Unicum pakt eerste zege LMHC valt terug HW '70 en Saturn us laten titel liggen Alecto na winst op Bennebroek kampioen 7 Grasshoppers naar de promotiedivisie Het wordt moeilijk' Gouden plak Ruime winst Noordwij k PAGINA 16 DO/ST MAANDAG 12 MEI 1986 OEGSTGEEST - Hoofdklassehoc- key zit er voor LMHC, na de neder laag tegen Oranje Zwart, voor het volgende seizoen vrijwel zeker niet meer in. De Eindhovenaren bogen via counterhockey in de tweede helft de 1-0 achterstand om in een 1-3 overwinning. Oranje Zwart drukte daardoor de Oegstgeester ploeg nog nadrukkelijker op de een na onderste plaats die degrada tie inhoudt. Aan kop blijft Bloe- mendaal (0-4 tegen Tilburg), ge volgd op één punt door Kampong dat met 1-5 won van HDM. Schaer- weijde is na de 0-5 tegen HGC met nog vier competitieduels te spelen al zeker van degradatie. LMHC-trainer Nol Baarschers die de kans op overleven nog mini maal acht: "We hebben, zoals ver wacht, tegen een verdedigend in gestelde ploeg gespeeld. De op dracht luidde dan ook om strafcor- ners te forceren en op dat onder deel toe te slaan. Als je op dat punt faalt, wordt het wel heel erg moei lijk". De vanwege drukke school- werkzaamheden na dit seizoen op stappende trainer noemde het een wedstrijd die bij LMHC in het te ken van de angst stond. "Ook na de 1-0 voorsprong straalde de ploeg geen overtuiging uit". De eerste van de acht Leiden- strafcorners ging al mis doordat Hans Wagener de door Casper Klijn aangepushte bal niet onder controle kreeg, waarna Hans-Wil lem Croll er nog een tweede moge lijkheid uitsleepte. Wouter Eiken hout schoof tijdens die herkansing de mogelijkheid op een vroege openingstreffer van dichtbij snoei hard langs het Eindhovense doel. De voor beide ploegen zeer belang rijke wedstrijd was twintig minu ten oud toen LMHC uit zijn vijfde strafhoekslag een strafbal wist te bemachtigen. Oranje Zwarts vrije verdediger Henk Meuter had als NIEUW DELHI (DPA) - Topspor ters kunnen in India een vermogen verdienen indien ze er in slagen een aansprekende titel te verove ren. De Indiase regering heeft voor een gouden medaille op de Olympi sche Spelen, wereldkampioen schappen of gemenebeslspelen een staatspremie van oOO.OOO roepies over, ongeveer honderd duizend gulden. Voor zilver en brons liggen die bedragen op respectievelijk 300.000 en 200.000 roepies. Met deze maatregel wil de regering in Nieuw Delhi de topsport bevorde- Margot van Overloop trok Unicum over de streep LEIDEN Unicum pakte voor het eerst in deze tenniscompetitie de totaal winst tegen NIP uit Roer mond. De belangrijke 5-3 zege biedt de Leidse Hoofdklasser nog enige kans om te handhaven. Casi no Noordwijk en Dekker Tennis behaalden ruime overwinningen en de eerste klasse lijkt binnen handbereik. Hoofdklasse Unicum 1 greep gisteren de laat ste kans om in de race voor hand having te blijven met beide handen aan. Vooral Margot van Overloop stak in topvorm en groeide uit tot de uitblinkster van de dag. In Lei den verloor zij nog in drie sets van Isabel Kalkman, maar nu de eind examenperikelen voorbij zijn, kon de zege haar niet meer ontgaan 6-4; 6-2. NIP-speelsters Mara Eiken boom, nationaal kampioene tot en met 18 jaar, was duidelijk te sterk voor Carole de Bruin 1-6; 3-6. Jan Siemerink nam, tegen Ste fan Koch, op voortreffelijke wijze revanche voor zijn verlies in drie sets in