Kritiek Moskou op Afghanistan Leider ETA gearresteerd Europees gevechtsvliegtuig nog niet van de grond Positie Karmal ter discussie IMF: rijke landen worden nog rijker Politie op Haïti schiet op menigte Libisch blad: vraagtekens ii beleid van Gaddafi bij Rel om aanslag geheime dienst MAANDAG 28 APRIL 1986 MOSKOU (Rtr./AP/UPI) - De Prawda, het dagblad van de communistische partij van de Sowjet-Unie, heeft gisteren Kritiek geuit op het Afghaanse leiderschap. In een artikel ter gelegenheid van de achtste verjaardag van de communistische machtsovername in Af ghanistan schreef het blad dat kritiek wordt gehoord op de trage invoering van hervor mingen in dit land. WASHINGTON (AP) - Het Inter- nationaal Monetair Fonds vooziet in zijn halfjaarlijkse economische prognose verdere groei voor de rij ke landen, terwijl de positie van de arme landen verzwakt. De commu nistische landen blijven onder de verwachtingen die hun leiders ge steld hebben. China vormt hierop een uitzon dering. Volgens het IMF groeide de produktie in China in 1985 met 12 procent - ruim vier maal zoveel dan het wereldgemiddelde van 2,9 procent. Het groeitempo zal dit jaar vertragen, omdat de regering de inkomens van de bevolking en de invoer afremt. De geïndustrialiseerde landen lijken volgens het IMF een periode van stabiele en evenwichtige groei bereikt te hebben, aldus het half jaarlijkse rapport. De positie van deze landen wordt dit en volgend jaar beïnvloed door besnoeiingen op de uitgaven en verhoging van de belastingen in de Verenigde Staten en Canda, voort zetting van het strakke beleid in Japan en een wat soepeler beleid in Europa. De economische prestatie van de arme landen in het vorig jaar valt volgens het IMF tegen na een be moedigend herstel in 1984. Dit wordt ten dele veroorzaakt door een vertraging van de economi sche groei in de industriële wereld, waardoor minder werd afgenomen van de arme landen. De inspannin gen van deze landen zelf om zich aan die situatie aan te passen heb ben niet het gewenste resultaat op geleverd. Van de produktie van de ze landen is een steeds groter aan deel bestemd voor de export. In de jaren '80 is het gemiddelde produktieniveau en het inkomen per hoofd van de bevolking in de ontwikkelde landen met negen nrocent gestegen. In de arme lan den is de gemiddelde situatie niet veranderd, maar achter dat gemid delde beeld gaat een grote variatie schuil. Olieprijzen In Azié bedroeg de stijging 19 procent, niet alleen door het snelle groeitempo in China maar ook door de groei in andere ontwikke lingslanden zoals Zuid-Korea en Singapore. In het Midden-Oosten bracht de val van de olieprijzen een daling van 20 procent met zich mee, in Afrika was de daling 11 procent. De arme landen van Euro pa gaven een stijging van zeven procent te zien, tegenover een da ling van zeven procent in Latyns- Amerika. De variatie in produktie per hoofd van de bevolking weer spiegelt ontwikkelingen in de le vensstandaard, aldus het IMF. De inkomsten die Latynsameri- kaanse en Afrikaanse landen kre gen uit de verkoop van hun pro dukten - voornamelijke ruwe mate rialen - daalden, omdat de prijzen van deze produkten op de wereld markt omlaag gingen, terwijl de prijzen van produkten die zij moe ten invoeren gestegen zijn. Het Midden-Oosten neemt een aparte positie in, omdat de inkom sten gedaald zijn door de lagere olieprijzen, terwijl er nog wel steeds buitenlandse goederen in gevoerd worden met de opbreng sten van de olie-export van voor gaande jaren. De Sowjet-Unie en zijn Europese bondgenoten vertoonden vorig jaar een iets snellere groei - drie procent - dan de veel rijkere indus trielanden, waar de groei 2,8 pro cent bedroeg. Deze trend zal naar verwachting doorzetten in 1986:3,8 procent groei in de Sowjet-Unie en de Oostbloklanden tegenover 3,1 procent in de industrielanden. 