Bax grijpt 'de dubbel' M S '70 en Blok halen het niet Politie-korpsen met elkaar in de clinch Lugdunum klopt Jipi's Leidse jeugd wint ook van Den Haag: 3-1 Jos Daerden gaat terug naar België Arbeidsbureau gesloten op 9 mei Trainer van Volendam raakt gewond Loop voor Endegeest Tennisduel uitgesteld Jeliazkov in WK-selectie DINSDAG 6 MEI 1986 SPORT PAGINA 15 ROOSENDAAL (GPD) - Hoofd inspecteur R. Maas van de ge meentepolitie in Roosendaal ver wijt de leiding van het Bredase politie-korps 'gebrek aan colle gialiteit'. Maas is teleurgesteld in de houding van zijn Bredase col lega's die, uit principiële overwe gingen, slechts tien ME-ers be schikbaar stellen voor de wed strijd RBC-FC Den Haag van aanstaande donderdag. Roosen daal had er om twintig gevraagd. Het ontbreken van volledige medewerking uit Breda is Maas in het verkeerde keelgat gescho ten. „Ik heb begrip voor over macht, maar daar is in dit geval geen sprake van. Breda weigert, omdat men het voetbalvandalis me ineens een te zware belasting voor het korps vindt. En dat wil er bij mij niet in". De gemeentepolitie Roosen daal. die zelf zo'n veertig man in zet, houdt overigens vast aan ma ximale sterkte. En dat betekent volgens Maas dat het Regionaal ME-bureau in Eindhoven de ont brekende tien ME-ers elders van daan moet halen. Mocht het ME-bureau die men sen niet kunnen leveren, dan overweegt Maas nog meer eigen personeel in te zetten. „Een aan tal mensen vertoeft momenteel in het buitenland, maar die roe pen we dan maar terug. Als Bre da dat per se wil, dan moet dat LEIDEN - De vrouwenploegen van de volleybalverenigingen S '70 en Blok '77 zijn er niet in geslaagd door te dringen tot de halve finale van het bekertoernooi van het dis trict Zuid-Holland. Beide teams verloren met 1-3 van vertegen woordigers uit de promotieklasse. S '70 moest het in Alphen opne men tegen Zovoc, zeker geen hoog vlieger in de promotieklasse. De équipe uit Woubrugge kon niet be schikken over Ans Zeilstra, waar door de wisselmogelijkheden tot nul gereduceerd waren. In de eer ste set was iedereen nog fris bij S '70, dat bovendien door Zovoc be hoorlijk onderschat werd. Een en ander resulteerde in een 15-12 sco re. Hierna pakte Zovoc de zaken De aanval van de be zoeksters kwam beter uit de verf en dat werd ook in de score uitge drukt: 3-15. In het derde bedrijf kon S '70 enige tijd bijblijven, maar in de slotfase moest het afhaken: 9-15. Ook de vierde set kende een score van 9-15. Omdat de Wou- brugse ploeg al snel met 0-7 achter kwam te staan, kwam Zovoc nim mer in de problemen. Blok '77 kon het in Katwijk niet bolwerken tegen een andere ploeg uit de promotieklasse. Het Wate- ringse Velo toonde zich op alle fronten het betere team. Niettemin slaagde Blok. met Corien Dijkhui zen als- beste speelster, erin de tweede set tot een goed einde te brengen. Voor het overige hadden de hoofdaanvalsters Coby Rovers en Marjan van Wolferen de groot ste moeite met het blok van Velo. In de derde en vierde set toonde Blok weinig vechtlust meer. Naast Zovoc en Velo plaatsten de vrou wenploegen van Ridderveld en Skania zich voor de halve finale. Ridderveld versloeg WW met 3-2 en Skania klopte DVC met 3-0. Bij de mannen zijn Zovoc (0-3 winst op Netwerk), Skania (1-3 ze ge op Be Fair) en Van Ginkel/Jo- dan Boys (3-1 overwinning op Agon) zeker van een plaats