Luchthavens EG moeten veiliger Turkije voorzitter Raad van Europa Terreur centraal op top in Tokio Links akkoord in Spanje 'VS staken hulp contra's' Ministers over terreur-bestrijding: Denemarken wijst vijf Libiërs uit Advies: Waldheim niet meer in de VS toelaten Mits Nicaragua vredesvoorstel tekent VRIJDAG 25 APRIL 1986 BUITENLAND PAGINA 7 DEN HAAG (GPD) - De po litiemensen die verantwoor delijk zijn voor de veilig heid van de luchthavens in West-Europa komen eind volgende maand bijeen om het vliegverkeer beter te be veiligen tegen terroristische aanvallen. De wijze van af handeling van risicovolle vluchten zal op elkaar wor den afgestemd. Ook zal worden bekeken of de di plomatieke bagage van 'onbe trouwbaar geachte' landen kan worden onderzocht. Dat hebben de Europese ministers van justitie en binnenlandse zaken gisteren in Den Haag besloten tijdens een EG- conferentie ter bestrijding van het internationaal terrorisme. Gisteren kwamen de EG-be- windslieden bijeen voor het zoge naamde Trevi-overleg, dat sinds de oprichting in 1976 tenminste een keer per jaar plaatsvindt. Deze mi nisters zijn belast met de techni sche uitvoering van activiteiten in de strijd tegen het terrorisme. Ter versterking van de Europese samenwerking hebben de be windslieden besloten om in het vervolg tenminste twee keer per jaar te vergaderen. Daarnaast ko men de ministers bijeen, zodra de Korthals Altes: criteria internationale situatie dat vereist. Volgens de Westduitse minister Zimmermann hebben de Europese landen een lijst opgesteld van lan den, die van terroristische activi teiten worden verdacht. Op die lijst komen in ieder geval de namen voor van Libië, Syrië en Iran. Mi nister Korthals Altes wilde het be staan van die lijst niet bevestigen. „Ik kan daar niet op reageren, om dat dan de vertrouwelijkheid van WASHINGTON - President Rea gan is vandaag vertrokken voor zijn langste reis als president: der tien dagen om via Hawaii en Bali naar Tokio te reizen waar hij op 2 mei aankomt voor de jaarlijkse economische top met staatshoof den en regeringsleiders van Japan, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Canada, de Bondsrepubliek en de voorzitter van de Europese Com missie (het dagelijks bestuur van de Europese Gemeenschap). door Henk Kolb Dit internationaal en in veel op zichten informeel beraad is aan zijn economisch uitgangspunt al lang ontsnapt en beweegt zich ook op politiek terrein. In Tokio kornt eerst en vooral de strijd tegen het internationale terrorisme ter spra ke. Na het bombarderen van doe len in Libië, wil Reagan bijval en zo dat niet lukt meer gezamenlijke actie in plaats van de vrijwel alge mene afkeuring die hem ten deel is gevallen. Een verongelijkte Reagan heeft vlak voor zijn vertrek opnieuw uit geroepen dat hij Libië desnoods nog harder zal aanpakken en dat ook Teheran en Damascus als Buitenland kort hoofdsteden van landen die zich met terrorisme inlaten op Ameri kaanse vergelding moeten rekenen wanneer officiële betrokkenheid bij terreurdaden kan worden vast gesteld. Reagan is op een speciaal dieet en tijdschema gezet om de gevol gen van de zogenaamde 'jet-lag' te vermijden. Hij is ooit tijdens een audiëntie bij de Paus ingedut, maar in Tokio moet hij klaar wak ker kunnen aantreden. Met de Fransman Mitterrand heeft hij nog een appeltje te schillen vanwege diens weigering om Amerikaanse bommenwerpers over Frans grondgebied te laten vliegen, on derweg naar Libië. Dat heeft onder meer de Franse ambassadeur in Washington tot mikpunt gemaakt van luidkeels beleden Amerikaan se verachting. Volgens het Franse blad 'Le Ca nard Enchainee' zouden de Ameri kanen toch over de Pyreneeën zijn gevlogen, omdat zij de Franse en Spaanse radar konden ontwijken. Het is een verhaal dat categorisch wordt ontkend, maar het tekent de sfeer van sterk gegroeide animosi teit tegenover de Europese bond genoten, die