Arbeid adelt voor LMHC Alecto nog niet in veiligheid 5^1 Kansloze achterstand tennissers van Unicum Tripje kost Gemini drie punten DIOK houdt spanning in titelstrijd Nyström legt vader Noah over de knie Verrassende winst op KZ Ruime overwimiing Forescate PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 28 APRIL 1986 LEIDEN - Opnieuw hebben de weergoden de tweede dag van de tenniscompetitie verstoord. Aan gezien veel teams niet in staat wa ren hun wedstrijd te voltooien moeten de competitiespelers zowel op Koninginne- als op Hemel vaartsdag nogmaals aantreden. Hoofdklasse Unicum 1 had voor de wedstrijd tegen Popey Gold Star 3 de opstel ling aangepast. Hans Tönnjan speelde de tweede mannenenkel, in plaats van Freek van der Capel- len, tegen jeugdkampioen Paul Dogger. Het aanvallende spel van Tönnjan moest de jeugdige Am sterdammer imponeren. Het mocht echter niet baten, want te gen het sterke spel vanaf de achter lijn was zelfs Tönnjan niet opge wassen. Jan Siemerink kreeg in de eerste mannenenkel een Fin tegen over zich. In de eerste set speelde Siemerink foutloos en won over tuigend met 6-1. Tot 2-0 in de tweede set verliep de wedstrijd erg gunstig voor Unicum, maar daarna ""kon Siemerink het met top-spin doorspekte spel van Niemi niet meer aan 5-7, 2-6. Op papier was Carole de Bruin duidelijk de min dere van Yvette Flu. In de tweede set echter slaagde De Bruin er goed in om het spel van haar tegen standster te ontregelen. Flu her vond het ritme en trok met 6-1, 2- 6, 6-1 de winst naar zich toe. De tweede verassing in de op stelling was de tweede y kei van Tine Langeveld, die routi nier Tine Zwaan tegenover zich vond. De eerste set ging met 6-1 overtuigend naar Zwaan, maar toen begon de vermoeidheid haar parten te spelen. Langeveld won de tweede set en had goede kansen in de derde set toen het begon te regenen. Zwaan benutte die pauze om flink op krachten te komen en won de derde set met 6-1. In het mannendubbel hadden beide par tijen 1 set gewonnen waarna de wedstrijd werd afgebroken. Overgangsklasse A Dekker kwam tegen Festina 1 duidelijk als sterkste team uit de enkelspelen. Stefan Faas won zijn wedstrijd met 7-5, 7-5. Faas had moeite met de sterke opslag van zijn opponent, maar brak op de cruciale momenten door die servi ce heen. Het tweede mannenenkel De gretigheid van de thuisploeg werd na zo'n acht minuten beloond met een eerste treffer van de ex- Larenspeler Patrick Citroen die de bal na een dieptepass van Casper Klijn uitstekend op de stick nam en de nationale doelman Lex Bos van dichtbij versloeg. Klein Zwit serland, dat de eerste ontmoeting nog met 6-0 had gewonnen, werd niet zenuwachtig van de vroege achterstand. Toch kwam LMHC op 2-0. Dat LEIDEN - DIOK heeft gisteren de hoop van het Hilversumse RCH op een nieuw landskampioenschap danig verstoord door de lijstaan voerder in de rugby-ereklasse met 12-9 te verslaan. De strijd om de landstitel blijft ongemeen span nend en wordt pas zondag beslist als DIOK de nieuwe koploper Ca- stricum op bezoek krijgt. Castri- cum is aan de leiding gekomen door een overwinning op NFC, en staat met nog een wedstrijd te spe len een punt voor op RCH. DIOK heeft door de gisteren behaalde overwinning een riant uitzicht op de derde plaats. RCH, tot het uiterste gemoti veerd, pakte de zaken aanvankelijk voortvarend aan en was het eerste kwartier alleen maar op de Leidse verdedigingshelft te vinden. De Hilversummers maakten echter