Volleybalsters keren terug in verleden Eü Alain Prost op recordjacht m i Monsterverbond tegen Robert Millar mislukt Strijbos maakt zware val Alphen en Hollandia na eeuw uit elkaar WK-toernooi volkomen mislukt Regatta op Bosbaan brengt geen duidelijkheid Clubs liggen dwars bij mannenselectie Blessure van motocrosser valt mee WWV domineert in wielerkoers MAANDAG 12 MEI 1986 SPORT PAGINA 19 ALPHEN A/D RIJN - Na meer dan honderd jaar hebben Alphen en Hollandia gisteren afscheid van el kaar genomen. Volgend jaar zullen de wedstrijden op de roeibaan van de Beekse Bergen bij Tilburg wor den gehouden. De wedstrijden op de Oude Rijn, nabij hotel 's Mole- naarsbrug werden voor het eerst verroeid in 1881. Tot enkele jaren geleden mochten de wedstrijden zich verheugen in grote populari teit, zowel bij publiek als bij deel nemers. Alle toproeiers plachten aan de start te verschijnen, waarbij de Varsity-revanche in de Oude Vieren en het hoofdnummer de Oude Acht absolute hoogtepunten waren van het wedstrijdseizoen. Het stuurmanloze roeien is de laatste jaren erg populair gewor den en dat betekende het begin van de terugval van de wedstrijden op de smalle en bochtige baan in Alphen. Hollandia besloot de onge stuurde nummers te laten ver roeien op het tweede gedeelte van de baan, waardoor de stuurmanlo ze boten de grote bocht op de eer ste kilometer niet behoefden te ne men. Het sturen bleef niettemin een probleem en de verkorte wedstrij dafstand maakte de races voor se rieuze wedstrijdroeiers onaantrek kelijk. Mede door de gebrekkige accommodatie op de wal verdwe nen de toproeiers van het toneel. Zij hadden inmiddels een goed al ternatief gevonden in de Randstad Regatta od de Bosbaan. De Zuid-Hollandse Roeibond or ganiseerde oorspronkelijk ge westelijke wedstrijden op water vergelijkbaar met de Oude Rijn. De belangstelling voor dit soort tweederangswedstrijden liep terug en de ZHRB besloot te verhuizen naar de Bosbaan, alwaar de wed strijden in recordtijd uitgroeiden tot een van de grootste wedstrijden van het seizoen. Hoewel het Hollandia-bestuur in veel roeizaken altijd vooruitstre vend en vernieuwend was (men voerde als eerste sprintwedstrijden in over vijfhonderd meter; Hollan dia schreef als eerste het nummer dubbelvier voor mannen uit) wilde het déze stap niet maken. Men hechtte veel waarde aan de sfeer op de Oude Rijn, die vroeger mis schien wel gezellig was, maar die de laatste jaren steeds verder te zoeken was. De laatste editie van Hollandia in Alphen vormde daarop het afgelo pen weekeinde geen uitzondering. De harde wind maakte het water nog ongeschikter voor roeiwed- strijden, dan het gewoonlijk al is. Verschillende ploegen kwamen meer onder dan boven water aan de finish. De dames-acht van Aso- pos-de Vliet haalde al bij het op roeien naar de start een nat pak. Traditie-getrouw gingen veel overwinningen in de zwak bezette velden naar Leidse deelnemers. Njord was het meest succesrijk met zeven overwinningen, waarbij skiffeur Keyser zowel het Nieuwe lingen als het Senior-A-nummer kon winnen. De dames Over gangklasse skif was voor Marion Langezaal van Die Leythe, die later in het Nieuwelingennummer de strijd met de steeds hoger worden de golven verloor. Ook Njords lichte skiffeur Joost Bronswijk was in het wildwaterva ren nog te weinig bedreven om zijn zegereeks van de laatste weken voort te zetten. In de grote bootty pen won Njord dames vier, de be ginnelingen acht, de damesacht en de lichte vier. Hollandia volgend jaar dus in Tilburg, een eind van de oorspron kelijke lokatie vandaan. De organi satie