Quick Boys heeft geluk van echte topper RCL: bittere nasmaak RB pakt punt 'op w ilskracht" Ook Be Fair kan ARC niet stuiten Theo Guyt houdt Katwijkers tegen DOVO in kampioensrace Fout Van der Heijden nekt Leiderdorpers MAANDAG 28 APRIL 1986 SPORT PAGINA 15 VEENENDAAL - Acht minuten voor het einde van de wedstrijd DOVO-Quick Boys had het er alle schijn van dat Hen- ne Oostermeijer het voor volgende week geprogrameerde toptreffen tussen IJs- selmeervogels en de Katwijkse eer steklasser bij Voorbaat veel minder in- terressant zou maken. De Veenendaalse aanvaller kreeg van scheidsrechter Mul der de gelegenheid om vanaf de kalkstip als scherprechter te fungeren in de kam pioensrace tussen de ploegen uit de bei de visserdorpen. Maar doelman Theo Guyt stopte de te zacht ingeschoten strafschop van de DOVO-speler en sleepte daarmee twee belangrijke pun ten binnen voor zijn ploeg, die met 1-2 het einde haalde. Er ontstond overigens de nodige op winding over de beslissing van de arbi ter, die zelf niet had gezien dat Johan Jonker na een schot van Jan Gaasbeek de bal met de hand van de doellijn haal de. Hij liet aanvankelijk verder voetbal len, maar gaf kort daarna gehoor aan het signaal van grensrechter Van Meerveld ("Geen twijfel mogelijk"), die zijn stok resoluut in de lucht stak. Dit tot ergernis van de Quick Boys spelers, die door trainer Rob Theuns tot rust moesten worden gemaand. In woord en gebaar gaven de Katwijkers blijk van hun ongenoegen. Ten onrech te, zo bleek later, want Jonker gaf nader hand toe dat hij de bal wel degelijk met zijn hand had beroerd. "Ik stond op de doellijn en moest het dus wel doen. An ders was het een doelpunt geweest". Het gevolg daarvan was geweest dat Quick Boys hoogstwaarschijnlijk niet verder was gekomen dan een gelijkspel. De ploeg was in dat geval drie punten achter geraakt op concurrent IJssel- meervogels, die met 2-0 van GVW won. Zo ver kwam het niet, al kregen Gaas beek en Ad Schoeman ook na de straf schop nog uitgelezen mogelijkheden om hun team op gelijke hoogte te brengen. Mazzel Maar in de slotfase hadden de Katwij kers de mazzel, die spreekwoordelijk is voor de echte toppers. Op de momenten dat 'alles' zich tegen dergelijke ploegen keert, staan zij juist op. Om vervolgens alsnog toe te slaan. In het verleden had Quick Boys. de overwinning ongetwij feld uit handen gegeven, maar thans lijkt alles in het voordeel van de num mer twee te werken. Want het elftal van Rob Theuns speelde een matige partij, maar hield wel een overwinning over aan de bij vlagen aantrekkelijke con frontatie. Slecht voetballen en toch winnen is al leen weggegelegd voor de ware kam pioen. Met dat laatste wordt niet spe ciaal Quick Boys bedoeld, maar gaat in het algemeen op voor topploegen. Neem IJsselmeervogels, dat ook in zijn gouden periode de overwinningen zelden met flitsend spel gepaard liet gaan. Eenvoud als kenmerk van het ware had en heeft de ploeg hoog in het vaandel staan. In tegenstelling tot eerdere berichten speelt Quick Boys woensdag toch tegen Feyenoord. De Katwijkers hebben het bekerduel tegen Be Fair daartoe verplaatst naar 13 mei. De vriendschap pelijke ontmoeting met de Rotterdamse eredivi- sionist (aanvang 16.30 uur) vindt plaats in het kader van de Oranjefeesten. Of Feyenoord in zijn sterkste opstelling naar Katwijk komt, is niet bekend. "Daarvan zullen we ook laten af hangen of Quick Boys volledig zal aantreden", aldus wedstrijdsecretaris Jaap van Duyvenbo- de. "Want we hebben natuurlijk een belangrijke wedstrijd tegen IJsselmeervogels voor de boeg". Quick Boys is nog niet zo ver dat het gelijk een roofdier kan profiteren van een foutje van de tegenstander om ver volgens achterin de poorten definitief gesloten te houden. De routine daarvoor ontbreekt, maar ondanks dat gemis eh het