UVS 'op karakter' langs Sliedrecht: 2-1 'Debacle van de duinen' Roodenburg verliest Noordwijk in twintig prestigeslag op Noord EIKT minuten naar winst RB draait warm bij WOG: 4-1 RCL 'de beste van de drie ondersten' Quick Boys stunt nu weer anders tegen Marken (4-4 ASC deelt SJZ daalt VRIJDAG 9 MEI 19öb PAGINA 17 LEIDEN - "Ook dat nog", kreunde een fervente UVS-supporter toen Sliedrecht-middenvelder Ad van de Herik in de 95ste minuut van het inhaalduel tussen de beide eer steklassers de stand terugbracht tot 2-1. "Laat die scheids dan net zo lang doorspelen totdat die klanten nog op gelijke hoogte zijn. geko men Waarom fluit-ie nou niet af Straks gaat het nog mis. Laat hem toch ophouden. Geef die man een echt horloge". Een zucht van verlichting ging vervolgens door de rijen toen arbi ter Moerman het verder hierbij be sloot te laten, met als gevolg dat UVS voor de tweede maal dit sei zoen de troon in de Eerste Klasse B mocht bestijgen. Gezien de krappe zege en gehoord het gesteun op de tribune's gebeurde dat evenwel met weinig overtuiging. Vier wed strijden voor het eind en met de Hoofdklasse in zicht lijken de ze nuwen behoorlijk de overhand te krijgen in de Kikkerpolder. Dat het zover zou komen, daar zag het twee weken geleden be paald niet naar uit. Met veel verve, soms uitstekend voetbal en han denvol doelpunten zette UVS zijn achterstallige wedstrijden om in klinkklare overwinningen zodat er een riant perspectief ontstond. Maar een rits blessure's en die ene onverwachte nederlaag die de ploeg van Raboen kreeg te slikken bij concurrent Nieuwenhoorn had den blijkbaar het effect van een schep zand in een geoliede machi ne. Zowel zondag tegen Xerxes als gisteren tegen Sliedrecht haperde het aan alle kanten. Althans, op voetbaltechnisch ge bied dan. Want waar het, de recen te tegenvallers ten spijt, bij UVS dit seizoen beslist niet aan aan mankeert is het tonen van een enorme portie wilskracht en vecht lust. Een soort van toegevoegde waarde die'de ploeg, in combinatie met goed voetbal, bracht tot waar het nu staat. Lukt het niet 'op tech niek' dan blijven er nog altijd ande re middelen over. Daarop moest UVS gisteren te gen Sliedrecht nadrukkelijk een beroep doen. Want alras bleek dat er van een partijtje 'zomeravond- voetbal' tegen de degradatiekandi daat geen sprake kon zijn. Ten eer ste omdat het stugge Sliedrecht geenszins mee wilde werken aan een showtje en van meet af aan ne gen man achter de bal hield en ten tweede omdat er bij UVS met na me op het middenveld in organisa torisch opzicht weinig klopte. Dat gold dan vooral voor rust toen Van Seggelen, Van Weerlee, Neuteboom en Van Leeuwen steeds maar weer trachtten om door het centrum succes te beha len. Een opzet die gedoemd was te mislukken omdat juist daar Slie drecht, dat puur en alleen was ge komen voor een punt, een man netje of vijf had verzameld. Welis waar met een voorbeeldige inzet draafden de middenvelders zich steeds maar weer voorbij, wél cha os maar geen kansen scheppend. Mario Faber op rechts en Hans de Kruys in de spits werden bij dit al les volkomen genegeerd. Toen dat tweetal na rust toevalli gerwijs de kans werd geboden 'het ongelijk' van die strijdwijze aan te tonen greep het duo die mogelijk heid met beide handen aan. Of UVS al dan niet zou opteren voor een gewijzigde taktiek bleef daar bij buiten beschouwing. Bij het eerste de beste balcontact namelijk - een snel genomen vrije trap van de sterk spelende voorstopper Fi- lippo - legde de talentvolle aanvals leider de bal met een geraffineerd steekpasje panklaar voor de toe stormende kilometervreter Aad Neuteboom die keihard 1-0 tegen de touwen