Monopoly PSV imponeert Ajax Champagne vloeit in Beieren Barca mist beker Geslaagde trip zaalteam NEC-Ajax niet op 8 mei Scores in profvoetbal Ook Koeman in belangstelling Juventus grijpt voor 22ste keer titel in Italië Thijs: nog twee jaar Emoties bij AZ-Roda JC PAGINA 14 SPORT MAANDAG 28 APRIL 1986 NIJMEGEN (ANP) - Het bekerduel tussen NEC en Ajax in de halve finale van de strijd om de KNVB-beker zal op Hemelvaartsdag zeker niet in de middaguren kunnen worden gespeeld, zoals door de KNVB was vastgesteld. Op donderdag 8 mei vindt er op een grote weide vlak naast het Goffertstadion namelijk een vliegerfeest plaats waar zeker 10.000 mensen worden verwacht. Omdat burgemeester Hermsen van Nijmegen problemen met de aanhangers van Ajax vreest, heeft hij besloten geen toestemming te geven de wedstrijd 's middags te laten doorgaan. Het bestuur van NEC zou de bekerwedstrijd het liefst verplaatst zien naar de avonduren, maar dat voorstel stuit op problemen by de politie in verband met al geclaimde vrije dagen. Volgens NEC-voorzitter Bergamin wordt het uitermate moeilijk een tijdstip te bepalen waarop NEC - Ajax wel kan worden afgewerkt. Dat heeft. ook te maken met rechtsreekse televisieuitzendingen van Europa Cup-finales in die periode. Sparta - FC Utrecht 3-2 (0-1). 45. Van Loen 0-1, 57. Van der Hooft 0-2, 61. Wijnberg (strafschop) 1-2, 67. Van Stee 2-2, 87. Lengkeek 3-2. Scheids rechter: Keizer, toeschouwers: 2.500. AZ '67 - Roda JC 4-3 (0-1). 41. Meijer 0-1,53. Baltus 1-1,59. Tol 2-1.60. Lens 3-1. 79. Daerden 3-2, 81. Tol 4-2. 86. Van Geel 4-3. Scheidsrechter: Verhoef, toeschou wers: 2975. Gele kaart: Daerden (Ro da). NEC Fortuna Sittard 0-0. Scheidsrechter: Van Swieten, toe schouwers 2500. Gele kaart: Mom- mertz (NEC). Scheidsrechter: Bakker, toeschou wers: 1500. Gele kaarten: Tal en Van de Luer (beiden MW). Excelsior Feyenoord 2-1 (0-1). 8. Barendse 0-1, 81. De Leeuw 1-1, 84. De Leeuw 2-1. Scheidsrechter: Van der Laar. toeschouwers: 7000. FC Twente-Haarlem 0-0. Scheids rechter Van Vliet. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Peeper (Haarlem). PSV - Heracles 5-0 (2-0). 32. Gullit 1-0. 44. Valke 2-0. 54. Gullit 3-0. 67. Thoresen 40. 70. Gullit 5-0. Scheids rechter: Dolstra. Toeschouwers: 1550. Groningen - VW 3-4 (2-2). 8. Nys- sen 0-1, 16. Van Berge Henegouwen 0-2, 32. Mason 1-2, 36. Van den Berg 2-2, 51. De Koek 3-2, 51. Verbeek 3-3, 64. Burhenne 3-4. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 9600. 2-1. 69. Bosman 3-1, 72. Van Basten 4-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 12.700. Gele kaart: Van Basten (Ajax) en Van den Hoorn EERSTE DIVISIE Telstar - RKC 3-1 (0-1). 8. Brands 0-1,55. Achmad 1-1,61. De Meijer 2-1. 82. Schaap (strafschop) 3-1. Scheids rechter: Van der Leek. toeschouwers: 1500,, Gele kaarten: De Graaf en De Jong (beiden Telstar). Brands en Bosz (beiden RKC). PEC Zwolle - Volendam 0-1 (0-0). 88. Nico Zwarthoed 0-1. Scheidsrech ter: De Munnik, toechouwers: 3000. Gele kaart: Van Buuren. Emmen NAC1-1 (0-0). 71. Smit 0-1, 86. Van Kraay (eigen doel) 1-1. Scheidsrechter: Egbertzen, toeschou wers: 3000. Gele kaarten: Smit en De Schepper (beiden NAC). 1(1- Wlllem 11 - Eindhoven 1-1 (04)). 