'Ontevredenheid met wat is ge daan, scheipe kritiek op feilen die het revolutionaire procés in Afgha nistan hebben belemmerd, kunnen worden gezien in de besluiten die afgelopen herfst door de revolutio naire raad zijn genomen en in de stellingen over de noodzaak de so ciale basis van de revolutie te ver breden', aldus de Prawda. In het artikel wordt de Afghaan se leider, president Babrak Kar mal, niet genoemd. Babrak werd door Moskou in het zadel geholpen nadat Sowjettroepen in december 1979 Afghanistan binnenrukten. Over zijn toekomst doen echter ge ruchten de ronde omdat hij niet meer sinds hij op 30 maart voor een me dische behandeling in Moskou aankwam. Daarentegen wijdden de Russi sche media vorige week ongewoon veel aandacht aan een bezoek van Terugtrekking De Sowjet-Unie heeft voorge steld haar troepen over een periode van twaalf maanden uit Afghanis tan terug te trekken, maar Pakis tan vindt dat tijdsbestek veel te lang. Dat heeft de Pakistaanse di plomaat Nasim Ahmed vrijdag in Washington meegedeeld. Ahmed zei de informatie te heb ben verkregen van diplomatieke contacten in New York en Was hington. Hij weigerde zijn bronnen bijnaan Ondersecretaris-generaal van de Verenigde Naties Diego Cordovez - heeft vorige week bekend gemaakt rlif an maart dat hÜ aan de ministers van buiten landse zaken van Pakistan en Af ghanistan een ontwerp-voorstel heeft voorgelegd voor een vre desregeling in Afghanistan. Hij wilde geen bijzonderheden geven, maar zei dat beide partijen de Sowjet-Unie. Karmal was ook afwezig bij de militaire parade die zondag ter gelegenheid van de her denking in de Afghaanse hoofd stad Kaboel plaatsvond. In het rechtstreekse verslag van radio-Kaboel werd Karmals naam slechts één keer genoemd, terwijl het persbureau Tass bij diezelfde gelegenheid Karmal helemaal ne geerde, maar wel veel aandacht be steedde aan een toespraak van de Afghaanse ministerie van defensie, generaal-majoor Nazar Moham mad. Volgens diplomaten is de Sow jet-Unie, die een naar schatting 115.000 man sterke strijdmacht in Afghanistan heeft, in toenemende mate ontevreden over de militaire impasse in de strijd tegen de anti communistische guerrillabewe ging. basis voor de 'zeer beslissende fa se' van het Afghaanse vredesover leg die 5 mei in Genève moet be ginnen. De Pakistaanse minister van bui tenlandse zaken Sahabzada Ja- koeb Khan verklaarde vorige week dat iedere regeling moet voorzien in de terugtrekking van de Russi sche militairen in Afghanistan 'binnen enkele maanden'. Ahmed zei ook dat de Afghaanse kwestie snel opgelost moet worden omdat de Pakistaanse bevolking vijandig begint te worden jegens de meer dan 3 mihoen Afghaanse vluchtelingen in hun land. 'Wij wil len geen groot Libanon worden, met vluchtelingen die voorgoed blijven. Niet allemaal zijn goede vrijheidsstrijders, er zitten allerlei boeven tussen', zei hij. TRIPOLI (AP) - Het Libische weekblad Al-Jamahiriya heeft vrij dag opening van zaken gevraagd wat betreft het regeringsbeleid tij dens de Amerikaanse luchtaanval len van 15 april. Al-Jamahiriya is het orgaan van de invloedrijke revolutionaire co- mité's die door kolonnel Moammar Gadaffi werden opgezet om zijn beleid uit te van de F-lll bommenwerpers. De lichten in de hoofdstad Tripoli brandden nog toen het een na het andere toestel in zicht kwam. On dertussen bombardeerden ge vechtsvliegtuigen van de Ameri kaanse marine de havenstad Beng hazi. In het commentaar wordt ook ernstig getwijfeld aan de verkla ring van de regering dat In een hoofdartikel wordt voor dan 20 Amerikaanse toestellen het eerst openlijk kritiek geleverd zouden zijn neergeschoten. Het op het gebrek aan voorbereiding Pentagon maakte het verlies van op de Amerikaanse aanvallen, 'v. willen precies weten wie zijn hoofd slechts één F-lll bekend. 