Politie: misdaad in regio wordt harder Voorschoten houdt afspiegelingscollege Animo voor watersportbeurs valt tegen Oud-vliegers en prins morgen bij Rijnsburg Tevreden gezichten rond corso Steeds meer gewapende roofovervallen REGIO LEIDEN MAANDAG 28 APRIL 1986 LEIDERDORP/REGIO - De criminaliteit in deze re gio verhardt zich. Meer dan ooit werden vorig jaar bij in braken, overvallen en wat dies meer zij brutale en ge welddadige methodes ge bruikt. Ook zijn er meer in braken in woonhuizen ge pleegd en nam het aantal se riematige, grote diefstallen toe. Daar staat tegenover dat jarenlange stijging van de kleine criminaliteit vorig jaar een halt werd toegeroe pen. Cijfers zijn er nog niet, maar vol gens kolonel J. van den Ban, 'hoog ste baas' van alle rijkspolitiekorp sen in deze regio, zijn de tendenzen duidelijk. Tendenzen die spreken van een 'verharding van de mis daad'. Vooral het aantal gewapen de overvallen is vorig jaar aanmer kelijk toegenomen, aldus Van den Ban. Waardoor vooral geldlopers, banken en bedrijven werden gedu peerd. Heel wat overvallers deinzen er niet voor terug om wapens te ge bruiken. Het illegale wapenge- bruik in het rijkspolitiedistrict Den Haag nam niet opzienbarend toe - er onder zit, dat weet ook de politie niet. Daar komen we nu stukje bij beetje achter door de slachtoffe renquêtes, waarmee we druk bezig zijn". Volgens de hoogste rijkspolitie man in dit district is en blijft het juist die kleine criminaliteit die bij de burger onlustgevoelens opwekt. Een sterke groei geeft ook het aantal incest-gevallen te zien. Wer den by de rijkspolitie in dit district in het tweede halfjaar van 1984 nog negen gevallen gemeld, tussen juli en december 1985 was dat ineens gestegen naar 32. Van den Ban denkt dat dat komt door de aan dacht die de media voor incest aan de dag leggen. Voorkoming is momenteel het sleutelwoord van de rijkspolitie. Ook vorig jaar besteedden de korp- MAANDAG Lelden 20 L De Regenboog - Merenwyk, informatie- ve avond patièntenraad, 20.15 uur. Gebouw De Linde - Herenstraat, veiling De postzegelvrienden, 20 uur. Zaal - Lage Morsweg, Spiritisch Ge nootschap 'De diepere betekenis Pyramiden', 20 uur. Minerva - schrijf- en voorlichtingsavond Amnesty International, 20 Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan 4, spreekbeurt WD-europarlementaner Larive, 20.30 uur. DINSDAG Leiden Centraal Voorzieningengebouw - Cleve- ringaplaats, spreekuur 'Het van Erasmus', 18.45 uur. WARMOND - De watersportbeurs die afgelopen gebied zich zoal bezighield buurtpreventieproject in Alkema- Kolonel Van den Ban: Juist klei- de, een slachtofferenquète in Lei- ne criminaliteit blijft meeste on- derdorp, diverse projecten om goe- lustgevoelens oproepen (archieffoto) deren te merken en een project voorkoming inbraken in 'inbraak- veel aandacht aan misdaadpre- weekeinde in Warmond werd. gehouden, is volgens de Veu^j' ^rmee, pontje jjp dit organisatie niet dat succes geworden waarop men had gehoopt. De politie krijgt bovendien steeds meer zaken te behandelen. Wat cijfers: in 1980 nam de techni sche recherche 1824 zaken in be handeling. In 1985 was dat aantal gestegen tot 2789. Bij de meldka mer van het districtsbureau in Lei- gevoelige' Voorschotense wijken. Kwamen vorig jaar, bij de eerste editie beurs, nog zo'n 3000 mensen naar het PadoxIPanagro- terrein, dit keer waren het