'Jewel' verrast minder WI 'Men vroeg zich af hoe het met Joan en Jack ging' 'Toen pappa op zakenreis was': amusant hoogtepunt BIOSCOPEN FILMS OF VIDEO TELEVISIE FILMHUIZEN VRIJDAG 25 APRIL 1986 PAGINA 17 mm m s lllfllllll i m i aimaiii ■«■«■■■■■SBMRKaiHlV f '"l miai im llllllll m H i 8111*111 I 8 H*cici**i**ia>iin KOPENHAGEN (GPD) - Michael Douglas heeft het al lang niet meer nodig om te worden geïntrodu ceerd als „de zoon van Kirk Douglas". Als acteur werd Michael zelf populair via de tv-serie The Streets of San Francisco en hoofd rollen in films als Coma, The China Syndrome, Romancing The Stone and A Chorus Line. Hij produceer de o.m. One Flew Over The Cuc koo 's Nest (een film die goed bleek voor vijf Oscars) en The China Syn drome, waarmee vier Oscarnomi naties verworven werden. Twee jaar geleden was Michael Douglas producent-hoofdrolspeler van de opgewekte avonturenfilm Romancing The Stone. Die had 10 miljoen Dollar gekost en speelde inmiddels honderd miljoen bin nen. Het vervolg The Jewel Of The Nile loopt in Amerika zelfs nog be ter en gaat 24 april in Nederlandse première. Michael Douglas: „Met vervolg films heb je natuurlijk een bepaald soort zekerheid. Er is al bewezen dat er publiek bestaat voor het ty pe film dat je gaat maken. Maar omdat ik vanwege mijn eerdere films een reputatie te verliezen heb, was ik tegelijkertijd doods bang ervan te worden beschuldigd om met de tweede film het succes uit te melken van de eerste. Nou, die angst is ook terecht gebleken, wat de Amerikaanse pers betreft. Die gaat er trouwens per definitie altijd vanuit dat een filmproducent alleen maar geld wil verdienen. Maar het is mij overkomen dat ge woon heel veel mensen mij bena derden met de vraag: Wat is er toch van Jack en Joan geworden sinds ze samen op die boot stapten en het zeegat kozen?". „Het bleek dat de mensen werkelijk geïnteresseerd waren ge raakt in die twee mensen; dat Ro mancing The Stone niet gewerkt had als enkel actie-spektakel, maar ook als liefdesgeschiedenis. Dat stond me aan. Dus toen een studio vroeg of ik een vervolg wilde ma ken en toen ik daar bovendien de tijd voor had, heb ik toegestemd. Mijn grootste zorg is toen geweest dat we er in moesten slagen die toch wel heel aparte toon van Ro mancing The Stone weer op te pik ken. Ik denk dat het wel ongeveer is gelukt, al lijkt dit tweede deel meer voor een wat jeugdiger pu bliek geschikt te zijn. Het is duide lijker een komedie dan deel één ge weest was en er zit ook meer actie in". „We moesten ook wel een andere kant op. In Romancing The Stone hadden we immers al laten zien hoe Joan en Jack elkaar ontmoet ten en hoe Joan van een schuw en saai meisje veranderd was in een jofele meid. Dat hadden we alle maal al gehad. Dus moesten we met dit tweetal nu een wat subtie lere kant uit. We gingen ons bezin nen op de vraag: Wat kan er na de eerste zes maanden gebeuren in de ilatie van twee mensen die tevo ren altijd in volkomen onafhanke lijk van anderen hadden geleefd? Blijven Joan en Jack bij elkaar of gaan ze ieder hun eigen weg? Rondom die gedachte werd een nieuw avontuur ontworpen". De grootste charme van Roman cing The Stone - Jewel of The Nile heeft het veel minder - was dat het leek op een soort Indiana Jones- avontuur waarmee gemikt werd op een wat kritischer, ietsje ouder pu bliek. Michael Douglas zegt wat overgevoelig en defensief te zijn geworden voor deze kennelijk va ker gemaakte vergelijking. „Je moet even goed onthouden, dat ik het script voor Romancing The Stone al klaar had, lang voor Indiana Jones bestond als zelfs