Stakingen in metaal flink uitgebreid PvdA opent aanval op kabinet Kok krijgt applaus, CDA-VVD kritiek Ruding: jeugdlonen niet verder omlaag Ultimatum in zuivel C0MMENTAAR 'Onrust Tamils schuld Lubbers' TAMILS Acties tegen raads leden Centrumpartij FVdA'er Meijer verwijt D66 wankelmoedige houding Van Mierlo uit ziekenhuis Van Agt laakt houding PvdA laatste jaren Nijpels tegen gedoogsteun klein rechts MAANDAG 28 APRIL 1986 DEN HAAG (GPD) - Het aantal stakingen, vooral in de metaalindustrie, zal deze week fors worden uitgebreid, zo verwacht de Industriebond FNV. De bond kondigde het afgelopen weekeinde voor vandaag in twaalf bedrijven sta kingen aan. Daarnaast zullen poort- en kantine-acties wor den gehouden (onder meer bij vijftien bedrijven in Fries land en bij De Schelde in Vlissingen). Bij al deze acties zijn 7000 werknemers betrokken, van wie er 3200 staken. De vorige week begonnen stakin- Zuivel gen bij Nederlandse Hardmetaal in Zevenaar en Arnhem, Kloos-Kin- De Voedingsbond FNV. heeft de derdijk, Mercon-Gorkum, Brown werkgevers in de zuivel gewaar- Boveri in Rotterdam en Penn en schuwd geen extra voorraden aan Baudin in Dordrecht worden te leggen met het oog op een nade- voortgezet. 'Nieuwkomers' zijn Weweler-Apeldoorn, Van Leer re staking. „Als de werkgevers extra voorraad aanleggen of 30 Vreeland, Nedstaal-Alblasserdam, april, een vrije dag, daarvoor willen Simon Heezen in Boxel, de Unile- gebruiken, zien we dat als een uit nodiging om de staking te vervroe gen", zei bondsbestuurder Wil Volgens de voorzitter van de In- Winter zaterdag, dustriebond FNV, Dick Visser, De Voedingsbond FNV heeft de brengt de machtspolitiek van de zuivelwerkgevers een ultimatum werkgevers in de metaalindustrie gesteld, dat 1 mei afloopt. De bond de samenwerking tussen werkge- wil een 36-urige werkweek in de bonden, onder meer voor zuivel. Als de werkgevers daar niet ETTEN-LEUR (ANP) - Een klein wonder bij Etten-Leur (N-B), waar de vier inzittenden van dit sportvliegje gistermiddag met de schrik vrijkwamen. De piloot van het toestel scheerde over de rijksweg A 58, verloor daarbij een tank die in de middenberm in brand vloog en kwam vervolgens zelf vlak naast de weg tot stilstand. Het toestel, een tweemotorige Piper Seneca, was opgestegen van het vliegveld Zegge (gemeente Rucphen), waarvan de baan twintig meter van de weg ligt. Het had honderd meter gevlogen toen het op zeer lage hoogte in een linkerbocht kwam en met de linkervleugel de middenbermbeveiliging van de weg raakte. Door de klap verloor het vliegtuig een binnentank, die op de middenberm in brand vloog. <foto ANP> het scheppen van jeugdbanen, i gevaar. Visser ziet geen heil i wijze 1 kan bemiddelen in het cao-con- gevolg hebben dat flict. op ingaan, breken bij 50 bedrijven stakingen uit onder de naam 'de witte motorstoring'. De actie zal tot weinig melk Met een de winkels te koop De vice-voorzitter van het CNV, soepele toepassing van de voor- Hofstede, zei het afgelopen week- schriften zal het volgens Winter einde voor de AVRO-radio dat de echter mogelijk zijn dat de boer werkgevers woordbreuk plegen rechtstreeks aan de consument door bij Philips, Akzo en de metaal gaat leveren. Er zijn ook maatrege- geen cao's te willen sluiten over ar- len getroffen om ziekenhuizen bejaardentehuizen .van melk te kunnen blijven voorzien. De zuivelwerkgevers hebben gis teren opnieuw een klemmend be roep op de vakbonden gedaan om open en constructief overleg te ple gen. De gevolgen van een zuivel- staking zullen desastreus zijn, zo zeggen de werkgevers. Bij elf vestigingen van het wa renhuisconcern V en D begint per augustus een proef van een half jaar met de 36-urige werkweek. Vi ce-voorzitter B. van Zweeden van HILVERSUM (ANP) - De directie de Dienstenbond FNV spreekt van van de Schiedamse scheepswerf e,en .!rc,vv,ol"Vonjur. plan Gr00ts,te beidstijdverkorting. Hij schuwde de werkgevers voor mas sale arbeidsonrust en stakingen van zowel FNV als CNV. Werf Wilton dreigt kabinet met de rechter Wilton Fijenoord zal minister Van Aardenne (economische zaken) voor de rechter dagen als morgen blijkt dat een meerderheid van de Tweede Kamer het beleid van de bewindsman met betrekking tot de marinewerven steunt. Dit heeft de directeur van Wilton ir. B. Sluis gisteren bevestigd. Zoals bekend wil Van Aardenne Wilton pas in laatste instantie nieu we orders gunnen en voorrang ver lenen aan de staatswerven RDM en de Schelde. Volgens Sluis is dat in strijd met in 1984 gemaakte afspra ken over de werkafbakening tus sen Wilton en de twee staatswer- struikelbok bij de invoering 36-urige werkweek zijn steeds de verkoopchefs geweest, omdat af delingen niet zonder leiding mo gen zitten. Er komen nu twee lei dinggevenden per werkgroep die elk vier dagen per wéék werken. De kaderleden in de sector weg vervoer van de Vervoersbonden FNV en CNV hebben zaterdag de voorstellen die een bemiddelings commissie voor de cao heeft ge daan, aanvaard. Volgens bestuur der Van Hengel van de Vervoers- bond FNV staat nu niets het afslui ten van een cao voor de 70.000 werknemers in deze sector meer in de weg. DEN HAAG (GPD/ANP) - De Ver eniging Vluchtelingenwerk Neder land stelt het kabinet-Lubbers ver antwoordelijk voor de ongeregeld heden van Tamils, vorige week in hun opvangtehuizen. Vluchtelin genwerk wijst nadrukkelijk het ge weld van de Tamils af. De dieper liggende oorzaak van de gebeurte nissen moet volgens WN worden gezocht in het kabinetsbeleid dat sinds april vorig jaar ten aanzien Enquête toont voorkeur voor atv boven loon DEN HAAG (GPD) - Ruim drie kwart van de Nederlandse bevol king (77 procent) wil op dit mo ment liever arbeidstijdverkorting dan meer loon. Achttien procent heeft een voorkeur voor meer ver dienen. Onder de WD-kiezers zijn de meeste voorstanders te vinden voor meer loon (31 procent); bij de PvdA- en CDA-stemmers zijn die percentages resp. 14 en 16. Dit blijkt uit een onderzoek van Bureau Intomart onder 1300 Ne derlanders van 18 jaar en ouder. De resultaten werden gisteravond be kendgemaakt in KRO's Brand punt, dat opdracht tot de enquête had gegeven. Ruim de helft van de onder vraagden (56 procent) vindt dat de werkloosheid beter wordt bestre den door versterking van de posi tie van het bedrijfsleven; 38 pro cent zegt dat de werkloosheid be ter bestreden kan worden met ar beidstijdverkorting (6 procent weet het niet). van deze asielzoekers uit Sri Lanka bij wijze van uitzondering wordt gevoerd. Vluchtelingenwerk Nederland reageert hiermee op uitspraken van de plaatsvervangend direc teur-generaal welzyn van het mi nisterie van WVC. De topambte naar suggereerde vrijdagavond voor de AVRO-tv dat de activitei ten van WN direct tot het geweld van de Tamils hebben bijgedragen. Met name door het wekken van te hoge verwachtingen bij de Tamils, waaraan de regering onmogelijk zou hebben kunnen voldoen. Een andere topman van WVC, di recteur-generaal voor de volksge zondheid dr. Van London, nam het vrijdag op voor de Tamils door te zeggen: „Ik verkeer niet in een po sitie dat ik kan zeggen dat Neder land de Tamils verkeerd behan delt. Maar wie die conclusie trekt, spreek ik niet tegen". Minister Brinkman (WVC) zal de Tamils dezer dagen per brief laten weten diep geschokt en teleurge steld te zijn over de branden en vernielingen. De Tamils moeten zich er goed van bewust zijn dat dit gedrag niet de goede manier is om hun situatie in Nederland te verbe teren, aldus Brinkman. WN (overkoepelende organisa tie waarin kerken, organisaties als Amnesty International en Humani- tas, samenwerken) pleit ervoor el kaar geen zwarte pieten toe te spe len. Zij blijft bereid om in