69. Van Gils 1-0,84. Van Alkemade (straf schop) 1-1. Scheidsrechter: Luinge, toeschouwers: 2800. Gele kaart: Van Alkemade (Eindhoven). DS - De Graafschap 1-1 (0-1). 39. Cooke 0-1, 80. Den Bakker 1-1, scheidsrechter Bannet, toeschouwers 1500. Gele kaarten: Matena (DS) en Blaisse (Graafschap). RBC - SVV 1-3 (0-1). 30. Neeskens 0-1, 73. Van der Hoeve 0-2, 82. Voets 1-2, 90. Van der Hoeve 1-3. scheids rechter Bulthuis, toeschouwers 1250. Gele kaarten: Kapel (SW) en Brood (RBC). FC Den Haag - Wageningen 2-1 (0-0). 65. Van de Pal 0-1, 69 en 74 De Roode 1-1 en 2-1. Scheidsrechter Thomas, toeschouwers Q500 AMSTERDAM (GPD) - Het monopoly-spel met PSV begint de wedstrijden van Ajax steeds meer te overschaduwen. Niet alleen op het veld, maar vooral ook achter de 'groe ne' tafel dreigen de Eindhovenaren hun Amsterdamse rivalen duidelijk af te troeven. Na de met 4-1 gewonnen ontmoe ting tegen FC Den Bosch (een re sultaat waardoor Ajax zich vrijwel verzekerde van de tweede plaats, terwijl Den Bosch in de strijd blyft om de vierde positie) verdrongen de toponderhandelingen opnieuw de wedstrijdanalyses naar de ach tergrond. Naast Gerald Vanenburg staat nu ook Ronald Koeman volop in de schijnwerpers van de belang stelling bij PSV. Koeman, die in Nederland voor 1,4 miljoen gulden te koop is, kan bij PSV dankzij een vieijarig contract, dat hem is aan geboden, „veel meer geld verdie nen" dan hij in de afgelopen drie seizoenen bij Ajax heeft opgestre ken. De 23-jarige verdediger heeft het echter „uitstekend naar zijn zin bij Ajax" en is bovendien gisteren vóór het duel tegen Den Bosch nog eens extra onder druk gezet door Johan Cruijff: „Hij heeft duidelijk tegen me gezegd dat hij me niet kwyt wil. Ik weet nog niet wat ik doe. Ik ben er bijna uit. Na de inter land morgen tegen Schotland neem ik een beslissing". Sterrenteam Voor CruyfT, die ook wel inziet dat het door hem gewenste sterren team uiteenvalt als hij werkeloos blijft toezien, was het de tweede maal binnen enkele dagen dat hij als onderhandelaar in actie kwam. Afgelopen woensdag ging hij na de bekerwedstrijd tegen FC Gronin gen de confrontatie aan met Adrie van Tiggelen. Die individuele actie heeft inmiddels, aldus vice-voorzit- ter Arie van Eijden van Ajax, een „zwart-wit-verklaring van Van Tig gelen opgeleverd, waarin hij toe zegt dat als hij niet naar Ajax gaat dat hij dan in het buitenland gaat voetballen". Die slag met PSV. waaraan Van Tiggelen woensdag nog dacht, be schouwt Ajax als gewonnen, ook al zou de achterhoedespeler alsnog kiezen voor een internationaal ver volg van zijn carrière. „En dat", al dus Van Eijden, „sluiten we gezien zijn wensen beslist niet uit. Ik denk dat de kans dat hij n toe komt erg klein is". PSV lijkt daarentegen op 'voordeel' te staan ün de duels om Koeman en Vanen burg, van wie laatstgenoemde ove rigens ontkent dat hij al een princi pe-overeenkomst in Eindhoven zou hebben getekend. Deze week volgt een derde gesprek, waarin de Utrechter het grote verschil tussen PSV en het Zwitserse Servette (zaakwaarnemer Bob Heerkens: „Bij Servette kan hij in vier jaar twee miljoen verdienen en dat is veel meer dan by PSV") enigszins hoopt te overbruggen. Afscheid Heeft Vanenburg in gedachten al afscheid genomen van Ajax (het geen hij gistermiddag