Eerste 'Quatromeet' ontregeld door regen Trilogie van Njord Broek en botsing dwarsbomen Van der Ven Prost haalt het maar net Opwinding rond de Varsity Grasshoppers klaar voor de play-offs MAANDAG 28 APRIL 1986 SPORT PAGINA 17 LISSE - Het gebeurt niet zo vaak dat atletiekwedstrij worden afge broken. De voor het eerst gehou den Quatromeet die gisteren in Lisse moest worden afgewerkt, viel die twijfelachtige eer te beurt. Grote hoeveelheden regen maak ten het vervolg van de wedstrijd tussen vier streekverenigingen, die zo veelbelovend was begonnen, onmogelijk. De logische beslissing die de ploegleiders van De Bata ven, AV Holland, AAV'36 en De Spartaan in samenspraak met de organisatie namen dupeerde alleen die atleten die ondanks de stro mende regen nog aan de start wil den verschijnen. Gelukkig kwamen de weergoden in Lisse gisteren pas laat in actie. Het merendeel van de onderdelen was al afgewerkt toen de fraaie kunststofbaan in een mum van tijd onder water kwam te staan. Mede Marco Zanetti blijft koel in bilj artdriekamp KLARENBEEK (ANP) - De Ita liaan Marco Zanetti is gisteravond Europees kampioen geworden in het triathlon, de driekamp in disci plines bandstoten, anker kader 71/ 2 en het driebanden. De 24-jarige zuiderling uit Bolog na bleef het koelst onder alles wat er tijdens deze eerste Europese driekamp gebeurde. Hij was ook de enige van het rijtje favorieten die overeind bleef in de slijtage slag. In de finale rekende hij, dank zij vooral een briljante partij drie banden, gedecideerd af met de gro te verrassing van dit toernooi, Pe ter Bracke. De Belg was als tiende de finale binnengeslopen, maar toonde zich een enorme vechtjas. Achtereen volgens wipte hij de gedoodverfde finalisten Jan Arnouts en de Lu xemburger Fonsy Grethen uit het toernooi. Grethen was zo teleurge steld dat hij in de strijd om het brons de Oostenrijker Franz Sten zei een gemakkelijke overwinning toestond. Oranje verbleekte in Klaren- beek. Harry van de Ven werd zesde en nationaal kampioen Jan Ar nouts zevende; een Tclassering waar men niet te veel waarde aan moet hechten, want er werd tijdens deze driekamp gegoocheld met re gels en bepalingen. De ene keer gaf het aantal partij punten de doorslag en de andere keer het proportio neel gemiddelde. Zo kon het ge beuren dat Arnouts als kwartfina list na een reglementaire remise te gen Bracke niet eens om de vijfde plaats mocht spelen. Dat mocht Van de Ven wel, ofschoon hij met 6-0 door Stenzei van de tafel werd geveegd. IMOLA (Reuter/AFP) - Regerend wereldkampioen Alain Prost leek gisteren in de Grote Prijs van San Marino onbedreigd naar de zege te rijden in de derde formule 1-race van het seizoen. In de tweede helft van de laatste ronde op het circuit van Imola begon zijn McLaren plotseling vreemde zwenkingen te maken. Het was duidelijk: de wa gen kwam benzine tekort. De naderende Braziliaan Nelson Piquet trapte zijn gaspedaal nog eens extra diep in, maar de ijskou de Prost manoeuvreerde zijn auto in een adembenemende finale met veel stuurmanskunst als eerste over de eindstreep. Direct na het afvlaggen kwam de McLaren sput terend tot stilstand. Op iets meer dan zeven seconden volgde de Wil- liams-Honda van Piquet. Ook Prosts teamgenoot Keke Rosberg kampte met een gebrek aan brandstof. De Fin bleef twee ronden voor het einde stilstaan. Het Zakspeedteam met eerste man Jonathan Palmer en zijn tweede rijder, de Nederlander Huub Ro- thengatter, werd gekweld