op niet in De Paauw Vlietpont Voorschoten vaart deze week niet Stil vertrek uit Zoo Wassenaar Actie met 2500 Leiderdorpse kwartetspellen Sporthal alternatief voor Wassenaars festival Olifant Baba naar Artis sSfSSBS seSaKSrS ssouauur Burgeravond Zoeterwoude Automobilist rampt paal Drukke Endegeesthop prachtig Leythenrode wil geld voor recreatie bewoners Con Bravura helpt Europa Tv binnenkort in regio Leiden REGIO LEIDEN MAANDAG 12 MEI 1986 1 VOORSCHOTEN - De pont over de Vliet bij Voorschoten is tot eind deze week uit de vaart. Een cilinder in het motorblok van de oude boot is gescheurd en hel vaartuig is gisteren, na een nor male vaardag. naar een werf ge bracht. Enkele weken geleden was al duidelijk dat er iets mis was met het vaartuig, dat door de provincie in bruikleen is gege ven. Het gebruikte veel olie en rookte. Een ingeschakelde mon teur ontdekte vorige week het euvel. Langer doorvaren zou ris kant kunnen zijn. De pónt vaart normaal van maandag tot zaterdag van 2 tot 7 uur tussen het slootje achter de ijsbaan en recreatiegebied Vliet- land. In het weekeinde en op feestdagen kan worden overge stoken tussen 10 en 7 uur. Het vaarseizoen begon op 28 maart. Weerwerk, de stichting voor werkzoekenden die het project heeft opgezet, betreurt dat achteraf. Mede door het slechte weer was het de eerste weken benau wend rustig. Vorig weekeinde maakten de pontbazen Van Keu len en Swagers de eerste grote klapper met 1000 overzettingen. In de zomermaanden wil Weer werk graag dagelijks van 10 tot 7 varen, maar het ziet er niet naar uit dat ze daarvoor de benodigde twee extra vrijwilligers kan op trommelen. Cultuur De cilinder-problemen, ont staan door ouderdom, worden door de provincie uit de wereld geholpen. Weerwerk, de stich ting voor haanlozen, moet alleen klein onderhoud betalen. Daar naast geeft ze de pontbazen Van Keulen en Swagers de wettelijke vergoeding voor vrijwilligers (vijf gulden) en een reiskosten vergoeding. Het tweetal moet na melijk iedere ochtend naar de overkant van de Vliet, waar de pont in de haven ligt. De rest van de opbrengst kan worden ge bruikt voor andere werkprojec ten. Zo wil Weerwerk een cultuur café op poten zetten. Aanvanke lijk dacht ze hierbij aan het pand Leidseweg 33. Maar dit pand wordt waarschijnlijk gesloopt om plaats te maken voor een voet/fietspad en appartementen. Vandaar dat ze probeert om, sa men met de gebruikers van dit gebouw, beslag te leggen op en kele lokalen van de ds. Fortgens- school. Zij komen volgend jaar vrij en ook andere Voorschoten- se instellingen zijn in de markt. De Vlietpond meert aan bij Vlietlanden. De pontbazen, die deze week aan de wal moeten blijven, staan bii de kajuit. (archieffoto) MAANDAG Leiden Schouwburg, Oude Vest 45, "Van je fa milie moetje het maar hebben"door To neelver. T.I.G., 20.15 uur. Academiegebouw, universiteitsraad, 19.30 uur. De Linde, Herenstraat 64. Informatie- j avond gemeente over herinrichting Schelpenkade, 20.00 uur. Sociëteit Sticht. Burcht, Burgsteeg Maurice de Hond en Rudy Andeweg over het stemgedrag van de kiezers. 