SD T TOTO-HOOFDPRIJS STERK VERHOOGD. Van Tiggelen: 'Het kan niet mooier Oranje te licht voor Schotland 5DT 'We zijn gewoon wat later rijp' Tenniscrisis in Amerika sessssi SSSSS.4K wwsasr* Alleen spelers doen goede zaken Ploeg Post controleert Ronde van Spanje Nederlands elftal scoort alleen defensief een voldoende Molenbeek failliet McEnroe niet naar Parijs Cricketteam weert zich goed WOENSDAG 30 APRIL 1986 EDE (GPD) - Spelers als Greg Hol- de plaats waar de thuisspelers on- s, Matt Anger, Scott Davis, Da vid Pate en Mike DePalmer zorgen eerder voor gefronste wenkbrau- pen jaar echter haaldenslechts vijf wen dan blikken van her-en erken- - - - ning. Toch behoren zij tot de gene ratie laatbloeiers, die de komende vergelijking: in '79 waren dat er elf, jaren het gezicht van het Ameri kaanse tennis moeten bepalen nu Jimmy Connors en wellicht ook John McEnroe gaan afbouwen. Hun aanwezigheid op het invitatie- toernooi in Ede bewijst andermaal dat de Verenigde Staten steeds meer een figurantenrol krijgt opge drongen, maar ook hoe graag men het verloren terrein wil terugwin- Om met dat laatste te beginnen, de onverwachte komst van in to taal tien Amerikanen naar Ede drie jaar later nog negen. Wim bledon en Roland Garros gaven een soortgelijk beeld te zien. Of dat op korte termijn zal veran deren, moet ernstig worden betwij feld. Uitgezonderd Arias en Krick- stein is de Amerikaanse tennis- hoop gebaseerd op spelers die in leeftijd variëren van 22 tot 26 jaar, en van wie vooralsnog niemand de eigenschappen van een echte 'klas- bak' vertoont. Onwil valt hen daar bij in elk geval niet meer te verwij ten, zo blijkt ook uit de opkomst in Ede. De vrees voor mogelijke ter- raPnfiridrdtr/fo«idEnZBe,n «SStt varing is belangrijk met het oog op '^"nerveuzer-^rz^geTorfen de komende^uropese buitentoer- ;;Ik denk nu ewel Vaker aan evenj waarvan het Grand-Slam- t'uele bomaansla?eni en zeker in het vliegtuig heb ik meer angst. Na dit toernooi reis ik in ieder geval direct terug naar Amerika". De Edese toernooidirecteur Pluim EINDHOVEN (GPD) - De enigen die dikke winst overhielden aan het povere oefenpartijtje Neder land-Schotland (0-0) waren een paar Oranje-klanten. Adrie van Tiggelen, Gerald Vanenburg en John Bosman deden in die volgor de gisteravond in Eindhoven goe de zaken, of konden daar in elk ge val op terugzien. De verdediger van Groningen kon melden dat zijn club het met Anderlecht eens was geworden, nadat hij zelf al eer der voor vier jaar bij de Belgische topper had getekend. Vanenburg kwam definitief voor vier jaar rond met PSV en zijn ploeggenoot Bos man kreeg een nieuwe, sterk ver beterde aanbieding van Ajax. De puntspeler, die tegen de ster ke verdediger McLeish (niet voor niets getooid met de bijnaam 'het rooie beest van Schotland'), geïso leerd als hy was, nauwelyks uit de voeten was gekomen bij zijn de buut voor Oranje, werd gister avond ook hevig onder druk gezet door Anderlecht. De Belgische ma nager Verschueren liep al met het contract in zijn zak rond in het PSV-stadion, waar Bosman 'alleen maar even hoefde te tekenen'. De jonge puntspeler weigerde dat na ampel beraad met zijn zaak waarnemer Lagendijk, die het „niet juist" vond dat hij ni signeren. „Omdat Ajax gebeld heeft dat het nog een gesprek wil". Dat onderhoud vindt vandaag plaats in De Meer. Bosman zelf voelt zich uitermate gestreeld door die actie van zijn club. „Ik ben er bly mee dat ze nog eens met me willen praten", maar hij twijfelt nog hevig. „Donderdag neem ik de beslissing", herhaalde hij in Eind- gebeuren in Parijs uiteraard de meeste aandacht krijgt. Desondanks zal het gemalen Vredeskoers in gevaar baksteen altijd wel een