SJC wordt niet beter van gelijkspel 'Lugdunum zal het nu niet meer vergokken' Harteveld redt LFC EDH 'Oegstgeest kan in tweede klasse mee' Eerste overwinning SVLV in Afdeling Belangrijke zege Kikkerpolderploeg Duitsers niet in vorm Revanche Roodenburg Abbenes nog kansrijk Na twee jaar terug in KNVB Eén doelpunt per honderd seconden Leidenaars ontsnappen op laatste moment 'Slechts' 2-0 zege Italië MAANDAG 12 MEI 1986 SPORT PAGINA 13 OEGSTGEEST - Na twee jaar in de Leidse zaterdagafdeling te heb ben gespeeld is Oegstgeest weer te rug in de vierdeklasse KNVB. Dankzij een 3-1 zege op Leiden kon het kampioenschap worden bin nengehaald en dat is meer dan te recht vond de scheidende trainer Dick Boesveld: "Want Oegstgeest is de best voetballende ploeg van de afdeling". Inderdaad was Oegstgeest zon der concurrentie de ploeg die van meet af aan aanspraak kon maken op de titel, gezien het potentieel aan voetballers dat de ploeg her bergt. Bekend is echter ook dat de Boesveld-brigade een teveel aan spelbepalende middenvelders heeft, die graag het spel naar zich toetrekken en dat komt het even wicht in het elftal niet ten goede. Ook tegen Leiden bleek dat 'eisen de' spelers als Gert Ouwersloot, Hans Bisschops en Peter Hogewo- ning elkaar op het middenveld te veel in de weg liepen. Een 'dienen de' voetballer zou tussen deze drie, zeker in de vierdeklasse KNVB, een sterk middenveld opleveren. Zelfs in de afdeling heeft het lang geduurd voordat de ploeg op elkaar ingespeeld raakte. Boes veld: "We hebben in het begin naar de juiste formatie moeten zoeken. Dat is pas na na vier wedstrijden gelukt. Leiden acteerde in deze wedstrijd ook te zwak om de titel- pretendent van de zege af te hou den. Daarbij misten de bezoeker ook nog Henk Landwaart en Peter Selier. Met name Landwaarts' in breng op het middenveld werd no de gemist. De Morsch-ploeg, met de ge dachten blijkbaar al bij de nacom- petitie voor de periode-kampioen, werd dan ook door het technisch geschoolde middenveld van Oegst geest volledig overlopen en kon aan de andere kant vrijwel niet ge vaarlijk worden. De voor de ge schorste Jan Hogewoning (vijf wedstrijden) ingevallen laatste man Dick van der Mey werd dan ook alleen maar nat van de regen en bepaald niet van het zweet. Oegstgeest, ook nog zonder de gepasseerde Wim den Hollander, kwam in de 15de minuut op voor sprong dankzij een door Ouwer sloot 'versierde' strafschop. Alex Strating, de strafschopspecialist, schoot blijmoedig de opening in de touwen (1-0). Tamelijk goedkoop werd de voorsprong uitgebreid toen de normaal spijkerharde ver dediger van Leiden, Hans de Wolf, in de fout ging contra Jan Zand bergen. Na enkele tussenstations belandde de bal uiteindelijk voor de voeten van Willem Jan Pott Hofstede, die de 2-0 achter doel man Fred Gravenkamp deponeer- de. Iri de 35ste minuut voerde Ou wersloot voor de tweede maal zijn toneelstukje in het Leidse doelge bied op, maar Gravenkamp stopte ditmaal de toegekende en door Strating genomen penalty.. De be slissing lag op de schoen van Frank Hogewoning die in de 65ste minuut na een vrije trap van Jan Zandbergen de bal snoeihard in het Leidse doel schoot (3-0). On danks dat Leiden er in de tweede helft helemaal niets meer van bak te kwam de ploeg toch nog op een tegentreffer, al was daar de mede werking voor nodig van Oegst- geest-goalie Cock Bouwman, die René Brugman in het verboden ge