met zijn af wezige voetbal demonstreerde te gen Den Bosch), Koeman heeft dat zeker nog niet. Enerzijds toonde hij dat gistermiddag aan met een glanzend optreden, waarin de door hem gescoorde gelijkmaker (uit een vrije trap wipte hij de bal met het nodige effect over het 'muurtje' langs doelman Van Grinsven), an derzijds benadrukte hy dat na af loop door te wijzen op de inspire rende werkstandigheden: „Onder Cruyff ben ik dit seizoen enorm vooruitgegaan. Hij heeft me con stant laten spelen en daardoor heb ik veel meer zelfvertrouwen gekre gen. Voor mij telt ook zwaar dat Ajax heeft gezegd dat er twee spe lers zullen bijkomen, waardoor Ajax straks zeker een paar ronden in de Europa Cup moet kunnen meedraaien. Voor mij gaat het niet alleen om het geld. Dan zou ik nu al kunnen besluiten om naar PSV te gaan. Sportieve zaken spelen ze ker ook een rol". In het gevecht met PSV is de „voetbalkennis die Ajax in huis heeft" de belangrijkste troef die de Amsterdammers kunnen uitspe len. Enkele weken geleden mocht voorzitter Ton Harmsen dan uit roepen dat „geld geen rol speelt", gistermiddag gaf Van Eijden dui delijk de grenzen aan waarbinnen Ajax het spel moet spelen: „PSV heeft een grote berg geld. In verge lijking daarmee hebben wij maar heel weinig. Maar laten we wel zijn, wat heeft PSV daar nou de laatste jaren voor gekocht? Het is acht jaar geleden dat het landskampioen werd. Echt, in sportief opzicht heb ben wij toch meer te bieden". Ondanks de 'beperkte' financiële middelen hoopt Koeman, die twee eerdere aanbiedingen heeft afge wezen, op korte termijn nog op een derde offerte van Ajax, dat ook nog eens moet zien rond te komen met John Bosman. Hoe belangrijk die aanvaller voor het elftal kan zijn werd Den Bosch nog eens duide lijk gemaakt. In het 4-4-2-systeerrT van Ajax voldeed hij gistermiddag met twee doelpunten beter dan Marco van Basten. Of Arnold Müh- ren nu meespeelde, of, na rust, de opnieuw door Cruyff om disicpli- naire redenen uit de basis gelaten Rob de Wit. Bosman kwam uitstekend tot zijn recht in de combinatie, terwyl Van Basten een penalty (Silooy werd door Van Herpen gevloerd) nodig had om zijn produktie dit seizoen op 36 te brengen. Hy voer de daarmee het subtotaal van Ajax op tot 109, zodat het voor de bijna onttroonde landskampioen met nog vier duels nog altijd mogelijk is om het uit 1967 daterende record van 122 goals te evenaren of te overtreffen. Sören Lerby houdt het Westduitse kampioensschild boven het hoofd: "Dit is ongelooflijk, ik geloof dat ik droom". (foto ap> MADRID (GPD) - Voor de tweede keer in dit seizoen heeft FC Barcelona een gevoelige teleurstelling moeten incasseren. Nadat de Catalanen eer der het kampioenschap aan aartsrivaal Real Madrid hadden moeten af staan, greep Barcelona zaterdagavond in de finale tegen Zaragoza ook naast de Spaanse Koningsbeker. De voormalige ploeg van Leo Beenhak ker verraste de komende Europa-Cupfinalist onaangenaam met 0-1, waardoor Barcelona volledig is aangewezen op de finale in Sevilla tegen Steua Boekarest om zich volgend seizoen te verzekeren van een plaats in een van de grote Europese toernooien. In tegenstelling tot de bekerfinales van de laatste jaren, die zoals de wedstryd van twee jaar geleden