Dessotapijt met drie sterren, nu voor een 'schitterende' prijs. 'Schitterend, al die wagens 199- Zesdaags muziekfestijn in Noordwijk Weer old-timerfestival in hallen Hobaho-veiling in Iisse Mogelijk ook concert Aretha Franklin VROOMS DREESM ANN Meisje gewond DINSDAG 6 MEI 1986 PAGINA 19 W1EUW-VENNEP/LISSE - "Er zijn er die een flink deel van hun vakantie gebruiken om het Franse platte land af te stropen. Kijken of er hier en daar nog een Amerikaanse automobiel uit de jaren vijftig te vinden is. En vaak wordt dat zoeken nog beloond ook en sla gen ze er in iets moois op de kop te tikken". Peter Straathof rechts) met twee van zijn paradepaardjes. Peter Straathof uit Nieuw-Ven nep aan het woord over zijn hob by: de auto - beter gezegd: de au tomobiel - uit de jaren vijftig. Het is een wat uit de hand gelo pen liefhebberij van de Venne- per die in het dagelijks leven coördinator is van een buurtcen trum in Haarlem. Blijft het bij de meeste collega's beperkt tot al leen het bezit van een dergelijk voertuig, bij Straathof gaat de hobby veel verder. Hij organi seert uit liefhebberij shows en festivals waar dergelijke auto's te bewonderen zijn. Dat doet hij dit jaar alweer voor de derde keer in Lisse. Net als in voorgaande ja ren in de Hobahohallen in Lisse. door Kees van Kuilenburg Op dit 'oldtimer-festival' - dat duurt van Hemelvaartsdag tot en met zondag 11 mei - is een groot aantal auto's en motoren te zien. "Er is in Nederland veel belang stelling voor de auto uit de jaren vijftig en om een aantal van die wagens bijelkaar te zien, dat is echt schitterend", licht Straathof zijn liefhebberij toe. Evenals bij andere 'autogek- ken' begon de Venneper zijn hobby met één automobiel. Ja ren geleden liep hij tegen een fraaie, maar sterk verwaarloosde, cabriolet aan. "Daar raak je aan verslaafd; dat gaat verder en op een bepaald ogenblik staat er een tweede wagen in je schuur. Die je dan ergens bij een boer in Bra bant of België op de kop hebt weten te tikken", zegt Straathof. Net als bij vele van zijn collega hobbyisten gaat ook een flink deel van zijn vakantiedagen op aan speurwerk naar verborgen moois. "Mijn vrouw ligt op het strand en ik ga de boeren langs. Zelf ben ik dan niet zo dat ik al les wil hebben, maar als ik op het Franse of Belgische platteland iets aardigs aantref waarvoor een ander misschien belangstelling heeft, geef ik hem een seintje. Binnen de kortste keren is die dan ter plaatse om een kijkje te nemen en eventueel zaken te doen". Het aardige van het verhaal is dat de Amerikaanse cabriolet het in de jaren vijftig in ons land ei genlijk niet zo goed heeft ge daan. Volgens Straathof ging het tegen de calvinistische opvoe ding in om een dergelijke, wat protserige auto te bezitten. "Die dan ook vaak nog in handen was van mensen die dingen deden die het daglicht niet kunnen ver dragen". zegt Straathof. In landen als Frankrijk, België en Zweden was de 'Amerikaan' wel populair. "In Zweden wer den in die tijd zelfs meer cabrio lets verkocht dan auto's van de Zweedse fabrieken Volvo en Saab samen. Dat zegt wel iets", aldus de Venneper. "Maar in ons land was het allemaal veel min der. Alleen in Brabant vind je als je geluk heb nog wel eens een au to uit die tiid". Een jaar of vijf geleden rijpte bij Straathof het plan om een fes tival te houden van oldtimers. "Er zijn veel liefhebbers in Ne derland die een dergelijke auto bezitten en het leek me leuk om er daar een flink aantal van bij elkaar te zien". Minder Het eerste festival in Lisse werd een groot succes. In de vei linghallen stonden zo'n 150 ex- emplaren opgesteld en niet min der dan 6000 bezoekers kwamen een kijKje nemen. Twee jaar later werd het tweede festival gehou den. "Door het slechte weer was de belangstelling aanzienlijk minder, maar toch was ik niet ontevreden", aldus de organisa- Dit jaar staat dus het derde fes tival op het programma. Ook dit keer weer een gebeuren waar veel glanzende automobielen te zien zijn. Zo staan er Amerikaan se Cadillacs, Lincolns, Chevro- lets, Pontiacs, Studebakers, Standards en een Paige op de deelnemerslijsten. Maar ook zijn er Engelse auto's uit die tijd te Tevens is er een