in de halve eindstrijd. Punch - Van Vliet/Jupiter moet nog gespeeld worden. KATWIJK - Bax heeft gisteren de successen van Glasber gen geevenaard. Vorig jaar grepen de Rijnsburgers naast het hoofdklasse-kampioenschap ook de afdelingsbeker, dit maal was het de beurt aan Bax om dat staaltje te herha len. Uitgerekend tegen Glasbergen, dat vorig jaar de be kerfinale met 3-1 had gewonnen, legden de Voorhoutse zaalvoetballers beslag op het begeerde kleinood. Daarvoor was overigens wel een zenuwslopende strafschoppense- rie nodig, want in de reguliere speeltijd kwamen beide teams niet verder dan 4-4. Bij de vrouwen wa ren eveneens penalties nodig om een winnaar aan te wijzen. Hier was het Lugdunum dat aan het langste eind trok na een 1-1 deling met Jipi's. Het stond bij voorbaat al vast dat het voor Glasbergen heel moeilijk zou worden om de beker in bezit te houden. Blessures hielden Martin van der Plas, Huug Aandewiel, Wim Driebergen en Martin van Dijk aan de kant en met name het eerste tweetal is altijd wel goed voor een aantal treffers. Het was LEIDEN - Het Leids afdelingself tal voor spelers onder de 14 jaar heeft de successen van de Olympi sche dag (zaterdag) gisteravond doorgezet in een wedstrijd tegen het Haags elftal. De jeugdige voet ballers wonnen op het UVS-terrein met 3-1 van hun leeftijdgenoten uit de Residentie. RCL-speler Patrick Kamperveen (2x) en Mario Kaptein van Alphense Boys brachten Lei den al in de eerste helft op een 3-0 voorsprong. Den Haag kwam vlak voor tijd pas tot een tegentreffer. De ploeg van Leiden onder 15 jaar verloor even later met 0-1 van Den Haag. Het Nederlands jeugdelftal voor spelers tot zestien jaar heeft de eindronde van het toernooi om het Europese kampioenschap niet gehaald. De Nederlandse jeugd verloor gisteren, na een slecht ge speelde wedstrijd, met 0-1 van Roemenië en eindigde daardoor net als de Roemenen en de Fran sen op twee punten. De Sowjet- Unie werd groepswinnaar met zes punten, de Sovjetjes versloegen Frankrijk in hun laatste duel met 4-1. De eindstand in groep 4 is: 1. Sowjet-Unie 3-6 (10-3), 2. Roeqjenië 3-2 (3-5), 3. Nederland 3-2 (2-4), 4. Frankrijk 3-2 (3-6). De winnaars in de andere drie groepen zijn: Italië, Oost-Duitsland en West-Duitsland. BEERSCHOT (ANP) - Jos Daer den heeft zich voor drie jaar ver bonden aan de Belgische eer steklasser Beerschot. Daerden, die anderhalf jaar voor Roda JC speel de, stond ook in de belangstelling van Ajax en Feyenoord. Beerschot, dat in de voorbije competitie eindigde in de subtop, trok Carl Cornelissen van Cerkel Brugge voor twee jaar aan. De Ne derlandse trainer Aad Koudijzer is vertrokken van Beerschot naar KV Kortrijk. dan ook niet verwonderlijk dat Bax het spel dicteerde en in de eer ste helft een 1-4 voorsprong nam. International Mario Faber scoorde een onvervalste hattrick en Kees van der Lans voerde de score ver der op, terwijl voor Glasbergen al leen Peter Hogewoning iets terug kon doen. -Na de pauze wisten de Rijnsbur gers zich toch los te maken uit de greep van Bax, waardoor de eind strijd toch nog een zeer boeiend en sensationeel verloop kreeg. Jan Hogewoning nam de spelbepalen- de rol van Mario Faber over en bracht in nauwe samenwerking met Peter Hogewoning de beker houder weer op gelijke hoogte: 4-4. In die fase leek Glasbergen dicht bij een winnende treffer, maar paal en lat verstoorden de feestvreugde. Strafschoppen moesten uitein delijk de beslissing brengen. De eerste serie bracht geen uitkomst omdat niemand miste. De span ning steeg bij de tweede reeks van drie pogingen. Van der Lans en Fa ber misten voor Bax, maar ook bij Glasbergen ging de bal er twee maal naast. Van der Lans had meer BUITENL. VOETBAL Engeland Chelsea - Watford 1-5, Oxford - Arsenal 3-0. Tottenham - Southampton 5-3, Everton West Ham 3-1. De eindstand: 1. Liverp. 