één grote fout. Al het balbezit werd door merendeels slecht geplaatste kicks weggegeven en de Leidse full-back Michielse wist keer op keer voor rust in de DIOK-verdedi- ging te zorgen. Toch was het RCH dat aan de leiding kwam. Na één van de weinig goed uitgespeelde drie-kwart aanvallen wist de titel kandidaat te scoren 0-6. Liet DIOK vroeger in eenzelfde situatie het hoofd nog wel eens hangen, gisteren liet de Leidse for matie zien over een prima veer kracht te beschikken. Langzaam maar zeker vocht de ploeg terug en wist het Hilversumse offensief in te dammen. Sterker nog, de wed strijd werd naar de Hilversumse helft verplaatst en vlak voor rust wist Michielse, na eerder twee penalties gemist te hebben, de stand op 3-6 te bepalen. RCH wist vlak na rust uit een pe nalty de voorsprong nog te vergro ten (3-9), maar daarna domineerde DIOK. Met name de Leidse voor- waartsen waren oppermachtig in de set-scrum waardoor de Hilver summers zenuwachtig en gejaagd gingen spelen. Uiterst geconcen treerd werd elk balbezit van de te genstander teniet gedaan en door sterke druk op de tegenstander uit te oefenen,werden de fouten uitge lokt. Het was tekenend voor de kracht van DIOK dat een dermate sterk en geroutineerd team als RCH volledig bezweek. Drie keer gingen de Hilversummers in de fout en drie keer was het Mare Mi chielse die het vizier op scherp had staan 12-9. Het laatste wanhoopsof fensief van Hilversum werd door DIOK rustig en goed opgevangen waardoor de overwinning niet meer in gevaar kwam. van Freek Tanis was een spannen de aangelegenheid. Beide spelers hadden het zelfde speltype: zeer aanvallend en snel oplopen naar het net. Met 6-3,4-6 en 6-3 was Ta- nis uiteindelijk toch de sterkste. Het eerste vrouwenenkel werd een simpele overwinning voor Bri gitte van der Maarel 6-1, 6-3. He- leen van de Berg behaalde vooral een mentale overwinning. Na een achterstand van 5-1 in de tweede set knokte zij terug en won met 6- 1,7-6. De 4-0 voorsprong verschaft Dekker een goede uigangspositïe op Hemelvaart. In Tilburg regende het minder gestadig en daardoor kon Casino Noordwijk na enkele onderbrekin gen de wedstrijd voltooien. De en kelspelen werden eerlijk verdeeld tussen beide teams, maar Casino was de sterkste in de dubbelspe len. De vrouwendubbel van Els Veentjer en Trudy Groenman, de mannendubbel van Kees Heems kerk en Rene van der Wilk en het gemengddubbel van Els Veentjer en Kees Heemskerk werden alle gewonnen. De totaalwinst ging dus met 5-3 naar Noordwijk. Overgangsklasse A Leidse Hout 1 lijkt regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. Zaandam 2 werd met 8-0 verslagen en kon slechts 16 games naar zich toe trekken. Henny Fehling toonde opnieuw aan, dat zij te sterk is voor dit niveau. Met 6-0; 6-0 verpletter de zij haar tegenstander. Ook Jan Willem Lugthart ondervond wei nig tegenstand. In de tweede set ging het tempo wel iets omlaag maar daar maakte zijn tegenstan der weinig gebruik van (6-0, 6-1). Ellen de Groot kreeg in haar enkel spel in totaal drie games tegen. Door snel op te lopen naar het net bracht zij de tegenstander in pa niek (6-1, 6-2). Alleen Waldo Jan sen moest zich meer inspannen om de winst naar zich toe te trekken. De eerste set was een minieme ze ge 6-4, maar een korte regenpauze pakte in zijn voordeel uit 6-1. Ver volgens werden ook alle dubbel spelen overtuigend gewonnen. De Munnik heeft zich redelijk hersteld van de teleurstelling van vorige