Nina Hagen laat Lochem barsten EO en VPRO niet op Nederland 3 Ritmische foto's Spilker in LAK Sempre Crescendo blinkt uit in Koussewitski Korenhof dramaturg bij Operastichting KIJK UIT VRIJDAG 9 MEI 1986 KUNST PAGINA 29 Openluchttheater 'De Paasberg': Lo chem 7000 Festival, met: Gin On The Rocks, Blue Murder, Mental As Any thing, Manu Dibango, The Frankie Mil ler Band, Billy Bragg, Big Country. Gezien op 8 mei. LOCHEM (GPD) - Nina Hagen was er niet. Vierentwintig uur voordat het Lochem 7000 Festival los zou barsten, had de vedette te kennen gegeven dat de overtocht uit Londen voor haarzelf en de 'crew' betaald moest worden. Ver der kwam ze met een stel niet te realiseren eisen waaraan de kleed kamers moesten voldoen. Onder handelen was niet mogelijk. De da-- me gooide kop en kont in de wind en besloot niet te komen. Dat was jammer, want voor de (naar schat ting) kleine 10.000 bezoekers bleef er een festival over, waar weinig kleur in zat. Na een beschamend slecht optre den van Gin on the Rocks en een sympathiek concert van Blue Mur der, was Mental as Anything de eerste buitenlandse groep. Donkere wolken boven het open luchttheater van Lochem. Met de paraplu op luistert men naar 'Men tal as Anything(foto anp> De Australiërs brachten een soort recht-voor-z'n-raap muziek, met een vette knipoog naar de ja ren '60. Toetsenman Greedy Smith, die in zijn prachtige gouden smoking veel weg had van Libera- ce, had om het jaren '60-geluid nog beter te benaderen zijn synthesizer zodanig geprogrammeerd, dat deze een Hammondorgel heel dicht be naderde. De meest interessante muziek kwam van de Afrikaanse groep rond tenorsaxofonist Manu Diban go. Deze musicus zag kans om in een perfecte show een prachtige synthese tussen Afrikaanse volks muziek en Amerikaanse fusion te bewerkstelligen. Dibango is geen groot instrumentalist, maar hij heeft genoeg in huis om zijn bedoe lingen op een opzwepende manier duidelijk te maken. Hij had in zijn band nog eens de beschikking over een uitstekende ritmesektie, waar in een zeer virtuoze percussionist. Tijdens dit optreden barstte er een flinke bui los. Frankie Miller ziet eruit als een gezonde, harde werker. Zijn mu ziek klinkt ook zo: solide ruwe bol ster muziek. Een heleboel mensen waren speciaal voor Miller naar Lo chem gekomen. Miller op zijn beurt was speciaal voor dit optre den naar Nederland gekomen. Veel composities werden woord voor woord meegezongen. De Brit Billy Bragg vormde een grappig programma-onderdeel. Met een grandioos Londens accent zong hij politiek geladen liefdes- liedjes, waarbij hij zichzelf op een elektrische gitaar begeleidde. De tijd waarin folkzangers een vast onderdeel van popfestivals waren is weliswaar voorbij, maar Bragg ziet kans om dit ambacht nieuw, ei gentijds leven in te blazen. Door het wegvallen van Nina Ha gen was de Schotse groep Big Country de uitsmijter van het Lo chem 7000 Festival. De Schotten worden al opvolger van U2 en Sim ple Minds genoemd, maar enige re serve is wel op z'n plaats. De op rock getoonzette Schotse volksmu ziek kon maar matig boeien. Een hardloopwedstrijd, de markt en de vele eet- en drinkkraampjes, boden de nodige afleiding, maar de kracht van het festival moet in de muziek zitten en daar werd Nina Hagen node gemist. Partijen gematigd positief