42-88 12. Watford 42-59 2. Everton 42-86 13. Queens P. 42- 3. West Ham 42- 52 84 14. South. 42-46 4. Manch. U 42-76 15. Manch. C 42-45 5. Sheff. W 42-73 16. Aston V. 42-44 6. Chelsea 42-71 17. Coventry 42-43 7. Arsenal 42-69 18. Oxford 42-42 8. Nott. F 42-68 19. Leicester 42-42 9. Luton 42-66 20. Ipswich 42-41 10. Tottenh. 42-65 21. Birmingh. 42-29 Newcastle 42-63 22. W-Bromw. 42-24 De resultaten v Bax is blij met de beker. Al eerder behaalden de Voorhouters het kampioenschap. (foto Holv, succes bij zijn volgende poging en toen direct daarna Henk Mervis' op de paal schoot, was de strijd be slist. De overigens goed leidende arbiter Hinzé dacht daar evenwel anders over en gaf Glasbergen een nieuwe kans. De inzet van Peter Hogewoning werd door doelman Nico Guldeweg gestopt, waarna Cock van Leeuwen de finale ook in de ogen van de scheidsrechter be sliste (4-6). Het verder afwerken van het be ker- 'en promotieprogramma zal Bax gezien ook het drukke pro gramma van 'hofleverancier UVS (Faber, Van Leeuwen) nog wel de nodige hoofdbrekens opleveren, maar voorlopig gold alleen de vreugde om het behaalde succes. De vrouwenfinale leverde een in teressante 'match-up' op tussen de degradant en de kampioen van de eerste klasse. Lugdunum opende al in de eerste helft de score door een doelpunt van Marga van Kins. Bij de Alkemadese ploeg liep het allemaal niet zo gesmeerd en het duurde tot ver na rust alvorens doelvrouwe Hannie Boskamp (ja wel, dezelfde Hannie Boskamp die dit seizoen furore maakte met de zaalhandbalsters van Foreholte) gepasseerd werd; 1-1. Boskamp had in de eerste helft haar debuut al glans gegeven door een penalty van Jipi's te stoppen. Dat bleek een goede oefening voor het sluit stuk van de finale, want straf schoppen moesten ook hier uit komst brengen. In de eerste viel al meteen de beslissing door dat alle Jipi-speelsters misten en Marga van Kins haar kans ander maal benutte: 1-0. Lugdunum speelt op 14 mei in Roelofarendsveen verder om het kampioenschap van Zuid-Holland. VILLALBA (ANP) - Sean Kelly, in het regelmatigheidsklassement van de wielerprofs zondag voorbij gestreefd door Adri van der Poel, rijdt in de Ronde van Spanje niet met de handen op het stuur. Giste ren boekte de Ierse boer uit Tippe- rary zijn tweede etappezege in de 41ste Vuelta. Het betekende het ze ventiende succes van Kelly in dit seizoen, waarin de vorm uitste kend is. In Villalba veroverde de Ier de winst door in de sprint zijn 21 vluchtmakkers op afstand te houden. Kelly werkte in de spurt behoorlijk met de ellebogen, maar de gedupeerde Spanjaard Ruiz-Ca- bestany zag op het laatste moment toch van een officiële klacht af. De etappe over 148 kilometer door de Madrileense Sierra, met drie bergen van de derde categorie, één van tweede en één col van eer ste categorie, werd bepaald door de aanvalslust van de