Metaalgesprek kan beginnen YS blijven boos op EG Ruzie tussen Antillen Consumentenbond boos op KLM Verenigde Spaarbank tevreden over 1985 VRIJDAG 2 MEI 1986 ECONOMIE PAGINA 9 Ook FME ziet wat in 'Hollandia-model' ZOETERMEER/ROTTERDAM (GPD/ANP) - De werkgevers in de metaalindustrie wil len op korte termijn weer met de vakbonden gaan praten over een cao. Het bij Hollandia in Krimpen aan en Ijssel bereikte compromis bevat „interessante perspectieven" voor een dergelijke hervatting van het cao-overleg, aldus de werkgeversvereniging FME In een donderdag uitgegeven verklaring. De FME eist wel van de Industriebonden FNV en CNV stopzetting van de stakingen voor het overleg begint. DEN HAAG (ANP) - De schade aan de oogst die de landbouw in ons land door luchtverontreiniging oploopt, bedraagt volgens het mi nisterie van milieubeheer jaarlijks 625 miljoen gulden. De verminder de opbrengst van landbouwpro- dukten in geheel Europa kan wor den geraamd op ongeveer tien mil jard gulden per jaar. De omvang van deze schade en de niet geringe kosten die gemoeid zijn met de door de vuile lucht aan getaste bossen, gebouwen, installa ties, oppervlaktewateren en cul tuurgoederen dwingt tot snelle en doeltreffende internationale actie, meent minister Winsemius (milieu beheer), die deskundigen uit oost en westeuropese landen voor een bespreking in Amsterdam heeft uitgenodigd. Met deze bijeenkomst hoopt de Vuile lucht kost landbouw elk jaar 625 miljoen bewindsman een snelle uitwisse ling van wetenschappelijke infor matie over de oorzaken en uitwer king van de zure neerslag te berei ken, op basis waarvan een beleid kan worden opgesteld. Het streven is nog vóór het eind van dit jaar te gaan onderhandelen over het ver minderen van de uitstoot van stik- stofoxyden en koolwaterstoffen. De conferentie, opgezet in sa menwerking met de economische commissie voor Europa (ECE), komt voort uit de verzuringsconfe- rentie die in juni 1984 in München werd gehouden. Aan deze minis tersbijeenkomst namen destijds 31 landen uit oost en west deel. Beslo ten werd toen de luchtverontreini ging door zwaveldioxyden en stik- stofoxyden in 1993, respectievelijk 1995 drastisch te verminderen. Voor de vermindering van zwavel dioxyden werd een percentage ge noemd van dertig. De mate waarin de uitstoot van stikstofoxyden te ruggeschroefd moet worden werd echter opengelaten. In de slotverklaring werd voorts het Nederlands voorstel aangeno men, van tijd tot tijd wetenschap pelijke bijeenkomsten te houden om een snelle informatieuitwisse ling over luchtverontreiniging te verzekeren, dubbel onderzoek op dit gebied te vermijden en gaten in het onderzoek te signaleren. Cao-coördinator J. Schermer van de Industriebond FNV heeft ver klaard dat het vakbonsbestuur be reid is met de stakende leden te gaan praten over opschorting van de acties, wanneer het „Hollandia- compromis" de basis kan vormen voor landelijke onderhandelingen. Een woordvoerder van de werk gevers wil niet zeggen of het feit dat de FME „interessante perspec tieven" in het Hollandia-compro- mis ziet, ook betekent dat de werk gevers dat compromis tot uit gangspunt bij landelijke cao-oner- handelingen zullen nemen. FNV- bestuurder Schermer;„Zo blijven we bezig. We moeten nu eerst de uitnodging van de FME goed be studeren om te kijken of we iner- daad aan one leden zullen vragen de acties te staken". Het „Hollandia-compromis" is bereikt tussen directeur R. Lub bers,, broer van de premier en be stuurslid van de FME, en districts bestuurders van de FNV- en CNV- bond. Het houdt in dat bedrijven die onvoldoende meewerken aan herverdeling van werk (36 uur) een boete moeten betalen. l-mei-viering Enkele honderden stakers en 'werkonderbrekers' uit de regio Rijnmond verzamelden zich giste ren in de Ahoy-hallen in Rotter dam voor de door de 100-jarige in dustriebond