over herindeling tv-netten HILVERSUM (GPD/ANP) - De B- omroepen EO en VPRO zullen om beurten per twee jaar zendtijd krij gen op de netten Nederland 1 en 2. Met deze constructie komen de omroepvoorzitters tegemoet aan de bezwaren van beide omroepen tegen het oorspronkelijke plan, waarin EO en VPRO zendtijd krij gen toebedeeld op het toekomstige Nederland 3. De omroepen zullen hun voor dstel tot invulling van de televisie- 'Emigranten' komen niet LEIDEN - De voorstelling De Emigranten van Lou Landré en Bert André, die vanavond om 20.15 uur in de Schouwburg zou worden •gehouden, gaat niet door wegens gebrek aan belangstelling. Mensen •die kaarten voor deze voorstelling hebben gekocht, kunnen hun geld aan de kassa terughalen. netten vandaag aanbieden aan de voorzitter van de NOS, mr. P. van Dijke. Het moet dienen als discus siestuk voor het NOS-bestuur, waarin naast vertegenwoordigers van alle omroepen ook leden be noemd door de Kroon zitting heb ben. Het plan stelt de volgende schik king voor: op Nederland 1 krijgen de geprofileerde omroepen VARA, KRO en NCRV vaste zendtijd, op Nederland 2 de publieksomroepen AVRO, TROS en Veronica en op Nederland 3 de NOS en de overige niet-ledengebonden zendgemach tigden, zoals IKON, Humanistisch Verbond en Teleac. De STER krijgt op alle drie de netten de beschikking over zend tijd. In het voorstel wordt de STER de mogelijkheid geboden tot het invoeren van zwevende blokken, een oude wens van de STER. De A-omroepen krijgen ieder de be schikking over twee vaste uitzend dagen per week. Volgens de omroepen biedt het plan het bedrijfsleven goede moge lijkheden om via de Nederlandse televisie te adverteren. Het komt, menen de omroepen, ook tegemoet aan de behoefte van zowel een groot publiek als v^n bepaalde doelgroepen en minderheden. Veronica-directeur Rob Out heeft al eerder verklaard het voor stel voorlopig een goede oplossing te vinden in afwachting van de komst van de commercie. De VPRO heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat de toekomst van de omroep geheel anders moet worden ingericht. De woordvoerders van de groot ste politieke partijen reageerden gematigd optimistisch op de voor stelen vanuit Hilversum. In een eerste voorlopige reactie zei WDrWoordvoerder Hermans het een goede zaak te vinden dat de omroepen op een lijn zijn komen te staan. Voor de WD blijft echter de invoering van een duaal stelsel, te vergelijken met het Britse televi siesysteem maar dan met deelne ming van uitgevers, het uitgangs punt. Als overgangsregeling ver dient het plan bestudering, zeker omdat mogelijkheden worden ge schapen om het wegvloeien van re clamegelden naar het buitenland tegen te gaan, zo meende Hermans. Hij voegde daar aan toe dat de ge volgen voor de dagbladen en tijd schriften terdege onderzocht moe ten worden. PvdA-woordvoerster J. van Nieuwenhoven verwees in haar reactie naar de uitgangspunten van haar partij, waarin een grote rol is weggelegd voor zelfbeschikking van de omroepen. CDA-woord- voerder Van der Zande merkte op dat zijn partij tegen programmati sche zenderkleuring en een apart cultuurnet is. Als de omroep echter zelf met een plan komt dat het vol ledige programmavoorschrift on verlet laat, ontstaat een andere si tuatie en moet de politiek luiste ren, aldus Van