week en kan de wedstrijd tegen Vianen vervolgen met een 3- 1 voorsprong. "Ik ben tenminste bruin gewor den", zei Roomburger Joost van Leeuwen na een 6-2 nederlaag te gen ELTV uit Eindhoven. Voor de Leidse ploeg won alleen Van Leeu wen zijn enkelspel en Monique Reinierse en Josje van der Hoeven hun dubbelspel. De Merenwijk moest met 7-1 duidelijk het onderspit delven. Al leen Herman van der Capellen won zijn enkelspel. Hillegom en OLTC moesten na respectievelijk een 3-0 en 2-1 voor sprong hun partijen staken. Tweede klasse In de tweede klasse werden alle wedstrijden gestaakt. Bennebroek 2-Zee en Duin 1: 2-2. OLTC 3-Zoe- terwoude 1: 1-1. Voorhout 1-Thor RW 4: 1-3. JETSKE GOUDSMIT MONTE CARLO (AFP) - Joakim Nyström heeft gisteren bij het rea liseren van zijn vierde toemooi-ze- ge van het jaar de jonge vader Yan- nick Noah over de knie gelegd. De eindstrijd in Monte Carlo ging slechts over twee sets: 6-3, 6-2 in plaats van over tenminste drie zo als de bedoeling was geweest. De inkrimping was het gevolg van de bijkans niet-aflatende regenval, die de Riviera de afgelopen dagen blank zette. Onder de provisori sche overkapping van baan twee had het toernooi zich moeizaam in eindeloze sessies naar de eindstrijd gesleept. Noah ging daarbij in de tiebreak van de tweede set (7-5) langs het randje van verlies tegen de als eerste geplaatste Mats Wilan- der (4-6,7-6,6-3). Nyström schakel de met 7-5 4-6 6-3 de tweede ge doodverfde finalist Stefan Edberg uit. De 4500 toeschouwers op de fina ledag lieten zich niet in een tent proppen, zodat twee uur moest worden gewacht eer het zover was opgeklaard dat de finale van het lente-toernooi in de open lucht een aanvang kon nemen. Yannick OEGSTGEEST - LMHC heeft zich gistermiddag behoor lijk uitgesloofd tegen Klein Zwitserland en kreeg de belo ning in de vorm van een verdiende 4-2 overwinning. De Haagse tegenstander is in de kampioensrace vier punten achter geraakt op koploper Bloemendaal dat HGC op de Roggewoning met 1-0 versloeg. Voor LMHC zelf beteken de de verrassende zege een belangrijke mentale opsteker in de strijd om lijfsbehoud die nog acht duels duurt. linkervleugelverdediger Hans-Wil lem Croll, die Maarten van Grim bergen weinig kansen gaf, ook aan vallend zijn mannetje staat, be wees hij toen hij na een kwartier spelen toesloeg in de rebound van de eerste Oegstgeester strafhoek slag. Specialist Ties Kruize kreeg in de hele wedstrijd maar twee moge lijkheden van de gedisciplineerd spelende Leiden-defensie om wat te doen met een strafcorner. Beide kansen deden zich voor in het eer ste deel. De eerste leverde een door arbiter Steensma afgekeurd doel punt op (de bal had niet stil gele gen), terwijl Croll de tweede verij delde door eerder bij de bal te zijn dan Kruize. Vijf minuten voor de pauze nam de sporadisch naar voren komende Hans Kruize een wegspringende bal knap mee de vrije ruimte in om deze vervolgens vlak onder de lat in te schieten. Klein Zwitserland, met een middenlinie die matig op dreef was, bleef echter vrij tam spelen tegen het zeer hard werkende LMHC waarin Maurits Eikenhout na eenendertig minuten in het veld kwam voor Martijn de Kempenaer die gelijk kon schuilen voor de regenbui die toen losbarst te. Voor het talrijke publiek geen re den om op te stappen. Onder de pa raplu's genoot de LMHC-aanhang van de overijverige thuisploeg. Na de hervatting rukte KZ mas saal op naar de cirkel van de laag geklasseerde opponent die