Werkweek van 32 uur op lange baan Meer armslag voor Wilton Strijd om de 36 uur kent geen uitslag Reactie FNV op cao-resultaat: 'Bedrijf Lubbers kreeg ten onrechte steun rijk' 'Onverantwoorde staldng dreigt in zuivelindustrie' GM wil auto's van plastic gaan bouwen VRIJDAG 9 MEI 1986 ECONOMIE PAGINA 9 UTRECHT (ANP) - De ontwikkelingen aan het cao-front maken het vrijwel uitgesloten dat een 32-urige werkweek in 1990 - doelstelling van de FNV - nog haalbaar is. Werkgele genheid blijft bjj de FNV bovenaan staan en de vakbeweging koerst nog steeds op 32 uur aan, maar 1990 is te hoog gegrepen. Daarvoor is het te kort dag nu bij voorbeeld voor de Het draait' 200.000 werknemers in de metaalindustrie, smaakmaker in cao-land, de 36 uur in 198 6 37,5 procent niet is binnengehaald. HILVERSUM (GPD) - Hollandia Kloos, het familiebedrijf van pre mier Lubbers, heeft in 1982 met tussenkomst van minister Van Aardenne ten onrechte een lening van tien miljoen van de Nederland se Investerings Bank (NIB) gekre gen, waardoor het concern van de financiële ondergang werd gered. Dit stelt Pieter Lakeman van de Stichting Onderzoek Bedrijfs In formatie (SOBI) in het VPRO-pro- gramma 'Gouden Bergen', dat zon dag wordt uitgezonden. Ook heeft het bedrijf in strijd met de regels een schadevergoeding van het rijk gekregen voor een uit de hand ge lopen project in Koeweit. Hier gaat het eveneens om miljoenen gul dens. In het VPRO-programma wordt nagegaan of premier Lubbers zich schuldig maakt aan vermenging zakelijke en staatsbelangen. diens belang van het bedrijf Hollan dia in Krimpen a.d. IJssel. Toen Lubbers i werd, verklaarde hij bereid te zijn zijn belangen in het familiebedrijf te verkopen om ongewenste belan genverstrengelingen te voorko men. Dat is niet gebeurd. De pre mier heeft weliswaar het beheer van zyn vermogen in handen ge legd van een aparte stichting, maar daardoor is zijn economisch eigen dom, en belang dus, volgens de Groningse hoogleraar in het ven nootschapsrecht, prof. Schilfgaar- de, niet veranderd. Hollandia Kloos verrekende zich in 1982 bij de bouw van een dubbe le vliegtuighangar in Koeweit voor liljoen. Die extra kosten j minister-president gert Kuwait Airways, de opdracht gever, te betalen. Daardoor beland de het concern op het randje van de afgrond. Volgens SOBI-voorzit- ter Lakeman was Hollandia ook ze ker failliet gegaan, ware het niet dat minister Van Aardenne op het laatste moment een staatsgarantie afgaf voor een NIB-lening van tien miljoen. Volgens Lakeman had dat nooit mogen gebeuren, omdat een aantal voorwaarden voor dit zoge heten AA-krediet niet is voldaan. Ook de schadeclaim die het minis terie van financiën inmiddels aan het bedrijf heeft uitgekeerd, is vol gens Lakeman in strijd met alle re gels. Volgens de Kamer van Koophan del in Dordrecht is de meerderheid van dit gezonde deel (Mercon Kloos) inmiddels verkocht voor 51.000 gulden. Een schamel bedra&_ voor deze poot van het concern dat jaarlijks netto zo'n drie miljoen winst oplevert. Lakeman gaat er dan ook vanuit, dat hier sprake is van een schijnverkoop. "Dat zou betekenen dat de kopers met Lub bers een contract hebben afgeslo ten, waarin wordt geregeld dat la ter dit gezonde deel weer aan de familie wordt terugverkocht". Ten slotte hebben de VPRO-, journalisten Feike Salverda en Lex Runderkamp beslag weten te leg gen op een rapport van het GAK, waaruit blijkt dat bij Hollandia- zwart Werd gewerkt. Onderaanne mers zouden het hebben gedaan op een Hollandia-project voor In donesië. Eén van hen, de heer' Theunis uit Roosendaal, licht dit toe in de televisie-uitzending die, zondag om 20.37 uur op Nederland 2 is te zien. Directeur Rob Lubbers en ook de premier weigeren elk commentaar. Die conclusie trekken cao-coördi nator J. Stekelenburg van de FNV en voorzitter D. Visser van de In dustriebond FNV nu er bij de metaalindustrie en