niet onmiddellijk in de pas zijn gaan lopen. Gastheer Japan heeft over de Amerikaanse aanval op Tripoli en Bengazi nog steeds geen uitspraak gedaan, om dat naar het heet in Tokio het dui delijk bewijs nog ontbreekt. Aan het economisch front willen de VS van Japan en de Bondsrepu bliek de toezegging dat zij hun eco nomie zullen stimuleren, om het enorme tekort op de handelsbalans met Amerika te verminderen. Ook zou in de Amerikaanse visie de Bondsrepubliek zijn rente moeten De Franse politie heeft gisteren verlagen, zoals de VS en Japan wel - - hebben gedaan. En Japan klaagt officieel over het feit dat de yen te Inval gens de manager van Radio Mou- 'n waarde is gestegen. vance, Roland Fonari, nam de poli tie zendapparatuur, banden een bevel tot stoppen had geopend op een Zuidkoreaans deze conferentie zou worden ge schaad", aldus de Nederlandse be windsman. „Wel hebben wij criteria opge steld aan de hand waarvan kan worden bepaald welke landen zich naar onze mening schuldig maken aan terreuracties". Informatie over mogelijke terro ristische activiteiten zal in het ver volg ook worden doorgespeeld naar landen die niet tot de Europe se Gemeenschap behoren, zoals de Verenigde Staten. Een troika van Europese ministers - de huidige, de voorgaande en de volgende voorzitter van de EG-conferentie - bepaalt aan wie die informatie wordt gegeven. „Wij zullen die in lichtingen alleen verstrekken aan democratisch geregeerde landen, die door het terrorisme worden be dreigd", aldus minister Korthals Altes van justitie die de vergade ring voorzat. KOPENHAGEN (AP/UPI) - De Deense regering heeft het Libische 'volksbureau' in Kopenhagen op dracht gegeven zijn staf met vijf personen te verminderen. In een verklaring van het minis terie van buitenlandse zaken werd gezegd dat het personeelsbestand daarmee zou worden beperkt tot vier diplomaten en twee admini stratieve krachten, die bovendien speciale toestemming zullen moe ten vragen als zij zich buiten Ko penhagen willen begeven. Een bron bij het ministerie zei dat geen van de Libiërs die op de ambassade werken werd verdacht van terroristische activiteiten, maar dat de maatregel voortvloei de uit de afspraak van de EG-lan- den. De Britse politie heeft opnieuw een Libiër aangehouden. In totaal zitten nu 22 Libiërs in Groot-Brit tannië vast in afwachting van hun uitwijzing wegens „revolutionaire activiteiten", zo verklaarde het Britse ministerie van binnenlandse zaken. De Britse minister Hurd (binnen landse zaken) zei dat de meesten van hen vastzitten wegens propa- ganda-activiteiten ten gunste van de Libische leider. Mark Thatcher, de zoon van de Britse premier, wordt onafgebro ken door de Amerikaanse politie bewaakt. Dit is gedaan met het oog op mogelijke vergeldingsacties voor de Britse steun aan de Ameri kaanse aanval op Libië, zo is verno men. Thatcher is vertegenwoordi ger van een Britse autofabrikant in Dallas (Texas). WASHINGTON - Het bureau voor bijzondere opsporingen van het Amerikaanse ministerie van justi tie wil dat voormalig secretaris-ge neraal van de VN en kandidaat voor het Oostenrijkse president schap Kurt Waldheim de toegang tot de Verenigde Staten wordt ont zegd. Op grond van het VN-dossier waarin Waldheim voorkomt als verdachte van oorlogsmisdaden, heeft het bureau de minister van justitie Edwin Meese ook aanbevo len de Oostenrijker op een attentie- lijst te zetten. door Henk Kolb Het bureau voor bijzondere op sporingen, dat zich vooral richt op nazi-misdadigers die kans hebben gezien zich in de VS te verschuilen, heeft het geheime dossier onder zocht dat de Verenigde Naties on langs aan Amerika, Israël en Oos tenrijk ter beschikking hebben ge steld. Israël en blijkbaar de VS hebben daarin genoeg aanwijzin gen gevonden om de zaak-Wald- heim niet te sluiten, hoewel de Oostenrijkse president Kirschlager heeft gezegd er niet genoeg grond voor een