door mo- torpech. Rothengatter reed slechts zeven van de zestig ronden, Palmer hield het na 38 ronden voor gezien. De kemphanen Ayrton Senna, met Piquet de eerste plaats delend in het algemeen klassement, en Ni- gel Mansell, vierde in de tussen stand, gingen vrijwel gelijktijdig met materiaalpech naar de pits. dankzij de toen nog gunstige om standigheden had dat tal van veel belovende prestaties opgeleverd. Wat te denken van de 100 meter van nieuwbakken senior Menno Swier van AV Holland in 10.9, ter wijl het baanseizoen nog maar nau welijks is begonnen. Hiermee was de Leidse medicijnenstudent zelfs sneller dan clubgenoot Eric Taal, die ook al tevreden kon terugzien op zijn in 11.1 afgelegde sprint. Ook de langere loopafstanden trokken de aandacht. Op de 800 meter dook een viertal Holland-at leten onder aanvoering van Michel Moll (1.54.0) en 400 meter-loper Jaap Dirkx (1.55.3) ruimschoots onder de twee minuten. Gert-Jan Faas (Spartaan) moest na dappere tegenstand met de derde tijd ge noegen nemen (1.55.4). De 3000 me ter leverde minder scherpe tijden op, maar kende een bijzonder HOUTEN - "Wat een beestengruwelde een jongedame har dop en ze wendde zich abrupt af. Hoe wel ze het zelf ook uren van tevoren had zien aankomen was de aanblik van zoveel 'mannelijk' vertoon haar plotse ling toch te machtig. Met grote passen beende ze door de modder op zoek naar rustiger en beschaaf der oorden. Daar voor moest ze zich wél een flink eind uit de voeten maken. Want de doldrieste aanhang van Njord vierde feest in de meest ruime zin van het woord. Nadat in eerste instantie het rood van Laga de boorden van het Am sterdam-Rijnkanaal letterlijk onveilig had gemaakt, nam nu het blauwwit van de Leidse studenten roeivereniging bezit van de oevers, het ka naal, de brug, de ten- op. De trilogie in de Varsity was vol tooid. En of die juf frouw het nou leuk vond of niet: de 'heer tjes' wilden dat we ten ook. Met of zon der stropdas, al dan niet met kleren aan, dronken of dat nog net niet en in alle ge vallen besmeurd met vette klei en onwel riekende modder. Kortom, het randge- beuren leidde de aandacht weer flink af van een wedstrijd die toch op z'n minst uitermate interes sant was te noemen. Niet dat er veel - van de ruim duizend toeschouwers - waren die zich van de wijs lieten bren gen door het tamelijk uitgelaten en in sommige gevallen zelfs on bezonnen gedrag van de Delftse en Leidse aanhang. Immers, de Varsity is een aangelegenheid van voornamelijk corpsstuden ten en van oud-leden en binnen dat op en top studentikoze we reldje ligt de tolerantiegrens be duidend hoger dan in de 'norma le' maatschappij het geval is. En dat geldt zeker op dagen wan neer de eer van de universiteit op het spel staat, althans als zoda nig wordt er door de aanhang van de zeven mededingers tegen dit schouw- en steekspel aangeke ken. Binnen de roeiwereld zelf neemt men een evenement als de Varsity daarentegen niet echt se rieus. boeiend verloop. Spartaan Jan Laan troefde in de laatste ronde drie concurrenten royaal af en dook daardoor als enige onder de 8.40: 8.38.8. Kees van Klink (Bata ven) won de strijd om de tweede plaats van clubgenoot Jan Verloop en Theo van der Veer (Holl). Ongewoon Ook de vrouwen liepen dat het een lust was. Meerkampster Esther Schouten (Holl), die bij wijze van uitzondering eens een 100 meter liep, scoorde 12.2. Haar clubgenote Yvonne van Dorp kwam op een voor haar ongewoon lange afstand ook tot een