Mini-container gaat burger meer kosten 'Raad Zoeterwoude kan trots zijn' Besluit verbouw gemeentehuis uitgesteld Warmondse weekmarkt hangt nog in de lucht 'Gouden lintje' voor Cees Straver Onderscheiding voor Van Hazel C. Vreeken weg uit raad Paaltjes wekken woede buren prinses Christina Werk gemeente niet weg WARMOND - De Warmondse ge meenteraad heeft gisteravond nog niet besloten op welke manier het gemeentehuis moet worden ver bouwd om ruimte te scheppen voor woningstichting Warmunda, de archiefruimte en enkele spreek kamers voor maatschappelijke dienstverlening. De fracties, vooral die van Progressief Warmond (PW), WD en Vreeken. willen eerst enkele andere varianten laten doorrekenen. PW bracht in de raadsvergade ring naar voren dat de uitbouw zo'n dertig procent kleiner kan. Naast de archiefruimte beneden zouden slechts twee spreekkamers hoeven te komen. De beneden ge plande administratie- en teken- ruimtes voor Warmunda kunnen onder de kap van de uitbouw ko men, naast twee andere spreekka- Het voorstel van de WD was wat rigoureuzer: het oude, voorste deel van het raadhuis moet tegen de vlakte. De nieuwbouw op die plek zou iets groter kunnen wor den en de beschikking krijgen over een ruime kelder voor de archie ven, opslag en repro-spullen. Ge- ,dachten hierachter: de gemeente staat een aantal kosten te wachten in de oudbouw. Bovendien zou de oudbouw slecht zijn ingedeeld. Ook vindt WD'er W.A.B. de Vos zijn plan mooier dan dat van het college. Haar uitbouw zou veel weg hebben van een puist. Optimis tisch stelde de liberaal dat het best voor 7 ton kan. De kosten voor 'de puist' waren immers, na versobe ringen, ook van 700.000 gulden naar 550.000 gulden teruggebracht. De onafhankelijke C. Vreeken wilde de plannen van WD en B en W best laten onderzoeken, maar er moest wel snel worden gebouwd. Het CDA drong daar aan en burgemeester G.H.M. Hen- drickx-Vlaar maakte er een voor stel van. Warmond vraagt goed keuring aan de provincie voor een krediet van 57.000 gulden zodat er geen vertraging optreedt. B en W rekenen inmiddels de varianten door en beleggen zo snel mogelijk een extra raadsvergadering waar de definitieve keuze valt. Dure kelder Persoonlijk gaf de burgemeester de partijen weinig kans. Het 'ons bent zunig'-voorstel van PW zou al zijn bekeken door B en W en te licht bevonden. Het WD-idee zou te duur en onpraktisch zijn: "U wilt een gebouw dat nog goed is slopen en nieuwbouw neerzetten met dure kubieke meters (kelder- bouw zou drie keer zo duur zijn). Tijdens de bouw zitten twee afde lingen zonder huisvesting, zodat we die dus ergens anders moeten onderbrengen. Dat is niet goed en extra duur". Voor B en W en de partijen tot deze ontboezemingen kwamen, hadden zij eerst tweeëneenhalf uur vergaderd over het raadhuis, met tweemaal een schorsing van twin tig minuten. Het CDA bleek als enige behoorlijk tevreden. Een uit breiding met kap was onontbeer lijk, maar zou niet geheel uit de re serves moeten worden gehaald. De andere partijen waren het erover eens dat er iets moet gebeuren en wilden daar best geld voor uittrek ken. Ze verbaasden zich er echter over dat ze zo plotsklaps moesten beslissen, zonder te weten welke varianten B en W allemaal hadden bekeken. Toekomst De WD vroeg zich daarnaast af of B en W wel naar de toekomst kijken en rekening houden met de oprukkende automatisering. Even als PW was de partij benieuwd of het geld voor de verbouwing rustig uit de reserves kan worden ge haald. Financieel gezien zijn er geen