Warmond: noodfonds voor trieste gevallen Expositie in woonhuis: 'Zalig, al die mensen over de vloer' Jaarmarkt moet weer trekker worden PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 2 MEI 1986 'Mensen met kleine schulden helpen' WARMOND - Stel: een oudere vrouw valt van de trap. Zij breekt haar heup, moet naar het zieken huis, heeft medicijnen nodig, ge zinsverzorging en noem maar op. Met haar AOW redt ze het niet. Want overal kleven tegenwoordig drempelbedragen aan, zoals de me dicijnenknaak. Een kleine, genie pige schuld is snel geboren. Voor dit soort gevallen, waar schijnlek een tiental per jaar, wil len B en W van Warmond een soort noodfonds instellen. Groot hoeft dit niet te zijn omdat het om be perkte schulden gaat. Enkele hon derden guldens hooguit, aldus wet houder mevrouw Dalhuisen. Voor mensen met grotere schulden zijn namelijk andere regelingen, zoals de kredietbank, die direct over schuldsaneringen begint. Voor mensen met kleine schul den is er daarentegen niks. Terwijl de ellende er niet minder om is. "Die oude vrouw die door tegen vallers 500 gulden schuld heeft, raakt helemaal in paniek", aldus de bestuurder. "Zij is dat niet gewend en ligt nachten wakker". Grote el lende, noemt Dalhuisen het. Zij vindt deze "onterechte moeilijkhe- Echtpaar door botsing bekneld LEIDERDORP - Een 63-jarige man uit Leiden en zijn echtgenote raakten gistermiddag bij een bot sing met hun auto op de Provincia- leweg vijf in Leiderdorp ernstig be kneld. De brandweer werd hierbij ter hulp geroepen. De man en vrouw zijn daarna afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Een woorvoerder van de politie vermoedt dat de Leidenaar onwel is geworden en van de weg in de berm is geraakt. Hierbij kwam de auto in botsing met een boom. De man liep bij dit ongeval ernstige verwondingen op, zijn vrouw is er beter aan toe. Parkenloop De Voorschotense Oranjever eniging organiseert in samenwer king met atletiekvereniging De Bataven morgen de tiende Par kenloop, een prestatieloop over twee, vijf of tien kilometer of de tien Engelse mijl. Voor het eerst kan bovendien de halve marathon worden gelopen. Aanvang mor gen elf uur op het terrein van SVLV, Juliana van Stolberglaan in Voorschoten, waar voldoende kleedgelegenheid aanwezig is. Voor iedere deelnemer ligt een medaille klaar. Inschrijven mor gen vanaf tien uur in de kantine van het sportcomplex. Expositie den ontzettend onaanvaardbaar nader Yast te st«lie"' inkomensni- Over de opzet van het fonds en veau zitten en de lessen aan be de selectie van de gevallen is nog P?aWe eisen voldoen. Ze moeten weinig duidelijk. B en W hebben ",et b« aaderc kruidenier het punt in hun nieuwe beleids- gaan lesaen. aldus gemeentese- plan opgenomen. En de nieuwe "J?8}?8 Zoetemelk, portefeuillehouder, de burgemees- Ook aan de promoting van zoge ter, hoopt op korte termijn verder naamd HaFaBra-onderw«s har te komen monie. fanfare en brassband) ge- De oude portefeuillehouder, me- dach.1 -Daarover zijn al serieuze ge- vrouw Dalhuisen, zegt vooraf dat sprekken geweest met betrokke- het niet de bedoeling is mensen "en- |ot Slot moet Y°°r basischo- met een gewoon inkomen te hel- algemene muzikale vorming pen. Het gaat om mensen met klei- LV, komen al is het niet de ne marees biivoorbeeld minima b<doeling speciale vakleerkrach- Of mensen'met AOW en een klein ten m he» laven ™ePen. De les- pensioentje "dat veel rotter uit- sen zijn buiten schooled gepland, komt dan wanneer de mensen Geld voor deze plannen zou er geen pensioen hadden gehad". In z«n- .Door. bet. °Pbe.ffen„ van de die gevallen zou je misschien be- ^-^f^school hoeft de ge- lasting kunnen kwijtschelden Muziek Mary van Delft-van der Roest exposeert vanaf vandaag haar te keningen, aquarellen en grafiek in het gemeentehuis van Leider dorp. De tentoonstelling, die tot en met 27 juni duurt, kan tijdens de openingsuren van het ge meentehuis worden bekeken, dus elke dag van negen tot vijf, behal ve op vrijdag, als het gemeente huis om drie uur dicht is. Presentatie Cursisten van de Oegstgeester Stichting Jeugd- en Jongeren werk laten belangstellenden mor gen zien wat ze het afgelopen sei zoen zoal hebben gedaan. De pre sentatie wordt gehouden in ge bouw Taberna aan de Juliana- laan. Rond zeven uur morgen avond komen cursisten klassiek ballet aan bod, gevolgd door een presentatie van kleding om half acht en cursussen jazzballet/tap- dance om acht uur. Jongeren die de cursus popmuziek hebben ge volgd sluiten de avond rond ne gen uur swingend af. De zaal is vanaf half zeven open; toegang is vrij. Litterus Sacrum De Leidse toneelvereniging Lit terus Sacrum brengt morgep het stuk 'Kleine Alice' van Edward Albee op de planken van de Lei- derdorpse Muzenhof. 