zal na deze emigratie een nieuw bestaan op moeten bouwen. Want de grote stroom Leidse deel nemers zal in het verre Tilburg stellig ingedamd worden. JAN KLERKS AMSTERDAM (ANP) - Vier Nederlanders zullen eind mei deelnemen aan de kano-regatta van Szeged (Hongarije), die telt voor de selectie van de ploeg voor de wereldkampioenschap pen van Montreal. Annemiek Derckx en Annemarie Cox, in feite al zeker van uitzending naar de titelstrijd van eind au gustus in Canada, starten in Hongarije in de KI- en de K2- klasse. Hetzelfde geldt voor Jan-Dirk Nijkamp en Stephan Regtien. De Bosbaan-regatta heeft het afgelopen weekeinde weinig duidelijkheid gebracht ten aan zien van de sterkte van de Ne derlandse kanovaarders. De toch al bescheiden buitenland se inschrijving werd danig beïnvloed door een startverbod voor Westduitse ploegen, die moesten deelnemen aan selec tiewedstrijden voor de nationa le titels. De buitenlandse in breng bleef daardoor beperkt tot enkele Britse, Belgische en Westduitse boten. Erger nog was, dat de storm achtige wind maakte dat de deelnemers niet onder gelijke omstandigheden startten. Jan- Dirk Nijkamp ondervond dat gisteren op de 500 meter nog het duidelijkst. De Devente- naar, sterk favoriet voor de ze ge, voer op de buitenbaan. De tegenstroming maakte dat de achtste en voorlaatste plaats het hoogst bereikbare voor hem was. „De omstandigheden zorg den ervoor dat je vrijwel geen conclusies aan de uitslag mag verbinden", was ook de me ning van bondscoach Jaro Bou- bin, „zaterdag zegevierde Nij kamp op de 1000 meter met overmacht. Zondag, op boei ne gen was hij ineens kansloos". Naast Annemiek Derckx en Annemarie Cox leverden Nico le Bulk en Chantal Augustus opmerkelijke prestaties. De uit Jong Oranje voortgekomen ka- novaarsters werden op de K2- 500 meter tweede, met slechts een halve seconde achterstand op het duo Derckx/Cox. Nicole Bulk eindigde voorts als derde in de Kl-klasse achter de beide Nederlandse winnaressen van het brons tijdens de wereld kampioenschappen van 1985. De titelstrijd van Montreal komt voor de Twents-Limburg- se coalitie nog te vroeg. Voor hen is in feite de Olympische regatta van 1988 in Seoel het eerste doel. Hetzelfde geldt voor de broertjes Erik en Ronald Pel. Hun confrontatie met de be scheiden buitenlandse inbreng leverde vooralsnog niet meer op dan een vijfde plaats in de K2-500 meter. Ook voor dit ta lentvolle jeugdige tweetal vor men de Spelen van Seoel het eerste echte richtpunt. ROME (ANP) - Het Nederlandse vrouwenvolleybalteam is in Rome teruggekeerd naar het verleden. In de van historie overlopende Ita liaanse hoofdstad deed Oranje een forse stap terug. De zesde plaats bij het B-wereldkampioenschap, was het magerste resultaat dat de ploeg kon behalen. Tegen drie nietszeg gende overwinningen stonden vijf veelbetekende nederlagen, waar van er twee in het algelopen week einde werden gelden. Taikwam en Burbarije klopten Oranje met 3-0. De teruggang was naar het begin van de jaren tachtig. Toen maakte het team deel uit van de kleu terklas vari het internationale vol leybal. Succesjes werden slechts zeer incidenteel bereikt. De om wenteling in de prestatiecurve kwam met de aanstelling vdh Peter Murphy als coach bij de vrouwen. Hij mocht net als Geert Trompetter bij de heren, zijn ploeg met een voor Nederlandse begrippen ruim budget preparen op de Europese titelstrijd. De drie jaar die Murphy in zijn groep had geïnvesteerd, kwam er in september en oktober 1985 volledig uit. De honderden zo niet duizenden uren dat de groep zich had afgebeuld, leverden iets