'Wij gen niet om televisiebeelden met verloor, wie verkeerd handelde, neerstortende vliegtuigen, wie vluchtte en wie achterbleef. om ervaren oorlogscorresponden- Het openhartige artikel is een ten en zinnige verslaggeving in een eerste openlijke kritiek op het be leid van Gadaffi. Ondanks zijn pro paganda waarschuwingen voor een Amerikaanse aanval, bleek het land slecht voorbereid op de komst zaak die de hele wereld aangaat'. Gymleraar laat leerling slaan als afstraffing ROUEN (AP) - Een gymnas tiekleraar aan een middelbare school in de Franse stad Rouen heeft een leerling, de 14-jarige Arnaud, door al zijn 40 klasge noten een klap in het gezicht la ten geven omdat hij een gymnastiekmat kapot zou heb ben gesneden. De leerling voelde zich na de afstraffing volgens zijn vader 'getraumatiseerd en verne derd', maar maakte het overi gens goed. Lijfstraffen zijn in het Franse middelbare onder wijs verboden, maar de vader zei geen klacht te willen indie nen bij de politie. Liever wilde hij de zaak 'van man tot man' met de gymleraar regelen. De 48-jarige gymleraar zei het incident te 'betreuren', maar verklaarde dat hij had besloten om Arnaud door zijn medeleer lingen te laten straffen nadat hij ervan overtuigd was geraakt dat Arnaud de mat kapot had gemaakt en de vulling over de gymzaal had verspreid. De le raar zei dat vernielingen aan gymnastiek-toestellen de school dit jaar al een schade post van 10.000 franc hebben opgeleverd. Politieagenten in Haïti schieten op een stoet demonstranten. (f0to anpi Buitenland kort Terreur (1) Een 28-jarige Britse pelgrim uit Britol is gistermiddag in het Arabi sche Oost-Jeruzalem doodgescho ten. De Israëlische politie ver moedt dat het hier een terreurdaad betreft. Van de dader ontbreekt elk spoor. Volgens een politiewoord voerder in Jeruzalem had de Brit een grote som geld op zak en is een crimineel motief voor de moord niet uitgesloten. Kohl verdedigt Waldheim WENEN (Rtr./DPA) - De Westduitse bondskanselier Kohl heeft de om streden Oostenrijkse presidentskandidaat Kurt Waldheim krachtig ver dedigd. Kohl had zaterdag in Salzburg een korte ontmoeting met Wald heim tijdens een bijeenkomst van de Kamer voor de Westduits-Oosten rijkse Handel. Nadien verklaarde Kohl voor de Oostenrijkse radio geschokt te zijn door de „beschuldigingen en boosaardigheden" tegenover Waldheim, een persoonlijke vriend van Kohl sinds vele jaren. Kohl noemde Wald heim een „geweldige patriot". Hy noemde Waldheim een man die van een generatie is die heeft gele den onder de wisselende gang van de geschiedenis in Europa deze eeuw. „Velen die hem nu beschuldigen zijn van een latere generatie en maakten de oorlog als kinderen mee. Ik proef een arrogantie bij hen, die ik moei lijk te verdragen vind". „Ik mag hier niet stemmen, maar ik wil wel openlijk zeggen dat ik wel zou weten op wie ik zou stemmen als ik in Oostenrijk zou moeten stem- MADRID - De onbetwiste leider van de Baskische terreurorganisa tie ETA-militar, Domingo Iturbe Abasolo, beter bekend onder zijn krijgsnaam 'Txomin', is gister avond door de Franse politie gear resteerd. Iturbe Abasolo werd in gerekend bij een routinecontrole in de buurt van het Zuidfranse Saint Jean de Luz, op amper 20 ki lometer van de Frans-Spaanse door Gerrit-Jan Hoek grens. Txomin werd vanmorgen vroeg voorgeleid voor de rechter van Bayonne op beschuldiging zich aan de Franse justitie te heb ben onttrokken. In 1982 was de 43- jarige Iturbe Abasolo gearresteerd wegens illegaal wapenbezit en ver oordeeld tot 'verbanning' van Frans- Baskenland naar de stad Tours in Midden-Frankrijk. Twee jaar na zijn deportatie dook Txo min onder en keerde clandestien terug naar het Franse deel van Bas kenland. Spanje heeft de afgelopen maan den grote druk op de Franse auto riteiten uitgeoefend om Txomin op te sporen en te arresteren. De his torische leider van ETA-militar werd door Spanje beschouwd als het brein achter talloze acties van de terreurorganisatie op Spaans grondgebied. Ook