Leidse triathlon kent valse start rijzen staan 5 D T 'Dit is pure chantage' Visitekaartje Florijn FISA grijpt in na ongeval Organisator Schipholloop boos op De Brouwer Peter van Noort en Krista Auketna voor huldiging weg uit Lisse Sinque snel in marathon Strijbos rukt op naar top in motorcross Millar blijft grote favoriet in Vuelta Leidse seuller kan ook 'boordroeien' Pijl als alternatief MAANDAG 5 MEI 1986 SPORT PAGINA 21 AJACCIO (SID/Rtr) - De inter nationale autosportfederatie (FISA) heeft zaterdag met rigo- reuze maatregelen gereageerd op het zware ongeval van één dag eerder in de rally van Corsi ca, waarbij de Fin Toivonen en de Amerikaan Cresto het leven lieten. Opvallendste maatregel is het per 1 januari 1987 uitslui ten van de hoogvermogende groep B-wagens. Dit seizoen worden geen nieuwe auto's meer toegelaten in groep B. Het gebruik van spoilers wordt ver boden evenals de toepassing van licht ontvlambare kunst stof-materialen als kevlar. Ver der worden de klassements proeven ingekort en moeten de auto's worden voorzien van een nieuw brandblussysteem. De Franse autocoureur Bruno Sa- by won zaterdag de rally van Corsica. LEIDEN - Jan van Zijp zorgde za terdagochtend in alle vroegte voor een valse start van de eerste Leidse triathlon. Bij het lossen van het startschot schoot de voorzitter van de jubilerende atletiekvereniging De Bataven, die de afwezige wet houder Tesselaar verving, zichzelf in zijn hand en werd vervolgens pijlsnel afgevoerd. Met zijn pijnlijk getroffen hand in het verband was Van Zijp op tijd terug voor de prijs uitreiking. Bij die gelegenheid merkte de adjunct-hoofdredacteur van deze krant, Ruud Paauw, op dat "we sinds enkele jaren weten dat de marathon niet meer de zwaarste beproeving is voor het menselijk li chaam. Tegenwoordig is dat de triathlon". Voor veel mensen is de ze tak van duursport, waarbij achtereenvolgens wordt gezwom men, gefietst en hard gelopen over variërende afstanden inderdaad een beproeving, maar vooral een uitdaging. Driehonderdtwintig deelnemers hadden zich ingeschreven voor dit sportieve evenement, dat was op-, gesplitst in een kwart en een acht ste triathlon, en door het jubileren de De Bataven werd georganiseerd in samenwerking met de wieler vereniging Swift Tour en de zwem- vereniging De Zijl. Dat de triathlon absoluut niet alleen bestemd is voor mannen, bleek uit de deelna me van een tiental vrouwen. Een sport voor iedereen dus, want naast een kleine groep toppers was het merendeel recreant voor -wie het volbrengen belangrijker is dan winnen. Het was dan ook geens zins verbazingwekkend dat enige deelnemers zich met 'gewone' fiet sen aan de start meldden om het drieluik te voltooien. Dat begon met één kilometer zwemmen, oftewel 40 banen. Voor de deelnemers was het door het schitterende weer aangenaam toe ven in het water. Veelal gadegesla gen door vrienden en familieleden legde iedereen op zijn i zwemafstand af. De recreanten be dienden zich veelal van de school slag en zwommen 'gewoon' in zwembroek, terwijl de snellere triatleten zich in pakken hadden gestoken, waarin zowel gezwom men, gefietst als gelopen werd. Verreweg de snelste was Leidenaar Hans Bouwmees ter. De 'kopman' van het Di Ar mando Sporto triathlonteam was reeds na 12.48 min uit het water en begon zodoende als eerste aan het fietsen. Tweeënveertig kilometers rondom Leiderdorp en een tien ki- lometerlöop brachten de achttien jarige junior tot een eindtijd van 2.13.08 die uiteindelijk goéd bleek te zijn voor een achtste plaats in het eindklassement. Dit tot volle tevredenheid van de snelste zwem mer, die zichzelf een plaats bij de eerste vijftien had toegedacht. Ook alle 'cracks' bevonden zich ondertussen op het parkoers. Één van hen was Ad Kempen. De ne- derlands kampioen