unieks op: een bronzen medaille. De prestaties van het Nederland se vrouwenteam leken de weg vrij te maken voor meer financiële mo gelijkheden. Geld dat het mogelijk zou maken de opwaartse lijn door te zetten. Er zou een ambitieus plan worden opgesteld op weg ROME (ANP) - Piet de Bruin maakt in Rome enerverende dagen mee. De voorzitter van de Neder landse Volleybalbond was in Italië getuige van de teloorgang van de dames bij het B-wereldkampioen- schap. Het waren echter niet de vrouwen die voor de grootste op schudding zorgden, maar de man- Gisteren kreeg De Bruin te ho ren dat acht eredivisievereningen dreigen hun spelers niet voor de nationale selectie vrij te geven. Voornaamste bezwaar is dat er in Amstelveen getraind zal gaan wor den. Dat vindt het achttal onjuist, omdat de aan te stellen bonds coach Arie Selinger en de meerder heid van de selectie uit Amstel veen komt. De Bruin maakte zich lichtelijk kwaad over het schrijven. „Laat ik voorop stellen dat ik de brief niet ken. Maar op 26 april hebben wij met de betrokken verenigingen de plannen doorgesproken. Daar kwam geen protest naar voren. Blijkbaar hebben ze wat langer no dig om na te denken. Wat willen ze nu eigenlijk? Dat er in Zwolle of zo getraind gaat worden. Er zal wel meer achterzitten, denk ik dan maar". De ruime tijd tussen de duels van Oranje gebruikte De Bruin om met de internationale federatie za ken te doen omtrent het Olympi sche kwalificatietoernooi voor 1988 in Seoel. Nederland is voor de organisatie één van de kandidaten. Pas in september* van dit jaar wordt door de FIVB besloten wie het evenement mag organiseren. Vooral Selinger is er veel aan ge legen het toernooi naar Nederland te halen. Op zijn aandringen heeft De Bruin bij de FIVB gedaan ge kregen dat het organiserende land ook mee mag doen. Het zou het mannenteam een uitstekende gele genheid bieden buiten alle vaste regels om alsnog de spelen van Seoel te halen. In Rome werd bekend dat steeds meer landen hun kandidatuur voor het kwalificatietoernooi terugge ven. De kansen voor Nederland werden nog vergroot doordat de maatschappij die de televisierech ten bezit, zijn voorkeur voor de NEVOBO heeft uitgesproken. Als Nederland het toernooi mag orga- i vindt het evenement plaats i 1987 of januari 1988. naar de kwalificaties voor het we reldkampioenschap. De verwach tingen bij de speelsters en begelei ding waren hooggespannen, de te leurstelling toen alles fout ging ook de weg naar Rome bleek slechts geplaveid te zijn met goede voor nemens. In daden werden ze niet omgezet. In plaats van het pro gramma van voor de Europese kampioenschappen krachtig door te zetten, viel de ploeg terug in het niets. De complete voorbereiding op het B-wereldkampioenschap bedroeg vier weken. Een maand waarin de speelsters op stretch- bedden logeerden in Gorssel, tus sendoor nog tentamens moesten afwerken en zes duels tegen Tsje- choslowakije en drie tegen België moesten spelen. De mogelijkheden het oefenprogramma uit te breiden waren echter ouk gering geweest. De competitie moest gewoon wor den afgewerkt. Toch leefde in de groep en ook bij Murphy de hoop dat het in Ro me allemaal wel weer goed zou ko men. Dat de vonk zou oversprin gen en het niveau van de Europese titelstrijd alsnog gehaald zou wor den. Het bleek een verwachting te gen beter weten in. Murphy's mei den vervielen in Rome van kwaad tot erger. Alleen de duels tegen de Oceanische onmachten Nieuw- Zeeland en Australië en de strijd tegen Venezuela leverden winst op. Gezien het spelpeil van het drietal stelde dat niets voor. In de