Feyenoord is trek zéér in Ajax gelooft in toekomst Meesterwerk Gullit Door bierfles geveld Scores in profvoetbal Nyilasi niet mee PAGINA 14 SPORT MAANDAG 5 MEI 1986 BERKEL (ANP) - De wedstrijd in de vierde klasse D van het dis trict West 2 tussen TOGB en Hillegersberg is gisteren na 59 minu ten bij de stand 1-2 gestaakt. De Rotterdamse scheidsrechter Van Santvliel had even daarvoor een aanval van de Berkelse ploeg, die zich bij een zege kampioen mocht noemen, afgefloten wegens buitenspel, geconstateerd door de Hillegersberg se clubgrensreehter Rinus van Galen. Diens waar- nemening werd door een aanhanger van de thuisclub zozeer in twijfel getrokken, dat hij een bierfles naar 's mans hoofd slingerde. Nog welgemikt ook, want Van Galen liep een bloedende hoofd wond op en was even buiten kennis. De boosdoener kon door de politie worden gearresteerd. Het incident had echter zodanige emotionele gevolgen, dat de arbiter het raadzamer achtte het duel te slaken. Eredivisie Go Ahead Eagles AZ'67 l i (0-1). 35 Lens 0-1. 84. Voskamp 1-1. Scheidsrechter: Hobé; toeschouwers: 2000. Fortuna S - Ajax 1-4 (0-2). 13 Van 't Schip 0-1.44. Mühren 0-2,49. Bosman 0-3. 85. Rijkaard 0-4. 87. Linford 1-4. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers: 9000. FC Den Bosch - FC Twente 2-1 (1-1). 30. Scholten 1-0. 44. Hil! 1-1. 80. Stein- mann 2-1. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers 3800. VVV - NEC 0-3 (0-0). 73. Van Ros- sum 0-1,88. Hoekman 0-2,90. Aalbers 0-3.Scheidsrechter: Bakker; toe schouwers: 5500. Roda JC-PSV 1-4 (1-3). 4. Hofman 1-0. 15. Gullit 1-1. 24. Gullit 1-2. 51. Lokhoff 1-3, 73. Thoresen 1-4. Scheidsrechter Thomas, toeschou wers: 9000. Heracles FC Groningen 0-4 (0-2). 31. De Koek 0-1, 43. Houtman 0-2 (strafschop), 67. Huizingh 0-3, 81. Houtman 0-4. Scheidsrechter: Ban- net. Toeschouwers: 2500. Haarlem - Sparta 1-2 (0-0). 80. Eller man 0-1, 85. Keur 1-1, 86. Lengkeek 1-2. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toe schouwers: 1200. Gele kaart: Wijn berg (Sparta). ft, utreeni - tAvcisior0-0. Scheids rechter: Van Vliet; toeschouwers: 2500. Gele kaart: De Leeuw (Excel- Feyenoord - MVV 1-2 (0-0) 58. Van Mierlo 0-1, 61. Van de Luer 0-2, 84. Hoekstra 1-2. Scheidsrechter: De Munnik, toeschouwers: 6700. Gele kaart: Been (Feyenoord) Eerste divisie De Graafschap Vitesse 0-1 (0-0). 66. Schouwenaar 0-1. Scheidsrechter: Slikkerveer, toeschouwers: 4000. Geel: Trentelman (De Graafschap). Legrand (Vitesse) Wageningen - Lm men Z-U iu-u». io. Van der Pol 1-0, 78. Lupardij 2-0. Scheidsrechter: Overkleeft, toe schouwers: 1000 Volendain - FC Den Haag 3-3 (2-3). 6. Fijent 1-0, 17. Boere 1-1, 19. Boere 1-2,32. Lambert 2-2,41. Boere 2-3, 90. Klepper 3-3. Scheidsrechter: Bult huis, toeschouwers: 4000. Geel: Zwarthoed (Volendam), Boere, De Vroedt (Den Haag). NAC - RBC 3-4 (2-1), 5. Van Dongen 1-0, 24. Nelemans 2-0, 31. Van der Laan 2-1,48. Nelemans (strafschop) 3- 1, 50. Voets 3-2, 55. Johan Molenaar 3-3, 90. Martin Molenaar 3-4. Scheids rechter: Dolstra. Toeschouwers: 2450. SVV - DS'79 0-0. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 2000. Heerenveen - Telstar 0-1 (0-0), 61. Schaap 0-1. Scheidsrechter: De Vrie- (Telstar). Veendam - PEC Zwolle 6-2 (4-1), 6 Kamstra 0-1, 26. en 38. Boy Nijgh 1-1 en 2-1,42.45. en 57. Redmeyer 3-1,4-1, 5-1, 58. Boy Nijgh 6-1,76. Foeke Booy 6-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 5300. Eindhoven - Cambuur 2-0 (1-0), 41. Vreven 1-0,86. Maas 2-0. Scheidsrech ter: Reijgwart. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: De Haan (Cambuur). Bij zonderheid: duel veertig minuten ge staakt wegens onweer. Helmond Sport - Willem 2 2-0 (1-0), 31. Landsbergen 1-0, 84. Van Tilburg 2-0. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 1800. Gele kaarten: Van Gils en Hoofs (Willem 2). Bijzon derheid: duel dertig minuten gestaakt wegens onweer. Bij degradatie-kandidaten ROTTERDAM (GPD) - Mario Been kon het na de wed strijd eigenlijk nog niet geloven. Bij zijn rentree na twaalf weken had hij vol verbazing om zich heen gekeken naar wat zijn collega's van Feyenoord aan het doen waren. Hij was zich „rot" geschrokken van de instelling van de Rot terdamse voetballers in de ronduit schandalige vertoning tegen MW (1-2). „Aan de kant dacht ik al die tijd dat het allemaal nog wel meeviel, maar in het veld heerst alleen maar lam lendigheid en besluiteloosheid", oordeelde de net van een menis cus-operatie herstelde middenvel der, die in de tweede helft was in gevallen. „Het is echt een zooitje, een ander woord heb ik er niet voor. Dat wordt een drama als we straks Europa in moeten". Vermoedelijk beseffen zijn ploeggenoten dat ook, want ze doen alle mogelijke moeite om de plaats die recht geeft op Europees voetbal alsnog te verspelen. Dat zal wel niet meer lukken, maar de ma nier waarop de formatie door de slotfase van de competitie zwalkt doet het ergste vrezen voor de na bije toekomst. De Rotterdamse ploeg heeft nog maar een paar fans over en dat zijn niet eens toeschou wers (want die mijden de Kuip steeds meer), maar vakgenoten. De degradatie-kandidaten van de ere divisie hebben Feyenoord uitge roepen tot hun grote favoriet. Na VW (voor de winterstop), NEC en Excelsior, kon gistermid dag ook MW de vruchten innen van de apathie die de spelersverza meling van Ab Fafié in de greep heeft. „Bij die club zijn punten te halen", had Bert van Marwijk al voor de reis naar Rotterdam geroe pen en zelfs met een volkomen ver brokkeld team, was MW daar op vallend gemakkelijk in geslaagd. Hoewel het ook binnen de Maas trichter club als vanouds rommelt en Van Marwijk, Busk. Van de Poppe, Van de Boogaard en Van Mierlo al te horen kregen dat ze weg moeten of weg mogen, waren de bepaald niet optimaal gemoti veerde degradatiekandidaten hon derd procent beter bij de les dan hun veel te duur betaalde tegen standers. Het werd beloond met treffers van Van Mierlo en Van de Luer, waarna Hoekstra de uitge bluste Feyenoorders met zijn te gentreffer nog teveel eer bezorgde. „Ér lopen waarschijnlijk een paar miljonairs bij, die hun geld heel gemakkelijk kunnen missen", sneerde Ab Fafié naderhand, „want sommigen spelen toch voor 1000 gulden per punt". Het is voor zijn spelers kennelijk geen enkele motivatie, want ze zijn al een paar weken niet meer vooruit te bran den. Natuurlijk is er een excuus: Feyenoord wordt achtervolgd door blessures. Gisteren moesten Wijn- stekers, Duut, Troost, Rep en Ling verstek laten gaan, wegens licha- melijke kwetsuren. Op Tahamata na zijn de anderen mentaal