winnende prestatie: 800 meter in 2.15.1, waarmee zij Laura Bosman van AAV '36 (2.15.4) net achter zich hield. Op de hordennummers was AAV oppermachtig. Maijan Goedhart kwam nu al weer in 14.0 aan na 100 meter en Ruud van Maurik had 14.8 voor de 110 meter horden no dig, waarmee hij Gertjan Palm (Holl) ruim voorbleef (15.4). Palm behoorde bij het hoogspringen met 1.90 tot de beteren, maar kon nog niet op tegen de AAV-ers John Niemeyer (2.00) en Charles den Uyl (1.95). De prestaties op de werpnum- mers vielen hierdoor enigszins bui ten de schijnwerpers. De speer worpen zijn nu nog niet op hun waarde te schatten omdat van an der materiaal gebruik moet wor den gemaakt dan tot nu toe het ge val was. René Zorge van AAV was gisteren met een worp van 57.56 van aparte klasse. Van constant ge halte was ook de kogelstoot van Nico van Noort (Spart), die giste ren met 13.29 zijn concurrenten duidelijk de baas was. Op beide on derdelen bemachtigde Gerrit Ver does (Bat) de tweede plaats. Verrassing Bij de vrouwen zorgde Jaqueline Baljet (Holl) voor een plezierige verrassing door haar persoonlijk record kogelstoten naar 11.33 te til len. Marjan Goedhart kwam met de speer tot 38.28, ruim voldoende voor de eerste plaats op dit onder deel. Verspringer John van Loon (Spart) verwees met een sprong van 6.71 Ruud van Maurik (AAV) naar het tweede plan. Dit alles re sulteerde in een tussenklassement dat plotseling als eindklassement moest dienstdoen. De Spartaan bleef Holland en AAV voor en De Bataven sloot de rij met een flinke achterstand. Een belangrijk aandeel in het puntentotaal van de Lissenaren kwam tot stand dankzij de presta ties die de Spartaanse jeugd lever den. A-jongen Eric Opgelder won zowel de 110 meter horden als het verspringen. B-juniore Manon Geerlings (Spart) legde de 100 me ter af in 12,9. Daartegenover stond de sterke prestatie van A-junior Michel Versteegen (Bat), die voor 800 meter slechts 1.58.7 nodig had. B-meisje Margret van der Peet (Spart) liep die afstand in 2.29.3. Al deze prestaties kwamen door die onverwachte regenbuien in een ander licht te staan, want zij be paalden nu het eindklassement. Zo eindigde efen boeiendewedstrijd voor sommigen in een waardevolle test voor de belangrijke mei maand, maar voor anderen in een teleurstellend middagje niets doen. Andere verdienstelijke presta ties: Trudy van Deuren (AAV) 100 Njord's triomftocht gisteravond door het centrum van Leiden. De trilogie is voltooid. Festijn Dat beeld is mede ontstaan door die uitspattingen rond dit jaarlijkse festijn waarvan de ge schiedenis overigens teruggaat tot de vorige eeuw, zodat met recht gesproken kan worden over één der oudste sportevenementen van ons land. Maar ook, en dat is in wezen nog belangrijker, raak ten 'de oudjes' met de opkomst van de open studentenverenigin gen en burgerclubs de hegemonie op roeigebied in de jaren zestig en zeventig langzamerhand kwijt. Bestaansrecht ontleende de Varsity op bepaald moment nog louter aan zijn lange tradi tie. Verworden, net als de Ox ford-Cambridge race in Enge land, tot een fel betwist maar uit sportief oogpunt gezien, verder ondergeschikt gebeuren. Een kentering leek evenwel de laatste jaren op te treden. Dit dan vooral dankzij de inspan ningen van het Leidse Njord en het Delftse Laga, waarbij de eer ste de handschoen in de ring gooide en de laatste die dit jaar gretig oppakte. In een poging de hegemonie van de jaren vijftig te heroveren hergroepeerde