wedstrijden dat er wel kwaliteit aan de andere kant van het net stond, werd het niveau van Oranje in Rome pas duidelijk. In de twaalf dagen die het eerste kwalificatietoernooi in beslag nam, haalden van Murphy's zeven speel sters tellende EK-groep alleen In- grid Piersma en Helena van Eijke- ren internationaal niveau. De rest faalde. De een bij tijd en wijle (Bianca Hooymans) de anderen, vooral Petra van de Linde, Caro- lien Keulen en in mindere mate Jantien Berg, gedurende het hele toernooi. Zelfs de aangevoerde ex cuses van een kwetsuur (Van de Linde, Berg) en volleybalmoeheid (Keulen) rechtvaardigden een op treden als in Rome absoluut niet. Agnes Brunninkhuis valt buiten elke kwalificatie omdat zij aan haar knie geblesseerd raakte. De teloorgang van het team was ook voor Murphy geen surprise. Hij weet als geen ander dat het Ne derlandse volleybal weer iets kan worden als er veel wordt getraind. Zeker zo vaak als de andere landen het doen, maar liever nog iets meer. Voor Murphy is dat een uit gemaakte zaak. „Op het Europees kampioenschap hebben we bewe zen dat het kan. Maar dan moeten we er wel veel voor doen. Dat heb ben we dit keer gewoon niet kun nen doen. Misschien kan ik het de ROME (ANP) - West-Duitsland is gisteren in Rome wereldkam pioen van de B-landen geworden. In de Italiaanse hoofdstad leed de ploeg één nederlaag, zaterdag te gen Bulgarije, maar in de finale tegen Italië sloegen de Westduit- sen toe. Ze wonnen met 3-2. Voor de Italiaanse vrouwen bracht de nederlaag de kwalifiactie voor het echte wereldkampioenschap in september in Praag niet meer in gevaar. Het derde land dat zich kwalificeerde is Bulgarije. meisjes ook niet echt kwalijk ne men dat het nu zo gelopen is. Ze wilden wel, maar konden niet. De ploeg kwam tijdens het toernooi in een moeras terecht waar ze niet meer uit kwam. Slechts inciden teel ging het af en toe beter, maar dan vaak ten koste van een ander". De technisch coördinator van de bond staat voor de komende jaren een duidelijk plan voor ogen. Dat is voornamelijk gebaseerd op trai nen. Hij wil de ploeg al tijdens de competitie elke week een paar keer bij elkaar zien. Na afloop van de competitie eist Murphy van zijn se lectie dat ze elke dag minstens twee uur komen trainen. Daar zou dan gelijk de situatie bij de heren, het een en ander in financieel opzicht tegenover moe ten staan. Gedacht wordt aan een bedragje van zeshonderd gulden. Murphy verwachtte niet dat zijn team in Rome al uitsluitsel kon ge ven. Hij heeft zijn selectie een paar weken de kans gegeven een beslis sing te nemen. Na Pinksteren ver wacht hij van de speelsters, die in stemmen met zijn plannen een in tentieverklaring. Als Murphy te weinig steun krijgt voor zijn ambitieuze plan, moet hij nog eens nadenken over de toekomst van het vrouwen-vol leybal. „Want moet je ergens ook maar een stuiver in gaan steken, als de kans op succes zo gering is? Ik vind van niet". Het woord is aan de speelsters. Na het wereldkampioenschap draaien ze nog een uitgebreid oe fenprogramma van een maand af. Om nogmaals te kunnen zien hoe het in de toekomst zal gaan. Jell Nijdam denkt dat hij de derde etappe van de Vierdaagse van Duin kerken heeft gewonnen. Een misrekening. De jury diskwalificeerde hem omdat hij zich door de wagen van zijn ploegleider had laten trekken. PUERTE REAL (ANP) - Drie da gen voor het einde hebben de Spaanse ploegen in de Ronde van Spai\je getracht Robert Millar, de Schotse kopman van de ploeg van Peter Post, definitief de nekslag te geven. Het monsterverbond in de negentiende etappe van Benalma- dena