schoot. Een juweel van een doelpunt, dat bepaald niet paste bij het spel zoals het zich tot dan toe had ontrold, maar dat meer kon worden gezien als het rendement van de ijver waarmee UVS daarvoor poogde de muur van Sliedrecht te slopen. Be vrijdend werkte die treffer in elk geval wél. Al was het alleen maar omdat de tegenstander, die tot dan toe in aanvallend opzicht helemaal nog niets had laten zien, de betrok ken stellingen nu wel moest veria- Waardoor UVS eindelijk de ruimte kreeg die het zelf niet had weten te scheppen, maar waarvan het vanzelfsprekend mét graagte profiteerde. Met als grote animator Theo van Seggelen, die typerend voor het UVS van nu tegenwoor dig ook slidings maakt, gaten vult en ander ondankbaar ,werk op knapt, sneed UVS gedurende een twintigtal minuten als een warm mes door zacht geworden boter. Drie, vier opgelegde kansen (Van Leeuwen, Faber, De Kruys) liet de ploeg eerst onbenut voordat Van Seggelen dan maar zelf besloot zijn 'sloperswerk' ook nog met iets moois te bekronen. Aad Neuteboom zag dat doel punt niet tot stand kómen. Op nieuw mee naar voren gestormd kopte hij de bal uit alweer een knappe voorzet van Faber wél langs doelman Oskam maar tegen laatste man Van der Weijden. Ver twijfeld greep hij naar zijn hoofd. Daarover en over verder alles en ie dereen heen zoefde de volley waar mee Van Seggelen verrassend uit pakte: 2-0. De beslissing was daarmee ge vallen al ging Sliedrecht, met de lange voorstopper Van Gooien in de spits, in de resterende tien mi nuten nog op zoek naar een beter resultaat. Maar de UVS-defensie, die voor de pauze nogal nerveus handelde bij de lange uittrappen van Oskam, had zijn zaakjes toen wel voor elkaar en maakte zich, in tegenstelling tot een deel van de 1200 kijkers, niet ongerust. Daar kon die treffer van Van de Herik niets meer aan veranderen. AD VAN KAAM LEIDEN - Zowel Roodenburg als Verburch staat veilig in de mid denmoot van de tweede klasse A, maar ook al zijn de punten minder belangrijk, een ontmoeting tussen de twee oude rivalen blijft altijd een prestige duel. Met twee doel punten in de eerste tien minuten leek de strijd om de eer gistermid dag een enerverend duel te wor den. De belofte van de ouverture werd echter niet ingelost, bijna al het kruit bleek nadien verschoten. Alleen Verburch kon diep in de tweede helft nog eenmaal scoren, HARDERWIJK - Rijnsburgse Boys is weer een aantal plaatsen op de ranglijst geklommen en lijkt al vast warm te lopen voor de sei zoenfinale volgende week tegen 'buurman' Quick Boys. In Harder wijk tenminste liet de ploeg van Arie Lagendijk er tegen WOG geen twijfel over bestaan wie de sterkste is: 1-4. De voorbereiding op de wed strijd liep voor de Rijnsburgers niet erg gesmeerd, want Hemel vaartsdag of niet, een aantal spe lers moest gisteren 'gewoon' werken. RB vroeg WOG dan ook om enig uitstel van de wedstrijd, die daardom pas om half zes be gon, amper veertig minuten na aankomst van de gasten. Desondanks, of misschien wel juist daarom, kwam RB ijzersterk uit de start blokken. Binnen het kwartier was het 0-2 en waren ver dedigende blunders van de Har derwijkers afgestraft. Hans Zwaan opende de score en Fred Arroyo vergrootte nog geen twee minuten later de marge. Voor de thuisploeg was het leed nog niet geschied want nog voor de pauze maakte Zwaan er 0-3 van. Zwaan maakte na de hervatting de hattrick vol, terwijl WOG via Chiel Hendriks (paal) Hymen (lat) en Evert Jan Jansen vergeefs trachtte iets terug te doen. Zeven minuten voor tijd lukte het Evert jan Janzen toch nog om te scoren, maar dat was alleen voor de statistiek nog van belang (1-4). Quick Boys kan de borst alvast