Bonn: doorgaan met kernenergie Peres: geen plannen voor aanval op Syrië Tsjernobil: Bonn in paniek 'Genève' hervat in een gespannen sfeer Fraude Bangladesh bij verkiezingen (2) Spanje wijst Libische consul-generaal uit Chileense politie pakt bij razzia 500 mensen op Boerenveen blijft in cel in Miami Bonn: akkoord met chemische bewapening OPENING ZATERDAG 10 MEI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 (vervolg van pagina 1) BONN/PARIJS/BELGRADO/BRUSSEL/LONDEN/STOCKHOLM/WARSCHAU (GPD/ AP/AFP) - Bondskanselier Kohl heeft gisteren verklaard dat de Bondsrepubliek niet wil afzien van kernenergie omdat deze heeft bewezen 'zeker, goedkoop en milieuvriendelijk te zijn'. Ook in Frankrijk twijfelt men niet aan het gebruik van kernenergie en de Belgi sche premier Martens liet gisteren weten dat hij vooralsnog niet wil afzien van de bouw van een negende kerncentrale. In Zweden en Noorwegen is volgens regeringsfunctiona rissen nauwelijks nog sprake van verhoogde straling. In Engeland is een kernreactor vlak bij Londen na een ontploffing voorlopig buiten gebruik gestel. Volgens de autoriteiten is bij de explosie geen straling vrijgekomen. WASHINGTON (AP) - In Genève zijn de hernieuwde besprekingen over wapenvermindering tussen de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie begonnen in een meer ge spannen dan gebruikelijk. Voor naamste twistpunt waren de Ame rikaanse luchtaanvallen op Libië, aldus leider Kampeiman van de Amerikaanse delegatie. Kampeiman gaf aan dat de on derhandelingen dinsdag niet al te vlot van start gingen, nadat de Rus sische delegatieleider Karpov op de luchthaven van Genève een ver klaring had voorgelezen, waarin de Amerikaanse aanval op Libië ver oordeeld werd. De uitspraken van Karpov zijn de Amerikanen duide lijk in het verkeerde keelgat ge schoten, en er was dinsdag sprake van een 'confrontatie'. De onderhandelaars worden ge confronteerd met dezelfde obsta kels die hen bij de vorige ronde ook al in de weg zaten: de Russi sche raketten in Azië. de kern machten van Groot-Brittannië en Frankrijk, en Star Wars. Tijdens de vorige ronde van be sprekingen stelde Sovjet-leider Gorbatsjov voor om alle kernwa pens voor het jaar 2000 uit de we reld te verwijderen, te beginnen met een halvering van het kernwa penarsenaal van beide supermach ten, en met een tussentijdse over eenkomst over de kernwapens voor de middellange-afstand. De Verenigde Staten lieten we ten dat de voorstellen van Gorbats jov een aantal positieve elementen bezitten, maar dat zij in hun geheel onaanvaardbaar zijn. De Amerikanen kwamen met een tegenvoorstel om voor 1990 tot verwijdering van de wapens voor de middellange afstand te komen Volgens Kampeiman handelen de Russen 'in de veronderstelling dat de topontmoeting (tussen Rea gan en Gorbatsjov) niet voor het eind van dit jaar zal plaatsvinden en dat er een zesde ronde van be sprekingen aan deze ontmoeting vooraf zal gaan. Ik verwacht dat zij dan meer vaart achter de onder handelingen zullen zetten'. Aanvankelijk ging men er in de VS vanuit dat de ontmoeting tus sen beide leiders deze zomer zou plaatsvinden. Inmiddels wordt de ze tweede topontmoeting niet voor het eind van het jaar verwacht. In Bonn kwam de Westduitse rege- nationale informatieuitwisseling, ring in een speciaal aan de ramp inclusief meldplicht, en het op- van Tsjernobyl gewijde zitting bij- schroeven van de veiligheidsmaat- een. De Bondsrepubliek betreurt regelen. Bonn verlangt mede daar liet volgens een officiële verklaring om volgende week een speciale dat de Sowjet-Unie geen volledige vergadering van het bestuur van duidelijkheid heeft verschaft over het atoombureau in Wenen, het ongeluk. Bonn zet zich verder De SPD-kanselierskandidaat en in voor een veelomvattende, inter- minister-president van Noordrein- MADRID/WASHINGTON/TRIPOLI (GPD/AP) - De Spaanse regering heeft gisteren de