echter overeind bleef en in feite gevaarlij ker was met zijn snelle uitvallen. Zestien minuten voor het einde di rigeerden de scheidsrechters Nef- kens en Steensma de ploegen voor de tweede maal naar de kleedka mers in verband met het onweer. De extra pauze duurde niet lang en ook na de bully was het KZ dat ui teraard aandrong, maar stuitte óp Tom van der Meer die gedegen keeperswerk afleverde. KZ ver waarloosde zijn verdediging, waar van Job Kummer profiteerde en Lex Bos aan het werk zette. De at tente Citroen was meegekomen om de afspringeride bal alsnog ach ter Bos de slaan: 3-1. Snel daarna kwam de m degra datienood verkerende Oegstgees ter ploeg echt op fluweel te zitten door de snoeihard ingeslagen straf corner van Croll. Dit gebeurde via een Haagse stick en de door het uitstekend leidende fluitersduo aangetekende 1-4 bracht KZ tot wanhoop. Job Kummer verliet ver volgens met kramp het veld voor Hein-Jan Brummelhuis die in de resterende tien minuten eerst Hid- de Kruize 4-2 zag scoren en daarna enkele keren oog in oog kwam te staan met Bos, die hem in die één- tegen-één-situaties evenwel de baas bleef. De beste kansen bleven in de slotfase voor de thuisploeg die dan ook verdiend de volle winst binnenhaalde. NIEK FAAS KZ-doelman Lex (links) en captain Bos redt hier nog wel, maar moest vier LMHC-treffers toestaan. De voor de Nederlandse selectie uitgenodigde Wouter Eikenhout Boudewijn van Eijck loeren op de rebound. Arbiter Henk Nefkens ziet toe. (foto Van Boven) Noah was slaap te kort gekomen. Hij had de hele nacht gewaakt tot het berifcht kwam dat zyn vrouw Cecilia in New York was bevallen van een dochtertje. Het twee jaar geleden getrouwde paar heeft al een zestien maanden oud zoontje: Joakim Simon. De spekgladde baan was voor de zich aan de achterlijn ophoudende Joakim Nyström heel wat minder gevaarlijk dan voor de naar voren spurtende Noah, op wiens natuur lijk enthousiasme toch al een dom per was gelegd door de 500 dollar boete van de organisatie, omdat hij niet was komen opdagen in het dubbelspel. Bovendien bleef het miezeren. Halverwege de partij werd de Fransman vrijwel elke keer gepas seerd als hü aan het net verscheen. Nyström brak zijn service driemaal achtereen. Na overwinningen in La Quinta. Toronto en Rotterdam was het alweer de vierde toernooi-zege van de 23-jarige Zweed in het nieu we jaar. John McEnroe, die tweede staat op de wereldranglijst, heeft in Scottsdale in de staat Arizona een demonstratiewedstrijd tegen zijn landgenoot Tim Mayotte verloren: 4-6,4-6. De opbrengst van de partij was bestemd voor de kankerbe strijding. McEnroe heeft al drie maanden geen officiële wedstrijd meer ge speeld, terwijl zijn laatste demon stratiepartij ook al weer uit februa ri dateert. De rust heeft zijn karak ter echter niet veranderd. Ook in de liefdadigheidswedstrijd tegen Mayotte ging McEnroe weer ou derwets te keer. Hij gaf hoorbaar blyk van onvrede over zijn spel en schold op de fotografen, wier acti viteiten Zijn concentratie verstoor den. In tegenstelling tot McEnroe heeft Jimmy Connors zijn draai in het demonstratie-tennis duidelijk gevonden. In Tulsa bleef de als eer ste geplaatste Amerikaan, die een schorsing van tien weken met ge noegen uitzit dankzij de invitatie- toernooien, aan de winnende hand. Zijn landgenoot Tom Gulliksson was geen tegenstander van beteke nis. De Zweed Anders Jarryd, ook getipt als finalist, bleef in de race naar de hoofdprijs - er