Links Leiden krijgt toch wat speelruimte Minder overlast voor buren door degelijke geluidisolatie PvdA: kleine wijzigingen mogelijk Leden Links Leiden stemmen wél in met aanbod van de PvdA Celstraf geëist tegen stelende Leidenaar (18) Geen rijbewijsslokkie op en heel weinig geduld Vijf maanden cel geëist tegen heroïneverslaafde LEIDEN - PvdA wil Links Leiden toch de kans geven om aan de portefeuille-verdeling in een PvdA/WD/Links Lei- den-college te morrelen. Deze handreiking heeft de fractie van de PvdA gisteren aan Links Leiden gedaan. Voor waarde is wel, zo stelde PvdA- woordvoerder Dick Tesselaar gisteren, dat de leden van Links Leiden deze week ak koord gaan met het college programma en de hoofdlijnen van de portefeuille-verdeling. Als dat is gebeurd, mag Links Lei den nieuwe voorstellen indienen over de wethoudersportefeuilles. Die eventuele wijzigingen moeten acceptabel zijn voor zowel de PvdA als de VVD. Tesselaar ver klaarde voorts dat er slechts 'in.de marge' mag worden gesleuteld aan de portefeuille-verdeling. Met de belangrijke wethoudersposten mag niet meer worden geschoven. De fractie van de PvdA heeft dit voorstel gisteren gedaan om aan de bezwaren van Links Leiden tege moet te komen. Links Leiden heeft grote moeite met de portefeuille verdeling en het college-program- ma zoals de PvdA die zaterdag in haar 'eindaanbod' heeft voorge steld. Links Leiden vind zijn porte feuille te mager. Bovendien wil de partij dat er nog enkele van haar wensen in het programma worden opgenomen. LEIDEN - Links Leiden moet ak koord gaan met het definitieve aanbod van de PvdA om een PvdA/VVD/Links Leiden-college te vormen. Het college-programma is linkser dan ooit en met de porte feuilles die Links Leiden kan krij gen kan deze partij goed uit de voe ten. Dat blijkt uit een brief die drie leden van CPN en PSP - twee van •de drie partijen waaruit Links Lei den is samengesteld - aan de geza menlijke leden van deze partij heb ben gestuurd. De brief komt mor gen aan de orde tijdens de leden vergadering van Links Leiden waar een beslissing moet worden genomen over de vorming van een nieuw college. De onderhandelingsdelegatie van Links Leiden is ontevreden over het definitieve voorstel dat de PvdA heeft gedaan over het colle ge-programma en de portefeuille verdeling. De drie leden - Kees Walle, Jan Laurier en Wim van Noort - vinden echter dat hun par tij het er nog niet zo slecht van af heeft gebracht. Over veel van de overgebleven meningsverschillen tussen PvdA en Links Leiden kan, als het college er eenmaal is, nog verder worden gesproken. Als de lijst met geschilpunten wordt gelegd naast de lijst met za ken die Links Leiden wèl heeft binnengesleept, vinden de drie le den het onbegrijpelijk dat de on derhandelaars het overleg met PvdA en WD willen heropenen. Links Leiden heeft een groot aan tal wensen verwezenlijkt, terwijl de PvdA zwaar heeft moeten inle veren. De schrijvers van de brief zeggen voorts dat de aardigste poli tieke successen toch in de praktijk van alledag worden behaald. Ze zijn het verder niet eens met de stelling van de onderhandelaars dat de aan Links Leiden toegeme ten portefeuille te mager is. Vol gens hen is het wel degelijk een aardige post. Bovendien vinden Laurier, Walle en Van Noort dat een partij die in Leiden nog nooit in een college heeft gezeten, niet meteen een 'zware' wethouder- spost moet eisen. Over het feit dat de VVD straks weer twee wethouders kan leve ren, moet Links Leiden zich niet al te druk maken. In feite heeft de PvdA hier ingeleverd, ondanks haar klinkende verkiezingswinst. De socialisten hebben namelijk de meerderheid in het college uit han den gegeven. Aangezien ook (WD)burgemeester Goekoop een stem