zo aan geslagen dat ze de indruk maken zelfs niet meer van een elftal lan taarnpalen te kunnen winnen. Dat Sörensen, bij gebrek aan be ter weer eens ingezet, slecht speelt, hoeft Feyenoord niet te verontrus ten, want die kan vertrekken. Maar dat jongens als Molenaar en Ba- rendse het laten afweten is wel zorgwekkend, want dat zijn de voetballers met wie ze in de Kuip ook volgend jaar door moeten gaan. „Dat die nu ook wegvallen is toch een teken aan de wand voor de toekomst", stipte de vertrek- kende Fafié, overigens zonder leedvermaak, ten overvloede aan. j Die toekomst gaat er met de De '23' van Brazilië RIO DE JANEIRO (Reuter) - De Braziliaanse bondscoach Tele Santana heeft een speler teveel op- genomen in de selectie voor de eindronde van het wereldkam- pioenschap voetbal. Santana nam de voorzorgsmaatregel omdat een blessure de beschikbaarheid van middenvelder Cerezo van AS Ro- ma dubieus maakt. De Braziliaanse selectie bestaat uit: doel: Leao (Palmeiras). Victor (Flumincn- se). Carlos (Corinthians) achter: Edson (Corinthians). Leandro (Fla- mengo), Oscar (Sao Paulo), Julio Cesar (Guarani), Mozer (Flamengo). Edinho (Udi nese). Junior (Torino), Branco (Fluminen- lo). Socrates (Flamengo). Falcao week donkerder uitzien voor Feye noord. Met het teruglopen van de publieke belangstelling stijgen de verliezen en verminderen de kan sen op de zo noodzakelijke aanko pen. Het bestuur moet aan het ein de van het seizoen sowieso met de pet rond en er bestaan dan wel plannen tot het oprichten van een sponsorcommissie, maar van een concrete geldstroom naar de club toe is nog geen sprake. Het maakt de positie van de Rotterdammers op de transfermarkt even kwets baar als in het veld. Voor de vorm wordt er alvast on derhandeld. maar een overgang van René Hoffman is afgeketst op diens persoonlijke eisen, voor Jos Daerden heeft ook het door PSV kapitaalkrachtig gemaakte Ajax belangstelling, een transfer van Ruud Heus hangt af van het be drag dat AZ vraagt en spits Gil- haus van Den Bosch schijnt ook al te pittige financiële verlangens te koesteren. Het zou dus best eens kunnen zijn dat Feyenoord aan het einde van dit seizoen, op een paar 'klein tjes' na, compleet met lege handen staat. Mario Been huivert al bij de gedachte alleen. „Ik zie ons al met dit elftal tegen Barcelona aantre den. Ik moet er niet aan denken". PAUL DE TOMBE 'Het komt echt in orde' SITTARD (GPD) - Het optimisme voor het nieuwe sei zoen overtreft bij Ajax tot nu toe royaal het aantal aanko pen. Hoewel de Amsterdamse club achtereenvolgens Van Tiggelen (Anderlecht) en het duo Koeman/Vanenburg (PSV) door de vingers zag glippen en alleen Wouters van FC Utrecht heeft kunnen aantrekken, roepen bestuur en technische leiding om het hardst dat Ajax er straks in kwa liteit 'beslist' niet op achteruit zal gaan. Het gebaar van Kenny Dalglish spreekt voor zich: een goal én een titel. Na de opvallend simpele ning van 4-1 op Fortuna Sittard, dat in geen enkel opzicht duidelijk wist te maken dat het opnieuw 'Eu ropees' wil voetballen, ging tech- nisch-directeur Johan Cruijff zelfs zover dat hij een „stuk sterker Ajax" in de volgende competitie in het vooruitzicht stelde. „De ver vangers, die ik in mijn hoofd heb zijn goed tot zeer goed. Daarom ben ik echt niet