tussen Barcelona en Atletico de Bilbao in een veldslag ontaardden, was het treffen tussen Barcelona en Zaragoza een groot voetbalspektakel, dat de 55.000 toeschouwers in Madrid van begin tot eind bleef boeien. Zaragoza bevestigde zijn uitstekende cam pagne in de competitie, waar het als vierde eindigde en zich daardoor al verzekerd wist van minimaal een plaats in het UEFA-cuptoernooi. De club uit Aragon, in feite opgebouwd met spelers die elders als afdanker tjes werden beschouwd, (Pineda, Cedrun, Senor en Garcia Cortes), speelt met Barcelona wellicht het meest Europees voetbal. Ook in de finale- weigerde Zaragoza zich by de favorietenrol van Barcelona neer te leggen. Hoewel de Catalanen via de matador van Goteborg, Pichi Alonso, cn Carrasco de beste kansen kreeg, raakte Zaragoza geen moment in paniek. In de 34e minuut kwam Zaragoza zowaar op voorsprong. Uit een vrije trap van de Uruguayaan Ruben Sosa van zeker dertig meter caramboleer de de bal via het muurtje langs de uit positie gespeelde doelman Urruti. Een doelpunt, dat achteraf Zaragoza na 20 jaar eindelijk weer eens de beker opleverde. In Portugal won Benfica de beker dankzij een 2-0 zege over Beleneses. Nunez en Aquas scoorden. In België gaat de eindstrijd tussen twee team uit Brugge: Club en Cerkel. Club schakelde het KV Mechelen van Aad de Mos uit terwijl Cerkel tegen derdeklasser Francs Borains gemakkelijk overeind bleef. BONN/MILAAN - Bayern München is onverwacht Westduits voetbalkampioen geworden. Favoriet Werder Bremen liet het op de slot dag van de Bundeslige schromelijk afweten door met 2-1 te verliezen van VFB Stuttgart. Bayern zelf won met 6-0 van Borussia Mönchengladbach. Werder en Bayern eindigden gelijk in punten, maar het doelsal do van de Zuidduitsers was beter. In Italië werd Juven tus voor de 22ste keer tot kampioen gekroond. 'Bayern kampioen, Bremen huilt'. Dat is de grote kop waaron der de Westduitse zondagskranten de elfde landstitel van Bayern Munchen aankondigden. En gelijk hebben ze, want dramatischer kon het bijna niet. Het hele seizoen voerde Werder Bremen de Westduitse voetbal competitie aan tot zaterdagmiddag acht minuten voor vier. Toen zette de Stuttgarter Karl Allgower zijn ploeg op 1-0 en stond Bayern Mun chen voor het eerst bovenaan. Bayern vocht in een uitverkocht huis tegen Borussia Mönchenglad bach voor zijn laatste kans. Bre men had genoeg aan een gelijk spel. Het zat er niet in. De spelers van trainer Otto Rehhagel vochten meer tegen zich zelf dan tegen de Stuttgarters. In het Olympisch stadion van Munchen hadden publiek, spelers en trainer naarmate de tijd ver streek meer aandacht voor de tran- BRUSSEL (ANP) - Guy Thijs heeft zijn contract met de Belg als bondscoach van het Belgische voetbalelftal met twee jaar ver lengd. Dat betekent dat Thijs over twee jaar mogelijk nog de eindron de van het toernooi om het Euro pees kampioenschap in West- Duitsland meemaakt. De overeen komst van Thys met de KBVB liep na aan het einde van dit seizoen af. In de elf jaar dat de trainer uit Ant werpen in dienst is van de KBVB heeft België twee keer de eindron den van de toernooien om het Eu ropese - en het wereldkampioen schap gehaald. sistorradio dan voor het voetbal. Aan de Borussen