FNV georganiseerde 1 mei manifestatie. Zij werden met bussen aangevoerd. De manifestatie stond geheel in het teken van de acties in de me taalsector. Volgens opgave van de industriebond waren er gisteren bij de stakingsacties twaalf Zuid hollandse bedrijven betrokken, waarvan de produktie geheel stil lag. In totaal deden er 10.000 werk nemers aan de stakingsacties en werkonderbrekingen deel, aldus de bond. „De werkgevers zullen uit deze massale stakingsacties op de Dag van de Arbeid hun les trekken: dat er met de industriebond FNV niet te spotten valt", zei districtsbe- stuufder Henk Krul tot de aanwe zigen. Vervolgens betraden vertegen woordigers van de stakende bedrij ven van het eerste uur het podium. Zij onderstreepten vastberaden het doel van de acties: verkorting van de werkweek en inkomensver betering. DEN HAAG (GPD) - De Consu mentenbond is boos over een pro motiecampagne die de KLM voert Feit is dat de concurrentie op de luchtvaartmarkt de laatste tijd scherper wordt. Liberalisering onder de reisbureaus. Balieperso- de regels werken de competit: neel kan gratis tickets bemachti- de hand. Bovendien zijn e gen als het maar voldoende KLM- factoren als de daling van de olie de Verenigde Staten prijs en de dollar. Die laatste ont- dergelijke promotieprikkels te zijn, Maar ze ontkomt er niet aan, aldus een woordvoerder. Gewezen wordt op het feit dat Trans World Airlines, een van de grootste Ame rikaanse luchtvaartmaatschappij- per 1 oktober 1985 met 2 ïïikk.e""«ï^iielviie!?"°P.d,e tie begon. Die maatschappij geeft het spel. Ook door die grootscha ligheid vindt de CB dat de KLM te goedkoper, ver gaat. Maar de KLM verdedigt markt", zegt zich door te zeggen dat dit een wa pen is in de concurrentie. Europeanen een stuk „Een groeiende min hetr De KLM zegt. in beginsel tegen UTRECHT (GPD) De netto winst 1985 var Spaarbank is f 14 gevallen dan in het voorgaande jaar: f 88 miljoen tegen f 102 mil joen. Niettemin is de raad van be stuur tevreden over het resultaat, aldus voorzitter B, J. H. S. Feilzer bij de presentatie van het jaarver- De baten waren iets lager en de lasten flink hoger. Het laatste is het gevolg van de eindfase van de reor ganisatie, die het vorig jaar nog speelde. Er was ook meer concur rentie, hetgeen in de kostenstruc tuur doorwerkt en ook in de tarie ven. De bank is voorts veel in ste delijke agglomeraties gevestigd, waar veel werkloosheid heerst en ook dat werkt ongunstig door. Na de jareh van integratie en har monisatie rust de toekomstige ont wikkeling van de spaarbanken die zich in 1981 verenigden, thans op de Verenigde twee pijlers. Het kernbedrijf zal iljoen lager uit- worden versterkt én er zullen fi nanciële instellingen worden over genomen die eveneens gericht zijn op de dienstverlening aan particu lieren. Wat het eerste betreft, steunt de Verenigde Spaarbank het geza menlijke initiatief van de spaar banken om te komen tot één uni forme 'S-kaart'. De spaarbanken kennen al 15 jaar een computersys teem dat alle vestigingen onderling verbindt. De verdergaande automatisering zal volgens Feilzer niet leiden tot banenverlies, waarvoor de FNV bang is. Eind 1985 had de bank 2371 mensen in dienst, dat is 16 meer dan een jaar eerder. Het aan tal vestigingen liep met twee terug tot 343. Aan de bank was op 31 de cember jl. ruim f8,4 miljard gulden toevertrouwd. Zover wil de KLM niet gaan. „Maar, aldus de woordvoerder, de tegenprestatie die wordt verlangd is wel laag. Men hoeft slechts een gelijk resultaat als dat van vorig jaar te bereiken om in aanmerking te komen." De KLM spreekt overi gens van studiereizen om het pro- dukt dat men verkoopt beter te le ren kennen. Desgevraagd zegt de woordvoer der dat inderdaad ook partners van verkoper tegen een kwart van het tarief meemogen. „Ja, u moet het zo zien, „hiermee investeren we in ons