Spaanse ge- le-truidrager Alvaro Pino, die in de Schot Millar, de nummer twee van het algemeen klassement, zijn voornaamste concurrent en mede initiatiefnemer had. In de Ronde van Spanje blijven de moeilijke da gen elkaar in vlot tempo volgen. Gisteren gaf het Spaanse hoogland het vertrouwde beeld van de laat ste dagen: regen, kou en mist. Het zicht was op de laatste berg in het parkoers niet meer dan vijf meter. Al na tien kilometer kwam de eerste beweging in de groep van 119 renners. De Spanjaard Blanco- Villar reageerde op een uitval van het drietal Gomez, Bondue en Mar tinez-Oliver. Het viertal bleef lang leiden, maar kwam nooit verder weg dan drieëneenhalve minuut. Op de Col de la Paradilla, na 95 ki lometer, werd het dappere kwartet ingelopen door een aantal toppers ADVERTENTIE In de meeste gevallen zal het arbeidsbureau op vrijdag 9 mei de hele dag gesloten zijn. Alleen de arbeidsbureaus in de provincie Drenthe zijn die dag geopend. De Arbeidsbureaus van het klassement: de Spanjaar den Pino, Fuerte, Recio en Arroyo, de Schot Millar, de Colombiaan Parra en de Fransen Yvon Madiot en Eric Guyot. Alvaro Pino opteer de voor de taktiek, dat de aanval de beste verdediging is. In de voorlaatste en zwaarste col, de Alto de Abantos van eerste cate gorie. waar het zicht tot vijf meter beperkt bleef, kwamen vier man los. Pino leidde de dans omhoog, met de onvermoeibare Millar, de kopman van de Post-ploeg, aan het wiel. Parra en Madiot slopen mee. Achterin werden vele favorieten, onder wie de winnaar van vorig jaar Delgado. verrast. Pino kwam als eerste boven. De beteren uit de rangschikking, achttien in getal met Peter Winnen als enige Neder lander, organiseerden zich in de achtervolging. Op de laatste berg, de Alto de la Mina van tweede categorie, had tweevoudig Tourwinnaar Laurent Fignon het moeilijk om in het tem po van de beste achtervolgers mee te komen. Hij klampte aan tot de top en rolde toen mee achter de ruggen van de sterksten uit de groep, die 22 kilometer afdaling VOLENDAM (GPD) - Het zit het bestuur van Volendam niet mee bij het zoeken van een nieuwe trainer. Cees Kick, die na het afhaken van Henk Wullems voor bestuur en spelers van de eerste-divisieclub de voornaamste kandidaat was om Barry Hughes op te volgen, heeft in de nacht van zondag op maan dag een ernstig auto-ongeluk ge had op de provinciale weg tussen Volendam en Monnikendam. De 50-jarige Kick raakte door on bekende oorzaak met zijn auto van de weg en botste frontaal op een boom. Zondagmiddag had de Am sterdammer het kampioenschap van Volendam in de derde klasse van de amateurs mogen begroeten. De brandweer moest er aan te pas komen om de onfortuinlijke trai ner uit zijn benarde positie te be vrijden. De voormalige trainer van het destijds ter ziele gegane FC Amsterdam, die al enige seizoenen zowel de zondag- als zaterdagama teurs ondei z(jn hoede heeft, is met een gebroken been cn twee gebro ken armen opgenomen in het steekziekenhuis van Purmerend. konden gebruiken om de dertig se conden achterstand op het kwartet Pino-Parra-Millar-Madiot goed te maken. Zes kilometer voor de fi nish in Villalba lukte dat. Vooral omdat Millar en Pino zich van el kaar probeerden te ontdoen, waar door de samenwerking in het kop- groepje verre van honderd procent De spurt van 22 renners om de dagzege was vol incidenten. De