Leiden. Siemerink liet zijn tegenstander alle hoeken van het veld zien en won overtuigend met 6-3; 6-1. In de eerste set had Freek van der Capellen enige tijd nodig om het juiste antwoord te vinden op het spel van zijn opponent. Het rustige, maar uitgekiende spelletje van Geert Quaedvlieg bracht Van der Capellen in de tweede en derde set niet meer in problemen 4-6; 6-2; 6-2. De opstelling van het mannen- dubbel was enigzins gewijzigd want Jan Siemerink speelde, in plaats van Hans Tönjann, met Freek van der Capellen. Van der Capellen was echter een beetje on der de indruk van de 3-1 voor sprong en had problemen met zijn concentratie. In de eerste set gaf vooral Siemerink nog heel goed party, maar de winst ging toch naar NIP 6-4; 1-6; 2-6. Margot van Overloop trok Tine Langeveld mee naar de overwin ning. De tweede set moesten zij ge wonnen geven, maar de eerste en vooral de derde set waren een over tuigende overwinning voor het Leidse koppel 6-2; 4-6: 6-0. De nederlaag in het gemengd- dubbél van Carole de Bruin en Hans Tönjann was enigzins geflat teerd. Stefan Koch en Mara Eiken boom waren duidelijk sterker, maar De Bruin en Tönjann hadden met hun goede spel een paar ga mes meer verdiend 1-6; 3-6. Door de winst van opnieuw Margot van Overloop en Freek van der Capel len 6-4; 6-3 viel de totaaluitslag in het voordeel van Unicum uit 5-3. Overgangsklasse A De vrouwen van Casino Noord- wijk bewezen hun kracht in de wedstrijd tegen Schelde 1. De vrouwenenkelspelen en het dub belspel waren alle simpele over winningen voor het Noordwijkse team. Ook de mannen droegen hun steentje bij, maar zij ondervonden iets meer tegenstand van Schelde. De uiteindelijke 8-0 winst werd door middel van slechts twee drie setters bereikt. De 6-2 zege van Dekker Tennis tegen Topspinners kwam niet erg overtuigend tot stand. Zowel Freek Tanis als Brigit van der Maarel wonnen hun enkelspelen in moeizame driesetters. Alleen Ste- phan Faas was duidelijk de meer dere 6-4; 6-2. Heieen van de Berg gaf goed tegenstand, maar A. Bouw was eigenlijk de sterkste da me van de tegenpartij, en moest met 6-2; 4-6; 4-6 het onderspit del ven. Verder ging alleen nog het ge- mengddubbelspel van Van der Maarel en Tanis verloren. Overgangsklasse B Valkencourt was opnieuw duide lijk te sterk voor de Munnik: 1-7. Alleen Irma van Seeters wist door zeer goed spel haar enkelspel te De vrouwen van Roomburg 1 zijn net te zwak voor dit niveau. Ei genlijk kan alleen Joost van Leeu wen goed meekomen en hij was dan ook de enige die zijn enkelspel won. In een spannende driesetter, waarin Van Leeuwen zijn tegen stander zelfs hartkloppingen be zorgde, trok de Roomburger met 4- 6; 6-3; 7-5 aan het langste eind. Voor Leidse Hout is het kam pioenschap slechts een kwestie van tijd. Na de 8-0 winst op St. Pan- cras is er geen enkel team meer dat Leidse Hout nog van het kam pioenschap af kan houden. Waldo Jansen maakte een sterke indruk door zijn enkelspel tegen Mare Limmen te winnen, waar hij in St. Panras nog van verloren had. Vooral de vrouwen waren de zwakke schakel van Teskwik 1, de tegenstander van de Meren wijk 1. De beide enkelspelen, het dubbel spel en de beide gemenddubbel- spellen werden in het voordeel van de Merenwijk beslist 6-2. CC 2 was opnieuw een eenvoudi ge prooi voor Hillegom 1. De 8-0 zege kwam met slechts één set ver lies tot stand. Nancy