agentencorps. Deze reisbu reaus verkopen nu eenmaal 80 pro cent van al onze reizen." De Consumentenbond vindt het maar een bedenkelijke zaak. Ver boden is het niet voorzover we we ten, zegt men daar. Maar verkopers worden hiermee aangewakkerd zo veel mogelijk KLM-reizen te ver kopen. Zo'n reis hoeft niet in alle gevallen voor iedere klant het aan gewezen middel te zijn. De te ma ken selectie dreigt naar de achter grond te verdwijnen. Al hebben we begrip voor de concurrentiestrijd. Bij de reisbureaus zelf is men ook niet zo blij met het KLM-initia- tief. De Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus geeft te kennen dat de onpartijdigheid van reisagenten gewaarborgd moet blijven. Die kan in gevaar komen door bepaalde stimulansen. ROTTERDAM - De l-mei-viering van de FNV in de Rotterdamse Ahoy-hallen werd gisteren slecht bezocht. Niettemin waren ook 'aspirantleden' van de vakcentrale vertegenwoordigd. (foto anp> VS slingeren Zweeds bedrijf op de bon WASHINGTON (Rtr.) - Het Zweedse concern ASEA heeft erin toegestemd de Verenigde Staten een geldstraf van 440.000 dollar 11 miljoen gulden) te betalen wegens illegale medewerking aan het door verkopen van Amerikaanse com puters aan landen van het Oost blok, zo is gisteren meegedeeld door het Amerikaanse ministerie van handel. De Amerikaanse regering had ASEA ervan beschuldigd deel te hebben gehad in het opnieuw ex porteren van negen computers van Amerikaans fabrikaat die oor spronkelijk waren geleverd aan West-Duitsland en Zweden. De computers zouden tussen 1980 en 1983 zijn verkocht aan staalbedrij ven in de Sowjet-Unie en Tsjecho- slowakije. Met het doorverkopen van de computers zijn de restricties over treden die de Amerikaanse rege ring na het Russische ingrijpen in Afghanistan in 1979 heeft vastge steld voor de verkoop van hoog waardige technologie aan het Oost blok. Volgens het Amerikaanse mi nisterie van handel heeft een hoog geplaatste functionaris van ASEA, Bertram Brinkeborn, met anderen samengespannen om het Ameri kaanse embargo te omzeilen. De regering van de VS nam het stand punt in dat het Zweedse concern verantwoordelijk is voor de hande lingen van zijn medewerkers. Rederij wil 2 schepen kwijt ROTTERDAM(GPD) - De Rotter damse rederij Van Nievelt Goud- riaan wil twee van haar tien sche pen verkopen en de bemanningen ontslaan. Het gaat in totaal om 30 scheepsofficieren en 59 beman ningsleden in de lagere rangen. Een van de schepen, de Albadi, is vorige week na een reis naar Zuid- Amerika al uit de vaart genomen. Het ligt opgelegd in Schiedam. Het tweede schip is nog onderweg naar Rotterdam en wacht hetzelfde lot. Vloot-manager Groeneveld van Van Nievelt-Goudriaan schrijft het noodgedwongen inkrimpen van de vloot toe aan drie factoren: de plot selinge daling in de hoeveelheid vracht, sterke druk op en de dalen de dollar. De malaise in de scheepvaart treft niet alleen Van Nievelt-Goud riaan. Nog geen twee weken gele den maakte Smit-Lloyd bekend z'n vloot van voornamelijk offshore- bevoorradingsschepen te willen verkleinen van 49 tot 36 schepen. Kort Zakelijk Koffie blijft voorlopig duur ROTTERDAM/AMSTERDAM ;ANP) - Koffie blijft voorlopig duur. Een nieuwe prijsstijging wordt niet verwacht, maar een lagere prijs zit er voorlopig ook niet in. Dit zei Van Nelle-be- stuurder Van der Sanden bij de presentatie van het jaarverslag. Een sleutelpositie neemt hierbij Brazilië in, die goed is ✓oor 25 tot 30 procent van de :otale wereldproduktie. Brazil- toffie is met een aandeel van son 35 procent bepalend voor ie smaak van de Nederlandse toffiemensgsels.Door grote iroogte in de meeste oogstge- Dieden in Brazilië zal de ko llende oogst daar met 15 mil- oen balen de helft bedragen /an het voorgaande jaar. Don Martina wijst luchtvaartverdrag Aruba af WILLEMSTAD/CURACAO - De Antilliaanse regering heeft gewei gerd