'Middenstand vecht voor eigen straatje' Duinrell-graaf weg bij 'Vrienden' Wassenaar 'Ongeluldtenlomspuiit' van Wassenaar wordt veiliger Als raad 'ja' zegt tegen reconstructie Westlander Zeildagen, Turfrace en Strontrace in Warmond Buslijn (nog) niet doorgetrokken PAGINA i REGIO LEIDEN ZATERDAG 10 MEI 1986 'Veelgeplaagd' Warmonds wethouder bijt van zich af WARMOND - De War- mondse wethouder van middenstandszaken, CDA'er Cees van Scha- gen, is een veelgeplaagd man. Anonieme brieven schrijvers en dito bellers slingeren hem de laatste tijd niet voor publicatie vatbare verwensingen naar het hoofd. "Ook in het weekeinde. Maar ik slaap er niet minder van, hoor". door Wim Koevoet Het loze gerucht doet de ronde als zou de wethouder de onder nemersvereniging van al dat ge- bel en geschrijf beschuldigen. En mevrouw Van Schagen wordt ervan verdacht dat ze "de grote stimulans is" achter de komst van een de gevestigde midden stand bedreigende groentekoop- Behalve anonieme Warmon- ders hekelt ook de WD regelma tig het door het B en W gevoerde middenstand sbeleid. De party diende onlangs zelfs een initia tief-voorstel in, een unicum in Warmond, waarin wordt gepleit voor het gebruik van het pleintje bij 't Meerpunt als marktpleintje. Dan kunnen marktventers struc tureel worden gegroepeerd, re deneren de liberalen en mede-in diener Vreeken. Van Schagen: "Dat pleintje is niet groot, er zit ten al moedertjes te zonnen, er zijn speeltoestellen en het is nog maar de vraag of men bij 't Meer punt akkoord gaat. Maar het zou de zaak wel concentreren, ja". Eitje De gebeurtenissen rond groen teman Van Dam, die elke zater dag een groentekraam van een straatventer - een niet-Warmon- der nog wel - naast zich moet dulden, vormden het lont in het kruitvat. B en W hadden de groentekoopman nooit een standplaatsvergunning voor die plek mogen verlenen, zeggen cri tici. Verder is de relatie tussen de wethouder en de plaatselijke on dernemersvereniging altijd al voor verbetering vatbaar ge weest. Niet in de laatste plaats door 's mans grootschaligheids fi losofie". Van Schagen, hoewel zich terdege bewust van de grote problemen van de slecht draai ende middenstand, moet niets hebben van welk kleinzielig pro tectionisme dan ook. Veel liever doet hij een beroep op de onder nemersgeest. Halverwege het gesprek staat de wethouder op uit zijn stoel om plaats te nemen op de vloer van zijn werkkamer in het gemeente huis. "Mijn vader, die deed in pluimveevoeders en echte grut terswaren zoals groene erwten en bruine bonen, schouwde elk eilje. Toen was het nog zo dat je je klanten kwijtraakte als je ze slechte spullen verkocht. En het verlies van één klant was een re gelrechte ramp. Hij zat dan op de grond met zijn eitjes. Toen kwa men ze nog niet uit de legbatterij, hoor. Met een stukje karton en een schemerlampje (doet net of hij het denkbeeldige ei in zijn hand bijlicht, WK.) controleerde hy alle eitjes". "Het schrijven van de briefjes, dat zal ik ook nooit vergeten. Na een volle werkdag begon hij daar direct na het eten aan. Op zondag ging hij ermee door. Na de kerk was het weer briefies schrijven. Was-ie ermee klaar, dan kwam eindelijk zijn verlossende ci troentje op tafel". "Dit verhaaltje, daar zit geen greintje romantiek aan. Het was hard sabbelen. Juist door het ge ploeter van toen, zeg ik nu: kyk eens over de grenzen heen. Durf eens te zeggen: vandaag komt die groenteman er - in plaats van: hij komt me