grote kwel- houdt ovVrYgënr*angstvallig*"gë- ling blijven voor de Amerikaanse heim welke veiligheidsmaatrege- precies zijn genomen. „An- proftennisser, te meer daar bijna alle junioren- en universiteitskam- ders breng je pioenschappen nog steeds op snel- idee" le, harde pistes worden afgewerkt. Ce Bennekommer werd overi- Slechts Jimmy Arias en Aaron gens zelf bijna het slachtoffer van Knckstein, respectievelijk ooit een van de honden waarmee ztén vijfde en zevende op de wereld- acht bewakers dagelijks hun OVIEDO (AP/ANP) - De Belg Eddy Planc- kaert van de ploeg-Post heeft gisteren de ze vende etappe van de wielerronde van Spanje gewonnen. Zijn Schotse kopman Robert Mil lar behoudt de leiding in het algemeen klasse ment. Planckaert, die zijn tweede rit-overwinning in de Vuelta behaalde, legde de 180 kilometer Cangas de Onis naar Oviedo af i het einde alleen op kop, maar kwam 100 ernstige ongeluk in de kerncentrale van Tsjer- 'meter voor de finish ten val in een bocht werd ingehaald. nobyl bij Kiev in gevaar. De wedstrijd, die v 6 tot en met 22 mei op de kalender staat, zou De held van de dag was Ricardo Zuniga, die starten in het besmette gebied, op ongeveer al twee kilometer na de start op avontuur ging 130 kilometer van Kiev. 135 kilometer verder pas werd ingehaald, nadat hij op een gegeven moment •sprong bouwd In de omgeving van de Oekrainse metropool >u de proloog en de eerste drie etappes ge- dan 10 minuten had opge- houden worden. De KNWU heeft nog geen be slissing genomen of het zijn ploeg zal terug- rangiest' leken zich te ontwikkelen den maken. „Ik wilde gisteravond 56 minuten en 33 seconden, met een gemiddel- tot geduchte gravelspeciahsten, nietsvermoedend nog even maar zij hebben hun belofte met binnen en toen had een kunnen waarmaken. De terugval - beesten me haast te pak... Anas staat nu 19e, Knckstein 36e- zyn vals, hoor", lacht Pluim Vandaag staat een individuele tijdrit van 9,8 trekken. Directeur Buddels verklaarde giste- dit nog zo jeugdige duo (samen pas 39 jaar oud) typeert in feite de Amerikaanse tenniscrisis, waar voor verscheidene redenen zijn aan te wijzen. de snelheid van 36,418 kilometer per Planckaert versloeg in de eindsprint zijn haast te ^pakken. Ze landgenoot Benny van Brabant, de Ier Sean Kelly en de Spanjaard Pello Ruiz Cabestany. De Fransman Roland Leclerc ging 300 meter kilometer op het programma met de eind streep op de top van de 630 meter hoge Naran (Uitslagen zie scorebord) i, dat het te vroeg was om nu al een stand punt in te nemen. „We zullen trachten zoveel mogelijk informaties in te winnen, maar ik vrees dat we die niet vlot zullen verkrijgen". De Vredeskoers, de zwaarste etappekoers De KNWU zal op korte termijn contact opne- met de organisatoren. i het wielerseizoen voor amateurs, is door het Allereerst valt er tegenwoordig zoveel geld te verdienen, juist aan de andere kant van de oceaan, dat de verleiding groot is het eergevoel te vergeten en genoegen te nemen met een minder vooraanstaande rol. Het gevolg is wel dat het ple zier in de sport snel verdwijnt en vechtjassen als Connors steeds schaarser worden. Bovendien la- universitairc EINDHOVEN (GPD) - Bij nader inzien had Leo Beenhak ker zich de rit naar Eindhoven beter kunnen besparen. „Ik heb er enorm tegen opgezien", bekende hij een uur voor ''collegèrw^doörTum Nederland-Schotland (0-0) schoorvoetend, „om te gaan. tennisontwikkeling in de knel Eerst was ik het ook niet van plan, maar de nieuwsgierig- komt", sprak onlangs Tim Mayot- heid won het". Met de 14.500 toeschouwers kwam de aan- te, zelf ook een vertegenwoordiger staande trainer van Real Madrid echter amper aan zijn van de nieuwe lichting. „Wat