zorgen, aldus CDA-wethouder C.A. van Schagen. Na aftrek van vier ton blijft nog altijd een miljoen re serve over. En wat de presentatie betreft: ook B en W viel het dit al les rauw op het dak. Dat als ar chiefruimte ingerichte garagebox te vochtig was, wist de gemeente al langer. De vraag van woningstich ting 'Warmunda' was daarentegen vers en heel dringend. De stichting wil zich meer losmaken van de ge meente en heeft een eigen ruimte nodig. Het liefst binnen het ge meentehuis, omdat de twee nauw verwant zijn. Vuilniszak verdwijnt uit Oegstgeest OEGSTGEEST - Per 1 januari 1987 zal heel Oegstgeest wor den voorzien van mini-contai ners. Met de groene karretjes is voor de gemeente een jaarlijk se last gemoeid van bijna 40.000 gulden. De burgers krij gen te maken met een verho ging van de reinigingsrechten. Flatbewoners met verzamel- containers moeten vijf gulden meer per jaar betalen, gebrui kers van zowel de 120 liter- als de 240 liter-containers 18 gul den en bedrijven 23 gulden meer per jaar. De raad had gisteravond ondanks de intensieve debatten die over de containers in de raadscommissies zijn gevoerd toch weer grote moei te om tot een besluit te komen. Een schorsing en de veel bezwaren ma kende WD vertraagden de be sluitvorming. Nieuwe argumenten kwamen niet op tafel. Uiteindelijk stemde alleen de WD minus haar wethouder Blom tegen de mini- containers. De liberaal Kuntz poogde lang durig doch tevergeefs CDA-wet houder Van Hazel en de andere fracties te overtuigen van de grote voordelen van een gecombineerd ophaalsysteem van vuil. Oegst- geestenaren die niet van de vuilnis zakken afwillen, zo vindt de WD, die ook al tegen de proef met de containers was, moeten niet wor den gedwongen op een mini-con tainer over te schakelen. De scheidende Van Hazel be toogde dat gecombineerd ophalen de hoofddoelstelling van de invoe ring van mini-containers zou on- WARMOND De Warmondse weekmarkt hangt nog in de lucht. In de gemeenteraadsvergadering, gisteravond/vannacht, werd niet gestemd over het initiatiefvoorstel van Vreeken en VVD om op een andere dag dan zaterdag maximaal zes kraampjes voor of in de buurt van de Meerpunt neer te zetten. Het was al na middernacht en de raad moest ook nog afscheid van Vreeken nemen. Bovendien wil den B en W nog wat haken en ogen wegwerken en is overleg gewenst met middenstanders, aldus burge meester Hendrickx-Vlaar. CDA- wethouder C.A. van Schagen daar entegen had grote moeite met het voorstel en de vrij positieve reac ties van de verschillende fracties. CDA en PW wezen op het belang van een weekmarkt. De progressie ven keken hierby vooral naar het belang van de consument en vroe gen zich af waarom de markt niet op zaterdag kan. Het zou een goede overloop naar het dorp zijn. Het CDA wees erop dat, omdat er nu geen weekmarkt is, de gemeente moeilijk ambulante handel uit het dorp kan weren. Terwijl de koop lieden soms veel irritatie veroorza ken. Zo wil een groenteboer zijn zaak verkopen omdat een groente- koopman vlak bij zijn zaak staat. Vreeken, een van de indieners van het voorstel, wees overleg met ondernemers af: "Daar is in het verleden al genoeg treurnis van ge komen", zei hy. Een andere indie ner, de liberale mevrouw Saris, leg de uit dat een markt op zaterdag slecht voor de middenstand zou zijn. Veel mensen doen op die dag hun inkopen en moeten niet teveel naar de marktkooplieden worden gelokt. Dit lijkt momenteel wel te ge beuren en Vreeken wil deze men sen hoe dan ook vragen op een an dere dag te gaan