het luchtvaartverdrag met Aruba te verlengen, dat op 1 mei is verlopen. Sinds gisteren zijn er geen vluchten meer van de Antil liaanse Luchtvaartmaatschappij door Elly Wempe (ALM) vanuit de Nederlandse An tillen naar Aruba en terug. Premier Henny Eman heeft on middellijk contact opgenomen met luchtvaartmaatschappijen in de Keukenafval De beschikking van het ministe rie van landbouw en visserij, die het houders van varkens verbiedt ,AMm om keukenafval te transporteren, WASHINGTON (ANP) 'Over toetreding Spanje/Portugal had gepraat moeten worden hun' beestete had met de Verenigde Staten voor geven, is niet ongeldig. Dat heeft af m?eten onderhandelen de president van de Haagse recht- gevolgen voor de handel bank mr. M. Wynholt bepaald. Het ministerie presenteerde de be- Q schikking op 4 april, als maatregel tegen de Afrikaanse varkenspest. Op het ministerie wordt aangeno men dat deze ziekte wordt veroor zaakt door bacteriën die voorko men in keukenafval, het zoge noemde swill. en functionaris op de EG-missie 1 Washington. Vliegen De Franse reisorganisatie Nou- velles Frontieres wil snel goedko pe vluchten gaan anbieden op de routes van Parijs naar Rome, Am sterdam, Frankfurt en Brussel nu het Europese Hof van justitie heeft besloten dat de regeringeh van de EG-landen geen tariefafspraken mogen maken met nationale lucht- vaartmaatschhappijen. Spanje en Portugal tot de gemeenschap. Dit standpunt heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Shultz onlangs ingenomen in een brief aan EG- commissaris Willy de Clercq, zo is gisteren bekend geworden in Was hington. De Amerikanen vrezen dat zij een aanzienlijk deel van de mais- markt in Spanje zullen verliezen, dat de graanmarkt in Europa deels door de andere EG-landen zal wor den overgenomen en dat de export van sojabonen en olie naar Portu gal zal worden geschaad. Dat alles gebeurt in een periode waarin de Amerikaanse soja- en graanboeren een ernstige crisis doormaken, al dus de VS. de Onwettig De discussie over overgangsre- gelingen voor Spanje en Portugal LlOllRr inzake quota, tarieven en compen- de Amerikaanse Laü° liuUIeS~eid tot een diPl0" De koers dollar is gisteren op de Amster damse wisselmarkt enkele centen matieke scheldpartij op hoog 1 met wederzijdse verwijten c gestegen. De Nederlandse banken )^h^akfe£°k' hebben hun advieskoersen met Washington spreken functionarissen van een „Rambo- v mentaliteit" van de Amerikanen, bh inwisselen de agressieve stijl van de Arneri; Dy inwisselen kaange regering bij de benadering van de handelsproblematiek. „Sinds juli vorig jaar wisten de Amerikanen wat de gevolgen zou- De Van Leer-groep heeft vorig den zijn van het toetreden drie cent verhoogd. Zij vroegen vanmorgen 2,54 gulden dollar en betalen 2,42 gulden voor. Van Leer jaar bij omzet tot f 3,2 belastingen weten op te ïwelijks gestegen Spanje en Portugal, maar pas in fe- iljard de winst na bruari hebben zij hun bezwaren kenbaar gemaakt en op het Euro- f61 tot f 68 miljoen. Van Leer Ne- pese aanbod tot onderhandelingen derland behaalde een omzet 200 miljoen, heeft het Witte Huis geantwoord met vergeldingsmaatregelen", zegt De Amerikanen zeggen dat de Europeanen onwettige quota in voeren inzake de invoer van soja bonen, al gaat het om een over gangsregeling en al zijn de quota zo hoog gesteld dat niemand er daadwerkelijk schade van onder vindt. De Amerikaanse export van mais wordt volgens de VS ge schaad omdat de andere EG-lan- den een deel van dié markt krijgen, en de sorghumhandel komt onder druk door het Europese tarieven- systeem. Behalve het argument dat qupta onwettig zijn gaat de discus sie over de vraag of de EG en de VS apart moeten onderhandelen over landbouwprodukten opdat verlie zen op het gebied van landbouw gecompenseerd kunnen worden met winsten op het gebied van in- dustrieprodukten. Het lijken