nog maar een idee voor een film. Ik heb echt al vele jaren geleden ge probeerd die film van de grond te krijgen, maar dat lukte niet. Maar ik zal Raiders Of The Lost Ark tot in lengte van dagen dankbaar blij ven omdat pas na het succes van die film, het voor mij mogelijk werd om Romancing The Stone in derdaad te financieren en voor mij om een rol te spelen die nogal af wijkt van wat ik in het verleden heb geacteerd". „Ik zie ook wel een paar overeen komsten tussen de twee Indiana- Jonesfilms en de twee avonturen films van mij, maar ik zie tevens heel veel verschillen. En je moet ook beseffen, dat wat achteraf in de ogen van velen een nogal popu laire formule-film mag lijken, voor mij een uitdaging is geweest en een groot risico, omdat het om iets to taal anders ging als waar ik me als producent tot dan toe mee had be ziggehouden". „Mijn grootste succes was, en is nog steeds, One Flew Over The Cuckoo's Nest. Die bracht 190 mil joen dollar op. En The China Syn drome, was ook niet gering. Die hebben dus - en daar ben ik heel trots op - een heel groot publiek gehaald, maar dat was niet te voor zien. Het zijn probleemfilms ge weest. De een ging over de behan deling van geesteszieken in inrich tingen. De ander ging over de geva ren van kernenergie. Als produ cent wil je dan wel eens een keer iets heel anders doen, zoals je ook als serieus acteur vroeg of laat wel eens uitgetest wil hebben wat je waard bent in een komische rol". „Als producent vond ik het niet leuk meer om alleen maar dat te doen, wat kennelijk iedereen van mij verwachtte: heel serieuze films blijven maken met gewichtige so ciale boodschappen. Na The China Syndrome heeft men scripts op mijn bureau gedeponeerd waarbij geen enkel wereldprobleem over het hoofd werd gezien: milieuver vuiling, giftig afval, uitstervende walvissen, kanker. Maar ik was in tussen gezellig getrouwd, had leu ke kindertjes gekregen, was daar heel vrolijk van geworden en dan las ik al die scripts-vol-ellende en dan dacht ik: Laat nou daar ie mand anders maar eens zijn gang mee gaan. Ik ben al geweest". „En dan nog moet ik erbij aante- Michael Douglas: "Met vervolgfilms heb je natuurlijk een bepaald soort zekerheid". (foto gpdj kenen, dat ik zeer geïnteresseerd was in de agrarische crisis in de Verenigde Staten; al die boerenbe drijven die over de kop gingen. Maar daar werden op dat moment al drie andere films over gemaakt. Kortom, ik meende mezelf permis sie te kunnen geven eens een vro lijke film te maken en dat werd Ro mancing The Stone". - Wat geeft Michael Douglas het meeste bevredigingacteren of pro duceren? „Een productiesucces is meer concreet. Het is een objectief suc ces, afleesbaar aan een staat van baten en lasten. Als het publiek massaal naar een film komt kijken, dan geeft je dat als producent het zeer bevredigende gevoel dat je kennelijk goed werk hebt afgele verd. Ik heb in volle zalen bij Ro mancing The Stone gezeten en als ik dan zo'n volle zaal van de ene lachstuip in de andere zag schie ten, was dat een bevredigender er varing dan ik zelfs bij One Flew Over The Cuckoo's Nest ervaren had. Daarmee vergeleken is een ac- teersucces een puur subjectieve kwestie". „Acteren kan bevredigender zijn op een persoonlijker manier. Men kan erover van mening verschillen of een rol al dan niet goed is ge speeld. Je kunt het oordeel aan de critici overlaten, maar voor mij is dat de laatste mening om op af te gaan. Ik vind dat ik over mezelf als acteur heel streng oordeel, maar te gelijkertijd is acteren voor mij veel leuker. Het is een kinderlijker ma nier van bezig zijn, in zoverre datje je nergens druk over hoeft te ma ken; overal wordt voor gezorgd". „Ik vond het zalig om die rol in A Chorus Line te spelen. Me lekker vastbijten in die arrogante man die achter in de zaal voor God zit te spelen en de dansers de moeilijk ste uren van hun leven bezorgt. En als ik dan hoorde dat we met de film dagen achter lagen op het draaischema, dan kon ik gnuivend vaststellen dat het niet mijn zorg was. Deze keer". 