nat maken. waardoor het op Noord de winst incasseerde: 1-2. Wel probeerden de Leidenaars in de slotfase nog van alles om de ge lijkmaker te vinden (vooral Ronald Jansen was nog een paar maar ge vaarlijk), maar dat lukte niet meer en dat kon het team zichzelf ver wijten omdat het duel eerder uit handen was gegeven. En dat ter wijl Roodenburg toch zo aardig was begonnen. Al in de vierde mi nuut werd de openingstreffer ge vonden na een vloeiend uitgevoer de aanval. De hele frontlinie was betrokken bij de voorbereiding van de treffer die tenslotte ge maakt werd door Henny Koet. Verburch liet zich door de snelle opening niet uit het veld slaan en belegerde onmiddellijk het Leidse doel. Lang kon de Roodenburg-de- fensie niet stand houden. In de tiende minuut liep doelman Sjaak Nievaart uit om een aanval te on derbreken. Hij kon echter niet voorkomen dat Ton Jongmans het leer op de slof nam. Hans Koree rédde weliswaar in eerste instantie op de doellijn maar in de herkan sing schoot Jongmans zo hard dat de arme Hans Koree, die het leer in zijn maag kreeg, met bal en al over de doellijn werd gewerkt: 1-1. Op de lijn Verburch rook succes en bleef in de aanval, geholpen door verre uit trappen van doelman Johan van der Kley. Duncan Alberga moest Roodenburg nogmaals op de lijn redden, maar daarna luwde het of fensief. Alleen Fred Zuyderdijk (afstandsschot) en Peter Smit (zij net) deden namens Verburch nog van zich spreken. Na de pauze werd bij Rooden burg de geblesserde Cees Verver vervangen door Wim Pikaar. Het leek of het daar niet bij zou blijven, want Richard Gottmer en Hans Koree werden fors onderuit ge haald. Na te zijn behandeld kon den zij het spel weer hervatten, maar de frustatie had inmiddels zijn intrede gedaan. Zo liep Henny Koet tegen een boeking op omdat hij na een weggewuifde overtre ding voor eigen rechter speelde. Furieus Dat deed ook Verburch, maar dan op sportieve wijze. Uit een vrije trap van René van Staveren vond Peter Smit met een 'botsen de' bal de 1-2, die tenslotte beslis send zou blijken. Hoewel Rooden burg de jacht op de gelijkmaker fu rieus opende via Marcel Valk en Ronald Jansen, bleef de ploeg puntloos achter op Noord. MIEP VROONHOF VEENENDAAL - Zal de Racing Club Leiderdorp het dan toch nog red den? Tegen GVW tekende RCL vooraf voor een gelijkspel ep ziedaar, na dik een half uur een 0-1 voorsprong te hebben gekoesterd, finishte de trots van Leiderdorp uiteindelijk toch op 1-1. Aangezien de andere degra datiekandidaten verloren staat ,en valt alles met het cruciale duel tegen Huizen van morgen. Interim-trainer Henny de Man van GVW (Ben Gerritsen is ziek) stak de bezoeker nog een hart onder de riem door op te merken dat "van de drie ondersten Scherpenzeel de minste en RCL de beste is". Met nog één punt achterstand op Huizen is het aan de rood-witten te bewijzen dat De Man het bij het rechte eind heeft. Daarbij zal gesteund moeten worden op de vorm van de vleugelverde digers Paul Wesel en René Kammenga die de Veenendaalse spitsen Wim van der Brink en Erik Riemens op succesvolle wijze bespeelden. RCL kwam op voorsprong toen Bennie Heemskerk vanaf links een voorzet afleverde en Cees Ruis de bal terugkopte. Vanaf de rand van het straf schopgebied versloeg Hugo Minderhout de Veenendaalse doelman Bert van Mourik met een strak schot (0-1). Een fikse tegenvaller voor GVW dat lange tijd het beste van het spel had maar pogingen van Van der Brink (op de paal) en Dragan Ristic (hoog over) zag mislukken. Op slag van rust was het dan wel raak. Nadat Minderhout had gewei gerd een vrijwel niet te missen kans (aangeboden door ploeggenoot Mar cel Brasker) te benutten, kwam