staan. Dit jaar mo gen ze nog blijven, maar zodra de vergunning afloopt is het hupsa- kee. Wanneer Warmondse midden standers op de nieuwe markt wil len staan, hebben zij voorrang. Per branche mogen niet meer dan twee kraampjes komen. Uitgelezen mo ment voor de markt zou de woens dagmiddag zijn. dermijnen. De groene karretjes, memoreerde Van Hazel, zijn er op de eerste plaats voor de vuilopha- lers van wie de werkomstandighe den door een gedeeltelijke handha ving van zakken "onverantwoord" zouden blijven. De fracties maakten zich schul dig aan de grammofoonplaattak- tiek, zo breedvoerig en nodeloos vervielen zij in herhalingen van herhalingen. Zodat Van Hazel an dermaal moest beloven dat de aan dacht van het college van B en W voor gescheiden ophalen van huis vuil zal worden vergroot. Omdat tijdens de proef is gebleken dat de neiging groot is papier en glas met het andere vuil mee te geven, zal de gemeente andermaal aan het voor lichten moeten slaan. taalt' in de tariefstelling, zoals vooral de linkse fracties wilden, kwam niet meer terecht dan met de nieuwe tarieven toch al een beetje is bereikt. Op vragen of het niet mogelijk was om gebruikers vn de 240-liter containers meer te laten betalen dan die van de 120- liter exemplaren, antwoordde Van Hazel dat bij het ophalen juist de kleinere karretjes meer problemen geven. Volgens de wethouder is het daarom onjuist om de 'kleinge- bruikers' "in een voordelige finan ciële situatie te plaatsen". B en W, en na gisteravond ook de raad, zien af van het schoonmaken van de containers. Aanvankelijk lag het in de bedoeling deze extra service van gemeentewege in te voeren. Gedacht werd aan vier schoonmaakbeurten per jaar. Ge vreesd wordt nu echter dat deze service de tarieven nog meer aan het stygen zal brengen. F raudebestrij der in Oegstgeest OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest zal haar ambtelijk apparaat voor tien uur per week versterken met een so ciaal rechercheur. Alleen het PPR-raadslid Van Eisen stem de gisteravond tegen de aan stelling van een dergelyke functionaris. Volgens de PPR'er is een so ciaal rechercheur overbodig als maar wordt gezorgd voor een goede vertrouwensrelatie tus sen sociale zaken en de cliën ten. "Voor de aanstelling van een sociaal rechercheur moe ten veel zwaardere argumenten op tafel komen dan er nu lig gen", oordeelde hij. Hij wees op de uitslag van de proef die Oegstgeest heeft ge houden met een sociaal recher cheur. "Vier van de vijftien on derzoeken hebben geen enkele onregelmatigheid aan het licht gebracht. Dat is eenvierde deel. Dat lijkt me wat veel als ik be denk dat alleen wordt onder zocht in het geval van heel zwa re verdenkingen". En: "Ik ben er niet van overtuigd dat wy hem nodig hebben, het mis bruik van sociale voorzienin gen is in Oegstgeest binnen de perken". ZOETERWOUDE - Het scheidend Zoeterwouds PZ-raadslid C.M.J. Straver ('Cees') heeft gisteravond een koninklijke onderscheiding gekregen. Burgemeester Houdijk speldde hem het lintje - een gou den - op. Straver kreeg zijn onderschei ding omdat hij 24 jaar in de Zoeter- jWoudse raad heeft gezeten en altijd erg actief is geweest in organisaties als het NKV en de FNV. Houdijk: "Uw optreden in de raad zullen we U had het hart op de tong". Straver in zijn afscheidstoe spraak: "Ik weet van mezelf dat ik niet de makkelijkste was. Maar het lag nu eenmaal in m'n stijl om met het nodige wantrouwen de wereld door te stappen. Ik heb altijd over al voor mogen en moeten knok ken", aldus