'The jewel of the Nilg'; regie: Lewis Teague; met Michael Douglas, Kathleen Turner en Danny de Vito; Lido, Leiden, alle leeftijden. Michael Douglas mag dan in zijn rol als producent van zowel 'Ro mancing the stone' als 'The jewel of the Nile' verdrietig worden als mensen zeggen dat 'Jewel' minder is dan 'Stone', het gelijk is aan de kant van die critici. 'Jewel' is in elk geval minder verrassend, omdat de toeschouwer in Douglas' eerste avonturenfilm die onverwachte ef fecten niet had verwacht, maar nu in de tweede aflevering daar wèl op rekent. Allicht is dan het verras singseffect wat minder. Als gevolg daarvan ontstaat er een zekere traagheid, verveling soms. Dat Joan en Jack in de meest bizarre situaties terechtko men, aan rotsen hangen en aan een zijden draad, tja dat was in 'Ro mancing the stone' ook al het ge val. Als toeschouwer betrap je je zelf er dan op dat je op humoristi sche scènes gaat zitten wachten. Je leeft als het ware van de ene naar de andere komische situatie toe. En meestal draait het daarin om de kleine Ralphie (Danny de Vito), het treiterkoppie dat ook nu weer op juwelen is belust. Gelukkig komen die scènes met De Vito vaak ge noeg voor om 'The jewel of the Ni le' toch leuk te houden. In 'Romancing the stone' waren Joan en Jack na tal van hachelijke avonturen dan toch in eikaars ar men beland en voeren weg op het zeilschip van Jack, een gelukkige toekomst tegemoet. 'The jewel of the Nile' begint op een tijdstip, zes maanden na dato. Het tweetal heeft al heel wat omzwervingen ge maakt en is nu ergens in de Mid dellandse Zee beland. De eerste verliefdheid is over, ze beginnen een beetje uitgekeken te raken op elkaar en met Joans schrijverij wil het ook maar niet lukken. Gelukkig voor de spanning in de relatie ontmoet Joan een zekere Omar, een khalief, die haar uitno digt om zijn biografie te schrijven. Jack wil echter liever naar Grie kenland, dus de wegen van de twee gelieven lijken zich te scheiden. Maar Omar is een schurk, die van het volk het juweel van de Nijl heeft gestolen. Jack komt daar achter en 'toevallig' heeft hij ook het pestertje Ralphie uit zijn vorige avontuur weer gevonden. Samen trekken zij naar de Nijl om Joan uit de klauwen van de khalief te ont zetten en het juweel te bemachti gen. Dat het juweel niet is wat zij had den verwacht, is nog tot daaraan toe. Maar het kan niet uitblijven dat de twee weer in de meest idiote situaties belanden. Geen mens zou het bijvoorbeeld in zijn hoofd ha len om met een F-16 aan het taxiën te slaan over een druk marktplein, maar Jack en Joan natuurlijk wel. Ralphie is steeds weer de anti-held, wiens hebzucht op de meest lach wekkende manieren de kop wordt ingedrukt. Hij belandt op een ka meel en onder een ezel, kwakt te gen een muur, maar het juweel krijgt hij niet. En al had hij het kunnen krijgen, dan zou hij het nog niet willen hebben. Want zoals gezegd: het juweel beantwoordt bepaald niet aan de verwachtin gen. Dat doet de film ook niet hele maal, maar onaantrekkelijk is 'The jewel of the Nile' daardoor zeker niet. ANNEMIEK RUYGROK 'When father was away on busi ness'; regie: Emir Kusturica; hoofd rollen: Mareno de Bartoli, Miki Mo- nojlovic en Mirjana Karamovic; theater: Kijkhuis I (t/m 30 april). Anders dan bijvoorbeeld in sport, wordt op het gebied van de film niet altijd de eerste prijs aan de beste uitgereikt. Vaak valt iemand die zo'n opstekertje om de één of andere reden goed kan gebruiken, die eer ten deel. Niet alleen artistie ke kwaliteit (want hoe moet je die precies meten?) speelt een rol bij de toekenning van alle Gouden Be ren, Leeuwen, Kalveren, Palmen en Oscars. Wanneer een heel aardi ge film uit een 'arm' filmland op een festival verschijnt, kan het voorkomen dat deze grote onbe kende met de hoofdprijs wegloopt. Een soort ontwikkelingshulp ei genlijk, want afgezien van het feit dat de film zelf vele verdiensten heeft, lijkt de bekroning er vooral op gericht, het filmklimaat in het land van herkomst een stimuleren de injectie toe te dienen. Soms leidt dit tot verspilling van de felbegeerde beeldjes, vaak is een terechte wereldwijde lancering van onbekend talent het gevolg. Dat laatste is zeker het geval met de Joegoslavische regisseur Emir Kusturica. Terwijl Woody Allen's 'The purple rose of Cairo', volgens velen verreweg de beste film, bui ten mededinging in Cannes werd vertoond, won 'When father was away on business' vorig jaar tot ie ders verbazing de Gouden Palm. Een groep veelbelovende Joego slavische cineasten zal zeker gesti muleerd worden door het succes (de film kreeg bovendien een Os carnominatie) van hun jonge colle ga. Vaak wordt met het toekennen van een prijs de politieke moed van de maker beloond en ook in dit opzicht verdient Kusturica zijn Gouden Palm volledig. 'Toen pap pa op zakenreis was' behoort na melijk tot de weinige Joegoslavi sche films die een kritisch beeld geven van het bewind van Tito. De film speelt in het begin van de ja ren 50. Tito breekt met grote broer Stalin en stelt een bijzonder re pressief bewind in. Iedereen die niet snel genoeg de ommezwaai meemaakt en niet fel anti-Sowjet- Unie is, moet iets tegen Tito heb ben en wordt zonder vorm van pro ces gevangen gezet, tewerkgesteld en naar een uithoek van het land verbannen. Een tijd van zuiverin gen, waarin verraad en paranoia aan de orde van de dag zijn en waarin sommige mensen de kans schoon zien persoonlijke kwesties dank zij de politieke situatie in hun voordeel te beslechten. Het aardige is nu dat Kusturica deze algemene maatschappelijke situatie in beeld brengt door mid del van de kleine en intieme bele venissen van een familie. Er is zelfs sprake van een luchtige en geesti ge weergave van toch zeer ernstige zaken. De titel van de film is in dit verband tekenend. Dat vader op zakenreis is, betekent niets anders dan dat hij als politiek gevangene ver van huis is tewerkgesteld. Een dergelijk eufemistische omschrij ving kenmerkt de sfeer van de hele film. Verantwoordelijk voor deze zonnige kijk op de wereld is het jongetje Malik. Met een speelse en onschuldige blik ziet hij zijn vader naar een werkkamp verdwijnen, nadat deze door zijn ontevreden minnares bij zijn zwager is verra den. Met zijn broertje, moeder en opa ervaart Malik de gevolgen van vaders zakenreisje aan den lijve. Wanneer de verdorven wereld van de volwassenen hem te veel wordt vlucht hij in gevaarlijke slaapwan- Het jongetje Malik krijgt van zijn oom een bal. delingen, die zijn omgeving hele maal op z'n kop zetten en hem de nodige extra aandacht bezorgen. Bijzonder vertederend is de relatie die Malik met zijn ziekelijke buur meisje heeft in het dorp waar ze in ballingschap leven. Aan hun