nauwelijks verschillen waarover grote ruzie hoeft te ont staan op zo hoog niveau. De werkelijke oorzaak is een diepge worteld wantrouwen tussen de twee grote handelsblokken in de wereld die allebei om interne poli tieke redenen hun achterban wil len beschermen, zo geloven zowel Europese functionarissen als Ame rikaanse ambtenaren in Washing ton die bij de zaak zijn betrokken. Behalve het verwijt dat de Ameri kanen zo laat zijn gekomen met hun bezwaren zeggen EG-functio- narissen in Washington dat de Amerikanen nu de zaken veel ho ger opnemen dan bij de oprichting van de EG in 1960 en het toetreden partners in 1973 en 1981. Pressie De werkelijke reden is volgens een EG-functiönaris dat de Ameri kaanse regering gereageerd heeft op pressie van verschillende land- bouw-lobbygroeperingen in Was-* hington. Vooral de soja-lobby maakt zich zorgen over de toe komst van de soja-export. De Ame rikanen hebben enorme overschot ten. Sojaboeren in het Midden- Westen zitten aan de grond en kla gen steen en been over de buiten landse concurrentie bij hun ex port. Zij zien aankomen dat er-in Europa een surplus zal ontstaan aan plantaardige olie door de toe vloed van olijfolie uit Spanje en Portugal, die de Amerikaanse soja- olie van de markt zal verdringen. Vandaar de discussie over de wet tigheid van de quota. De Amerikanen gooien het over de juridische boeg, dat is hun sterkste punt, zo geven ook Europese diplo maten toe. Quota als overgangsre geling, ook als er geen schade is. is in strijd met de bepalingen van de wereldhandelsorganisatie GATT. Opzettelijk Verder zegt een functionaris van het ministerie van handel dat de Europeanen - wellicht opzettelijk - onzekerheid creëren door op een aantal gebieden toekomstige tarie ven na de overgangsperiode nog open te laten. Er is volgens de Amerikanen geen enkele garantie dat de soja-export naar Portugal in de toekomst niet toch door tarie ven geschaad zal worden. Om dat Amerikaanse wantrouwen weg te nemen staat Nederland met een aantal andere EG-landen op het standpunt dat de VS de garantie van een „gebonden nieuw tarief' moet krijgen, zo zegt een Neder landse diplomaat. Maar de landen aan de Middellandse Zee denken daar vanwege de olijfolie anders Het conflict met Europa maakt voor de VS deel uit van een alge mene handelsstrategie, vrijheid van internationale markten, die ook bij de bespreking met Aziati sche handelspartners op Bali dezer dagen aan de orde is. Volgens de Washington Post krijgt president Reagan boze woorden te horen van zijn Aziatische bondgenoten in verband met Amerikaanse han delspraktijken inzake textiel en rijst. Het zijn de gelijksoortige ar gumenten dat vrienden zo niet met elkaar dienen om te gaan. Thailand is volgens de Washington Post zelfs zo boos geworden dat het we gens de ruzie om rijstmarkten op de vergadering van de Veiligheids raad van de VN inzake Libië tegen de VS heeft gestemd. De Amerikaanse regering staat onder druk. De Senaat heeft een resolutie aangenomen om in het handelsgeschil met Europa vooral voet bij stuk te houden. Dat is een verkapt dreigement van protectio- nistische wetgeving. „De Europea nen komen met mooie woorden om ons gerust te stellen", zegt de functionaris op het ministerie van handel. „Zij laten een aantal tarie ven nog open en dat wekt onzeker heid. Wij kunnen geen risico ne men, zekerheid is een zo belangrijk goed dat mensen er voor willen be talen en bovendien hebben we ge lijk". Verenigde Staten, Venezuela en Colombia om de toeristenaanvoer, voorzover die door de ALM ver zorgd werd, veilig te stellen. Voor de vluchten vanuit Sint Maarten en Curacao is er geen oplossing ge vonden en veel Arubaanse passa giers kunnen niet naar hun eiland terugkeren. Zy waren op Sint Maarten voor de viering van het carnaval dat daar op 1 mei wordt gehouden. Op Curacao werden au toraces