het scheidend raadslid, dat niet van plan is om op zijn lau weren te gaan rusten. "Ik ben nog strijdvaardig genoeg om me op an dere wijze verdienstelijk te ma ken", zo sprak hij. (foto Holvast) ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse gemeenteraad kan volgens burgemeester Houdijk trots zijn op wat hij in de afgelopen periode van vier jaar heeft bereikt. "U hebt toch mooi voor elkaar gekregen dat het beleidsprogramma vrijwel geheel is afgewerkt" aldus de bur gemeester in zijn toespraak na af loop van de laatste raadsvergade ring in 'oude samenstelling'. In dat beleidsprogramma zaten toch wel een paar heel belangrijke punten, aldus Houdijk, en hij som de gisteravond op: de riolering, waarop het grootste deel van de ge meente nu is aangesloten, de Geer- polder, die niet naar Zoetermeer gaat maar groen blijft en de wo ningbouw in het Blankaartpark en de Goede Herder. Belangrijke "aanzetten" zijn vol gens Houdijk gegeven aan de komst van de bibliotheek naar het Aloysiuscomplex, het maken van een verkeersveiligheidsplan voor het hele dorp en de verbouwing van het raadhuis. Een verbouwing die volgens de burgemeester een behoorlijke om vang zal hebben. Een deel van het gemeentehuis zal dering moeten krijgen. Vervolgens nam de burgemees ter afscheid van een groot aantal raadsleden: van J.C.H. Laman, die twee jaar voor het CDA in de raad zat Ook CDA-raadslid G.P.W. Belt houdt het na vier jaar voor gezien. In zijn afscheidsrede stipte de agrariër Belt aan dat hij wel had moeten wennen aan de taal die op het gemeentehuis wordt gebezigd. "Vooral de gepolijste volzinnen van de WD. Dat is effe een andere taal dan in de boerderij, aldus Belt, die het moeilijk heeft gehad omdat hij én raadslid was én eigenaar van de grond voor het omstreden fiets pad aan de Nieuweweg. P.H. Kremer was er gisteren ook voor het laatst na vijf jaar de WD als fractievoorzitter te hebben ge diend. Progressief Zoeterwoude- fractievoorzitter F.G. de Graaff was veertien jaar bezig in de plaat- OEGSTGEEST - CDA-wethouder Van Hazel (openbare werken, ruimtelijke ordening, sport, recrea tie en energiezaken) heeft gister avond na de raadsvergadering de eremedaille van de gemeente Oegstgeest opgespeld gekregen. De scheidende bestuurder toonde zich duidelijk bewogen. De onder scheiding viel hem ten deel vanwe ge de vele verdiensten die hij als wethouder voor Oegstgeest heeft gehad. Voor de scheidende raadsleden Moonen, Heilbron en Hajonides van der Meulen-Teuben (alle drie WD) en D66'er Wuisman had bur gemeester Scheenstra een woordje en een cadeautje klaar. Moonen zal in de herinnering van de eerste burger voortleven als het raadslid "met de gebeeldhouw de stoere taal". Moonen is net bui ten de WD-boot gevallen als ge volg van de geslaagde voorkeur- stemmenactie van mevrouw Van Vloten. Moonen liet zich daar gis teravond voor het eerst in het openbaar over uit. Zijn vaststel ling, gebracht met een cynisch stemgeluid, "dat de stem des volks heeft gesproken", bracht veel hila riteit in de drukbezette raadszaal teweeg. Mevrouw Hajonides, zo was Scheenstra opgevallen, leidde haar betoogjes in met uitvoerige inten tieverklaringen. "Wij liberalen...". "Lange aanlopen", noemde Scheenstra dat, "gevolgd door klei ne sprongetjes". Heilbron kreeg voor eeuwig het stempel "het financiële geweten van de WD" en "de stille kracht van de WD" opgedrukt. D66'er Wuisman ten slotte werd geprezen vanwege zijn "doortimmerde bij dragen". WARMOND - Het Warmondse raadslid C. Vreeken, eerst