Njord zich drie jaar terug en sloeg met de broertjes Algie, met Wessel, De Widt en stuurman Lex Kwee tweemaal keihard toeIn zijn kielzog kreeg Njord de aartsri vaal van weleer, Laga, nu ook met zich mee. De rest mocht van ver toekijken. De uitdaging leverde niet al leen een felle concurrentieslag en meteen ook beter roeien op, maar resulteerde zelfs in een samen werkingsverband tussen de twee ploegen. Hetgeen gestalte kreeg in een combinatie-acht die twee weken geleden op z'n sloffen een nationaal aansprekende wed strijd als de Head of The River won en daarmee de rest van Ne derland aan zich verplichtte. Het roeien was van een dergelijk ge halte dat mogelijk een deel van die roeiers straks op het WK in Nottingham aan de start komt. En dat, terwijl de aanhang van Njord en Laga eikaars bloed wel kan drinken. Bomkrater Zij wilden vooralsnog, in te genstelling tot hun voorgangers op het water, geenszins weten van verbroedering. Droegen er gezamelijk zorg voor dat de oever pal voor de finish al ruim voor- aai de Oude Vieren een half uur te laat van start gingen was ver anderd in een soort bomkrater. Daarin rollebolden Rood en Blauw pverelkaar heen, zonder dat er overigens rake klappen vielen. Past niet in 'de code' (die voorschrijft dat er slechts mag worden geduwd en gegooid en niet geslagen), maar bovendien leken de meesten daartoe allang niet meer in staat. Wél zagen ze door het gooien van met bier ver mengde modderkluiten nog kans om de dubbeldekker, waarin de Varsity-commissie en enkele pro minente gasten onder wie de bur gemeester van Utrecht zetelden, bijna onherkenbaar te maken. Dat nu ging de commissie, die er evenals de roeiers van alles aan doet om de race zijn sportie ve geloofwaardigheid terug te ge ven, net even te ver. Men keek niet langer glimlachend of hoofd schuddend toe, maar riep boos de respectievelijke presidenten van de verenigingen bijeen en gaf op dracht voor een staakt het vuren. Daar bleek de Njord-voorman nog wel toe in staat. Hij deelde links en rechts een reprimande uit, zonder dat dat overigens veel effect sorteerde. De volledig 'uit het lood staande' Delftse praeses daarentegen haalde niet eens het slagveld. Eén duwtje maar, en ook hij lag gestrekt in de blubber. Net weer overeind gekrabbeld kreeg de ongelukkige meteen daarop een nieuwe dreun te ver werken toen de Vieren aan de ho rizon opdoemden. Waarbij bleek dat zijn Laga het op de traditio nele drie kilometer niet kon bol werken tegen de geoliede machi ne van Njord die met drie leng te's voorsprong de 103e Varsity op zijn naam bracht. Om daar verwelkomd te worden door een veertigtal slechts in stropdas ge klede enthousiastelingen die het ijskoude water van zeven graden manmoedig trotseerden. Bijna was dat voor sommige zwemmers nog verkeerd afgelopen ook. Ter nauwernood kon de aanstormen de boot van Triton een paar hoofden ontwijken. De prestatie van Njord op zich, het voltooien van de trilogie, werd door die nog nimmer zo he vige taferelen ongewild naar de achtergrond gedrongen. Voor een man als Albert Vervloet echter geen punt. "Ik ben er vroeger ook ingedoken. Nu zegt al die poes pas er omheen me niks meer. Win nen, een prestatie leveren, is het enige dat voor mij telt." Daarvoor komt de oud-coach van Njord nog elk jaar uit Port land, (VS) over om samen met de huidige coach Pancras Hogen- doorn de weken voor de Varsity de laatste hand te leggen aan de voorbereiding van de ploeg. Hij neemt de