'Kleine Ali ce' is het verhaal van een schatrij ke vrouw die een onwaarschijn lijk grote schenking aanbiedt aan de kerk. Aanvang zaterdagavond half negen in het theater aan de Cor Gordijnsingel 4; toegang 7,50. Koffieconcert Het Leiderdorps Kamerkoor zoen in de Leiderdorpse Muzen- hof. Het koor zingt ditmaal a ca- pella, dus zonder begeleiding, mu ziek van Johann Ludwig, Johann Michael Bach en Thomas Tom- kins. Via vier motetten op grego riaanse thema's van Duruflé springt het koor over naar het 'Super Omia' van de hedendaagse componist Albert de Klerk. Solo's worden gezongen door Anke Zuit- hoff en het orgel wordt zondag be speeld door Anton Doornhein. Aanvang half een in de Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel 4. meente niet langer jaarlijks 50.000 gulden opzij te leggen. Alleen wachtgelden voor leerkrachten drukken op de muziekbegroting. Daarnaast overwegen B en W om Wanneer blijkt dat er na het bekos mensen die individuele muziekles- tigen van de nieuwe activiteiten sen niet kunnen betalen subsidie geld over is, zullen B en W daar te geven. De muzieklessen zouden geen traan om laten. Al jaren wordt dan ongeveer even duur moeten gevraagd of er bezuinigd kan wor- worden als de lessen bij de, inmid- den op muziekonderwijs. Om de dels opgeheven, streekmuziek- verschillende lessen beter te laten school. Voorwaarden zijn dan wel verlopen, krijgt Warmond wellicht dat de mensen onder een bepaald, enkele instrumenten van de verga- streekmuziekschool. Toch weer bevrijdingsbal in Leiderdorp LEIDERDORP - Ondanks het min of meer mislukte vorige be vrijdingsbal twee jaar geleden - de avond leverde een fikse ver liespost op - waagt de Leider- dorpse Oranjevereniging de sprong weer. Op veler verzoek organiseert ze morgen weer een bal voor en door Leiderdorpers. Voor een dansje, praatje, hapje of drankje is men welkom op deze feestavond, die vanaf ne gen uur in tennishal De Munnik aan de Hoogmadeseweg wordt gehouden. Zanger Joe Bourne zal voor de wat swingender muziek zor gen. Daarnaast zijn er optre dens van Frits Landesbergen Big Band en het dansorkest Ma hogany met zang van Ann Smith. W. van den Wijngaard, voor zitter van de vereniging:"Dit is nu de vierde keer dat we een bal organiseren. Twee jaar geleden werd het feest in de Muzenhof gegeven. Die avond mislukte. Er waren niet genoeg bezoekers zodat de vereniging voor het te kort aan geld moest opdraaien. Zo'n bal kost toch al gauw 8.000 Of 9.000 gulden aan investerin gen. Vandaar dat we vorig jaar geen feestavond hebben ge houden, dat was veel te kost baar". Dit keer hoopt men 'kiet' te spelen. Secretaris M. Blauw hoopt dat er zo'n 400 mensen op het bal afkomen. Niet meer, want dan wordt het feest veel te massaal, maar ook niet minder, want dat kost de vereniging weer geld. "De zaal zal versierd zijn met tal van vlaggen en ge kleurde lampjes. Op de tafeltjes staan bloemstukjes en er zijn diverse kraampjes opgesteld met drankjes en hapjes. Dit al les voor een redelijke prijs, een pilsje kost bijvoorbeeld 1.50 gul den", zegt hij wervend. Kaarten zijn al verkrijgbaar, maar ook op de avond zelf wor den ze tegen overhandiging van tien gulden aan de zaal verkocht. "Het loopt nooit zo'n storm bij de voorverkoop, ik heb ook geen flauw idee of er al veel kaarten zijn verkocht. Meestal gaan 's avonds aan de zaal de meeste kaarten weg. We moeten dus maar afwachten hoe het zal lopen", aldus Van den Wijn- Inbraak in school OEGSTGEEST - In de Hazewijde- kleuterschool aan de