GVW op gelijke hoogte. Geo de Leeuw bracht met een hoekschop de bal in het Leiderdorpse doelgebied waar Van der Brink slechts behoefde te knikken (1-1). Beide ploegen toonden zich redelijk tevreden met het voor rust behaal de resultaat en na de hervatting zakte de wedstrijd tot ver onder Amster dams peil. De ploeg van Laurens Mouter kroop wel door het oog van de naald toen scheidrechter Hummel de voordeelregel niet toepaste en de scorende Van der Brinjc terugfloot. Een gelukje voor RCL dat Heems kerk en Peter Siera nog doelpogingen zag ondernemen. Morgen moet blijken in hoeverre Vrouwe Fortuna de Leiderdorpers welgezind is.. Johan Jonker kopt de bal stijlvol achter doelman John Koks. Dit tot opluchting j midden) en Freek Rienk rechts). Later zou Jonker zijn eigen keeper passeren. i der Plas 14), Martin van der Plas (foto Loek Zuydefduin) KATWIJK - Quick Boys stuurde aan op een herhaling van 'de stunt van Spakenburg', maar uit eindelijk voltrok zich gistermid dag 'het debacle van de duinen'. Net als zaterdag zag het er op He melvaartsdag lange tijd naar uit dat de kampioenskansen van de Katwijkers definitief in de lucht zouden vliegen, maar ook dit keer kwam de ploeg terug uit een onmogelijke positie. De thuis club boog een 1-3 achterstand om tot 3-3 en tot zover verschilde de wedstrijd Quick Boys-Marken niet van de ontmoeting met IJs- selmeervogels. Daarna echter week Quick Boys af van de Spakenburg-va riant. In tegenstelling tot zater dag drukten de Katwijkers niet door, maar kregen ze drie minu ten voor het einde een eigen doelpunt te incasseren, zoals IJs- selmeervogels die afgelopen za terdag te verwerken had gekre gen. Na een lage voorzet van Mart Boes kreeg Johan Jonker de bal ongelukkig tegen zijn scheenbeen en zette met die ac tie doelman Theo Guyt op het verkeerde been: 3-4. Daarmee was de strijd op het sfeervolle Nieuw Zuid nog niet gestreden, want Freek Rienks zorgde in blessuretijd alsnog voor de ge lijkmaker: 4-4. Die treffer werd uiteraard met veel enthousiasme begrpet, maar kort na het het spectaculaire duel in de eerste klasse B kwa men de zeekanters tot het besef dat ze tegen Marken geen punt hadden gewonnen, maar er één hadden verloren. Wat Quick Boys (zonder de wegens werk- verplichtigen afwezige Arie van Duyn) had verzuimd te doen, was IJsselmeervogels (0-1 zege tegen Huizen) wel gelukt. "Dus hebben we het nu niet meer in eigen hand", concludeer den Freek Rienks en Johan Jon ker na afloop. Laatstgenoemde hoofdrolspeler, die ook de 3-3 had gescoord in de thriller-achti- ge wedstrijd, kon na de 3-4 "wel onder het gras kruipen. Dat schot zwaaide af. Ik twijfelde tussen wegwerken en stoppen". De voorstoper deed geen van beide, waardoor de bal achter Guyt in het doel caramboleerde. "Tegen Noordwijk schopt ik ook in eigen doel. Dat was vreselijk, maar wat nu is gebeurd, is nog erger". Druk "Omdat elke fout die je nu maakt beslissend is", voelde Freek Rienks de gemoedstoe stand van zijn ploeggenoot aan. De aanvoerder, die met zijn fraaie 4-4 het leed enigszins ver zachtte, gaf met die woorden on gevraagd aan waar het gisteren aan had geschort. "De druk was enorm groot. Je moet winnen om bij te blijven. Daarom speelden we ook anders dan anders. Voor al in de eerste helft mankeerde er van alles aan". In aanvallend opzicht, op het middenveld, maar vooral in de defensie liet Quick Boys het toen afweten, zoals de ploeg het vori ge week in het eerste part ook al had laten afweten. "Wat ons vori ge week is overkomen, mocht nu niet gebeuren", herinnerde Jon ker zich de wedstrijdbespreking. "We zouden er meteen stevig op zitten". Dat laatste gebeurde evenwel