CDA, na ruzie onafhankelijk, heeft gister avond afscheid genomen. De bur gemeester noemde hem vlijtig, nieuwsgierig, kritisch en af en toe wantrouwig. WD en PW zeiden ook wat aardigs, maar het CDA zweeg in alle talen ovei de afvalli ge. Speciaal voor de gelegenheid was burgemeester Hendrickx- Vlaar in de notulen gedoken en haar was opgevallen dat Vreeken altyd eerder zijn eigen adviseurs gelooft dan die van de gemeente. Als enige bedankte Vreeken de ambtenaren altijd en geen raadslid kwam zo vaak op het gemeente huis. Trouw las hij alle raadsstuk ken en praatte wat, zodat hij "van alle details op de hoogte was". Vreeken was kampioen privatise ring (takkenkneuzer en vuilniswa gen) en nam het steeds op voor burgers die de overheid tegenover zich vinden. "Dat waren niet altijd de zwakkeren", aldus Hendrickx- Vlaar, "soms konden ze best een advocaat betalen". Vreeken knik te. Hij zag zichzelf als een straten maker die op zijn knieën de straat maakt voor anderen, wie dat ook zijn. Th.W.M. Duynhoven (PW) was kort: "Cor, je hebt mij in alle staten gebracht. Je gaf je mening, ook al kon die zo weer veranderen, wan neer je weer iemand anders had ge hoord. Vaak heb ik gedacht wat een rare vogel is het toch". Maar dan: het allerbeste. Mevrouw C.A.M. Saris (WD) zal Vreeken en C. J. van Kuijen, die vorige week af scheid nam, heel erg missen: "Wat hebben die een herrie gemaakt met zijn tweeën". De CDA'ers keken strak voor zich uit. WASSENAAR - De recherche van de Wassenaarse politie bemiddelt in een conflict tussen Prinses Christina en haar nieuwe buren, zes pachters van landgoederen De Horsten. Het conflict draait om een aantal paaltjes op het bospad richting Kerkehout. Christina heeft ze geplaatst en de boeren kunnen er niet meer langs met auto en tractor. Bovendien vrezen ze dat wanneer de paaltjes worden vervangen door een hek, de kinderen enorm moeten omfietsen naar school of sportver eniging. Er zal altijd een doorgang voor fietsen moeten blijven, vinden zij. Om niet te worden afgesneden van de weilanden willen zij dat in ieder geval het slechte reservepad wordt verstevigd. Volgens de pachters heeft de prinses nooit overleg gepleegd met de buren over de paaltjes. Sterker nog: zij had de gemeente toegezegd dat geen paden voor pachters of wandelaars zouden worden afgesloten. Wan neer de bemiddeling mocht mislukken, overwegen pachters het PvdA- raadslid H. Goulooze in te schakelen. Hy had in het verleden al aandacht voor hun positie gevraagd. Gouwlooze was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. De bemiddelaar bij de politie i OEGSTGEEST - De VVD-Oegst geest is verre van tevreden met de nota van B en W over mogelijkhe den tot privatisering afstoten aan particulieren) van gemeenteta- ken. De liberalen, die in het nabije verleden zelf een nota het licht lie ten zien, verweten wethouder Van Hazel (CDA) gisteravond "ontwij kend" te hebben gereageerd op de WD-initiatieven. In hun nota maken B en W dui delijk dat privatisering van het on derhoud van de sportvelden in het dorp, van het beheer van zwembad Poelmeer en van de reinigings- dient er voorlopig niet in zit. Priva tiseren heeft pas zin, betoogde Van Hazel, als sprake is van een doel matiger en goedkopere uitvoering van taken door particulieren. Liberaal Kuntze betoogde dat voor een vergelijking offertes van particuliere bedrijven hadden moeten worden gevraagd. Hij ver weet Van Hazel zulks te hebben nagelaten. Maar volgens de wethouder brengt een bedrijf pas een offerte uit