEI 1986 door Raymond Peil "De PCW was tot dusver niet meer dan de representante van een ideaal. Volharding heeft nu toch tot de eerste verwezenlijking van dat ideaal geleid", schrijft de Nieuwe Leidsche Courant bij de ople vering van het eerste 130 flats in 1962. Voorzitter De Kier slaakt bij de uitreiking van de eerste sleutel dan ook de hartekreet 'vandaag is onze grote wens vervuld'. Toch ondervindt een kleine, beginnende woningbouwvereniging als de PCW, te midden van een aantal gevestigde clubs, bij de eer ste schreden hoe glad het volkshuisvestingspad is. Onderhoud is bijvoorbeeld nauwelijks alleen te behappen voor zo'n kleine club. Naar verschillende kanten worden dan ook meer en minder suc cesvolle pogingen tot samenwerking ondernomen. Later verschaf fen de redelijk riante toewijzingen, eerst in de Merenwijk en daar na ook in De Stevenshof, de Protestants Christelijke Woningbouw vereniging de mogelijkheden èn de omvang een 'volwassen' wo ningbouwvereniging te worden. Die samenwerking zal overigens straks nog inniger worden, als de fusie met Ons Doel, Ons Belang, De Tuinstadwijk en De Goede Woning zich voltrekt. Het PCW-bestuur, gefotografeerd in 1983 bij het 25-jarig jubileum. (V.l.n.r.) zittend: W.W. Timmer, W.F.' Laman (penningmeester), R.M. Smits-Clifford (secretaris), J. de Geus (voorzitter) en I. Eikerbout. Staand G.G. Brinks, R.E. Vélthuyze\ sers van de grond. Maar ondanks alle wijs-klinkende uitlatingen houdt de gemeente het LWS-mo- nopolie nog enige tijd in stand. Moedeloos Tot 1969 blijft de PCW versto- ken van de voor woningbouw verenigingen zo belangrijke nieuwbouw, een levensvoor waarde voor een gezond voortbe staan. In dat jaar krijgt de PCW 60 flats aan de Castellumweg in de Meerburgerpolder toegewe zen. De medewerking van de be woners wordt gevraagd maar verschillende bestuursleden hebben tot hun grote ergernis moeten constateren dat vele ou dere bewoners het schilderwerk op geen enkele wijze ontzagen. Integendeel. Dit is geen 'speelse' baldadigheid meer. Een mentali teit die door het bestuur niet wordt begrepen en het soms wel eens moedeloos maakt. Zanten, W.E. Nolles en A.A. Bezuyen. Tot moedeloosheid stemt ook het al eerder gemelde feit dat bouwplannen in de Merenwijk voor de PCW uitblijven^ getuige ook het jaarverslag 1970-71, een klacht die met de regelmaat van de klok terugkeert in de versla gen. "We hebben voor de zoveel ste keer kenbaar gemaakt in aan merking te willen komen voor bouw in de Merenwijk". Een jaar later blijkt dit gezeur niet meer nodig te zijn. Dan wordt de bouw van complex 3 in de Merenwijk (484 woningen aan de Kieken diefhorst. Milanenhorst, Valken horst, Buizerdhorst, Haviks horst) genoemd. Kennelijk wijs geworden door de ervaringen in den beginne, probeert de PCW naar verschil lende kanten nieuwe samenwer kingsvormen aan te gaan. Aan een studie voor een centrale on derhoudsdienst wordt medege werkt. Met Ons Doel gaat men opnieuw om de. tafel zitten voor (foto Holvast) samenwerking op het gebied van onderhoud. Met succes, nadat na besprekingen over een centrale onderhoudsdienst, het bestuur de tijd daarvoor nog niet rijp acht. Gesprekken met De Goede "'Woning vinden eveneens plaats op grond van de gedachte dat beide verenigingen, werkend op een christelijke grondslag, toch wel bij elkaar horen. Inspraak Later, in 1977, komt de Centra le Technische dienst voor Wo ningbouwverenigingen (CTW) toch op gang, zij het moeizaam. Bestuursleden moeten veel tijd en energie besteden aan de pro blemen en kinderziekten. In dat jaar worden ook in de vier wij ken waar de PCW woningen in beheer heeft, buurtsecretariaten gëinstalleerd, die als een soort bewonerscommissie de schakel tussen buurt en bestuur vormen. Hoewel aanvankelijk geen klach Radio Freewave weer gepakt LEIDEN - Na nieuwe klachten uit de buurt over storingen heeft de poli tie gisterochtend voor