zaken even serieus als het winnende vijftal dat bestaat uit Algie, Wessel, De Widt en de nieuwkomers De Haan en stuur man Dijkhuis. Grote dag Zonder de anderen, die de da gelijkse training (de winter door) het volle rendement zagen opleve ren, tekort te doen was het vooral voor Marijn Algie een grote dag. Hij evenaarde met z'n drie Varsi- ty-overwinningen op rij de pres tatie van zijn vader die in de vijftiger jaren mede het gezicht van Njord bepaalde. En als het aan hem ligt zal hij zijn pa nog overtreffen ook. "Tenminste als ik het nog kan combineren met mijn studie eco nomie. En als we het volgend jaar weer een goede ploeg op de been kunnen brengen. Onze kracht was dat we ook dit keer met praktisch dezelfde jongens roeiden. Alleen De Haan moest worden ingepast en dat verliep soepel." Over het verloop van de wed strijd was hij zeer content. "We waren bij de herstart goed weg. Zaten snel in het juiste baantem- po. Na een kilometer liep het als een trein. Hoorde ik de stuurman van Laga telkens maar tien, tien roepen. Zij moesten steeds weer tussensprints maken. Dat bete kende dat wij de wedstrijd con troleerden. Het ging goed en hard". Zo moet het ook op het wereld kampioenschap straks in Not tingham gaan, want daar heb ben Algie en zijn companen nu hun zinnen op gezet. "Maar daar", zo sprak hij tot slot, "denk ik morgen pas weer aan. Ik zal vanavond eerst wel dronken wor den". Hij zal de enige niet zijn op so ciëteit Minerva. AD VAN KAAM MARKELO (ANP) - Al vijfjaar achter el kaar wordt motorcoureur Kees van der Ven in de Grote Prijzen op eigen bodem achtervolgd door pech. Zijn eerste optre den in de koningswedstrijd van het Ne derlandse motocross-seizoen, de 500cc Grand Prix, gisteren in Markelo, ging ook met forse tegenslagen gepaard. In beide manches ging Van der Ven, vooraf aangemerkt als de man die wereld kampioen Thorpe van zijn tweede achter eenvolgende succes in Nederland kon af houden, in de eerste ronde zwaar onder uit. De Brit Thorpe bleef op de moeilijke Herikerberg in Overijssel het best op de motor zitten en profiteerde wederom in de Nederlandse aflevering van de wereldti telstrijd van pech van Belgische zyde. Vorig jaar in Valkenswaard ging de in Monaco levende Waal Malherbe als win naar van de eerste heat in de beslissende tweede manche bij de start onderuit. Gis teren in Markelo kwam zijn taalgenoot Jo- bé in dezelfde situatie, al gaf een in drie stukken brekende machine nog meer ca chet aan de factor pech. Kees van der Ven, gewaardeerd fa- brieksrijder bij het Oostenrijkse KTM, weet sinds enige jaren ook wat tegenslag in de mechanische sport kan inhouden. In 1980 (Hengelo) en '81 (Apeldoorn) was hij in de kwartliter-klasse nog ongenaakbaar in zijn thuis-Grand Prix. In '82 begon de pechserie in Mill, toen hij door een zwak ke dag zijn koppositie in de wereldtitel strijd 250cc volledig verspeelde. In 1983 was hij in Markelo de diepst liggende man in een hoop gevallen mensen en machi nes. In '84 in Stevensbeek verspeelde hij als kopman van KTM in de 125cc de Grote Prijs van Nederland door een val in de tweede reeks aan jong talent Strijbos. Vo rig jaar smoorde de ambitie van Van der Ven in de blubber van Oss. Van der Ven verhuisde deze winter naar de zwaarste categorie van de motocross. de 500cc. Op de rulle bodem van Markelo 'moest hij in goede vorm een revanche kunnen nemen voor de tegenvallers van de laatste jaren. Zo ver kwam het lang niet. In de eerste manche