samen werking met rijks- en lokale over heid te streven naar een betere op vang van Tamils in ons land. De 89 Tamils in Apeldoorn heb ben zich zaterdag tot de inwoners van deze stad gewend om begrip voor hun situatie te vragen. In een brief aan B en W van Apeldoorn zeggen zij de actie van donderdag, waarbij voor een ton vernielingen in het Tamil-pension werd aange richt, te betreuren. De Raad van Kerken in ons land wil bij de regering te pleiten voor een officiële vluchtelingenstatus voor de Tamils. Dat zei dr. Rote, secretaris van de werkgroep Kerk en Ontwikkelingssamenwerking, zaterdag voor de KRO-radio. Voor het gemeentehuis van As sen hebben zaterdagochtend hon derd Tamils gedemonstreerd. Op die manier wilden zij hun ongenoe gen over hun situatie kenbaar ma ken. De 87 in het Heerlense pen sion Hoeve Lotbroek verblijvende Tamils zijn gisteren de vijfde dag van hun hongerstaking ingegaan. Zij blijven alle voedsel weigeren, maar nemen wel drank tot zich. Een van hen weigert drank en voedsel. Zijn toestand is niet best. Gevoelens van schaamle en teleur stelling strijden om de voorrang. Ge voelens van schaamte bij de Tamils die letterlijk en figuurlijk hun eigen glazen hebben ingegooid. Zij hebben de Nederlandse gastvrijheid, hoe be perkt en zuinigjes ook, beschaamd in een uitval van niet meer te beheersen woede. Vernieling en brandstichting leidden tot een schade die geraamd wordt op een bedrag ergens tussen de drie en vier miljoen gulden. Het zal de komende weken geen eenvoudige zaak zijn om deze vreemdelingen on der dak te brengen. Sommige be stuurders vrezen zelfs represaille maatregelen van de plaatselijke be volking. Gevoelens van teleurstelling over heersen bij al diegenen die met klem hebben gepleit voor een zo ruim en humaan mogelijk beleid ten aanzien van vluchtelingen die om asiel vra gen. Maar juist een zo ruimhartig mo gelijk beleid brengt de nodige proble men met zich mee, want de toeloop van vreemdelingen, juist naar ons dichtbevolkte land, zou erdoor kun nen worden aangewakkerd. Waar an dere landen veel strenger zijn, zou Nederland een uitwijkmogelijkheid kunnen worden die al te zeer voor de hand ligt. Wij hebben een traditie hoog te houden van een ruim en hu maan vluchtelingenbeleid, maar dat beleid kan niet worden volgehouden als de grenzen ervan niet duidelijk worden getrokken. De plotselinge en in eerste instan tie vrij forse toeloop van Tamils, ook via een buurland als West-Duitsland, noopte het kabinet vorig voorjaar tot een apart regime voor deze vluchte lingen. Een tamelijk straf ontmoedi gingsbeleid werd in gang gezet waar voor de term 'bed- bad- en brood-re geling in zwang raakte. Eén jaar is dat goed gegaan, hoe wel er de laatste maanden steeds va ker signalen te horen waren over op lopende spanningen. Maar het recht van de zorgvuldige en vooral ook langdurige asielprocedure moest zijn loop krijgen. Premier Lubbers heeft in scherpe bewoordingen het geweld van de Ta mils veroordeeld, maar hij heeft er ook op gewezen dat de huidige pro cedures de schijn wekken van huma niteit. De premier ziet nu dus kenne lijk ook in. dat die lange duur leidt tot hevige frustraties en angst, tot woede en narigheid. Het kabinet gaat nu. met recht en reden, bekijken hoe die procedures kunnen worden bekort. Opvallend was trouwens de waarne ming van Lubbers, dat vluchtelingen niet als eenlingen in handen mogen vallen van pensionhouders en kamer verhuurders in de grote steden. Voor grof geld zouden zij dan onder dak worden gebracht, en de bijstand mag de rekening betalen. Het streven blijft er derhalve op gericht de asielzoe- kende vluchtelingen dat lot in elk ge val te besparen. De communicatiestoornis tussen Tamils en overheid moet nu worden opgeheven. Oaarbij heeft het geen zin om elkaar de zwarte piet toe te spelen. Beter is het om