hadden de man nen van trainer Lattek geen kind. Het werd uiteindelijk 6-0. Maar de laatste twintig minuten was byna de helft van het Bayern-team regel matig aan de zijlijn te vinden om van Lattek en manager Uli Hoe ness te horen hoe de strijd in Stutt gart verliep. Udo Lattek, toch ook niet meer een van de jongsten, voerde langs de zijlijn dansen uit, die Mick Jag- ger hem in zijn beste jaren nauwe lijks had kunnen nadoen. „Nadat Werder de achterstand tot 2-1 had teruggebracht, beleefde ik de span nendste 20 minuten in mijn leven", zei hij na afloop. En de reactie was er ook naar. Toen in Stuttgart het laatste fluit signaal weerklonk, hield Lattek zijn ogen niet meer droog. Een mi nutenlange omhelzing met mana ger Hoeness, en zelfs daarna duur de het nog enige tijd voordat de man die zijn ploeg het onmogelijke zag doen, weer zo bij zinnen was dat hij commentaar kon geven. Een van zijn eerste opmerkingen ging richting Bremen: „Voor mijn collega Rehhagel spijt mij dit heel erg. En ik meen dat eerlijk". Leedwezen Lattek was niet de enige. Er gin gen bijna net zoveel telegrammen met leedwezen richting Bremen als gelukwensen naar München. Zelfs het chauvinistische Mün- chen-publiek zong: Bayern wordt Meister, Werder jammer genoeg slechts Zweiter. In Beieren stroomde de champagne meer dan rijkelijk, in Bremen gingen de fles sen terug in de kast. Otto Rehhagel leek het allemaal vrij onaangedaan te verwerken. „We hebben een paar grote, individuele fouten ge maakt". Harder was de kritiek van de 'kenners'. Franz Beckenbauer, te genwoordig teamchef van de 'Mannschaft': „Bremen heeft het kampioenschap nu niet verloren maar in de laatste twee, drie wed strijden. Bewezen is dat Bayern de meeste routine heeft". Karl-Heinz Rummenigge, de aanvoerder van het Westduitse nationale elftal: „Wie in de laatste vier wedstrijden maar twee doelpunten maakt, kan geen kampioen worden. En alleen al daarom verdient Bayern het kampioenschap". Italië Juventus zorgde voor een per fect slotakkoord van de competitie en een goede opwarmer voor de eindronde om het wereldkam pioenschap. Onder leiding van de langzaam in Mexicaanse vorm ko mende internationals Antonio Ca- brini en Aldo Serena wees de Euro pese bekerkampioen het al gede gradeerde Lecce terug. Met het kampioenschap nam Ju ventus op gepaste wijze afscheid van trainer Giovanni Trapattoni. Vijf keer eerder leidde de ex-inter- national Juventus naar de titel. Na een dienstverband van tien jaar, waarin elke belangrijke voetbalti- tel werd veroverd, verlaat Trapat toni de club. Op de laatste speeldag kreeg Ju ventus assistentie van Como, dat op eigen terrein titelpretendent AS Roma onschadelijk maakte. Een treffer van de Zweedse internatio nal Dan Corneliusson, in de eerste minuut, bleek voor AS Roma niet meer goed te maken. Enige weken geleden kwam de hoofdstedelijke formatie nog even op gelijke hoog te met Juve. In feite had Roma ech ter zijn kansen vorige week ver speeld toen thuis met 2-3 van Lec ce werd verloren. De kampioen van het vorig jaar, Hellas Verona, sloot het seizoen af als kleurloze tiende. Op de dertig ste competitiedag moest weer een nederlaag worden geslikt. Door dat verlies (1-2 bij Torino) stelde de te genstander Europees