als het een bepaalde zekerheid heeft over het afsluiten van een contract. "Offertes worden niet uit gebracht voor een prijsonder- zoek". Volgens Van Hazel zijn be drijven pas genegen een offerte uit te brengen na een haalbaarheids onderzoek. En daarmee gaan be dragen van tussen de 30- en 60.000 gulden gepaard. Hetgeen Kuntze aanzette tot het uitroepen van de vraag: "Wij hoeven toch niet te be talen voor bedrijven die een offerte uitbrengen?" OEGSTGEEST Prins Claus geeft op 24 mei het startsein voor de Na tionale Sint Jorismarsen in Oegst geest. De marsen, bedoeld voor le den van de Scoutingworden dit jaar voor de veertigste keer gehou den. Claus komt naar Oegstgeest in zijn hoedanigheid als bescherm heer van Scouting Nederland. De prins heeft aangekondigd een gedeelte van de marsen te willen meelopen. <f0to anp> LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t 'm vrijdag lussen 16.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. s Zaterdags kunt u bellen van 16.30 -18 00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd Kantoor Lelden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. Jubileum De Oegstgeester Zeeverkenners Sagara Satrya's vieren morgen hun 40-jarig bestaan.Tussen elf en één uur wordt op het terrein aan de Mariehoevelaan in Oegstgeest (tussen het Oegstgeesterkanaal en de President Kennedylaan) open huls gehouden. Mozart Theater Maccus uit Delft brengt morgen, zaterdag, de theaterpro- duktie 'Eerder dan Mozart' in de Leiderdorpse Muzenhof. Deze pro- duktie is voor iedereen boven de 10 jaar bedoeld. Aanvang morgen avond zeven uur. Vlooienmarkt In het Zoeterwoudse Don Boscohuis (Zuidbuurtseweg) wordt morgen weer een vlooien markt gehouden. Iedereen kan VRIJDAG Leiden Waaggebouw, Aalmarkt - Collegiur Musicum, 20.30 uur. Café Morskwartier, Morsweg 63 - Jaar vergadering Leidse Hengelcompetitii 20 uur. Hooglandse Kerk Kunstmanifestati< 20.30 uur. School De Zwaluw, A. Kleynstraat Fancy-fair, 17 tot 20 uur. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 - Star Singelloop, 19.30 uur. Warmond Jazzboerderij Meerrust, Dorpsstraat 'Gala of the year' met optredens Fri Katee, Ted Easton etc., 20.30 uur. Leiderdorp Parkeerterrein zwembad, Hoogmadese weg Kermis, 16 tot 23 uur. Sociaal-cultureel centrum Sjeltei Heemraadlaan 67 - Soos voor volwasse nen, 20.30 uur. Op Dreef, Van Alphenplein - Oranje bridgedrive, 19.30 uur. Muzenhof, Gordijnsingel 4 - Volksdan sinstuif, 20.15 uur. Muzenhof, Gordynsingel 4 - Lentecaf carnavalsvereniging 'De Rijnschuimers met bingo, 20.30 uur. Voorschoten Sporthal - Kermis, tot 23.30 uur. Clubhuis Randstad Sport, sportparl Adegeest - Klaverjaswedstrijd, inschrjjl ven v.a. 19.30 uur. 1 ZATERDAG Leiden Zaal tafeltennisvereniging Docos, Hoge Morsweg 201 - Rommelmarkt en sport demonstraties t.g.v. 35-jarig lustrum, 10- 16 uur. School De Springplank, Sumatrastraat Fancy-fair, 10 tot 14 uur. Marowijnepad, nabij Zijlbrug - Aktivi- teiten 40-jarige Jan van Galengroep (scouting), startschot loop 13 uur, kyken tussen 13-16 uur. Leiderdorp Parkeerplaats zwembad, Hoogmadese- weg - Kermis, 14-23 uur. Park De Houtkamp - Slotmanifestatie 'Leiderdorp Aangenaam', 12-18 u Muzenhof, Gordijnsingel 4 - Kinder theater Maccus brengt 'Eerder dan Mo zart', 19 uur. Trefpunt, Eikenlaan - Kledinginzame- lingsactie UW, brengen van 10 tot 13 Gemeentewerf, Simon Smitweg - Re gionale brandweerwedstrijden in klasse technische hulpverlening, 08.30-17.15 Warmond Panagro/Padox terrein, Veerpolder - Watersportbeurs, 