dat i n V. betreft zou de Amerikaanse bond trekken en moest hij vanaf de tribune lijdzaam toezien hoe het afgekalfde Oranje alleen defensief een voldoende scoorde. opleiding prevaleren. „Ze gaan tegenwoordig allemaal best eens wat behulpzamer mogen zijn. Nu moet je je er op 23-jarige leeftijd maar mee zien te verzoenen dat je niet veel meer kunt berei ken". Een speler als Scott Davis wenst zich daar echter geenszins bij neer te leggen. „Met 26, 27 jaar leveren we onze beste prestaties, dus de hoogtijdagen komen nog", is zijn overtuiging. „We zijn gewoon later rijp, het duurt langer voordat ons lichaam helemaal tot ontwikkeling is gekomen. Amerikanen worden vaak wat groter en krachtiger dan hun leeftijdgenoten. En omdat de meesten van ons vrij riskant en aanvallend spelen, kost het ook meer tijd om de fouten weg te werken". Hoe dan ook, de nieuwe McEnroe, of in ieder geval iemand die de potentiële mogelijkheden heeft om diens niveau te benade ren, wil zich maar niet aandienen. Terwijl Europa de laatste jaren de ene na de andere topper aan draagt, blijft Amerika teren op de successen van mannen als Stan Smith, Arthur Ashe, Jimmy Con nors en John McEnroe. De feiten liegen nu eenmaal niet; neem het toernooi op Flushing Meadow, ooit „Als team", zwaaide Rinus Michels snede is uitgevochten", waar Oran- de ploeg naderhand niettemin lof Je het in werkelijkheid duidelijk toe, „heeft het Nederlands elftal moest afleggen tegen de ijver en een prima partij gespeeld. En daar- ambitie die de Schotten aan de dag toe heeft ook het aanvallende deel legden, zich voorbeeldig bijgedragen". Op merkelijk mild in zijn oordeel rep te de bondscoach zelfs over een duel dat „op het scherpst van de BRUSSEL (ANP) - De Belgi sche eerste klasser RWDM is failliet. Dat is het gevolg van de financiële ondergang van de bouwondernemeing L'Ecluse, die de voornaamste geldsschie- ter van de club uit de Brusselse agglomeratie was. RWDM heeft een schuld van 170 miljoen Franken. Dat is 9,4 miljoen gul den. Voor het voortbestaan zegt een woordvoerder van de club een bedrag van 20 a 25 miljoen franken nodig te hebben. De gemeente Molenbeek wil met niet meer dan achttien miljoen over de brug komen. Als nieuwe geldschieter wordt de vroegere speler en trainer van RWDM, Johan Ver meers, genoemd. Vermeers zelf wenst voorlopig een slag om de arm houden. Hij zoekt nog co- sponsors. NEW YORK (SID) - John McEnroe zal niet deelnemen tenniskampioenschappen, die van 26 me^ tot 8 juni op de banen Door de absentie van een fiks aantal internationals, waardoor Mexico-ganger Schotland met een veredelde reserveploeg in Eindho ven aantrad, grepen de reserves de kans met beide handen aan om zich bij interim-bondscoach Alex Ferguson in de kijker te spelen. De verdedigers hadden daarbij echter de pech dat zij nauwelijks serieus op de proef werden gesteld door de falende Oranje-aanval. Kon John Bosman, een van de drie debutan ten in de basis, nog als excuus aan voeren dat hij moest opereren van uit een geisoleerde positie, voor John van 't Schip en Rob de Wit waren amper verontschuldigingen te bedenken. Eens te meer werd gisteravond nog eens onderstreept hoe schaars Oranje in zijn aanvallers zit en hoe sterk de vaderlandse voetbaltrots afhankelijk is van het door blessu res niet beschikbare duo Gullit- Van Basten. Speurend naar een vaste speelstijl voor Oranje liet Mi chels zich door de afzeggingen niet van de wijs brengen en borduurde hij voort op de succesvolle formule van zes weken geleden in Leipzig tegen de DDR. Tegen de Schotten bleek het Ajax-duo Van 't Schip- Bosman echter te licht om die rol over te neirten. „Aanvallend", moest ook Mi chels