de zoveelste keer de piratenzender radio Freewave uit de lucht gehaald. Een 21-jarige Leidenaar die zei de verantwoordelijke man van Freewave te zijn, werd aangehouden toen hij het pand aan de Arendshorst van waaruit de uitzending werd verzorgd, verliet. Nog een piraat is gisteren uit de lucht gehaald, radio Liberty. Die ver zorgde vanuit een pand aan de Milanenhorst een uitzending ter gelegen heid van het vierjarig bestaan. Tegen een 47-jarige man en een 27-jarige vrouw is proces-verbaal opgemaakt. In 1963 staat de PCW. met een woningbestand van 358. echter nog duidelijk in de kinderschoe nen. Wat voor de vereniging in die dagen goede dan wel kwade tijdingen inhouden moge blijken uit de volgende citaten uit de jaarverslagen. "Wij ontvingen bericht dat de minister de huren van 130 woningen had verlaagd. De terugbetaling van te veel ont vangen huurpenningen ge schiedde in een der zalen van de Bevrijdingskerk. Dit was voor het bestuur een prettige bezig heid". Een bezigheid overigens die in de jaren daarna nog gere geld terugkeert. Moeizamer ligt het onderhoud van de flats, die het woningbezit vormen. "Het onderhoud van ons woningbezit vergt veel van onze tijd en is, omdat wij moeten uitbesteden, uiterst kostbaar. Een poging om het onder te brengen bij de onderhouds dienst van een andere Leidse wo ningbouwvereniging mislukte", meldt het bestuur een paar jaar later. Daar komt bij dat het eer ste bouwplan nog steeds hard nekkige vochtproblemen ver toont. Dan blijkt ook dat de onheil sprofeten, die bij de oprichting van de PCW hebben voorspeld dat een nieuwe woningbouwver eniging geen effectief wapen te gen de woningnood zal kunnen zijn, maar op een gegeven mo ment louter leden kan inschrij ven en niet meer huizen kan bou wen dan voorheen, het bij het rechte eind hebben. In 1963 wordt een ledenstop ingesteld, en dat is nu juist waarvoor de cri tici hebben gevreesd. Stroef Op 15 september 1965 begint het tijdperk dat J. de Geus de voorzittershamer hanteert, een periode die tot op heden voort duurt. In datzelfde jaar vingen de LEIDEN - Om te voorkomen dat een kraker er zijn intrek in zou ne men. hebben de Nederlandse Spoorwegen gisteren de helft van een twee-onder- één-kapwoning aan de Rijndijk, pal naast kruis punt De Vink, laten slopen. Dit on der het toeziend oog van de spoor wegpolitie en tot grote ontevreden heid van de kraker en diens buren, die het huis waarin ze wonen even eens hebben gekraakt. De jongen had het huis, eigen-' dom van de NS, afgelopen vrijdag gekraakt, begon die dag althans met het opknappen ervan. "Ik had de vloer al af, een slot ingezet en wilde deze week verder gaan met de ramen". Die vloer werd er even wel gisteren door personeel van een bouwbedrijf weer uitgehaald. Volgens de kraker is er hier sprake van huisvredebreuk omdat hij op het moment dat de sloop begon, niet aanwezig was. Hij werd inge seind door zijn buren, die tijdens het koffiedrinken tot de ontdek king kwamen dat de aanstaande woning van hun buurman werd af gebroken. Een aanklacht wegens huisvredebreuk indienen heeft volgens hen weinig evenwel wei nig zin "omdat dat toch achteraf gepraat is. Daar heb je je huis niet mee terug". De kraker had zijn actie niet bij de NS gemeld. Dat die er toch zo snel bij was, komt volgens hem doordat werknemers van de Van Kinschot In de rubriek 'Onbegonnen Werk' (uw blad van 2 mei j.l.) wordt een Leidse burgemeester ten tonele ge voerd, "die aan het begin van de raadsvergadering het woord gaar ne aan anderen gaf om zich daarna de rest van de avond in een boek te verdiepen". Uit het vervolg van het verhaaltje blijkt, dat de schrijver de heer Van Kinschot op het oog heeft, burgemeester van Leiden van 1946 tot 1964. Deze insinuatie kan ik niet over haar kant laten gaan. Gedurende nagenoeg de ge hele ambtsperiode van Van Kin schot heb ik onder diens presi dium de vergaderingen