junioren van vorig jaar kwam als één van de eer sten in aanraking met de onduide lijke aanwijzingen op het fietspar- cours. Kempen mistte een afslag en fietste vanaf dat moment een geheel andere route. Een beetje im proviseren was de jongen uit Ha- zerswoude wel toevertrouwd, zo dat ook Ad kempen uiteindelijk zwembad de Zijl, de finish van het fietsparcours, weer bereikte. Zijn race tegen de klok was echter wel verknald. Thomas Steenvoorden uit Noord wijk verknalde zijn wed strijd in het geheel niet. Met groot machtsvertoon bewees de Noord- wijker verreweg de beste regio- triathleet tc zijn cn tot de subtop van Nederland te behoren. Zijn eindtijd van 2.04.08 was goed voor opnieuw een overwinning. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Ineke Heer-Falster uit Voorburg in een tijd van 2.24.12. De mini-triath- lon ging over halve afstanden en werd gewonnen door respectieve lijk Frank Wiebes uit Mijdrecht en de Breukelse Carla Voorzend. Na afloop kon bij het opmaken van de balans van de eerste editie van de Leidse triathlon de conclu sie worden getrokken dat het voor al tijdens het fietsonderdeel be hoorlijk mis was gegaan. Niet al- leen raakten veel atleten het spoor bijster, maar er deden zich zelfs een paar ongelukken voor waarbij ten minstens één deelnemer met lichte verwondingen naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Een valste start dus van een evene ment waarbij de veiligheid van deelnemers te allen tijden voorop moet staan. RENÉ VAN DER HARST SCHIPHOL - Zonder te lopen, speelde Rob de Brouwer gistermiddag een hoofdrol in de derde internationale Schipholloop. De in België woonachtige baanatleet had vlak voor de start van de door Tonni Dirks gewonnen wegwedstrijd zijn financiële eisen zo hoog opgeschroefd dat zijn collega's zich verbaasd afvroegen of het De Brouwer soms "in de bol was geslagen". Organisator Theo Verbeek, toch al gekweld door late afzeggingen van Carlos Lopes en Charlie Spedding, had geen goed woord over voor de als kanshebber beschouwde De Brouwer. Verbeek: "Dit is pure chantage. Ik had een paar weken geleden een prijs met hem afge sproken. Op het laatste moment kwam hij daar op terug. Hij had ge hoord dat er voor andere atleten meer geld was uitgetrokken. Nou en? Michiel Schapers hoor je er toch ook niet over zeuren dat een sponsor voor hem maar zestig dui zend gulden wil uittrekken en voor Boris Becker zestig miljoen? Af spraak is afspraak, dit heeft niets meer met sport te maken". De Brouwer, die donderdag n^g een sterke indruk had gemaakt tij dens een internationale straten- loop in Essen, koos het afgelopen weekeinde voor een wedstrijd c tien Engelse mijl in het Brabantse Reusel. Verbeek daarover: "Dan ben je volgens my niet goed met je sport bezig, want dé wedstrijd van dit weekeinde werd hier gelopen. Met uitzondering van De Brouwer waren alle toppers aanwèzig. Klaas Lok merkte terecht op dat dit het officieuze Nederlands kampioen schap op de tien kilometer was". Een 'kampioenschap' dat ten prooi viel aan Tonni Dirks, die eer- d?..1»* fr» ypn?ssend LISSE - Wat Peter tien kilometer". Behalve voor de afwezige Rob de Brouwer en de verrassende win naar Tonni Dirks was er gistermid dag op het snelle en fraaie parkoers van de nationale luchthaven ook een belangrijke rol weggelegd voor Gerard Nijboer. De Europese ma rathonkampioen hield specialisten als Klaas Lok (vierde) en Marti Ten Kate (vijfde) op afstand en wekte met een derde plaats de indruk dat hij volledig hersteld is van zijn lies blessure. De atleet uit Overijssel bevestig de dat hij "heerlijk had gelopen", maar voegde daar meteen aan toe dat hij zich een week voor de mara thon van Amsterdam nog niet in topvorm voelt. Nijboer: "In ben in elk geval nog niet in staat om een tijd