bied aantikte. Ruud Boot mocht daarop, vlak voor tijd, de eind stand op 3-1 bepalen. Kort daarop kon Oegstgeest gaan feestvieren. Doelman Bouw man toonde zich "heel blij" met het behaalde kampioenschap, maar houdt het hiermee ook voor gezien. "Ik moet stoppen wegens werkzaamheden", gaf de sluitpost als reden op en hij heeft het daar mee zo druk dat hij "zelfs niet lager gaat voetballen. Bouwman weet de moeilijke beginfase aan "teveel vreemde voetballers in het team, Oegstgeest viert feest na het behaalde kampioenschap. Gehurkt (in het midden) trainer Dick Boesveld, die afscheid nam met een titel. Voor keeper Cock Bouwman (met gebalde vuist) was het eveneens zijn laatste wedstrijd (foto Van Boven) waardoor het moeilijk was op el kaar ingespeeld te raken". De kentering is eigenlijk pas goed na de winterpauze op gang gekomen, want de laatste tien wed strijden bleven de Voscuyl-bewo- ners ongeslagen. Volgens Boes veld was het succes voornamelijk te danken aan de collectiviteit en was de trainingsarbeid en routine van doorslaggevende aard. Met na me Gé Perfors werd een belangrij ke rol in het geheel toegedacht "omdat hij op belangrijke momen ten het elftal op sleeptouw heeft genomen", aldus de oefenmeester. De naar vierdeklasser Nieuwkoop vertrekkende trainer had voor zijn opvolger Henk Swaak nog een ad vies. "Probeer de motivatie, disci pline en sfeer goed te houden, want deze ploeg kan op tweede klasse-niveau spelen". RUUD PATTIAPON LEIDEN - De 2-1 overwinning van KRV op Alphia is er slechts één van statische waarde geworden nu Oegstgeest het kampioenschap in de eersteklasse van de Leidse za terdagafdeling heeft binnenge haald. In deze klasse werd TAVV- LSW afgelast. Alphia - KRV 1-2. Dank zij het niet meeverdedigen van de de Kat- wijkse buitenspelers kwam Alphia reeds in de 5de minuut op een 1-0 voorsprong dankzij Robert van de Bosch. Een aardig opstekertje der halve en niet leuk voor KRV, dat nog steeds in de race voor de titel lag. Via Leen Baay en Cees van Raamsdonk kreeg de thuisploeg nog gelegenheid de voorsprong uit te breiden, maar de mogelijkheden werden niet benut. Ook de KRV'ers Maarten van de Oever en John van den Eshof waren dichtbij een treffer, maar tot de rust veran derde er niets aan de stand. In de tweede helft kwam een ge laden KRV in het veld. Een aanval over rechts, opgezet door Arjan van der Werf, bracht John van den Eshof; hij kopte de bal in het doel (1-1). De bezoeker rook de winst en een slordigheid van Ronald van Wieringen werd Alphia fataal. De verdediger trachtte doelman Joop van Amsterdam aan te spelen toen Corné van Duyvenbode als een du veltje uit een doosje er tussen sprong en beheerst de 1-2 binnen schoof. Een zege van slechts statische waarde zoals gezegd, tenminste wat betreft de titel. In de nacompe- titie krijgen de Katwijkers alsnog de kans zich in de vierdeklasse te werken en die word in eigen gele deren hoog ingeschat. "Want we hebben dit seizoen geen wedstrijd van de tegenstanders Leiden en LSVV verloren", aldus wedstrijd secretaris Bogaard. MVKV - Kagia 0-2. Aangezien Kagia-trainer Jan Dorresteyn in het verledenn MVKV onder zijn hoede heeft gehad, was de ploeg uit Lisserbroek er op gebrand te winnen van de Katwijkers. Kagia- topscorer Richard Trompert redde zijn ploeg door tweemaal te doel punten. GWS - SVLV 1-2. Het is nog niet zeker hoeveel clubs er uit de eer steklasse degraderen. Indien