eventuele vervolging in aan te treffen. De aanbeveling van Neil Sher, die hoofd is van het bureau bijzon dere opsporingen, moet via de af deling misdrijven en de ondermi nister van justitie tenslotte Meese bereiken, die dit weekeinde uit Eu ropa terugkeert en begin volgende week zou kunnen beslissen. Vol gens de Amerikaanse wet mag een vreemdeling die bindingen had met de nazi-regering in Duitsland tijdens de Tweede Wereldoorlog, of met enige regering in een gebied dat de Duitsers bezet hielden of dat zich bij hen had aangesloten, de toegang tot de VS worden gewei gerd. Waldheim (die vroeger ook mi nister van buitenlandse zaken van Oostenrijk is geweest) is kandidaat bij de presidentsverkiezingen van 4 mei. Hij heeft zo ongeveer alles verzwegen dat vragen over zijn oorlogsverleden kon oproepen. Toen toch aan het licht kwam dat EUTHANASIE - Blijdschap op de gezichten van de familie Laird in de rechtszaal van Morristown in Amerikaanse staat New Jersey. De rechter gaf gisteren toestemming om de kustmatige voeding te staken c hun dochter Nancy Laird, die al sinds 1980 in coma verkeert en in een ziekenhuis in leven wordt gehouden. (foto MADRID - Diverse groeperingen links van de socialisten hebben gisteren een akkoord bereikt de NAVO. De fractie van de historische lei der van de Spaanse communisten, met een gezamenlijke lijst uit te Santiago Carrillo, bereikte geen komen in de algemene verkiezin- overeenstemming met de nieuwe gen in Spanje van 22 juni. De kern formatie. Carrillo, die zich sinds van het nieuwe linkse blok wordt zijn uitsluiting uit de top van de gevormd door twee communisti sche fracties, de officiële Spaanse PCE opwerpt als de grote kam pioen van de eenheid tussen de communistische partij (PCE) en de versnipperde communistische sec pro-Moskou georiënteerde PC van Ignacio Gallego. door Gerrit-Jan Hoek De coalitie wordt gecompleteerd door de Progressieve Partij van de econoom en ex-PC'er Ramon Ta- mames en de socialistische Pasok van Alonso Puerta, een voormalige socialistische wethouder van Ma drid, die een aantal jaren geleden uit de PSOE werd gezet, nadat hij een aanklacht had ingediend we gens corruptie. Deze vier groepe ringen trokken vorige maand geza menlijk één lijn in de campagne te gen het aanblijven van Spanje in ties, weigerde een samengaan met niet-communistische groepen te accepteren. De andere communis tische leiders, Gerardo Iglesias en Ignacio Gallego, hadden er aan de andere kant weinig behoefte aan om de notoire tweedrachtzaaier Carrillo in hun gelederen op te ne- coalitie beoogt een al ternatief te vormen voor de socia listen van Felipe Gonzalez, die naar het oordeel van veel linkse stemmers in de afgelopen jaar te veel naar het centrum is opgescho ven. Het linkse blok profiteert van vooral de ontevredenheid over het neo-liberale economische beleid, dat Gonzalez in de afgelopen drieë neenhalf jaar heeft gevoerd. De nieuwe formatie gokt erop, dat zij het succes bij het NAVO-referen- dum, waarbij het Civiele Platform ongeveer 7 miljoen stemmen wist te behalen, bij de komende alge mene verkiezingen kan herhalen. Joegoslavië hem na de oorlog we gens oorlogsmisdaden tijdens bloedige strijd met partisanen had gezocht, vluchtte hij in ontkennin gen en de verzekering dat hij een zeer ondergeschikte tolk was ge weest. Van massale deportaties van Jo den in Saloniki (een kwart van de bevolking en destijds de grootste sefardische gemeenschap ter we reld) had hij niets bemerkt, hoewel daarover met grote foto's werd be richt in de enige Duitstalige krant die in de Balkan verscheen: de Do- nau Zeitung. Tijdens zijn tien jaar als secreta ris-generaal van de VN (1972-1982) heeft hij zich buitengewoon onbe mind weten te maken. Hij wordt verantwoordelijk gehouden voor de scherpe opdeling in groepen en blokken met tegengestelde belan gen die de wereldorganisatie ver lamt, maar die hij stimuleerde om zijn herverkiezing veilig te stellen. Volgens diplomaten had hij „zo'n dikke huid, dat hij ook zonder rug- gegraat rechtop kon lopen". Westerlingen op de vlucht uit W.