20.15 uur Wassenaar Gezondheidscentrum, Hofcampweg 65, 1 kraam-informatiemarkt, 19.00 uur. Leiderdorp Gemeentehuis, raadsvergadering, 20.00 welzijn, 20.00 t Voorschoten Ambachtshuis, 20.00 uur. Oegstgeest Raadhuis, benoemingen, 19.00 v DINSDAG Spreekuur WD-fractie, tussen 19.15 en 20.00 uur. NVSH infocentrum Rapenburg 48, 20.00 uur. MSP sportorganisatie, lezing tapen en bandageren, evertsenstraat 99, 20.00 Leiderdorp Spreekbeurt Min. Brinkman, Schep- pingskerk van Poelgeestlaan, 20.30 uur. Hollandsche tuin, Artistiek café, 20.30 Dorpshuis, Schaakwedstrijd, 19.00 uur. Muzenhof, Gordijnsingel 4, Volksdan sen voor boven de 50,14.30 uur. Warmond Gemeentehuis, vergadering comm. ruimt ord., 20.00 uur. Wassenaar WD - bijeenkomst, Schaapskooi in Duinrel, 20.00 uur. WASSENAAR - Het Wasse- naarse Paupopfestival wordt dit jaar niet in het Paauwpark maar in de sporthal gehouden. Daar ziet het althans naar uit, nu ambtenaren B en W hebben geadviseerd de benodigde 3.100 gulden subsidie te ge ven. Na de definitieve be slissing, morgen, probeert organisator Hans Assche- man een aanvullende subsi die bij de provincie los te peuteren, boekt hij de Een goede klap op e ger liggen dan in het park: 5 tot 6.000 gulden tegenover 4.000 gul- den. Omdat de Kulturele Kern drumstel wassenaar de subsidie heeft afge- zou al teveel z.jn en praktisch ge- bouwd van 4 naar 2.000 gulden, zien kon je je inderdaad afvragen hebbe„ de organisatoren 3.100 gul- oi een concert wel zin heeft, aldus den nodi van de gemeente voor uff0!1!™"' Pnnc'P'eel gezien lag het dicbten van het gat Drie we. ken geleden ging de aanvraag de het anders. Terwijl de jongeren meebetalen in Wassenaar, lijkt hun deur uit muziek, hun cultuur wat onderge- de organisatoren wach ten vooralsnog lijdzaam af. Zodra schoven Geen aparte post op de Subs^ binnenlTgaan gemeentebegotmg en een festival in een park buiten het dorp. As- scheman: "Popmuziek is blijkbaar iets dat je van burgers weghoudt. Het lijkt erop dat het alleen maar in het park kan". Toch willen de organisatoren - de bands' der denken over opzet en zaalhuur. Ook proberen ze dan zo'n duizend gulden los te peuteren bij de Zuid- Hollandse Popunie. Deze instantie subsidieert festi vals zodra er twee Zuidhollandse meedoen, waarvan In lyrische bewoordingen rept 'Norddeutschland' over komst i naarse 'Vogelwaisen' naar het vogelpark Walsrode. mtBSSSBiSesS selijke popbands Onzeker is nog of zij veel interesse hebben. Toen Asscheman eerder dit jaar een vergadering belegde over de opening van het sociaal- cultureel centrum, lieten de muzi kanten het massaal afweten. Ter wijl het belang voor de muzikanten bijzonder groot was. Popmuziek werd verboden in het opgelapte Je- roenhuis, terwijl in de verordening daarover niets staat en een geluid- langer overdag, maar 's avonds wil len houden. En dat gaat nu meente moet komen. Dit criterium levert geen problemen op omdat deze vierde editie velt, de mede-organisator, sporthal lijkt nu dus een kanshebber. Niet-Wassenaars Nadeel is dat de kosten hier, door de 1.200 gulden huur, veel ho- De organisatoren gaan er namelijk vanuit dat Wassenaar nog maar drie bands telt die in de opzet pas sen: niet te bekend, maar wel met live-ervaring. Groepen als Bad Bob, Heidecker en Bells of Home zijn te bekend en WASSENAAR - Dierenpark Was senaar wordt steeds leger. Op dit moment zijn er nog enkele tiental len dieren, gorilla's, vogels fantbul Baba. Deze grote procent is vertrokken naar tuinen in Europa. Welke tuinen welke die ren krijgen, wil de directie (nog) oli- niet zeggen. krant 'Norddeutschland' huist vandaag naar Artis. In alle helpt bij de speurtocht: vogelpark stilte, wel te verstaan. Niemand Walsrode heeft alle flamingo's en mag op de terreinen van het die- pinguins