er twee Leidse clubs uit de vier deklasse KNVB degraderen, kan SVLV het kind van de rekening worden, en moet dan met ZLC naar de tweedeklasse afdalen. De gradeert er één club uit de Leidse regio, dan hebben de Voorschote naren er dus alle belang bij om niet als laatste te eindigen. Vandaar dat de allereerste zege van het lopend seizoen met vreugde werd begroet, met dank vooral aan Henk Lelie veld. De spits zorgde er namelijk hoogst persoonlijk voor dat de door Sassenheimer Hans Goud- riaan opgelopen achterstand werd omgebogen in een voorsprong, die daarna niet meer in gevaar kwam. NOORDWIJK - SJC behaalde een zwaar bevochten deling tegen Den Hoorn (1-1). Maar met dat resultaat schoten de Noord- wij kers niets op, want de beide andere de gradatiekandidaten in de tweede klasse A, Lugdunum en RKAW, boekten overwin ningen tegen respectievelijk Westlandia en Tonegido. Het was zaak dat SJC- het zoge naamde vier punten-duel tegen Den Hoorn in zijn voordeel zou beslissen, maar dat kon de ploeg van trainer Jan Faas niet waarma ken. Na de deling is overigens nog niet alle hoop op handhaving vervlogen. SJC moest aantreden zonder Ben van der Zalm, René de Ridder en keeper Ed Zuid hoek. Dit bleek overigens geen verzwak king want de invallers, in het bijzonder Maarten Plug, konden terug kijken op een goede wedstrijd. In het eerste kwartier had den beide elftallen moeite zich aan te pas sen aan de straffe wind, die de nauwkeurig heid van de passes nadelig bëinvloedde. Jos Alders bezorgde keeper Bertus Holier- hoek het eerste werk, terwijl aan de andere kant Ton Landsbergen met een kopbal doelman Chiel Smit op de proef stelde. De slag werd echter vooral gestreden op het middenveld, waar SJC aanvankelijk een licht overwicht opbouwde. Wanneer Den Hoorn het middenveld toch wist te overbruggen, werd meestal Ton Landsber gen gezocht. Deze speler kwam echter nau welijks aan de bal omdat Ruud en Peter Al kemade zich agressief in duels toonden. Bij SJC zette Maarten Plug zijn collega's in de voorhoede regelmatig aan het werk, maar de voorwaartsen slaagden er niet in kansen te creëeren. Onverwacht waagde de Den Hoorn speler Leo van Marwijk opeens op meer dan twin tig meter van het doel een schot. Verrast zag keeper Chiel Smit de bal in de rechter bovenhoek verdwijnen: 0-1. Er bleven nog negen minuten te spelen in de eerste helft, maar SJC moest ondanks doelpogingen van Jos Alders en Peter Marijnen met de 0-1 achterstand naar de kleedkamers. De hele tweede helft was SJC voortdu rend in de aanval. Gaandeweg werd Jos Al ders, die naar de linkerkant was getrokken, gevaarlijker. In de zestigste minuut werd hij in het strafschopgebied in kansrijke po sitie van de bal geduwd. Vreemd genoeg kende scheidsrechter Bulk geen penalty toe. In plaats daarvan werd het een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Een muur van zes Den Hoorn- spelers ging op de doellijn staan, terwijl keeper Bertus Holierhoek zich weer daarvoor opstelde. Bijna was er toch nog gerechtigheid voor SJC, maar de door Maarten Plug genomen trap spatte via de onderkant van de lat weer terug in het veld. Jos Alders bleef de gevaarlijkste man. Tot drie maal toe wist hij met de bal aan de voet het strafschop gebied te bereiken, hij werd bij zijn schoten echter zodanig gehin derd, dat de bal steeds naast of over het doel van Holierhoek suisde. Ondanks het inbrengen van twee invallers, Peter