er naar schatting 1500. "En verder zijn we in de steek gelaten door het weer én door sommige standhouders, die beloofden te komen maar Drie auto's opengebroken VOORSCHOTEN - Drie Voor schotense auto's zijn in de nacht van zaterdag op zondag openge broken. Twee ervan, geparkeerd aan Rouwkooplaan en Richard Wagnerlaan, werden van cassette recorders ontdaan. De dieven drukten hier de achterruit in. De de Bijkomend probleem is dat het beursterrein in de Veer- derde auto stond in de Johan Wil- niet kwamen opdagen. Daardoor was de entourage wat iel", aldus een van de organisatoren van de Stich ting Warmondse Recreatiebeurs. Of de watersportbeurs nog een derde editie zal bele ven, kan de woordvoerder nu dan ook nog niet zeggen. polder te koop staat. "En we zijn erg aan de locatie gebonden", aldus de woordvoerder. "Want stel dat we de beurs in een. tent zouden moeten houden, dan werd het allemaal nog duurder" (foto Fred Rohde) lem Frisolaan. Binnen werd grote ravage aangericht. Wat er gestolen is, is onduidelyk. De eigenaar niet te vinden. totaal werden vorig jaar 179 derdorp kwamen in 1981 nog vuurwapens in beslag genomen - maar volgens Van den Ban zegt dat niet alles. Vanwege het tekort aan mankracht en het bezuinigen op onregelmatigheidstoeslagen kan procent, stipl. Van den Ban aan. Dat de kleine criminaliteit niet de recherche volgens hem veel jjjks minder doen. zijn. Van den Ban: "Eens moest die Van den Ban bespreekt met de groei tenslotte ophouden. Boven- burgemeesters van de regioge- dien: hoe waardevol zijn cijfers in meenten de gevolgen van de beau- dit geval? Misschien zijn ze alleen nigingen. Wellicht dat er minder weekenddiensten zullen worden verricht. Ook is er sprake van dat in de nabije toekomst kleinere po litieposten moeten worden geslo ten. Van den Ban: "De situatie is nij pend. Momenteel moeten we al twintig procent van alle zaken la ten liggen. Die onderzoeken, voor- de sector verdovende midde- r het topje van de ijsberg. Wat Diefstal in pauze OEGSTGEEST - Uit de Johan de Witteschool aan de Oegstgeester Kamperfoelielaan is zaterdagmor gen een draagbare kopieermachine gestolen. Op het moment dat de dief aan de achterkant een een len, vreten nu eenmaal personeels- ruitje indrukte hield de Italiaanse leden. Op een beetje zaak heb je zo school pauze en zat de juffrouw twintig man zitten". aan de voorkant op het stoepje. VOORSCHOTEN - Voorschoten zoals in Voorschoten is dat je za- krijgt wederom een college met ken kunt doen waar je maar wilt". CDA, WD en PvdA/PPR. De par- D66 daarentegen wil zaken be tijen zijn er dit weekeinde uitgeko- spreekbaar maken en zich er niet REGIO - Oud-vliegers, die in de laatste oorlogsdagen hebben deel genomen aan voedseldroppings boven west-Nederland, bieden morgen drie tuinbanken aan de ge meenten Rynsburg, Katwijk en Valkenburg aan. Prins Bernhard komt er speciaal voor naar Rijns burg. een bescheiden herinnering achter te laten om te tonen wat een gewel dig diepe indruk de ontvangsten vorig jaar op ons hebben gemaakt. Het waren de mooiste dagen van ons leven". Volgens schattingen van de politie hebben tussen de 1,2 en 1,4 miljoen gekeken naar het bloemencorso, dat hier door Sassenheim rijdt. De drie banken die de Britten REGIO - Het bloemencorso van de meenemen zijn bedoeld voor ver- bollenstreek, dat afgelopen zater- Dat Nederlanders een cadeau