Quick Boys: het moet nu wel raar lopen. Nacompetitie 'lonkt' weer Goede generale Rijnsburgse Boys Noordwijk op weg naar troostprijs Spakenburg geen partij Ter Leede na zege nog niet veilig 'Vrije dag' Voorschoten Na gelijkspel RCL tegen Huizen ARC zet FC Lisse te kijk: 5-1 Sleutels 'stoot' zich aan Valken MAANDAG 12 MEI 1986 SPORT PAGINA 15 NUNSPEET - Na het 1-1 gelijkspel te gen Nunspeet moet het wel heel raar lo pen wil Quick Boys alsnog de titel pak ken in de eerste klasse B. Maar juist om dat het dit seizoen al zo vaak bijzonder vreemd is gegaan, moet de mogelijkheid niet worden uitgesloten dat de Katwij- kers er zaterdag toch nog een beslis singswedstrijd uitslepen. Het team kwam vaker terug uit verloren positie en die wetenschap houdt de hoop levend bij Quick Boys, dat zaterdag zelf dient te winnen van Rijnsburgse Boys. IJssel- meervogels (dat wel weer won, dit keer met 1-0 van WOG) moet dan verliezen van Spakenburg, de 'boze buurman' van de ploeg van Ton Pronk. De Katwijkers hebben de kansen der halve niet meer in eigen hand en kunn- nen niet anders doen dan hopen op een misstap van de 'rooien' in de burentwist met de spelers van Spakenburg, die ui teraard willen voorkomen dat de aartsri vaal juist op hun veld kampioen wordt. Of het zo ver komt, moet natuurlijk nog - worden afgewacht. Vast staat in elk ge val dat de Katwijkers het na de verras sende overwinning op IJsselmeervogels lelijk hebben laten afweten. Op Hemel vaartsdag tegen Marken en zaterdag in Nunspeet opnieuw. De 'stunt van Spakenburg' heeft een averechtse uitwerking gehad op de ploeg van Rob Theuns en dat mag op merkelijk worden genoemd. In plaats van een flinke duw in de goede richting, lijken de Katwijkers sindsdien volledig de weg kwijt. Tegen Marken kwam dat al aan het licht, maar toen kon de ploeg naderhand wijzen op een ongelukkig scoreverloop en het eigen doelpunt van Johan Jonker. Slechte dag Zaterdag waren er geen 'verzachtende omstandigheden'. Hoogstens hadden de Nieuw Zuid-bewoners kunnen wijzen op vermoeidheidsverschijnselen, nu kort na elkaar twee krachtsinspannin gen moesten worden geleverd. Maar daar lag het in de wedstrijd tegen Nun speet niet aan. Ook op het fraaie sport park 'De Wiltsangh' bleek de Katwijkse ploeg immers tot het uiterste te kunnen gaan. Nee, de oorzaak van de deling moest elders worden gezocht. Bijvoor beeld in de slechte dag van spelers, waar Quick Boys dit seizoen juist zo zwaar op leunt. De gemakkelijk scorende voor hoede dus en de middenvelders Freek Rienks en Floor van Duyn. Aan die voetballers dankt Quick Boys voor een niet onbelangrijk deel de hoge positie op de ranglijst, maar zaterdag konden zij geen stempel drukken op de wedstrijd, die volledig aan hun voorbij ging. "Teveel mensen falen op de beslissen de momenten", moest de hevig teleurge stelde Rob Theuns na afloop toegeven. "Een aantal jongens kon zich er niet overheen knokken. Het ging geforceerd. We waren niet in staat om openingen te maken. Er heerste angst en onzekerheid in de ploeg". En dat terwijl het duel nu eens een 'normaal' verloop had. De laatste weken werd Quick Boys steeds snel met een achterstand geconfronteerd, waardoor de ploeg achter de feiten aan moest gaan hollen. Met als gevolg dat alle principes overboord moesten worden gezet om de inhaalrace tot een goed einde te kunnen brengen. Na de zéér fraaie 0-1 van Kees van Rooyen in de 15de minuut leek Quick Boys voor de verandering op weg naar een 'koele' overwinning, maar het team slaagde er niet in de voorsprong te verdedigen. Na zestig minuten scoorde Nunspeet-middenvelder Hup de gelijk maker. Wapen Dat dat niet lukte was niet eens zo ver bazingwekkend, want de Katwijkers hebben dit jaar al heel wat doelpunten tegen gehad. Daar stond tegenover dat de ploeg zelf gemakkelijk scoorde, of tenminste