van de ge meenteraad bijgewoond, en ik kan uit ervaring zeggen dat hij een uit stekend voorzitter was. En ik was niet de enige die er zo over dacht. Toen in 1962 de heer Jongeleen afscheid nam als wethouder, na 16 jaar lang met de heer Van Kinschot te hebben samengewerkt, bracht hij in zijn afscheidswoord de bur-t gemeester dank voor de wijze,' waarop deze leiding had gegeven aan de vergaderingen van de raad. Twee jaar later nam Van Kinschot zelf afscheid; bij die gelegenheid was het de gemeenteraad, die breed gemotiveerd deze burge meester hulde bracht voor de ma besprekingen aan om te komen tot één adminstratie voor alle Leidse woningbouwverenigin gen. Dit resulteerde een jaar later in de oprichting van de Centrale Boekhouding voor Woning bouwverenigingen (CBW). Dat is ook de tijd waarin de in Leiden gebouwde woningwet woningen uitsluitend in beheer komen bij de Leidse Woning stichting (LWS). De gemeente gaat hiertoe over om de vaak stroeve samenwerking met de verenigingen te omzeilen. Het PCW-bestuur is daar niet blij mee. "Gezien de grote proble men in Leiden op het gebied van de huisvesting hebben wij be grip voor het feit dat de gemeen telijke overheid zich aldus de mogelijkheid verschaft deze pro blemen direct, zonder tussen komst van de woningbouwcor poraties aan te pakken. Toch vra gen wij ons af of alleen het insti tuut van de LWS daartoe geëi gend is". De uitbreiding van de stad met de Merenwijk brengt niet alleen voor de gemeente Leiden, maar later ook voor de PCW stormach tig te noemen ontwikkelingen met zich mee. "Dit plan zal tot uitvoering komen in een tijd waarin 'redelijke eisen' een heel andere inhoud hebben dan in de tijd waarin de woningbouwver enigingen ontstonden", laat de PCW vast een schuin oogje op nieuwbouw in de nieuwe wijk vallen. "De moderne aanpak van het plan eist een uitvoering die daar aan volledig is aangepast. Dit zullen de besturen van de wo ningbouwverenigingen moeten onderkennen. Het vraagt van hen het laten varen van een indi vidualisme dat in deze tijd niet meer is te handhaven". Als be wijs van haar goede wil tilt de PCW een samenwerking met De Goede Woning voor het onder houd en schoonmaken van gei- Spoorwegen, die gisteren aan het werk waren bij de spoorwegover gang, hem in het huis aan de slag hebben gezien. Een aantal woningen aan de Rijndijk, waaronder onderhavige, moet tegen de vlakte ten behoeve van de uitbreiding van het spoor Rotterdam-Amsterdam. De huizen zouden echter pas volgend jaar worden gesloopt. Een woordvoer der van de Nederlandse Spoorwe gen vertelt dat de woning, die al grotendeels onbewoonba, r en dichtgetimmerd was, nu onmid dellijk helemaal ongeschikt voor welke behuizing dan ook is ge maakt "omdat kraken absoluut Geld rijk voor verdubbeling LEIDEN - De spoorwegen kunnen volgend jaar beginnen met de ver dubbeling van het treintraject tus sen Leiden en Den Haag. Minister Smit-Kroes maakte gisteravond op een VVD-verkiezingsbijeenkomst in Den Haag bekend dat zij 26 mil joen gulden beschikbaar stelt voor de grondaankoop die voor de ver breding van het spoor nodig is. De spoorverdubbeling kost in totaal 158 miljoen gulden en moet in 1994 zijn voltooid. nier waarop hij als raadsvoorzitter had gefungeerd. Uit respect voor de nagedachtenis van de heer Van Kinschot meen ik de in uw krant gegeven voorstelling van zaken te moeten weerspreken. Intussen klopt het verhaal ook op andere punten niet. Om er één van te noemen: de door Van Kin schot in het openbaar geslaakte kreet "over mijn lijk", had geen be trekking op de demping van de Mare - uiteraard niet; het besluit daartoe was genomen - maar op een eventuele demping van het Ra penburg. Geen enkele reden dus om bedoelde uitroep in een bespot telijk daglicht te stellen. "De pers kan mensen maken en breken" zegt men. Inderdaad, die macht heeft de pers. Maar indien zij daar niet zorgvuldig