zorgingstehuizen in Katwijk en dag door de regio trok, is er een krijgen van Britse vliegers, die de Rynsburg. Welke bestemming de v^n tevreden gezichten geworden, bevolking tijdens de oorlog heb- bank in Valkenburg krijgt - deze Tevreden gezichten bij het bestuur ben geholpen, klinkt paradoxaal, gemeente heeft geen bejaardente- van de Stichting Bloemencorso: op Maar: de vliegers willen wat terug- huis - wordt nog bezien. Prins het laatste moment waren er toch doen voor de naar hun zeggen ge- Bernhard woont de aanbieding noê voldoende bloemen om de weldige ontvangst die hen vorig van de eerste bank bij. Even nadat praalwagens op te tuigen. Tevre- jaar in deze regio ten deel viel tij- hij morgen rond elf uur per heli- den gezichten ook bij het publiek, route hebben gestaan om de stoet hyacinten beschikbaar. Met be- 20 praalwagens en evenzoveel versierde personenauto's aan zich voorbij te zien trekken. De politie én dankzij kunstzijde kon het c hulp van andere bloemensoorten (tulpen, narcissen), mossen, groen dens de herdenking van de voed- copter is geland op het terrein a seldroppings. Zoals voorzitter Ted veiling Flora, volgt er een tweede Leaviss van de Manna-Association helicopter die de bank via een lier het uitdrukt: "We hebben er ge- op het plein achter het gemeente- woon allemaal behoefte aan om huis laat zakken. houdt het er op dat te tussen Haarlem 1,2 tot 1,4 miljoen Voorts werd het kenmerkt door e scheidenheid langs de rou- Noordwijk stonden. so dit jaar ge- grotere ver bloemen. Oor- onder meer omdat het weer de hele dag heeft meegezeten. Voorzitter S. Bonkenburg van de Stichting schat dat er zaterdag ventoon voeren. Door het koude Wat cijfers van het 39-ste bloe mencorso, dat het thema 'de die rentuin' had meegekregen: 1000 vrijwilligers hebben eraan meege werkt. Sommigen werkten vrijdag zaak: het gebrek aan hyacinten, de tot diep in de nacht door bloemen die in andere jaren de bo- pronkstukken af te krijgen. Zij ver- minstens 600.000 mensen langs de vooijaar waren c werkten naar schatting één mil- nog maar weinig j0en bloemen. men en onthullen op een perscon ferentie, vanmiddag, de portefeuil le-verdeling en het beleidspro gramma. D66 is net als in de afgelo pen periode oppositiepartij gewor den, ditmaal met twee zetels in plaats van een. Lijsttrekker J. Aikens weet offi cieel nog van niets. Aan contact heeft de afgelopen weken totaal ontbroken. Hij vind dat niet nor maal, maar zegt dat dat "nu een maal de keuze is van de onderhan delaars. Er zit een bepaalde menta liteit achter waar wij niet zo en thousiast over zijn. Zij weten dat best en daarom zijn we ook niet zo betrokken bij de onderhandelin gen". Veel wordt in Voorschoten per soonlijk bepaald, volgens het raadslid. Wanneer niet Van Dalen, maar Willemsen kandidaat-wet houder voor de WD was gewor den, had de zaak al heel anders ge legen. Samen met wat fractieleden zou de huidige en nieuwe fractie voorzitter voor een nieuwe stro ming hebben gezorgd. Minder tra ditioneel en wat liberaler. Volgens Aikens is Van Dalen buitengewoon conservatief, die meer in de geest van CDA-wethou- der Marselis denkt dan in die van zijn fractie. Het bestuur was niet zo enthousiast en wilde hem, "omdat hij al zolang zit", op de twintigste plaats zetten. Leden redden vérvol gens zijn carrière en voor Aikens was toen het pleit beslecht. Hij