der Zande, die even als zijn collega Hermans wees op de gevolgen voor de uitgevers. Expositie met werk van Alex Spil ker en Marlyn Dunker, lm 17 mei. LAK-galerie, Cleveringaplaats 1. Leiden. Geopend ma. fm vr. van 10.00-17.00 uur. LEIDEN - Fotowerk waarbij de computer als hulpmiddel ge bruikt is en schilderijen met een puur persoonlijke expressie zijn verenigd op de tentoonstelling die tot en met 17 mei te zien is bij de galerie van het LAK. Wanneer men het aan de Witte Singel gele gen gebouw van de andere kant dus vanaf de Cleveringa-plaats binnengaat, treft men in het lin ker gedeelte van de 'binnen straat' op de begane grond, waar het LAK over ruimte kan be schikken, fotowerk van Alex Spilker aan. In het werk van Spilker is de foto niet het eindresultaat maar vormt eerder de basis voor zijn stukken die meestal uit meerde re delen bestaan; in de meeste gevallen gaat het om tweeluiken. Het kader van elk apart deel is een grote vierkante plaat ple- xiglas waarachter Spilker in een raster van vierkanten op regel matige afstand van elkaar drie hoekige en vierkante uitsnedes van een foto aanbrengt. Deze kleine fotovlakken dragen soms een patroon dat uit punten of strepen is opgebouwd, soms ook herinneren zij aan details uit een landschap. Door de ritmische op eenvolging van dergelijke ele menten ontstaat een abstracte compositie met een spannende wisselwerking tussen de vor- In het werk van de afgelopen jaren maakte Spilker gebruik van de computer, die de plaats van bepaalde kleuraccenten be paalde Het effect van deze be werkingen van het fotomateriaal levert verrassende en ook fraaie resultaten op maar in de meest recente serie 'Fantoom der vrou welijkheid' werd de sterke rit miek in het werk afgezwakt door de grotere nadruk op het onder werp. Hier is het oorspronkelijke beeld, een (half-)naakte vrou wenfiguur, eveneens opgedeeld en opnieuw gerangschikt maar het uitgangspunt blijft teveel herkenbaar. Ditzelfde geldt ook voor een tweeluik waarin een landschap centraal staat, het on derwerp treedt op de voorgrond, terwijl het slechts een aanleiding hoeft te zijn voor het creëren van ritme in de compositie. Het geëxposeerde werk van Marlyn Dunker bestaat uit recen te schilderijen en tekeningen. De in totaal vijf schilderijen ken merken zich door felle, spreken de kleuren en een expressieve semi-abstracte vormentaal De daarnaast gebruikte figuratieve elementen zijn vaak organische zoals planten en bloe- De figuren die in een tweetal stukken voorkomen heb ik ge zien de nadrukkelijke toevoe ging van opengeslagen boeken geïnterpreteerd als de dichter en zijn muze maar of de titels 'A poet' en 'A poet's muse' inder daad met deze doeken corres ponderen heb ik niet na kunnen gaan. In ieder geval was het in één van deze schilderijen dat, vergeleken bij het naburige stuk. een vloeiende, als vanzelfspre kend gegroeide compositie ont brak. Het beste werk van Marlyn Dunker dankt juist de kracht aan deze compositiewijze, zoals bij voorbeeld 'Dionaea (Plants of prey)'. Groei en leven staan ook cen traal in de tekeningen en pastels op deze expositie. In de houts kooltekeningen is de expressie vooral afhankelijk van de lijn. Met haar rake tekentrant schept Marlyn Dunker simpele en grap pige figuren die een tussenvorm zijn van mens en plant. Het