schade bren gen. Kijk niet naar het verlies van vandaag, maar naar de winst van morgen. Ja, ik ben wat emo tioneler dan anders als ik over de middenstand praat, ook in de ge meenteraad. Als ik dan Vreeken en de WD hoor, dan vraag ik me af hoe ze het kunnen zeggen. Ze komen zelf uit het bedrijfsle ven". "Dat sommigen andere conclu sies uit mijn verhaal trekken, komt door de mentaliteit van Warmondse middenstanders dat iedereen voor zijn eigen straatje vecht. Durf ontbreekt daarbij veelal. Maar er zijn ook goede voorbeelden. De plaatselijke bakker. Die is met een lunch room begonnen en die klaagde niet toen de supermarkt brood begon te verkopen. Die dacht: ie mand die echt brood wil hebben, moet bij mij zijn. In Leiden we melf; het van de schoenenzaken. Ze zitten allemaal naast elkaar. En men loopt niet weg. Wat de één niet heeft, heeft de ander, dat bijt elkaar niet". Doorbraak In de al jaren slepende discus sie binnen de ondernemersver eniging over de tot op heden uit gebleven weekmarkt en de vraag daarbij of ook niet-Warmonders er met een kraam terecht mogen, is volgens Van Schagen sinds kort sprake van een doorbraak. "De laatstgehouden vergadering in de contactcommissie bedrij ven heb ik anders ervaren dan al le andere. Uit de gesprekken die ik met de vereniging heb ge voerd en uit de schriftelijke con tacten van de laatste tijd conclu- Wethouder Van Schagen in de Warmondse Dorpsstraat: 'Kijk niet r rde winst vanmorgen'. deer ik dat de lucht is geklaard. Voorzitter Van Leeuwen heeft me gezegd dat dat wederzyds is. Men heeft de intentie uitgespro ken te komen tot een weekmarkt in Warmond". Hoewel die weekmarkt pri mair een zaak is voor de plaatse lijke ondernemers zal de komst ervan ook voor de gemeente ge volgen hebben. "Er moet een marktverordening komen", stelt Van Schagen vast. Op dit gebied is er in Warmond vrijwel niets geregeld. Met opzet blijkt uit Van Schagens woorden. "Marktgelden heffen we hier niet om de doodeenvoudige re den dat we hier geen markt heb ben. Trouwens, als je marktgel den heft, moet je daar als ge meente ook iets tegenover stel len. Dan kun je tegen mensen die hier met een kraam komen niet zeggen dat ze zelf de boel maar moeten schoonhouden, dat moet je dan je gemeentewerken laten doen. Standplaatsgelden heffen we ook niet. Dat vindt de geves tigde middenstand onterecht. Wij betalen toch ook voor onze winkel, onze onroerend-goedbe- lasting, wordt er geroepen. Als je echter standplaatsgelden in re kening brengt dan moet je voor de gelijkheid ook precariorech ten in rekening brengen, vinden wij. Dat zou betekenen dat win keliers die een bord buiten zet ten met 'kdop hier uw brood' daarvoor zouden moeten beta len. Dat willen wij ze niet aan doen. Het is zeker niet zo dat on ze passiviteit op dit punt erop is gericht het onze middenstand moeilijk te maken, juist niet. Met de braderie tijdens de Kaagweek vragen we ook niets, terwijl we wel het hele dorp beschikbaar stellen". Kostuum Is er nu een mooie toekomst weggelegd voor de plaatselijke middenstand? Van Schagen steekt een enerzijds-anderzijds- verhaal af. Optimistisch wordt hij als hy de komst van nieuwe winkels in de Dorpsstraat in ogenschouw neemt. Hij noemt een antiekzaak, een slijterij en "mevrouw Langeberg die in het voormalige woonhuis van Bun ders, eh, ja, laat ik zeggen men sen opkalefatert". En: "Wat mij persoonlijk niet onaardig lijkt, is om die strook in de gemeenteha ven voor