vroe grijpe leventje als man en vrouw komt abrupt een einde als het meisje naar het ziekenhuis wordt afgevoerd. Nadat ook de opa is ge vlucht uit de wereld van volwasse nen en politiek om eindelijk rust te vinden in hei bejaardentehuis, droomt Malik, gesteund door de 3- 1 overwinning van het Joegoslavi sche voetbalelftal op Rusland, bo ven de realiteit uit. Hij geeft ons nog een knipoog, waaruit relative ring en veel hoop voor de toekomst spreekt. Een buitengewoon amu sante film en tevens één van de hoogtepunten van het filmseizoen. LEONARD ENGEI. Geen oorlog, revolutie of op stand zo klein of er loopt een stel journalisten rond dat er verslag van doet. In films komt de plaats van de journalist in een oorlog mondjesmaat aan de orde. Een paar jaar geleden waren er in eens enkele uitschieters. Volker Schlöndorff maakte 'Die Fal- schung' in Libanon, Peter Weir kwam met 'The Year of living dangerously' dat speelt in Indo nesië. Roger Spottiswoode koos Nicaragua als onderwerp voor 'Under Fire'. De film van Spottiswoode gaat het diepst in op de vraag hoe een journalist moet handelen in een oorlogssituatie. Moet hij partij kiezen, mag hij partij kiezen of moet hij zo objectief mogelijk blijven. Nick Nolte is een foto journalist die tegen zijn wil be trokken wordt bij de strijd van de Sandinisten tegen Somoza. Dat bevalt hem niets, maar hij zit in de molen en draait mee. Spottiswoode heeft de per soonlijke conflicten van de ver slaggevers mooi gecombineerd met zeer spannende scènes en daardoor is 'Under fire' een heel bezienswaardige film geworden. Nolte speelt goed de bonkige fo tograaf en Jean-Louis Trintig- nant is mooi als fielterige van- twee-walletjes-eter. Aanbevolen deze film die is gedistribueerd door RCV 2001. RCA mixt nieuwe en oude films. De meest recente is 'Birdy' van Alan Parker dat vorig jaar rouleerde. Het verhaal gaat over twee vrienden die zijn opge groeid in achterbuurten en geestelijk beschadigd zijn. Hun wereld is een andere dan de 'ech te' wereld, maar ze krijgen geen kans zich in hun eigen wereldje terug te trekken. Makkelijk is Parkers film niet, maar Matthew Modine en Nicolas Cage spelen goed en menig scAene is zeer de moeite waard. 'Buster Billie' is door Daniel Petrie gemaakt in 1973. De toen veelbelovende Jan-Michael Vin cent, een acteur die nooit echt is doorgebroken, speelt de hoofd rol en verder zien we een jeugdi ge Pamela Sue ('Dallas') Martin. Het verhaal is wat kwijlerig: stoere jongen ontfermt zich over simpel meisje dat zo ongeveer geldt als de high-schoolhoer. 'Doctor's Wives' uit 1970 van George Schaefer is hoofdzakelijk aardig door zijn forse hoeveel heid bekende namen: Dyan Can non, Richard Crenna, Gene Hackman, Carrol O'Connor, Ralph Bellamy, George Gaynes, het kan niet op. Tezamen zorgen ze voor een vroeg soort Schwar- zwaldkliniek: treurnis in en rond een ziekenhuis. Overspel en enge operaties, lekker voor de liefheb ber. De oudste van de RCA-serie is 'Genghis Khan' van Henry Le vin, gemaakt in 1965. Ruim twee uur geweld en avontuur met Ste phen Boyd, Omar Sharif, James Mason en Telly Savalas. Subtili teit wordt geschuwd, maar actie is er wel. 'A Chorus Line' van Attenbo- rough doet het heel behoorlijk in de bioscopen. Video Network sluit daar slim op aan door 'Legs' uit te brengen, een film die ook gaat over dans en theater en de strijd om een goede positie. De Radio. City Music Hall in New York staat centraal en Gwen Ver don en John Heard spelen de be langrijkste rollen. Warner .brothers komt met drie Mad Maxen; deel een, deel twee en De donderkooi. Alle drie zijn ze gemaakt door de Austra liër George Miller en in elke film speelt Mel Gibson de hoofdrol. Toch zijn de films nogal verschil lend van kwaliteit. 