de ontvoering van de Baskische industrieel Guz man in januari van dit jaar werd al gemeen toegeschreven aan Iturbe Abasolo. Uit de documentatie, die deze maand met de ontmanteling van het ETA-commando 'Nafarroa' in Navarra boven water kwam, bleek de directe betrokkenheid van Txomin bytalloze aanslagen. In Spanje is de arrestatie van Do mingo Iturbe Abasolo met grote te vredenheid ontvangen. Spaanse politieke kringen beschouwen de arrestatie van Txomin, door de Franse autoriteiten omschreven als een toevalstreffer, als een reac tie van het buurland op de bloedi ge aanslag in Madrid van vorige week vrijdag, waarbij vijf Guardia Civiles om het leven kwamen. MEXICO STAD - De spanning in Haiti is dit weekeinde gestegen na dat het leger, aan de macht sinds begin februari van dit jaap presi dent Jean-Claude Duvalier het land uitvluchtte, het vuur opende op een menigte van naar schatting 10.000 mensen. Jongeren blokkeerden zaterdag avond de belangrijkste doorgangs weg van Port au Prince, de Hai- tiaanse hoofstad, met barricades en gedurende de hele nacht waren er schoten te horen. Het begon allemaal met de her denking van een gigantisch bloed bad in 1963, toen Francois Duva lier, beter bekend als „Papa Doe' honderden mensen liet vermoo: den nadat een van zyn vroegere handlangers had geprobeerd om zijn zoon, Jean-Claude, te ontvoe ren. Na een mis trok een menigte van zo'n 3000 personen met sym bolische lijkkisten, kruizen en bloemoffers naar het Fort Diman- che waar indertijd tientallen men sen waren gefusilleerd. De rouwstoet groeide onderweg aan tot zo'n 10.000 mensen. Een maal aangekomen bij het Fort Di- manche waren er tal van kreten te horen tegen de regering onder lei ding van generaal Henry Namphy. Naar wordt gezegd zouden de be velhebbers van de militaire kazer ne opdracht hebben gegeven de menigte te verspreiden omdat ze bang waren voor een bestorming. Voor het eerst sinds het vertrek van Duvalier gingen de Haitiaanse troepen weer als vanouds te werk. Behalve traangas werd er ook met scherp geschoten. De paniek was compleet. Vier mensen werden geëlektrocuteerd nadat zij in een hoogspanningskabel verward wa ren geraakt, en minstens drie per sonen overleden aan kogelwon- den. Volgens ooggetuigen werden er tientallen zwaargewonden afge voerd. Gedurende de hele nacht was het onrustig. Sommige waarnemers verwachten dat de Haitiaanse auto riteiten opnieuw een uitgaansver bod zullen afkondigen. Westerse diplomaten voorspellen dat met het nieuwe bloedbad de roep om verkiezingen zal toenemen. Het be wind van generaal Namphy is van begin af aan ernstig gekritiseerd vanwege de deelname van tal van vroegere handlangers van de Du- valier-dynastie. Frankrijk nam kernproef bij atol Mururoa WELLINGTON (AP) - Nieuwzee- landse geleerden hebben gister ochtend een ondergrondse Franse kernproef geregistreerd op het atol Mururoa in de Stille Oceaan. Pre mier David Lange van Nieuw Zee land protesteerde onmiddellijk te gen de proef. 'Frankrijk is kenne lijk vastbesloten voort te gaan met testen, ondanks het verzet van alle landen in het gebied', zei Lange. De seismische signalen van de kernproef# werden geregistreerd door een station van het Nieuwzee- landse ministerie voor Weten schappelijk en Industrieel Onder zoek in Rarotonga, een van de Cook-eilanden. De proefexplosie had een betrekkelijk geringe kracht, ongeveer vier kiloton. BONN - Het nieuws dat de West duitse anti-terreurbrigade GSG-9 in 1978 een aanslag heeft gepleegd op de strafgevangenis in Celle, houdt de gemoederen in West- Duitsland bezig. Het parlement wijdt morgen een speciaal debat aan deze aanslag, die tot doel had een door de inlichtingendienst aangeworven crimineel als veilig heidsagent de Rote Armee Frak- tion binnen te sluizen. door Hans Hoogendijk De rol van de voormalige SPD- bondskanselier Helmut Schmidt roept vragen op. Schmidt