van 2.10 te lopen. Mijn voorbe reiding voor Amsterdam is door een griepaanval niet optimaal ge weest. Ik heb een aantal weken lo pen kwakkelen en ben daardoor een beetje in tijdnood gekomen. In elk geval ga ik in Amsterdam voor de winst lopen. Nu ik verzekerd ben van deelname aan het EK is de tijd niet belangrijk meer". De meeste concurrentie zal Nij boer zondag van de Polen Ryszard Misiewicz en Zbigniew Pierzynska en de Belgen Willy van Huyle- broeck en José.Ravijn krijgen. Vooral Van Huylebroeck is ge brand op de overwinning, die vórig jaar juist aan zijn neus voorbij ging toen hij vlak voor de finish op ad vies van de organisatie een omweg insloeg waarna zijn landgenoot Ra vijn in het juiste spoor werd gezet. JAAP VISSER Cor Lambregts (403) werpt tijdens de Schipholloop een blik op Tonni Dirks, terwijl Klaas Lok (links) en Marti ten Kate moeite hebben om het tempo te volgen. Rechts rukt Gerard Nijboer op met in zijn kielzog nationaal marathonkampioen Adri Hartveld. (foto anpi Noort er vond kwam niemand te weten. dMaSSnS taan, die zaterdag voor Z worp veldloopkampioen was geworden. De Brabander, die een tijd van 28 minuten en S0 seconden liep, schudde moeite Cor Lambregts van rich af. "^eikmg geen velden of wegen In tegenstelling tot Lambregts gribs?Xtem? to bii de®-- verwacht Dirks niet in aanmerking SnmïrW te komen voor uitzending naar de Europese titelstrijd in Stuttgart. De tien kilometer-limiet van 28.20 Trrs;aM»„1ii,iw«, a noemt de atleet van De Keien "niet Mtfnl f'm „ri"ir haalbaar". Lambregts, die in Rot- maar flÊuurl«k terdam nog 27 seconden verwij derd bleef van 'de marathon-limiet, hoopt op 30 mei tijdens een tien ki lometer-wedstrijd in Aken die prijs in aanmerking kwam wegens een geslaagde 800 meter, ■"«frfon Zo eindigde een middag atletiek met een prijsi niet letterlijk het water viel. Het had zo leuk kunnen worden. Peter jfan Noort die volgens de ju- i de EK-ploeg af te dwin- W eigen publiek de meest iprekende prestatie bij de man- levert, dat moet toch enig en- de thousiasme teweeg brengen. Welis waar mocht de prestatie van Ruud Wielart, de routinier van AV Haar- Stuttgart" Lam- lem' er ook ziJn <hÜ sprong 2.15 In dat geval weet ik nog h°°?> an vorig jaar kon hij met de- ik zal kiezen, de tien zelfde prestatie de bokaal in de wacht slepen, maar toen deed Van plaats gen. De Limburger wacht overigens nog altijd op een uitspraak Atletiekunie, die hem mogelijk als nog een startbewijs verstrekt de marathon bregts: niet wi kilometer of de marathon. Ik heb med de Kom en Wim Cools, die nu ver achterbleven". Ellsworth viel uiteindelijk niet in de prijzen, net zo min als de jeugdige Pel van der Kerkhoff. De veelbelovende alles- kunner van Hellas maakte vooral indruk op de 200 meter, waarop hij alle aanwezige senioren aftroefde met de enige tijd onder de 22 se- conden: 21.96. Sterke sprint Nu Elly van Hulst tot verdriet van de organisatie niet naar Lisse was afgereisd, wekte het geen ver wondering dat Krista Aukema de 800 meter op haar naam bracht. De tijd van de Sparta-atlete, 2.1 toeziend oog van Nelli Fiere-coo- man, die pas aanstaande donder dag in Leiden voor de Gouden Spi ke haar wedstrijdtenue aantrekt, knalde zij op de 100 meter: 11.76. Later deed zij het op de dubbele afstand dunnetjes over. De elektro nisch geklokte 24.25 kwam net als haar 100 metertijd tot stand met een vleugje teveel rugwind, maar dat deerde niemand. Verbaasd was de stevige concur rente van wereldrecordhoudster Fiere niet over haar klinkende overwinningen. "Ik heb veel steun aan Nelli en aan trainer Henk Kraaijenhof. Dat is wellicht de sleutel tot deze successen" ver klaarde Derby na afloop. Fiere was niet slecht voor de tijd van het voegde daaraan toe dat ook zij zich jaar, zeker niet gezien de