uit gangspunt blijft de natuur die binnen de verschillende technie ken op een daarbijpassende ma nier wordt uitgewerkt. NANCY STOOP. Concert door het Studenten Muziek gezelschap 'Sempre Crescendo', o.l.v. Bastiaan Blomhert en Piet Hulsbos. M.m.v. Niek de Groot (con trabas), Suze van Grootel (sopraani. Nine van Strien (alt), Steven de Vries (tenor) en Joan van Praag (bas). Werken van Schumann, Mo zart. Koussewitski en Schubert. Ge geven in de Stadsgehoorzaal op 7 LEIDEN - Eén van de proble men waar studenten muziekge zelschappen steeds mee worste len, is het enorme verloop van de actieve leden. Het is dan ook boeiend om te horen hoe zo'n ge zelschap zich telkens vernieuwt, en weer tot een eenheid uit groeit. Zo ook het sedert 1831 in Lei den actieve 'Sempre Crescendo', dat zich woensdag tijdens het traditionele vooijaarsconcert in de Stadsgehoorzaal presenteerde met een boeiend programma, dat geopend werd met een contra strijk gespeelde ouverture 'Ge- noveva' van Robert Schumann, waarbij onder de preciese leiding van dirigent Bastiaan Blomhert vooral de blazers opvielen. Na dit 'binnenkomertje' voer- de men, onder leiding van koor dirigent Piet Hulsbos, Mozarts 'Vesperae solennes de Confesso- re' uit. Dit werk (bestemd om ge bruikt te worden tijdens de Rooms-Katholieke Vesper dienst) schreef Mozart in 1780 voor de Dom van Salzburg en hij hield de bezetting dan ook met opzet beperkt: (kamer-)koor met vier zangsolisten en klein orkest. Dit ingetogen karakter kwam in de interpretatie mooi tot uiting, met als dramatisch hoogtepunt het fraaie 'Laudate Dominum'. In dit deel werden Suze van Grootel's warme, dromerig-me- lodische sopraanlijnen op har monische wijze opgepakt door het alert reagerende koor, dat vooral in de zachte passages mooi transparant bleef klinken. Het 'Sempre' had echter nog een hoogtepunt in petto: het Concert voor Contrabas en Or kest van Serge Koussewitski (1875-1951). De uitvoering van dit laat-romantische werk was rond uit indrukwekkend. Niet alleen door de overrompelende wijze waarop de 24-jarige Niek de Groot vorm gaf aan zyn virtuoze solo-partij, maar ook door de ma nier waarop Bast$an Blomhert het uiterste uit het orkest wist te halen. Terechte waardering dan ook, in de vorm van een langdu rige ovatie van het talrijke pu bliek. Na de pauze voerde men tot besluit nog een kort jeugdwerk van Franz Schubert uit: diens 3e Symphonie in D-groot. Dit char- mante werk werd verdienstelijk gespeeld, waarbij opnieuw de ge disciplineerde bijdrage van de blazerssectie opviel. Jammer ge noeg wist men hierin toch niet meer die innerlijke spanning te hervinden, die men voor de pau ze had bereikt. ABRAHAM GOEDHALS LEIDEN - Paul Korenhof is door de nieuwe intendant Jan van Vlij men benoemd tot hoofd van het bureau Dramaturgie van de Neder landse Operastichting. De drama- turgie-afdeling van de Operastich ting heeft een nieuwe structuur ge kregen. Tim Coleman is er be noemd tot chefdramaturg. auteur van de onlangs verschenen deze krant, waarvoor hij schrijft over opera, toneel en klassieke mu ziek. Daarnaast is hij redacteur van het maandblad Luister, operame- de Operastichting gaat dewerker van de NCRV-radio en gustus Hy studeerde in Leiden Neder lands en Algemene Literatuurwe tenschappen. Zijn benoeming bu op 1 au- sche