heeft in het college is de PvdA voor zaken die de liberalen niet aanstaan afhankelijk van de steun van Links Leiden, menen de drie leden van die partij. Ze vrezen dat Links Leiden zich in een isolement plaats wanneer hij niet akkoord gaat met het PvdA- voorstel. Bovendien zullen de voorstellen dan worden bijgesteld, waardoor het programma en het college niet linkser worden. Het feit dat Links Leiden mee mocht doen met de onderhandelin gen, is volgens de drie leden te danken aan de druk van de linker vleugel van de PvdA. Als Links Leiden het eindaanbod zou afwij zen, bestaat de kans dat de partij haar geloofwaardigheid verliest bij deze DEN HAAG/LEIDEN - De Haagse rechtbank heeft gisteren een achttien jarige Leidenaar veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden waarvan vijf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man kreeg deze straf voor het plegen van twee inbraken in januari van dit jaar. Uit woningen aan de Havenstraat stal hij, samen met een maat, twee videorecorders en een geldkistje met honderd gulden. Volgens de officier van justitie had de Leidenaar meer inbraken op zijn geweten, zo zei ze twee weken geleden. De man was verslaafd aan hasj en valium, zei hij tijdens de behandeling van zijn zaak. Maar zijn advocaat beweerde, dat zijn cliënt aan heroïne en cocaïne verslaafd is. De Leide naar was ook al eerder veroordeeld door de kinderrechter. De vier jaar oudere maat van de Leidenaar met wie hij samen de inbra ken pleegde, kwam er genadig af. Zijn dagvaarding werd twee weken geleden nietig verklaard. Links Leiden vroeg gisteren aan de PvdA om de vrijdag afgesloten onderhandelingen op korte ter mijn te heropenen. Deed de PvdA dat niet, dan wilde Links Leiden het eindaanbod wel aan zijn leden voorleggen, maar het niet verdedi gen. Eerder hadden de socialisten de eis gesteld dat VVD en Links Leiden het eindaanbod voor don derdag onvoorwaardelijk moesten accepteren. Als een van de partijen dat niet deed, zouden zij niet aan het nieuwe college mogen deelne- Dit 'slikken of stikken' is dus enigszins verzacht wat de verde ling van de portefeuilles betreft. In het hervatten van de onderhande lingen hebben de socialisten ech ter geen zin. Volgens Tesselaar zijn de meningsverschillen tussen PvdA en Links Leiden over het college-programma volstrekt dui delijk. Volgens hem zullen die niet worden opgelost als er verder wordt gesproken. Uitwisselen Tesselaar maakte gisteren duide lijk dat het aantal wethoudersze tels niet meer ter discussie mag worden gesteld door Links Leiden. De verdeling die de socialisten voorstaan - vier zetels voor de PvdA, twee voor de VVD en één voor Links Leiden - blijft zoals die is. Ook mag er niet meer worden ■geschoven met belangrijke porte feuilles als volksgezondheid en mi lieu. Deze zouden volgens het eindaanbod van de PvdA in han den moeten komen van de VVD. Al met al zullen er dus slechts onderdelen van portefeuilles kun nen worden uitgewisseld. De PvdA zal hiertoe geen voorstellen op tafel leggen. Het initiatief moet door Links Leiden worden geno men. Tesselaar vermoedt dat Links Leiden geen portefeuilles kan weg halen bij de WD. Er zal dus een beroep moeten worden gedaan op de PvdA. In hoeverre de socialisten bereid zijn om posten af te staan, is nog niet duidelijk. Tesselaar: "Wij zijn al heel ver gegaan. We hebben al het nodige ingeleverd om deze combinatie te laten slagen". Teleurgesteld Rob van Lint (Links Leiden) ver klaarde vanmorgen dat hij het jam mer vindt dat de PvdA niet volle dig op het verzoek van zijn partij is ingegaan. Volgens hem is Links Leiden nog steeds niet van plan de definitieve voorstellen te verdedi gen, zoals de PvdA vraagt. Wat er na de ledenvergadering