klare wijn te schenken. Het beleid ten aanzien van politieke vluchtelingen moet helder en duidelijk zijn, en zonodig ook krachtig worden uitgedragen. Asiel zoekers zijn niet gebaat bij het wek ken van te hoog gespannen verwach tingen. Onze gastvrijheid sluit een snellere besluitvorming niet uit. In individuele gevallen kunnen die besluiten hard aankomen, dat is zeker. Maar die wij ze van opereren is verre te verkiezen boven het wijken voor jammerklach ten, voor dreigementen, laat staan voor geweld. Pijnlijke beslissingen, zeker in individuele gevallen, horen nu eenmaal bij dit type beleid. Dal moet ook duidelijk zijn. Brandweer redt benarde pony EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense brandweer moest er gistermiddag aan te pas ko men om een pony te bevrijden uit een flat in aanbouw. Het beest was via een net aangeleg de trap naaf de eerste verdie ping geklommen en durfde toen geen kant meer op. De dertienjarige eigenaresse slaagde er al evenmin in de po ny naar beneden te praten. Ten lange leste werd de brandweer te hulp geroepen en die bracht het probleem tot ware propor ties terug. Enkele potige brand weerlieden droegen de pony eenvoudig de trap af naar bui ten. UTRECHT/AMSTERDAM (GPD) - Meer dan tweeduizend mensen heb ben zaterdag in Utrecht meegedaan aan de demonstratie tegen het fascis me die was georganiseerd als protest tegen de komst van de Centrumpar tij in de Utrechtse gemeenteraad. De demonstratie verliep rustig. In Amsterdam hebben zaterdagmiddag enkele honderden mensen, on der wie burgemeester Van Thijn en enkele wethouders en raadsleden, in de Nieuwe Kerk in de hoofdstad de manifestatie „Amsterdam tegen ra cisme" bijgewoond. Ook hier was de verkiezing van een lid van de Cen trumpartij in de Amsterdamse gemeenteraad de directe aanleiding. Ne gen politieke partijen, de Anne Frank Stichting en maatschappelijke or ganisaties, die de manifestatie organiseerden, vinden dat verhinderd moet worden dat de gemeenteraad het toneel wordt van openlijke propa ganda voor racisme. In Utrecht deed zich een klein incident voor aan het eind van de mani festatie, die aansluitend werd gehouden op het Domplein. De Turkse Giulnaz Asian van Domroep, die tijdens deze manifestatie fungeerde als een soort „cheerleader", riep iedereen op om morgen mee te doen aan de blokkade van het Utrechtse stadhuis. Een groot aantal maatschappelijk organisaties en instellingen wil hiermee verhinderen dat Centrumpartij- lid Vreeswijk die middag wordt geinstalleerd als raadslid. De zittende politieke partijen, die de demonstratie van zaterdag wel ondersteunden en er ook aan deelnamen, hebben deze blokkade echter afgekeurd. Overi gens zal ook in Amsterdam een blokkade worden gehouden. Het optreden van Asian werd door de politieke partijen fel bekritiseerd. De organisatoren van de morgen te houden blokkade vinden het onbe grijpelijk dat de plaatselijke politieke partijen aan de ene kant wel de slotverklaring van de manifestatie hebben onderschreven en aan de an dere kant de blokkade afwijzen. ZWOLLE (GPD) - De verkie zingscampagne van de PvdA is zaterdag in Zwolle begonnen met een frontale aanval op het door het kabinet-Lubbers ge voerde beleid. Lijsttrekker Den Uyl, toekomstig leider Kok en partijvoorzitter Van den Berg verweten het kabinet dat het te weinig doet aan de bestrijding van de werkloosheid en tegelij kertijd een oneerlijke inkomens verdeling nastreeft. Samen met het vraagstuk van de kernbewa pening zijn dit ook de belangrijk ste onderwerpen waarmee de PvdA naar de kiezer gaat. Oppositielieder Den Uyl, hart stochtelijk toegejuicht door een kleine 6000 PvdA-aanhangers, stelde vast dat het kabinet-Lub bers de tegenstellingen in de sa menleving heeft verdiept. Daar wil de PvdA een eind aan maken. Tegelijkertijd zal de partij alles op alles