veel kansen creëerde. Maar zaterdag bleek Quick Boys zijn scherpte in Katwijk achter te hebben gelaten. De weer in genade aangenomen Frenk van der Kley en ook Leen van der Plas werk ten hard, maar dat 'ene' moment bleef achterwege. Omdat ook Martin van der Plas, de derde aanvaller, het liet afwe ten, bleef er weinig over van de aanvals- kracht. "Tegen Marken ging het in ver dedigend opzicht niet goed en dit keer lieten we het voorin afweten", bekriti seerde Theuns zijn voorwaartsen. "Elke keer zit het zwakke punt ergens anders". Kansen kreeg de ploeg in de eerste helft dan ook nauwelijks. Tot de 0-1 van Van Rooyen (voorzet Van der Kley) richtte Quick Boys helemaal niets uit. Daarna waren alleen Floor van Duyn (schot over) en Van der Kley (afgeketst schot) dicht bij een treffer. Nunspeet stelde er aan de andere kant échte sco- ringsmogelijkheden van Hanekamp, Visscher en Van Zeist tegenover. Voor noemde spelers misten de scherpte, die Hup na een kwartier in de tweede helft wel bezat: 1-1. Na die gelijkmaker kwam Leen van der Plas in kansrijke positie, maar de aanvaller kopte in vrije positie van te grote afstand richting doel. in plaats van de bal op de borst aan te nemen. Rienks deed het tegenovergestelde; in plaats van de hoek uit te kiezen, kopte de aan voerder de bal terug. De laatste twintig minuten schoof Marco van der Plas op naar de linkerspits-positie en nam Freek Rienks naast Arie van Duyn (invaller voor Martin van der Plas) plaats in de punt van de aanval. "Maar er kwamen veel te weinig ballen van de flanken", keek Theuns terug. "Freek Rienks kreeg maar één bespeelbare bal". Verder dan één hele goeie kans van Johan Jonker (net als Nunspeet-speler Ten Dolle door arbiter Hoek opgeschre ven) kwamen de gasten dan ook niet. Sterker nog, als het even had tegen geze ten, was de ploeg met een nederlaag naar huis gestuurd. Maar Lambert Boone en Dick Visscher hielden met hun missers de hoop voor Quick Boys levend. Per slot van rekening is het dit seizoen al zo vaak heel raar gelopen.. FRED SEGAAR RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys maakte met een 4-1 overwinning op Spakenburg een verdienstelijke generale repetitie voor het komen de treffen tegen kampioenskandi daat Quick Boys. Bovendien ver wierf de Lagendijk-équipe zich met deze winst zelfs nog een kans je op het behalen van de periodeti- tel. Wat voor RB een opsteker was, betekende voor "de moraal" van opponent Spakenburg een fikse SASSENHEIM - Ondanks een ver diende 3-0 overwinning op Rijs- oord kan Ter Leede zich nog steeds niet veilig wanen in de strijd tegen degradatie. Doordat 's-Gravenzan- de en DVO'32 ook de volle winst binnenhaalden, zal de laatste speeldag de beslissing brengen in de derde klasse A. Loosduinen, de ploeg die voor deze wedstrijd sa men met Ter Leede de voorlaatste plaats op de ranglijst innam, zag zijn wedstrijd afgelast. "Daardoor zijn we verplicht om de laatste wedstrijd, uit tegen JAC, ook in winst om te zetten, anders zijn we nog niet veilig", aldus oefenmees- ter Henk Spaan. Vanaf de aftrap spreidde de thuisclub, die met een gewijzigde opstelling aan deze wedstrijd be gon, een grote inzet ten toon. Trai ner Spaan had Jan van Harskamp en Frits Hoekstra naast elkaar in de voorhoede gestationeerd. Dat miste zijn uitwerking niet, zo bleek achteraf. De twee 'zwaargewich ten' veroorzaakten veel onrust in de achterhoede van Rijsoord, wat al na 11 minuten resulteerde in een doelpunt van Frits Hoekstra, die een combinatie op rechts tussen Jan van Harskamp en Eric Gros man met zijn hoofd afrondde: 1-0. Achterin bleef de zaak bij Ter Leede goed gesloten. Een belang rijke rol hierin speelde Nico van de Fange, de 35-jarige uit het tweede terug gehaalde routinier, die voor de nodige rust in de ploeg zorgde. Tien minuten voor de pauze was