zou niet proberen met het links/libera le deel van de fractie in contact te komen. Zij lieten het eveneens afweten en Aikens is teleurgesteld: "De el lende van een afspiegelingscollege- bij neerleggen dat 17 van de 19 raadsleden alles weten en de rest niet. Hij eist ook goede antwoor den, al heeft hij het idee dat dat steeds minder van komt ("we 1 pen nu eenmaal niet in de pas"). De afgelopen periode, toen de oppositie nog kleiner was, is D66 aardig in die opzet geslaagd, vindt Aikens. En in de komende periode is verbetering mogelijk. Hij heeft er een medestander bij (mevrouw E.J. Mulder) en wil meer initiatief voorstellen indienen. Bovendien heeft de verkiezingswinst een ople ving bewerkstelligd in de achter ban. De harde kern telt nu 15 ir plaats van 5 personen en de partij heeft de leden van deze steunfrac tie allemaal een stukje van het ge meentelijk beleid gegeven PILSACTIE - De politie heeft terdagavond twee 17-jarige jon gens aangehouden die, samen met vier vrienden, een krat gestolen pils meester maakten. Deze actie was mqgelyk doordat omwonenden hadden gezien hoe de kist drank van de Frisoflat-gale- ry in Voorschoten werd gelicht. OEGSTGEEST Dinsdag Z9 april 16.00 Kermis op de Lijtweg. 20.00 Klaveijaswedstrijd, De Roode Leeuw, Dorpsstraat 55. In schrijven tel. 175611. 20.30 Lampionoptocht vanaf Ter- weeweg, Borneostraat en Greet Koemanplein. 21.00 Lampionoptocht verzamelt bij Louise de Colignylaan. di 09.00 09.05 Circus Glurnz treedt op het raadhuis,Wilhelminapark. 09.55 Vlag hijsen Wilhelminapark, aansluitend aubade. 10.00 Kermis op de Lijtweg (hele dag). 10.00 Aubade by het gemeentehuis. Wilhelminapark. 10.00 Schaaksimultaan. Gemeente- centrum, Lijtweg. 10.00 Paardentram begint te rijden aan de Lytweg, hele dag. 10.15 Opening festiviteiten terrein Jelgersmakliniek. gevolgd door: 10.30 Ringrijderij en tonknuppelen terrein Jelgersmakliniek. tot 12 10.30 Kinder- Jelgersmakliniek 14.00 Bijeenkomst 60-plussers met toneelvoorstelling. Gemeente centrum. 14.00 Parachutespringen, Hofbrouc- kerpark. 14.15 Trottoirtekenen bij Lange Voort. 14.15 Penalty-schieten, Lange Voort. 14.30 Touwtrekken by Lange Voort. 14.30 Autobehendigheidswedstrijd met demonstratie, Irislaan. 14.45 Muziekshow met 'Jong Con cordia', 'De Burcht' en 'Mavi- leo' .Irislaan. 15.00 Sjoelbakspel, Lange Voort. 15.30 Krachtsport demonstratie Cees de Vreugd, Irislaan. 16.00 Optreden Western Country Dancing Club, Buitenlust. 20.00 Bridge-drive in het Witte Huis. inschrijven tel. 155287. 21.30 Oranjebal in het Gemeencen- trum, Lytweg. LEIDERDORP Dinsdag 29 april 16.00 Kermis op terrein zwembad, Hoogmadeseweg. tot 23.30 uur. Woensdag 30 april 09.00 Kinderoptocht naar het ge meentehuis vanaf Zijlkwartier. Hubrechtstraat, Bosdreef. 09.35 Showoptreden muziekvereni ging 'De Burcht', plein Winkel hof. 09.45 Optreden muziek- en show groep Con Bravura, plein Win kelhof, gevolgd door optreden drumfanfare 10.00 Aubade voc huis, Statendaalder. 10.00 Kermis op terrein zwembad, Hoogmadeseweg, tot 23.30 uur. 10.00 Geraniummarkt bij RCL, sportpark De Bloemerd. 10.00 Oranje voetbaltoernooi op RCL-terrein in sportpark De Bloemerd. 10.15 Muzikale rondwandeling drumfanfare Tamarco' door het dorp. 11.00 Jazzmuziek The Little Steam boat' in Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 11.00 Circusvoorstelling Warmonds jeugdcircus Atleta in tennishal De Munnik, Hoogmadeseweg, tot 12.30 uur. 12.00 Straatoptreden theater Tover- lei bij Hollandsche Tuyn. Hoofdstraat. 