overgenomen, waaronder renpark komen, ook de pers niet. de met uitsterven bedreigde Hun- Elke verstoring van de rust kan het boldtpinguin (zie uitgescheurde fo- transport per ijzeren kist bemoei lijken, heet het. De politie onder- to). Ook heeft "het grootste en mooiste vogelpark ter wereld" schrijft de wens van Zoo Wasse- paartje Taraktik-neushoornvogels naar. De gorilla's gaan en wat de vogels betreft is het wachten nog op vergunningen. En kele cheetah's en roofvogels ver huizen naar het achtergelegen Breeding Centre van J. Louwman, ex-directeur van het dierenpark. Ongeveer 69 procent van alle ver kochte dieren blyftin Nederland, 5 procent gaat naar Amerika en 26 gekocht van het Wassenaarse pri- Amerika vépark, dat volgens de Duitse krant "een van de beroemdste vo gelverzamelingen ter wereld be zat". Het park moest "helaas tegen de winter om economische rede nen sluiten". De vogels zijn in ver warmde containers overgebracht. ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude organiseert volgende week donderdag 22 mei een bur geravond in het gemeentehuis. Al le 'nieuwe' inwoners van* de ge- VOORHOUTAfOORSCHOTEN - meente worden voor deze avond De politie in Voorschoten heeft za- uitgenodigd. De bedoeling is om terdagavond een 42-jarige Voor- de'communicatie tussen burger en schotenaar aan gehouden, die der op de avond op de Leidsevaart gemeente te bevorderen'. Burgemeester Houdijk i Voorhout met zijn personenauto aantal wethouders zullen iets i lantaarnpaal had geramd. Na zijn aanhouding bleek de man niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. De auto werd aan de linkerkant zwaar beschadigd en voor een technisch onderzoek in beslag genomen. tellen over de ontwikkelingen in Zoeterwoude, nu en in de toe komst. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur in het ge meentehuis aan de Noordbuurtse- weg 27. OEGSTGEEST - Tweehonderd vijftig bedroeg zaterdag het aantal deelnemers aan de negende Ende- geestloop, een prestatieloop. Een re cord, meldt één der organisatoren. Ter vergelijking: voor de achtste loop, vorig jaar, trokken 125 spor- tievelingen hun loopschoenen aan. De opbrengst, die voortkomt uit LEIDERDORP Het verpleegte huis Leythenrode in Leiderdorp organiseert al zo'n tien jaar een ba zar om geld bijeen te krijgen voor recreatie van haar bewoners. Maar dit jaar heeft men besloten de ba zar te laten voor wat het is en in plaats daarvan een uniek kwartet spel over Leiderdorp te gaan ver kopen. M. May, hoofd van de huishoude lijke dienst: "Al zo'n 36 bedrijven hebben een kaart gekocht in het spel en ook de gemeente heeft haar toestemming gegeven onder meer voor het gebruik van het gemeen tewapen op de verpakking. Het spel is nu naar de drukker toe. Als de proefdruk terugkomt, corrige ren wij eventueel de kaarten en ge avondjes voor de bewoners, zo- dan zal het waarschijnlijk half juni als een muziek- of toneelavond, ter verkoop worden aangeboden. Vorig jaar was de opbrengst van de In totaal worden er 2500 kwartet bazar 18.000 gulden die goed te- spelen gemaakt, die op één dag recht gekomen is. A. Dittmer, verkocht zullen worden tegen de hoofd activiteitenbegeleiding, prijs van 7,50 gulden per stuk. De hoopt dat de opbrengst van de ïuziekvereniging Con Bravura zal kaartverkoop ook die richting uit- onder begeleiding tam de spelen huis ?rkopen". veel tam gaat. "Het spel wordt huis gaan verkocht dus het i; wens