consul-generaal van Libië Ismael uitgewezen. Hij wordt ervan beschuldigd contacten te hebben onderhouden met de extreem rechtse Spaanse kolonel Carlos de Meer de Rivera. Ismael regelde onder meer de visa voor de de Spaanse kolonel voor een bezoek aan libië. In Tripoli deed kolonel de Meer de Rivera een beroep op Khadaffi voor financiële ondersteuning van een nieuwe extreem-rechtse organisatie, die deel zou moeten nemen aan de Spaanse verkiezingen van 22 juni. De Libische leider Gaddafi heeft donderdag gezegd dat hij bereid is om geweld met geweld te beantwoorden. Gaddafi, die sinds 14 april, de dag voor de Amerikaanse aanval niet meer door westerse journalisten is ge signaleerd, sprak voor een gehoor in de havenstad Benghazi. "De Ameri kanen denken nu aan het inzetten van kruisraketten. Naar de hel met die kruisraketten. Wij zijn niet bang voor bommenwerpers. Onze wil is ster ker dan hun staal", aldus Gaddafi volgens het Libische persbureau JA- NA. Inmiddels heeft het Amerikaanse vliegdekschap Coral Sea na ruim 7 maanden in de Middellandse Zee weer koers gezet naar de VS. De Coral Sea was ook betrokken bij de aanval op Libië. In de Middellandse zee liggen nu nog twee Amerikaanse vliegdekschepen, de Enterprise en de America. De Amerikanen zouden voorlopig steeds 2 vliegdekschepen in de Middellandse Zee willen houden. Westfalen, Johannes Rau, liet in Hamburg heel andere geluiden ho ren. Op het economisch congres van zijn partij zei Rau dat West- Duitsland op middellange termijn moet stoppen met kernenergie. De risico's zijn op lange duur te groot, aldus Rau. Rau zei dat als de SPD in 1987 in de regering komt, de snelle kweekreactor in Kalkar niet in bedrijf zal worden genomen. Frankrijk, waar kernergie bij het overgrote deel van de bevolking en politici een onomstreden zaak is, heeft gisteren eenzijdig de import van levensmiddelen uit Oost-Euro pa verboden. Parijs kritiseerde de 'laksheid' van de EG bij het nemen van maatregelen. In Oost-Europa is de situatie nog aanzienlijk ernstiger. De Poolse re gering heeft kinderen, zwangere vrouwen en moeders die borstvoe ding geven aangeraden voorlopig geen bladgroente te eten. Boeren hebben opdracht gekregen hun melkvee op stal te houden. De re gering zegt dat de verhoogde stra ling geen gevaar oplevert voor de volksgezondheid De Joegoslavische landbouw lijdt volgens het persbureau Tan- jug 'aanzienlijke schade' door Tsjernobil. Vlak na de kernramp werd Joegoslavië getroffen door een grote toename van radioactivi teit, hetgeen voor de autoriteiten aanleiding was de bevolking te waarschuwen tegen de consump tie van verse groenten, melk en an dere produkten afkomstig van gra zende koeien. Ook tegen gevogelte, vlees, eieren en andere landbouw- produkten werd gewaarschuwd. DHAKA (AP/Rtr) - De die in Bangladesh moest toezien op een eerlijk verloop van de ver kiezingen, heeft telling opgeschort wegens onregelmatigheden bij de telling. Mogelijk moet nu in 116 van de 300 districten opnieuw wor den gestemd. De regerende Jatiya-partij van president Ershad is verantwoorde lijk voor deze fraude bij de woens dag gehouden verkiezingen. Ers had, aan de macht gekomen na een staatsgreep, had gezegd dat de ver kiezing het einde zou inluiden van het militaire bewind. Donderdag zei hij echter dat een afzonderlijke presidentsverkiezing nodig zal zijn alvorens de staat van beleg kan worden opgeheven. Op de vraag TEL AVIV - In Israël en de Arabi sche wereld nemen de speculaties, vooral in kranten, toe over een oor log op korte termijn met Syrië. Premier Peres was gisteren ver scheidene malen te horen op de ra dio om dit tegen te spreken. "Ik weet zeker dat we niet van plan zijn Syrië aan te vallen", aldus de premier. De chef van de generale staf, luitenant-generaal Mosje Le vy, uitte zich minder optimistisch. "Het kan elke dag gebeuren, maar we doen er van alles aan om dat te voorkomen", aldus