is in Tulsa 375.000 gulden te verdelen - door een zege op de Indiër Vij^j Amri- traj. De finale van het tennistoernooi van Wild Dunes in de staat South Carolina gaat tussen de als eerste geplaatste Amerikaanse Elise Bur- gin, die de Chileense Laura Gilde- meister versloeg, en de Deense Ti- na Scheuer-Larsen, die afrekende met de Francaise Catherine Tan- vier. LEIDEN - Het dubbelprogramma in het inhaalweekeinde is voor de mannenhockeyploeg van Alecto met wisselend succes verlopen. De eerste wedstrijd tegen Evergreen ging met 1-0 verloren. In Leider dorp boekte het nog steeds in de gevarenzone geposteerde Alecto een 4-3 overwinning. Roomburg - Asvion 1-1 Alle kansen in aanmerking ne mend had Roomburg moeten win nen van kampioen Asvion. De af werking liet echter te wensen over tegen de niet meer gemotiveerde Schiedammers. Na een kwartier opende Asvion toch de score d^or de afstuiterende bal alsnog achter achter doelman Ronald Cijs te werken. Een Leidse spelerswissel na rust bracht onrust en veel straf- corners tegen die echter onzuiver werden genomen door Asvion-spe- cialist Ronald Jacobs. Direct na de onderbreking door het onweer ging Max Ligtenberg er voor Roomburg van door om de gelijk maker te scoren. Forescate - Te Werve 4-0 Het in degradatiegevaar verke rende Te Werve trad zeer verdedi gend op tegen Forescate, dat de score opende via Jelmer Siersema, die uit het veld hoog in de touwen schoot. Voor de pauze werd het 2-0 voor de thuisploeg door Erik Kruysmulder. Te Werve kroop pas laat in het duel uit zijn schulp om er nog een positief resultaat uit te slepen. Dat pakte evenwel ver keerd uit, want het gaf Siersema de nodige ruimte -om nog tweemaal raak te schieten. Evergreen - Alecto 1-0, Alecto - Evergreen 4-3. Zaterdag was het keeper Arnoud Vink die Alectd in de eerste twintig minuten nog in de wedstrijd hield tegen Evergreen, dat beter uit de voeten kwam op het slechte veld. Een te vroeg fluitende arbiter hield Alecto jammerlijk van de ope ningstreffer af uit een vrije slag, die een treffer leek op te leveren. Leek, want het doelpunt werd afgekeurd. De laatste minuut voor rust ge bruikte Evergreen om de enige goal te maken, nadat de bal over enkele Leiderdorpse sticks was ge huppeld. In de thuiswedstrijd werd na een zenuwachtig begin de leiding ge nomen via Peter-Willem Hoekstra (uit een strafcorner). Evergreen kwam eerst langszij, waarna Mark Postma Alecto toch weer op voor sprong zette na de voorzet met om gekeerde stick van Michiel Blans. De thuisploeg bouwde snel daarna uit naar 3-1 dankzij een doelpunt van Marco Koeken, die uit een moeilijke hoek raak schoot. Een strafbal die werd veroorzaakt door Blans verkleinde de marge weer tot 3-2. Na de doelwisseling was het Willem van Duiken in de twin tigste minuut die Alecto naar 4-2 schoot. Door een bankstraf (Mi chiel Kruidenier) en wegzenden (tweede gele kaart van Blans) kreeg Alecto het nog moeilijk. Ver der dan 4-3 kwam Evergreen ech ter niet. Tempo '34 - Noordwijk 3-0 De met drie invallers optredende kustbewoners deden niets goeds met de tien strafcorners. Na de rust werd de derde-klassekampioen door twee veldtreffers en een straf bal geveld. Reigers - Hisalis 3-0, Hisalis - Reigers (bij 1-2 gestaakt). De Hoofddorpers waren zater dag in hun thuiswedstrijd tech nisch en tactisch beter dan Hisalis. De 5-0 nederlaag noemde trainer Ernst Libourel evenwel een verte kende uitslag. Gistermiddag kwa men de Bollenstreekbewoners