erkennen, „was het niet in drukwekkend wat we hebben la ten zien. Zeker voor de rust was het te veel breiwerk en werd er niet opportunistisch genoeg gespeeld". En dat tegen een ploeg die speelde yanuit een gesloten verdediging en de open Fran- die zich bij balverlies haastig Robert Connor is er bij gaan liggen Tiggelen. Dit tot opluchting i hoven, „maar als ik het eerlijk moet zeggen is de kans dat ik naar Anderlecht vertrek 60 procent". De club van trainer Arie Haan ligt daarmee goed in de race naar een 'Hollandse dubbelslag', want afgelopen zondag al werd in het ge heim Adrie van Tiggelen over de streep getrokken. De enige speler die gisteravond een gele kaart kreeg beloofde Ajax vorige week nog dat hy niet naar een andere Nederlandse vereniging zou gaan en de Amsterdammers dachten die slag gewonnen te hebben. Na Gro ningen-VW tekende Van Tiggelen echter by Anderlecht, een transfer waarmee>naar verluidt een bedrag van 1,2 miljoen gemoeid zou zijn. De 28-jarige voetballer zelf wilde dat niet bevestigen, maar zei wel dat hy niet beter terecht had kun nen komen. „Mooier dan Ander lecht, dat kan niet. Spelen by zo'n club is altijd mijn wens geweest en als ik daar niet in de picture kan blijven voor Orarye dan lukt dat nergens". De vraag is of een uitnodiging voor de selectie voor het Neder lands elftal nog wel als een eer be schouwd moet worden, na de slap pe vertoning tegen Schotland. „Het was inderdaad niet best", moest Gerald Vanenburg beamen, „maar er zijn altijd zaken die dan toch positief uitvallen". Daarmee doelde hij ongetwijfeld op zijn ei gen redelijke optreden op het ter rein van zijn nieuwe werkgever PSV, waarmee hy morgen officieel het contract tekent. Hij liet er Ser- vette bewust voor schieten. „Om dat ik dit de mooiste kans vond. Het belangrijkste is voormy dat ik volgend jaar Europa-Cup-I speel. En dan ook nog op het midden veld", zo verwees hij naar een van de zaken die hem bij Ajax verjoe gen. Op dat middenveld, hij, gestart als hangende rechtsbui ten al na 25 minuten gedirigeerd werd door Michels, kwam hij gis teravond overigens bepaald niet optimaal uit de voeten. „Ik had eni ge moeite met het schatten van de afstanden". Desondanks was Van enburg (met Koeman die nog niets meer weet dan zondag) nog een van de beteren in het ongeïnteres seerd acterende Nederlandse elf tal. Hij wist zich daarbij in het gezel schap van Bennie Blind, voor wie ook al meer dan alleen het resul taat op het spel stond. De Spartaan wil na zeven jaar eindelijk wel eens weg van Spangen, is benaderd door Club Brugge („maar daar heb ik verder nog niets van gehoord") en greep de gelegenheid gretig aan om reclame te maken voor zichzelf. „Het was een waardeloze pot, maar voor mezelf heb ik redelijk ge speeld", keek de neo-internatonal tevreden terug. „Op rechts lagen ook mogelijkheden om door te schuiven tegen die twee spitsen waarmee Schotland speelde en in zo'n doorgeschoven rol voel ik me uitstekend. Ik denk dat ik me wel een beetje in de picture heb ge speeld en dat is erg belangrijk nu de carrousel zo draait". Daarin is zelfs na zo'n slappe re mise als gisteravond nog dikke winst te boeken. PAUL DE TOMBE hebben". Maar ook fysiek moest de lichtgewicht-aan val het duidelijk afleggen tegen de Schotten, die in de lucht (McLeish tegen Bosman) heersten alsof er geen Nederlander bestond. Toch waren er ook wel degelijk lichtpuntjes in Oranje. Dat gold dan op de eerste plaats voor Danny Blind, de debuterende en door Aan de lankmoedige Helmuth Kohl dankte Oranje het ook dat Mi chels' heroptr'eden als bondscoach niet in een nederlaag eindigde. De Oostenrijkse rechtspreker onthield de Schotten een strafschop toen