bij Akzo na moeizame onderhandelingen uit eindelijk cao-resultaten op tafel liggen zonder concrete afspraken over invoering van een werkweek van gemiddeld 36 r de FNV de afgelopen da- Dalende olieprijzen tarten elite voorspelling gen in de metaalindustrie zijn le den de barricaden liet bestijgen. Visser en Stekelenburg beamen dat de slag om de 36 uur bepaald nog niet gewonnen is nu dit doel momenteel nog slechts voor ruw weg tien procent van de 2,2 miljoen werknemers in de marksector is bereikt. Maar de beide vakbonds- Een zaak 'bestuurders ontkennen in alle toonaarden dat de slag om de 36 uur, en op wat langere termijn ook om de 32 uur, is verloren. Visser blijft er "heilig van over tuigd" dat de 36 uur dan weliswaar niet in 1986 maar dan toch wel eind 1987, begin 1988 in vrijwel alle 1.400 metaalbedrijven een feit zal zijn. Zowel hij als Stekëlenburg heeft zijn hoop vooral gevestigd op het herverdelingsfonds in de me taal dat in twee jaar tijd 200 miljoen gulden mag uitkeren aan bedrijven die verder willen gaan met korter werken. Visser: "Met dat fonds LONDEN (Rtr) - De wereldolieprij zen zijn in de afgelopen weken ge staag gestegen. Dit is in tegen spraak met de voorspellingen van sommige energiedeskundigen, die ervan uitgaan dat het falen van de Opec vorige maand om tot een af spraak over produktiebeperking te komen, de olieprijzen tot beneden de tien dollar per vat van 159 liter) zou drukken. De sterke vraag naar benzine in de Verenigde Staten DEN HAAG (ANP) Buitenge houden we de werkgevers een aar dige worst voor". Als straks echter mocht blijken dat werkgelegenheidsfondsen de ondernemers toch worst zijn en ze niets van de 36 uur willen weten, komen er weer stakingen, dreigt Visser. "Als dat gebeurt, is er spra ke van een gecoördineerde actie van werkgeverskant. Dan wordt er gehandeld in strijd met de geest van de cao" Visser en Stekenlenburg conclu deren dat de vakbeweging niet ver zwakt maar juist versterkt uit het metaalconflict te voorschijn is ge komen. Stekelenburg: "De werk gevers wilden de vakbeweging buiten de deur houden maar we hebben ons toch naar binnen ge vochten. Via dat financierings fonds is de invloed van de vakbe weging verzekerd. De atv is nog niet binnen maar wij staan even min buiten". wordt als belangrijkste oorzaak ge noemd. Verkopers van Brent-olie, de be- on verantwoord. Zo kwalifi ceert werkgeversvoorzitter R. Zijl stra (FNZ) het dreigen van de Voe- langrijkste olie uit het Britse ge- dingsbond FNV met deelte van de Noordzee, bereken* den voor leveringen in juni veer tien dollar per vat, terwijl drie we de zuivel. Hij vreest dat dit met bij de boeren, die in de huidi- istandigheden toch al met lopen voor het oog van televisieca mera's om de bonden te kunnen beschuldigen van het veroorzaken van een milieuramp. Aanbiedin gen van de bonden om melk elders op te slaan, zijn telkens afgeslagen. WASSENAAR - Voor het inroepen van spoedeisende hulp van politie, ambulance of brandweer zal er een landelijk alarmnummer komen. Op het moment is dat nummer, 0011, reeds in vijf gebieden in gebruik. Op de foto (ANP) minister De Korte die zich in de meldkamer van de gemeentepolitie Wassenaar op de hoogte stelt van de huidige situatie. Dalende dollar blijft Japanse munt plagen LONDEN (Rtr) - De dollar blijft nieuwe records vestigen ten op zichte van de yen. De afgelopen da gen is de koers van de Amerikaan se munt ten opzichte van de yen van het ene naoorlogse dieptepunt het andere gesneld. Het nieu we dieptepunt werd gisteren be reikt aan het slot van de handel in Londen toen de dollar uitkwam op 163,55 yen, na eerder op de dag zelfs 163,10 yen te zijn geweest. Belangrijkste oorzaak van de in stabiliteit van de dollar ten opzich te van de yen is het feit dat de eco nomische top in Tokio werd afge sloten zonder dat de grote westerse industrielanden het eens konden worden over