gebeurt, is op dit moment onduide lijk. Van Lint verwacht dat die ver gadering een 'open eind' heeft. Met andere woorden: beslissingen wor den niet genomen en allerlei moge lijkheden worden opengehouden. Eventueel worden er pas besluiten genomen tijdens een tweede leden vergadering eind deze week. Vol gens Van Lint is overigens niet duidelijk wat de PvdA onder 'be langrijke' portefeuilles verstaat. PvdA-woordvoerder Tesselaar verklaarde gisteren dat dit de laat ste concessie is die de PvdA wil doen. Over nieuwe voorwaarden van Links Leiden wordt .niet meer gesproken. Al met al acht hij de kans dat het PvdA/VVD/Links Lei den-college van de, grond komt niet meer zo groot. Fred Kuijers (VVD) vindt de por tefeuilles die Links Leiden zijn aangeboden (sociale zaken, maat schappelijke dienstverlening, woonwagenzaken en een gedeelte van de post samenlevingsopbouw) 'mooi en uitgebalanceerd'. De VVD behoudt zich het recht voor om tegen eventuele alternatieven te stemmen. Zelfs als Links Leiden posten krijgt van de PvdA en de twee wethoudersposten intact blij ven. De opgeknapte soosruimte in 't Breehuys. De wandversiering is van de hand van de bezoekers. Staf van verbouwd Breehuys: LEIDEN - Er kan maar weinig stuk in het verbouwde Breehuys, dat afgelopen vrijdagmiddag met veel ballongeknal werd heropend. Staflid Jos Fugers geeft toe dat dit jongeren- en scholierencentrum aan de Breestraat in de tien jaar dat het nu bestaat "Hevig aan erosie onderhevig' is geweest. "Het was uitgewoond. Bij de gemeente heb ben we aan de bel getrokken om te kunnen renoveren. Eind vórig jaar kregen we toestemming". De gemeente heeft er 140.000 gulden in gestopt. Het verbou wingsplan, door 't Breehuys zelf opgesteld, kreeg de instemming van de gemeente. Het jongeren- en scholierencentrum is heringe deeld, alles is 'slijtvast' gemaakt en er is een betere geluidisolatie aan gebracht. Dat laaste is aanleiding voor de staf om een vergunning voor die muziek aan te vragen. Want life-muziek moet meer pu bliek naar 't Breehuys trekken. "Nu komen tachtig a honderd jon geren in het weekeinde naar de Breestraat. Dat moeten er twee honderd worden. We hopen meer life-muziek ten gehore te kunnen brengen. Dankzij de verbouwing Boete voor veroorzaker dodelijke aanrijding DEN HAAG/LEIDEN - De recht bank in Den Haag heeft gisteren een 21-jarige Rijnsburger veroor deeld tot een boete van 500 gulden. De man veroorzaakte in december 1984 een dodelijk ongeval op de kruising Kernstraat/Burggraven- laan in Leiden. Hierbij kwam een 74-jarige fietser om het leven. Twee weken eerder zei de offi cier van justitie dat zij niet kon be wijzen, dat het dodelijke ongeval door 'grove schuld' van de Rijns- burger was veroorzaakt. Daarom bleef er voor haar niets anders over dan hem een verkeersovertreding te verwijten: het niet verlenen van voorrang. De Rijnsburger zei tijdens de be handeling van zijn zaak, dat hij de bejaarde fietser niet had gezien, doordat de raamspijlen in zijn vrachtwagen hem het uitzicht ont namen. Pas op het allerlaatste mo ment zag hjj de fietser. Een rem spoor van slechts 80 centimeter toonde aan, dat hij met geringe sneheid had gereden. hebben we nu een fyeel professio neel podium". In de afgelopen tien jaar is er nog weieens wat te doen geweest rond dat Breehuys. De buurt klaagde over geluidoverlast. Niet alleen de optredende muziekgroepen maak ten herrie, ook de jongeren die met bossen tegelijk het pand verlieten. Wegscheurende brommers, ram melende fietskettingen. De ver gunning voor life-muziek werd in getrokken. Maar nu het pand beter is geïsoleerd, hopen ze die terug te krijgen. Het probleem met de her- rie-makende jongeren is sinds twee jaar ook van de baan. Fugers: "We