Toole leverde een belang rijke bijdrage aan de twee winst punten voor OLTC. Toole won haar enkelspel en het vrouwen- dubbel met Eveline Krul. Tweede klasse Zee en Duin is ondertussen diep in de degradatiezorgen gekomen. "Kansloos", concludeerde Willem Taat na de 8-0 nederlaag tegen Nieuw Vennep. LEIDEN - Het spreekwoord 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' geldt zeer zeker ook voor de tennis sport. Vele duizenden junioren beoefenen de tweede sport van Ne derland inmiddels al, hoewel van al die duizenden bijna niemand de internationale top bereikt. In ver gelijking met andere landen, waar in verhouding minder kinderen tennissen, blijft Nederland op in ternationaal niveau ver achter. De oorzaak is nog steeds niet gevon den, maar er wordt hard aan ge werkt om het niveau te verbeteren. Dat er talent genoeg is, is deze week te aanschouwen. Tot en met tweede Pinksterdag wordt op de (foto archief) Zoeterwoude maakte er een lan ge dag van tegen Laaitjeskaai. Om half tien werd het laatste gemengd- dubbelspel pas beindigd. Harold van Offeren had een goede dag en zorgde voor drie winstpunten. Tine van Velzen en Marcel de Bakker zorgden voor het vierde punt en een 4-4 gelijkspel gaf het Zoeter- woudse viertal reden tot tevreden heid. Voorhout-speelster Carien van de Meer heeft de hele competitie nog geen wedstrijd verloren. Ook gisteren won zij al haar partijen en leverde op die manier een belang rijke bijdrage aan de 7-1 overwin ning op Phoenix. Boekhorst 1 doet nog volop mee in de strijd voor het kampioen schap. Zoetermeer 2 moest zich met 7-1 gewonnen geven. Forescate 1 zette dezelfde uitslag neer tegen Leidse Hout 2: 7-1. Al leen het enkelspel van Robert-jan van der Feen ging in drie sets ver loren. JETSKE GOUDSMIT Jeugd speelt bij Hillegom Hillegomse tennisbanen gestreden om de jeugdtitels van het district Leiden. Er wordt in zes verschil lende leeftijdscategorieën ge speeld. In de leeftijdsgroep tot en met 18 jaar zijn de deelnemers en deelneemsters gëinviteerd, omdat bij open inschrijving het niveau verschil te groot zou zijn. De geplaatste spelers/speelsters zijn: MEISJES: Vm 10 jaar: 1) Renske Jonkeren (B.T.C 2) Barbara Kieboom (Nieuw Ven- LEIDEN - De veldhandbalcompe- titie zit er weer op. Dat was giste ren duidelijk te merken. Zelfs de ploegen die nog een kampioens kans te verdedigen hadden kwa men onvolledig binnen de lijnen. Zoals bijvoorbeeld de vrouwen van HVV '70, die aan een puntje ge noeg hadden om de degradatie uit de derde divisie in de zaal goed te maken met een promotie op het veld (naar de landelijke eerste klas se). De vrouwen van Saturnus kwamen zonder Conny van der Werff uit tegen rivaal Olympia '72. Conny van der Werff moest voor haar werk naar Luxemburg. "Het had eigenlijk al gebeurd moeten zijn" zei Van der Werff, "dat stom me gelijkspel tegen CWP heeft ons de das omgedaan. Als ik in Neder land had gezeten zou ik nog terug zijn gekomen, maar Lyxemburg is zelfs voor mij wat tever weg". HVV '72 verloor zonder een wis sel kansloos van Ancora (rust 2-1) eindstand 9-3, Mercasol-Saturnus werd in het begin overdonderd door een fel en agressief spelend Olympia '72, rust 5-1, eindstand 7- 5 voor de Wassenaarse concurren tie. De 4-2 defensie van Saturnus lag ten grondslag aan het herstel van de Leidse vrouwen die net te kort kwamen. De mannen van Saturnus