Unicum sriipt belangrii ke punten LMHC verder in het nauw KRV 'nog op en top gemotiveerd' Arjan de Haan stijgt naar een grote hoogte Quick Boys komt tekort MMO pakt de draad weer op Oegstgeest 'snakt' naar kampioenschap PAGINA 18 DO/ST SPORT VRIJDAG 9 MEI 1986 LEIDEN - MMO heeft de draad weer opgepakt en gisteren het in- haalduel met VN A in een klinken de 5-0 overwinning omgezet. De Hoogmadese afdelingsploeg blijft koploper Meerburg achtervolgen, maar de Zoeterwoudse formatie behoudt de beste papieren. Leid- sche Boys klopte Warmunda (4-1) en Bemardus was op eigen veld geen partij voor VNL: 0-2 MMO - VNA 5-0 Veel succes heeft VNA ook dit seizoen, ondanks een voortvarende start, niet gekend. De Leidenaars waren voor MMO dan ook een ideale tegenstander om na het pun tenverlies van de afgelopen tien dagen weer in het gareel te komen. Aanvankelijk liepen die pogingen nog stuk op de dappere Leidse doelman, maar na de openingstref fer van Hans van Goozen liep de score toch nog hoog op. Hans Dis seldorp, Leo van Goozen en twee keer Johan Vaneman bepaalden de eindstand op 5-0 voor MMO. Leidsche Boys - Warmunda 4-1 De Warmonders hebben de winst van de eerste helft niet vast weten te houden. Ton van Eijk bracht de bezoekers aan de leiding, maar na de gelijkmakende penalty van Thijs Polanen in de eerste mi nuut na de rust, gaf Warmunda het op. Het trio Ton de Wit, Harald Le- poeter en Peter Coole voerde de score verder op tot een verdiende 4-1 overwinning. Bernardus - VNL 0-2 Er viel weinig te beleven bij Ber nardus, dat niet was opgewassen tegen VNL. De Leidenaars namen in de eerste helft al een 0-2 voor sprong door twee goals van Rick de Haas. Daarna hield VNL zich meer met het 'coachen' van de scheidsrechter dan met voetbal, waardoor een matige partij uitein delijk een slechte wedstrijd werd. Meerburg in nacompetitie OEGSTGEEST - Oegstgeest hoopt morgen met een kam pioenschap afscheid te nemen van trainer Dick Boesveld. Daarvoor dient de afdelings ploeg af te rekenen met Leiden, de winnaar van de laatste perio- detitel. Bij winst gaat de vlag in de Voscuyl sowieso in top. Bij verlies of een gelijkspel is de af delingsclub afhankelijk van het resultaat van KRV, dat in Al phen aantreedt tegen Alphia. "Ik heb er vertrouwen in dat we het karwei morgen afma ken", zegt Boesveld, die vol gend jaar zondagvierdeklasser Nieuwkoop onder zijn hoede heeft. "Dat Leiden inmiddels een periodekampioenschap op zak heeft, kan een voordeel voor ons zijn, al weet je natuur lijk nooit hoe het loopt. Leiden is immers een goede ploeg. Ik het ze aan het begin van het sei zoen getipt als één van de titel kandidaten". Zijn eigen ploeg was voor aanvang van deze voetbaljaar gang de grote favoriet voor het kampioenschap. Met de komst van de gebroeders Jan en Peter Hogewoning, Gé Perfors, Hans Bisschops en topscorer Alex Stratihg, had Oegstgeest zich immers danig versterkt. Het in passen van de nieuwe spelers verliep evenwel moeizamer dan verwacht. De ploeg kende dan ook een valste start. Qua voetbal staken de Oegst- geestenaren met kop en schou ders boven de rest uit, maar het ontbrak de talentvolle verza meling voetballers aan een juis te instelling. Dat kwam tot ui ting in nederlagen tegen LSW (eerste wedstrijd van de com petitie) en KRV. De ploeg raak te daardoor achterop. Naarma te het seizoen vorderde echter hervond het elftal zich. Door ei gen falen (de rode kaarten van Jan Hogewoning) leek Oegst geest de kampioenskansen als nog te vergooien, maar de se lectie bleek