de legerbevel hebber. door Taco Slagter Volgens Peres is de opgelopen spanning in dit stadium het gevolg van retoriek. Bovendien zijn er naar diens inzicht onvoldoende aanwijzingen dat Syrië morgen een oorlog zal lanceren. De premier kon echter niet de indruk bij de ra dioverslaggevers weg nemen dat er reden is voor toenemende bezorgd heid over een gewapend conflict op de Golan-hoogvlakte en in het door Syrië beheerste oostelijk deel van Libanon. Tengevolge van incidenten in het afgelopen half jaar - de raket- tencrisis langs de Syrisch-Libane- se grens, het neerhalen door de Is raëlische luchtmacht van twee Sy rische gevechtsjagers en de onder schepping van een Syrisch privé- vliegtuigje - zijn er troepenbewe gingen en versterkingen aan beide zijden van de grens waarneembaar. Die verandering in de status quo kreeg deze week een extra dimen sie toen Amerika aankondigde dat er tussen Libië en Syrië geen on derscheid zal worden gemaakt als blijkt dat het regime in Damascus zich eveneens aan internationaal terrorisme schuldig heeft gemaakt. Nu vrijwel vaststaat dat de Pale stijn die vorige maand in Londen middels zijn Ierse verloofde een bom aan boorde wilde brengen van een El Al-lijnvliegtuig, in opdracht van de Syrische ambassade in de Britse hoofdstad handelde, is Syrië behoorlijk nerveus geworden en is het leger in staat van paraatheid gebracht. In Damascus neemt de vrees met de dag toe dat, als de Verenigde Staten een wraakactie in petto hebben, die militaire ope ratie door Israël alleen of in samen werking met de VS zal worden uit gevoerd. Alle Israëlische kranten van vrij dag besteedden er op de voorpagi na's grote aandacht aan. De analy ses en meningen liepen echter sterk uiteen. Zo citeerde het mas sablad Ma'ariv het nationale pers bureau van Koeweit dat een klein schalige aanval van de Israëli's op Syrische doelen in de Beeka-vallei verwachtte. Een hoge Syrische of ficier noemde tegenover het agent schap als optie dat Israël een nachtelijke aanval zou kunnen uit voeren op stellingen in de heuvels. Maar, zo voegde hij er aan toe, Sy rië heeft speciale eenheden in dit gebied gestationeerd met anti-tan kraketten (Sager) en helikopters in het geval van een tankslag. Voorts zijn er nieuwe ziekenhuizen in de ze regio verrezen die er, volgens de Ma'ariv, vorig jaar nog niet waren. Volgens de militaire correspon dent van de kwaliteitskrant Ha'artz graven Syrische troepen zich steeds dieper in, in de Bekaa-vallei en ander delen van oostelijk Liba non. Damascus sleept er zwaar mi litaire materieel naar toe dat het groot aantal fortificaties moet ver sterken. Op de strategische berg Jebel Baroek zijn radarinstallaties geinstalleerd. En dat zou tegen de afspraken zijn. Na de Israëlische terugtrekking uit Libanon zou in een stilzwijgende overeenkomst tussen Damascus en Jeruzalem zijn bepaald dat deze berg gedemi litariseerd zou blijven, aldus de Ha'aretz. Van al die berichten was het ra dio-interview vrijdag met de chef staf Mosje Levy nog het meest op de realiteit geënt. Levy refereerde aan het gevaar van legers die in staat van paraatheid zijn gebracht. "Syrië vermoedt een Amerikaanse aanval. Het leger is alert om die vermeende actie af te slaan. Tege lijkertijd is de kans echter groot dat de militaire voorbereiding van Syrische zijde een averechts effect krijgt. Want onder die omstandig heden is er in technisch en psycho- logisch-emotioneel opzicht weinig voor nodig dat de Syriërs zelf ini tiatieven nemen. Dit concept heeft zeker zijn invloed op de oorlog stemming van dit moment". Niettemin wordt de zevende Is- raëlisch-Arabisch (Syrische) oor log alleen nog in de kranten uitge vochten. MANILA (AP) - De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Shultz heeft de Filippijnse president Aquino van Amerikaanse steun ver zekerd, maar verzoeken om extra hulp voor haar land afgewezen. Volgens