had den hun handen vol aan het Schie- damse UVG: 11-11. Bij Saturnus ontbraken André van Leeuwen en Don Olsen. De favoriete 4-2 defen sie van Saturnus werd niet stukge- speeld. Het waren enkele "lucky" treffers van UVG die en in eerste en in de tweede helft de stand ni velleerden. Het begin was voor Sa turnus: 4-1 en 5-3. In de slotfase nep).t/m 11 jaar: 1) Saskia Paauw de Mun nik 2) Muriel Kengen S.T.V.).t/m 12 jaar: 1) Mirjam Siemerink (Rijnkanters); 2) Na thalie van der Voort de Merenwijk).t/m 14 jaar: 1) Heieen van der Berg (Dekker) 2) Carola Geerlings (Unicum).t/m 16 jaar: 1) Heieen van der Berg (Dekker)2) Madelijn Damen (Nieuw Vennep).t/m 18 jaar: 1) Mar got van Overloop (Unicum) 2) Wil den Hollander (Unicum). JONGENS: t/m 10 jaar: 1) Jerry Buys (B.T.C.)2) Matthys van Sterkeriburg (Uni- cum).t/m 11 jaar: 1) Robert-Paul Hartwijk (Unicum) 2) Alexander van der Akker (Hillegom).t/m 12 jaar: 1) Armando Paoloni (K.L.T.V.) 2) Jeroen Vink (Hillegom).Vm 14 jaar: 1) Kees-Jan Schuilenburg (de Mun nik) 2) Onno Guinau (T.E.A.N.).t/m 16 jaar: 1) Jan Siemerink (Unicum) 2) Erik Snellenberg (Unicum).t/m 18 jaar: 1) Jan Siemerink (Unicum) 2) Michael van der Berg (Unicum). had UVG het initiatief en zonder dat van een Schiedams overwicht sprake was werd het toch 9-10 en 10-11. Maar Saturnus werkte hard, hield vol en dat vond zijn beloning in de gelijkmaker. In de laatste mi nuut werd het 11-11. De vrouwen van Oase stoeiden wat met HVOS in de landelijke tweede klasse. Met de rust was het al 13-5. Eindstand 25-10. Dat ge beurde met de nodige nonchalance en zonder wissels! Beter bewijs van de zwakte van HVOS kon niet worden gegeven. "Gezellig stel om tegen te spelen" zei Lydia van der Poel "maar als we in de defensie iets beter hadden opgelet, zouden KATWIJK - De promotie naar het voorportaal van de eredivisie, de promotiedivisie, heeft Grasshop pers toch nog heel wat zweetdrup peltjes gekost. Na de riante ope ning in de play-off serie met Gro ningen (76-51) volgde een neder laag in de uitwedstrijd (51-54), waardoor afgelopen zaterdag alle kaarten op het derde treffen tussen beide ploegen stonden. Met veel hangen en wurgen wisten de Kat- wijkse basketbalsters Groningen van zich af te houden (74-71), zodat de streekgenoten MSV en Lisse volgend seizoen gezelschap krij gen van Grasshoppers. In de competitie heeft Grasshop pers een jaar lang geen tegenstand van betekenis gekregen, terwijl in het voorafgaande seizoen in het rayon de Katwijksen ook al heer en meester waren. Spelen onder druk is derhalve niet het meest goefende punt van de ploeg van Ed Zaal, die desondanks geen enkele maal in paniek raakte. Groningen liet zich zaterdag in de piepkleine Boors- mazaal niet wegzetten en maakte dit keer ook niet de fout om Gras- shoppers op snelheid te proberen te verslaan. De thuisploeg, die in lengte op de bezoekers uit het noorden moesten toegeven, pro- ze niet eens boven de vijf treffers zijn gekomen". De mannen van HW '72 kwa men met 14-13 met de hakken over de sloot. Een treffer in de laatste minuut van Norbert Brouwer, wel een hele mooie uit de hoek, lang vasthouden van de bal en loslaten als de doelman al op weg is naar de verre hoek, korte hoek, 14-13. Ver diende winst maar met beter be nutten van de kansen zou de winst duidelijker zijn geweest. Benutten van'de kansen lijkt nu nog het zwakke punt