10-17 uur. Zoeterwoude Don Bosco, Zuidbuurtseweg - Vlooien markt, 09-14.30 uur. Oegstgeest Terrein Mariahoevelaan, Pres. Kenne dylaan - Open huis 40-jarige zeeverken nersclub 'Sagara Satrya's', 11-13 uur, Lijtweg - Kermis, vanaf 10 uur Voorschoten De Werf, Schoolstraat Rapid-schaak toernooi, aanmelden vanaf 09.30 uur selijke politiek, waarvan acht jaar als. raadslid. Na acht jaar stapt warme bakker J.A.G. van der Geest op. Hij heeft het niet altijd gemakkelijk gehad, Houdijk op. Van der Geest placht, als het laat werd, onrustig op zijn stoel te schuifelen, denkend aan het vroege tijdstip dat hij zijn bed weer zou moeten verlaten. Maar: "Juist uw bakkerswinkel is een uitstekende luisterpost voor wat er leeft in het dorp". Medische Diensten i tafel huren om spulletjes te verkopen, gewoon kopen kan na tuurlijk ook tussen negen uur en half drie. Utopia De toneelafdeling van het Zoe terwoudse 'Utopia' brengt mor gen een klassieke thriller van George Batson op de planken van het Muziekcentrum aan de Schen- kelweg. De ontknoping belooft dramatisch én heel spannend te worden. Aanvang half negen; de zaal is acht uur open. Meerrust Miss Sanny Day, oud-Millers zangeres, het kwintet van Frits Katee met onder andere Harry Verbeke en Dolf Delprado en Ted Easton's Hot Shots zullen van avond het tienjarig jubileum van de Warmondse jazz-sociéteit/boer- derij Meerrust opluisteren. Tot in de kleine uurtjes zal het lustrum feest duren. Het door eigenaar Op- genhaeffen 'Gala of the year' ge noemde slotfeest begint rond half negen. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur. (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Lemy, tel. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, Stokroos 1. tel. 215510. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: E. de Lange, tel. 212025; spreekuur Bronckhorststraat 43-45. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg, Muijsenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43. tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Wsard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: D. v. Wingerden, tel. 310047; spreekuur Boshuizerkade 31. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong', Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961. zo 8 uur tot 24 uur: B. Crul, Noordeinds- plein 8a, tel. 142888. Leiderdorp za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, M. Landsmeer, Grotiuslaan 57. tel. 413913; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Floryn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hu- genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven. Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493 Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar za, J. Stuyfzand, tel. 12460; spreekuura dres Kerkstraat 42; zo, J. Huls, tel. 13027; spreekuuradres Hofcampweg 65. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 25 april tot vr 2 Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Kooi Apotheek, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 214060. DIERENARTSEN f2«Tr"n8. Plantsoen 23, Leiden, tel E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D J. Brandt. Homanstraat 1, Rynsburg, tel. 173266. Voorschoten J Frencken, J. Röntgenlaan 14. Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: H.J. van Iterson, Rhyngeesterstraatweg 56, Oegstgeest, tel. 170729. Voorschoten, Wassenaar: B. van Wyk, Brouwerlaan 1. Voorscho ten, tel. 01717-3667.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2