daverde Van der Ven als vierde van het startveld af. In de openingsronde werd hij echter onderuit gereden door de Belg Everts. Toen Van der Ven weer op de machine wilde sprin gen, bleek zijn crossbroek afgezakt. Voor hij die weer opgehesen en vastgesjord had, waren er al 36 concurrenten voorbij. Van der Ven, rijdend met een speciale motor met groter vermogen, probeerde uit alle macht nog iets goed te maken, ging in de tweede ronde nog een keer lig gen en besloot toen zich te sparen voor de tweede manche. Ver achter het schitteren de gevecht aan de kop, met in de hoofdrol len de Belg Jobé en de Brit Thorpe, reed Van der Ven naar - het kan bijna niet ka rakteristieker - de dertiende plaats. In het voorste gelid, twee ronden aange voerd door de begaafde maar conditioneel zwakke Gerard Rond, liet vechter Jobé zien hoeveel hij voor Kawasaki waard kan zijn in het gevecht tegen de overmacht van Honda. Op de streep ging de Belg, die met een deuk in het achterwiel de finale inging, drie concurrenten van het andere Japanse merk, Thorpe, Geboers en Mal herbe, voor. In de tweede manche was de openings fase nog feller, met valpartijen her en der. Van der Ven wilde op de 'tandartsbuit' zijn minder goede start herstellen. Hij maakte een reuzesprong, maar landde bo venop de minder hoog en ver komende Verwaayen. De klap liep voor beiden goed af. Van der Ven moest nog snel het benzi- ne-slangetje herstellen en kon toen, weer als laatste, op jacht naar betere tijden. In een geweldige rush wist de beroepscou reur uit Bakel op te halen tot de vijfde po sitie. De klassering van beste Nederlander over twee manches bleef echter voor Pe ter Herlings (tiende en zevende). Voorin reed Jobé weer voor de winst in Markelo, die hij in 1983 by de kwartliters ook had verwezenlijkt. In de zesde ronde eindigde de ambitie van Jobé met een enorme klap. Op hoge snelheid sloeg de Belgische koploper over de kop, toen het frame bij het balhoofd afbrak. Met schrik kwam Jobé vrij, maab de beschuldigende vinger ging wel naar de bouwers van de machine. De ondeugdelijkheid van het frame van Jobé gaf wereldkampioen Thorpe vry baan naar de winst. De Zweed Persson en Malherbe drongen nog wel aan, maar met een tussensprint zette Thorpe de zaken naar zyn hand. Dat was goed voor zijn tweede winst in de Nederlandse Grand Prix en voor het terugbrengen van de ach terstand op koploper Malherbe in de we reldtitelstrijd tot acht punten. meter in 12.6, de A-meisjes Ellen Silverentand (Bat) en Gemma Ou de Velthuis (Spat) 100 meter in 12.6, Maijan Goedhart kogelstoten 11.63, A-meisje Anneke Hoek (Holl) verspringen 4.93, A-meisje Sandra Zirkzee (AAV) 100 meter horden in 15.6, 800 meter: Niek Klinkenberg (Holl) 1.56.5, Jan Jan sen (Bat) 1.57.0. Snelwandelaar Dirk Maasen van de Brink heeft gisteren de vijf de plaats bemachtigd bij een weg wedstrijd over 30 kilometer in Schoonhoven. Het op naam van de Holland-atleet staande parcoursre- cord werd door Harold van Beek met 9»/2 minuut verbeterd tot 2.33.09. Deze wedstrijd dient als se lectiecriterium voor de eerstvol gende landenwedstrijd van de Ne derlandse snelwandelaars, van wie er vijf in actie mogen komen. TIM BROUWER DE KONING LISSE/UTRECHT - Grasshoppers lijkt klaar voor de promotie-wed strijden tegen Groningen met als inzet één plaats in de promotiedivi sie. De Katwijkse basketbalsters, kampioen van de eerste divisie, sloten zaterdagavond in Utrecht de competitiestrijd af met een 54-75 