'Consumentenbeleid Van Zeil krijgt een dikke onvoldoende' Goedkoper huizen bouwen dank zijmeer subsidie Aanrijding in Spanje kan duur uitpakken Directeur Donia van Konsumenten Kontakt: Plantaardige margarine: visolie PAGINA 10 MAANDAG 5 MEI 1986 „Ik ben gevraagd voor een uitzending en u mag erbij zitten", beet een getergde staatssecretaris Van Zeil zijn gesprekspartner onlangs voor de radiomicrofoon toe. Het gebeurde tijdens een uitzending van De Rooie Haan van de VARA en de man die erbij mocht zitten (maar kennelijk wel zijn mond moest houden), Bert Donia, directeur van Konsumenten Kontakt (KK), kon er wel om lachen. Na een schamper „ja, ja" ging Donia dan ook onverstoorbaar verder met het aanvoeren van nieuwe argumenten voor de stelling dat de staatsecretaris het er op een aantal punten behoorlijk bij heeft laten zitten, de afgelopen vier jaar. „Het sloeg natuurlijk helemaal nergens op. Laat hij met zakelijke argumenten komen", zegt Donia later in zijn Haagse kantoor over deze zoveelste botsing met zijn opponent, CDA-staatssecretaris Van Zeil, de man die in de (bijna) voorbije kabinetsperiode onder meer consumentenzaken in zijn portefeuille had. door Kees Klaasse Over de verrichtingen van deze bewindsman wordt niet onver deeld gunstig geoordeeld. Ze ker, Van Zeil heeft met grote ijver een respectabele hoeveel heid winkelopeningen verricht („voor een opening in stijl, vraag Piet van Zeil"), maar dat hij zich met hetzelfde enthou siasme heeft opgeworpen als verdediger van de belangen van de consument, daar is niet iedereen het over eens. Vier jaar wanbeleid, zo schrijft Koopkracht, het maandblad van Konsumenten Kontakt, nu het kabinet-Lubbers het einde van de rit nadert. Zwart maken Is het dan zo erg? Directeur Do nia: „Ik wil de staatssecretaris niet helemaal zwart maken, maar hij - krijgt van mij een dikke onvol- doende". En met Van Zeil, het hele kabinet, zo blijkt. „Mijn conclusie, f terugkijkend op de periode Lub bers, is dat deze regering er ge woon geen zin in heeft gehad om de belangen van de consument goed bij wet te régelen. De filosofie van dit kabinet is: vrij baan voor het bedrijfsleven. Dat blijkt uit al les. En dat gaat natuurlijk ten kos te van de consument". Desastreuze gevolgen heeft naar zijn mening de door het kabinet ge stimuleerde vereenvoudiging van regels en wetten gehad, de zogehe- Een jeans, speciaal voor niet ro kers, is een idee van ontwerper Peer Wollaars. Hij zegt: 'Rokers zijn altijd herkenbaar door het ro- ken of de rooklucht die om hen heen zweemt. Ik vind het leuk dat men- sen nu met een Non-Smokersjeans i kunnen laten zien dat ze niet ro- ken'. Op de plaats waar doorgaans een leren merkje te vinden is, naait hij een label met een weglopende si- gar et en de tekst 'Non Smokers'. De superstrakke Niet-rokersjeans kost 59 gulden, de wijde uitvoering een tientje meer. (fotopD ten 'deregulering'. Donia: ..De toonzetting daarvan was: er zijn al lerlei regelingen en die zijn lastig voor het bedrijfsleven. Die moeten dus overboord. De deregulering heeft juist ook in onze sector, de consumentenwetgeving, danig huisgehouden. En dan te beden ken dat er toch al erg weinig regels zijn die1 de consument bescher men, zeker vergeleken bij landen als Zweden en West-Duitsland. De positie van de consument is daar op bepaalde punten veel beter ge regeld". Bert Donia: „Aanvankelijk leek het zelfs alsof de hele Warenwet zou moeten sneuvelen. Maar ge lukkig is dat niet gebeurd. Dat moet ik Van Zeil nageven. Hij heeft de schade beperkt weten te houden tot het schrappen van de milieupoot van die wet. Overigens erg genoeg, want die paragraaf was bijvoorbeeld een goed wapen ge weest tegen de introductie van ver vuilende verpakkingen als de PET- fles, de kunststoffles, die gegaran deerd op de markt komt. Dat zit