verkrampte spel van zaterdag doet de ploeg dit seizoen een serieuze gooi naar de titel. "Het was matig wat we vanmiddag hebben laten zien", moest Theuns toege ven. "Tot het eerste doelpunt ging het goed, maar daarna zijn we verkrampt gaan spelen. Na de rust hebben we ge probeerd weer te voetballen. Dat lukte niet, maar we hebben toen wel lef ge toond. We zijn voor de overwinning blij ven spelen. Daar hebben we de punten aan te danken". In de eerste twintig minuten maakte Quick Boys de indruk snel af te willen rekenen met DOVO, dat vorig jaar op Nieuw Zuid onterecht een nederlaag in casseerde. Vooral dankzij de impulsen van de opgebloeide Kees van Rooyen kregen Arie van Duyn en zijn achter- naamgenoot Floor (die onder zijn kun nen speelde) een kans, maar beide spe lers misten de scherpte, die eerstge noemde Katwijker in de 21ste minuut wel bezat. Na een vrije schop van Van Rooyen zeilde de bal over de DOVO-ver- dedigers precies voor de voeten van Martin van der Plas, die zijn schot half gekeerd zag worden door keeper Jan Meerkerk. Arie van Duyn maakte het karwei van dichtbij af: 0-1. Initiatief Hierna gaven de gasten het initiatief uit handen en kregen nooit meer echt grip op de wedstrijd. De Veendendaalse opponent nam tot de rust de touwtjes in handen, maar kon voorin nauwelijks iets uitrichten omdat Steef van de Ooster kamp en Jan Gaasbeek in de tang zaten bij respectievelijk Hans van der Plas en Marco van der Plas. Laatstgenoemde maakte in Katwijk naam als aanvaller, waarna hij door tal van factoren (vorm verlies, blessures) uit de gratie raakte. Bij afwezigheid van de geblesseerde Martin Haasnoot keerde hij zaterdag fel ler dan ooit terug als verdediger. Teun van der Plas, de derde mandekker, wist aanvankelijk geen raad met de vrijheid die hij by gebrek aan DOVO-aanvallers genoot. Maar later in de wedstrijd schoof hij op naar het middenveld, waar hij te maken kreeg met de 'hangende' Henne Oostermeijer. Verder dan vrye trappen op de rand van het zestienmetergebied kwam DOVO aanvankelijk niet. Maar in blessuretijd kwam de ploeg op gelijke hoogte dankzij Jan Gaasbeek, die Guyt klopte nadat Henk van Dijk tegen de paal had geschoten. Tegenvaller Een flinke tegenvaller voor de Katwij kers, die na de pauze op jacht gingen naar de winnende treffer. Van Rooyen teisterde al in de 46ste minuut de lat en ook Teun van der Plas was dicht bij de 1-2, die echter uitbleef omdat het offen sief na twintig minuten luwde. De thuis ploeg was evenwel niet in staat om zoals in de eerste helft te profiteren en kwam niet verder dan een kopbal van Henne Oostermeyer (naast) en een afstandschot van diezelfde speler. Met Leen van der Plas voor de tegen vallende Frenk van der Kley (André de Best verving later nog de geblesseerde Freek Rienks) leek niets een gelykspel meer in de weg te staan. Leek, want der tien minuten voor tijd sloeg Floor van Duyn toe. Nadat de middenvelder zelf onderuit was gehaald, wachtte Martin van der Plas niet op het fluitsignaal van arbiter Mulder, die bezig was de DOVO- spelers op afstand te zetten. De blonde aanvaller schoof de bal langs de muur naar Van Duyn, die beheerst de 1-2 in schoof. Vijf minuten later sloeg Jonker de bal uit het Quick Boys-doel, maar die actie had geen nadelige gevolgen voor Quick Boys, dat ook na de strafschop nog twee keer goed wegkwam. Dat geluk hebben over het algemeen alleen echte toppers.. FRED SEGAAR Noordwijk zet streep door rekening van Scherpenzeel SCHERPENZEEL - Noordwijk haalde zaterdagmiddag een forse streep door de berekeningen die in de Gelderse vallei waren opge maakt. Scherpenzeel, dat uit de laatste drie wedstrijden vijf punten had gesleept, verwachtte op een minder gemotiveerd Noordwijk te stuiten. De kustbewoners hadden zichzelf namelijk uit de kam pioensrace in de