de hoogte van de dol lar en de yen. Japan en West-Duits- land vinden dat de dollar nu ruim voldoende in koers gedaald is ten opzichte van hun eigen munten. De Verenigde Staten daarentegen j lijken er nog steeds vanuit te gaan dat een verdere daling van de waarde van hun munt wel eens de enige weg zou kunnen zijn om iets te doen aan het gigantische tekort op de Amerikaanse handelsbalans. ken geleden nog 10,88 dollar per veel problemen worden geconfron vat werd betaald. De^oonaange- teerd, een escalatie in de gevoelens vende Amerikaanse oliesoort, West teweeg zal brengen waarvan de be- Texas Intermediate, werd voor le- tekenis niet moet worden onder veringen m juni voor meer dan vijf tien dollar per vat verhandeld. Deskundigen zeiden dat de schat. Vanaf volgende week dreigen nieuwe acties in de zuivel nu het er vraag naar benzine in de Verenigde volgens de Voedingsbond FNV Staten, normaal al hoog in deze tijd uitziet dat de zuive-lwerkge- van het jaar, nu bijzonder sterk is vers niet van plan zijn water in de omdat veel Amerikanen bang zijn voor het toenemend terrorisme in het buitenland en daarom vakan ties in eigen land verkiezen boven o_,„.D overzeese reizen. Het American voorzitter Zijlstra bevestigde dat Petroleum Institute schat dat het hij geen ruimte ziet voor pogingen wijn te doen. Woordvoerder G. Wijnhoven van de FNV verklaarde woensdag dat de zuivel zint op stakingen. Werkgevers- benzineverbruik dit voorjaar drie tot zes procent hoger ligt dan vorig jaar en dat de benzinevoorraden verminderd zijn met bijna vijf mil joen vaten. „Het toenemend benzi neverbruik in de Verenigde Staten jaagt de olieprijzen op binnen een feitelijk zwakke markt", aldus een oliehandelaar in Londen. DETROIT, (AP) - De Amerikaan se autofabrikant General Motors heeft woensdag gezegd dat waar schijnlijk in 1990 al een miljoen plastic auto's per jaar zullen wor den geproduceerd in de Verenig de Staten. informeel overleg uit de cao-impasse te geraken. "Ik ben bang dat bij nieuwe ac ties wat we vorige week hebben meegemaakt nog maar kleinighe den zullen blijken", zei hij. "Ik vrees dat er op deze manier een proces in gang wordt gezet dat on beheersbaar wordt. De Voedings bond FNV onderschat volgens mij welke emotionele lading de afgelo pen staking al met zich heeft mee gebracht". Deze veronderstelling werd ove rigens teniet gedaan door J. Nieu- wenhuize die woensdag namens de Voedingsbonden FNV en CNV in een vergadering van het Land bouwschap zei dat actievoerders vorige week zijn bedreigd door LIBIË-Het is zeer waarschijnlijk dat de vijf Amerikaanse oliemaatschap- pijen in Libië het land zonder enige schadevergoeding voor hun installa- De mededeling van GM, de grootste autofabrikant van de wereld, kan grote gevolgen heb ben voor de internationale staal- markt. Op dit moment zijn een miljoen auto's meer dan 20 pro cent van de hele Amerikaanse autoproduktie. GM wilde niet bevestigen dat er op grote schaal wordt gewerkt aan het overschakelen van stalen auto's op plastic auto's. Direc teur Robert Costello zei dat GM op dit moment 150.000 auto's per jaar produceert meteen plastic carrosserie. - GM benadrukte dat de plan nen nog niet definitief zijn en dat nog geen besluit is genomen wel ke modellen zullen worden voor zien van plastic panelen. De vak pers vermoedt dat GM zal begin nen met het 'plastificeren' van de nieuwe generatie Chevrolet Ca- maro-Pontiac Firebird sportwa gen en een bestelwagen. Op dit moment zijn de Pontiac Fiero en de Chevrolet Corvette de enige auto's in de VS met plastic panelen. Beide auto's zijn van GM. Ford en Chrysler bestuderen de mogelijkheid van het bouwen van plastic auto's, maar hebben nog niets over hun plannen openbaar gemaakt. UTRECHT (ANP) - Boeren zullen milieubewuster gaan werken als ze speciale premies kunnen krijgen voor investeringen die positieve neveneffecten hebben voor