'Mad Max 1' zal niet prettig overkomen bij de genen die erg gevoelig zijn op het gebied van sadisme en fascisme. Deel twee is de beste; het verhaal is beter dan in deel een en de ac tie heeft een minder onfris kant je. 'Mad Max in de donderkooi' is aardig door de rol van Tina Tur ner, maar mist de voortdurende spanning van deel twee. PETER DE ZWAAN (OP)NIEUW 'Jewel of the Nile' - Lido, Leiden. The return of the living dead' - Zombiegruwel, City, Katwijk. 'Fright night' - Geslaagde hommage aan het vampiergenre. City, Kat wijk. BLIJVERS 'Prizzi's Honour' - Jack Nicholson in geslaagde persiflage op de Mafia, Trianon, Leiden. 'Hot Chili' - licht gekruide avontu renfilm, City, Katwijk. 'Iron Eagle' - derderangs actiefilm over Amerikaanse krachtpatsers, Lido, Leiden 'Abel' - enige film van Alex van War merdam over jongen die huis niet uit wil, Lido, Leiden. 'Mama is boos' - vervolg op 'Schades', minder venijnig, Lido, Leiden, Euro, Alphen, City en Kat wijk. 'Rocky 4' - Rocky Balboa strijdt te gen Rus en ontpopt zich als vredes engel, Luxor, Leiden en Euro, Al phen 'Out of Africa' - Meryl Streep en Ro bert Redford hebben relatie in Afri kaans plaatjesboek, Lido, Leiden en Euro, Alphen. '(S)pionnen' - Onderhoudende film over spionnen als pionnen in een machtsspel, Euro, Alphen. SEXFILMS 'Lady in Laxe' - Rex, Leiden. NACHTFILMS 'Orgie in New York' - Rex, Leiden. 'Sex spa USA' - Euro, Alphen. 'Mama is boos' - Euro, Alphen. 'Spionnen' - Euro, Alphen. 'Sex in de hoogste klas' - Euro, Al phen. DEN HAAG 'Mama is boos' - Asta (463500), al. 'Out of Africa' - Asta, al. The jewel of the Nile' - Asta, al. "Witness' - Babylon (471656), al. 'Out of Africa' - Babylon, al. '3 Mannen en een wieg' - Babyion, al. 'Rocky IV - Cineac (630637), 12 jr. 'Pyramid of fear' - Cineac, 12 jr. 'Children of the com' - Cineac, al. The jewel of the Nile' - Euro (667066), 16 jr. 'De aanslag' - Metropole (456756), al. 'Abel' - Metropole, al. 'Back to tne ruture' - Metropole, al. The Berlin affair' - Metropole, 16 jr. •Absolute beginners' - Metropole, al. 'Remo' - Odeon (462400), 12 jr. 'Iron Eagle' - Odeon, 12 jr. Topgeheim (S)pionnen' - Odeon, al. THunder alley' - Odeon, al. "Trashy Lady' - Le Paris (656402), 18 jr. •Public affairs' - Le Paris. 18 jr. 'Getting lucky' - Le Paris, 18 jr. AMSTERDAM '3 Mannen en een wieg' - Alfa (278806), al. 'Mama is boos!' - Alfa, al. 'Kiss of the spiderwoman' - Alfa, 12 jr. 'Witness' - Alfa, 12 jr. 'Abel' - Alhambra (233192), al. The Berlin Affair' - Alhambra, 16 jr. 'Mama is boos' - Bellevue Cinerama (234876/266227), al. The Jewel of the Nile' - Cinerama, al. 'Out of Africa' - Calypso (266227/ 234876), al. 'Macaroni' - Calypso, al. 'Cattails' - Centraal (248933), 18 jr. 'Once upon a time in the West' - Ci neac, (243639), al. 'Prizzi's honor' - Cinecenter, (236615) 12 jr. 'My beautiful Laundrette' - Cine- center, 16 jr. The Riverbed' - Cinecenter, 12 jr. The lightship' - Cinecenter, 16 jr. 'Out of Africa' - Cinema (151243), al. The jewel of the Nile' - Cinema, 12 jr. 'Rocy IV - City (234579), 12 jr. 'Pyramid of fear' - City, 12 jr. 'Back to the future' - City, al. 'Police' - City, al. 'Iron Eagle' - City, 16 jr. Topgeheim (S)pionnen' - City, al. 'Remo' - City, al. 'Les baleurs du desert' - Kriterion, (231708), 16 jr. 'Mediteraan filmvestival', Studio K (231708), 16 jr. 'Flesh and ecstasy' - Parisien (248933), 18 jr. 