gebruiken niet meer de uit gang aan de Schoolsteeg. Daar wo nen meer mensen dan hier in de onmiddellijke omgeving van de Breestraat. Bovendien laten we de mensen anders uit. Er komt nu geen 'prop' jongeren meer naar buiten. Dat gaat geleidelijk aan. We doen het licht aan, laten de mensen nog rustig hun biertje opdrinken. Daardoor hebben we de laatste twee jaar weinig overlast meer". Door de verbouwing is de bar- ruimte danig veranderd. De toilet ten, eerst vlakbij de soosruimte, zijn nu achter in het gebouw gesi tueerd. Dat voorkomt stankover last. De staf had aanvankelijk ge hoopt tijdens de verbouwing ge woon te kunnen doordraaien, maar uiteindelijk bleek dat niet moge lijk. Zes weken is 't Breehuys ge sloten geweest. Sinds vrijdag draait het weer volledig en hope lijk slijtvast en schokbestendig. Toch zijn nog niet alle wensen van de staf vervuld. De beheersproble- matiek - er is geen conciërge of toe zichthouder - baart nog enige zorg. Een zorg, die de gemeente bij mon de van ambtenaar Roel Roos deelt. "Maar er is niet direct iets aan te doen. De gemeente kan zo'n func tionaris niet bekostigen. Overigens staat 't Breehuys hierin niet alleen. Er zijn meer buurt- en clubhuizen die met dit probleem kampen". Binnenkort zal de gemeente een werkgroep instellen die moet be zien of het subsidïeringssysteem van buurt- en clubhuizen op de een of andere manier kan worden her zien. Mogelijk zal dan een einde aan de beheersproblematiek kun nen komen. Maar dat is, aldus Roel Roos, een kwestie van langere adem. LEIDEN - Geboren: Joey Renatus zv. J. van Tongeren en W.P.M. Bakker, Daniël Johannes zv. J.P. van der Burgt en W.S.J.P. van Poelje, Faysal av. Y. Maat- oug en K. Bouazzaoui, Michael Vincent zv. R.Z. Last en K.B. Kersten, Margje Hilde Femmu dv. J. Kastelijn en H. van Greuningen, Andrea dv. A.A. Helders en J. van Beelen, Carola dv. M.J.S. Zwanziger, Deborah dv. T. Hamerling en J. Stokkel, Rob Egbert zv. A.J. vén Strien en W.T.F.H. van Liempt, Lydian- ne Rosalie dv. A. Blom en P.K. Marijt, Cornelia Elizabeth dv. C. Zwanenburg en B. den Hollander, Ava dv. P.G.M. Nievaart en M. van Steijn, Marlen dv. A. Arroyo Gracia en M.J.B.J. van Reste ren, Danny zv. R. van Zwol ei*G.W. Blo te, Maria Hendrika Elisabeth dv. G.J. Lustig en C.H. Riemersma, Jessica dv. R.J. Cousins en A.A.M. van Dijk, Corne- lis Adriaan Pieter Willem zv. S. Stokkel, Zofia Elena dv. M.W. Stenchlak en A. Meyermair Desirée Maria dv. J. Both en J.S.M. Win kelman: Joran Jaromir zv. J.D. Donker sloot en J.A. Yetsenga; Jeroen zv. R. van der Heiden en J.W. Smeele. Overleden: A. van Tilborg, geb. 8-12- A. Voordouw, geb. 15-2-1912, 1907, i vrl., echtgen. van C. van "Veen; A.C.M! Wesseling, geb. 8-6-1905, vrl., echtgen. van J.L.J.M. Sicking; A. van Schooten, geb. 3-12-1898, man; A. Vrijbloed, geb. 26-6-1903, vrl., geh. gew. met H.J. Ver steeg; L.J. Meijaard, geb. 11-2-1933, man; H.W.M. Koet, geb. 21-2-1903, vrl.. i Weeren; R.C. Janse e i A.M. LEIDEN - Hij reed vorig jaar juli op de Willem de Zwijgerlaan door rood en knalde vervolgens een eindje verder tegen een ver keerslicht. Later bleek dat hij niet in het bezit was van een rij bewijs. Hij zei tegen de politie: "Ik reed daar inderdaad. Ik wilde de Gooimeerlaan op, maar er ston den vijf auto's voor me en aange zien ik geen zin had om te wach ten, ben ik maar op het midden gedeelte gaan rijden om linksaf te kunnen slaan". Hij raakte vervolgens in een slip en kwam tot stilstand tegen een verkeerslicht. Hij wachtte niet op de politie, maar reed door. Even later werd hij aange houden bij een benzinestation. "Ja", zei hij tegen de politie, "ik wilde jullie net opbellen". Of de politie dat geloofde, vermeldt het verhaal niet. Maar het valt te be