be ter voor de dag. Dat dankte de ploeg aan de debuterende 15-jarige Michiel van Schaveren. De 0-2 achterstand werd teruggebracht naar 1-2 door Ralph Holt, waarna de wedstrijd door noodweer werd gestaakt. Vrouwen Hudito - Leiden 0-0 Een van de twee inhaalwedstrij den in de eerste klasse A werd ge speeld in Delft. Het strakke fluiten binnen de 23 meterlijn gaf, het vooral in de eerste helft, sterkere LMHC meer dan twintig strafcor ners. Het hobbelige veld bleek een te grote handicap voor de Oegst geester hockeysters om de bal snel onder controle te krijgen en doel gericht te schieten. Voorts blonk Hudito-ausputzer Jeanne Misteli (ex-Leiden) uit zodat de punten ge deeld werden met het eveneens on machtige Hudito. Rijswijk - Roomburg 3-2. De thuisploeg bleef in de eerste tien minuten goed overeind tegen het toen sterker Roomburg. Daar na werd het zelfs 3-0 voor Rijswijk. De Leidse hockeysters kwgmen door Inge Oudkerk Pool (strafcor ner) en een veldtreffer van Johan- neke Langenbach goed terug naar 3-2. Daarna speelde de Rijswykse arbiter een voor Roomburg nega tieve rol en bleef de verdiende 3-3 uit. LEIDEN - De laatste rond in de volleybalcompetitie bracht weinig verrassingen. Bij de mannen werk te Leython zijn duel plichtmatig af en verloor van Compaen met 3-0. NOVO startte goed, maar kon het nvieau niet vasthouden en verloor van het veel lager geplaatste SVC met 3-0. Gemini kon niet aan zijn verplichtingen voldoen en liet de wedstrijd tegen Inter Amicos lo pen, hetgeen de ploeg op drie ver- liespunten kwam te staan. Bij de vrouwen kon Gemini niet voor een verrassing zorgen en kreeg met 3-0 klop van KDS. Leython bleef in een boeiend duel de meerdere van Be Fair (3-1), terwijl NOVO zijn goede vorm nogmaals aantoonde door Tromp een punt af te snoepen (3-2). NOVO kwam uit tegen SVC in de aanvang van de eerste set tot het beste spel van het seizoen: 2-10. Door onderschatting zakte de ploeg daarop zo ver weg, dat geen moment een aanvaardbaar niveau bereikt werd. Het verlies was dan ook volledig terecht: 17-15, 15-5 15-7. Omdat Inter Amicos zich aanvankelijk accoord had ver klaard met het afreizen van Gemini naar Frankrijk, leek er niets aan de hand. Echter Inter Amicos kwam terug op zijn besluit zodat alsnog op de normale datum gespeeld diende te worden. Hieraan kon Ge- mini niet meer voldoen, waardoor het nu als niet opgekomen gekwa lificeerd werd. Leython gebruikte de wedstrijd tegen Compaen om alvast de spelers uit te proberen die gebruikt kunnen worden in de promotie/degradatiestrijd. In de eeibte set wwu ucytnon kompleet zoekgeserveerd en verloor dienten gevolge met 15-3. Daarna volgde het beste deel van de strijd. Volko men tegen elkaar opgewassen moest Leython zich pas in de slot fase na 13-13 gewonnen geven (15- 13). In de derde set had Leython aanvallend te weinig in huis om Compaen te verontrusten en ver loor wederom (15-6). In de promotieklas leek Donar wel kansen te krijgen tegen het vo rige week kampioen geworden Ra dius 2, want het kon uitlopen naar een forse voorsprong die het niet meer uit handen gaf (8-15). In de bloedhete zaal vond Radius 2 dit toch beneden zijn stand en meer geïnspireerd toonde de ploeg zijn sterkte. Met uitgekiende services in de uiterste hoeken en een aanval die niet af te stoppen was (bekeken en hard) kreeg Donar geen poot meer aan de grond. Via 15-2, 15-8 en 15-12 werd het 3-1 voor Radius, dat zich een terechte kampioen toonde. Leython 