by de Voorschotena ren, die in de landelijke tweede klasse overigens tot de toppers be horen. FRANK BONTE beerde door het uitlokken van per soonlijke fouten het Groningse spel te ontregelen. Die tactiek had succes, waardoor Grasshoppers in de slotfase net genoeg ruimte kreeg om de winst vast te houden. Beide ploegen hielden elkaar een wedstrijd lang vrijwel perfect in evenwicht. An ja Aandewiel was met name in de eerste helft de spil waarom bij de Katwijksen alles draaide, terwijl Patty Bos bü Gro ningen het spel leidde. Groningen had bij de rust een kleine voor sprong (38-40), maar via Petra van der Oever (16 punten na de pauze) wist Grasshoppers de leiding over te nemen. Van 56-57 werd het 62-57 en was de ontsnapping een feit. Zonder uitblinkster Bos kwam Groningen in de laatste minuut nog éénmaal terug (70-69), maar Grasshoppers liet zich de winst en de daaraan verbonden promotie (de vierde in vier jaar) niet meer ontnemen: 74-71. Er ligt inmiddels al een blauw druk voor het volgend seizoen, waarin de selectiegroep in ieder ge val uitgebreid zal worden. Over het spelen in een andere (grotere) zaal en over het verlengen van de over eenkomst met Ed Zaal wordt deze week nog onderhandeld. LEIDEN - Bij hockeyclub Alecto heerste gistermiddag grote vreugde. Het vrouwenteam werd door de 5-0 zege op Bennebroek.kampioen in de tweede klasse A, wat promotie naar de eerste klasse inhoudt. Blijdschap ook voor het Leiderdorpse mannenteam, dat op de valreep door een 2-1 zege op Pollux zich handhaafde in de tweede klasse. De mannen- ploeg van Hisalis verloor van Reigers en zakt af naar de vierde klasse. LMHC's enige doelpunt, dat uit een strafbal van Kasper Klijn in het door Oranje Zwart met 1-3 gewonnen duel werd gescoord, kwam voort uit deze strafcorner. Aanvoerder Henk Meuter stopt de inzet van Croll (niet zichtbaarmet stick én been, wat de strafpush opleverde. Van links naar rechts kijken Wouter Eikenhout, Casper Klijn, Harrie Kwinten keeper Ronald Jansen toe Cartouche - Roomburg 1—1. Op een slecht veld kwam Room burg op de laatste compelitiedag ontspannen voor de dag. Beide keepers deden hun werk tot een minuut voor de doelwisseling goed. Cees Wendt scoorde toen de openingstreffer nadat hij de bal on derschept had bij Voorburgs uit verdedigen. De gelijkmaker kwam zeer snel na de hervatting, waarna Lucas van Schaik zes minuten la ter voor Roomburg weer de le'ding nam: 1-2. Wendt voerde de score verder op naar 1-4. Voor het vol gend seizoen is overeenstemming lijnverdediger ook zijn been nodig om het schot van Croll uit de uiter ste hoek van het doel te houden. Casper Klijn bewong zijn zenuwen goed en liet Ronald Jansen kans loos: 1-0. De Brabanders kregen in het eer ste deel drie strafcorners te nemen, maar gingen er ook tamelijk slor dig mee om. Na de thee zette Oran je Zwart onder leiding van oud-in ternational Mark Schaeffers de verdediging van de thuisploeg zo'n tien minuten behoorlijk onder druk. Doelman Tom van der Meer kreeg daardoor nog veel werk en moest een paar keer naar de rand van de cirkel om de snelle spitsen vakkundig af te stoppen. Een iden tieke situatie als waarmee LMHC aan zijn strafbal kwam, deed zich ook voor de Oranje-Zwarters voor. Evert Vixseboxse kreeg bij een strafcornerinzet de draaiende bal van zijn stick tegen zijn schoen, waarna Schaeffers het karwei dankbaar