Hazenbos- laan in Oegstgeest is gisterochtend bij een inbraak een radio-cassette- recordef ter waarde van een paar honderd gulden gestolen. De da ders kwamen binnen door een ruit in te slaan. Bij de Hofdijkschool aan dezelf de laan is in de nacht van woens dag op donderdag een poging tot inbraak gedaan. De daders werden waarschijnlijk gestoord in hun werk. De politie vermoed dat beide inbraken dezelfde daders kenden. Automobilist krijgt ldappen OEGSTGEEST - Een 35-jarige in woner van Oegstgeest is gister avond op de Oegstgeesterweg in zijn woonplaats licht mishandeld door een man uit Leiden. De Oegstgeestenaar stond met zijn au to op de weg voorgesorteerd voor links maar besloot rechtdoor te gaan. Hiermee wekte hij de irritatie op van de Leidenaar. De Leidenaar diende de man uit Oegstgeest bij het eerstvolgende stoplicht enige klappen toe en ging er daarna in zijn auto vandoor. LEIDERDORP - Kunstwerken in je eigen huis exposeren: je moet er maar opkomen. De Lei derdorpse Arjan Binnenkade kwam in het voorjaar van 1983 op dat idee en ze stalde het werk van een aantal vriendinnen in haar flat. Gistermiddag opende zjj voor de zevende maal de deu ren van haar woning voor bezoe kers van het 'Huis-Kunst-Huis'. Inmiddels heeft zij de flat geruild voor een eengezinswoning aan de Waterleliekreek en krijgt ze bij het organiseren hulp van een vriendin. Onveranderd bleef haar doel: amateurkunstenaars een kans geven hun werk aan an deren te laten zien. Daarnaast staat er ook altijd een standje waar artikelen worden verkocht ten bate van een of ander goed doel. Dit jaar de Landelijke Ver eniging tot behoud van de Wad denzee. Binnenkade herinnert zich de begintijd nog goed:"De huiska mer was helemaal ontruimd, be halve dan de eettafel waar op werd geëxposeerd. Alle meubels stonden in de slaapkamer weg gezet". "Er werd wel eens aan mij ge vraagd of ik het niet vervelend vond, al die bezoekers in mijn huis. Maar ik ben niet zo'n type dat helemaal binnerskamers leeft, ik vind het juist zalig al die mensen over de vloer". De tentoonstelling mag zich verheugen in een grote hoeveel heid belangstellenden. Volgens Binnenkade waren er bij de eer ste expositie zo'n driehonderd aanwezigen. "Je hoorde de lift constant op en neer gaan, en bui ten stonden ook nog heel veel mensen. Maar de vorige keer in december was wel de absolute topper. Toen zijn er iets van vijf honderd bezoekers geweest. Dat was echt ongelooflijk. We heb ben op die tentoonstelling ook heel veel verkocht. Normaal ge sproken is er altijd werk van on geveer acht kunstenaars te zien, maar nu waren er dertien men sen die aan de expositie hun me dewerking hadden verleend", al dus de Leiderdorpse. Sinds drie jaar helpt Mieke Bakker haar vriendin Binnenka de met de organisatie van deze twee maal per jaar georganiseer de huis-tentoonstelling. Want er zit nogal wat werk aan vast. De beide vrouwen zijn desondanks ontzettend enthousiast: "Het is voor ons echt een feestje. Wij vin den het leuk om te zorgen dat de mensen zich op hun gemak voe len. Naast het verkopen van de geëxposeerde werken zorgen we ook voor hapjes en drankjes", al dus Binnenkade. Buurtgebeuren De werken staan dit jaar in de bijkeuken, gang en zolder. Naast de beschilderde eieren van Bin nenkade en het keramiek van Bakker zijn er tal van andere za ken te bewonderen. Sieraden die gemaakt zijn van schelpen en slakkenhuizen, poezenetsen, aquarellen van stranden en dorpsstraatjes, broodplastieken en ga zo maar door. Samen met de tweehonderd narcissen die Binnenkade heeft besteld, is het een sfeervol geheel geworden waar iedereen welkom is. Bakker heeft goede hoop ook dit keer een groot aantal bezoe kers te trekken. "Ik denk dat de drempelvrees minder geworden is. Mensen moeten toch altijd wat overwinnen als ze een parti culier huis binnenstappen voor een tentoonstelling. Maar bij mooi weer zetten we de deur open. En dat nodigt nog meer uit", aldus Bakker. Arjan Bin nenkade vult haar aan: "Ik denk ook dat het de formule is die zo veel mensen aantrekt. Het is een soort buurtgebeuren geworden. Bovendien kan ik zo laat open blijven als ik