traditie', tot 1/6; 'Katsushika Ho- kusai: de oude tekengek'; 'Borneo: Oerwoud in Ondergang, Culturen op Drift', t/m 5/10; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 uur De Lakenhal - Oude Singel, 'Leidse Ateliers IV', moderne kunst van Trees Klijn, Thorn Geraedts en Jac queline Ravelli, t/m 8/6; di t/m za 10-17 uur. zo 13-17 uur. Hortus Botanicus - internationale or chideeën tentoonstelling, t/m 19/5: dag. 10-17 uur. Laktheater - Marlyn, schilderijen, te keningen en pastels, t/m 17/5; ma t/m vr van 10-17 uur. Galerie Fenix - Ben Geerts, recente tekeningen, t/m 11/5; dag. beh. ma. Schouwburg - Oude Vest, schilderij en van de Indonesische schilder Popo Iskander, t/m 9/5; ma t/m vr van 12.30- 16.30 uur. De Trommelaar - Apothekersdijk. gouaches van Cocky Haverkort, tot 18/5; dag. 17.30-20.30 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest, 'Honderd aanwinsten', voorjaarstentoonstelling van aanwinsten van het afgelopen jaar, t/m 8/6; zo 13-17 uur. Caeciliastraat 18 - werk van Bea Huij- stee, Ria Krieken, Gertrud Mandel- maum en Ingeborg Olderwald, tot 30/ 5; tel. 413452/122651. Jan Bentveld - Nieuwe Rijn, expositie van kunstwerken in bezit van de kunstuitleen. Le Pigeon - Scheepmakerssteeg. Ja panse prentkunst, t/m 3/6; woe t/m za van 12-16 uur Fotomania - Koppenhinksteeg, foto's van Teun Hoeks, t/m 24/5: woe t'm za van 13-17 uur. Oegstgeest Kapsalon Jacques van Bellen - paar dentekeningen van Margreet Duin. t m 15/5; ma 13-18 uur. di t'm do van 9-18 uur. vr van 9-21 uur, za van 9-17 Leiderdorp Gemeentehuis - tekeningen en grafi sche techniken van Mary van Delft, t/m 30/6; ma t/m do 8-17 uur. vr vair 8-15 uur Leythenrode Hoogmadeseweg. schilderijen conté-tekeningen Henk van Hartevelt. t/m 10/6; dag. van 10-20 Noordwijkerhout Congrescentrum Leeuwenhorst werk van Carl Palm e.a.. tot 15/6; dag. 8-23 uur. De World War Rockers, zaterdag in het Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voor straat. combinatietentoonstelling Kunstkring Voorschoten, t'm 18/5: dag. 14-17 uur Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, kleur- thema 'Blauw', t/m 31/5: schilderijen, landschappen en schetsen van Kees Landheer en keramiek van Bart Groen, t/m 27/4; di 19-21 uur. woe, do. za en zo van 14-16 uur. Het Oude Raadhuis Dorpsstraat. Giovanni ten Raa met aquarellen, te keningen en etsen; Bep Franzel met keramiek en Rein Bijlsma met olie verf, t/m 29/5; woe, do. zo van 14-16 uur, za van 10-16 uur Marienhaven - Lous Bloem, aquarel len, tot eind mei. Alphen Galerie Alba Lucia Steinbach, schil derijen en pastels. Joop van Kralin- gen. enkele plastieken, t/m 25/5; vr. za, zo van 10-20 uur. Rijnsaterwoude Galerie de Barg Lidy van der Spek. rC. (foto pr) wandkleden igemengde technieken), t/m 25/5: vr. za zo van 14-17 uur Wassenaar Galerie Henk de Greef - Jan Voets. schilderijen, tekeningen, gemengde technieken en objecten. Vm 21/5: di Katwijk Katwijks museum - Voorstraat, schil derijen en aquarellen van Hugo van Maanen. t/m 31 mei. do t/m za 10-12 en 14-17 uur Concerten Klassiek In de serie muzikale stromingen bu Stichting Burcht aan de Burgsteeg in Leiden geeft Bert Maas zondag een gitaarconcert. Hij vertolkt heden daagse en klassieke werken. Aanvang 16.00 uur. Zangeres en voordrachtskunstenares Caroline van Oyen