gehouden waar ook veel Arubaanse belangstellenden naar toe waren gekomen. Het Arubaanse televisie-station meldde gisteravond dat de Aru baanse regering heeft besloten nu een eigen luchtvaartmaatschappij op te richten. Deze zou de naam krijgen van „Air Aruba". De Antilliaanse premier Don Martina vindt dat Aruba de sfeer om te onderhandelen over verlen ging van het luchtvaartverdrag vol ledig heeft bedorven. Martina: „We kunnen de Antilliaanse Lucht vaartmaatschappij niet naar Aruba laten vliegen nu we weten dat zij daar bij landing in een valkuil te rechtkomt". Aruba heeft volgens premier Martina de Antillen het mes op de keel gezet. Aruba had als voorwaarde voor verlenging van het verdrag een ultimatum ge- 'Belastingen elk jaar moeilijker' DEN HAAG (ANP) - De noodzaak tot vereenvoudiging van het belas tingstelsel is het afgelopen jaar nog groter geworden. Sinds vorig jaar is bijna niets verbeterd. Integen-" deel, de tweeverdienersregeling bestaat nog steeds en is zelfs uitge breid en voor de vennootschapsbe lasting is vorig jaar een aangiftebil jet verschenen dat in omvang is verdubbeld. Dit zei voorzitter F.J. Burger van de Nederlandse Orde van Belas tingadviseurs (NOB) tijdens de jaarvergadering van de Orde in Den Haag. Burger ging in zijn rede in op wat vorige week bekend werd over de eerste rapportage van de commis- sie-Oort, die vorig jaar is ingesteld om het belastingstelsel te vereen voudigen. Die commissie stelt voor de tarieven van de loon- en inkom stenbelasting samen te voegen met de nieuwe volksverzekering, het aantal aftrekposten te verminde ren en een proportioneel tarief in te voeren tot een bepaalde inkomens grens. Burgers noemt deze voor stellen niet verrassend. Martina: „We weten dat Aruba al onderhandelt met buitenlandse maatschappijen om de toeristen- aanvoer volledig veilig te stellen". Volgens Martina gaat Aruba er dus al van uit dat de onderhandelingen met de Antillen mislukken. Het conflict spitst zich toe op de voor keursbehandeling die de ALM voor zich opeist als nationale lucht vaartmaatschappijAruba wil een 'ópen luchtvaartpolitiek' wat in houdt dat er vrije concurrentie moet zijn met andere buitenlandse maatschappijen. Dit is een stimu lans voor het toerisme naar het ei land. De Arubaanse minister-presi dent Henny Eman is zeer verbaasd over de 'overhaaste en emotionele' beslissing door de Antilliaanse re gering. Hij weigert de onderhande lingen voort te zetten via de samen werkingsraad van de ministers, omdat daarin de Arubaanse auto nomie op luchtvaartgebied niet wordt erkend. AMSTERDAM (ANP) - Op de Amster damse effectenbeurs is er vanochtend weinig verandering gekomen in de koersen van de aandelen, terwijl op de obligatiemarkt opnieuwe enkele lenin gen licht lager noteerden. Bij matige handel en een ongeveer drie cent duur dere dollar alsmede onder invloed van een wisselvallig Wall Street ging het met de internationale aandelen nog steeds niet goed. Hoogovens noteerde ex-claim cent f 2,20 lager op f 107,20. Akxo gaf eenzelfde bedrag prijs op f 162, Ko ninklijke Olie was stabiel en Philips, die donderdag tegen de marktontwik keling in nog iets aan de koers toevoeg de, moest drie dubbeltjes omlaag naar f 60,90. KLM was tegen het middaguur acht dubbeltjes verder gedaald op f 48. Bij de banken en de verzekeraars le ken de koersdalingen van de afgelopen dagen tot staan te komen, hoewel NMB toch een daalder prijsgaf op f 189 en de Friesch-Groningschc Hypotheekbank negentig dubbeltjes verloor op f 42,10. Voor het overige was het beeld bij de hoofdfondsen wisselend met beperkte schommelingen. VNU ging iets omlaag maar Elsevier liet een bescheiden winst zien. HBG had op f 152 tegen het middaguur f 2 aan de koers toege voegd, maar Heineken noteerde toen op f 159 een daalder lager.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9