er dik in". Zelfregulering Donia noemt in dit verband ook de Kampeerwet, die tot stand is ge komen, maar „volstrekt is uitge kleed". Verdwenen is bijvoorbeeld de rechtsbescherming voor (lang- )kampeerders, waarvoor Konsu menten Kontakt zich sterk heeft gemaakt. Voorts moet over de wet beperking cadeaustelsel, de prij zenwet en de colportagewet op nieuw worden onderhandeld in de werkgroepen van de Sociaal Eco nomische Raad (SER). Het kabinet had naast de deregu lering, nog een „hobby", de zelfre gulering. De organisaties moeten zelf maar afspraken zien te maken met het bedrijfsleven als ze de be langen van de consument willen behartigen. Staatssecretaris Van Zeil is daar een duidelijke verte genwoordiger van, vindt Donia. „In die methode heb ik helemaal geen vertrouwen. Stel je bent fabri kant van koelkasten en je maakt er een die niet zo best is en die boven dien ontzettend veel energie slurpt. Nu moet ik als consumen tenorganisatie, volgens het recept van Piet van Zeil, met jou gaan pra ten om je zover te krijgen dat je be reid bent een etiketje op die koel kast te plakken, waaruit blijkt dat je een slecht apparaat levert. Dat doe je natuurlijk niet en dat is ook heel begrijpelijk. Zonder stok ach ter de deur (dreigen met wetge ving) llikt zo'n afspraak niet. Het is een illusie om dat te denken". Veel kritiek heeft Konsumenten Kontakt op het prijsbeleid van de regering. Men vindt de overheid veel te lakoniek reageren op prijs verhogingen die het gevolg zijn van duurder wordende grondstof fen. Te denken valt aan produkten als koffie, thee, margarine en ben zine, die om deze reden altijd erg snel in prijs omhoog gaan. Koffie In eerdergenoemde uitzending van De Rooie Haan zei Van Zeil de hoge prijs van koffie gerechtvaar digd te vinden, gezien de hoge prij zen op de wereldmarkt, veroor zaakt door schaarste. Maar volgens Donia is er helemaal geen schaar ste. Er is sprake van een kunstma tig tekort. „Er wordt gespeculeerd met koffie. Dat wordt ook beves tigd door de branche zelf. Van Zeil zou daar best een stokje voor kun nen steken. De prijzen kunnen echt lager". „De staatssecretaris doet dat af door te zeggen dat het gaat om een de buitenlandse markt. 'Daar heb ik geen vat op', zegt hij. Maar hij zou daar een ander beleid op moe ten loslaten. Hij kan bijvoorbeeld een perfecte voorraadcontrole bij de koffiebranders laten toepassen, waardoor het onmogelijk wordt goedkoop ingekochte voorraden duur te verkopen. Die mogelijk heid is er nu wel. En als dat niet helpt zou hij een prijsrriaatregel kunnen afkondigen". Omgekeerd moet de consument volgens KK steevast lang wachten op lagere prijzen als de grondstof fen goedkoper zijn geworden Denk aan de benzine. „Minister Van Aardenne van economische zaken heeft het altijd vertikt om daar ook maar iets aan te doen, ter wijl duidelijk is dat die markt ge manipuleerd kan worden. Als je de huidige lage prijs van ruwe olie ziet en je zet die af tegen de prijs aan de pomp, dan moet je daaruit conclu deren dat de benzineprijs op dit moment in feite zeven cent per li ter te hoog is. We betalen gewoon teveel". Voor benzine geldt volgens KK bovendien dat de noteringen op de Rotterdamse „vrije markt" niet als uitgangspunt voor de prijsbepa ling mogen dienen. „Heel veel brandstof gaat namelijk buiten de ze markt om. Daarnaast kunnen de grote oliemaatschappijen de prij zen op die markt zelf beinvloe- den". Energieprijzen Een andere steen des aanstoots vormen de vliegtarieven. Konsu menten Kontakt heeft de overheid eind vorige week per brief ver zocht om een prijsbeschikking, omdat de prijzen voor een vliegtic ket op dit ogenblik veel te hoog zijn, gezien de olieprijs en de koers van de dollar. Staatssecretaris Van Zeil betoogde voor de VARA-mi- crofoon dat de vliegmaatschappij en „veel kosten