met de hand gemaakte Italiaanse Bucciali te zien. Die is gemaakt door de re clame-ontwerper Bart de Vries uit Nieuwe Niedorp. "Die is uniek in de wereld", zegt Straat hof. "De auto is zes meter lang; De Vries heeft hem nagebouwd aan de hand van foto's en recla mefolders. Een prestatie waar hij echt trots op kan zijn". Wegenwacht Ook de Wegenwacht is verte genwoordigd op het festival in Lisse. Niet alleen met huidig ma teriaal, maar in het jubileumjaar van de Wegenwacht wordt ook aandacht geschonken aan het verleden. Zo is er een van de eer ste zeven wegenwachtmotoren uit 1946 te zien. Een gele Harley Davidson Liberator, die na de oorlog werd overgenmomen van het Canadese leger. "Die motor is jaren geleden door een liefhebber gekocht van de Wegenwacht en die heeft hem al die jaren vertroeteld. Zelfs de kist die achter op de motor stond is bewaard gebleven. Met het au thentieke gereedschap en al", vertelt de organisator uit Nieuw- Vennep. Behalve de auto's en motoren zijn er ook nog stands met 'histo rische' autofolders, gereedschap, onderdelen en andere zaken die betrekking hebben op het auto- en motorgebeuren. De Wegen wacht verkoopt ter gelegenheid van het jubileumjaar ANWB- en WW-emblemen die vroeger op de bumper van de auto werden be vestigd. "Die worden tijdens het festival voor een vriendenprijsje verkocht", aldus Straathof. Op alle vier de festivaldagen is er live-muziek in de veilinghal len. "Omdat het auto's uit de ja ren vijftig betreft, is er ook de muziek uit die tijd. "Veel rock and roll, maar uiteraard is er ook andere muziek te horen", zegt Straathof. Bovendien staat er op de eerste drie dagen een draaior gel opgesteld op een Opel Blitz- vrachtwagen, die op gezette tij den eveneens muziek laat horen. NOORD WIJK-Op het Palace- plein in Noordwijk aan Zee wordt van Hemelvaartsdag tot en met dinsdag 13 mei het Eer ste Noord wij kse Muziekfesti val gehouden. Hoogtepunt van het muzikale festijn moet"*een optreden van de Amerikaanse vocaliste Aretha Franklin wor den. Haar optreden staat overi gens nog niet vast. De organi satoren van het festijn onder handelen nog met het manage ment van de zangeres die mo menteel een toernee door Eu ropa maakt. Vast staan inmiddels wel de con certen van een groot aantal andere artiesten. De optredens worden ge geven in een speciaal voor dit doel gebouwde, ouderwetse spiegel tent. De organisatie van het festijn is in handen van café-restaurant The Grand. In eerste instantie was het de be doeling om dinsdag 12 en woens dag 13 mei in de spiegeltent een 'Oude stijl jazz-festival' te houden. De opbrengst van dit festival zou ten goede komen aan het Genoot schap Oud-Noordwijk ten behoeve van de restauratie van de museum boerderij. Om de opbrengst voor het GON te vergroten en beter ge bruik te maken van de tent, is door de organisatoren besloten het mu ziekfestival uit te bouwen tot een zesdaagse happening. De festiviteiten beginnen op He melvaartsdag om 17.00 uur met op tredens vap drie finalisten van de soundmix-playbackshow. Zij zul len Billy Ocean, Linda Ronstadt en Pat Benetar imiteren. Om 21.00 en 23.00 uur geeft de Swinging Soul Machine, een orkest bestaande uit 12 personen, een concert. Vrijdag staat in het teken van de Havenzangers. Deze Arnhemse groep treedt vanaf 20.00 uur vier keer een half uur op. Voor de kinderen komt zaterdag middag Giacona, een goochel-, dans-, lach- en zangshow, naar de Spiegheltent toe. Na een optreden van de Teamwork Band, een Belgi sche showband, treedt om 17.00 uur André Hazes voor het voet licht. Hazes heeft een jaar lang rust gehouden en Noordwijk is de plaats waar hij zijn optredens her vat. De avond wordt besloten door de Gibson Brothers. De drie Antil liaanse broers die samen de band vormen, zijn onder meer bekend geworden met hits als 'What a life', 'Latin America' en 'Mariana'. Jazz The Trammps en Teamwork Band zorgen op zondag voor het nodige vertier op en rond het Pala- ceplein. The Trammps zijn bekend over vrijwel de hele wereld. Zater dagavond trad deze formatie nog op in de televisieshow van Lori Spee. Met hun laatste hit 'Let's go crazy' gooiden zij hoge ogen. Ove rigens was voor