Frits Hoekstra dicht bij een tweede treffer toen hij, uit een vrije trap van Van de Fange, één van zijn ve le afstandsschoten afvuurde op het vijandelijke doel. Rijsoord-keeper Martijn Basoski wist echter het schot te keren zodat beide ploegen met een 1-0 stand gingen rusten. Rijsoord, dat geen enkel belang meer op het spel had staan, speelde de tweede helft ongeïnspireerd. Marco Verbree strafte dat al snel af: 2-0. In de persoon van Jan Visser trachtten de bezoekers wat terug te doen. De kalende spits van Rijs oord was twee keer dicht bij een doelpunt, maar stuitte achtereen volgens op Ter Leede-keeper Jan Ydenburg en op de kruising. In de laatste minuut was het opnieuw de thuisclub die tot scoren kwam. In valler Emiel Waayer brak vanaf de middenlijn door, omspeelde verde diger Arie van Leenen en bepaalde de eindstand op 3-0. RENÉ VAN DER HARST domper. Deze ploeg wacht zater dag ook een duel van importantie, de derby tegen titelfavoriet IJssel meervogels. De terugkeer van Wim Drieber gen in de defensie (het wachten is nu alleen nog op Huug Aandewiel) deed de Middelmors-bewoners za terdag duidelijk goed. Niet alleen achterin zat de zaak nu goed op slot, maar Driebergen nam ook nog eens twee van de vier Rijnsburgse treffers voor zijn rekening. Na een kort oponthoud vanwege het niet verschijnen van scheidsrechter Wolfswinkel (één van zijn grens rechters nam de honneurs waar), ging RB voortvarend van start. Al na zes minuten kopte Wim Drie bergen op aangeven van Martin Toet de 1-0 binnen. Tien minuten later verkeek de anders zo be trouwbare sluitpost van Spaken burg, Jan Wiebenga, zich op een vrije schop van Wim Driebergen. De goalie had het leder niet klem- vast, waarna Marcel van der Blom er als de kippen bij was om de 2-0 binnen te tikken. De derde Rijnsburgse treffer nam Driebergen weer rechtstreeks voor zijn rekening. Uit een scrim mage wist hij de bal in het net te prikken: 3-0. Nog voor de rust kreeg de thuisclub diverse kansen om de score uit te bouwen, maar pas na de hervatting vond RB mid dels Martin de Louw opnieuw de roos: 4-0. Daarop nam Spakenburg alle risico's om in elk geval nog tot een tegendoelpunt te komen. Een snel combinerende Lagendijk équipe kreeg daardoor echter al leen maar de kans om via man- meer situaties de score op te voe ren. Paul van der Blom miste ech ter tweemaal alleen voor de kee per, terwijl doelman Wiebenga zijn prestige weer wat opvijzelde door twee afstandssschoten van Arie van Dijk op fraaie wijze te keren. Toen de Rijnsburgers in de slot fase tot te zelfzuchtig spel vervie len, greep Spakenburg alsnog zijn kans. Frits van Dijk, die eerder al een mogelijkheid onbenut had ge laten, nam tien minuten voor tijd de bal direkt op de slof. Bij deze inzet had goalie Henk van Voor bergen het nakijken en was de 4-1 een feit. VOORSCHOTEN - Voor SV Voor schoten was de strijd zaterdag al gestreden voordat de wedstrijd te gen degradatie-kandidaat CVC Reeuwijk begon. Voorschoten was zelf al veilig en legde Reeuwijk geen strobreed in de weg in de po ging om aansluiting te houden met het eveneens succesvolle duo WDS en Valken'68. Aan het vervullen van de 'sportieve plicht' werd niet gedacht. Andre Rijsbergen zette Reeuwijk in de eerste helft op een 0-1 voorsprong. Jan Edelman ver grootte die marge na de hervatting tot 0-2. In de slotfase probeerde het wakker geschudde Voorschoten nog wat terug te doen, maar het doelpunt van Lex van Scheijndel kwam te laat om het tij te keren (1-2). Kees Ruis (midden) zorgt voor dreiging in de Huizen-defensie, maar dit keer zijn de 'vijandelijke' verdedigers de Leiderdorpse aanval te Snel af(foto Lock Zuyderduin) LEIDERDORP - Het zit er dik in dat de competitie voor RCL nog een staartje krijgt. Na het gelijke spel (1-1) tegen het eveneens in ge vaar verkerende Huizen lijken