overwinning op Cangeroes. Winst was er ook voor Lisse en MSV, die beiden reeds in de promotiedivisie uitkomen. Midland werd daarin kampioen door een 54-61 zege op Cheetah. Grasshoppers was duidelijk te sterk voor de eerste divisie. De door Ed Zaal geleide debutante verloor alleen aan het begin van het seizoen twee wedstrijden (te gen Flash en Dragons) en was daar na geen enkele keer meer in ge vaar. De teller bleef zaterdag uit eindelijk staan by 26 gewonnen wedstrijden. Cangeroes hield de strijd tegen de slechts met vijf speelsters opgekomen Katwyksen tot de rust vol (27-28), maar ging daarna royaal onderuit (54-75). Pe tra van der Oever (25) en Ada Hoek (19) waren de topscoorsters. Grasshoppers opent zaterdag voor eigen publiek de play-off te gen Groningen. Ed Zaal kan dan weer over zeven speelsters be schikken. Alleen Marian Schaap (gebroken vinger) moet verstek la ten gaan. Over de return in Gronin gen is het laatste woord nog niet gesproken. Groningen wil die wed strijd het liefst op een doordeweek se avond spelen, hetgeen voor Grasshoppers zou betekenen dat alle speelsters een middag vry moeten nemen. De winnaar van het eerste duel speelt ook de even tueel noodzakelijke derde en be slissende wedstrijd thuis. Lisse heeft dit seizoen weinig problemen gekend met Green Eagles. Zaterdag bereidde Lisse coach Frans Broekhof een aardig afscheidscadeau in de vorm van een 'walk-over' tegen de Maassluis- se formatie: 80-50. Lisse eindigde daardoor op de vyfde plaats en wist zich als enige debutant (van de drie) makkelijk te handhaven. Martin Feitsma, nu nog coach van het uit de mannen promotiedivisie gedegradeerde Racing Beverwyk, neemt volgend seizoen de teugels over van Broekhof, die waarschijn lijk aan de slag gaat bij Blitz. De Voorschotenaren moeten dan wel een goed team op de been kunnen brengen. Green Eagles had zaterdag geen verweer tegen het uitstekende schieten van de Lisser vrouwen. Vooral Marion de Bruin (26 pun ten) was niet te stoppen. Halverwe ge de wedstrijd leidde de thuis ploeg al met 38-22, om in de tweede helft keihard toe te slaan: 80-50. De vrouwen van MSV eindigden op een fraaie derde plaats en mik ken met coach Titus Flapper vol gend seizoen op terugkeer naar de eredivisie. Flapper ziet in Gras- shoppers en het uit de hoogste af deling gedegradeerde Jolly Jum pers de voornaamste concurrenten voor MSV, dat zaterdag zonder problemen tot winst kwam tegen het reeds gedegradeerde Olympia: 74-61 (43-27). Eerder vorige week werd het altyd lastige AMVJ Am sterdam met 67-54 (26-32) terugge wezen. Flapper liet tegen Olympia ieder een spelen en bracht geen enkele keer zyn sterkste formatie in het veld. Olympia kwam er deson danks niet aan te pas, al wisten de Groningse vrouwen na de pauze wel wat van de achterstand in te lopen. Arine Vlieger en Carry StooDS scoorden beiden 14 punten. De mannen van Lisse handhaaf den zich in de eerste klasse van het rayon Noord-Holland en gaan vol gend jaar verder onder leiding van Ad van der Vlugt ^n Hans Geske. an Voorburg pro moveren samen met Binnenland naar de eerste klasse van het rayon West. Voorburg klopte zaterdag in de Vyf Meihal het tweede team van DAS. De jeugd van BS Leiden zorgde het afgelopen weekeinde voor een monster-score. Het team van Peter Paulides won na een 93-35 rust stand met maar liefst 194-71 van Grasshoppers. Altink (36) en Van Kommer (35) waren de topscorers. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17