breed genoeg om die klap op te vangen. "In het begin van het seizoen moest iedereen aan elkaar wen nen", weet Boesveld. "Niet alle spelers liepen op de juiste plaats. Nadat we het één en an der hebben veranderd, is Oegstgeest een eenheid gewor den. Na die overwinning tegen LSW (0-5) is het eigenlijk pas echt gaan draaien. Ik ben altijd blijven geloven in de kansen van de ploeg. Ook toen het min der ging. En laten we eerlijk zijn: als je met zoveel kwaliteit in de ploeg niets bereikt, kun je net zo goed ophouden". Morgen kan Oegstgeest de kroon op het werk zetten en wat Dick Boesveld betreft zal dat ook gebeuren. "Ik hoop dat de jongens hun zenuwen in be dwang kunnen houden. Lukt dat, dan moeten we die titel kunnen pakken. Voor volgend jaar geef ik de ploeg een goede kans om meteen weer door te stoten". Hijzelf zal dat niet van dicht bij meemaken, van zijn vierde jaar bij Oegstgeest is tevens zijn laatste. "Het zou grandioos zijn als we het met een kam pioenschap zouden kunnen af sluiten. Ik snak naar dat sue- KATWIJK - John van den Eshof (29) gelooft nog in de kansen van KRV. "Natuurlijk", zegt de Katwijker, die al twaalf seizoenen in het eerste van de lokale afdelingsclub speelt. "We zijn op en top gemotiveerd om morgen tegen Alphia alsnog een gooi naar de titel te doen". "Het vervelende alleen is dat we het niet meer in eigen hand hebben. Dat komt omdat we het vorige week tegen GWS hebben laten liggen. Toen liet het geluk ons in de steek", aldus Van den Eshof, die meent "dat KRV er een beetje tussen in hangt. Te sterk voor de Afdeling, maar te zwak voor de KNVB, zeg maar. Dat is in het verleden wel gebleken". Mocht KRV morgen naast hetkampioenschap grijpen, dan krijgt het elftal van trainer Thijs Balkhoven in de nacompetitie (met Leiden en LSW) een herkansing. "Voor die wedstrijden ben ik niet bang, al speelt het geluk een belangrijke rol. Maar wij.kunn- nen goed knokken. Dat is ons sterke punt. Technisch zijn we min der goed dan bijvoorbeeld Oegstgeest. Maar die ploeg mist weer de werklust". op rozen. LEIDEN - In de nacompetitie om een plaats in de eersteklasse van de Leidse Zaterdagafdeling heeft Meerburg ook de tweede wedstrijd in winst omgezet. Na Abbenes moest LFC met een 0-2 nederlaag op eigen terrein het hoofd buigen. LFC moest wel met aantal inval lers de opponent tegemoet treden en deed dat voornamelijk door een stug verdedigende houding aan te nemen. Meerburg was dan ook dui delijk de sterkere ploeg, maar wist de mogelijkheden voor de rust niet te verzilveren. In de 60ste minuut werd de ban gebroken toen een hoekschop van Bram van Zwieten door Johan van der Wal met een kopstoot tot doelpunt werd verhe ven. Even raakte LFC de kluts kwijt maar herstelde zich snel en bevestigde dat door kansen voor Chris Lok, Jouke Sjaardema en Jan Zoetemelk. De Leidenaars probeerden de druk te verhogen door zelfs doelman Sjaak Lenting naar voren te dirigeren. Deze spel wijze werd LFC tenslotte noodlot tig toen invaller Paul van der Bijl een aanval onderschepte en Kees Hagenaars aanspeelde. De Meer burg-spits zag kans op vanaf eigen helft een doeltreffende en beslis sende lob te produceren waardoor zijn ploeg in de nacompetitie voor lopig op rozen zit. Carla Krauwel plaatst zich niet voor EK triathlon LAREN - Carla Krauwel is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor het Nederlands triathlon- team. Bij de selectiewedstrijd in Laren, waar de vrouwen streden om één plaats in de ploeg die eind mei de Europese kampioenschap pen sprinttriathlon