geringe concurrentie die zij ondervond. Toch was volgens velen niet zij, maar haar clubgenote Martha Der by de vrouw van de middag. Onder haar traingingsgenote optrekt. "In Leiden reken ik op spannende duels tussen ons en op een perobn- lijk record voor Martha" voorspel de Fiere vlak na de 100 meter van Derby, waarbij zij in het midden liet op welke afstand dat record zou kunnen worden behaald. Gediskwalificeerd Behalve topatleten kwamen in Lisse ook gehandicapte atleten op de baan, een initiatief van de orga nisatoren dat veel bijval oogste. Zelfs integratie bleek mogelijk: de gehandicapte hoogspringer Bert Bottermanne kon zich met één been rechtstreeks meten met de sterkste springsters, van wie Ella Wijnants van Sparta met 1.76 dit onderdeel won. Slechts zes centi meter minder hoog sprong stree- katlete Esther Schouten, die daar mee de derde plaats voor zich op eiste. Voor de meerkampster van AV Holland vormde dat het begin Van een gedenkwaardigemiddag. Op PORT ELIZABETH (AFP) - De 22-jarige student Zithulele Sin que is zaterdag in Port Eliza beth Zuidafrikaans kampioen geworden op de marathon. Hij liep de 42,195 kilometer in 2 uur 8 minuten en 4 seconden. Slechts drie atleten waren ooit sneller. De Portugees Carlos Lopes liep vorig jaar in Rotter dam 2.07.12 en is daarmee we reldrecordhouder. De Brit Ste ve Jones heeft 2.07.13 op zijn naam staan en de Australiër Robert de Castella 2.07.51. De elfde editie van de mara thon van Parijs is gisteren ge wonnen door Achmed Saleh uit Djiboeti in een matige tijd van 2 uur 12 minuten en 33 se conden. In München zegevierde de Hongaar Istvan Kerekjarto in 2.17.49. Zijn landgenoot Zoltan Kiss finishte drie seconden la ter. Vorig jaar was het verschil in Enschede nog geringer. Toen passeerden de twee Hon gaarse atleten de streep hand in hand. de 100 meter horden reikte zij met behulp van een pikstart tot een tweede plaats in 14.32, haar tweede persoonlijke record op één mid dag. Voor Schouten gold zaterdag echter "drie is teveel", want op de 200 meter werd zij na twee valse starts uit de strijd genomen. Verdere verrichtingen van stree- katleten: John van Loon (Spar taan) 6.73 ver. Nico yan Noort (Spartaan) 45.55 discus en 12.89 ko gel, 3000 meter: Jan Laan (Spar taan) 8.25.30, Han van Voorten (Ba taven) 8.46.83, John van der Zwet (Spartaan) 55.53 op 400 meter hor den, Coen Rosdorff (Spartaan) 12.98 hinkstap, Eric Taal (Holland) 11.47 op 100 meter. Gemma Oude Velthuis 12.80 op 100 meter, pols- hoog: Arjan de Haan (Holl) 4.00, Tom de Koning (Spartaan) 3.90, Vincent van Stijn (Spartaan) 1.90 hoog. TIM BROUWER DE KONING JARAMA (EFE/SID) - Wayne Gardner heeft gisteren de Grote Prijs van Spanje, de eerste in de strijd om het wereldkampioen schap voor motorrijders, in de 500cc-klasse gewonnen. De Au straliër bleef de Amerikaan Eddie Lawson en diens landgenoten Mi ke Baldwin en Randy Mamola voor. Wereldkampioen Freddie Spencer viel in de veertiende ron de uit met een geblokkeerde ach- terrem. De Nederlanders Boet van Duimen en Henk van der Mark, respectievelijk vijftiende en der tiende, speelden een onderge schikte rol. Ook Hans Spaan en Theo Timmer, tijdens de training zaterdag nog bij de eerste tien in de 80cc, belandden niet in de top van het klassement. Net als Henk van Kessel kwam Spaan ten val. Dave Strijbos heeft in Genk voor het tweede achtereenvolgen de jaar de 125cc-motocross om de Grote Prijs van België gewonnen. Het betekende zijn zevende Grand- Prixoverwinning in drie jaar. Strij bos voert na vier wedstrijden het WK-klassement aan voor kam pioen Vehkonen. De Fin ging on deruit in de tweede manche en klasseerde zich als 28ste. De Ne derlander John van den Berk won in Genk de eerste manche en kreeg in de tweede reeks op kop liggend een lekke