zondag een optre den van The Ramblers gepland. Dit gaat hoogstwaarschijnlijk niet door. Jazz-liefhebbers komen op maandag en dinsdag voldoende aan hun trekken. Maandag zullen om 20.00 en 22.00 uur de New Or leans Blue Serenaders, een negen man sterk orkest uit de Verenigde Staten, een jam-session houden. Eerdere optredens van deze band, bestaande uit muzikanten die al ja ren in de jazz-muziek actief zijn, zorgden voor zeer enthousiaste reacties bij het publiek. Ook op de laatste dag van het Noordwijkse Muziek Festival treden de New Or leans Blue Serenaders op. Het laat ste optreden, om 23.00 uur, wordt verzorgd door Brook Teglers Hot Jazz, ook een formatie uit de Ver enigde Staten. In de groep spelen onder anderen gitarist Steve Jor dan en vibrafonist Mark Dissen- bach. Kaarten voor het festival zijn ver krijgbaar bij de VW in Leiden en Noordwijk en bij café-restaurant The Grand. De toegangsbewijzen voor één omreden kosten 15 gul den. Voor een dagkaart moet 25 gulden op tafel worden gelegd. Onder toeziend oog van oud-burgemeester C. van Stam van de Haarlemmermeer e Clerq onthult oud-verzetsstrijder W. Maarse de plaquette. Alweer zo'n kamerbrede verrassing van V&D. Desso- BINAR, een werkelijk schitterende 100% scheerwollen Berber, voorzien van 3-sterren IWS kwalifikatie. Een klassetapijt, bij uitstek geschikt voor de woon kamer en verkrijgbaar in diverse aktuele woonkleuren. Kom 'm maar snel bekijken, en laat u verrassen door het opmerkelijke prijskaartje. Topkwaliteit. 100% scheerwol met oersterke jute rug. Antistatisch behandeld. Met Interieur Waarborg en IWS wolmerk. De breedte is 400 cm. Prachtkleuren. De Desso-BINAR is er in 4 fraaie kleuren; grijs, bleu, beige en naturel. Reuzevoordeel. Per strekkende meter normaal 265.- Nü I Inclusief meten en leggen.(Excl. ondertapijt en smooth edge latjes). Voor zelfleggers is er een extra voordeel van 12.50 p.m. Voor kleine ruimtes wordt een toeslag berekend. Service en garantie. Uw Desso-BINAR wordt gratis thuisbezorgd. Bij het tapijt krijgt u een garantiefolder met nuttige zelfleg-tips. V&D geeft op het tapijt een kwaliteitsgarantie van 5 jaar. Betaal service. Bij aankoop van f 350.- of meer is gespreide betaling via Euro- (Betaal-) cheques of Girobetaalkaarten mogelijk. Ook kan bemiddeling bij een persoonlijke lening via de verzekeringsbalie verleend worden. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Het tapijt is niet in alle vestigingen verkrijgbaar, maar wèl altijd te bestellen. Oud-verzetsman onthult plaquette LISSERBROEK - De oudste nog in leven zijnde Haarlemmermeerse verzetsstrijder, de 89-jarige Wim Maarse uit Aalsmeer, heeft gister ochtend in Lisserbroek een bron zen plaquette onthuld ter nage dachtenis aan het verzet in het laat ste jaar van de Tweede Wereldoor- De plaquette is aangebracht op een van de muren van het woon huis bij de fruitkwefterij De Ol menhorst aan de Lisserweg, dat van eind 1944 tot en met de bevrij ding het districtshoofdkwartier van de Binnenlandse Strijdkrach ten was. De plaquette is een ontwerp van Barbara de Clercq-Brinkgreve, schoondochter van de eigenaar van De Olmenhorst, de geboren en getogen Haarlemmermeerder Govert de Clercq. De tekst op de plaquette luidt als volgt: 'Van sep tember 1944 tot het einde van de oorlog 1940-1945 was De Olmen horst het hoofdkwartier van de Binnenlandse Strijdkrachten, dis- ctrict Haarlemmermeer en omlig gende gemeenten. De schuren dienden als berging voor 's nachts uit vliegtuigen gedropte wapens en als oefenruimte voor het verzet. Dit huis bood een schuilplaats aan door de vijand vervolgde en ge- - zochte Nederlanders en neerge schoten geallieerde vliegers'. RIJNSBURG - Een 6-jarig meisje uit Rijnsburg is gisteren gewond geraakt bij een ongeval in haar woonplaats. Op de Graaf Floris- laan werd zij door een 55-jarige au tomobilist eveneens afkomstig uit Rijnsburg aangereden. Het meisje werd met een hoofd wond overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. Volgens de politie in Rijnsburg stak het meisje plotseling de weg over, waardoor de automobilist haar niet meer kon ontwijken.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19