mee om gaat dient zij op de vingers te wor den getikt. C.J. Woudstra Meijerskade 16 Leiden. Naschrift redactie: Wat het boeklezen van de toen malige burgemeester betreft: de heer Woudslra zat in die periode in de raad, de pers keek er van de tri bune bovenop en zag dingen die kennelijk voor Woudstra's ogen verborgen bleven. In hel geval van de Mare heeft de heer Woudstra ten dele gelijk. Zij niet te tolereren is". Althans, wat dit huis betreft. De twee belenden de huizen zijn namelijk al sedert eind september gekraakt. "Die wo ningen waren toen nog geen eigen dom van de Spoorwegen en aan die bestaande situatie wilden we daarom geen einde maken. Als dat ook het geval met deze kraker was geweest, had hij ook kunnen blij ven zitten. Maar nieuwe kraakac- ties staan we niet meer toe", aldus de woordvoerder. Het andere deel van de twee on der één kap-woning is wel legaal bewoond. J. Dijkstra woont er. Hij is 85, oud-NS-medewerker en woont er al 36 jaar. Hoewel de NS zijn wens kent daar zo lang als hij leeft te willen blijven wonen en er volgens de woordvoerder ook zo lang als mogelijk aan die wens ge hoor zal worden gegeven, zal ook hij moeten verhuizen. Tamelijk onthutst is hij over wat zich alle maal voor zijn deur afspeelt. "Als ze mijn huis maar laten staan", toont hij zich meermalen bezorgd. Met de sloop heeft hij weinig op. hoewel hij voor de passerende werklui iedere keer weer vriende lijk het hekje opent. Wat hem be treft had de kraker rustig naast hem kunnnen komen wonen. Maar wat er nu gebeurt, is volgens Dijk stra wel een beetje diens eigen schuld: "Al dat getimmer en ge doe, je had er gewoon eerst rustig in moeten gaan zitten". delings bij de discussie over de demping van de Mare werd even gesproken over een eventuele dem ping van het Rapenburg en op dat moment liet burgemeester Van. Kinschot zich de opmerkiug "Niet dan over mijn lijk" ontvallen. Maar Van Kinschot heeft zich wel degelijk met hand en tand ver zet tegen de demping van de Ma re, nadat de raad daartoe het besluit had genomen. Op 26 juni 1950 nam de raad, na een discussie van zei- uur, het voorstel tot demping (af komstig van de raadsleden Woud stra en Van Dijk) met 22 tegen 14 stemmen aan. De burgemeester las daarop, zonder zijn wethouders daarvan in kennis te hebben ge steld. een verklaring voor dat hij het besluit niet zou uitvoeren en bij de Kroon voor vernietiging zou voordragen, omdat hij het strijdig achtte met het algemeen belang. De heer Woudstra zei bij die gelegen heid dat de verklaring van de bur gemeester hem "zeer tegenviel", umdat luj erop gerekend had dat B en W hel raadsbesluit loyaal zou LEIDEN - Acht Britse rolstoelatle ten overschreden gistermiddag de Leidse gemeentegrens bij de Ste venhof. De meerdaagse tocht, die ïn Hoek van Holland begon, moet de atleten door een flink deel van Ne derland voeren. Het initiatief is van een Haagse vereniging voor gehandicaptensport, die daarmee andermaal het bewijs wil leveren dat een leven in een rolstoel aller minst hetzelfde is als stilzitten. (foto Holvast) den uitvoeren. Vuilniszakken Ook het hele weekeinde tegen grij ze vuilniszakken aangekeken? Bij mij in de straat kropen de maden eruit. Hadden waarschijnlijk al een weekje in de vuilnisbak gezeten. En kinderen vinden dat gekrioel best interessant. Dit alles omdat de mensen van de gemeentereiniging - ik durf het woord in dit verband nauwelijks te gebruiken - een dagje vrij hadden en men niet de moeite had geno men dat duidelijk aan te kondigen. Omdat ik de krant bijna spel, viel m'n blik ten lange leste op een mi- niscuul advertentietje ergens on deraan op pagina zoveel. Mijn zak ken stonden dan ook niet buiten. Maar de zakken van honderden an deren wel. Over zakken gesproken... Laat de gemeentereiniging in het vervolg bij vrije dagen - die ik ze overigens van harte gun - wat meer geld uittrekken voor bijv. een