in Engeland zal bezoeken, moest de Noordwijkse het afleggen tegen Ina Zwartkruis en Marjan Kiep. Het nationale vijf tal zal worden gecompleteerd door vier mannen, onder wie de rege rend Europees kampioen Rob Ba- rel. Tijdens het eerste onderdeel, zwemmen over één kilometer, kon Carla Krauwel de schade beperkt houden. Haar kleine achterstand van 1 minuut en 20 seconden was geheel volgens de verwachtingen. Opmerkelijker verliep daarente gen het fietsonderdeel dat normaal gesproken het sterkste onderdeel van de nationaal kampioene hele triathlon is. Het verschil, dat in middels was opgelopen tot tweeën halve minuut, bleek tijdens tien ki lometer lopen niet meer te over bruggen. Sterker nog, het werd al leen maar groter. Aan de finish was de voorsprong van Ina Zwartkruis op Carla Krauwel welgeteld acht minuten. Maijan Kiep, ploeggeno te van Krauwel, bleek bij aan komst vier minuten rapper te zijn dan de Noordwijkse. Bij de mannen ging de overwin ning verrassend naar de Vlaardin- ger Michel de Maat die vooral tij dens het looponderdeel toe sloeg. Met een tijd van 2.04.21 bleef de Maat, die op de 10 km een tijd van 33 minuten noteerde, Walter Boom uit Vlijmen voor die op een eind tijd van 2.05.08 uitkwam. Als laat ste kwalificeerde zich Frank Huls die op een vierde plaats finishte. De als derde geklasseerde junior Bas de Geus werd niet uitgenodigd voor het Nederlands team. De 17- jarige De Geus zal in juni met een nationaal juniorenteam aan een es- tafettetriathlon in Ierland mee doen. Grote verliezer werd de Euro pees kampioen hele triathlon Gre- gor Stam. De Almeerse triatleet kwam niet verder dan een achtste plaats. Profesional Peter Zijder- veld verscheen in verband met een knieblessure niet aan de start. Ook niet aanwezig was Axel Koenders. De topper uit Ouderkerk aan de Amstel is door een sleutelbeen breuk voor langere tijd uitgescha keld. Afgelopen weekeinde is het Ne derlandse team tijdens de Europe se kampioenschappen estafette- triathlon niet verder gekomen dan een vierde plaats achter respectie velijk West-Duitsland, Engeland en België. Een gespannen Nelli verschil aan te geven verslaan. LEIDEN - In de schaduw van de nationale atletiektop timmerden ook enige atleten uit Leiden en om geving aan de weg. Sprintster Yvonne van Dorp en hordenloper Menno Swier konden gisteren tij dens de wedstrijden om de Gou den Spike dicht in de buurt van de toppers blijven. Ed van Gemeren won zelfs zijn afstand, de 1500 me ter. Ook de prestaties van Esther Schouten en Jan Laan mochten er zijn, maar vielen toch minder op dan de hoogtesprong van John Niemeyer en de reuzesprong die Arjan de Haan met de polsstok maakte. Vorig jaar verbaasde Menno Swier (AV Holland) vriend en vij and met een toptijd (52.41) op zijn favoriete 400 tneter horden tijdens de Gouden Spike, die toen onder gunstiger omstandigheden plaats vond dan gisteren het geval was. Daarbij komt dat de Leidse medi cijnenstudent zich dit jaar meer toelegt op de 400 meter vlak, zodat zijn 52.67, waarmee hij derde werd, beslist niet tegenviel. Alleen junior Pel van der Kerkhof van Hellas, die een veelbelovende seizoenstarl doormaakt, slechtte op deze af stand de 52 seconden-grens. Hij voldeed hiermee voor de eerste maal aan de limiet voor de wereld kampioenschappen junioren, die dit jaar in Athene plaatsvinden. Bij de vrouwen kwam Yvonne van Dorp (Holland) op de twee kortste afstanden tot een vierde lijkt voor de start van de 100 meter het plaats. Vooral over haar 100 meter zij Martha Derbxj