15.00 Optreden salonorkest Proozht op de Hoofdstraat. 17.00 Oranje-prestatieloop aan Van Diepeningenlaan over 5 km., inschrijven aan de start vanaf 16 uur. 18.00 Theater 'Toverlei' verzorgt op treden in de Hollandsche Tuyn. 19.30 Lampionnenoptocht/optocht versierde voertuigen vanaf ge bouw Irene aan de Hoofdstraat. 20.00 Jazzavond Hollandsche Tuyn. Hoofdstraat 24 met 'Duke all stars'. 20.30 Blijspel in de Muzenhof (Gor dijnsingel): 'Pas op dat je niets zegt'. Vrijdag 2 mei 20.00 Klaverjaswedstrijd in het Dorpshuis, Hoofdstraat, in schrijven bij boekhuis Hoog madeseweg 13 of Hoofdstraat 16. Zaterdag 3 mei 21.00 Oranjebevrijdingsbal in tennis hal, Hoogmadeseweg, tot 01 uur, mmv. Frits Landesbergen, dansorkest Mahogany en Joe Bourne. hat gemeente. WARMOND Woensdag 30 april 09.00 Beoordeling jury van versierde hoofddeksels kinderen basis scholen, schoolplein Laan van Oostergeest. 09.30 Vertrek optocht op Laan van Oostergeest naar gemeente huis, via o.m. Herenweg, Swei- landstraat. Dorpstraat. Vervol gens aubade by gemeentehuis en uitreiking prijzen. 12.00 Voetbaltoernooi op sportpark Overbos met teams culturele- en sportverenigingen uit War mond. 14.00 Kindervoorstelling in hotel 'De Zon': poppentheater Husen. 14.30 Kinderspelen in de Dorps straat. Inschrijven bij pleintje bij de pomp in categorieën 7-10 en 11-12 jaar. 16.30 Prijsuitreiking op trap Oude Raadhuis aan winnaars kinder spelen. 20.30 Oranje bingo in kantine v.v. Warmunda, sportpark Overbos. ZOETERWOUDE-DORP Dinsdag 29 april 20.00 - Klaverjas- en kruisjaswed- strijden in 'Don Bosco'. Zuid- buurtseweg. Woensdag 30 april 09.00 - Rondgang drumfanfare VIOS door het dorp. Vertrek punt: Muziekcentrum, Schenkelweg met aanslui tend muzikale opening bij Huize Emmaus, Bennebroek- weg. - Volleybaltoernooi in de Kla verhal met max. 24 teams, in schrijven bij tel. 3212, Hannie 12.30 - Klaverloop vanaf sportpark Haasbroek over 4250 meter, inschryven vanaf 11.45 uur. 13.30 - Vliegerwedstrijden op sport park Haasbroek. 14.00 - Discobal in 'Don Bosco'. Zuidbuurtseweg. mmv. Stu dio 17. 14.00 - Demonstratie van model schepen in water Korte Mie- ning. (NB. gaat niet door bij wind of regen). 14.30 - Filmmiddag in Muziekcen trum, Schenkelweg, voor jeugd. 15.00 - Touwtrekwedstrijden op de Loethe, opgave: tel. 1609/ 3308. 16.30 - Scoutkonterdroogkanoslee- prace aan de Jan van Ban- ningstraat. 20.00 - Bridgedrive in Ons Huis. Kosterspad, inschrijven voor 28/4 via tel. 2962, tussen 17 en 18 uur. 20.30 - Disco-avond in de Westen- der, mmv. Exodus. 21.00 Oranjebal in de Eendenkooi. mmv. Sweet Wood Dixie Stompers. ZOETERWOUDE-RIJN- DIJK Woensdag 30 april 09.30 - Kinderoptocht, vertrek bij Oosthoekbeton, Parallelweg, start tocht om 10 uur richting Eendenkooi. 12.00 - Schatgraven in de zandbak van de kleuterschool. 14.00 - Opdrachtenspel kinderen klas 4.5 en 6 basisschool in 1 14.30 Oranjelaan voor 14-80 jarigen. Inschrijven: 14-14.30 uur op trapveldje. 17.15 - Gezins-trimtocht, inschrijven 17 uur Eendenkooi. 