Westduitser Dietzen probeerde na de haakse bocht op 400 meter van de finish wèg te komen. Hij kwam echter te vroeg op kop om Kelly te De Ier kroop moeizaam Dietzen toe, die eerder inge haald werd door de Spanjaard La- guia. Kelly toonde het grote hart van een rassprinter te hebben door het gaatje tussen Laguia en Diet zen te benutten. Daarvoor moest hij de Spanjaard Ruiz-Cabestany opzij zetten en Laguia met de lin kerhand afduwen. De jury van aan komst greep niet in bij de handel wijze van de in Spaanse dienst rij dende Kelly. Peter Winnen handhaafde zich op goede wijze tussen de beste twintig van de Ronde van Spanje. De meesterknecht van Robert Mil lar eindigde maandag als dertiende en bezet in het algemeen klasse ment de zestiende positie, op bijna twaalf minuten van Pino. OEGSTGEEST - Staatssecretaris Van der Reyden lost het startschot voor de Endegeester prestatieloop die zaterdag voor de negende keer wordt gehouden. De traditionele loop, over een afstand van 3, 6 of 12 kilometer, wordt georganiseerd door het team welzijn van het psychiatrische ziekenhuis Endegeest in samenwerking met de Leidse Politie Sportvereniging. De baten komen ten goede aan het sport- en recreatiefonds van Endegeest. De start op het terrein van het ziekenhuis aan de Endegeesterstraatweg 5 is om 10.30 uur en de inschrijving vanaf 9.30 uur aan de kassa in het ontspanningsgebouw. u; 2. Pello Ruiz Cabestany (Spa), 3. Rai- mund Dietzen (WD1), 4. Charly Mottet (Fra), 5. José Luis Laguia (Spa), 6. Alvaro 10. Marino Lejarreta (Spa). 11. Laurent Fig- 35. Stefan Mutter (Zwi) op 7 54. Gerrie Knetemann (Ned), 60 Érwin Nij- boer (Ned) zelfde tyd als Hoondert, 96. Re- né Beuker (Ned) op 16.10, 99. Henk Boeve (Ned), 100. Gert-Jan Theunisse (Ned). 101. Guy Nulens (Bel), 102. Theo de Rooy (Ned), 104. Eddy Planckaert (Bel), 105. Peter Ha- rings (Ned), 110. Jos Lammertink (Ned) zelfde tijd als Beuker. 118. en laatste Fer nando Pacheco (Spa) op 18.09. Het algemeen klassement na de dertiende etappe is: 1. Pino 58 uur 43 minuten en 48 seconden, 2. Millar op 33 seconden. 3. Delgado op 1 minuut en 52 seconden, 4. Lejarreta op 2.20, 5. Dietzen op 3.27, 6. Kelly op 3.33, 7. Ruiz Cabestany op 4.21, 8. Fignon op 5.19, 9. Parra op 5.41, 10. Fuerte op 5.53, 14. Van Impe op 10.06, 16. Winnen op 11.43, 22. 69 Knetemann 1.14,47; 72. Boeve op 1.19.41; 75. Planckaert op 1.24,16; 86. De Rooy op 1.30,55; 94. Theunisse op 1.42,09; 95. Beuker op 1.42,44: 102. Hoondert op 1.45,57; 105. Lammertink op 1.51,16; 107. Harings op 1.54,23; 118 en laatste. Philippe Cabestany 143; 3. Mutter 95; 4. Dietzen 93; 5. Planckaert 90. dam) onbeslist met Rex Kortram (Rotter dam) Weiter (6 x 3): Jimmy Bartes (Rotterdam) De vier sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde hebben slechts één hoofdprijs- winnaar opgeleverd. De deelnemer, die twaalf kruisjes goed zette in toto 18 ont vangt bruto 52.411 gulden, iets meer dan de helft van wat de drie winnaars van de twee de prijs in de lotto verdienden. a de sportprijsvragen zijn: geen |,bruWHiPHPP bruto f2980,90; vierde prys: f77,90; vijfde prijs: 63.944 keer f 5.