inderdaad zou gaan (in 12.02) was zij tevreden: "Maar Zuyderduin) ook de laatste 100 meter van de 200 gingen prima, ik ben op die afstand alleen te traag gestart." Toch bleef zij met een tijd van 24.47, vlak ach ter Martha Derby, maar weinig van een persoonlijke toptijd verwij derd. Clubgenote Esther Schouten legde de 100 meter horden als één na snelste af in 14.43 en sprong 5.55 ver, net genoeg voor een finale plaats. Op de 1500 meter kon Neder lands kampioen Ed van Gemeren van AAV'36 winnen zoals hij wilde. Door de lastige wind zat een snelle tijd er niet in: 3.50.56. Spartaan Jan Laan had de serie daarvoor op zijn naam gebracht in een persoonlijke toptijd van 3.55.24. De laat met at letiek begonnen wegatleet begint steeds meer plezier te krijgen in baanwedstrijden, die hij ook steeds sneller voltooit. Het enige wat gisteren ontbrak was de vereis te clubkleding, maar daarover wil de Laan niet moeilijk doen. "Als juryleden mij daarvoor beboeten, zal mijn sponsor de kosten wel op zich nemen" zei hij na afloop van zijn bekeken race, toen hij een standje van de jury in ontvangst had genomen. "Ze kunnen beter eerst naar mijn nummer en daarna naar mijn tenue kijken." Voor het eerst van zijn leven steeg Arjan de Haan tot grote hoog ten. Met 4.40 voegde de polstok hoogspringer van AV Holland 20 centimeter aan zijn oude record hoogte toe. De Haan overtrof daar- mee zijn oudere clubgenoot Mare van Vliet (4.00) eindelijk eens een keér. Een andere opmerkelijke sprong maakte John Niemeyer AAV'36), die zonder polsstok tot 2.03 kwam. Zowel De Haan als Nie meyer werden derde in hun disci pline. Verdere verdienstelijke presta ties: 400 meter: Jaap Dirkx (Holl) 50.57, 1500 meter: Hans van Voor den (Bataven): 3.58.53, Niek Klin kenberg (Holl) 4.00.12, Henk van der Oever (Bat) 4.00.33,5000 meter: Theo van der Veer (Holl) 15.00.62, 3000 meter steeple chase: Kees van Klink (Bat) 9.18.50. TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - In de eerste klasse (za terdag) van het vrouwenvoetbal versloeg KRV gisteren Siveo '60 met 6-1. De Katwijkse vrouwen hadden duidelijk het betere vap het spel. In de eerste helft scoor den Sylvia Soeverein (twee maal), Ada Mastenbroek en Heidi Guyt. Na de pauze troffen Soeverein en Guyt nogmaals het (Joel. Janet Ha gen redde met haar doelpunt de eer voor Siveo '60. In dezelfde klasse won Oegst geest met 2-0 van RAS. Voor de rust had de Haagse ploeg een licht veldoverwicht, maar kwani niet tot een score. In de tweede helft was Oegstgeest de betere ploeg, wat re sulteerde in de treffers van Lia Groot. Valken '68 haalde de winstpun ten binnen tegen Zevenhoven: 1-0. De Valkenburgse vrouwen waren duidelijk beter en kregen veel doelrijpe kansen, die zy echter niet verzilverden. Het enige doelpunt werd in de tweede helft gemaakt door Carolien Roem. Leidse tennissers laten zich niet uit het veld slaan O Jr o J LEIDEN - In de tenniscompetitie werd gisteren druk gebruik ge maakt van de mogelijkheid om 'in te halen'. Hoofdklasser Unicum slaagde er in om nog enkele pun ten mee te nemen uit Amsterdam en wanneer de Leidse tennissers zondag de wedstrijd tegen NIP ruim in hun voordeel weten te be slissen, hebben zij een goede kans op handhaving. Dekker Tennis zet te de zegereeks tegen Festina 1 voort en lijkt regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. Unicum liet zich niet uit het veld Katwijkse voetbaljeugd 'uitgeschakeld' LEIDEN - Quick Boys heeft zich niet kunnen plaatsen voor de hoofdklasse van de Landelijke