somber gestemd. Ik ben trouwens niet iemand die de tweede viool wil spelen. Over een dag of veertien zijn we rond". Cruijff werd in de rug gedekt door voorzitter Ton Hamsen, die eventuele 'pessimisten' onder de journalisten een hart onder de riem stak met de opmerking: „Het komt allemaal in orde met Ajax, maak je maar geen zorgen". En passant presteerde hij het om het vertrek van Vanenburg en Koeman naar Eindhoven in zyn en Ajax' voor deel uit te leggen: „Het is echt geen verlies dat ze weggaan. Ze zijn al leen nuttig als ze beschermde spe lers zijn. In dienst van andere voet ballers kunnen ze het niet". Wat Vanenburg betreft heeft de landskampioen (nog altijd) er dit ïoen vrijwel nooit een geheim i gemaakt dat hij in de uitver- LONDEN (Rtr) - Kenny Dalglish, een voetballer met een ongekende rij successen achter de naam, heeft ook zijn eerste prijs als manager verdiend. Zaterdag veroverde Li verpool, de werkgever van de Schotse speler-manager, het kam pioenschap van Engeland door een zege van 1-0 bij Chelsea in Londen. De 34-jarige Schot, die honderd keer in het nationale team speelde, smaakte bovendien het bijzondere genoegen zelf de winnende treffer de produceren. Het betekende voor Liverpool de achtste titel van de laatste elf sei zoen, waarin de club onder leiding van Shankley, Paisley en nu Dalglish de Engelse en Europese top beheerst. De geschiedenis van de Reds telt nu zestien landskam pioenschappen. Voor Dalglish was zaterdag hele maal een bijzondere dag, omdat zijn oude club, Celtic, in Schotland ook de nationale titel veroverde. Dat gebeurde op basis van een be ter doelsaldo, want de ploeg uit Glasgow eindigde gelijk in punten met Hearts. Op de laatste speeldag verspeelde Hearts door een 2-0 ne derlaag bij Dundee zijn riante uit zicht op de eerste titel sinds 26 jaar. De strijd om het landskampioen schap van dit jaar in Engeland, de spannendste sinds jaren, werd door Liverpool al evenzeer op de 42ste en laatste speeldag beslist. Daarvoor moest de ploeg van de Merseyside winnen van Chelsea, want de winnende concurrenten West Ham en Everton, de lands kampioen van vorig jaar, waren bij een misstap van Liverpool in Lon den toch nog langszij gekomen. Dalglish schoot in Londen in de 23ste minuut raak en daarna hield doelman Grobbelaar de zaak voor Liverpool gesloten. Voor Dalglish wacht zaterdag, in de Cup-final te gen Everton, nog een bijzondere taak. De Engelse beker, voor Brit- ten de belangrijKste Uoiee die er bestaat, ontbreekt nog in de prij- zenkast van de Schotse voetballer. In de tweede divisie was Nor wich, de club van de Amsterdam mer Dennis van Wijk, al zeker van promotie. Zaterdag voegden Wim bledon, negen jaar geleden pas in de league terecht gekomen, en Charlton zich bij de promovendi. West-Duitsland Bayern München behaalde zater dag de 'dubbel' met t J"u ondubbel zinnige overwinning van 5-2 op VFB Stuttgart in de finale om de Westduitse beker. Een week na hun negende landskampioenschap kwamen de Zuidduitsers in het be zit van hun achtste DFB-bokaal in een duel, waarin zij in alle opzich ten beter waren dan de Stuttgar- ters. De winst was een leuk af scheidscadeau voor de naar Mona co vertrekkende Sören Lerby. Internatibnal Matthaus veroor loofde zich zelfs voor de ruim 76.000 