-. Ook in het cüferspel waren er drie win naars van de tweede priis. van f 10.000,-. eerste prijs: een winnaar, bruto f52.411,-; tweede prijs: dertien winnaars, bruto f 1412,-; derde prijs: 198 winnaars, f231,70. Toto-Gelijk 18 eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: twee winnaars, f 221,90; derde prijs: 44 win naars, f50,40; vierde prijs: 765 winnaars, f4.60. Naar de jackpot van nr. 19 gaat een bedrag 15-5); Taiwan - Egypte 3-0 (reglementair). Stand: 3. Polen 2-2 l.Italié 2-4 4. Taiwan 3-2 2. Bulgarije 2-4 5. Egypte 3-0 ce Bufi (België) Zwaarwelter (6 x 3): Wim Thijssen (Rotter dam) w.o.p van Rudiger Bitterling (WD1). ronde van Sinasa Popovic (Oos). WARSCHAU (AFP) - De Poolse tennisfederatie heeft het voorstel van de Finse bond aanvaard om de wedstrijd tussen beide landenploe gen in de eerste ronde van het toer nooi om de Davis-beker uit te stel len. Polen en Finland zouden el kaar dit weekeinde in Warschau ontmoeten. De Finse tennisbond had gewei gerd zijn spelers naar Warschau af te vaardigen omdat de radio-activi teit in Oost-Polen, als gevolg van de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl, aanzienlijk verhoogd is. De bonden zullen in overleg een datum vaststellen. de proloog van de Ronde Romandie is: 1. Jean-Francois Bernard (Fra), 4000 meter in 4 minuten 53,20 seconden, gemiddelde snelheid 49,113 km/u, 2. Erich Machler (Zwi) 4.54,41, 3. Joel Pelier (Fra) 4.55,72, 4. Alain Vigneron (Fra) 4.56,69, 5. Maarten Bernard Vallet (Fra) 4.57,77. 9. Daniel Wy- (Ned) 5.09,96, 65. Luc Roosen (Bel) 5.19,24, 77. Mathieu Hermans (Ned) 5.24,59. Ronde van Spanje (3) De uitslag van de dertiende etappe is: 1. Scan Kelly (Ier), 149 kilometer van Sego- Uit vrees voor mogelijke acties van terroristische groeperingen zal de Amerikaanse tennisbond deze zomer geen jeugdspelers naar Eu ropese toernooien afvaardigen. Woordvoerder Ed Fabricus maakte maandagavond bekend dat de af wezigheid van Amerikaanse junio ren begint bij de Open Italiaanse kampioenschappen te Rome, vol gende week en ook voor Wimble don geldt. SOFIA (SID) De Bulgaarse bondscoach Ivan Voetzov heeft in zijn ploeg van 22 man voor Mexico de oud-Feyenoorder Andrei Jeliaz kov opgenomen. Jeliazkov, nu on der contract bij Racing Strasbourg, is de enige aangewezen Bulgaar, die niet in de nationale competitie uitkomt. Voetzov besloot slechts twee doelverdedigers op te nemen in zijn groep. Bulgarije, voor het laatst in 1974 in West-Duitsland in de eindronde, speelt in het Aztekenstadion de openingswedstrijd van het toer nooi tegen titelhouder Italië. De 22 Bulgaarse voetballers, die naar Mexico gaan. zijn: doel: Borislav Michailov en Uja Walov, achter: Aleksandr Markov, Petar Petrov, Nikolai Arabov. Georgi Dimitrov, Ilja Djakov en Radoslav Zdravkov, middenveld: Nasko Sirakov, Anjo Sadkov. Georgi Giordanov, Plamen Mar kov, Jakisko Kolev en Boitsjo Ve- litsjkov. aanval: Andrei Jeliazkov, Vassil Dragolov, Jivko Gospodi- nov, Plamen Getov, Bojidar Iskre- nov, Kostadin Kostadinov, Atanas Patsjev en Stoitsjo Mladenov. ADVERTENTIE WIL JE NIEUWS OVER VOETBAL, PAK DAN GEWOON DE TELEFOON. Dit is één voorbeeld van de nieuwe reeks 06-9 informatienummers. Voorde volledige lijst kunt u (gratis) 06-0108 bellen. Bij elk 06-9 nummer staat altijd duidelijk de prijs per minuut vermeld, max. 50 cent. En betalen gaat automatisch via de telefoonrekening. Dus óók als u iets wilt weten over b.v. computers, het weer of over popinfo, pak dan gewoon de telefoon, ptt telecommunicatie

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15