zaterdageer- steklasse geworpen door na de winterstop zes keer op ry gelijk te spelen. Maar de formatie van trai ner John Eelman weigerde zater dagmiddag alle medewerking aan de hekkesluiter in IB die nog blij mocht zyn met de 0-3 nederlaag. De eerste competitie-overwin ning van Noordwijk in 1986 kreeg al in de beginfase gestalte. Nadat Jan Welling een hoekschop van Jos Smits had verlengd, schoot Siem van Beveren al na vier minu ten de eerste treffer achter Hans Koster. De doelman van Scherpen zeel, die zijn collega Dick Dort- mundt de enige twee kansjes van zijn ploeggenoten Tonnie Veldhui zen en René van Dam zag verijde len, wist voor de pauze een tweede doelpunt van de gasten te voorko men, maar moest na de doelwisse- ling nog twee keer verslagen achterom kijken. Eerst werd Koster gepasseerd door Ivan Hermans, die even later m kansrijke positie werd gevloerd door de geboekte Albert Erisman waarna Jos Smits de strafschop be nutte. De tweede en derde treffer van de gasten waren het directe en logische gevolg van het vroege sto ren van de Noordwykse aanvallers en middenvelders. Eelman: "Dat was opdracht want op die manier wilden we voorko men dat Scherpenzeel zijn oppor tunistische spelletje kon uitvoe ren". Een opdracht die dus prima uitpakte al was Eelman ontevre den over het aantal doelpunten dat deze noeste arbeid opleverde. "We hebben dit seizoen 31 keer ge scoord waarvan zeven keer uit een strafschop. In verhouding tot het aantal kansen dat we krijgen, sco ren we gewoon veel te weinig. Dat was ook tegen Scherpenzeel het geval. We weten in elk geval wat er moet verbeteren als we volgend seizoen weer een rol van betekenis willen gaan spelen. We hebben dit seizoen nog vijf competitiewed strijden om daar aan te werken". Promotie van Racing Paris PARIJS (ANP/AFP) - Racing Club de Paris heeft zich zaterdag voor het komende seizoen verzekerd van een plaats in de hoogste afde ling van het Franse voetbal. Ra cing, dat zich onlangs versterkte met international Luis Fernandez en de Westduitser Pierre Littbars- ki, wees in twee promotiewedstrij den St. Etienne terug: 4-3. Zaterdag speelden beide teams in St. Etienne gelijk: 1-1. Racing had het eerste duel met 3-2 gewon nen. Racing dwong promotie af na verlenging. In de 48 e minuut nam St. Etienne, dat tien jaar geleden de finale van het Europese be kertoernooi voor landskampioen bereikte, via Milla een voorsprong. In de achttiende minuut van de verlenging maakte Kabonga voor de hoofdstedelijke ploeg de beslis sende treffer. Racing nog één punt van titel WADDINXVEEN - ARC heeft zaterdag het laatste voor bereidende werk verricht voor het binnenhalen van het kampioenschap. De Alphenaren maakten het zichzelf bij streekgenoot Be Fair weliswaar onnodig moeilijk door wel erg nonchalant met de gecreëerde mogelijkheden om te springen, maar desalniettemin werd er, dankzij een doel punt van Wilco van Leeuwen, gewonnen: 0-1. Met nog drie wedstrijden te spelen, heeft de Racing nu nog maar één punt nodig om de titel veilig te stellen. "Volgende week zyn we er", sprak ARC-trainer Jan Kroese na afloop dan ook optimistisch, "en* het wordt langzamerhand tijd, want de druk wordt toch wel erg groot. Dat was vandaag ook weer duidelijk te merken. Er zit weinig rust meer in ons spel, de koelbloedigheid voor in missen we op dit moment, sim pele oplossingen worden over het hoofd gezien, enzovoorts. Boven dien is de ploeg niet echt fit te noe men. Verschillende spelers zijn enigszins geblesseerd en sommige andere jongens ogen toch ver moeid, hetgeen aan het einde van een zwaar seizoen natuurlijk niet zo verwonderlijk is. Hoe dan ook, het belangrijkste was dat er van daag gewonnen zou worden en dat is gelukt, al was de manier waarop dat gebeurde niet fraai, want we hebben zeker niet goed gespeeld". Reële