van der Weyden en Jan van de Berg, wilde het bij SJC maar niet lukken om de steeds toene mende druk in doelpunten om te zetten. Totdat twee minuten voor tijd SJC en Maarten Plug eindelijk loon naar werken kregen. Peter Alkemade passte naar Maar ten Plug, die dit keer zelf door ging en met een nauwkeurige schuiver de bal langs doelman Bertus Holierhoek in het doel werkte. De doorgaans nuchtere trainer Jan Faas was zo opgelucht, dat hij het veld in stormde om Maarten Plug te omarmen. MIEP VROONHOF LEIDEN - Een vreemd contrast was zichtbaar in het duel tussen Lugdunum en Westlandia nadat scheidsrechter Verbeek het rust- signaal had gefloten. Met bleek vertrokken bekkies en met een 2-0 voorsprong stapten de Leidse spe lers naar de kleedkamer, terwijl de Naaldwijkse ploeg ontspannend keuvelend volgde. Pas nadat Ver beek ongeveer een uur later zijn slottonen liet horen, gingen de ar men als bevrijd omhoog, want toen ook had Lugdunum een 4-1 zege op zak. Het verschil in benadering van de wedstrijd werd door deze hou ding nog eens onderstreept. West landia is zo goed als veilig, terwijl Lugdunum nog steeds de hete adem van SJC in de nek voelt. Want ook al scoorde de Leidse ploeg honderd procent in deze wedstrijd, SJC blijft dankzij een 1- 1 gelijkspel tegen Den Hoorn veel dichterbij dan de Leidenaars lief is. "We moeten ons niet rijk rekenen. Het is zaak twee punten te blijven pakken", realiseerde zich ook de Leidse trainer Clement Koster. Met middenvelders die maar net achttien jaar zijn, voert de nervosi teit maar al te vaak de boventoon. Koster: "Het zijn gewoon zenu wen. Als je toch ziet hoe verkrampt ze spelen bij een 2-0 voorsprong". Die voorsprong werd in de laat ste vijf minuten bewerktstelligd. Met namen Cees Schouten mocht het zich aantrekken dat hij niet eer der (22ste en 28ste minuut) de aan geboden mogelijkheden had be nut. Maar heel Lugdunum diende de hand in eigen boezem steken. Waar de bal in één keer moest wor den gespeeld, werd het speeltuig vastgehouden alsof het privébezit was. Waardoor er in de verdediging BOCHUM (SID/DPA) - Drie we ken voor de eerste wedstrijd uit de TIEL (ANP) - De voetballende vrouwen van RKTVC hebben zondagochtend de competitie afgesloten met een zege van 50- 0. Tegenstander was het al ge degradeerde HVCH uit Heesch. Ten behoeve van deze mon sterscore zorgden de vrouwen van RKTVC er steeds zelf voor dat de bal na een doelpunt weer zo snel mogelijk naar de mid denstip kwam voor de aftrap. RKTVC, kampioen van Bra bant, had in de voorgaande 21 wedstrijden al 96 maal ge scoord. International Jannie Ti misela en Annemiek van Waar den scoorden 13 treffers. eindronde van de wereldtitelstrijd, tegen Uruguay, is het Westduitse voetbalelftal nog niet in de vereiste toernooivorm. Tegen Joegoslavië, de voorlaatste tegenstander uit de oefencampagne van het elftal van coach Beckenbauer, was het resul taat van 1-1 ondergeschikt aan de terugkeer van topschutter Rudi Voller in de basis. De spits van Werder Bremen, maanden gebles seerd aan de lies, zorgde in de tweede helft voor de fraaie gelijk maker van de Westduitsers. Op de scherpte van Voller, woensdag ook te verwachten in Dortmund in de afsluitende wedstrijd uit de voor bereiding, tegen Nederland, is een deel van de Duitse hoop voor Me xico gebaseerd. "Het was een hele positive test", aldus Franz Beckenbauer, die het woensdag zonder Rummenigge moet