maken" en dat Donia: straks koppelen ze de gasprijs nog aan de koffie. Als het maar iets duurs is". (foto gpdi. Van Zeil: politieke wil is er niet. (fotogpdi. brandstof maar een vijfde deel uit maakt van de kosten in de lucht vaart. Donia: „De staatssecretaris laat het er gewoon bij ziltep. Als je ziet dat de brandstofprijzen voor de vliegmaatschappijen sinds novem ber vorig jaar met 45 procent zijn gedaald, dan is het toch te gek om los te lopen dat je daar als consu ment niets van merkt". Belangrijk strijdpunt voor Donia en zijn consumentenorganisatie zijn de woonlasten: zeg maar de energieprijzen, de huren, de ge meentelijke heffingen en belastin gen. Met name de laatste jaren zijn die steeds sterker gestegen. Dit be tekent, dat voor veel mensen een vrij groot deel van hun inkomen vast ligt en moet worden besteed aan die woonlasten. Al bij het be gin van zijn periode als bewinds man heeft KK Van Zeil met deze problematiek geconfronteerd. „Hij heeft er vervolgens niets mee ge daan", aldus Bert Donia, die daar over nogal teleurgesteld is. „Van Zeil heeft een studiegroep geformeerd en die is tot twee con clusies gekomen: mensen die te duur wonen moeten maar goedko per gaan wonen en wat die hoge gasprijs betreft: je kunt ook de thermostaat een graadje lager zet ten". Tegengas De staatssecretaris beroept zich er volgens Donia ten onrechte op dat hij het allemaal niet kan hel pen, want hij is „maar" staatssecre taris en het onderwerp woonlasten behoort ook tot het ministerie van VROM en tot de portefeuille van „zijn buurman" Van Aardenne. KK-directeur Donia: „Nu is Van Aardenne inderdaad de man ge weest die steeds heeft volgehou den dat de gasprijs te laag was en moest worden gekoppeld aan de prijs van huisbrandolie, overigens een onzinnige redenering, alsof olie een alternatief zou zijn voor gas". „Maar goed. Dan kan Van Zeil wel zeggen: ik kan het niet helpen, want mijn collega Van Aardenne doet dat. Maar laten we eerlijk zijn, hij kan toch ook tegengas geven, zoals dat gaat met bewindslieden die het niet rnet elkaar eens zijn. Ik heb Van Zeil de afgelopen vier jaar nooit enige uitspraak horen plegen dat hij vindt dat er wat met die gas prijs moet gebeuren". En nu er dan eindelijk wat geT beurt, de gasprijs gaat zoals be kend omlaag, is als ingangsdatum 1 juli gekozen. „Het is dan volop zomer", aldus Donia, „dus de eer ste tijd heeft de consument daar niets aan. Per 1 januari zou er nog een prijsverlaging komen, maar dat is afwachten geblazen. Mis schien wordt huisbrandolie dan wel weer duurder of koppelt men de gasprijs aan die van goud of kof fie, of iets anders. Als het maar iets duurs is". Spaarkassen Dat er 'rechtstreekse lynen' lo pen tussen bedrijfsleven en kabi net, staat voor Donia vast. Zo was daar de kwestie rond het tv-spotje van Konsumenten Kontakt over de colportage van spaarkascontrac ten. Zulke omvangrijke financiële kwesties handel je niet aan de deur af en de opbrengst voor de consu ment is matig, luidde de teneur van het filmpje. Naast ongeveer acht honderd reacties van kijkers met klachten over spaarkassen, kwam er bij de Haagse burelen van Kon sumenten Kontakt ook een boos telefoontje binnen van een „top man uit de verzekeringswereld". Donia: „Die was boos. We scho ren alles over één kam. Kortom, dat filmpje kon helemaal niet. Ik zei hem dat ik het daar niet mee eens was, dat het spotje gehand haafd bleef en dat de weg naar de rechter altijd open stond. 