Shultz betekent de 'bezuiningsoefening' van het Amerikaanse Congres dat er voor de Filippijnen niet meer in zit dan de 150 miljoen dollar die reeds zijn toegezegd. Shultz had. ook een gesprek met de Filippijnse muiisters van economi sche planning Monsod en van handel Concepcion. De bewindslieden hiel den Shultz voor dat hun land meer dan 150 miljoen dollar nodig heeft en ook gunstiger handelsvoorwaarden om zijn schuldenlast te verlichten. Maar meer dan 'sympathieke geluiden' kregen zij van Shultz niet te ho ren, zei mevrouw Monsod. De Filippijnen slaan bij buitenlandse banken voor 26 miljard dollar in het krijt. (foto AP) SANTIAGO (AFP/Rtr) - Leger en politie hebben vrijdag bij een raz zia in een arbeiderswijk in de Chi leense hoofdstad Santiago volgens ooggetuigen 500 mensen opgepakt. De troepen sloten de wijk af voor dat ze tot actie overgingen om zo als de autoriteiten zeiden 'delin quenten' en 'subversieven' op te pakken. De roomskatholieke aartsbis schop van Santiago Fresno deed donderdag nog een beroep op de regering om een eind te maken aan de razzia's in arbeiderswijken die op 29 april begonnen. De razzia's zijn volgen hem 'een aantasting van de waardigheid van de mens'. Volgens de autoriteiten is donder dag in de wijk Maipu een grote hoeveelheid wapens ontdekt en zijn 5 vermeende guerrillero's gar- resteerd. Fresno juichte die om zichtiger uitgevoerde actie toe. Bij de razzia's zijn volgens de autori teiten 3550 mensen voor verhoor opgepakt, 287 'gewone misdadi gers' gearresteerd en nog eens 20 mensen ingerekend wegens over treding van de wapenwet en de in terne veiligheidswet. WASHINGTON (ANP) - Een rechter in de Amerikaanse stad Miami heeft gisteren tijdens een hoorzitting het verzoek van Boerenveen afgewezen om van de gevangenis te worden over gebracht naar een hotel onder politiebewaking. De rechter is bereid een nieuw verzoek in overweging te nemen, als Boe renveen of derden bereid zijn een borgsom te storten. De Su rinaamse kapitein Etienne Boe renveen werd in maart in Flori da gearresteerd op beschuldi ging van betrokkenheid bij drugshandel. Volgens de griffie van de rechtbank heeft Boerenveens advocaat Gerson verklaard dat de regering van Suriname be reid is alle kosten te betalen. Maar aangezien de advocaat niet gemachtigd was een con creet voorstel te doen zei hij eerst instructies te moeten vra gen aan de regering van Surina me. Een verzoek van Boerenveen op borgtocht te worden vrijge laten is door de rechter al direct na zijn arrestatie afgewezen, omdat de rechtbank het niet ondenkbaar achtte dat de kapi tein met verbeurdverklaring van de borgsom zou vluchten. Op 19 mei vindt er een hoorzit ting plaats over Boerenveens beroep op diplomatieke on schendbaarheid. Zijn proces zal niet eerder dan in juni be ginnen. r die verkiezing zal worden gehouden, antwoordde hij slechts 'spoedig'. De verkiezingscommissie schortte de telling op toen de Ja- tiya (Nationale) Partij in de officië le uitslagen aan de leiding ging. De opschorting werd afgekondigd na dat Ershad's voornaamste tegen standster, Hasina Wajed van de Awami Liga, verklaarde dat zij de totale uitslag niet zou aanvechten, maar alleen een nieuwe stemming zou eisen in minstens 50 parlemen taire districten. Haar verklaring gaf nieuw voed sel aan geruchten dat zij er Ershad een onderlinge overeenkomst heb ben gesloten om de zetels te verde len, maar onomstotelijke bewijzen voor het bestaan van een dergelij ke afspraak zijn er niet. Mevrouw W^jed had in januari tot deelname van haar partij besloten nadat boy cot-oproepen van haar en een an dere oppositieleidster, Khaleda Zia, Ershad hadden genoopt de verkiezingen drie keer uit te stel len. Voordien had Wajed samen met Zia geëist dat Ershad de staat van beleg moest opheffen voordat er verkiezingen gehouden konden worden. BONN (Rtr) - West-Duitsland gaat volgens regeringskringen in Bonn