toeschouwers in het West- berlijnse Olympia-stadion van elf meter te missen. Drie doelpunten van Wohlfarth en twee 'beauties' van Michael Rummenigge deden die fout echter vergeten. Pas bij 4-0 scoorde Buchwald voor Stuttgart. Klinsmann maakte in de slotfase, toen Bayern al lang in feeststem ming verkeerde, 2-5. België Met Bayern München als voor beeld veroverde Club Brugge za terdagavond de Belgische voetbal beker. De club van trainer Henk Houwaart versloeg stadgenoot Cerkel met 3-0 na een ruststand van 1-0, het eerste succes in een seizoen dat ook nog de landstitel en daarmee de 'dubbel' kan ople veren. Ruim 28.000 toeschouwers zagen de tot de Franse Mexico-groep be horende Papin twee keer van elf meter scoren. Wellens maakte in de slotfase het derde doelpunt. De Belgische international Jan Ceule- mans was evenwel de uitblinker. Met een ongekende ijver was hij voortdurend aanspeelbaar en for ceerde hij de twee strafschoppen, waaruit Papin raak schoot. Morgen speelt Club, dat voor de vierde keer de bekerfinale won, in het eigen Olympiastadion tegen ti telhouder Anderlecht de tweede beslissingswedstijd om het lands, kampioenschap. Het eerste duel eindigde in 1-1. KERKRADE (GPD) - De eerste twee doelpunten nam h(j zelf voor zijn rekening, aan de andere PSV- treffers ging gaaf voorbereidend werk van hem vooraf. Ziedaar het meesterstuk van Ruud Gullit bij Roda JC-PSV (1-4). Op het zonnige Kaalheide onderstreepte hij nog eens momenteel Nederlands beste voetballer te zijn, die in geen enke le Europese topploeg zou mis staan. „Als spits en als libero", prees Jan Reker naderhand zijn aanvoerder, „is er nergens een be tere te vinden. Zoveel kracht en dreiging gaat er van hem uit". Ruud Gullit is ook zo ongeveer de enige in dit land die een wed strijd in zijn eentje kan beslissen. Dat ondervond gistermiddag Roda JC, dat eerder dit seizoen nog ge makkelijk de baas bleef over Ajax en Feyenoord, maar dat nu angstig in zijn schulp kroop zodra Gullit aan de bal was. Grassi, zijn bewa ker voor de rust, en Hanssen, die in het tweede part de ondankbare taak mocht overnemen, misten de durf en het fanatisme om het de ve dette lastig te maken en verloren daardoor nagenoeg elk persoonlijk duel. „Waar je hem ook neerzet", refe reerde Reker aan de glansrol die Gullit in het diepe zuiden vertolk te, „hij is gewoon de beste. Door blessures van McDonald en Van der Gijp stond hij eigenlijk voor nood voorin". Net zoals vorige week tegen Heracles, toen hij ook PSV nog één punt van de titel al goed was voor drie doelpunten. „Je kunt ook zeggen dat het een deugd is", vulde Guus Hiddink la ter aan, die er nooit een geheim van heeft gemaakt dat hij Gullit het liefst in de punt van de aanval ziet. „Goeie voetballers zie ik nu een maal graag voorin", liep hij alvast vooruit op het volgende seizoen. Met de komst van Koeman naar Eindhoven krijgt Hiddink alsnog zijn zin, waar PSV eerder vergeefs lonkte naar Metgod en Nielsen. Met de transfers van Vanenburg en Koeman is de koopwoede in Eind hoven echter nog niet ten einde. Dat mag althans worden opge maakt uit de woorden van Hid dink, naar wiens idee „een poetser op het middenveld" een pure noodzaak is. „Die kan van buiten komen", hield hij zich op de vlakte, „maar we kunnen ook intern wat gaan