'Iron Eagle' - Rembrandtpleinthea- ter (223542), 16 jr. The Sicilian connection' - Rem- brandtpleintheater, 12 jr. 'Kaos' - The Movies (245790), 16 jr. Tangos' - The Movies, 16 jr. 'Insignificance' - The Movies, 16 jr. 'Abel' - Tuschinski (262633), al. 'De aanslag' - Tuschinski, al. 'Remo' - Tuschinski, 12 jr. The Berlin Affair' - Tuschinski, 16 jr. 'Absolute beginners' - Tuschinski, 16 jr. 'RAN' - Tuschinski, 16 jr. 'Mishima' - De Uitkijk (237460), 16 jr. Liefhebbers van de films van Alfred Hitchcock moeten deze week twee keer overschakelen naar Duitsland 1: morgenavond wordt daar om 22.35 uur 'Psycho' vertoond met een onvergetelijke rol van Anthony Perkins; op de zelfde zender wordt vrijdag avond 'Spellbound' gedraaid met Gregory Peck en Ingrid Bergman (23.45 uur). Glenda Jackson, een actrice met een klassieke opleiding, deinst niet terug voor een kome die. Het bewijs daarvan is 'Hops cotch', waarin Walter Matthau haar tegenspeler is. Dit niemen dalletje is morgenavond te zien op Nederland 2 (23.15 uur). 'Witness for the prosecution' van Billy Wilder mag tot de klas sieken worden gerekend. Tyron- ne Power en Mariene Dietrich spelen de hoofdrollen. Te zien woensdagavond, Duitsland 2, 22.50 uur. Jeugdsentiment is er donder dagavond op Duitsland 2, waar Doris Day in 'Caprice' een spion ne speelt die met haar medë- agent (Richard Harris) in een in ternationale intrige verzeild raakt (22.15 uur). Op Nederland 2 die avond 'De mannetjesmaker' van Hans Hyl- kema met Gerard Thoolen als Glenda Jackson te zien in 'HopSCOtch'. (archieffoto) 'mannetjesmaker' Ben Korsten, die in dit script Ben Mertens heet. Korsten werd p.r.-adviseui van de KVP in de jaren zestig Hij raakte overwerkt en daar door verslaafd aan morfine en stierf aan een overdosis. Moord of euthanasie? (20.22 uur). Vrijdagavond op Nederland 1 Robert de Niro in deel twee var 'The Godfather' (20.38 uur) er Liv Ullmann en Gene Hackmar in 'Zandy's bruid', een film ovei een ruwe veefokker die eer 'postorderbrüid' huwt op Neder land 2 (23.40 uur). Fons Rademakers verfilmde een aantal jaren geleden 'Max Have- laar' van Multatuli met Peter Fa- ber in de hoofdrol. Die film is dinsdagavond bij K O te zien (20.15 uur). Faber is de Hollandse ambtenaar die de corruptie en sociale misstanden bij de Neder landse koffiehandel aan de kaak tracht te stellen. Peter Faber in 'Max Havelaar'. (archieffoto) In het Filmhuis LVC is tot en met zondagavond 'Kindergar ten' nog te zien (21.15 uur). Woensdag is het Filmhuis geslo ten, maar donderdag wordt de omstreden Godard-film 'Je vous salue Marie' vertoond (20.00 en 22.15 uur). Van vrijdag 2 tot en met zondag 4 mei is het Filmhuis eveneens dicht. LAK-Cinema vertoont dins dagavond twee Amerikaanse ko medies: 'Desperately seeking Susan' van Susan Seidelman (20.00 uur) en 'Repoman' van Alex Cox, waarin een man sa men met een oudere collega (Harry Dean Stanton) in op dracht van een bank auto's steelt bij mensen die hun schulden niet kunnen afbetalen. (22.00 uur). Het Kijkhuis vertoont tot en met zondagavond 'La dolce vita' van Federico Fellini met Marcel lo Mastroianni en Anita Ekberg (20.00 uur). Maandag gaat hier 'The World according to Garp' naar de roman van John Irving draaien. Dinsdagavond is 'Die Zauberflöte' van Ingmar Berg- mann te zien en woensdagavond 'Brutti, Sporchi e Cattivi' van Ettore Scola. Een zeer plastische film over de manier waarop een familie, levend op de rand van de vuilnisbelt en onder de rook van het Vaticaan, overeind tracht te blijven. (20.00 en 22.15 uur).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17