wil, omdat ik aan geen bepaalde sluitingstijd ben gebonden. De prijzen kunnen op deze manier ook laag worden ge houden. De exposant hoeft al leen een bijdrage aan de gemaak te kosten te betalen en verder verzorgen wij de verkoop voor hem. Het is dus absoluut niet commercieel. Eigenlijk zou ik ook nergens anders dan in mijn eigen huis zoiets willen organise- Over de vraag of ze dit soort huis-tentoonstellingen in de toe komst blijft houden, hoeft ze geen minuut na te denken. "Ik doe het zo lang als ik het leuk blijf vinden en ik ben bang dat dat nog een hele tijd zal duren. Eigenlijk zit ik nu al na te den ken hoe ik de tiende tentoonstel ling zal gaan inkleden, want dat moet toch eigenlijk iets heel bij zonders worden", aldus Binnen kade. Ook tentoonstelling van oorlogsvoertuigen in Oegstgeest OEGSTGEEST - Zowel rond de Lange Voort als in de De Kempe- naerstraat in Oegstgeest staat ko mende maandag een evenement op stapel. Om met de De Kempenaerstraat te beginnen: de zo langzamerhand traditionele jaarmarkt zal daar on getwijfeld weer tienduizenden mensen op de been brengen. Vorig jaar althans brachten dertig- tot veertigduizend mensen een bezoek aan de markt. Op het programma dit jaar staan ballonnenwedstrijden voor kinde ren (tien uur) en een vijf uur du rend programma door Sky Chan nel waarin onder meer de Kris Kras Quiz van Anthony Parker (half een). Leuke bijkomstigheid voor Oegstgeest: gedeelten uit de quiz zullen waarschijnlijk ooit de beeldbuis halen. Althans, dat is Parkers bedoeling. Hoe en wan neer, dat kan hij op dit moment nog niet zeggen. Voorts een optreden van nie mand minder dan Gerard Joling om zes uur. Het organiserende 'Oegstgeest Actief is best trots op de komst van de uiterst populaire zanger uit de play-back/soundmix show. Hoe ze hem hebben ge strikt? "We hebben hem vorig jaar al benaderd. We waren er dus ge woon vroeg bij", aldus een van de bestuursleden. Bang dat Joling c.q. zijn fans on der de voet worden gelopen is deze woordvoerder niet. "We hebben hier Lee Towers gehad, Anita Meij er, steeds was er een enorme massa mensen bij. En het is altijd goedge- gaan. Dus verwachten we nu ook jaarmarkt 'i geen problemen". Ook aankomende talenten ko- Lange VOOrt men maandag aan bod. Aan de ta lentenjacht, die om half vier be gint, doen regionale bekenden als Leidse Kees, Wies Cavé, George Juliën en Martin Hoogkamer mee. In totaal elf zanglustigen hebben zich ervoor opgegeven. Praktisch alle Oegstgeester (sport)vereniaingen zijn met een standje op de jaarmarkt aanwezig, alsmede de politieke partijen en natuurlijk de winkeliers zelf. Ten slotte zijn er de hele dag diverse at tracties. Er rijdt een kindertreintje, pony's kunnen worden bereden, er staat een rodeostier en een spring kussen en er is een optreden aan gekondigd van de Leidse groep 'Cees Jog Jongejan en makkers'. Rond zeven uur 's avonds is de weer geschiedenis. Na een rondrit van 25 minuten staan er zo'n dertig voertuigen van af twee uur aan de Lange Voort. Het publiek wordt in de gelegen- Op en om de Lange Voort staan op bevrijdingsdag de meest won derlijke voertuigen te pronken. Het gaat om voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog. Een specia le vereniging, 'Keep them Rolling', koestert jeeps, ambulances, am- phibiewagens, trailers, Harley Da vidsons en wat dies meer zij en stelt deze voertuigen regelmatig ten toon. Gerard Joling: maandag venden lijve te zien in Oegstgeest. (foto ANI Vrouwen steunen collecte Chili LEIDERDORP - De Leiderdorpse Kano Vereniging, op bijgaande foto een van haar leden in volle actie, houdt open huis. Volgende week zaterdag 10 mei, staan de deuren van de kanoloods aan de Does tussen elf en vier uur wijdopen voor iedereen die nader kennis wil maken met de kanosport. Men kan zich die dag zelfs in een kano W<De vereniging bestaat nu zo'n kleine tien jaar. In verenigingsverband doet men aan aktiviteiten als recreatief kanoën, wildwatervaren en brandingkanoën. Als wedstrijdvereniging is men actief in het kanopolo en het wildwaterslalomvaren. 