naar Puerte Real over 234 ki lometer (de 18e rit werd zaterdag gewonnen door de Rus Demiden- ko) mislukte door toedoen van ploegleider Perurena, die zijn land genoten tegen zich in het harnas joeg en na afloop als 'verrader' werd bestempeld. Een samenzwering van de ploe gen van leider Pino, Fignon, Kelly en Dietzen leidde na veertien kilo meter tot een ontsnapping van 33 renners. Pino en Fignon waren om ringd door vier ploegmakkers, Kel ly en Dietzen door drie. Lid van de kopgroep waren eveneens Veld- t scholten, Hoondert en Nijboer. Niet vertegenwoordigd waren Delgado, Cabestany, Lejarreta en Millar. De ploeg van Post sloeg di rect alarm, maar kreeg aanvanke lijk weinig steun. In de eerste kilo meters was de voorsprong een kwestie van seconden, maar na 46 kilometer schommelde het ver schil rond de minuut. In de rug ge steund door een warme wind lag het tempo in de twee groepen ver schrikkelijk hoog, rond de 49 kilo meter per uur. Na de 90e kilometer, toen de AMSTERDAM (ANP) - Dave Strij bos, de Nederlandse ranglijstaan voerder in de strijd om het wereld kampioenschap motocross in de 125cc-categorie, is gisteren in Am sterdam bij de tweede wedstrijd uit de nationale titelstrijd zwaar ten val gekomen. De 18-jarige be roepscoureur uit Oss landde in de achtste ronde van de eerste man che na een sprong over de hoge schans bij start en finish naast de baan. Strijbos kwam, mogelijk door een felle windstoot, op de af zetting van banden terecht. In het Slotervaart-ziekenhuis werd bij hem een schouderluxatie gecon stateerd. De schouder uit de kom heeft voor Strijbos internationaal geen grote gevolgen. Pas over drie we ken, in Badalona, Spanje, moet hij in de volgende Grote Prijs, uit de strijd om het wereldkampioen schap, aantreden. In de nationale titelstrijd heeft kampioen Strijbos, leider na de eerste wedstrijd, na de val op het Sloterdijk-circuit een forse achterstand opgelopen op John van den Berk, zijn plaatsge noot en grote concurrent in bin nen- en buitenland. Van den Berk won in Amsterdam alle drie man ches en heeft 87 punten voor sprong genomen op Strijbos, die nog zes wedstrijden over heeft om dat grote verschil goed te maken. Volgens de verhoudingen en bij uitblijven van pech kan Strijbos per wedstrijd maximaal maar ne gen punten goed maken op zijn concurrent. Van den Berk en Strij bos steken met kop en en de nog smalle schouders boven de rest van Nederland uit. Van Doorn de leider in de wereldtitelstrijd1 de 250cc-klasse, Jacky Vimond, verkleind. De Nederlands kam pioen profiteerde op de betonhar- de en snelle baan van Gallarate, waar de Italiaan Fanton voor eigen publiek zijn eerste Grote Prijs won, van het uitvallen van Vimond in de eerste manche. Van Doorn MONTE CARLO (SID/DPA) - Alain Prost, de wereldkampioen formule 1, is op jacht naar de be langrijkste posities in de record boeken van de autorensport. In Monte Carlo won de 31-jarige Fransman gisteren de 44ste Grote Prijs van Monaco. Voor Prost bete kende dat het derde achtereenvol gende succes in het Prinsdom aan de Middellandse Zee. Daarmee herhaalde hij de hattrick van de bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen Graham Hill, die in 1963, '64 en '65 een reeks van drie zeges op rij scoorde. Hill won later nog twee keer in de stratenrace om het casino van Monte Carlo eh kreeg daarvoor de eretitel 'Koning van Monaco'. Op de erelijst van de Monegaskische organisatie prijkt ook de naam van Jackie Stewart, de Schotse aas, die net als Prost ook drie keer de be- faamdste formule-1-race van de wereld heeft gewonnen. Prost, door