-Beiroet BEIROET (AP) - Acht Amerikanen en zeven Fransen zijn gisteren West-Beiroet ontvlucht, een dag nadat woensdag een terroristische groep liet weten dat de ontvoerde Britse schrijver-journalist Alec Collett is opgehangen als vergel ding voor de Britse steun aan de Amerikaanse luchtaanvallen op Li bië. De Amerikanen zijn naar Cyprus vertrokken vanuit de christelijke havenstad Jounieh. Twee dagen eerder waren zij samen met nog drie andere Amerikanen, onder be geleiding van Druzische milities, uit West-Beiroet gevlucht. De Fransen, een vrouw en zes mannen, werden in een convooi van vier auto's van het Franse con sulaat vanuit de moslim-sector geëvacueerd naar het veiliger ge waande christelijke deel van de Li banese hoofdstad. De auto's wer den slechts geëscorteerd door be wakers van de Franse ambassade, maar sluipschutters van christelij ke en islamitische milities aan bei de zijden van de 500 meter brede demarcatielijn tussen Oost- en West-Beiroet staakten het vuren tijdens de oversteek. Dat was ook gebeurd toen in de afgelopen vier dagen Amerikanen en Britten uit West-Beiroet werden geëvacueerd. In West-Beiroet leven volgens een Westerse diplomaat nog 65 wester lingen. SPRINGSTOF (AP) - De Griekse veiligheidspolitie heeft gisteren meegedeeld dat 20 kilo plastic ex plosieven zijn aangetroffen in een reistas, die woensdag bij de toeris tenplaats Lagosini, 50 kilometer ten zuiden van Athene werd opge graven. Een woordvoerder deelde mee dat de tas ook vijf detonatoren en drie stukken draad bevatte en ken nelijk was begraven ter voorberei ding van een terreuraanslag. De Verenigde Staten, Japan, West-Duitsland, Groot-Brittannië beslag! Het"zoïï"gaan en JaPan hebben in september van SCHILDWACHT - Een Amerikaanse schildwacht op de luchtmachtba sis in het Britse Lakenheath wordt beschermd door een stapel zandzak ken. De veiligheidsmaatregel is genomen na de Amerikaanse aanval op Libië. «foto AP) WASHINGTON (AP) - Een brief van de Amerikaanse gezant Philip Habib waarin deze verklaart dat de Amerikaanse regering de hulp aan Nicaraguaanse rebellen zal staken als Nicaragua een voorstel voor een vredesovereenkomst tekent, werd gisteren in de VS in brede kring ontvangen als een mogelijke doorbraak in het conflict in Mid- den-Amerika. De brief was gericht aan drie De mocratische congresleden die in Panama een bijeenkomst bijwo nen in het kader van het Contado- ra-vredesinitiatief. 'Ik denk dat hij ons een histori sche mogelijkheid biedt om de contra-oorlog te beëindigen, ik hoop dat ieder deze gelegenheid met beide handen zal aangrijpen', zei Jim Slattery, één van de drie en tegenstander van hulp aan de con tra's. Een andere tegenstander van hulp aan de contra's, afgevaardig de Jim Leach, noemde de brief 'buitengewoon' en 'een zeer hechte basis voor verzoening'. In de op 11 april gedateerde brief schreef Habib dat de VS 'bestaan de ontwerp-overeenkomsten van de Contadora-groep zo interpre teerde dat bij ondertekening ervan iedere hulp aan ongeregelde troe pen of opstandige bewegingen ge staakt diende te worden'. Hij zei dat de VS een 'alomvat tende, controleerbare en weder zijdse uitvoering zou steunen en nakomen van een overeenkomst die recht doet aan de doelstellin gen van de Contadora-landen'. De Contadora-groep heeft onder meer opgeroepen tot vermindering van de militaire dreiging van Nica ragua jegens zijn buurlanden en nieuwe verkiezingen en herstel van democratische instellingen in dat land. Uit de brief van Habib viel niet op te maken of de Amerikaanse re gering zou blijven eisen dat de san- dinistische regering directe onder handelingen begint met de con tra's. Deze eis is nooit gesteld door de Contadora-groep. Slattery zei dat de brief in elk ge val duidelijk maakte dat de Ameri kaanse hulp aan de contra's zou ophouden zodra de sandinisten hun handtekening zetten. De Nica raguaanse regering heeft steeds ge zegd dat zij daartoe bereid is zodra de hulp aan de contra's wordt ge staakt. 