'Dat zal ik dan hoger opnemen', zei de ver zekeringsman. Het volgende tele foontje dat ik kreeg, was van staatssecretaris Van Zeil, die mij vervolgens op het ministerie te kennen gaf dat ik van hem „de gele kaart" kreeg voor dat spotje. Zo werkt het". „Door pure druk vanuit de verze keringswereld heeft Van Zeil tot die gele kaart besloten. Toch moest hij op grond van al die klachten van consumenten toegeven, dat er wel degelijk iets mis was en is die zaak in de verzekeringswereld aan het rollen gebracht. Maar economi sche zaken is nu eenmaal ëen pro ducentenministerie. Men is daar zeer gevoelig voor druk vanuit het bedrijfsleven". Politieke wil Barre tijden dus voor de consu mentenorganisaties, beammt Do nia volmondig. „Laten we eerlijk zijn, politiek hangen we er maar een beetje bij. Ik wil niet zeggen, dat we niets hebben bereikt, maar een echte verankening van consu mentenzaken in het sociaal-econo misch beleid, daar is geen sprake van. Wat we bereikt hebben, bij voorbeeld de kwijtschelding van de onroerend-goedbelasting, is tot stand gekomen door pressie uit te oefenen. Men is in eerste instantie geneigd alles af te houden. De poli tieke wil is er gewoon niet...". Wijn van de maand Op avontuur met Australische wijn Een Australische wijnmaker, David Hardy, kwam eens in gesprek met de directeur van een gerenommeerd Bordeauxhuis. De Fransman wilde graag zijn flessen naar Australië exporteren, waarop David vroeg of als tegenprestatie niet wat Australische wijn naar Bordeaux kon worden verscheept. Het antwoord luidde: „Ach nee meneer, wij hebben in Frankrijk al 'vin ordinaire' genoeg". Dit voorval vond 20 jaar geleden plaats, en tekent het gebrek aan respect dat Australische wijn toen ondervond. Inmiddels is er véél veranderd. De wijnbouw in het immense Australië - zo groot als Europa, met slechts 15,5 miljoen mensen - heeft zich op spectaculaire wijze ontwikkeld, kwantitatief zowel als kwalitatief. Men oogst er zo'n 400 miljoen liter wijn per jaar, waarvan het niveau varieert van eerlijk eenvoudig tot excellent. Vooral de grote groep middenklasse wijnen vormt verbazend goede waar voor zijn geld. De meeste wijnen komen uit South Australië, een van 's lands zes staten. Het oppervlak is ongeveer dubbel zo groot als dat van Frankrijk. Niet ver van de hoofdstad Adelaide bevindt zich een enorme wijnvallei, Barossa Valley. Deze werd door een Engelse ontdekkingsreiziger naar een Spaanse bergketen genoemd, maar je komt er veel Duitse namen tegen. Er loopt een toeristische Weinstrasse doorheen en ik zag ook een Weinstube'en wijnbedrij ven met namen als Bernkastel en Kaiser Stuhl. Australische rode wijnen spreken een groot publiek aan. In het land zelf hebben de wijngebruikers namelijk een hekel aan harde, stroeve of stugge elementen in hun rode wijn, zodat dit type meestal van jongsaf aan vriendelijk en soepel smaakt. Daarnaast is Australische rode wijn vaak stevig, genereus en aromatisch. Je kunt hem uitstekend schenken by een barbecue, maar ook bij gewone vleesmaaltijden of bij kaas. De druivesoorten staan dikwijls op het etiket vermeld. Dikwijls zijn dat de shiraz (de syrah uit het Rhonedal) en de cabernet-sauvignon (uit Bordeaux), al dan niet vermengd. In Australië zelf wordt veel meer witte dan rode wijn geconsumeerd met als gevolg dat er voor export relatief weinig overschiet. Kwalitatief echter zijn de blanke Australiërs zeer de moeite waard, vanwege hun grote zuiverheid, hun frisheid en hun charme. Men bottelt ze vaak snel, met als gevolg datje soms al Australische witte wyn kunt drinken met een jaartal waarvan in Europa de druivepluk pas begint. De Australische oogst heeft dan immers al zes maanden eerder plaats gehad. Via namen als Hardy's, Seppelt, Hill-Smith Estate, Orlando, Tollana, Stanley Leasingham, Wynns, Chateau Reynella en Wolf Blass kunt ook u thuis op avontuur gaan met Australische wijn - voor een prijs die in veel gevallen nog geen tien gulden bedraagt. Een aanrijding - zonder schuld - in Spanje kan Nederlandse toeristen zuur opbreken. In dit land vindt een groot scheepse zuivering plaats van verzeke ringsmaatschappijtjes die te weinig geld