Ronald Koeman de dqorgebroken Sturrock onderuithaalde. Maar ook Van Breukelen had een fors aandeel in de puntendeling, met Club Brugge benaderde verdedi-. knappe reacties op inzetten van Sparta, die na zeven jaar McCois, een aartsgevaarlijke Spangen wel eens iets anders wil. In Eindhoven behoorde hij tot de betere spelers van Oranje, dat in de naar Anderlecht vertrekkende Adrie van Tiggelen opnieuw een even betrouwbare als granietharde verdediger bezat. Terecht zag de Rotterdammer echter geel, toen hij kort na de rust Cooper wel erg bruusk onderuithaalde. valler, en McLeish. Daar kon Oran je welgeteld één reële scoringskans tegenover stellen, maar alleen voor de door Glasgow Rangers gekoch te Andy Goran stifte Vanenburg de bal net naast. Het was de wel erg schaarse oogst van een optisch vel- doverwicht, dat Oraiye echter nim mer uitzicht bood op een ning. SCHIEDAM (ANP) - Na een boeiend cricketgevecht is Nederland giste ren in Schiedam in het laatste van de drie duels tegen India met het minimale verschil van elf runs gesneuveld. „Dit is een van de beste wedstrijden die het Nederlands elftal ooit heeft gespeeld", zei de Oranje-manager Wim van der Sloot na afloop. „De jon gens hebben zich op buitengewone wijze geweerd". India ging wederom het eerst batten en scoorde in de vijftig overs 270 runs voor het verlies van zeven wickets. Een grootse rol was weggelegd voor Padit, die in magistra le styl 123 runs scoorde, waaronder dertien vieren. Tijdens de sensatione le slotacte knalde Sharma in slechts vier overs vijftig runs (met vier zes sen) bijeen om ongeslagen het strijdtoneel te verlaten. Daarna toog Nederland ten aanval. Openingsbatsman Lifmann stak in grote vorm en maakte er pijlsnel 64, waaronder drie zessen en vier vieren. Lubbers en Elferink voegden er samen 64 punten aan toe, waarna in de opwindende eindfase Entrop (38 not out), Diederik Visee (20) en Schoon- heim (10 not out) nog trachttefi de overwinning in de wacht te slepen. Op de stand van 259 voor 8 werd de laatste bal echter gebowld en was dc Oranje-ploeg eervol ten onder gegaan. ADVERTENTIE Roland Garros in het Bois du Boulogne 4_massaal op de eigen helft liet terug- Parijs worden gehouden. De zakken. Tegen een dergelijk defen- vader van de 26-jarige Amerikaan meldde zijn zoon gisteren af bij de sief ingesteld team heeft een ploeg behoefte aan spelers die individu eel in staat zijn openingen te force ren. Maar met uitzondering van Vanenburg, die niet goed speelde maar tenminste nog de durf had iets te ondernemen, viel Oranje Parijse organisatie. Een week eerder had pa McEnroe de organisatie verzocht een wild card voor zijn zoon te reserveren. De Fransen kwamen aan die wens op royale wijze tegemoet door McEnroe achter Ivan Lendl als tweede te plaatsen. Na zijn nederlaag het afgelopen weekeinde tegen Tim Mayotte m een demonstratiewedstrijd gaf McEnroe te kennen zijn comeback uit te stel- genadeloos door de mand. len. „Defensief hebben we de zaak McEnroe laste na de Masters m New York met instemming van de aarcjig op poten", keek Michels al- internationale federatie een tennispauze van drie maanden in. De werk- vast vooruit onderbreking zou in Parijs officieel aflopen, maar de New Yorker voelt e momenteel weinig voor het racket nemen. wedstrijdverband ter hand te )>maar het offensieve deel vraagt wat meer testwedstrijden. En die mogelijkheden zijn er niet, zodat we zullen moeten roeien met de Aan de hoofdprijs van de Toto wordt het aanstaande weekeinde een bedrag van f 24.876,79 toegevoegd. Darde zij de Jackpot! Haal snel een formulier bij uw Toto/Lotto-inleveradres. TOJvO

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13