in principe akkoord met het Ame rikaanse voornemen een nieuwe geheratie chemische wapens in produktie te nemen. De overeen komst zou zijn bereikt in gesprek ken tussen president Reagan en bondskanselier Kohl tijdens de economische topconferentie in To kio. In die gesprekken zouden Westduitse bedenkingen tegen de stationering van chemische wa pens weggenomen. Het Amerikaanse Congres wil al leen geld voor nieuwe chemische wapens geven wanneer de NAVO daarmee akkoord gaat. De verte genwoordigers van de verschillen de NAVO-landen zullen volgende week in Brussel de produktie van nieuwe chemische wapens bespre ken. De Nederlandse minister De Ruiter liet deze week weten dat hij zich tegen de chemische wapens zal uitspreken. De nieuwe regering van Noorwegen liet donderdag doorschemeren een overeenkom stige positie te zullen i ADVERTENTIE BOEKHANDEL KOOYKER opent 12 mei a.s. zijn derde filiaal op het Leidse Plein in het AZL, u bent dan van harte welkom vanaf 10.30 uur. Zaterdag 17 mei a.s. organiseert het AZL een OPEN DAG, waar diverse afdelingen en stichtingen zich presenteren. In onze nieuwe boekhandel zal vanaf 11.00 uur de bekende HARDI, de onzichtbare sneltekenaar, aanwezig zijn. Tijdens deze OPEN DAG zullen het Petit-Restaurant, de IJssalon van A. Petit en het Informatiecentrum van het Bureau voorlichting eveneens de gehele dag geopend zijn. Op het Leidse Plein worden vanaf 12.00 uur ook verschil lende muzikale optredens verzorgd. Alle bezoekers van de OPEN DAG krijgen dan een kopje koffie aangeboden. Toegang tot de OPEN DAG is alleen mogelijk via toe gangskaarten. Deze kaarten zijn persoonlijk en moeten bij de ingang van het AZL getoond worden. U kunt ze afhalen bij Bureau Voorlichting AZL, bij de balie van het Leidse Stadhuis en bij het Leidse VW-kantoor, Stationsplein 210. Tot ziens bij Kooyker op het Leidse Plein. BOEKHANDEL KOOYKER INTERNATIONAL UNIVERSITY BOOKSELLERS Nieuwe Rijn 13.15-16 2312 JC LEIDEN Telefoon 071-144146* Leidse Plein AZL. Rijnsburgerweg 10 2333 AA LEIDEN Telefoon 071-217455 BONN - Twaalf dagen geleden werd de kernramp van Tsjernobil bekend in West-Duitsland. Vanaf dat moment heeft de regering on der het mom van crisisbestrijding niets nagelaten om de onzekerheid onder de bevolking te vergroten. door Hans Hoogendijk Eerst kwam minister van bin nenlandse zaken Friedrich Zim- mermann bezweren dat er voor de Bondsrepubliek geen acuut gevaar bestond, toen dat niet hielp ver scheen minister Rita Susmuth (volksgezondheid) om te waar schuwen voor paniek. Ze bereikte het tegendeel. Daarop draafde kan selier Helmut Kohls staatsminister Wolfgang Schauble op met een ge ruststellende boodschap van de baas: het licht werd groen met een beetje oranje. Maar ook zijn boodschap haalde niet veel uit. Tussen de bedrijven door verscheen de ene stralingsex pert na de andere in de pers, op de televisie of voor de radio en gaven woordvoerders van alle mogelijke ministeries verklaring na verkla ring uit. Elke radio- of televisiezen der lastte extra uitzendingen in over de gevaren en gevolgen van straling. Tjernobil en West-Duitsland: al twaalf dagen verwarring en het einde lijkt nog niet in zicht. Half Bonn bestaat intussen uit Becque rel-deskundingen en REM-ex- perts, uit grenswaarde-kenners en deeltijd-professionals. Partijen en fracties produceren standpunten bij ponden tegelijk. Maar de ver warring blijft bestaan. Helmut Kohl, de man die alle zorgen had moeten wegnemen, ge noot intussen in Tokio van zijn - naar eigen woorden - grote succes op de economische wereldtop, en liet vanuit het verre Japan slechts hulpaanbiedingen aan de Sowjet- Unie los. Van de hysterische vor men aannemende onrust in eigen land scheen Kohl niets te weten Gisteren heeft hij zelf gepro beerd de gemoederen tot bedaren te brengen. Maar veel kans op suc ces heeft deze poging niet. Toch begint bij de Westduitsers het be sef