21.00 - Oranjebal mmv Sweetwood Dixie Stompers, sporthal - Fietspuzzeltocht door Voor schoten. vanaf Cultureel Cen trum, inschrijven vanaf 12.30 - Bridge-drive in Cultureel centrum, opgave tel. 310373. - Sportdemonstraties bij sport hal 'De Vliethorst' door 'Avanti', sportinstituut Goe- deraad en springploeg Halo. - Volksspelen als touwtrek ken, autoduwen, zakgooien op de Voorstraat, inschrijven i 12 13 i i Am bachtshuis. Damesvoetbal in sportpark Adegeest tussen Randstad Sport en SVLV. 16.30 - Voetbalwedstrijd sportpark Adegeest met gerenommeer de spelers. 19.45 - Concert Voorschotens Ka merkoor in dorpskerk mmv. Preatorius-ensemble, Henk Walvaart en Aad Eriks. - Taptoe/feestavond in Voor straat met show en muziek- 15.00 21.00 Maandag 28 april 20.00 - Bridgedrive i Kooikerspad. i de Eendenkooi. Dinsdag 29 april 20.00 - Dartwedstrijd beginners en gevorderden, Eenden- Eendenkooi. VOORSCHOTEN Woensdag 30 april 09.00 - Kermis bij sporthal, tot 24 09.00 - Intrada Dorpstoren door beiaardier A. de Jong. 09.00 - Kinder- en verenigingsop- tocht vanaf Nic. Maeskade naar gemeentehuis en rond 11.15 op Voorstraat. 10.45 - Loop-in concert Dorpskerk door Rijk Jansen. 1100 - Torenbeklimming Dorps kerk. tot 13 uur 11.00 - Jeugdrommelmarkt Blok- laan en omgeving, tot 15 uur. 11.30 - Tweede loop-in concert Dorpskerk door Rijk Jansen. 12.00 - Variéte-demunstraties Ned. Circusschool op Treubplein. WASSENAAR Woensdag 30 april 07.00 - Begin tiende Oraiyemars vanaf Van Heeckerenhuis. Startyd sluit om 18 uur. Afstanden tussen 5 en 40 km. 09.00 - Start kinderoptocht vanaf Ge zondheidscentrum Hofcampweg naar sporthal aan dr. Mansveltkade. 09.45 - Kinderfeestprogramma tot 11 uur in sporthal, Mansveltkade met 'De Film van Ome Willem'. 10.00 - Tiende mixed-sex voetbaltoer nooi gemengde teams, Blauw Zwart ter rein, Dr. Mansveltkade. Finale rond 15 10.30 - Aubade drumfanfare 'Duindorp' voor De Burcht, Zanderijpad. 11.00 - Oranje-sporthal-festyn in sport hal, met kraampjes en attracties, simul- i en kindervrymarkt, tot 17 11.00 - Oranje prestatieloop door Wasse naar: 2500,5000 en 10000 meter, inschry ven vanaf 10 uur bij start nabij Sterren- Mansveltkade. 14.00 - Oranjebal voor ouderen. Europa- school, Van Nyeveltstraat. Wedstrijd brandweer Boskoop nr. 1 LEIDERDORP - Het brandweer korps uit Boskoop is met 701 pun ten geëindigd op de eerste plaats van de zaterdag georganiseerde ge westelijke hulpverleningswed strijd in Leiderdorp. Met 700 pun ten kwam het korps uit Alblasser- dam op de tweede plaats. De wed strijd tussen de verschillende deel nemende brandweerkorpsen vond plaats op het terrein gemeentewer ken bij de Hoogmadeseweg. De bedoeling was dat de deelne mende korpsen zouden oefenen de klasse Technische Hulpverle ning. Volgens een woordvoerder van de brandweer Leiderdorp het een geslaagde wedstrijd die vlekkeloos verliep en waarbij de korpsen veel geleerd hebben. Dit is de derde keer dat de wedstijd in landelyk verband georganiseerd werd. De verantwoordelijkheid viel onder het bestuur van het Al gemeen Brandweer Wedstrijd co mité. De opdrachten bestonden onder meer uit het redden van een be stuurder van een in het water ge raakte auto. Ook het hulpverlenen by de verspreiding van giftige stof fen stond op het programma. De chauffeur van een heftruck vol met vaten ammonia was bewusteloos geraakt. De ambulancedienst het Academisch Ziekenhuis Lei den en de politie verleenden hier bij hun assistentie. LEIDSCH -J& DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 - 19.30 uur, teletoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2