verklaar de vrijdag niets van de zaak af te weten, maar heeft nu een brief ge schreven aan minister van binnen landse zaken Zimmermann mft het verzoek hem eens pecies te ver tellen wat er nu eigenlijk is ge beurd. De krant Welt am Sonntag zegt over documenten te beschikken waaruit blijkt dat Schmidt en een aantal van zijn ministers wel dege lijk op de hoogte waren. Het idee voor deze bomaanslag kwam van de veiligheidsdienst van de deel staat Nedersaksen. Na overleg tussen de regionale CDU-regering en de SPD/FDP-re- gering in Bonrf werd het groene licht-gegeven: een vroegere crimi neel zou als veiligheidsagent in de links-extremistische RAF infiltre ren. In ruil voor zijn informaties zou zyn straf worden kwijtgeschol den. De man zat in Celle gevangen met onder meer de RAF-terrorist Sigurd Debus. Van hem kreeg hy volgens de CDU-regering in Ne dersaksen zulke belangrijke inlich tingen dat men hem nog geloof waardiger wilde doen overkomen. Dan, aldus de redenering, kon hy misschien nog meer nieuws over de links-extremisten verzamelen. Middels een gefingèerde bom aanslag moest zijn krediet bij de RAF worden vergroot. Op 1 juli 1978 kreeg de man verlof en dook met behulp van de inlichtingen dienst onder. Op 25 juli pleegde de anti-terreurbrigade GSG-9 de aan slag op de gevangenismuur. De veiligheidsdiensten lieten snel doorschemeren hem te verdenken. Ook legde men een relatie tot de RAF. De truc werkte: de nieuwbakken veiligheidsagent werd door de links-extremisten geaccepteerd. Volgens de minister-president van Nedersaksen Albrecht heeft hy na dien buitengewoon belangrijke in formatie doorgespeeld. Van Sigurd Driebus kan hij die niet hebben ge kregen. want deze stierf na een hongerstaking van 61 dagen in de gevangenis. Albrecht, die nog altijd volledig achter de actie staat, zei dat door het werk van de man minstens een moord is verhinderd, een comman do van de Baskische afscheidings beweging ETA is opgerold, een uit braak uit een Westduitse gevange nis is verijdeld en een vluchthuis van RAF-leden is ontdekt. De Groenen hebben inmiddels een strafklacht tegen Schmidt en de andere toppolitici ingediend Terreur (2) De Mexicaanse politie heeft dit weekeinde een bom onschadelijk gemaakt in een auto die was gepar keerd naast de Amerikaanse am bassade in Mexico Stad. Een uur voordat de bomauto zou ontplof fen waren verschillende Mexicaan se kranten telefonisch op de hoog te gesteld van de aanslag. De auto bleek te zijn geladen met 15 kilo aan explosieven. Een man met een Zuidamerikaans accent die zei te spreken uit naam van het „Internationale Commando Simon Bolivar", had aan de Mexicaanse kranten verteld dat het ging om een protest tegen de Amerikaanse agressie tegen Libië en Nicaragua. Terreur (3) In het Franse Lyon heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag een zware bomexplosie voorge daan in een gebouw waarin het be drijf American Express kantoor houdt. Volgens de politie is een persoon gewond door rondvliegen de glasscherven. Er brak brand uit op de bovenste verdieping. Veel gebouwen in de buurt hadden glas schade. DEN HAAG - Europa krijgt deze week weer een kans te laten zien of het politiek en economisch in staat is met niet meer dan één tong te spreken. In Madrid vergaderen vandaag de ministers van defensie van dertien Europese NAVO-lan- den inclusief Frankrijk over geza menlijke materieelprojecten. door Hans Geleijnse Morgen en woensdag praten ze ven van hen in Venetië verder met de ministers van buitenlandse za ken van de zeven landen van de West-Europese Unie (WEU). Be langrijkste gespreksonderwerpen daar: politieke stellingname over de strijd tegen het terrorisme en versterking van de WEU als denk tank voor een Europees vredes- en veiligheidsbeleid. In Madrid moeten de ministers van de zgn. Independent European Program Group (1EPG) laten zien of de twee jaar geleden in Den