voetbal vei lig. Fiorentina greep ondanks een overwinning van 2-1 bij Pisa juist naast een internationaal seizoen 1986/87. Lecce, dat niet langer dan een seizoen in de serie A vertoefde, heeft het Juventus knap lastig ge maakt. Franco Causio, die dertien jaar bij Juventus onder contract stond en nu zyn voetbalherfst slijt bij Lecce, schoot in de laatste mi nuut net naast. Lecce miste daar door een gelijkspel (3-3) tegen een zenuwachtig spelende aspirant kampioen. Voor rust had de Argentijn Juan Albero Barbas gelegenheid de' Zuiditaliaanse club op voorsprong te brengen. Het publiek diende voor de vijf doelpunten echter te wachten op de laatste twintig mi nuten. Massimo Mauro zette Ju ventus op 1-0. Carmelo Miceli maakte gelijk, waarna Cabrini en Serena via geslaagde counters de zenuwen tot rust konden brengen. Twee minuten voor tijd bracht Al berto di Chiara het verschil terug tot een doelpunt. Causio weigerde op het laatste moment het feest van de ploeg uit Turijn te versto- Engeland Liverpool nam zaterdag enige af stand tussen zichzelf en buurclub Everton in de race voor het Engel se eerste divisiekampioenschap door het reeds gedegradeerde Bir mingham met 5-0 te verslaan. Centrale verdediger Gary Gilles pie, die het gehele seizoen nog niet eenmaal had gescoord, leidde de doelpuntendans met een hattrick in de tweede helft. Titelhouder Everton, dat tot aan zaterdag in punten gelijk stond met de leiders, had het in de uit wedstrijd tegen Nottingham Fo rest heel wat moeilijker en bereikte slechts met moeite een doelpunt loos gelijkspel. Forest-speler Franz Carr schoot tegen de paal en Evertons verdedi ger Kevin Sheedy haalde een bal van de lijn, toen zijn ploeg onder heftige druk was komen te staan. Later in de wedstrijd raakte voor Everton aanvaller Gary Lineker eveneens de paal. Daardoor bleef diens seizoenscore op 34 staan. Li verpool heeft nu een voorsprong genomen van twee punten, maar Everton heeft een wedstrijd meer tegoed. ALKMAAR (GPD) - In de tweede helft van het eredivisieduel AZ'67- Roda JC (4-3) laaiden de emoties behoorlijk op. Achter de dug-out kreeg trainer Frans Körver het bij de stand van 3-1 aan de stok met supporter van de thuisclub. Na klap van de toeschouwer liep de Limburger met zijn handen op het hoofd het veld in om zijn be klag te doen bij scheidsrechter Verhoef. De Roda-voetballers Re- né Hanssen en Edwin Gorter na men het voor Körver op, sprongen tegen het hekwerk en maakten slaande en schoppende bewegin gen naar de boosdoener. De oefen- meester verdween ondertussen on der begeleiding van de veiligheids politie naar de kleedkamer. Toen enkele minuten later een bierglas op het veld werd gegooid, laste de arbiter een afkoelingsperiode van vijf minuten in. Na dit intermezzo stapte Frans Körver weer gewoon de dug-out in. AZ-elftalleider Wijnand Vermeu len, die enige meters van het voor val verwijderd was, had weinig goede woorden voor het optreden van Roda JC. „Het elftal kon het verlies niet dragen. Het liep niet in die ploeg en waarschijnlijk wilde het team de tegenstander impone ren, uit het spel halen. Körver maakte gewoon theater. Hij deed alsof er heel wat aan de hand was. Als dat inderdaad het geval was ge weest, had Körver wel aangifte bij