de Leiderdorpers wederom veroor deeld tot het spelen van degrada tiewedstrijden tegen de nummers voorlaatst van de andere eerste klassen. De rode lantaarn kan RCL in ieder geval niet meer in de maag gesplitst worden. Na een eeryarig verblijf in de eerste klasse zocht Scherpenzeel zaterdag de tweede weer op. Wel bestaat, met nog een wed strijd voor de boeg, de kans dat RCL Nunspeet (twee punten voor sprong) en/of Huizen (een punt voor) inhaalt. "Maar dat zal heel moeilijk worden" blikte trainer Laurens Mouter vooruit. "We moe ten het in Harderwijk opnemen te gen WOG, in mijn ogen een erg sterke ploeg. Nunspeet heeft het heel wat makkelijker, dat moet naar het al gedegradeerde Scher penzeel. Huizen krygt Valleivo gels, een team dat de laatste weken nauwelijks meer punten haalt, op bezoek". Vorig seizoen overigens belandden de manschappen van Mouter ook al in de nacompetitie. Toen werd het verblijf in de eerste klasse door overwinningen op OWIOS en DTS 35 met een jaartje verlengd. Ervaring op dat gebied kan de Leiderdorpers dus niet ont zegd worden. Sterke man Bij Huizen had het bestuur vori ge week gemeend de spelers extra te moeten prikkelen door boven trainer Rob Bianchi een sterke man aan te stellen. Bestuurslid Paul Kos zou wel even vertellen hoe de Huizenaren moesten voet ballen. Uiteraard pikte Bianchi dit niet, reden waarom hij zaterdag in Leiderdorp ontbrak in de dugout. Gevraagd naar zijn mening over het duel wilde Kos aanvankelijk niets zeggen. Na veel vijfen en zes sen kwam er uiteindelijk toch het volgende uit: "Ik ben niet tevreden met dit punt. Als er een ploeg ver diend had te winnen, dan was het Huizen". "Zij speelden wat verzorgder voetbal", oordeelde Mouter. "Bij ons werd er hard geknokt, maar het overleg ontbrak. We hebben het geprobeerd met opportunis tisch voetbal. Vanuit de verdedi ging dienden de spitsen zo snel mogelijk aangespeeld te worden. Dat is vaak mislukt". Blijkbaar zijn ze in de Gooi- en Eemlanden nogal vergeetachtig, want in navolging van Spakenburg (vorige week) verscheen ook Hui zen zonder kleding in Leiderdorp. In geleende outfit presenteerde Huizen de RCL-verdediging tegen de verwachting in drie spitsen. De thuisclub hield het op twee voor waartsen. Veel maakte dit in de eerste 25 minuten niet uit, want de defensies kwamen nauwelijks in de problemen. Een fout van doel man Peter van der Heijden, zeker niet de eerste dit seizoen, brak de wedstrijd open. Huizen-aanvoer der Ronald Smid mocht zón vijf meter buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen, welke door Van der Heijden in eerste instantie gemakkelijk gestopt leek te wor den. De sluitpost liet het leder echter toch ontsnappen, trachtte zijn fout te herstellen, maar werkte de bal daarbij over de doellijn. Het ant woord van de Racing liet niet lang op zich wachten. Nadat Kees Ruis met een vrije trap reeds dicht bij de gelijkmaker was geweest, zag scheidsrechter Van Kooten in de 29ste minuut in een actie van laat ste man Piet Honing jegens Pierre van Gemerden een strafschop. Zo als gebruikelijk werd deze door Pe ter Siera in een goal omgezet. Later in deze helft zou Van der Heijden zich enigszins rehabiliteren door een kopbal van spits Leo Ruiters, vaardig in de combinatie, uit zijn doel te ranselen. In de tweede helft kreeg het duel meer vaart, vooral nadat Mouter Sieto Schalkers als derde spits binnen de lijnen had gebracht. Visitekaartje Voor hem diende middenvelder Paul Wesel te wijken. Een logische wissel, want RCL moest van Hui- i die ploeg op de ranglijst te passeren. Op het door de regen steeds gladder wordende terrein gaf Schalkers meteen zijn visitekaartje af met een snelle uit braak, gevolgd door een voorzet op maat. De inkomende Ruis kon evenwel net niet bij de bal. Het was voor de Racing pompen of verzui pen. De