door te dringen dat ze ze zich mogelijk wel belachelijk hebben gemaakt. Voor het eerst versche nen gisteren in de kranten pers stemmen uit het buitenland, die de Duitse reacties op Tsjernobil als 'hysterisch' en 'pschychotisch'. veroordeelden. Schoolmelk Wie twaalf dagen Westduitse reacties op Tsjernobil aan den lijve heeft ondervonden, kan moelijk tot een andere conclusie komen. Vanaf de eerste dag dat de ramp bekend werd regende het tegen strijdige aanbevelingen, adviezen, informaties, voorzorgsmaatregelen en verboden. Is Tsjernobil inderdaad overal? Voor de Westduitsers in iedere ge val in eigen land. Voor de eerste blijken van medeleven richting Russische bevolking gingen, werd al openlijk de hoop uitgesproken dat door een gunstige windrichting de radio-actieve kelk West-Duit land voorbij zou gaan. Toen dat niet het geval bleek, was de hel los. Otto Normalver- braucher, de Westduitse tegenvoe ter van Jan Modaal, werd over stroomd met schriftelijke, monde linge en officiële verklaringen, maar wist niet meer wat hij moest geloven en deed dus maar bijna al les wat werd voorgesteld. Een meesterstukje falende rege ringsvoorlichting. De deelstaten maakten het helemaal bont. Al naar gelang de politieke kleur en de inschatting van de eigen stra- linsgexperts werden uiteenlopen de besluiten genomen. Een paar voorbeelden: in Noord- rijn-Westfalen is de schoolmelk nog steeds verboden, bij de eerste druppels regen worden de school- kindertjes het plein afgestuurd richting lokaal, alle sportvelden zijn gesloten, geen peuter komt in de zandbak, de net gevulde zwem- daden blijven nog weken dicht, er wordt geen sla, rabarber, spinazie en asperge meer verkocht. In een andere deelstaat werd op een geven moment aanbevolen na het uitlaten van de hond het beest met een borstel en doek te reini gen. Deze attributen moesten dan net als de door de 'uitlater' gedra gen schoenen buiten blijven om la ter gereinigd te worden. In de deelstaat Noordrijn-West- falen bleven de sportvelden dicht, een kilometer verder, in Rijnland- Pfalz, werd gewoon buiten ge sport. In Noordryn-Westfalen werd bij regen beschermende kleding geadviseerd, de Pfalzers werden 'onbeschermd' nat. In de ene deel staat vreten de koeien gewoon bui ten gras, heeft de boer ook een stuk grond in de aangrenzende deel staat, dan mogen zijn koeien daar de wei niet in. Management De boeren en tuinders raken hun groente aan de straatstenen niet meer kwijt. Nieuwe paniek, en een nieuwe paniekmaatregel van enke le deelstaten, later gevolgd door de centrale regering in Bonn: de boe ren en tuinders worden schadeloos gesteld. Bonn zal het geld in Mos kou proberen terug te krijgen. Weerstations, inderhaast opge richte 'crisisstaven' in de deelsta ten, onofficiële adviesbureaus van omroepen worden nog steeds over stroomd met vragen. De boule vardpers brengt net als de kranten nog elke dag pagina's vol adviezen. De paniek ebt nu een beetje weg en enig schaamtegevoel komt er voor in de plaats. De regering in Bonn neemt ook gas terug. On danks alle serieus klinkende ver klaringen heeft er nooit enig ge vaar voor de bevolking bestaan, zegt Bonn nu. Maar waarom dan al die maatregelen, vragen de men sen zich af. In twaalf dagen tijd is de rege ring in Bonn erin geslaagd de eigen geloofwaardigheid om zeep te hel pen en een opzienbarend gebrek aan crisis-management aan de dag te leggen. Heen en weer geslingerd tussen de sterke lobby van de ei gen kernenergieclub en de eisen naar zorgvuldige informatie door de bevolking, speelde Bonn twaalf dagen paniekvoetbal Eerste opinie-onderzoeken heb ben uitgewezen hoe de bevolking erover denkt. Ondanks alle verze kering van Bonn dat Tsjernobil in West-Duitsland onmogelijk is, ge looft 64 procent dat zo'n ramp ook in eigen land kan gebeuren. En bij na 70 procent wantrouwt de rege ring.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7