schuiven" Die denkwijze werd gistermiddag mede beïn vloed door het spel van Van de Kerkhof, die tegen Roda JC aller minst de indruk wekte aan het eind van zijn latijn te zijn. Deson danks wil PSV geen risico lopen en blijft het op zoek naar een stand-in voor de Helmonder. „Voorlopig maken we echter even een pas op de plaats", rea geerde Hiddink op de spectaculai re aankopen, waarmee een totaal bedrag is gemoeid van meer dan drie miljoen gulden en die Ajax volledig in het verkeerde keelgat is geschoten. Tot grote ergernis van Hans Kraay, die in Kerkrade ver bitterd inhaakte op het tumult dat de twee transfers heeft veroor zaakt. „Jarenlang heette PSV kleinburgerlijk en provinciaal. Maar nu we het wel groots aanpak ken is het ook niet goed. Ik had echt gedacht dat er in dit land iets volwassener gereageerd zou wor den", gaf Kraay een sneer in de richting van Ton Harmsen en de zijnen. Toch was PSV de aartsrivaal uit Amsterdam gistermiddag dank baar. „We hadden vanmiddag graag kampioen willen worden", probeerde Reker even, nadat al ver tevoren stond dat Ajax een paar ki lometer verderop geen kind had aan Fortuna, „maar de penning meester niet. Misschien is het ook wel het beste om dat thuis te wor den". Een kampioenschap op Kaalheide, waar Ajax vorig jaar eveneens de titel greep, zou vanwe ge het karakter van deze dag zon der festiteiten zijn verlopen. Zater dagavond in Eindhoven, waar een punt tegen Go Ahead Eagles al vol doende is voor de landstitel, kan het feest in alle hevigheid losbar sten. En dat danken de Brabanders dan voor een niet gering deel aan de inbreng van Ruud Gullit, die er gistermiddag ook voor zorgde dat een vroege achterstand (subliem doelpunt van de aartsgevaarlijke en door Feyenoord begeerde René Hofman) nog voor de rust werd omgebogen in een voorsprong. Eerst verlengde hij een vrije trap van Van de Kerkhof met het hoofd, op slag van rust bewees Gullit zijn grote klasse door de manier waar op hy voor 1-2 zorgde. Zes minuten na de rust was het definitief gedaan met het door de schorsing van Daerden defensief aangetaste Roda JC. Op rechts sprintte Gullit Hanssen eruit en de poneerde hy de bal op het hoofd van Lokhoff: 1-3. Vanaf dat mo ment gaf het „zwalkende schip", zoals Frans Körver de ploeg na af loop karakteriseerde, zich defini tief over en zag het zelfs geen kans de nonchalance bij PSV af te straf fen. Nog een keer bewees Gullit zijn grote klasse met een loepzui vere pass op Amesen, uit wiens voorzet Thoresen simpel kon sco ren doordat Gullit bij de eerste paal de weg voor de Noor vrij maakte: 1-4. koop zou worden gedaan, al ver klaarde met name Cruijff enkele weken geleden nog dat hij de Utrechter toch wel wilde behou den. Voor Koeman is Ajax echter door het stof gegaan, zodat het nu uiterst vreemd aandoet dat ook hij een trap na krijgt. Het duidt er op hoezeer Ajax teleurgesteld is door het besluit van de libero om voor een jaarsalaris van 7 ton (twee keer zoveel als in 'De Meer') te verkas- Het verklaart ook waarom vrij dag zoveel druk werd uitgeoefend op John Bosman om in ieder geval het contract van deze speler te ver lengen. Zou ook hij zijn uitgevlo gen dan was de paniek bij Ajax on getwijfeld uitgebroken en was het heel wat moeilijker geweest om blufpoker te spelen, zoals