2 had tegen de no 2, het Zoetermeerse ZOVOC, geen enke le kans. In deze laatste wedstrijd van het seizoen leek ook niet ieder een optimaal bij de les. De pass lag niet goed, de set-up was niet ideaal en de aanval sloeg geen deuk in een pakje boter. Het gevolg was duidelijk. Binnen 50 min. had ZO VOC de winst veilig gesteld via de alleszeggende cijfers 15-6, 15-4 en 15-5. Gemini 2 zorgde op de valreep nog voor een leuke partij tegen Punch. Ondanks het gemis van twee basisspelers (met het eerste team mee naar Frankrijk) ging Ge- mini er pittig tegenaan en nam een naar het leek beslissende 14-8 'voorsprong. Toch was het Punch dat die set won (15-17). Even was Gemini het spoor bijster en verloor ook de 2e set, maar in de 3e volgde herstel (15-7). In de laatst set had Gemini 2 net niet voldoende geluk en verloor net als in de eerste set met 15-17 (1-3). Bij de vrouwen was de no 2 KDS in het begin nog niet zo goed bij de les tegen Gemini en kwam met 2-9 achter. Dit bleek net voldoende voor Gemini om de set te pakken, want toen de middenaanval van KDS eenmaal op dreef was, was er geen houden meer aan. Zowel links- als rechtshandig werden de ballen alle kanten op geslagen (14— 16 voor KDS). De tweede set ver liep erg snel en was al afgelopen voor Gemini het wist (15—2). De derde ging gelijk op en bracht zelfs een voorsprong voor 9-14. Weer kwam KDS goed terug nu met aan vallen van achter de driemeter lijn en ondanks fabelachtig verdedigen van Gemini lukte het niet deze set binnen te halen (16-14 en 3-0). Voor de laatste wedstrijd ont moette Leython het Waddinxveen- se Be Fair bij voorbaat een leuke wedstrijd. Bovendien een ploeg die Leython wel aan kan, al zag het daar in eerste instantie niet naar uit, want Be Fair won de eerste set door een sterke opslag met grote cijfers: 15-2. Daarna keerde het tij; Leython kreeg meer vat op het spel en dankzij het sterke blokkeren van Christel Verwoert werden de drie volgende sets op rij door Ley thon gewonnen (13-15, 8-15 en 12- 15). De NOVO-vrowuen hebben uit eindelijk niets aan het toeval over gelaten in het duel tegen Tromp/ Olympus 2. Na een 1-5 achterstand kwam NOVO via 7-7 op een 10-7 voorsprong waarna met zeer en thousiast spel de 15-9 setzege ge grepen werd. NOVO kon bij 11-13 in de 2e set aanklampen, maar ver loor wat ongelukkig: 11-15. De 3e set leek op een debacle uit te lopen (2-13). Toen NOVO echter in 2 ser vice beurten het gat praktisch wist te dichten (11-13) leek alles weer mogelijk. Tromp pakte eerst nog setpoint (11-14) maar zag een ont ketend NOVO o.l.v. Ingrid Smit (aanvallend zeer sterk) toch de winst pakken: 16-14. Daarmee stel de NOVO zich definitief veilig. Het heilig vuur in de laatste 2 sets ont brak nu en Tromp trok alsnog de winst naar zich toe met 6-15 en 6- 15(2-3). Leython 2 tegen ZOVOC had voor Leython extra waarde, i.v.m. het vertrek van coach René v. Gooi en de al bekende selektie voor het nieuwe seizoen, waarbij de 'oudjes' het veld moeten ruimen. Toch be paalden juist die oudjes het gezicht van de wedstrijd want de routine van met name Thea Gevers ston den borg voor een ruime 3-0 winst (15-8, 15-7 en 15-10). Gemini 2 mag door middel van promotiewedstrijden proberen een eventuele open plaats in de derde divisie te bemachtigen, want in haar laatste wedstrijd bleef het met 0-3 in Schoonhoven DOS 2 de baas en WW besloot met een 3-1 zege op Tornado. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18