'Ik denk dat dit de Gor diaanse knoop kan doorhakken'. De positie van president Reagan is niet duidelijk, aangezien deze woensdag nog uitgebreid steun heeft betuigd aan de contra's, die hij 'vrijheidsstrijders' noemde. Congresmedewerkers veronder stelden evenwel dat ook de rege ring steeds meer doordrongen raakt van het bij veel congresleden levende besef dat de contra-op- stand geen uitzicht biedt op een overwinning. om een 'politieke actie'. De inval het vor|6 Jaar besloten op de geld- volgt op de arrestatie van twee markt in te grijpen om de dollar journalisten in verband met aan- omlaag te duwen en andere munt slagen van de Franse terroristische soorten duurder te maken. De organisatie Action Directe. Dat ge- Amerikanen voelen er weinig voor beurde woensdag na een huiszoe- dat beleid weer om te draaien en king in de kantoren van het linkse JTlinisfer van financiën James Ba- dagblad Liberation. ker zei dat in dit beleid voor de dol lar geen bepaalde doel-waarde is Ruimtevaart vastgesteld In de vage termen die by zuik De Sowjet-Unie heeft bekendge- soort bijeenkomsten hoort spreekt maakt dat opnieuw een onbemand Washington over meer coördinatie ruimtevaartuig gelanceerd is dat in economisch en monetair beleid materialen en voorraden moet die moet leiden tot grotere stabili- overbrengen naar het ruimtesta- teit in de wisselkoersen. Maar het tion Mir. Tass meldde dat de Pro- is onwaarschijnlijk dat op deze top gress-26 woensdagavond om 23.40 overeenstemming kan worden ge- uur Moskou tijd (21.40 uur Neder- vonden voor een internationale landse tijd) gelanceerd was. Het monetaire conferentie, in een kli- bericht vermeldde niet wanneer maat van Amerikaans optimisme het ruimtevaartuig Mir zal berei- over de economische ontwikkeling Zuidkorea De Zuidkoreaanse marine heeft ZUID-AFRIKA heeft gisteren zijn een niet geïdentificeerd schip tot eerste geheel in eigen land ontwor- zinken gebracht ten zuiden van de pen en gebouwde marinevaartuig grens met het communistische te water gelaten. Minister Malan Noord-Korea.Volgens het ministe- (defensie) zei dat de bouw van het rie van defensie is het schip vlak bevoorradingsschip Drakertsburg voor de oostkust van Zuid-Korea heeft aangetoond dat Zuid-Afnka tot zinken gebracht, nadat het ge- alle negatieve gevolgen van het in- weigerd had gehoor te geven aan ternationale wapenembargo tegen het land, ongedaan heeft gemaakt. Het 12.500 ton metende schip patrouilleschip. Over het lot van de werd te water gelaten door Elize bemanning van het tot zinken ge brachte schip bekend. Botha, de vrouw van president Bo- vooralsnog niets tha. Het schip heeft ongeveer 94 miljoen gulden gekost. ISTANBUL - Turkije is gisteren door de ministers van buitenland se zaken van de 21 landen van de Raad van Europa gekozen tot nieu we vice-voorzitter van dit minis terscollege. Dit betekent dat het in november automatisch het voorzit terschap van de Raad van Europa van Italië zal overnemen. Liechten stein, dat eigenlijk aan de beurt was, heeft voor Turkije plaats ge maakt. door Frans van Hasselt In 1981 moest Turkije zijn alfabe tische beurt voorbij laten gaan, omdat het na de staatsgreep van 1980 geen parlementaire democra tie meer was. In 1984 werd het, na de verkiezing van een parlement met een beperkt aantal partijen, weer toegelaten tot de Parlemen taire Assemblee. De meerderheid had echter bezwaren tegen toewij zing van het voorzitterschap aan minister van buitenlandse zaken Halefoglu, omdat de Turkse demo cratie nog verre van volmaakt was. Halefoglu kondigde daarop ganisatie voor Economische Sa- niet aan de werkzaamheden van de