de overwinningen in Imola en Monte Carlo aan kop ge komen van de ranglijst van de we reldtitelstrijd, heeft na gisteren 23 overwinningen achter de naam. Dat is er nog maar één minder dan de vorig seizoen gestopte Oosten rijker Niki Lauda. Jackie Stewart heeft op die ranglijst nog vier zeges voorsprong op Prost, die 93 formu le-1-races betwistte. De kleine Fransman zorgde ook voor een mijlpaal in de geschiedenis van de Britse renstal McLaren. Sinds 1968 haalde het team in 270 races 50 overwinningen binnen. Alain Prost had in Monte Carlo een gemakkelijke middag. In de training had hij de driftige Brazi liaan Senna van de belangrijke eer ste startpositie gehouden. De kop- start, de basis van succes in de smalle straten van het prinsendom, was voor Prost, die aan een soeve reine race kon gaan bouwen. In het veld van twintig wagens, zonder de Nederlander Huub Rothengatter die in de training zijn Zakspeed naar de 23ste rondetijd stuurde, ge beurde nauwelijks iets. Het lint van wagens kreeg slechts een an dere volgorde bij de spannende bandenwissels. Prost gaf voor de belangrijke bandenwissel vol gas. Hij schroef de de turbo-druk op tot 3,3 atmo sfeer, waardoor de McLaren een vermogen van 880 pk kreeg. Bij de pitstop, in de 35ste van 78 ronden, had Prost een voorsprong van vijf tien seconden genomen op de ach tervolgende Senna. De stop kostte tien seconden. Senna nam de kop over met vijf seconden voor sprong, maar in de 41ste ronde ver scheen Prost weer op de eerste plaats van het veld, een positie die hij niet meer afstond. Senna moest naar de pitstraat voor de noodzakelijke wissel van de banden. De Braziliaan verspeel de de tweede plaats aan Prosts teamgenoot Rosberg, die zijn colle ga nauwelijks bedreigde. Toch ging de Franse wereldkampioen nog even voluit. Hij verbeterde het baanrecord tot 1.26,6 (138,1 kilome ter per uur). De technici van Porsche hebben volgens mededelingen van mana ger Mezger het benzineverbruik (195 liter is maximaal toegestaan) onder controle. In Imola kwam Prost met een naar brandstof snak kende en stotterende motor over de streep. In Monaco hoefde hij zich daar geen zorgen over te ma ken. Prost passeerde met zijn zege in Zuid-Europa de door hem gedub belde Braziliaan Piquet in de strijd om het wereldkampioenschap. De titelverdediger lijkt meer dan rede lijke kansen te hebben zijn kam pioenschap te prolongeren. De dubbelzege van McLaren, Trost één en Rosberg twee, gaf voor het eerst sinds augustus 1985, bij de Grote Prijs van Nederland op Zandvoort, weer een grote over heersing aan voor de Britse renstal. Tot ernstige ongevallen kwam het niet in Monaco. Alleen de Fransman Tambay, met de nieuwe Lola-Ford, nam teveel risico bij het inhalen van Brundle en had alle ge luk van de wereld, dat hij na een luchtreis zonder verwondingen uit het wrak kon stappen. eindigde in die reeks als zesde. In de tweede heat bleef de Fransman wel in de strijd. Hij werd tweede, op korte afstand gevolgd door Van Doorn, die de vierde positie bezet te. In de totaalstand eindigde de rijder uit Veghel als derde. In de tussenstand van de wereld titelstrijd heeft Van Doorn, vorig jaar al derde in de wereldtitelstrijd bij de kwartliters, nu nog 30 pun ten achterstand op de als eerste ge klasseerde Vimond. Van der Ven Kees van der Ven heeft zijn suc ces van vorige week in de Grote Prijs van Zweden in Finland niet kunnen herhalen. Op het circuit van Ruskeasanta was de Belg Eriq Geboers de grote man in de 500cc- motocross om de Grote Prijs van Finland. Hij won. Van der Ven werd tweemaal vijfde. In de we