band. Hij haalde nog op tot de zevende plaats, maar dat was niet voldoende voor de eerste winst in een GP. Kees van der Ven boekte zijn eerste zege in de 500cc-klase moto- cross. Op het zandcircuit van Vim- merby was hij de beste in de Grote Prijs van Zweden. In het WK-klas sement klom Van der Ven naar de vierde plaats. Gert-Jan van Doorn versterkte gisteren in Villars zijn positie in de WK-strijd in de 250-cc klasse. De Nederlander viel in de eerste man che van de GP van Frankrijk welis waar uit, maar won het tweede on derdeel. De Fransman Vimond bleef leider in het algemeen klasse ment. De 21-jarige motorrijder Ri chard Schilder uit Tuitjenhorn is gisteren tijdens nationale wegwed strijden in Zand voort verongelukt. Bij de standaard 750cc vier- taktklasse kwam hij in de eerste ronde van de tweede manche ten val. Op weg naar het ziekenhuis overleed Schilder, die pas zijn startbewijs had gehaald. geen echte voorkeur, hoewel mijn Noort met mee Een andere topper, hart op dit moment uitgaat naar de Allan Ellsworth, had zaterdag de pech op een ongebruikelijke af stand, de 300 meter, uit zijn slof te schieten. Zelf dichtte hij zich wel kans toe op de eindoverwinning met zijn moeilijk op zijn waarde te schatten tijd van 33.99. "Het had nog sneller kunnen gaan als mijn broer Armand zich tijdens het inlopen niet zou hebben geblesseerd" treurde de jongste van de twee atleten van AV Haar lem: "Van hem heb ik op deze af- stand meer te duchten dan van Ah- SEGOVIA (ANP) - Robert Millar zege behaalde. Belangrijker mag zaterdag de purperrode lei derstrui in de Ronde van Spanje zijn kwijtgeraakt, de Schot wordt de karavaan toch beschouwd als conden sneller t evenwel de achterstand op Alvaro Pino, de 29-jarige kopman van de ploeg van Minguez. Pino was 41 se- de grootste kanshebber op de eind zege in de Vuelta. Zeker na de twaalfde etappe van gisteren over vier bergtoppen, waarin Millar geen tijd verloor op de nieuwe aan voerder, de Spanjaard Alvara Pino. i de leiders trui over met 33 seconden sprong. In de ploeg Post leefde na de tijd rit de vrees dat Millar bij de verde diging van zijn trui teveel gegeven hebben en daarvoor Met de koninginnerit door de Sier- de 258 kilometer lange rit tussen i Nevada in het verschiet wordt Valladolid en Segovia zou moeten de 33 tellen achterstand van Millar door de ploeg Post als een uitste kende springplank gezien voor de boeten. Die vrees kwam niet uit. Vooral niet omdat de aanvalslust de karavaan gisteren na de definitieve machtsovername in de re inspanningen in de voorgaande Spaanse ronde. Millar schoot zaterdag in de 29,6 kilometer lange tijdrit rond Valla- de sprint dolid tekort. De Schot maakte vijf, die geen gebruik van het moderne, su persnelle materiaal. Zijn verlies dagen op een laag pitje stond. Raimund Dietzen uit Trier won an een kopgroep van voorsprong van 25 se conden had op het peloton. Acacio da Silva won het kam de rit tegen het uurwerk bedroeg pioenschap van Zürich. De Portu- de streep 1,0! Charly Mottet, die zijn tweede rit- GRONINGEN (ANP) - Voor de Nederlandse amateurwieler- 'ploeg is de Pijl van het Zuiden in Luxemburg het alternatief voor de Oosfeuropese Vredeskoers. Bondscoach André Boskamp heeft zaterdagavond besloten met de voor de Vredeskoers ge selecteerde renners naar de Lu xemburgse etappekoers te gaan. Boskamp en de wielrenunie net als de Italiaanse ploeg wilden niet naar de op 6 mei in Kiev star tende Vredeskoers wegens het stralingsgevaar door de brand in de kerncentrale in Tsjernobyl. Rob Harmeling, zaterdag win naar van de A-klassieker de Ron de van Overijssel, Tom Cordes, Gerrit de Vries, Arjan Jagt, Eddy Schurer en John Talen reizen morgen naar het groothertog dom, waar de Pijl van 7 tot 10 rhei wordt gehouden. AMSTERDAM - De Randstad