de politie gedaan. Ik denk dat hij weer gewoon een paar weken de tribune op moet". Roda JC-voorzitter Jense stelde dat Vermeulen "waarschynlyk eni ge dingen zyn ontgaan. Een toe schouwer pakte de trainer in zijn nek. Dat is gewoon een gevaarlijke situatie. De beveiliging laat in Alk maar duidelijk te wensen over. Körver is het slachtoffer geworden van de agressie vanaf de tribunes. De daaropvolgende reactie van de spelers keur ik niet goed, maar zij hebben een nauwe band met de trainer en komen voor hem op". Tegen de toeschouwer, die Körver belaagde, werd door de politie pro ces-verbaal opgemaakt. PSV liet zich in het afgelopen weekeinde tegen Heracles niet van de wijs brengen. De lijstaanvoer der trakteerde het publiek op een vermakelijke wedstrijd. Ruud Gul lit had met drie treffers een groot aandeel in de zege. Valke en Thore sen schoten de vijf vol. FC VW zorgde in Groningen voor een sur prise. Tegen de op een vierde plaats jacht makende thuisclub ze gevierden de Limburgers met 3-4. Uitblinker Reynierse scoorde twee keer. Invaller Burhenne maakte de winnende treffer voor VW. Jan van Dijk werd door scheidsrechter Van Ettekoven uit het veld ge stuurd. De Groninger kreeg twee gele kaarten wegens aanmerkin gen op de leiding. Peters terug naar NEC? NIJMEGEN (ANP) - Oud-interna tional Jan Peters zal naar alle waar schijnlijkheid zijn loopbaan bij NEC beeindigen. Peters sloot gis teren als wisselspeler zijn laatste Italiaanse seizoen, bij Atalanta, af. Tussen Peters en zyn vroegere ver eniging zijn al vergaande contac ten geweest. De ex-Nijmegenaar zou momenteel volledig fit zijn. Het ligt in de bedoeling dat Peters na afloop van zijn voetbalcarrière een functie in de technische staf van de Nijmeegse vereniging krijgt. Voor de komst van Peters is NEC vrijwel geen transfersom ver schuldigd. LEIDEN - Het Nederlands zaalvoetbalteam, mei de Leidenaars Hans van Leeuwen en Mario Fabei plus Lissenaar Wim Bouckaert, heeft een succes volle trip naar Italië ondernomen. Vrijdagavond speelde Oranje in Bra (pal onder Turijn) 1-1 gelijk tegen de indoorploeg van de Azzuri. Het enige Ne derlandse doelpunt werd gemaakt door Limbur ger Vic Hermans. Hans van Leeuwen kreeg in de ze krachtmeting de meeste speeltijd toebedeeld. Mario Faber en Wim Bouckaert werden door bondscoach Evert Theunissen zelden ingezet. De 'Leidse' bankzitters werden een dag later va ker opgeroepen bij een toernooi met 4 Italiaanse ploegen. Oranje reikte in deze strijd op de eerste plaats. Lissenaar maakte zaterdagavond in het openingsduel (6-0 winst) furore, al scoorde de Lis senaar niet. Nu Bouckaert zich in Oranje heeft gespeeld, heeft de 22-jarige speler de smaak van het zaal voetbal te pakken. "Ik vind het prachtig. Als je me nu vraagt: wat vind je belangrijker, dan zeg ik zaalvoetbal". Bouckaert speelt 'buiten' voor de zondagsectie van FC Lisse, binnen vertegenwoor digt hij het inter-regionale zaalvoetbalteam van de fusieclub. Aan het eind van het seizoen stapt Bouckaert evenwel over naar een andere vereni ging in de hoogste klasse van Zuid-Holland. "Naar Glasbergen", onthult de Lissenaar, "omdat ik het qua voetbal niet naar mijn zin heb gehad bij Lisse".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14