hebben, althans volgens de nor men van de Europese Gemeenschap (waar Spanje sinds kort bijhoort). Er zijn er al 30 failliet verklaard. Dat aan tal kan nog oplopen tot ongeveer 400, zo meldt de ANWB. Er wordt wel gewerkt aan de oprich ting van een garantiefonds om de bena deelden alsnog schadeloos te stellen, maar vermoedelijk alleen voor licha melijk letsel en niet voor schade aan de auto. Buitenlandse schuldeisers heb ben nog geen peseta gezien. De ANWB raadt toeristen die met de auto naar Sparye gaan daarom aan in Nederland een vakantie-cascoverzekering af te sluiten. Voor zover ze althans alleen zijn verzekerd tegen wettelijke aan sprakelijkheid. Te hard of door rood licht rijden kan in het buitenland zware boetes opleve ren. In Frankrijk, dat qua verkeersboe tes de kroon spant, kan het overschrij den van een ononderbroken streep al worden bestraft met een boete van ruim 900 gulden. Zwitserland heeft dit jaar de boetes verhoogd voor rijden door róód licht (105 gulden), fout par keren (80 gulden) en te hard rijden (al gauw 130 gulden). Gebruik giro gaat straks geld kosten Het huidige girale betalingsverkeer kost de consument bijna niets, hoewel het de banken alleen al aan verwerking van betaalcheques ongeveer 600 mil joen gulden per jaar kost. Daar komt nog eens bij dat uitgifte van contant geld aan de balie veel personeel en dus hoge kosten vergt. De Consumentenbond vreest dat de banken straks geld gaan vragen voor die dienstverlening, ook om zo geldau tomaten aan de consument op te drin- gen.Dergelijke automaten betekenen voor de banken een forse besparing, maar invoering op grote schaal in bij voorbeeld supermarkten levert vol gens de Consumentenbond grote nade len op voor de klanten. Die hangen sa men met aansprakelijkheid bij verlies of diefstal van het pasje, mogelijke fou ten van de apparaten en de gebrekkige bescherming van de privacy. De Consumentenbond vindt dat de consumenten weinig opschieten met nieuwe vormen van elektronisch ban kieren. Als de banken, die een hecht kartel vormen, prijsafspraken maken die voor de consument nadelig zijn, moet de overheid ingrijpen, aldus de Consumentenbond. Directeur Rudelsheim van de raad voor het betalingsverkeer sluit niet uit dat in de toekomst inderdaad tarieven worden ingevoerd voor het girale beta lingsverkeer. Bij het overleg is ook de Postbank betrokken. In het verleden wilde de postgiro een tarief van f 12,50 invoeren vanwege de kosten van hel girale betalingsverkeer, maar de Twee de Kamer verbood dit. Inmiddels ope reert de Postbank als een zelfstandige nv. Nog gladder Gillette brengt volgende maand een nieuw scheermesje op de markt. Na het tandemmesje komt de Amerikaanse fa brikant nu met een systeem (Contour Plus) dat de wrijving tussen mesje en huid. soms oorzaak van irritatie, moet opheffen. Boven het tandemmesje zit een een blokje kunsthars dat tijdens hel scheren een olieachtige vloeistof af scheidt. Kosten: f5.95 per vijf mesjes (70 scheerbeurten, volgens Gilelte). Een onzer collega's, een fervent 'natscheer- der', heeft Contour Plus geprobeerd en constateerde dat scheren hem inder daad makkelijker en aangenamer af ging. Maar niet met nog gladder resul taat, zoals Gillette beweert op grond van 'consumentenonderzoek', (foto gpdi Consument onder redactie van Wim Forluyn en Conny Smits DEN HAAG - Het verhaal van de nieu we kleren van de keizer. Daar lijkt het onderzoek op van Konsumenten Kon takt en de Bouw- en Houtbond CNV, waaruit blijkt dat er 180 gulden per maand op de woonlasten van nieuw bouwwoningen te besparen zou zijn. Deze besparing lijkt spectaculair. Maar wie de brochure 'Lagere Woonlasten door Bewuster Bouwen' leest, ontdekt dat er oude koeien als nieuwe waarhe den uit de sloot worden gehaald. Zo constateren de onderzoekèrs dat de bouwlocatie een