4 p. De loods is zaterdag te bereiken via de Mauritssingel, links voor de nieuwe Achthovenerbrug over de Does. LEIDERDORP - Vrouwen uit de politiek, de kerken, het sociaal-cul tureel werk, sport en buitenlandse groepen hebben hun steun betuigd aan de Chili-collecte, die volgende week in Leiderdorp wordt gehou den. Deze vrouwen hebben zitting genomen in het 'Komitee van Aan beveling'. Doel van de collecte is dit jaar dan ook steun te geven aan twee projecten in Chili, die door vrouwen zijn gestart. Eerste pro ject is een informatief blad voor en door vrouwen. En het tweede een groep vrouwen die steun verleent aan politieke gevangenen. Volgens de organiserende Chili- groep Leiderdorp zijn het juist de vrouwen, die de laatste jaren een actieve rol in het verzet zijn gaan spelen "tegen de tiran Pinochet. Dwars door alle politieke partijen heen verenigen zij zich. Daarom verdienen zij onze volledige steun". Morgen om twee uur is er een in formatieve bijeenkomst in de Sjel- VRIJDAG Leiden Van Voorthuysenschool - Marnixstraat, ruilavond ruilclub Koningskerk, 19-22 Schouwburg - Intro Dans, 20.15 uur. Folkclub Horus - Herenstraat 1. open podium, 21 uur. Lutherse Kerk - Hooglandsekerkgracht, Leiden Englisch Choir, 20.15 uur. ZATERDAG Leiden Hooglandse kerk - gevarieerd program ma t.g.v. opening nieuwe seizoen, vanaf 10.30. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, boekenmarkt, 12 uur, 's avonds feest, 21 Harteburgkerk - Haarlemmerstraat, or- gelwandelconcert, 15-15.30 uur. Kantine VTL - Voorschoterweg, start wandeltocht, 9 uur. Herenstraat - braderie, 10-17 uur. Plein Herensingelkerk - jaarmarkt, 10- 16 uur. Cobetstraat la - kennismakingsdag Emin Foundation over de Tarot, 16-19 Ars Aemula Naturae - Pieterskerk- gracht 9, open huis, 11-16 uur. Haarlemmerstraat - bij Hartebrugkerk, stand Amnesty International. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, informatieve bijeenkomst Chiligroep Leiderdorp, 14 SVLV-terrein - Jul. van Stolbergla Parkenloop met halve marathon, 11 u Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: R. Lemy, tel. 890952. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg, Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420. Groep 5 Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong,.Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: Huybers, tel. 897577. Leiderdorp za, R. v. Velzen, Drakestein 3, tel. 891100; zo, O. Du Ry van Beest Holle. Vlaskamp 16, tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Vlas kamp 16. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J: Roe- lants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven'. Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Warmond huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel. 02522-30697. Wassenaar za, J. Huls, tel. 13027; spreekuuradres Hofcamweg 65; zo. J. Vonk, tel. 79676; spreekuuradres Wittenburgerweg 106. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 2 tot vr 9 mei: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk Wouw: H. Vestjens, Rijn er den, tel. 144323. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Schiekade 23, Lei ter aan de Heemraadlaan. Aan de hand van dia's zal een landgenote iets vertellen over haar bezoek aan beide projecten. Borgman opent Valkenburgse plas VALKENBURG - De provincie Zuid-Holland neemt morgen het beheer van het recreatiegebied de Ommedijksepolder over van de ge meente Valkenburg. De provincie huurt het gebied, beter bekend als het 'Gat van Lagendijk' of het Val kenburgse meertje, van de kalk zandsteenfabriek Van Herwaarden in Hillegom. Dit bedrijf heeft de plas gebruikt als zandwingebied. Aan de overdracht is een feeste lijk tintje verbonden. Morgen om half elf wordt een parachute met daaraan een schaar door een vlieg tuig uitgeworpen boven het meer. R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: W. Tjaarda, Zoeterwoudsesingel 27, Lei den. tel. 134433. Voorschoten, Wassenaar: T.R. Sprey, Voorstraat 36, Voorschoten, tel. 01717-2477. GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 - 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordf na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2