treedt dinsdag 13 mei op in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Ze brengt een programma over het kind in de muziek. Het eerste deel bestaat uit de cyclus 'I hate music' van Leo nard Bernstein, gedeelten uit de 'Children's corner' van Claude De bussy en de zeven liederen 'De Kin derkamer' van Modest P. Moussorgs- ki. Na de pauze vertelt ze het verhaal van het Olifantje Babar, dat door Francis Poulenc op muziek is gezet. Ze wordt op piano begeleid door Pe ter Beyersbergen van Henegouwen Aanvang 20.30 uur. Het Stalker Trio bestaat uit studenten aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Corine van Eikema Hommes (viool). Pascale Went (cello) en Carl van Reenen (piano) geven woesndag 14 mei een concert in de Kapelzaal van K O aa de Oude Vest inLeiden. Op het programma staan werken van Van Beethoven, Brahms en A. Arensky. Aanvang 20.15 uur. In kasteel Duivenvoorde in Voor schoten wordt donderdag 15 mei een pianorecital gegeven door Marius van Paassen. Aanvang 20.30 uur. Pop Op de zolder van het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat vanavond een optreden van de Haagse groep Shot of Rhythm Blues Een dag later, zaterdag, zouden de Redskins uit Engeland in het LVC optreden. Helaas, helaas, hun tournee door West-Europa is afgezegd. De vervanging mag er echter ook wezen. Zaterdagavond in het LVC: de World War Rockers. Vier energieke pun krockers uit de Randstad, bij wie het zweet al na het eerste nummer tappe lings over de slapen stroomt, maar die desondanks niet versagen tot de hele zaal zal zijn platgespeeld. Zanger/gita rist Fred Kienhuis is behalve om zijn stem bekend om zijn hoge sprongen Aanvang 23.00 uur. In Hot House aan de Cleveringaplaats in Leiden zaterdagavond een dubbel concert. Herman de Wit is niet alleen leider van het Hot House Workshop- orkest, dat zich zal presenteren, maar ook van zijn eigen Herbie White Band Deze laatste groep speelt voor namelijke eigen repertoire, dat uit eenloopt van opnieuw gearrangeerde klassiekers tot avant-garde. Aanvang 21.00 uur In Stichting Burcht in Leiden don derdag de tweede lezing uit een door OK W en galerie Fotomania georga niseerde serie over fotografie. Maar ten Pieterson spreekt over fotografie als informatiebron. Aanvang 20.30 Leiden Schouwburg vr 9. 20.15 uur, Lou Landré en Bert André in 'De Emigranten'. Exposities Bij de galerie van Stichting Burcht in de Burgsteeg in Leiden zijn vanaf vandaag tekeningen van Gerard Ver dijk te bekijken. De tentoonstelling duurt tot en met 13 juni. Openingstij den: wo t/m zo 12.00-17.00 uur Schilderijen van John Torenbeek en kleine bronsplastieken van Evert van Hemert zijn vanaf zondag te bekijken bij galerie Denise Stephan aan de Bakkersteeg in Leiden. De tentoon stelling duurt t/m 22 juni. Openingstj- den: vr. za en zo 13.30-17.30 uur. In de Muzenhof in Leiderdorp wor den vanaf vandaag t/m 4 juni weefsels en getouwgebonden technieken van Tjitske Westra en lakverf op papier van de Leidenaar Guus Sloos ten toongesteld. Openingstijden: op werkdagen 14.00-18.00 uur. za 9.30- 12.30 uur. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m aug.; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Leven en werk van Wal ter Spies', t/m 1/6; 'religieuze voor werpen uit de Tibetaanse boeddhisti- Schilderij van John Torenbeek, te zien bij galerie Denise Stephan. (foto pri Caroline van Oyen. dinsdag met 'Het kind in de muziek' in de Holland sche Tuyn in Leiderdorp (foto pri za 10, 19 uur. familievoorstelling Speeltheater Gent met 'Koningen', ma 12, 20.15 uur, amateurtoneel: To neelvereniging TIG en 'Van je familie moetje het maar hebben' woe 14, 20.15 uur. Internationale Nieuwe Scène met Brecht's Wedloop door de woestijn in 7 etappes. Laktheater vr 9, za 10. 20.30 uur. FACT met 'Het Slachthuis'. woe 14. do 15. 20.30 uur. In Depen dance: 'Mijnheer Harold en de Boys Microtheater Imperium za 10, 21 uur. premiere van 'Niet ge schikt voor publicatie' door Impe- Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 9. 20.15 uur. Hoofdstad Operette 'Der Graf von Luxemburg' van Franz Léhar. za 10, zo 11, di 13. woe 14. do 15.2015 uur. 'Mid zomer nachtsd room' van Shakespeare door de Haagse Come- die. Appeltheater vr 9. za 10, woe 14. do 15.20.15 uur. De Appel speelt 'Midzomernachts- droom'. Circustheater za 10. 20 uur. 'Fidelio'. Opera van Beethoven door de Nederlandse Ope rastichting. woe 14. 20.15 uur. Danskcrn 'Revival Programma'. Nederlands Congresgebouw di 13, 20.15 uur. 'Die Lustige Witwe'. Staatsopera Lodz Tolen. do 15,20.15 uur, Gastorkest door Con certgebouworkest o.l v Antal Dorati m.m.v. Ilse von Alpenheim. piano. Theater aan de Haven vr 9.20.30 uur, 'In Dubio. Just an Illu sion'. Dansgroep Klim i.k.v. Cadance Festival. zo 11. ma 12. 20.30 uur. 'Goodbye. Good Riddance*. Studio's Onafhan kelijk Toneel i.k.v. Cadance Festival Amsterdam Concertgebouw vr 9. 20 15 uur, Nederlands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Hubert Sou dant. zo 11. 19 uur. Radio Filharmonisc h Orkest o.l.v. Jacques Mercier woe 14, 12.30 uur, lunchconcert Con certgebouworkest o.l.v. Antal Dorati. Cultureel Centrum Amstelveen vr 9. za 10. zo 11, 20.15 uur, Martine Bfjl. di 13.20.15 uur, Zuidelijk Toneel Glo be 'De man die de zon in zijn zak had' van Jean Louvet. do 15. 20.15 uur. Noordhollands Phil- harmonisch Orkest o.l.v Thomas Sanderling, m.m.v. Daniel Wayen- berg. piano. De Kleine Komedie vr 9, za 10. 20.15 uur. Peter Faber en Rob Boonzajer in 'Wilde Vaart' ma 12, 20.15 uur. Andres Show Ballet 'De Bolero' Make it like a memory' 'Conga beat' di 13 t/m za 17. 20.15 uur. Margreet Dolman 'Mr. Margaretha Esther Dol man en haar benedenbuurman' Nieuwe De La Mar Theater t/m ma 19, beh. ma 12, 'Stepping Out' van Richard Hams met o.a. Hans van Willigenburg Stadsschouwburg vr 9. za 10. 20 15 uur. Het Publiek- stheater 'Wat u wilt' van Shakespeare, zo 11. 14 uur. Han Ebbelaar en Ale xandra Radius in 'Duetten voor ballet en muziek' woe 14. do 15. 20 15 uur. Toneelgroep Theater 'Vaders en zonen Rotterdam De Doelen vr 9, gr. zaal. 20 uur, Rotterdamse Ar tiestenavond: Anita Meyer. Wim Koopmans, Joke Bruys en Lou Prins, di 13. woe 14. do 15.20.15 uur, Rotter dams Philh.irmomsch Orkest o.l.v James Cönlon. Luxortheater za 10. zo 11. 20.15 uur. Mannen van den Dam met *Het Park' van Botho Strauss. di 13. woe 14. do 15.20.15 uur. In kor te broek', show van Adèle Bloemen daal. Theater Zuidplein ma 12. di 13. woe 14. do 15. 20.15 uur. 'Der Graf von Luxemburg', van Frans Lehar door de Hoofdstad Operette

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 29