Jeugd. Tegen het Haagse RKAW werden de Katwijkers met 4-1 afge droogd. Voor UVS en Roodenburg stond er niets meer op het spel. UVS beet tegen FC Den Haag thuis met 1-2 in het stof en Roodenburg ging uit tegen DWS met dezelfde cijfers tenonder. RKAW - Quick Boys 4-1. De thuisploeg toonde de bezoeker aan dat een plaats in de hoofdklasse van de Landelijke vooralsnog te hoog gegrepen is. Op alle fronten waren de Katwijkers, die Kees Guyt en Kees Marbus misten, de mindere van RKAW dat uiteinde lijk ruim afstand nam. Door dit re sultaat hielpen de Hagenaars Quick Boys meteen van het predi kaat "minst gepasseerde defensie" af. In de eerste helft waren Martin Rog en Gert Aandewiel nog het dichtstbij een treffer, maar inplaats daarvan zagen zij RKAW een 2-0 voorsprong nemen. Die stand werd door de gastheer na de hervatting met nog twee doelpunten uitge breid en alleen Dennis Jan Mieras wist de Haagse verdediging in een scrimmage te verschalken (4-1). DWS - Roodenburg 2-1. Beide ploegen realiseerden zich dat er niets rbeer op het spel stond en stelden zich daar duidelijk op in. Roodenburg opende de score dankzij een solo van Henny de Ro- meijn die ondanks pogingen van Peter Pret, Erwin Koree en dezelf de De Romeijn niet werd uitge bouwd. DWS deed pas na rust van zich spreken door twee frommel- goals te produceren en de Leidse ploeg toch nog met een nederlaag op te zadelen. UVS - FC Den Haag 1-2 (woens dag gespeeld). UVS was zeker niet de mindere van de Haagse oppo nent en de Leidenaars hadden zelfs een voorsprong kunnen nemen als de overtreding binnen "de zestien" op Ostar Toonen met een penalty was bestraft. Het mocht echter niet zo zijn en halverwege de eerste helft kwam Den Haag op een 0-1 voorsprong. Ietwat gelukkig kwa men de Hagenaars op 0-2 toen de arbiter besloot een wat robuuste houding van doelman Henk Otgaar die een Haagse tegenstander "tor pedeerde" wel te bestraffen. Too nen kwam dan toch aan zijn doel punt toen ploeggenoot Mike Hes zijn hoofd vond en hij niet meer dan de aansluiting mocht fabrice ren. slaan door de 4-0 achterstand tegen Popev Gold Star. De Leidse Hoofdklasser kende gisteren bij het vervolg een voortvarende start, door de derde set van de mannen- dubbel te winnen. Het duo Freek van der Capellen/Hans Tönjann voldeed eindelijk aan de verwach tingen ondanks enkele wedstrijd- punten tegen. De Fin Nyemi en Paul Dogger hadden bij een 5-4 voorsprong vier maal de kans om de partij in hun voordeel te beslis sen. Van der Capellen en Tönjann gaven de moed niet op en trokken in de tiebreak de winst naar zich Margot van Overloop en Tine Langeveld moesten het in hun dubbel opnemen tegen routinier Tine Zwaan en Yvette Flu. Het Leidse koppel kon de onzekere op slag van Flu, die het voor elkaar kreeg om op dit niveau zelfs onder hands een dubbel fout te slaan, niet voldoende uitbuiten. In de tweede set kwamen Van Overloop en Langeveld beter in hun spel, maar de winst ging naar de Am sterdammers 2-6: 4-6. De hoop was daarna gericht op de beide gemengddubbelspelen en vooral op Tine Langeveld en Jan Siemerink. Zij konden het echter niet waarmaken, maar Freek van der Capellen en Margot van Over loop daarentegen speelden verras send goed. Alles lukte die twee gis teren en Tine Zwaan en Paul Dog ger moesten met 7-6 en 6-4 het on derspit delven. De totaalwinst ging met 6-2 naar Popey Gold Star, maar na een 4-0 achterstand heeft Unicum toch belangrijke punten meegepakt. Overgangsklasse A De mannen van Dekker Tennis dachten er na de 4-0 voorsprong