fatsoenlijke advertentie op pagina 1. Wat heb je nou aan een vervuilde stad na een paar vrije dagen? Dat is toch zonde van je vrije dagen? Nico van Es Madame Curiestraat 14 Leiden Minicontainers (2) Zal de 'mini-container in Leiden worden ingevoerd? Degenen die maandagavond 28 april in de kanti ne van de bedrijfs-technische school aan de Vondellaan zijn ge weest om wat meer informatie te krijgen twijfelen daar niet aan. Het is al beklonken, die dingen komen er was bijna aller mening. Geluk kig is men er niet mee. Er waren en zijn nogal wat bezwaren. Afgezien van het onderscheid tussen plastic emmer(s) voor bcf- venwoningen en mini-containers op wielen voor benedenwoningen, stuit de maatregel op vele bezwa- De voorlichtingsfolder spreekt ten over deze secretariaten wor den gemeld, blijkt er later toch niet veel zegen op te rusten. Datzelfde geldt voor plan 3 in de Merenwijk, waar de bewoners jarenlang worden geteisterd door lekkages, 'een voortduren de zorg voor het bestuur'. Lekka ges in plan 3 zijn ook in dit ver slagjaar oorzaak van veel ellen de. In juni wordt zelfs een be woonster een andere flat aange boden omdat haar woning door lekkages zo goed als onbewoon baar is geworden. Alle daken van van deze woningen moeten wor den opgeknapt. In het voorjaar van 1981 zijn de problemen ver holpen maar, of de duvel ermee speelt, wordt in 1983 alweer mel ding gemaakt van ernstige vochtklachten. Later blijken de ze flats nog eens slecht verhuur baar, een euvel dat pas kan wor den verholpen nadat de gemeen te de toewijzingsnormen voor deze woningen versoepelt. De regeling van de inbreng van de bewoners via de buurtsecreta riaten resulteert op 15 januari 1979 in de installatie van de be wonersraad, een orgaan dat is sa mengesteld uit gekozen leden van de vier buurtsecretariaten. Echter de fut blijkt toch wel snel uit deze bewonersorganisaties te zijn. In de Paramariboh'of wordt bijvoorbeeld een huurders ver eniging opgericht. Het hete hangijzer hier is het aanbrengen van warmtemeters in deze flats. Het verzet van de bewoners belet uitvoering van dit bestuursbesluit. Het gevolg is dat het buurtsecretariaat het bijl tje erbij neergooit, ondanks het feit dat de PCW de vereniging niet als gesprekspartner erkent. De bewonersparticipatie lijkt dood te bloeden. "De buurtsecre tariaten krijgen in toenemende mate te maken met zeer geringe meelevendheid van de overige buurtbewoners. Met aanhou dend optimisme tracht het be stuur hierin verandering te bren gen, doch duidelijk ontbreekt werkelijke belangstelling voor de participatie", aldus het be stuur in het jaarverslag. Een paar jaar later komen de buurtsecreta- van gemakkelijk te verplaatsen containers. De grote container (240 liter of iets kleiner) op wielen zal, als men geen brandpoort heeft, door de keuken en gang moeten worden gereden. Leuk als het slecht weer is, dat natte ding door je huis. Om nog maar niet te spre ken van mogelijke beschadiging van vloerbedekking etc.. En wat de denken van oudere mensen, bejaarden en invaliden? Getob door het huis en, zo er al een brandpoort is, dan vraag ik de be leidsmakers 'ziet u bij regen, sneeuw en ontij bejaarden en inva liden al zeulend met een container door de brandgang gaan'? En hoe moet dat in de nog be staande duplex-woningen? Voor wat betreft het ledigen, neen, niet de container of de emmer voor je deur, maar op een opgegeven plaats in de straat. En... eenmaal per week. Is hier wel goed over na gedacht. Komt de volksgezond heid niet in het geding? Neem nu de woningen waarvan de achterzijde op het zuiden of westen ligt. Daar staat toch nor maal de afvalbak. In de zomer con stant de zon erop. Nu, met twee maal per week ophalen van huis vuil, ben je 's zomers blij datje de toch vaak kwalijk riekende zak met huisvuil kwijt bent. Nu wordt riaten bijna geheel op non-actief te staan. Zilver In 1982 luidt de