Haag met veel fanfare ingezette po gingen succes hebben om Europa zelf het meest te laten profiteren van de rond 750 miljard gulden die de Europese landen tot midden ja ren negentig aan defensiematerieel zullen besteden. De IEPG viert dit jaar het tienja rig bestaan. Tot 1984 leidde dit geesteskind van de toenmalige mi nister Vredeling een vrijwel sla pend bestaan. Maar onder druk van de hi-techrevolutie en de ge volgen ervan voor de bewape ningsindustrie, zowel qua kosten als concurrentie met de VS en Ja pan, besloten de dertien Europese landen de koppen bij elkaar te ste ken. Twee ministeriële bijeenkom sten, eind '84 in Den Haag en zo mer '85 in Londen, leidden tot het aanwijzen van drie grote projecten (transportvliegtuig, tank en lucht doelraket) die gezamenlijk zouden worden ontwikkeld. Bovendien werd in principe besloten geza menlijke technologieprojecten op te zetten, waarbij de landen zelf konden kiezen aan welke ze willen meedoen. Het praten over die technologie projecten is redelijk succesvol ver lopen. De tank echter is ondertus sen van het lijstje verdwenen. De onderlinge Frans-Duits-Engelse concurrentie bleek te sterk, de na tionale plannen in te vergevorderd stadium van uitvoering, aldus een defensiewoordvoerder. Luchtmacht Onder Spaans voorzitterschap zal vandaag vooral worden gepraat over een gezamenlijke aanpak van de militaire luchtvaart. De dertien landen zijn het er nu na veel voor bereidend gepraat over eens dat over eens dat overheden en vlieg tuigindustrieën de krachten moe- Daar is reden toe. Het vijf-lan- denconsortium dat een Europees gevechtsvliegtuig (EFA) zou bou wen is uit elkaar gevallen. Frank rijk wenste niet verder te werken aan EFA als een te kostbaar en 'zwaar' gevechtsvliegtuig en koos voor verdere ontwikkeling van de lichte tweemotorige Rafale (wind stoot), dife over tien jaar in produk tie moet komen. Zowel Frankrijk als Nederland wensen echter geen genoegen te nemen met deze gedeeltelijke mis lukking van het EFA-project. Ne derland komt na de eeuwwisseling voor de keus te staan welk toestel de Amerikaanse F16 moet gaan vervangen. Staatssecretaris Van Houwelingen ziet een Europese opvolger als de beste oplossing. Ook hier gaat het om een grote bedragen: Nederland, België, Noorwegen en Denemarken, de vier Europese F16-landen, hebben voor 500 toestellen rond 20 miljard gulden moeten uittrekken. En de Amerikaanse concurrentie en druk is moordend. Nederland heeft intussen al het initiatief genomen om met de drie andere Europese F16-landen met Frankrijk te gaan praten. Voor Ne derland geldt dat over tien jaar be slist moet worden over opvang van de „vredesverliezen" van de F16, tegen die tijd naar verwacht onge veer 30 toestellen. Nu zijn het er 17. De Rafale is qua ontwerp geen alternatief voor de F16, zeggen de fensiedeskundigen, maar meh wil wel kijken of verder ontwikkelde versies dat wel zouden kunnen zyn. De zeven landen van de WEU (Benelux, Groot-Brittannië, West- Duitsland, Frankrijk en Italië) wer den in feite wakker geschud door de Amerikaanse onderzoeksplan nen voor een ruimtedefensie (SDI). De uitnodiging van Amerika's de fensieminister Weinberger aan Eu ropa om deel te nemen aan het SDI-programma zorgde later voor grote verwarring onder de Europe se NAVO-landen, die enerzijds al lerlei risico's voor de veiligheid van Europa zagen in een Ameri kaanse ruimtedefensie, maar an derzijds bang waren de boot te missen bij de technologische revo lutie die president Reagan aankon digde. Najaar 1984 besloten de zeven op Frans initiatief in Rome de WEU te „revitaliseren". De komende mi nisteriele bijeenkomst in Venetie is de vierde op ry sinds dat besluit. Maar in Den Haag kunnen deskun digen van buitenlandse zaken en defensie nauwelijks aangeven wat er nu terecht is gekomen van die revitalisering.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7