ploeg gooide zijn ziel en zaligheid in de strijd, wat resulteer de in een riante scoringskans voor Schalkers, die door eigen snelheid en dankzij Van Gemerden vrij voor doelman Mark Hogenbirk ver scheen. De invaller faalde hope loos in de afwerking. Even later was hü echter weer attent by een Huizense terugspeelbal. Schalkers bracht de bal voor een leeg doel, waar ploeggenoten ont braken om het karwei af te maken. Via een kopbal van Ruis (net naast) was de thuisclub nog eenmaal ge vaarlijk. Toen was de koek op aan Leiderdorpse kant. Mede doordat RCL steeds meer risicós in verde digend opzicht nam en enkele spe lers (Hugo Minderhoud, Ben Heemskerk) duidelijk aan het eind van hun Latyn waren, kregen de bezoekers in de slotfase de betere mogelijkheden. Smid trof met een kopbal de paal. In de score even wel kwam geen verandering meer en dat was gezien het vertoonde binnen de lijnen een juiste zaak. Al dacht sterke man Kos daar heel an ders over.... CHRIS HARTMAN ALPHEN AAN DEN RIJN - "Wat een sof!" Wim Eilander, de trainer van FC Lisse, had geen andere woorden voor de wijze waarop zijn team zich zaterdag door ARC liet deklasseren. De kampioensploeg uit Alphen overtroefde de Lissena- ren op alle fronten en derhalve mochten Eilander en zijn pupillen nog blij zijn, dat de schade beperkt bleef tot 5-1. Vooraf had de naar Excelsior Pernis vertrekkende oefenmeester nog te kennen gegeven met zijn formatie te willen strijden voor de tweede plaats, maar in het veld was daar niet veel van te merken. De Lissenaren toonden weliswaar vol op offensieve bedoelingen, doch vergaten achterin de zaken goed te regelen en dat bleek tegen ARC, spelend zonder Riny Oosterlee, Paul Kluivers en Peter Borst, on verantwoord. Zo kon Ardy Ooster lee, weggestuurd door Ed Graper, al in de vierde minuut vanaf het middenveld alleen op doelman Cock Kaak afstevenen, zonder dat ook maar één Lisser verdediger hem daarbij iets in de weg legde. Kaak deed vanzelfsprekend nog wel een poging Oosterlee af te stoppen, maar de Alphense spelbe paler was hem te snel af: 1-0. Toen de bezoekers enigszins wa ren bekomen van de schrik, werd de veste van ARC-goalie Cor Prook belaagd. Verder dan een schot van Arnold Vermeulen (naast) en een door Prook gestopte inzet van Henri van der Weyden kwam de geel-blauwe brigade evenwel niet. ARC had meer succes in de afwer king. Halverwege de eerste helft leidde een snelle Alphense tegen stoot tot 2-0. De ditmaal als rechts achter opererende Jacques Key verzorgde het voorbereidende werk, rechterspits Bert Bakker te kende voorde afronding. Laatstge noemde speler stelde in de blessu retijd centrumspits Nico Oosterlee in staat om de 3-0 op het scorebord te brengen. FC Lisse trachtte na de thee mid dels enige omzettingen de bakens te verzetten. Met Wim Diels als in valler voor de geblesseerde Van der Weijden en met Frans van der Laan als libero - voor rust speelde Peter van Dyk op die stek - moest ARC een halt worden toegeroepen. Dat lukte niet. Integendeel, de equipe van Jan Kroese slaagde er in zich een groot aantal mogelijk heden te creëren en het was dan ook niet verwonderlijk dat Ruud van Es, na een subtiele pass van Ardy Oosterlee, en Ardy Oosterlee zélf, na een gave solo, de stand tot 5-0 opvoerden. Daarna pas kon FC Lisse iets terugdoen. Een voorzet van Peter Schalk belandde voorbij de tweede paal, vanwaar de actieve Gerard van Rooijen uit een moeilij ke hoek raak kopte: 5-1. Ondanks wat kansen voor ARC's brutale jeugdspeler Rob Koster, bleef het by die score. Voor Eilander al erg genoeg... NICK VERWOERD VEENENDAAL - Noordwijk is hard op weg de derde periodetitel in de eerste klasse B te pakken. Dankzij een 0-4 overwinning van de zeekanters tegen DOVO en de nederlaag van Spakenburg tegen Rijnsburgse Boys staat het elftal van trainer John