opnieuw niet. De weer herstelde laatste verdediger Martin Haas noot moest achterin de organisa tie voor zijn rekening nemen, maar juist in het centrum van cje verdediging lagen voor rust de mogelijkheden voor Marken. Op Teun van der Plas en Kees van Rooyen na maakten alle Kat- wijkse voetballers de indruk de zenuwen niet in de hand te heb ben. In de vijfde minuut had Jan Cornelis Boes nog niet kunnen profiteren van een misverstand tussen Haasnoot en Jonker (er zouden er daarna nog een aantal volgen), maar drie minuten later boog diezelfde spits met het hoofd een voorzet van Piet Springer om in 1-0. Nadat Jan Dirk van Altena en weer Jan Cor nelis Boes de kans op 2-0 hadden laten liggen, bracht Kees van Rooyen zijn ploeg (17de minuut) terug in de race. Toeval Die goal van Van Rooyen mocht er zeker zijn, maar was niet het gevolg van fraai aanvals- spel. Quick Boys liet op het hob belige veld namelijk alles aan het toeval over en bleef in een laag tempo het vijandelijke doel op zoeken. "In de opbouw ging er heel veel mis", moest Rienks toe geven. "Thuis voetballen is toch altijd anders. Dan krijg je te ma ken met tegenstanders die voor de pot kruipen". Marken deed niet anders, maar de ploeg had in Jan Cornelis Boes en Hein Zondervan wel twee spitsen, die voor het nodige gevaar zorgden. Al moet daarbij worden aangetekend dat zij wer den geholpen door de Quick Boys-defensie, die ook in de 23s- te minuut riièt vrijuit ging. Jon ker en Haasnoot verzuimden in te rijpen, waardoor Zondervan de bal langs Guyt kon schuiven: 1-2. De wapenfeiten van Quick Boys bleven beperkt tot knappe afstandsschoten van Johan Jon ker, Leen van der Plas (voor de gepasseerde Frenk van der Kley), de dit keer als linkerspits spelende Marco van der Plas en een kans van Floor van Duyn, die over schoot na een te korte terugspeelbal van Mart Boes. "In de rust moesten we orde op zaken stellen", keek Theuns te rug. "Want achterin werd er te onzeker gespeeld. Hoewel Mar tin Haasnoot ziek is geweest, heb ik hem teruggehaald om achterin weer een betere organisatie te krijgen. Dat pakte verkeerd uit, maar ik kan het Haasnoot niet aanrekenen. Ik heb zelf dat risico genomen". Strategie Theuns liet in de tweede helft dezelfde spelers opdraven, maar rrfoest zijn strategie al snel Wijzi gen omdat Marken in de persoon van weer Jan Cornelis Boes in de 60ste minuut profiteerde van weifelend optreden van de Quick Boys-achterhoede: 1-3. Nadat Freek Rienks (die ook nog een doelpunt wegens buitenspel zag worden afgekeurd door scheids rechter Korbijn) op aangeven van Leen van der Plas met het hoofd voor 2-3 had gezorgd, na men de Katwijkers alle mogelij ke risico's. Zo moest laatste man Haasnoot plaatsmaken voor Van der Kley, die als vijfde spits de aanval ging steunen. Theo Guyt transporteerde de bal telkens in één keer naar het Marken-strafschopgebied, 1 waar hij in Rienks een dankbaar aan speelpunt vond. De thuisploeg kreeg loon naar werken. Uit een voorzet van Floor van Duyn zette Johan Jonker zijn ploeg naast Marken, dat drie minuten voor tijd dankzij diezelfde Jonker weer op voorsprong kwam. "Dat de ploeg daarna toch nog terug kon komen, vind ik klas se", was de lof van Theuns. "Dankzij dat doelpunt van Freek houden we toch hoop. Er is nog niets verloren, maar we maken het ons wel heel moeilijk. Ook vanmiddag moesten we constant achter de feiten aanlopen. De jongens verdienen een compli ment dat ze er in zijn blijven ge loven". "Maar ik zag het bij 3-1 niet meer zitten", aldus Freek Rienks, die met zijn gelijkmaker in blessuretijd (op aangeven van Kees van Rooyen) de hoop le vend hield. Dit tot vreugde van 'heel' Kat