souvenir-achtige din gen en kraampjes te benutten. Dan kunnen de bezoekers vanaf het water het dorp in worden ge leid, getrokken zelfs". Geschrok ken is de wethouder echter van de enorme vlucht die het Sassen- heimse winkelapparaat heeft ge nomen. "Dat hebben ze daar per fect gedaan. Een behoorlijk win kelcentrum met aantrekkelijke zaken, vrijgemaakt van het door gaande verkeer en volop par keerplaatsen". Van Schagens angst wordt ge voed door de wetenschap dat het leeuwedeel van de Warmonders so wie so al liever naar Oegst- geest, Leiden en Sassenheim af reist voor de boodschappen. 'Ik zelf? Ik winkel heel weinig, ik houd er helemaal niet van. Het is dat mijn vrouw zo af en toe eens zegt: en nu gaan we een nieuw kostuum halen. Dan ga ik altijd naar een voormalige Warmondse ondernemer die nu in Leiden is gevestigd. Uit een verborgen idealisme". Echte gouden tijden ziet Van Schagen nog niet zo snel aanbre ken voor de middenstand. "We hebben 5.000 inwoners, maar er zijn eigenlijk maar 4.000 poten tiële klanten. Je kunt van die 5.000 namelijk gevoeglijk de La ge Landers en de in bejaarden huizen ondergebrachte ouderen aftrekken. Men heeft de neiging om er de watersporters weer bij op te tellen. Vroeger kwamen die inderdaad het dorp in om bood schappen te doen. Nu komen ze echter met de kofferbak vol, la den hun boot in en varen weg". En: "Warmond is nu eenmaal omgeven door aantrekkelijke winkelcentra. En wat kost het nu helemaal, die paar liter benzine". De graaf H. van Zuylen van Nijevelt (zie inzet) had zo zijn oplossingen voor de verkeer/parkeeroverlast rond 'zijn' Duinrell. Het stuitte op felle kritiek binnen de Vrienden van Wassenaar en deze week verliet hij de club. Controverses staan hem tegen en tijd had hij eigenlijk niet. (archieffoto's! WASSENAAR - Wanneer de Wassenaarse gemeenteraad ak koord gaat met een lichte re constructie van het kruispunt Lange Kerkdam/Van Olden- barneveldtweg/Prinsenweg en het plaatsen van verkeerslich ten aldaar, willen B en W een plan in die richting laten ont wikkelen, dat zo snel mogelijk wordt behandeld. Door een aanpassing zou "het aantal do minante ongelukken sterk kunnen dalen". Het ministerie van verkeer en waterstaat wil een subsidie beschikbaar stel len. Begin 1984 bleek uit een analyse van de ministeriële directie ver keersveiligheid (DVV) dat zich op de kruising vooral voorrangsonge vallen voordoen. Er zouden twee oplossingen zijn, namelijk het plaatsen van verkeerslichten en een reconstructie van het kruis punt. Gezien de beperkte verkeers druk zouden verkeerslichten "niet ongewenst maar ook niet strict noodzakelijk zijn". Gemeente en directie gaven de voorkeur aan een reconstructie en op 17 juni stelde de gemeenteraad 67.350 gulden beschikbaar voor het terugbrengen van het aantal rij stroken op Prinsenweg en Van Ol- denbarneveldtweg nabij het kruis punt. Ook moesten er verkeersge leiders komen op de Lange Kerk- dam, de weg van rijksstraatweg naar dorp en strand. Het DVV- voorstel om het verkeer op Prin senweg/Van Oldenbarneveldtweg voorrang te geven boven dat van de Lange Kerkdam was voor de ge meente niet aanvaardbaar. Het zou leiden tot filevorming op de Lange Kerkdam en kan binnendoor rij den over de Prinsenweg en Bac- kershagenlaan bevorderen. Onverantwoord Eind 1985 bleek dat het ministe rie geen subsidie geeft wanneer de voorrangsregeling wordt ge schrapt. Van een experimenteer project is dan namelijk geen spra