Eelman met nog één wedstrijd voor de boeg een punt voor op Spakenburg. Mocht Noordwijk de tussentitel volgende week in het thuisduel te gen GVW verspelen, dan kan de ploeg een plaats in het 'grote' KNVB-bekertoernooi bemachti gen. De zeekanters legden zater dagmiddag immers definitief be slag op de derde plaats, die na lo ting een ticket in het bekertoernooi kan opleveren. Als het even kan, willen de Noordwijkers het daar niet op aan laten komen. De 'troostprijs' kan het seizoen tenminste nog enige glans geven. Zaterdag poetste het team het geschonden imago op dankzij een klinkende zege op DO VO, dat op alle fronten is uitge schakeld. Daarmee wordt niet be doeld dat de Veenendalers er tegen Noordwijk helemaal niets meer aan deden. De ploeg wilde wel, maar moest het afleggen tegen de aanvals- kracht van de gasten, die er einde lijk weer eens flink op los scoor den. Vooral lvan Hermans, want de oud-voetballer van KRV schoot in Veenendaal liefst drie keer raak. Op het zéér slecht bespeelbare veld kopte Hermans na een voorzet van Klaas Vink na een kwartier de 0-1 'binnen'. DOVO stelde er niet veel meer tegenover dan rushes van Jan Gaasbeek, die echter goed in bedwang werd gehouden door de Noordwijkse verdedigers, die aan de tweede spits (Steef van de Oos- ternampj neiemaai ge^i Kind had den. Nadat dezelfde Hermans direct na de pauze had geprofiteerd van een te zachte terugspeelbal in de DOVO-defensie was de strijd feite lijk gestreden. Hoewel Henne Oos- termeijer nog een keer tegen de lat schoot, richtte de ploeg verder wei nig uit. Opnieuw Hermans en Si mon van Beveren brachten het klasse-verschil hierna tot uiting. Met het inbrengen van de ruim honderd kilo wegende Marco Lensveld (voor Henne Oostermeij- er) gooide de thuisclub nog wat ge wicht in de schaal, maar Noord wijk liet zich hierdoor niet van de wijs brengen. De ploeg had de sco re zelfs nog kunnen uitbreiden (Klaas Vink), maar niemand terur- de er na afloop om dat dat niet was gebeurd. De periode-titel bleek im mers binnen handbereik. VALKENBURG - Sleutels heeft de deur naar het kampioenschap in de zaterdag vierdeklasse ander maal van een zeer gecompliceerd cijferslot voorzien. De Leidenaars verloren de winnende combinatie door zaterdag in een zeer emotio neel en beladen treffen de punten te laten aan het tegen degradatie vechtende Valken'68: 2-1. De Val kenburgers zijn nog niet veilig, want ook concurrent WDS kreeg er twee punten bij. De beslissing moet deze week vallen. WDS ont moet dan de nieuwe koploper Ze venhoven, terwijl Sleutels geen eenvoudige opdracht heeft tegen het op gelijke hoogte gekomen Berkel. Wie van de drie is dus het motto by het ingaan van de laatste com petitieronde, maar dat het zover is gekomen heeft Sleutels in de eer ste plaats aan zichzelf te wijten. Al in de eerste fase van de wedstrijd werd er niet alert gereageerd op het aanvalsspel van de thuisclub. Uit een vrye trap opende Valken door Piet Varkevisser de score, ter wijl Sleutels nog stond te wachten op het signaal van de matig leiden de arbiter Schuitemaker. Marcel Groenendijk was dicht bij de ge lijkmaker, maar zijn inzet ging net naast. Even later verloor Groenen dijk zyn zelfbeheersing door tegen stander Mark Duindam op een 'kopstoot' te tracteren na een per soonlijk duel. Het betekende de vroegtijdige afmars van de Leide- Valken'68 maakte van de v ring gebruik door een tweede tref fer te produceren: 2-0 door Theo van Rijn. Het pleit voor Sleutels dat de zaken na de pauze met een extra spits energiek werden aange pakt. Valken kon alleen nog via een sporadische counter (Van Rijn) gevaar stichten, terwijl Sleutels met Wetselaar, Bos en Minncma dicht by een tegengoal was. Dat doelpunt, van Leo Kompeer, kwam uiteindelijk te laat: 2-1

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15