de na tuur. Veel boeren hebben uitslui tend oog voor het rendement en te weinig oog voor het milieu, omdat ze er begrijpelijkerwijs van uitgaan dat aandacht voor het milieu ze geld gaat kosten. Via gerichte pre mies zouden de boeren over die (fi nanciële) drempel heen kunnen worden geholpen. Dat is de teneur van een woens dag gepresenteerd rapport van het Centrum Landbouw en Milieu (CLM), een organisatie die de sa- Natuurbeheer door boeren stimuleren via premies menwerking tussen boeren en na tuurbeschermers probeert te be vorderen. Er bestaan momenteel al enkele financieringsregelingen voor natuurbeheer voor boeren, maar die gelden maar voor een heel klein deel van het landbouw gebied (bijvoorbeeld in natuurre servaten). Bovendien zijn die rege lingen meer gericht op behoud dan op verdere ontwikkeling van het bedrijf en dat maakt de boeren kopschuw, want stilstand van het bedrijf betekent voor hen (inko mensachteruitgang. Die beperkingen zouden volgens het CLM kunnen worden opgehe ven als er een algemene bijdragere geling komt voor „milieubewuste" investeringen. In de energiesector bijvoorbeeld bestaan dat soort sti muleringspremies al lang in de vorm van milieu- en energietoesla gen op de WIR (Wet Investerings rekening) en de landbouw loopt wat dat betreft 10 jaar achter, meent het CLM. Kabinet komt werf tegemoet ROTTERDAM (ANP) - De Schie- damse werf Wilton-Fijenoord hoeft zich bij de bouw van marinesche pen voor het buitenland niet te on derwerpen aan zijn concurrenten RDM en De Schelde. Dat is de uit- PPIDDDkomst van een gesprek dat de drie w. vxv^v.v-x. ties moeten verlaten. President Reagan heeft de maatschappijen deze werven woensdagavond hebben kinderen werden geïntimi- week in het kader van de economische sancties tegen het bewind van gevoerd met het ministerie van Volkswagen Het Westduitse automobielcon cern Volkswagen (VW) heeft de winst over de hele wereld vorig --- jaar meer dan verdubbeld, zo heeft deerd, aldus Nieuwenhuize. De Gaddafi gelast hun bezittingen vóór 30 juni van de hand te doen, maar economische zaken groepen boeren. Zij werden met geweld bedreigd en hun VW deze week bekendgemaakt. De groeiende buitenlandse vraag en een sterke dollar worden als voor naamste oorzaken genoemd. De winst na belasting steeg van 228 miljoen mark (255 miljoen gulden) in 1984 tot 596 miljoen mark (668 miljoen gulden) vorig jaar. boeren zouden volgens hem in sa- alleen aan Libië. De Libische regering heeft tot nu toe echter geen enkele menspraak met zuivelfabrieken interesse gefoond voor het uitbrengen van een bod met opzet melk hebben laten weg- dernemingen verwachten ook niet dat het nog zo v< Bij Wilton-Fijenoord was de af gelopen tijd grote beroering ont staan omdat minister Van Aarden ne, op advies van de commissie Goudswaard, had bepaald dat Wil ton wel opdrachten mocht binnen halen, maar dat die in principe uit gevoerd zouden moeten worden bij de RDM of De Schelde. Deze gang van zaken was voor Van Aar denne een voorwaarde voor het verlenen van steun aan Wilton. Het kabinet heeft op aandringen van Wilton nu beslist dat, zolang de drie werven nog geen overeen stemming hebben bereikt over sa menwerking, Wilton gewoon door Prijzen De kosten zijn DEN HAAG (GPD) Het gangetje half maart tot "half april staat blauw van de rook; de onder handelaars nippen aan hun eerste levensonderhoud t half april met 0,3 procent gestegen, aldus het ministerie van economische zaken. Duurder werden vooral koffie en dameskleding en ook schoeisel, herenkleding en nieuwe auto's. Goedkoper werden autogas, huis brandolie, dieselolie en verse groenten. Wolters Samsom Wolters Samsom Groep (uitgeve rij) is van plan een openbaar bod van 3,35 pond sterling per aandeel van 10 pence nominaal uit te bren gen op het gehele aandelenkapitaal van Park Place PLC in Londen. Park Place neemt in Groot-Brittan- nië een