ke meer. Om de impasse te door breken stelde de gemeente voor het verkeer op de Van Oldenbarne- veltweg/Lange Kerkdam voorrang te geven. Het doorrekenen en be studeren zou DVV veel tijd kosten, terwijl langer wachten "niet ver antwoord is, gezien het hoge aantal ongevallen op deze kruising". Vandaar de voorgedragen oplos sing, die er bovendien voor zou kunnen zorgen dat het verkeer naar de rijksstraatweg wordt ge stuurd. Daarnaast kan door aan vullende maatregelen het binnen door rijden onaantrekkelijk wor den gemaakt. B en W denken hier bij aan het uitbreiden van de een- richtingverkeersmaatregelen in bijvoorbeeld de Middelweg, Sant horstlaan en/of Zijlaan. De totale kosten van dit plan worden globaal geraamd op ongeveer 300.000 gul den. DVV verwacht dat de ge meente ongeveer 250.000 gulden subsidie kan krijgen van het minis terie, mogelijk al in 1987. WASSENAAR - De directeur-eige naar van het Wassenaarse attractie park Duinrell, graaf Hugo van Zuy len van Nijevelt is afgetreden als vice-voorzitter van de vereniging Vrienden van Wassenaar. De graaf, die negentien jaar lid is geweest van de vereniging, werd onlangs fel bekritiseerd door tien leden van de commissie verkeers- en milieu contact, een instelling die nauw verwant is met 'De Vrienden'. De graaf, die in beide clubs zit ting had, heeft zakelijke belangen die haaks kunnen staan op het al gemeen belang, zo werd aange voerd. Een duidelijk voorbeeld was de affaire rond de Duinrell-no- ta. Stelde de commissie voor om via gratis parkeren op Duinrell de parkeeroverlast in de buurt te ont lasten, op aandrang van de graaf zou het woordje 'gratis' zijn ge schrapt. De graaf is het "apert oneens" met de kritiek. De doelstellingen van Duinrell zouden altijd in over eenstemming zyn met die van Vrienden en de specialistische commissie. Stuk voor stuk willen ze Wassenaar groen en leefbaar houden, met oog voor recreatie. Principe hierbij is dat Wassenaar- ders gebruik maken van de cultu rele voorzieningen van Den Haag en ze "Hagenezen best in het eigen dorp kunnen laten recreëren". Goede banen Het moet natuurlijk wel in goede banen worden geleid. Over de op lossingen waren graaf en bestuur het altijd eens, ook over het gratis parkeren bij Duinrell. Van Zuylen van Nijevelt heeft het over "sociaal onrecht en zegt dat het "voor Duin rell en de Vrienden slecht zijn wan neer mensen ongecontroleerd hun auto's neerzetten en laten staan". Echte bezoekers zouden dan wel eens kunnen mistasten. Dat zij vaak kris kras in de buurt parkeren ontkent de eigenaar-di recteur van Duinrell: "Als je een dagje uitgaat, ben je voorbereid op de entreeprijs, een lunch en een ditje en een datje. Dan is twee gul den voor het parkeren compleet onbelangrijk. Dat is niks". Alleen wanneer er een opstopping is voor de ingang, zouden zij de wijk kun- Als Duinrell-bestuurder had hij de Vrienden daar duidelijk op ge wezen. Want: "je praat openhartig bij de Vrienden. Je steekt je rhe- ning niet onder stoelen of bane- ken". Welk bestuurslid uiteindelijk besloten heeft het woordje gratis te schrappen, weet de notabele niet meer. Hijzelf misschien, zoals ve len suggereren? Hugo van Zuylen: "Belt u Peijnenburg maar, de voor zitter". Ook Peynenburg weet het niet meer. In een concept-nota ("ge woon een briefje") had hij een hele boel geschrapt. Of daar ook het woord gratis bij zat? Het zou best kunnen, want eigenlijk vindt Peij nenburg dat het woord gratis niet