woorden van Kroese, die in Waddinxveen niet kon beschik ken over de zieke Ardy Oosterlee en de nog niet herstelde Peter Borst. Hekkesluiter Be Fair was overigens evenmin compleet. Lin kerspits Peter Loef was op vakan tie en rechterspits René van der Wilk, normaliter de gevaarlijkste speler van de Waddinxveners, startte wegens een bovenbeenbles sure op de wisselbank. Gezien de absentie van de beide aanvallers mocht worden verwacht, dat Be Fair in offensief opzicht maar wei nig zou kunnen uitrichten. Die ver wachtingen werden volledig be waarheid. De formatie van de scheidende oefenmeester Ger Hup zwoegde hard voor een goed resul taat, maar aangezien de creativiteit ontbrak slaagden de Waddinxve- ners er niet één keer in een uitge speelde mogelijkheid te verkrij gen. ARC-goalie Cor Prook hoefde dan ook alleen maar by een aantal voorzetten handelend op te treden en had voor het overige een rustig middagje. Collega Marcel Straver had meer werk. ARC was tegen Be Fair beslist niet in goede doen, doch desondanks slaagden de Al phenaren er wederom in een reeks kansen te scheppen en dat bood Straver de gelegenheid zich te doen gelden. Zo stopte de Wad- dinxveense doelman in de twintig ste minuut op knappe wijze een pe gel van Riny Oosterlee en stond Straver bij een inzet van Nico Oos terlee eveneens op de juiste plek. Eenmaal had de Be Fair-keeper as sistentie nodig van verdediger Ar jan Blom, die voorkwam dat Nico Oosterlee een prima actie van Ed Graper doeltreffend zou kunnen afronden. Na de rust kwam de Al- phense goal er dan toch. Een hoek schop van René Lammers werd door Straver omhoog gestompt, waarna het leder via het hoofd van Nico Oosterlee bij Wilco van Leeu wen belandde, die met een boogje over Straver heen raak knikte: 0-1, en dat in de tweeënvijftigste mi nuut. Be Fair begon al vry vlot na Van Leeuwens treffer risico's te nemen. Dat bood ARC de ruimte, die de ploeg zo graag heeft. Terwijl de Waddinxveners, met Van der Wilk inmiddels in de gelederen, strandden op een muur van Al- phense verdedigers, kregen de ARC-ers aan de andere kant ver scheidene riante mogelijkheden om de voorsprong te vergroten. Ed Graper, na een schitterende combi natie tussen Nico Oosterlee en Bert Bakker, mikte echter te hoog en ook de twee laatstgenoemde spe lers zagen oog-in-oog met Straver geen kans de bal in het net te depo neren. Zo bleef de spanning er tot aan de laatste minuut in en ging géén der 750 toeschouwers weg, voordat arbiter Looye voor de laat ste keer had gefloten. Aanstaande zaterdag wacht ARC bij Spirit de titel NICK VERWOERD Gert Top bracht redding op de lijn. Voorts zag Cees Ruis twee gekopte inzetten net boven de lat verdwij- Vervelend Voor RCL was het daarom extra vervelend dat Valleivogels in die periode de gelijkmaker liet afroe pen door 'spreekstalmeester' Riet veld. Het pleitte voor de mentali teit van de Leiderdorpers dat de ploeg zich niet van de wijs liet brengen door de pechvol tot stand gekomen 1-1 van Joop Vink. Het was overigens niet de eerste blun der van Van der Heijden dit sei zoen. "Ik baal hier stevig van", was de sluitpost in mineur, "die bal stuiterde vlak voor me op de grond en kwam op m'n lichaam. Het was een veel te lichte bal waarmee we speelden, maar ik had 'm gewoon klemvast moeten hebben", aldus de poortwachter, die straks we gens drukke werkzaamheden geen tijd meer kan vrijmaken voor topa- mateurvoetbal. Even tolde RCL aangeslagen rond op de door 750 toeschouwers omzoomde grasmat om daarna de draad weer op te pakken en de jacht naar de victorie te vervolgen. Vrouwe Fortuna weigerde zich echter te scharen aan Leiderdorpse zijde. Onthutst constateerde oefen- meester Mouter in de dug-out dat ploegen die in de gevarenzone ver keren, niet op- geluk hoeven te re kenen. De inzet van Pierre van