fusieklok. De vijf verenigingen ondertekenen de intentieverklaring hiertoe. "Ons bestuur is zich ervan be wust dat het besloten karakter van onze vereniging geen voor waarde in de fusiebesprekingen zal kunnen zijn, hetgeen bete kent dat de PCW waarschijnlijk de langste tijd van haar bestaan achter de rug heeft", constateert het bestuur aan de vooravond van het zilveren jubileum. Dat zilveren jubileum wordt la ter toch royaal gehaald. Sterker nog, de vereniging kan uit groeien tot een respectabele om vang zo'n 1500 woningen, voor dat de fusie zich definitief lijkt te gaan voltrekken. In de tussentijd worden bijvoorbeeld 216 wonin gen in de Merenwijk gekocht van een Amsterdamse belegger, die later overigens ook ernstige vochtklachten blijken op te leve ren en een in verhouding hoge huur moeten opbrengen. Maar in de Stevenshof wordt inmiddels driftig gebouwd en verhuurd. Eén van de laatste zaken die de gemoederen binnen de PCW hef tig in beweging brengen zijn de problemen met de flats aan de Beethovenlaan en omgeving. De bewoners vinden dat hpt bestuur onvoldoende mogelijkheden tot inspraak heeft gegeven, als een plan voor achterstallig onder houd wordt ingediend. Vragen in de gemeenteraad en bemidde ling van wethouder Tesselaar zijn nodig om de partijen enigs zins met elkaar op één lijn te brengen. Het lijkt er momenteel op dat de onenigheid achter de rug is. Maar of er lering uit is ge trokken zal moeten blijken. Na de fusie bijvoorbeeld. 'Onderdak' is een serie die de ge schiedenis belicht van de sociale woningbouw in Leiden en de ge schiedenis van de Leidse Woning bouwverenigingen. Hun namen be horen straks definitief tot het verle den door de voorgenomen fusies. Dit is het eenentwintigste deel van de serie en de tweede en laatste afleve ring over de PCW. Verslaving Het Centrum EX-'85, een stich ting voor hulp bij verslavings problemen, organiseert donder dagavond een lezing van Jan Foudraine (Swami Deva Amri- tho), auteur van 'Wie is van hout' en 'Wie is van licht', over bewust wording en verslavingen. De aanvang is acht uur. Centrum EX'-85 is gevestigd in een ge bouwtje op het Ir. Driessenplein. VCN De VCN (Verenigde Commu nisten Nederland) houdt donder dagavond een openbare vergade ring in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Spreker is Jan Brands, voormalig gemeene- teraadslid van de CPN en elfde op de kandidatenlijst van de VCN voor de Tweede Kamer. Aanvang acht uur. Fotografie De Stichtings Burcht organi seert donderdagavond in samen werking met de vereniging O, K W en galerie Fotomania een le zing over 'Fotografie als infor matiebron'. Spreker is M. Pieter- son. De lezing wordt gehouden in de sociëteit aan de Burgsteeg 14 en begint om half negen. dat één maal per week. Uit hygië nisch oogpunt geen ideale situatie. Beschadiging of verdwijning ko men voor rekening van de gebrui ker. Op tijd buiten zetten, op tijd binnen halen dan zal er weinig mee gebeuren aldus de folder. Wat te doen en hoe zit het met de verant woordelijkheid als men voor zijn werk of anderszins de gehele dag van huis is? Voorts spreek de folder van be zuinigingen. Zeg maar gerust ver lies van arbeidsplaatsen. Neen, zegt de voorlichter, er vallen geen ontslagen. Niet bezetten van vrij gekomen plaatsen is in wezen be vorderen van werkloosheid. Er mag dan wel eens een vuilnis zak kapot gaan, het mag eens een dag rommelig zijn als de kraakwa gen langskomt. Deze bezwaren we gen mijns inziens niet op tegen het ongemak van de beoogde contai- Er mogen 16 april slechts 6 be- wones gereageerd hebben, als 28 april een uitgewerkte folder in de bus ligt, er een uitnodiging voor de 28-ste bij zit en op die avond de fa brikant er staat met de containers, ja, dan zou je toch zeggen 'inspraak of niet, het was al beklonken'. L.M. Lensen Spieghelstraat 8a Leiden

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4