bestaat: "Je moet alles betalen, parkeren op straat via de belastin gen bijvoorbeeld. En de lucht is ook niet meer gratis". En voor de rest wil jiij er geen woorden aan vuil maken. De graaf was een zeer verdienste lijk bestuurder, organisatorisch zeer sterk en terecht geeërd met een troostboompje voor Duinrell. ("En dat was het wel hè"). De ex vice-voorzitter is wat bescheidener en vindt dat hij niet genoeg deed. Vooral de vergaderingen van de commissie liet hij vaak aan zich voorbij gaan. Knap ingewikkeld al lemaal en bovendien is de Wasse naarder behept met een gigantisch tijdgebrek. Een functie minder is Drie scholen winnen toernooi ZOETERWOUDE Het voetbal toernooi voor Zoeterwoudse basis scholen heeft gisteren maar liefst drie winnaars opgeleverd. De scho len Klaverweide, Westwoud en Corbulo eindigden namelijk alle drie even hoog. Ze behaalden om precies te zijn acht punten na een hevige voetbalstrijd op sportpark Haasbroek. Woensdag maken de Zoeter woudse scholen zich op voor een tweede sportevenement: het hand- baltoernooi op het terrein van Swetterhage. helemaal geen probleem. Vooral omdat hij onlangs is toegetreden tot de adviesraad van het Nationaal Bureau voor Toerisme. Toch spijt het hem lichtjes dat er zo'n kritiek moest komen, de laat ste tijd. "Ik denk", begint hij voor zichtig, "dat een aantal mensen Duinrell geen goed hart toedraagt. Men denkt misschien: ik woon in Wassenaar. Na mij de hekken dicht". De graaf zei tot zichzelf: "laat ze dat maar rustig denken in dit goede land'. En dacht: bij de Vrienden van Wassenaar kunnen we geen controverses gebruiken. Als het zijn levenstaak was ge weest, had hij teruggevochten. Nu trok hij zich vrijwillig terug in zijn groene oase ZATERDAG Leiden Petrakerk, Curacaostraat - Koffiebar avond Youth for Christ, met film, 20 Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat - Wandelconcert. 15-15.30 uur. Schouwburg, Oude Vest 45 - Voorstel ling 'Koningen', 19 uur. LAK-theater, Cleveringaplaats - Fact met 'Het Slachthuis'. 20.30 uur. IJshal, Vondellaan - Rommelmarkt, 10- 16 uur. Gebouw^Taberna Julianalaan 1 - Pre sentatiedag Popcollectief Relax. 19 uur Leiderdorp Kanovereniging Rijnland, loods Does (bij Mauritssingel) - Open dag, 11-16 uur. Voorschoten Wapen van voorschoten. Voorstraat - Jazzconcert met Ferdinand Povel. 21 ZONDAG Leiden Clubhuis Swifttoer. Roomburg - Start Rivierentocht, 08.30-09.30 uur. IJshal, Vondellaan - Majorettencon- cours The Kooigirls, 10 uur. Oude Harmonie, Breestraat 15 - Optre den Leidse popformatie 'Take 5', 18 uur. LVC, Breestraat 66 - Volksdansinstuif, 19 uur. WARMOND - Het weekeinde van 14 en 15 juni, 11, 12 en 13 oktober en de week van 13 tot 17 oktober. Dat zijn de data waarop in War mond evenementen op en om het water worden georganiseerd. Het spits wordt op 14 en 15 juni afgebeten met de Westlander Zeil dagen. Voor de tweede maal in suc cessie worden deze jaarlijkse wed strijden op de Kagerplassen ge houden. Westlanders zyn kleine, zeilende vrachtschepen. Vroeger werden ze gebruikt voor het ver voer van tuinbouwprodukten, zand en turf. Start en finish van de Westlander Zeildagen zijn bij de aanlegsteiger op eiland Koudenhoom. Zaterdag wordt er gestart om twaalf uur. zondag om elf uur. Het volgende evement: de Tur frace Warmond-Vinkeveen-War- mond op 11,12 en 13 oktober. Voor de derde keer alweer wordt deze vaartocht in de vorm van een wed strijd voor Westlanders en andere kleine