Ge- merden in de 62ste minuut ver diende beter lot (de bal rolde voor langs), zoals ook de door Ben Heemskerk verstuurde vrije trap, die ternauwernood door goalie Groeneweg tot hoekschop kon worden verwerkt. Wat RCL ook probeerde, 1-1 bleef het. Een score die bij Peter van der Heijden en RCL een bittere na smaak achterliet. ROB ONDERWATER LEIDERDORP - Een zwak mo ment van doelman Peter van der Heijden heeft RCL met een punt moeten bekopen. Midden in een periode dat de Leiderdorpse zater dageersteklasser bij 1-0 tegenstan der Valleivogels een tweede draai om de oren leek te geven, leidde een foutje van de sluitpost tot'de gelijkmaker. Van der Heijden, ove rigens bezig aan zijn laatste seizoen bij RCL, kreeg een schot van Mees Wagensveld niet onder controle, waarna het voor Joop Vink niet moeilijk was 1-1 te scoren. Valleivogels, dat in de eerste helft de betere ploeg was geweest, onsnapte daarmee aan een neder laag die, afgewogen tegen het aan tal kansen en de geleverde inspan ningen van de thuisploeg, niet on verdiend zou zijn geweest. RCL kon zich natuurlijk beroepen op Van der Heijdens foutje in de twee de helft; aan de andere kant ver kwanselden de voetballers zelf de meest eenvoudige mogelijkheden en weigerden daarmee zichzelf de punten te bezorgen. En die zijn hard nodig, leert de stand van de eerste klasse B. Met de 1-1 deling schoot RCL in feite weer niets op, nu concurrent Huizen bij Rijnsburgse Boys even eens een puntje sprokkelde. De équipe van Mouter liep wel een punt uit op hekkesluiter Scherpen zeel, zodat het ernaar uitziet dat RCL zich evenals vorig seizoen 'plaatst' voor het verlengstuk. Een nacompetitie dus, waarin drie ploegen uit de klassen A, B en C strijden om één plaats in de eerste klasse. Vorig jaar redde RCL het vege lijf via deze ontsnappingsrou te. Zover is het echter nog niet, want de Racing heeft nog vier duels om zich in de eerste klasse veilig te stellen. Een van de tegen standers in het resterende kwartet wedstrijden is Huizen, zodat de formatie van Laurens Mouter de kansen voor lijfsbehoud in eigen hand heeft. Enthousiasme RCL was zich zaterdagmiddag van zyn taak bewust. Althans, de spelers toonden allen hun goede wil, maar vergaten soms in hun en thousiasme hun hoofd bij de wed strijd te houden. Het bleek na 10 minuten voetbal, toen RCL bij de eerste goed uitgevoerde aanval meteen op voorsprong kwam. De voetballende voorzitter Hugo Min derhout stond aan de basis van de actie, die via een handig tikje van Pierre van Gemerden uiteindelijk doeltreffend werd afgerond door spits Cees Ruis: 1-0. De meevaller had bij de Leiderdorpers een aver- rechts effect. Waar juist rust en overleg nodig was om de vijande lijke aanvalsgolven te weerstaan, sloeg RCL op tilt. Geen enkele Lei derdorper wierp zich in die periode op om enige lijn in het spel te bren gen en tegen die achtergrond is het begrijpelijk dat trainer Mouter Re né Kammenga heeft verzocht zich gereed te houden voor het onge twijfeld spannende slot van de competitie. Kammenga heeft na een voetballoze periode de training weer hervat en wordt door de Lei derdorpse oefenmeester voor het 'grote werk' klaargestoomd. Beste kans Ondanks de aanvalsgolven van Valleivogels kreeg RCL in de eer ste helft nog de beste scoringsmo- gelijkheid. Pierre van Gemerden, ten koste van Sieto Schalkers op genomen in de basis, mikte de bal na een scherp indraaiende voorzet van Ben Heemskerk naast de ver keerde kant van de paal. Heems kerk zelf deed even na de pauze niet voor zijn collega onder, want van dichtbij kon de hardwerkende middenvelder keeper Adwout Groeneveld niet verschalken. Uit de misser putte RCL vreemd ge noeg inspiratie om Valleivogels, waarvan in de uitbeurt kansloos met 4-0 was verloren, gedurende een kwartier het leven uiterst zuur te