stellen. "We zijn verder dan ik had verwacht". In Bochum werd bekend, dat Norbert Eder, de de buterende voorstopper van Bayern München, zeker is van een plaats in de selectie van 22 spelers voor Mexico. van de bezoeker, die er echt niet solide uitzag, te weinig bressen werden geslagen. Aan de andere kant van het veld was Leo Schelvis zo dom te lang te aarzelen, waar door doelman Wim Eradus kon in grijpen. De tamelijk rustig voortkabbe lende wedstrijd kreeg in de 42ste minuut plotseling een wending toen junior Fred van der Kaay een voorzet van een andere junior, Ed win Verhoogt, tot doelpunt promo veerde (1-0). Nadat de ogen waren uitgewreven, volgde op slag van rust het tweede doelpunt. De bal wer door Albert Siera, op aangeven van Schouten, bij de verste paal in gegleden (2-0). De beide vreugde uitbarstingen waren van korte duur, want de zenuwenm speelden de Kikkers al weer snel parten. Na enkele ingrepen van Eradus, die in samenwerking met Wim van As voor wat gevaarlijke momenten voor het eigen doel zorgde, kwam Westlandia door een overtreding in het Leidse doelgebied op Naald- wijker Charly Vijverberg dankzij een penalty terug. Vijverberg ver zilverde de strafschop (2-1). Lugdu num dook geschrokken in elkaar alsof het zojuist vermanend was toegesproken en de bezoeker kreeg plots meer vrijheid. Daan Kooimans had de Leide naars meer lucht kunnen geven, nadat hij in samenwerking met Van der Kaay voor doelman Pa trick Kester was opgedoken. Hij zag zijn probeersel op de paal be landen. Deze misser werd bijna fa taal, want kort daarna kreeg ook Westlandia een goede kans. Schel vis en Van der Zalm liepen elkaar echter in weg. Met Klaas Dekker voor Cees van Tongeren kwam er meer snelheid in de Leidse ploeg. Eerst werd Dekker met de handen door Aad van Dijk afgestopt wat een penalty tot gevolg had (3-1 door Siera) en daarna was Dekken betrokken bij een supersnelle aanval die door Verhoogt op schitterende wijze werd binnengebracht (4-1). Er is Koster alles aan gelegen Lugdu num voor de tweede klasse te be houden. "Het gaat erom dat we wakker blijven", aldus de Haar lemmer. "We zullen de boel nu niet meer vergokken". RUUD PATTIAPON Dick van der Walle zorgt koppend voor opruiming in de defensie van LFC (foto Van Boven) LEIDEN - LFC is er in geslaagd zich in de derde klasse A te hand haven. In de laatste en beslissende wedstrijd werd een 1-1 gelijkspel bevochten tegen FC Lisse, wat de Boshuizerkadeclub op een totaal van 18 punten bracht, één meer dan HVV dat kansloos ten onder ging bij Delfia. UDO was reeds ge degradeerd. De kleine kampioens kans die Lisse voor de wedstrijd nog bezat ging verloren omdat koploper VCS geen misstap maak te tegen HBS. Het heeft er lange tijd naar uitge zien dat de Leidenaars het gevecht om lijfsbehoud zouden verliezen. Hoewel de thuisploeg zeker niet onder deed voor kampioenskandi daat Lisse, zorgde de straffe wind voor de nodige problemen in de LFC-achterhocde. Dit bracht de bezoekende ploeg van trainer And- ré Wahlen na 22 minuten aan de lei- ,ding door een doelpunt van Wim Bouckaert: 0-1. Ondanks deze voorsprong profiteerde Lisse te weinig van het windvoordcel. Een kwartier voor rust kreeg LFC-spits Peter Gijsman een droomkans om de stand weer ge lijk te trekken. Op vier meter voor het doel schoot hij de bal echter huizenhoog over. Dit tot ergernis van trainer Wim Visser, die zenuw achtig langs de