zeilende vrachtschepen in Warmond gehouden. De start is orr% 12 uur in park Groot Leerust. Een maal in Vinkeveen aangekomen wordt bij veenmuseum 'Op hoop van zegen' een lading turf ingeno men, waarna de terugreis naar Warmond wordt aanvaard. De deelnemers worden maandag 13 oktober weer in Warmond terug verwacht. Ten slotte de bekende Strontra ce, waarbij Warmond in de week van 13 tot 17 oktober als keerpunt fungeert voor de wedstrijd met zei lende vrachtschepen, zoals sküts- jes, tjalken en aken. De schepen varen van Workum weer terug met elk een kleine vracht gedroogde koemest. Dekker Burgemeester Hendrickx-Vlaar opent op 13 mei de nieuwe kanto ren met magazijnruimte van Dek ker Olifanta BV in Warmond. Dek ker, die in Warmond al een tennis- hal en een houtverwerkingsbedrijf heeft, gaat in het nieuwe pand sportkleding verkopen. Het nieu we complex staat eveneens in de Veerpolder, het industriegebied van Warmond. z.v. L. Bonhof-Bonebakker, Meranda j. d.v. A.F. Holt'heijdra, Maria J. d.v. P.H. Hogenboom-Duivenvoorden. Ondertrouwd: D.C. Koning met A.M. Beijlen, F.W. Heyer met M. Spanjers- berg. P.H.W.M. Daverveldt met LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES VOORSCHOTEN De NZH lijkt ongevoelig voor de Voorschotense wens om de buslijn die het eind punt heeft aan de Vijf Meilaan via de Noordhoflandbrug door te trek ken naar de NS halte De Vink. Ook het doortrekken van de buslijn Leiden-Voorschoten NS-station naar de toekomstige wijk Starren- burg zit er niet voor 1990 in, terwijl de eerste woningen al in 1988 opge leverd worden. In een brief aan de raad stippen B en W aan dat de NZH bij de vori ge lijnvoeringsstudie had toege zegd dat de buslijn naar het NS- station De Vink wordt bezien, zo dra het in gebruik wordt genomen. 'Bij de ingebruikstelling is echter gebleken dat de NZH hiertoe niet meer bereid was en de lijnvoering voor dat onderdeel niet wilde wijzi gen', aldus de dagelijks bestuur ders. Zij vragen de plaatselijke parle mentariërs per brief of'nog concre te suggesties kunnen worden ge daan om het huidige buslijnenstel sel te verbeteren'. Eventuele vra gen kunnen ze op 14 mei stellen. Dan bezoekt een vertegenwoordi ger van de busmaatschappij een raadscommissievergadering. Eind september vervolgens, wor den de resultaten bekend van een enquête die dit voorjaar is/wordt gehouden onder de busreizigers op de lijnen in de Leidse agglomera tie. Het is de bedoeling om met de gegevens uit het onderzoek het huidige net te evalueren. Vooral de doorkoppelingsmogelijkheden moeten worden bekeken, zo is eind vorig jaar afgesproken. (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A Kluppel, tel. 071-763008. F Terw.jn. tel 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440 C. Spigt, tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) 67.45 92.55 134.90 256.90 357.20 16.30-18.00 uur (Nabezorging na 18 00 u REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorg? per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1.10 Abonnementsgelden diénen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is met mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J W E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J M.J Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek. HIJ Veldhuizen Bin./Buitenl /Econ.. W.F J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs. Was hington. Rome, Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2