zetten om de bestedings mogelijkheden van de mensen met de laagste inkomens te ver beteren. „Het is onrechtvaardig dat de minima er dit jaar niet op vooruit gaan", zei Den Uyl. „Dat gaan we terugdraaien als we de verkiezingen winnen". De PvdA-leider beklemtoonde dat zijn partij niet op zoek is naar een conflict met de huidige rege ringspartijen, maar met een van hen in een kabinet wil samen werken. „Wij willen alles op alles zetten om de afschuwelijke 75 ZETELS (ANP) - In de Rooie Haan-enquête scoort de rege ringscoalitie deze week 75 kamerzetels: 47 voor het CDA en 28 voor de WD. De grootste regeringspartij CDA ziet zijn winstposi tie afbrokkelen ten gunste van de WD, zo tekent het bureau In- verview bij deze peiling aan. Grote stemmentrekker blijft de PvdA, die in de enquête uitkomt op 57 zetels, een winst van 10 zetels ten opzichte van het huidige aantal zetels in de Tweede Kamer. ROERMOND (GPD) - PvdA-lijstduwer Wim Kok kan voorlopig nog een potje breken bij de FNV. Tijdens een forumdiscussie in Roermond, georganiseerd door de FNV-afdeling Limburg, kon Kok rekenen op instemmende geluiden vanuit de zaal. CDA-frac- tieleider De Vries en WD'er Evenhuis daarentegen moesten het zwaar ontgelden. Kok, die in hoog tempo van Zwolle naar Roermond was gereisd, zei dat het kabinetsbeleid de kloof in de samenleving verder ver groot. CDA-fractieleider De Vries sprak hem tegen, maar dat maakte weinig indruk in de zaal. „Als het CDA en de WD zeggen dat de PvdA niet met geld kan omgaan, dan zou ik kunnen zeggen dat die partijen niet met mensen kunnen omgaan", zei Kok onder luid applaus. Boe-geroep kregen De Vries en Evenhuis voor hun uitspraken dat de minima er dit jaar twee procent op vooruit gaan (Evenhuis) en dat het economisch herstel alleen bij Lubbers in goede handen is (De Vries). De twee coalitiegenoten bleken het overigens niet geheel eens te zijn over de opmerkingen van minister De Koning (sociale zaken) over de snelle invoering van de 36-urige werkweek. Vooral Evenhuis stelde zich terughoudend op. werkloosheid te overwinnen. Wij willen mensen die naar de rand van de samenleving zijn gedrukt, weer midden in de samenleving plaatsen", zei hy. De lijn: harde kritiek op het door het kabinet gevoerde be leid, maar bereidheid tot samen werking met hetzij CDA hetzij WD, stond ook centraal in de toespraken van Kok en Van den Berg. De oud-FNV-voorzitter stelde vast dat de PvdA op een rechtvaardige manier werk wil maken en werk wil verdelen. Zijn partij wil met technologi sche vernieuwingen de proble men in de samenleving aanpak ken. Koopkracht Het viel overigens op dat Kok een aantal opmerkingen op pa pier over het koopkrachtverlies van de minima niet uitsprak. Een PvdA-woordvoerder verklaarde desgevraagd dat het laten verval len van deze passages uitsluitend te maken had met de krap toege meten tijd. Vorige week raakten Lubbers en Den Uyl in een hefti ge woordenstrijd verwikkeld over de vraag of de minima de afgelopen vier jaar bijna 10 pro cent achteruit zijn gegaan (zoals Kok ook had willen zeggen) of 4,5 procent (volgens het CDA). Van den Berg kondigde aan dat een kabinet met de PvdA meer vrouwelijke ministers zal krijgen. Vrouwen zullen een be langrijker rol gaan spelen, zei hij. Verder zal de PvdA zich er in een komende regering sterk voor maken dat meer meisjes dan tot nu toe betaald werk zullen vin den. „Dat is nodig omdat onder de veertig procent van de jonge ren die 'op de reservebank' zit ten, zich relatief veel meisjes be vinden", aldus Van den Bere. Het begin van de verkiezings campagne in een overvolle IJs- selhal in Zwolle had in veel op zichten het karakter van een so cialistische 'toogdag'. Veel ou ders hadden hun kinderen mee genomen. Ook werden de politie ke onderdelen van het program ma (speeches en korte gesprek ken met