belangrijke in vloed heeft op bouwkosten. Dat klopt: bouwen in een nieuwbouwwijk is veel goedkoper dan bouwen in een stads vernieuwingsgebied. Maar ja, als je een lege plek in een oude wijk hebt, kun je die niet even oprollen en elders neer leggen. De enige 'oplossing' zou dus zijn dat er die plek helemaal wordt ge bouwd of alleen dure koopwoningen. Niet verrassend Ook niet erg verrassend is de conclu sie dat portiekwoningen goedkoper worden als er vier, in plaats van drie verdiepingen worden gebouwd. Daar staat helaas tegenover dat woningen op de vierde verdieping minder in trek zijn. En een lift verhoogt de woonlas ten behoorlijk. Om de bouwkosten te beperken, wordt er op dit moment steeds kleiner gebouwd. Daarmee heb ben Konsumenten Kontakt en Bouw bond echter wat moeite. Kleine wonin gen mogen dan wel goedkoop zijn, maar ook een stuk minder leuk om in te wonen. Dan kan er beter meer aandacht wor den besteed aan goedkope ontwerpen en aan het kiezen van een aannemer. die niet alleen gunstige prijzen han teert maar ook zonder vertragingen werkt. Nog een aantal voor de hand lig gende adviezen: gebruik van goedkope materialen voor de afwerking verlaagt de bouwkosten en dus de huur. Bij de keuze van verwarmingsinstallatie en isolatie moet een afweging worden ge maakt tussen cqmfort en kosten. Natuurlijk is het goed om af en toe te hameren op optimale doelmatigheid in de (sociale) woningbouw. Maar bespa ringen zoals Konsumenten Kontakt en Bouwbond die in het vooruitzicht stel len zijn niet haalbaar. De onderzoekers hebben zelf vijf projecten onderzocht waar men heeft geprobeerd zo goed koop mogelijk te bouwen. De meeste besparingsmogelijkheden bleken in praktijk niet te realiseren of hadden zio'n kwaliteitsverlies tot gevolg, dat ook de onderzoekers zich afvragen of de offers wel opwegen tegen het profijt dat de huurder ervan heeft. Dat de gemiddelde huur bij die pro jecten toch 108 gulden lager uit dan verwacht was, kwam vooral doordat al le beschikbare subsidiemogelijkheden waren benut. De aap uit de mouw: meer subsidie als oplossing voor de woonlastenproblematiek, dat is een wel erg simpele oplossing, die meer po litiek dan praktisch van aard is. Zo kennen Konsumenten Kontakt en de CNV-bond er nog een paar: de aan sluitkosten voor gas, water en elektra moeten voor rekening van de nutsbe drijven komen. Eisen op het gebied van kwaliteit of veiligheid zouden niet door de huurder moeten worden be taald, maar door de instantie die de ei sen stelt. In margarine zit vaak een grote hoe veelheid visolie, een relatief goedkope grondstof, en die zorgt voor een bij smaak. „Plantaardige" margarines en kuipjes margarine met de vermelding „zonder dierlijke grondstoffen" maken op die regel geen uitzondering. Dit schrijft Konsumenten Kontakt in het jongste nummer Koopkracht. KK liet 30 margarines (kuipjes en pakjes) in het laboratorium onderzoe ken. Dat betekent echter niet dat het ook om allemaal verschillende marga rines gaat. Soms is er alleen een andere naam op geplakt en volgens Konsu menten Kontakt lijkt de keuze dan ook groter dan ze is. Niet zo vreemd, want al die margarines komen van een hand jevol grote fabrikanten. Daarvan is Unilever (Van den Bergh en Jurgens) de grootste met de merken Blue Band, Zeeuws Meisje, Brio, Rama, Bona, Be- cel en Corso (kampeermargarine). De spotgoedkope pakjes margarine bevatten de meeste visolie, tussen de 50 en 90 procent, zo is gebleken. Maar ook in de duurdere merken trof KK grote hoeveelheden visolie aan. Hét meest viel er aan te merken op de sa menstelling en smaak van de margari- ne-in-pakjes. Louter plantaardige mar garines en kuipjes zonder dierlijke grondstoffen blijken relatief veel meer meervoudige onverzadigde vetzuren te bevatten.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10