maken. Hugo Minderhout miste tot twee maal toe de mogelijkheid om zyn club niet alleen met woor den vanachter de de bestuurstafel, maar ook met daden in het juiste vaarwater te krijgen. De mooiste kans was in de 57ste minuut voor Peter Siera. Doelman Groeneveld had geen antwoord op de harde kopbal van de aanvoerder, maar RIJNSBURG - "Langer wachten" schreeuw de een supporter van Rijnsburgse Boys in het duel tegen Huizen toen er bij zijn kluppie weer knullig balverlies werd geleden bij het zoeken naar een aanspeelpunt. De wanhoops- schreeuw van de getergde aanhanger was niet helemaal onterecht, want de ploeg van trainer Arie Lagendijk vermorste met name in de eer ste rondgang de mooiste kansen en dan is het wachten op een treffer wel een frustrerende zaak. Huizen kreeg welgeteld één echte dot van een kans die door doelman Henk van Voorbergen werd verijdeld, waardoor de wed strijd doelpuntloos eindigde en de supporter werd teleurgesteld. Lagendijk had voor vertoonde spel een ta melijk legaal alibi want het is een feit dat de ziekenboeg van de Rynsburgers overvol is. Huug Aandewiel, Martin Toet en Wim Drie bergen zijn zomaar een greep uit de grabbel ton met geblesseerden, die voorlopig nog niet zal worden geleegd. Door het gelijke spel is de kans op de derde periodetitel ook aan de neus van geel-zwarten voorby gegaan. "Toch", stip te Lagendijk een pluspunt aan, "kunnen we onder deze omstandigheden in de breedte een team opzetten dat punten kan halen". Want de Boys zullen het nu zoeken in het handhaven in de eersteklasse, waar Lagendijk toch niet hele maal gerust op is. "Iedereen zegt nu wel dat je veilig bent maar in deze fase halen de onderste clubs punten en voor je het weet sta je weer heel gek". Dan zullen de kansen wel m doel punten worden omgezet, want "dat zit", vol gens gelegenheidsaanvoerder Johan de Kroon, "al het hele seizoen tegen". Rijnsburgse Boys voetbalde voornamelijk op de helft van de tegenstander door de druk van achteruit die werd opgelegd door de stijl volle libero Jack Manuputty. De opvallendste speler van de thuisclub wees voortdurend richting het doel van Huizen en had met name in rechterspits Hans Zwaan gen dankbaar aan speelpunt. De aanvaller had geen kind aan zijn directe tegenstander James Pesiwarissa en het was verbazingwekkend dat het tot diep in de tweede helft duurde voordat Huizen-trainer Rob Bianchi zijn verdediger uit zyn lijden ver loste door Wygert Horst aan Zwaan te koppe len. Daar was namelijk vooral in de eerste helft de achillespees van Huizen te vinden. Met na me Marcel van der Blom zag in de aangeboden mogelijkheden geen aanleiding om de score te openen en maakte het in de 27ste minuut wel heel erg bont door na een combinatie met Nico Zwaan Huizen-goalie Marc Hogenbirk van dichtbij "mooi" te willen passeren. Hogenbirk liet zich dus niet verschalken. Van der Blom speelde nog een hoofdrol in de enige kans die Huizen kreeg. Op een ver meende overtreding jegens zijn persoon bleef de Rijnsburger staan en verschafte daarmee de enige Huizenaar in goede doen, Johnny van Loon, vrij baan naar Van Voorbergen. Leo van Egmond waagde nog een wanhoopspoging en bracht Van Loon uit balans, waarop Van Voor bergen handelend kon optreden. Buiten de kansen die de thuisploeg nog kreeg was het meest vermeldenswaard het autoritaire optre den van arbiter Frommherz, die gaandeweg de wedstrijd de indruk wekte dat het toch niet moeilijke duel hem uit de hand ging lopen. Het was dus roeien met de riemen die er voor radig waren en Lagendijk toonde zich niet on tevreden met "het op wilskracht behaalde punt". RUUD PATTIAPON Harry Valkenburg (links) en Aart de Greef springen wel mee, maar zij kunnen niet voorkomen dat Cees Ruis e bal net over de lat scheren.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15