reldtitelstrijd deelt de coureur uit Bakel de vierde plaats met de Zweed Persson. Eerste is wereld kampioen David Thorpe, die door twee tweede posities riant aan kop kwam. voorsprong gegroeid was tot 1 i nuut 50, gaf Perurena zijn i opdracht de ploeg van Post bij te staan in de achtervolging. De vijf de plaats van kopman Marino Le jarreta in het algemeen klassement kwam in gevaar en Perurena voel de zich bedrogen door zijn Spaan se collega's die hem niet in het pact van Puerte Real hadden gekend. De Spaanse steun betekende de redding van Millar. Na een ont snapping van 90 kilometer smolten de twee groepen weer samen. Op het moment van de hergroe pering sloegen acht renners, onder wie Gerard Veldscholten, op de vlucht. Hoewel het tempo hoog bleef, kregen zij de zegen van het peloton. Tot de streep bleef het achttal vooraan, onder controle van de hoofdmacht die de voor sprong nooit groter liet worden dan twee minuten. Van het achttal was Jesus Blanco Villar in de eind sprint de snelste. Hij behaalde zijn tweede ritzege. Veldscholten kwam als zevende over de streep. Perurena was in Puerte Real bij zijn landgenoten de gebeten hond. Hij had Millar teruggebracht naar de eerste groep. Toen zijn landge noten zijn uitleg niet aanvaardden, dreigde Perurena de positie van leider Alvaro Pino aan te vallen. „De Vuelta is nog niet beslist", brieste Perurena woedend. „Als ze mij uitmaken voor verrader, zal ik ze maandag eens wat laten zien". Walter Planckaert bekeek de hei bel tussen de Spaanse ploegen met genoegen. „Wij rijden hier goed, maar tegen zes, zeven ploegen kun nen wij in ons eentje niet op. Als Perurena ons maandag wil helpen, heeft Millar nog een klein kansje". Romandië De Belg Clude Criguielion heeft de Ronde van Romandië op zijn naam gebracht. Hij sloeg zijn slag in de laatste etappe, waarin hij de Fransman Bernard (winnaar van de tijdrit van zaterdag) in het alge meen klassement passeerde. Joop Zoetemelk was met een elfde plaats de beste Nederlander. Duinkerken Terwijl zijn kopman Claude Cri- quielion in Zwitserland de Ronde van Romandié op zijn naam bracht, greep Dirk de Wolf de zege in de Vierdaagse van Duinkerken. De leiderstrui van de Belg kwam de laatste twee dagen niet meer in gevaar. Bernard Hinault stapte za terdag af met een knieblessure. LEIDEN - De Swift-amateurwiel- renners hebben zich gisteren bij de in de Rijswijkse Plaspoelpolder verreden Zuidhollandse districts kampioenschappen verdienstelijk geweerd. Zij konden echter niet vermijden, dat de koers volledig door de coureurs van Westland wil Vooruit werd gecontroleerd. Ach ter een kopgroep van vier Westlan ders, met onder hen de latere win naar Egbert Schmidt, werd terwijl Richard Ippel en Casper van der Meer als de respectievelijke num- merss 13 en 14 over de meet kwa men. Bij de veteranen ging de titel naar Zilker Karei Teeuwen, met* mede-vluchters Jan Zwaan en Joop Wolvers op de tweede en vier de plaats. Ook bij de liefhebbers hadden de renners uit de Leidse re gio de troeven in handen. Bollen- streker Gerrit Kleinveld won al leen voorop, gevolgd door Pieter Evelein (Swift) en Ton van Duiven- bode (Bollenstreek). Petra Grim bergen werd tweede bij de nieuwe lingen-dames. Petra de Bruin van de Leidse Van Duuren-Lundbeck-Burgy vrouwenformatie zegevierde zater dag op overtuigende wijze in de klassieke Flevotour. Els van Leeu wen uit Lisse werd tiende. Giste ren kwam De Bruin in Culemborg achter winnares Monique Knol als tweede over de meet, terwijl Corrie Timmermans derde werd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19