afmaakte naar 1-1 en zijn ploeg vleugels gaf. Vlak daarvoor werd de ijverige Maurits Eikenhout uit het veld ge haald door Baarschers die Martij n de Kempenaer inzette op de rech- termiddenveldpositie. De trainer wilde daarmee een betere mandek king op de gevaarlijk opkomende Harrie Kwinten bewerkstelligen. Leiden wist heel goed dat het met de 1-1 geen steek zou opschieten en drukte met energiek en tevens slordig hockey de opponent in de verdediging. Enkele strafcorners en veel vrije slagen leverden dat op voor de thuisploeg. Op een schot van Vixseboxse na (Jansen zat er nog net tussen) bracht het wan hoopsoffensief echter nauwelijks kansen om winnend te voorschijn te komen. De Eindhovense uitvallen, die met de regelmaat van de klok Tom van der Meer aan het werk zetten, waren veel gevaarlijker en mondde een keer uit in een rommelige si tuatie waarin technicus Schaeffer de baas bleef en Frank Spackler 1- 2 liet intikken. Patrick Citroen was voor de thuisploeg al op de rechter spitspositie gekomen voor Bob- Jan Dietrich om de rush langs de zijlijn te verzorgen. Vlak voor het eindsignaal kwamen de Braban ders echter op rozen te zitten met de dèfinitieve winst. Frank Vis- schers scoorde 1-3 met een ter gend langzaam balletje, waarbij de uit positie liggende Van der Meer (foto Loek Zuyderduin) bereikt mgt trainer.coach jaap Suijk, die de vrouwenploeg Kieviten onder zijn hoede had. VCL - Forescate 0-0. De afscheid nemende trainer Hans Streeder zag zijn ploeg in aanvallend opzicht falen. Tien strafcorners waren niet genoeg om te scoren. Het slechte veld kreeg de schuld. VCL werd echter gevaarlij ker met zijn snelle uitvallen. Bern- hard Thieme redde een keer op de lijn. Taco Ooyevaar wordt de nieu we trainer-coach in Voorschoten. Alecto - Pollux 2-1. De thuisploeg hield aanvankelijk met veel spelers de defensie geslo- niets meer kon uitrichten. Het ach terhalen van HDM door de ploeg- Baarschers, dat vier punten op Lei den voorstaat, moet met nog vier duels en een veel slechter doelsal do slechts als een theoretische kans worden gekenschetst. NIEK FAAS i A.S.C., gaat een moeilijk een aantal spelers uit het LEIDEN - Ajax, de cricketafdeling v seizoen tegemoet. Het wegvallen va eerste elftal is daar met name debet i Een ten opzichte van vorig seizoen nogal verzwakt Ajax trad gisteren voor de eerste competitiewedstrijd in de Eerste Klasse van de KNCB aan tegen het Schiedamse Hermes DVS. De Oegst geester cricketers die dit seizoen zonder een coach/speler uitko men, waren niet in staat een behoorlijke prestatie te leveren. Na verloren toss eerst battend kwam Ajax niet verder dan een score van 56 runs na 52 overs. Als enige wist Fazil Mahmoud zich met 12 runs in de krant te spelen. De overige batslieden hadden tegen de Schiedamse aanval weinig in te brengen. Hermes DVS passeerde het Ajax-totaal vervolgens in 25 overs voor het verlies van toch nog 2 wickets. Ruud IJssel de Schepper 1-17 in 7 overs. Ajax zal dit seizoen haar thuiswedstrijden op kunstgras spelen. Voor het a.s. pinksterweekend staan er twee wedstrijden op het programma: zondag 18 mei Quick Hg 2-Ajax en maandag 19 mei Ajax-VW (sportpark Hofbrouckerlaan te Oegstgeest). ten. Maar nadat tien minuten voor rust Pollux op 0-1 kwam door een mistrappende keeper Arnoud Vink veranderde het spelbeeld. Vooral na de rust ging Alecto er aavallend