vooraanstaande positie in bij opleiding van registeraccoun tants. Wolters Samsom verwacht van de overneming een positieve invloed op haar rentabiliteit alsme de een aanzienlijke verbetering van de groepsactiviteiten in Groot- Brittannië. Meneba Het meel- en mengvoedercon cern Meneba sluit mogelijk het eer ste halfjaar van 1986 af met een klein verlies. Dat heeft de voorzit ter van de raad van bestuur, A. van Bochove, woensdag meegedeeld in de jaarvergadering. Hij sluit dat ge zien de vele onzekere factoren niet uit. Het eerste kwartaal is enigszins bij de verwachtingen ten achter ge bleven en over het twee kwartaal viel nog niets mee te delen. ste, heroische, actiegolf, over de streep trekken. Aandachtige bestudering i borrel en de journalisten zoeken woensdag overeengekomen tek- vermoeid telefonisch contact met sten van de twee smaakmakende hun krant. Het is woensdagavond cao's, leert echter dat de strijd om half twaalf, wanneer na meer dan de 36-urige werkweek geen uitslag twaalf uur vergaderen de cao-on- kent. De compromissen laten en wel de uitgangspunten van de In- op dustriebonden, als die van de werkgevers, in tact. Het compro mis is het beste te omschrijven als het doorschuiven van de hete brei die de 36-urige werkweek in de Ne derlandse arbeidsverhoudingen door Peter de Vries zitten. „Onzin', roepen de verte- geworden. „Je kunt je afvragen genwoordigers van de Industrie bonden FNV en CNV tegen dege nen die suggereren dat de strijd om de 36-urige werkweek verloren is „Kom over twee jaar rug, dan zul je z drijven een kortere werkweek ingevoerd'. Overdreven optimisme? Een po ging het gezichtsverlies tot een mi nimum te bèperken? Het heeft alle schijn van. Want nergens onderhandelingspapieren van Ak zo en de metaal slaat dat de ar beidstijdverkorting door zal gaan. Het is ook om die reden dat de twee Industriebonden de cao-pak ketten „neutraal' aan hun achter ban voorleggen. Die leden zullen datgene zeggen wat de vakbondsvertegenwoordi gers aan de onderhandelingstafel niet konden zeggen, namelijk dat de teloorgang van het 36-urig ide aal geen ramp is. De loonsverho gingen en de verlaging van de vut- gerechtigde leeftijd zal ook degene die denkt dat het mogelijk is de atv binnen te slepen middels een laat- hoeveel be- beantwoord. om we hier niet eerder op ge komen zijn', zeiden de FNV-er Rijkse en voorzitter Ter Hart van de metaalwerkgevers elkaar na. Zelf lieten ze de vraag wijselijk on- |Een paar maanden geleden, toen het cao-circus van start ging. leken de posities mijlenver uiteen te lig gen. De werkgevers die van geen atv wilden weten, de Industriebon- de den die er juist een halszaak van ik- maakten. Iedereen had zo z'n argu menten, en voor elk argument mespuntje atv. Alleen de( derde apart was ook wel wat te zeggen. Wie de balans opmaakt, moet er kennen dat de actiebereidheid van de vakbondsleden, met name in de zuivel en de metaal-industrie, toch iets groter is geweest dan voor speld werd. Ook in het voordeel van de FNV- en CNV-bonden heeft gewerkt dat zij de 36- vroegtijdig stadium van na te stre ven doel tot „symbool" degradeer den. Daarvoor in de plaats ont stond een „tweede weg', vol van vut, een scheutje jcugdwerkplan nen, een snufje scholing, FME-voorzitter Ter Hart (links) en F NV-onderhandelaar Rijkse begroet ten elkaar bij aanvang'van de cao-onderhandelingen in de metaal. truc van de vakbonden heeft niet echt gefunctioneerd: het vorige week vrijdag afgesloten centraal akkoord. De verwachting was dat die af spraak tussen kabinet, vakcentra les en werkgeverscentrales een „positieve stimulans' zou geven een aan het cao-overleg. „Via een veel heid van wegen' de werkloosheid in 1990 onder de 500.000 drukken; een dergelijke lege formulering bood mogelijkheden genoeg. De echte cao-onderhandelaars van een bónden en werkgevers hebben zich woensdag gehaast om te ver klaren dat het