zijlijn slenterde. Dat hier alle reden toe was bleek uit de doorgekomen ruststanden, die voor LFC in een voorlaatste plaats zouden resulteren. Aanval len was het enige wat overbleef voor de ploeg van Visser. Legio kansen waren het gevolg van de zware druk die werd uitgeoefend op het Lisser-doel. Na 11 minuten keurde scheidsrechter Blom uit Gouda een doelpunt af van Bles Zuma, nadat de balvaardige mid denvelder een indirecte vrije trap direct in het doel had geschoten. Ook Sjaak Rietbergen en Paul Har teveld waren niet gelukkig met hun schoten, die in beide gevallen op de paal belandden. Dat de gelijkmaker niet lang meer kon uitblijven was inmiddels wel duidelijk geworden. Na een half uur spelen kwam het verlos sende moment. Een breedtepass van Bles Zuma bereikte Paul Har teveld, die met een hard schot de bal in de touwen joeg en LFC red de van degradatie. RENÉ VAN DER HARST LEIDEN - Roodenburg heeft zich in de wedstrijd tegenAlphense Boys gerevancheerd voor het ver loren duel tegen Verburch van af gelopen donderdag. De gasten werden op een 1-0 nederlaag ge- tracteerd zonder dat deze voor sprong werkelijk in gevaar kwam. In deze met veel stof, wind en een hobbelig veld gezegende wed strijd was niet veel voetbal moge lijk. Beide ploegen gunden elkaar weinig ruimte en dat leverde veel foute passes en derhalve veel bal verlies op. Na tien minuten in de eerste helft nam de Alphense ploeg het heft in handen waarbij het ge vaar voornamelijk in het midden veld school. De Leidenaars pro beerden met de lange bal de snelle Ronald Jansen aan het weer te zet ten, die daarbij redelijk gevaarlijk In de tweede helft drong Roo denburg fel aan en dat resuteerde in een kansje voor Arno Lancel wiens schot via de binnenkant paal uit het doel sprong. Alphense Boys testte de lat nog boven doelman Sjaak Nievaart, maar het was Lei- denaar Ron Halvemaan die de eei te beurt viel het enige doelpunl van de wedstrijd te scoren. NAPELS (SID) - Wereldkampioen Italië heeft gisteren in Napels de oefenwedstrijd tegen China met 2- 0 gewonnen. In de eerste helft zorgden Di Gennaro en Altobelli voor de treffers. Na de pauze stel den de Italianen teleur. De lijn raakte volledig uit het spel van de ploeg van Bearzot. Slechts indivi duele hoogstandjes vielen nog op. Dat kwam ook door de vele wissels van Bearzot. De 58-jarige coach bracht in totaal negentien spelers op de mat. ABBENES- De kansen van LFC om via de nacompetitie naar de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling te promoveren z(jn teruggebracht tot vrijwel niets. In de uitbeurt tegen Abbenes liepen de Leidenaars tegen hun tweede nederlaag op: 2-1. Abbenes blijft dankzij die zege samen met Meerburg promotie-kandidaat. In de ogen van de linkerspits van Abbenes, Arie van den Berg, had doelman Rob Troost van Abbenes de wedstrijd gered. Trainer Bics Zuma van LFC was hier verbaasd ovei. "Die jongen heeft geen moeilijke bal gehad", sneerde de trainer, die Chris Blok en Jan Zoetemelk opgelegde kansen zag missen. Zelfs met behulp van Abbenesser Martin Feeléus (hij scoorde met een prachtige lob in eigen doel) konden de Leidenaars geen vuist maken. Dankzij twee doelpunten van Peter Kattenberg (waarvan één penalty) kwam dc thuisploeg op een voorsprong om deze vervolgens niet meer uit handen te geven. Robin Jordens van LFC werd wegens ruw spel geboekt.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13