menwerking en Ontwikkeling, had Raad te zullen deelnemen zolang voorgezeten, maar ook vele contac- zijn land het voorzitterschap werd ten had gelegd met Franse politici en zakenlieden. Ook de Parlementaire Assem blee van de Raad van Europa heeft gisteren de kwestie-Turkije gese- onthouden. Tegenstemmen ee" me^.erhei,d poneerd.de hMpmUprekenHat hnnH,n^(7?.,ïï,en|2<n "I folteringen en andere aantastingen houding (Zweden). De tegenstem- van dc mensenrechten verder rui mers waren Noorwegen, Denemar- len worden ingeperkt. Turkije ken Luxemburg, Malta, Grieken- blyft echter jn de aandacht staaJn w. nnh yÜTS' Efs_tge"oemd* van de 500 tekenaars van de sta- twee behoorden met Zweden tot tenklacht. omdat het volgens de de,r"jf llda'ate" dle beseffende desbetreffende 'minnelijke schik- imliiühi ®e» a a s 5a king' nog tot volgend jaar moet Commissie voo Menfen^ dc d"b<= ten. Deze werd echter vorige herfst ingetrokken op grond van gecon stateerde verbeteringen van de si tuatie. Nederland en Fr< andere twee indieners van de sta- S™b.ïen"h ZelfSV,6Órr sembleVendTsociahsüschefracrie S f j1 gestemd. daarm hccft besloteni ook van de J^££ïLn"&. Tfï Turk«ea partij te zullen zijn. Er bestonden Steeds beter vooral van deze zijde aanvankelijk grote na de regeringsovername door de bezwaren teeen Turknes easiheer conservatieve premier Chirac. De- schap lurkyes gastheer zer dagen keerde de Turkse pre mier Ozal zeer voldaan terug van Moeite een bezoek aan Parijs, waar hij de vergadering van de OESO. de Or- De socialisten zullen 'nier onge- treffende vorderingen. De regering in Ankara heeft nog meer reden tot tevredenheid over iZ\ZraZZl?^TIlgln Vtn Te T de Raad van Europa: Istanboel zal Frankrijk, de komende zomer als gastheer fun- twijfeld contacten willen leggen met Bulent Ecevit, eens de leider van de sociaal-democratische Re publikeinse Volkspartij, die intus sen door de generaals buiten de wet is gesteld. Ecevit zelf is tot 1992 uit de politiek gebannen. De tegenwoordige sociaal-democrati sche oppositieleider in het parle ment, prof. Aydin Gurkan, is juist terug van een missie naar Straats burg, waar hy nogal wat moeite heeft gehad uit te leggen hoe de contacten zijn tussen hem en Ece vit, wiens echtgenote nu een nieu we partij leidt, de Partij van Demo cratisch Links, waartoe vier af gevaardigden in het huidige parle ment zich hebben aangesloten. „Komt u toch allemaal naar Istan boel", heeft Gurkan gezegd. „Daar kunt u zich vrijuit op de hoogte stellen van de situatie in het Turk se politieke kamp". Tevoren waren weer rapporten ingediend door de Nederlandse PvdA-afgevaardigde Stoffelen en de Oostenrijkse christen-demo craat Steiner, respectievelijk bij het juridische en politieke comité van de Assemblee, waarin van vooruitgang werd gesproken op het gebied van mensenrechten en democratie. Doodstraffen (waarte gen de Raad onlangs een richtlijn heeft aangenomen) zijn de laatste twintig maanden niet meer vol trokken en folteringen krijgen in elk geval veel meer publiciteit en aandacht (ook juridisch) dan tevo ren. De staat van beleg is nog maar in zeven van de 67 provincies van kracht, namelijk in de zuidoostelij ke, maar de nieuwe opleving van Koerdische guerrilla-activiteit al daar en de verharding van de situa tie die daarmee gepaard gaat, lijkt de rapporteurs en dc Raad m het algemeen minder te interesseren. Vooruitgang Alle in Turkije functionerende partijen constateren eveneens vooruitgang in dit land. aldus de rapporten, behalve de rechtse 'Par tij van het Juiste Pad', die niet in het parlement is vertegenwoordigd en die met de eveneens tot 1992 uit de politiek gebannen oud-premier Demirel sympathiseert. Iels wat deze laatste niet ervan weerhoudt op 30 april aanstaande een grote in tocht te maken in Istanboel, waar bij hy 500.000 burgers op de been hoopt te brengen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7