Re gatta, die het afgelopen weekend op de Amsterdamse Bosbaan werd afgewerkt stond voor de vader landse roeitop in het teken van de selectie. Over twee weken worden in Essen grote internationale wed strijden gehouden en de roeibond wil daar een eerste indruk krijgen van de kracht van de huidige top. De afgelopen maanden stonden di verse tests voor de toproeiers op het programma om een zo volledig mogelijke indruk te krijgen. Een van de eerste van die tests kon van wege ijs geen doorgang vinden. Derhalve diende de Randstad Re gatta voor aanvullende informatie te zorgen. Door genoemde reden was het optreden van Ronald Florijn bij de boordroeiers onverwacht samen met zijn partner Steven van Gro ningen won hij gedecideerd de stuurmanloze twee. Tweede achter het Leythe-duo werden Wessel en De Widt van Njord op tien secon den. Triton werd derde, terwijl de ploeg van Proteus-Eretes, vorige jaar de snelste in dit nummer, op 15 seconden binnenkwam. Florijn en Van Groningen bezet ten ook de slagplaatsen in de twee de experimentele bondsacht, die slechts een seconde behoefde prijs te geven op de eerste selectieploeg. Daarmee gaf met name Ronald Florijn zeer nadrukkelijk zijh visi tekaartje af in het boordroeigebeu- Jarenlang opereerde Florijn met succes in het scullersveld. Twee maal won hij de skifhead, twee maal de Nederlandse titel en in 1983 zelfs de Hollandbeker. Mede door deze prestaties kwam de Ley- the-skiffeur op de voorlopige no minatie voor de Olympische Spe len in Los Angeles. De Leidse roeier redde het echter niet en ook het na-Olympische jaar was verre van succesrijk. Daarop besloot Florijn zijn niet geringe capaciteiten te ontplooien in het momenteel wat zwakker be zette boordroeien. Zijn twee-zon der partner werd Steven van Gro ningen, van oorsprong boor- droeier, maar op de O.S. en de we reldkampioenschappen in Haze- winkel in de dubbelvier. Het eerste optreden van dit tweetal werd een Voorlopig zal het hierbij blijyen, omdat de onlangs afgestudeerde Van Groningen trouwplannen heeft met de Roemeense Olympi sche skifkampioene Valeria Racil- la. De plannen nopen hem regel matig naar Roemenië te reizen, hetgeen zijn direkte roeitoekomst onzeker maakt. Op tijd heeft hij Florijn geholpen aan een plaats in de voorlopige equipe; in Essen zal Florijn starten in de acht. Op de tweede dag zal dat zijn met de Njordroeiers Wessel, De Widt en Algie. Op zaterdag zal de helft van de Varsity-winnaar uitkomen in de gestuurde vier, samen met de hal ve Laga-vier De Vries/Kam. Een en ander was het resultaat van einde loze besprekingen met alle betrok ken coaches en de technische lei ding van de bond. Lang niet ieder een was uiteindelijk tevreden over de afloop van de met name door Njord sterk gevoerde onderhande lingen. Dat zou weieens kunnen leiden tot terugtrekkingen uit de ploeg en het zelfstandig formeren van nieuwe boten. Ver van alle selectieproblemen streed het overgrote deel van de deelnemers gewoon om de medail les. Joost Bronswijk won wederom in de lichte skif met ruime voor sprong. Njordsuccessen waren er ook in de lichte overgangsklasse vier, de dames overgangsklasse vier en de stuurmanloze vier. Bij de achten wonnen de Leidse stu denten de dames beginnelingen acht en de lichte beginnelingen acht. Willem Drayer van Asopos-De Vliet werd met een door de bond geselecteerde lichte vier zonder stuurman tweede en zal over twee weken in Essen starten. Martijn Blansjaar werd in de skif tot 16 jaar tweede. Eenzelfde resultaat be haalde hij met Jaap Krijtenburg in de dubbeltwee tot 18 jaar. Zeer waarschijnlijk is dit resul taat voldoende om over drie weken met de Nederlandse juniorenploeg af te reizen naar het zuid Duitse Breisach. JAN KLERKS.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21