kandidaat-kamerleden) afgewisseld met amusement. Den Uyl op het spreekgestoelte in Zwolle. DEN HAAG (GPD) - pe vice- voorzitter van de PvdA-Tweede- Kamerfractie, Wim Meijer, heeft D66 een wankelmoedige hou ding verweten. De partij zou vóór de verkiezingen duidelijk moeten maken waar ze staat. Als ze kiest voor een progressief be leid, dan moet de PvdA geen ogenblik aarzelen een coalitie met D66 te vormen, zei Meijer het afgelopen weekeinde voor de VARA-radio. Volgens de PvdA'er is D66 nu zó onduidelijk dat het „voor ons buitengewoon moeilijk is om zo'n uitspraak te doen". D66 heeft op geen enkele manier aangegeven of ze geïnte resseerd is om aan een kabinet met PvdA deel te nemen. AMSTERDAM (ANP) - D66-lyst- trekker Van Mierlo is zaterdag middag ontslagen uit het Am sterdams ziekenhuis waar hij vo rige week was opgenomen we gens een darmaandoening. Dit heeft een woordvoerder van de partij zaterdagavond meege deeld. Van Mierlo, die wegens zijn ziekte een aantal activiteiten moest afzeggen, zal zich volgens zijn woordvoerder weer voor honderd procent op zijn werk zaamheden als lijsttrekker stor ten. Morgen houdt hij een verkie zingstoespraak in Groningen. TILBURG (GPD) - Oud-premier Van Agt vindt het optreden van de PvdA gedurende de afgelo pen jaren 'onverantwoordelijk'. Op een CD A-party by eenkomst in Tilburg zei Van Agt - nu com missaris van de koningin in Noord-Brabant - dat de PvdA de samenleving in die periode met illusies heeft gevoed en de men sen angst voor de noodzakelijke saneringsmaatregelen heeft in geboezemd. Van Agt vindt dat de PvdA last heeft van een 'grondig pessimis me' over de gevolgen van het ka binetsbeleid, maar zelf niet de moed heeft om de kiezer te tonen waar de grenzen van het mogelij ke liggen. „Ook bleken Den Uyl en de zijnen in 1982 niet bereid verantwoordelijkheid te dragen voor het beleid van het kabinet- Van Agt II". De sociaal-democra ten laten daarbij na om met alter natieven te komen, zei hy. HILVERSUM (GPD) - WD- fractieleider Nijpels wijst ge- doogsteun van klein rechts voor een eventueel minderheidskabi- net van CDA en WD van de hand. Ook kiest hij niet voor een meerderheid samen met D66. Hij acht het overigens waarschijnlijk dat PvdA en CDA samen probe ren een kabinet te vormen indien de huidige coalitie op 21 mei haar meerderheid verliest. Nij pels zei dit gisteravond voor de KRO-televisie. „Als deze coalitie geen meer derheid haalt, als de WD niet sterk genoeg uit de stembus strijd tevoorschijn komt, aan komt er een kabinet PvdA-CDA. Dan gaan we terug naar het be gin van de jaren zeventig: terug naar af'. Uit een onderzoek, dat werd uitgevoerd in opdracht van KRO's Brandpunt, blijkt dat 52 procent van de ondervraagde Nederlanders Nijpels ongeschikt vindt als minister. Slechts één procent vindt hem voor dat ambt 'zeer geschikt'. DEN BOSCH (GPD) - CDA-minister Ruding (financiën) meent, dat de jeugdlonen niet verder hoeven te worden verlaagd. Wat hem betreft is de grens van wat mogelyk is bereikt. Hy zei dit zaterdag tijdens een discussie met de kamerleden De Grave (WD) en Dales (PvdA) in Den Bosch. Volgens Ruding is het echter nog te vroeg om nu al te praten over een verhoging van de jeugdlonen. Net zo min is hy er voor stander van dat de verbetering van de inkomens van jongeren voorrang krijgt zodra de economie verder aantrekt. „Het is nog te vroeg om te praten over het verdelen van de koek", zei hy. Belang rijk is volgens hem dat het huidige beleid, gericht op economische groei, wordt voortgezet. Ruding was het niet eens met woordvoerder Lankhorst van de PPR en van de organiserende CNV-Jongeren dat jongeren voor rang moeten krygen by herbezetting van banen, die door korter werken vrijkomen. Mevrouw Dales en De Grave waren het met de minister eens.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5