dat giste ren leek te gebeuren. Waar Ajax de versterkingen vandaan moet halen is immers onduidelijk. De namen zijn genoemd van Daerden van Ro da JC en Suvrijn van Fortuna S., maar beide suggesties kunnen nauwelijks serieus worden geno men, wil Ajax althans in Europa wat terreinwinst boeken. „En dat wil Ajax", aldus de naar zijn vorm zoekende topscorer Van Basten, die enerzijds vaststelde dat „Ajax door het weggaan van Van enburg en Koeman een paar klap- pies heeft opgelopen", maar ander zijds „blij is dat Bosman is geble ven". Dat wil zeggen „blij voor Ajax". Toen Van Basten naar de sa menwerking met zijn collega-spits werd gevraagd bleek namelijk dat hij het eenmansbedrijf in de punt van de aanval liever had voortge zet: „Op zich kan ik wel goed met hem spelen, maar het.is nou een maal zo dat als hij naast me komt staan dat dan de ruimte voor mij heel wat kleiner wordt. Ik moet me steeds kunnen bewegen. Dan kom ik goed uit de verf, maaivmet John erbij is dat een stuk moeilijker". Omdat van een goede taakverde ling nog lang geen sprake is werk ten Van Basten en Bosman in Sit tard zodanig langs elkaar heen dat Van Basten al gauw met zichzelf in de clinch lag en de indruk wekte een voorschot op zijn vakantie te hebben genomen. „Het was volko men terecht dat ik werd gewis seld", zo reageerde Van Basten op de ingreep van Cruijff in de 70e mi nuut. „Ik heb me niet voor de volle honderd procent gegeven. Het komt een beetje door mijn enkel blessure waarvan ik nog altijd last heb". Rob de Wit tobde ook al met een energieprobleem. In züjn geval werd al na negentien minuten be sloten om het voor gezien te hou den. Pas na afloop toonde de lin kerspits enige actie-bereidheid: „Je moet iemand wel een kans ge ven als hij slecht speelt. Ik wil best toegeven dat het in het begin alle maal niet goed ging, maar om me er dan meteen uit te halen, dat zie ik niet zitten". Cruijff (..De Wit moet verande ren, anders zoek ik een vervanger") kon zich in Sittard gemakkelijk een harde aanpak permitteren. Fortuna weigerde immers om de rol van tegenstander te vertolken en had voor rust eigenlijk al geklei neerd moeten worden. Het bleef echter by doelpunten van Van 't Schip en Mühren, waarna Bosman en Rijkaard voor 0-4 zorgden. Pas vijf minuten voor tijd mocht Lin ford vanaf de strafschopstip aanto nen dat de Limburgers wel dege lijk de deelnemerslijst hadden in gevuld. BOEDAPEST - Tibor Nyilasi, de toonaangevende voetballer van het Hongaarse elftal en Austria Wien, ontbreekt bij het toernooi om het wereldkampioenschap in Mexico. De zeventigvoudig in ternational is niet genoeg her steld van een operatie aan de wervelkolom, die hij vijf weken geleden onderging. Zonder de 32-jarige aanvoerder van de na tionale ploeg wonnen de Honga ren overigens hun eerste oefen duel tijdens de hoogtestage in Oostenrijk. SV Spittal werd met 2-0 verslagen. De doelpunten kwamen op naam van Gyorgy Bognar voor rust en Kalman Ko- vacs. Ook Argentinië oefende als voorbereiding op het WK. In Ra- mat Gan werd gastheer Israel voor 30.000 toeschouwers met maar liefst 7-2 verslagen. Napoli- vedette Diego Maradona was de uitblinker en scoorde twee doel punten. Aanvaller Almiron kwam tot drie treffers.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14