zeer stevig tegenaan om de drei gende degradatie te ontlopen. Bin nen een minuut bracht Peter-Wil lem Hoekstra opluchting door de gelijkmaker te scoren. Zeven mi nuten voor tijd slaat Erik Braban der 2-1 in uit een strafcornervaria- tie. waarna Alecto het belangrijke duel beheerste. Te Werve deera- deert na met 3-0 van kampioen Avion te hebben verloren. HDS - Noordwijk 0-3. De afscheidswedstrijd van Noordwijk in de derde klasse le verde een vlotte zege op via een snelle openingstreffer van Erik Verdoorn. Noud Hekkens benutte een strafbal om de score naar 0-2 te brengen. Noordwijk-doelman Jan- Frank Rubingh hield het doel schoon, terwijl Verdoorn nog een keer raak schoot: 3-0. Hisalis - Reigers 0-2. Hisalis moest het duel met twee treffers verschil winnen om zich in de derde klasse te handhaven. De Hoofddorpers waren echter tech nisch en tactisch sterker en dat kreeg zijn beslag in de overwin ning die werd ingeluid door een strafbal in het eerste deel. De de gradatie werd een feit met het tweede tegendoelpunt. Vrouwen Dordrecht - Leiden 1-0. Annelies Hillen en Caroline Holt- kamp namen afscheid met een ne derlaag tegen Dordrecht dat overi gens niet sterker was. Een Dordtse verdedigende strafhoekslag was de inleiding van een rush naar doel- vrouw Ineke Kastelein die geen verweer had. LMHC had het moei lijk met het gras en de scheidsrech ters die volgens coach Els Folmer- Teppema de wedstrijd stuk floten. Ring Pass - Noordwijk 4-0. De Delftse thuisploeg had een wedstrijdpunt nodig om kampioen te worden in de eerste klasse A. Een strafbal en een strafcorner ge bruikte Ring Pass om 2-0 te ma ken. Het tweede deel werd de titel veilig gesteld met 3-0, waarna de afscheid nemende Margaret Bas ten de pech had om de bal in eigen doel te werken: 4-0. Ook Gijsbert Tit vertrekt na tal van jaren als trai ner-coach. Roomburg - Nieuwkoop 4-1. Marieke Niemöller opende tegen het al gedegradeerde Nieuwkoop de score met een velddoelpunt. In ge Oudkerk Pool sloeg tweemaal raak uit een strafcorner die door Johanneke Langenbach werd aan geslagen en door Marja Sprey werd gestopt. Na een tegentreffer in het tweede part versloeg Oudkerk Pool de Nieuwkoopse keepster nog een keer. Rijswijk - Forescate 1-2. Op een van de twee net gereed gekomen Rijswijkse kunstgrasvel den kwam Forescate goed voor de dag met mooie combinaties. Na twintig minuten brak Willemijn van Woensel met een strafcomer- goal de score open. In de matige tweede helft pushte Daniëlle Enge len het in de middenoot geëindig de Forescate naar 0-2. Een straf- cornerrebound werd door de thuis ploeg gebruikt om tegen te scoren. Alecto - Bennebroek 5-0. Met de wetenschap dat Alecto met drie doelpunten meer moest winnen dan concurrent Groen Geel om kampioen te worden, ging de thuisploeg stevig in de aanval. In de eerste minuut al 1-0 van Mar jolein van Alderwerelt, waarna Correlien van Buren intipte na aan geven van Madeleine Nivard. Eu genie Westerduin gebruikte een strafbal om 3-0 te laten aanteke nen. Nog voor rust rondde Van Al derwerelt een strafcorner voor spoedig af naar 4-0. In het vervolg kon de Bennebroekse keepster al leen nog gepasseerd worden door een strafbal van Westerduin. Groen Geel kwam tegen Cartouche niet verder dan 2-0, waardoor de ploeg van Ruud Hartman Kok de titel pakte.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16