wijk, maar in het bijzonder van Jojian Jonker.. FRED SEGAAR NOORDWIJK - Twintig minuten zijn voor Noordwijk voldoende ge weest om het bezoekende Valleivo gels met een 2-1 nederlaag naar Scherpenzeel terug te sturen. Dankzij die zege is de strijd om de derde plaats in de eerste klasse B voorlopig in het voordeel van de Noord wijkers beslist. Het is het enige wat het team van Eelman nog kan bereiken, maar dat aan die plek, enige waarde wordt gehecht, was gistermiddag alleen in de eerste twintig minuten zichtbaar. In die periode verliep de samenwerking tussen de Noord- wijk-spitsen Ivan Hermans en Klaas Vink vrijwel perfect en sa men maakten zij van het Scherpen- zeelse grondgebied een speeltuin. Reeds in de zesde minuut ging de laatste man van De Valleivo gels, Dik Schoondebeek, in de fout door de bal te zacht op doelman Adwoud Groeneveld terug te spe len. Hermans kon nog niet profite ren, maar Vink was direct ter plek ke om de afgeslagen bal alsnog het doel in te lopen (1-0). Een voorsprong is voor Noord wijk echter niet altijd een genoe gen, want de brigade van John Eel man gaat dan krampachtig spelen. De Duinwetering-bewoners kon den dit euvel gisteren nog elf mi nuten buiten de deur te houden. In die tijd leidde een Hermans-Vink combinatie tot 2-0, gescoord door Vink. Deze voorsprong leken de Noordwijkers wel voldoende te vinden en haast ongemerkt kroop de gastheer terug op eigen helft. Een gebaar dat duidelijk door de de tegenstander werd gewaar deerd. Eerst ontsnapte Noordwijk aan een penalty toen een handsbal van Kees Nulkes door scheidsrech ter Bogaert over het hoofd werd gezien. In de 25ste minuut echter wreekte Joop Vink de arbitrale misser door de aansluiting voor De Valleivogels te bewerkstelligen (2- 1)< Na rust volhardde Eelman in zijn behoudende spelwijze. Met Rob Knauf voor Kees Nulkes werd in elk geval meer defensieve kracht op het middenveld aangebracht met de bedoeling de tegenstander ver van het doel te houden. Dat lukte, waarbij de counter een be proefd wapen bleek. Vink kon ge regeld aantonen over een behoor lijke dosis snelheid te beschikken en Valleivogels kreeg nog slechts één kans, die door Aart van Ginkel van dichtbij werd gemist. De meest beproefde man van de tweede periode was grensrechter Bot die niet alleen door de Noord- wijkse aanhang wérd beschimpt maar ook door Scherpenzeelse spelers. Een zoveelste mondelinge aanval op "knuppel" Bot werd door Bogaert beloond met een boe king voor Alex van Ginkel. RUUD PATTIAPON LEIDEN - In de zondagvierdeklas- se A is het doek voor het Zoeter- woudse SJZ gevallen. Rivaal ASC veroverde gisteren in het inhaal duel tegen LDWS een kostbaar punt (1-1) en bouwde daarmee de marge naar drie punten uit. Met nog één wedstrijd te spelen kan SJZ degradatie nu niet meer ver mijden. Het lot van ASC hing gisteren nog aan een zijden draadje, want de uiterst nerveus spelende ploeg raakte tegen LDWS (dat in Cees de Roode zijn uitblinker had) flink in de verdrukking. Doelman Charles Robert ontpopte zich echter tot de redder in nood, daarbij geholpen door paal en lat, waarop de bal na schoten van Ger Nachtegeller en Eric van der Weijden afketste. Ook na de rust wilde het bij ASC niet erg vlotten, maar de pressie van LDWS nam toen wel ziendero gen af. Via Langerhorst en Schoon- water schiep de formatie zich zelfs een enkele kans en vijf minuten voor tijd kon ASC opgelucht adem halen, toen doelman Frans Stouten zich verkeek op een verre vrije schop van Hans Nagtegeller: 1-0. Twee minuten voor tijd bezorgde Ger de Roode LDWS met een kop bal alsnog de verdiende gelijkma ker.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17