te makkelijk over. Festina 1 gaf zich niet zomaar gewonnen en Stefan Faas en Freek Tanis verloren hun dubbelspel met 7-5; 4-6; 0-6. Het viertal uit Warmond had de schrik vervolgens goed te pakken en speelde de overige wedstrijden een stuk geconcentreerder. Brigit van der Maarel en Heieen van de Berg wonnen met 6-3 6-2 en het ge- mengddubbelspel van Van de Berg en Faas werd ook moeiteloos gewonnen 3-6:3-6. Alleen in de eer ste set hadden Freek Tanis en Bri git van der Maarel het lastig met hun tegenstanders (7-5), maar de tweede set was een eenvoudige prooi: 6-3. Overgangsklasse B De Munnik kon de 3-1 voor sprong tegen Vianen niet uitbou wen en moest met een 4-4 gelijk spel genoegen nemen. Alleen Henk Jansen en Irma Seeters won nen hun gemengddubbelspel. Het vervolg van de wedstrijd Hil- legom 1- Holy 2 begon met een ne derlaag voor Hillegomspeler Fred LEIDEN - De hockeyconfrontatie tussen koploper Bloemendaal en LMHC heeft gistermiddag geen verrassing opgeleverd. De spelers van Roelant Oltmans waren ge waarschuwd voor het in het nauw zittende Leiden. Ook de gedachte aan de nederlaag in Oegstgeest bij goede titelkansen in het vorige sei zoen moeten de Bloemendalers hebben gemotiveerd. De thisploeg kwam tenminste uiterst geconcen treerd uit de startblokken en stond na een kwartier al met 3-0 voor en bouwde verder uit naar 6-2. Het duel was vijf minuten oud toen Floris-Jan Bovelander de s<5o- re opende door de rebound van zijn eigen inzet alsnog achter Tom van der Meer te werken. Een straf- bal benut door Hendrik-Jan Kooij- man, zo'n vijf minuten later, was min of meer een presentje van arbi ter Wim Heemskerk. Bij een duel tussen Hans Wagener en Geert-Jan Schlatmann kwam het hout tegen elkaar, wat de leidsman uitlegde als 'hakken' van de LMHC'er en een strafpush tot gevolg had. Bloemendaal ging fel door en het was Ronald-Jan Heijn die een gat in de Leidse verdediging ontdekte en de stand op 3-0 bracht. De spe lers van Nol Baarschers herstelden zich wonderbaarlijk van de vroege tegentreffers en kwamen door een doelpunt van Evert Vixseboxse tien minuten voor de pauze terug in de wedstrijd: 3-1. Baarschers verruilde met nog een half duel te gaan Bob-Jan Die trich voor de na een botsing met Heiko Hulsker wat dizzy blijvende rechterspits Patrick Citroen. Het Oltmans-team verslapte in zijn concentratie, waarvan met name de verse Dietrich profiteerde en voor gevaar en twee strafcorners zorgde die echter niets opleverden. Wouter Eikenhout had tien mi nuten na de hervatting de mooiste kans op 3-2. Zijn schot uit vrije po sitie scheerde evenwel rakelings over de kruising. Het met risico ja gen op een goed resultaat duurde tot een kwartier voor het einde. Schlatmann brak toen succesvol uit en liet 4-1 aantekenen en zorg de enkele minuten later ook nog eens voor 5-1 door de 'afschuif bij een strafcorner te verzilveren. Cas per Klijn was een keer attent in de rebound en bracht de 5-2 op het scorebord. Kooijman herstelde de marge met nog vijf minuten te spe len weer door 6-2 te scoren voor de titelpretendent. LMHC zal aan staande zondag moeten winnen van Orar\je Zwart om nog een rede lijke kans te hebben de degradatie te ontlopen. De Eindhovense ploeg won gistermiddag zijn duel van het onderaanstaande Schaerweijde met 4-2 en heeft met HDM vier punten afstand genomen van de LMHC'ers. van Trigt. Hillegom liet zich verder niet verrassen en zette de 3-0 voor sprong om in een 7-1 winst. OLTC besliste het cruciale de gradatieduel tegen Rijnswoude in haar voordeel (6-2). Marcel Gerrit sen hoefde nog maar één game te spelen om de winst naar zich toe te trekken 6-3; 6-2. Vervolgens werd alleen de vrouwendubbel van Nan cy Toole en Eveline Krul nog verlo ren. De mannendubbel leverde nog wel enige problemen op, maar werd net als de beide gemengd- dubbelspelen gewonnen. Tweède klasse In de poule van Zoeterwoude blijft het gevecht om te handhaven spannend. Zowel OLTC 3 als Zoe terwoude kon de beslissing niet forceren. De 4-1 voorsprong, die Zoeterwoude had opgebouwd na de enkelspelen en het mannendub bel, bleek niet voldoende voor de totaalwinst: 4-4. Zee en Duin had de vier enkel spelen eerlijk gedeeld met Benne- broek 2. In de dubbelspelen moes ten de Katwijkers echter duidelijk het onderspit delven. Willem Taat en Ruud Cremer maakten het hun tegenstanders nog een beeje lastig, maar na winst in de eerste set moesten ook zij met lege handen de baan verlaten 6-4; 1-6; 3-6. Opnieuw bewees Voorhout in staat te zijn een achterstand onge daan te maken. Na de enkelspelen had Thor RW een 3-1 voorsprong, Voorhout kwam evenwel sterk te rug. Het vrouwen- en mannendub- belspel werd gewonnen evenals één van de twee gemengddubbel spelen. De Boekhorst 1 kon tegen de Munnik 3 met een schone lei aan treden. Er was slechts met één mannenenkelspel een begin ge maakt. Colinda Voskuil won alle drie haar wedstrijden, maar had in het enkelspel een 'walk over' ge kregen. Ook Pieter van Meeuw le verde een goede prestatie door zijn enkelspel en het mannendubbel met Onno van Paridon te winnen. De totaalwinst ging zo met 5-3 naar de Boekhorst. JETSKE GOUDSMIT Weer zege Bax VOORHOUT - Bax heeft woens dagavond ook het tweedé duel uit de nacompetitie om een plaats in de interregionale zaalvoetbalklass- se gewonnen. De Voorhouters wonnen met 6-1 van Capri. Bax, dat eerder deze week beslag legde op de Leidse zaalvoetbalbe ker, kwam pas laat op gang. Boelie Vermeer deed goed werk voor de bezoekers en doelman Groeneweg had het druk. Mario Faber ranselde aan de andere kant van het veld een paar keer het houtwerk, maar pas in de twintigste minuut wist de international zijn ploeg aan een voorsprong te helpen. Hans van Leeuwen wilde niet voor de presta tie van zijn club-en Oranjegenoot onderdoen en tikte Bax op fraaie wijze naar 2-0. Na de rust werd het verschil, zelfs tegen de spelverhou- dingen in, in razend tempo opge voerd tot 6-0. Capri had de moed inmiddels al opgegeven, ook al werd vlak voor tijd de 'hatelijke' nul nog weggepoetst door Janus de Nooyer. De overige scores van Bax kwamen van Mario Faber, Stan Uljee, Rik van Dijk en Cees van der Lans. De stand in de nacompetitie is: Bax 2-4 (15- SJC legt beslag op Kooi-Cup LEIDEN - SJC heeft gisteren be slag gelegd op de Kooi-Cup. De jeugdige Noordwijkse voetballers kwamen als winnaar tevoorschijn uit de finalegroep, waarin strijd werd geleverd met de E-jeugd van Leiden (tweede) en (derde) RCL. Aan het toernooi, dat dit jaar voor de 15e keer werd gehouden (en al die jaren werd georganiseerd door Gé van der Born), namen achttien verenigingen deel. Het strafschop- pentoernooi om de Roodenburg Penalty Bokaal werd gewonnen door Bas Abspoel van Leiden. De tweede plaats was voor Onno Mar tens (Noordwijk), terwijl George van der Berge (DOSR) derde werd. De Fair-play cup ging naar de jeugd van Meerburg. Het veteranen-toernooi van UVS werd gewonnen door Blauw Zwart, dat in de finale van het sterk bezette evenement de gast heer overtroefde.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18