niet dat centraal ak koord, maar hun eigen informele gesprekken zijn geweest die de cao-resultaten hebben bewerkstel ligd. In de nieuwe metaal-cao krijgen de werkgevers voor het oog hun zin. Een bedrijf kan bij het fonds ter stimulering van de herverde ling van werk aankloppen om een „beloning' voor de invoering van bijvoorbeeld de 36 uyr. En over zo'n plan hoeft dat bedrijf niet eerst te overleggen met de bonden. De werkelijkheid zal anders zijn. Over zo'n plan moeten vakbonden en werkgeversorganisatie namelijk eerst een „advies' afgeven, en de bonden hebben al laten doorsche meren negatief te zullen oordelen over elk plan waarin hun districts bestuurder of bedrijfsledengroep niet gekend is. Daarmee krijgen ze toch een voet tussen de be- drijfspoort. Hetzelfde geldt voor het Akzo-pakket. Daar „kunnen per bedrijfsonderdeel voorstellen' worden gedaan voor invoering van de 36-urige werkweek. Maar over elk van die voorstellen moeten bonden en Akzo-directie het wel eens worden. Een snelle conclusie zou kunnen z(jn dat er de afgelopen maanden veel misbaar is gemaakt aan het cao-front, en dat de 36-uurs-strijd onbeslist, of zelfs een nederlaag voor de naar landelijke afspraken strevende bonden, is geëindigd. Als dat zo zou zijn, is de vraag in derdaad gerechtvaardigd waarom de wederzijdse onderhandelaars daar niet eerder toe 'hadden kun nen besluiten. In werkelijkheid is er dan ook meer gebeurd. Het „doorschuiven' van de 36-uurs-brei past in de al langer merkbare neiging bedrijven en werknemers meer ruimte te ge ven hun eigen boontjes te doppen. Voor de vrees dat geen enkel me taalbedrijf gebruik zal maken van de „herverdelingsbeloning', is wei nig reden. „We hebben een garan tie: ondernemers hebben een goe de neus voor geld', merkte Rijkse woensdagavond terecht op. mag gaan met het bouwen van bui tenlandse marineschepen. Volgens een woordvoerder van Economi sche Zaken blijft het doel van de nu voorgestelde procedure om tot een samenwerkingsverband tus sen de werven te komen. Dit op ba sis van de hoofdlijnen van het steunbeleid, zo zei hij. Van Aardenne heeft de drie wer ven nu wel voorgesteld een advies orgaan in het leven te roepen om uit de problemen te komen die zijn gerezen bij pogingen van de drie werven om tot samenwerking te komen. Dat blijkt uit een brief die de minister één dezer dagen naar de Tweede Kamer zal sturen. Het advies van de te vormen commis sie zou volgens een woordvoerder van het ministerie bindend moeten zijn en gebaseerd op de nu gelden de voorwaarden die de regering aan het eerder gevoerde steunbe leid heeft gekoppeld. De werven hebben twee weken de tijd om op de voorstellen te reageren. Zij zul len het orgaan moeten samenstel len. slaagd tot grootste dingen te komen. Alleen al het gegeven dat deze dag zat ingeklemd tussen Hemelvaartsdag en het weekeinde was daar de oorzaak van, maar bovendien was elke stimu lans vanuit Wall Street of van de dol lar zoek. Beide waren lager. Zowel de aandelen- als de obligatie- markt bood dan ook een weinig geïn spireerde aanblik. Op de obligatie- markt kwamen enkele staatsleningen 0,1 tot 0,2 punt lager uit. Bij de internationale aandelen kon alleen Koninklijke Olie zich handha ven. De Olies noteerden tegen het eind van de ochtend f 0,80 hoger op f 190,30. Akzo stond f 1,40 lager op f 158,80, Hoogovens zakte f 1 naar f 103,50 en Unilever verloor f 1,50 op f426,50. Phi lips raakte na de koersval van woens dag nog f 1 kwijt op f 55.70. Voor KLM werd f 0,60 minder betaald op f47,20. De financiële sector kon zich even min handhaven maar de verliezen wa ren aan het eind van de ochtend over het algemeen beperkt. Pakhoed, een van de weinige hoofdfondsen die woensdag winst behaalden, moest die ditmaal ruimschoots inleveren met een verlies van f 2.30 op f 60. Fokker zakte f 1,70 naar f 86.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9