dat alle Leiderdorpers die dag mijn grote aldus May Gemeente valt bijvoor beeld de Doesbrug en de Hervorm de Kerk. "Het spel is ook heel leuk voor oude bewoners van Leider dorp, die óp de kaarten kunnen zien hoe de gemeente veranderd is door alle nieuwbouw. En natuur lijk is het kwartet interessant voor spel kunnen kopen", vertelt DÏtt verzamelaars van dit soort spelen", mer. Het geld van de verkochte spelen dag thuis zijn en dit unieke spel komt ten goede aan de recreatieve aanschaffen". mogelijkheden voor de 160 bewo ners van Leythenrode. Er is nieuwe, speciaal aangepaste, bu Het kwartetspel is in 13 catego rieën onderverdeeld. Zo zijn nodig om de oude die versleten is kopjes: Oudheden, Gezondheids- te vervangen. Ook wordt de op brengst besteed aan allerlei gezelli zorg, Leiderdorpse Ondernemin gen en Dienstverlening. Onder de Als het kaartspel gereed is om verkocht te worden, zullen de 55 kaarten verwerkt in een lijst 's morgens aan de burgemeester op het gemeentehuis worden aange boden. Onder begeleiding van een bus met luidsprekers zullen de le den van de muziekvereniging Con de laatste twee hebben al drie keer achtereen op Paupop gespeeld. Bovendien willen de Bells of Ho me zelf niet meer 'Paupoppen'. An dere muzikanten zijn niet serieus genoeg bezig. Asscheman: "Ik ken een pianist en bassist die al drie jaar op zoek zijn naar een drum mer. Men noemt zichzelf een band, een maar dat kun je betwisten". Ande ren spelen wel af en toe, maar heb ben nog nooit een podium gezien. Geen Welle Vandaar de blik over de gemeen tegrenzen, richting Den Haag. Daar zijn nauw met Wassenaar ver weven bands als Whore net zo inte ressant bezig zijn als de gemeente Wassenaar tijdens haar Welle. Eind 1983, begin 1984 leek deze Welle op zijn hoogtepunt, toen verschillen de plaatselijke bands enthousiast werden onthaald in radiostudio's en muziektempels als het Amster damse Paradiso en het Haagse Paard van Troje. Er kwam zelfs een aparte elpee, vol nummers waarin de ritmebox centraal stond, de har monie zoek was en de zang een on dergeschikte rol vervulde. Volgens Asscheman is de Welle nu voorgoed verleden tijd. Bad Bob, die vorig jaar nog tweede ein digde bij de Grote Prijs van Neder land, "zit vast", daar komt niks nieuws meer uit. De Bells of Home houden zich eveneens stil, terwijl voorhoedeband Störung "om on verklaarbare redenen met de hele scène gebroken heeft: daar komt niets meer van. Er is kortom veel minder progressie. Men is uit el kaar gegroeid en er komt bij beeld nog ma uit Wassenaar. Van de bands die Asscheman wil benaderen, Haunters of the Dark, Feedback en Too Mad, doet alleen de eerste zijn hart sneller kloppen. De andere twee zijn schoolbands, "die nog steeds nummers spelen als Hey Joe". Voor het festival hin dert dat niet: "Het moet kneuterig blijven op een bepaalde manier, mensen een leuke avond bezor gen". Gratis wel te verstaan. As scheman: "Een entreeprijs zou een drempel opwerpen. Bovendien moetje dan een bepaalde kwaliteit bieden. Ons uitgangspunt is juist: wat je hebt, moet je laten spelen Laten zien wat hier gebeurt en inspireren zelf iets te gaan doen. Ook zou men minder deni grerend kunnen worden tegenover muzikanten. Zo van: wat een rom melaars". Steekpartij echtpaar LEIDERDORP - Bij een uit de hand gelopen echtelijke twist heeft I gisteravond een 30-jarige Leider- i dorper zijn 33-jarige vrouw met een mes gestoken. De vrouw is zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De man is aange houden. Het onderzoek naar de toedracht is nog in volle gang. REGIO - De kabelnetten van een aantal gemeenten in de Leidse re gio zullen binnenkort worden uit- gebreid met programma's van Eu ropa Televisie. Europa Televisie is I een initiatief van verschillende na- I tionale omroepen uit Nederland j (NOS), Ierland, Portugal, Italië en West-Duitsland. Het Engelstalige programma-aanbod bestaat uit sport, nieuws en cultuur. Voorlo pig zal Europa Televisie elke I avond te zien zyn. Er bestaan plan- j nen om in de weekeinden langer uit te zenden. Wassenaar, Oegstgeest, Leider dorp en Voorschöten hebben tot nu toe positief beslist over het uit- I zenden van Eyropa Televisie. Zoe- I terwoude moet nog een beslissing 1 nemen. In Wassenaar komt Europa Bad Bobber Televisie met ingang van 1 juli op het kabelnet. Oegstgeest en Lei derdorp wachten op aanpassing j van de kabelkastjes die met een aantal kanalen worden uitgebreid. In Oegstgeest bijvoorbeeld komen er twee kanalen bij. Het ene is be stemd voor Europa Televisie, het andere wellicht voor abonneetele visie. Over dat laatste neemt de ge meenteraad van Oegstgeest moge lijk vanavond een besluit. Ook in Voorschoten wordt hard gewerkt aan de omzetting van de kabelkastjes om het aantal kanalen uit te breiden tot 16. De Voorscho tenaren kunnen dan programma's van Anglia tv, Europa Televisie, TV-5 en Music Box ontvangen. Al leen de gemeente Warmond zal zijn kabelnet niet uitbreiden. Aan het uitzenden van de pro gramma's van Europa Televisie zijn geen extra kosten verbonden. de startgelden, bedraagt - na af- nomen. En net als vorige jaren trek van de kosten - om en nabij de toonden de deelnemers zich zeer in zevenhonderd gulden en is bestemd hun sas met de ontegenzeggelijke voor het recreatiefonds van het zie- schoonheid van de route die ze kenhuis. moesten afleggen. De afstanden be- Net als vorig jaar was deze keer droegen drie, zes en twaalf kilome- ook de Wassenaarseweg in het par- ter. Snelste tijd op de langste af- cours, dat voor het leeuwedeel uit stand was 41 minuten, hel ziekenhuisterrein bestaat, opge- (Foto Fred Rohde) Bravura met de kwartetten de hui zen van Leiderdorp afgaan. "Als het kaartspel niet voor de grote vakantie af is, zal de verkoop pas in september beginnen. We willen na melijk niet het risico lopen dat de door op reis te zijn niet het Desgewenst kan men bij het ver pleegtehuis al minimaal drie spel len reserveren. Mensen die de jaar lijkse bazar missen, hoeven niet ongerust te zijn over oude spullen die ze nu niet aan het verpleegte huis kwijt kunnen. May: "Volgend voorjaar wordt in ieder geval weer een bazar georganiseerd"! LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) r n 8 30-17.00 uur na.-vrij (071)144941 r advertenties (uitge- Voor inlichtingen zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A Kluppel, tel 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440 C. Spigt. tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92.55 per half jaar. aan huis bezorgd 134.90 per jaar. aan huis bezorgd f 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is met mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien éen maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.IJ. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington. Rome, Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2