twijfelen. De rechter liet tijdens de zit ting een tekening zien van de botsing. "Die blauwe pijl, dat ben ik hè". Die blauwe pijl was hij. (Een andere verdachte her kende zichzelf op deze ochtend absoluut niet in een tekening die hem werd voorgelegd. "Daar klopt geen kloten van", zei hij.) Terug naar de blauwe pijl: te gen de kantonrechter zei hij dat hij niet de bestuurder was ge weest. "O nee", merkte de rech ter op, "en waarom verklaarde u dat dan tegen de politie?" Nou, ze waren allemaal dron ken geweest en de bestuurder had gezegd: "Als ze me nu pak ken, dan word ik een tijdje opge sloten". Daarom had hij zich maar opgeworpen als bestuur der. Maar hij had geen rijbewijs! "We hebben afgesproken dat ze daar niks over zouden vragen". "O, u zei tegen de politie dat u geen rijbewijs had en toen werd er afgesproken dat ze niet meer zouden vragen of u een rijbewijs had". De rechter stak zijn verba zing niet onder stoelen of ban ken. De verdachte: "Nee, zo be doelde ik het niet....ehhh....ze hebben het gewoon niet ge vraagd, dat bedoelde ik". "U was dronken?" "Ja, ik had een bakkie op'1 "Wat is een bakkie?" "O, wat cognac, genever en bier". De officier van justitie kwam aan het woord. Ze stelde voor om de zaak aan te houden. "De poli tie moet maar een nieuw proces verbaal maken; iedereen moet nog maar eens gehoord worden. U ook. En meneer kan prachtig vertellen wie er achter het stuur heeft gezeten". Zagen we het goed; stond me neer er een beetje beteuterd bij? Stemadvies Mag een kantonrechter een stemadvies geven in de rechts zaal? Kantonrechter Wille deed het gisterochtend. Hij zei name lijk: "Ook in het verkeer is het midden dus het beste: zowel naar links als naar rechts kij ken". door Wim Brands Aap De aap en het vogeltje: zo kon digde de rechter de zaak aan. De verdachte, een Leidenaar, had een zogenaamde kuifmangabe, een aap, en een geelvleugelara in zijn bezit gehad. En dat mag niet. Zo'n aap bijvoorbeeld voelt zich alleen maar thuis onder soortge noten; wat heeft hij te zoeken bij apen van mensen? Maar gelukkig was het wat die aap betreft allemaal goed geko men. Hij zit thans in het opvang centrum voor apen te Amstel veen en naar verluidt heeft John ny, want zo heet-ie, het daar reu- De ara daarentegen is nog steeds in het bezit van de ver dachte. En dat is toch merkwaar dig: het is bij wet verboden om als particulier een ara te hebben. Hoe kon dat? "Tsja", zei de ver dachte, "de politie zei: houdt u 'm zolang nog maar". Hij kreeg een boete van vier honderd gulden, waarvan drie honderd voorwaardelijk. En wat betreft de ara zei de rechter: "U moet er toch maar voor zorgen dat-ie ergens anders naar toe gaat, ergens waar het dier thuis hoort". DEN HAAG/LEIDEN - Als het aan de procureur-generaal van het Haagse gerechtshof ligt, zal een 34- jarige - aan heroïne verslaafde - Leidenaar vijf maanden de cel in moeten. De procureur-generaal vroeg in hoger beroep bevestiging van het vonnis (tien maanden waarvan vijf maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar), dat de rechtbank de Leide naar eerder had opgelegd. De man gebruikt al twintig jaar heroïne. Ettelijke pogingen om daar van af te komen strandden. Ook nu, zo zei hij gisteren, pro beert hij weer via een methadon- programma van zijn verslaving af te komen. Maar daarvoor stond hij gisteren niet in hoger beroep terecht. De Leidenaar had, toen hij aan het af kicken was, zijn woning beschik baar gesteld aan een vriend die zijn vrouw had verlaten. Wat hy echter niet wist was, dat die vriend heroï ne in zijn huis verhandelde. Bij zijn thuiskomst verzette hij zich daar wel tegen, maar was snel omge kocht. Voor een paar pakjes drugs in de week was hij zelfs bereid om heroïne aan gebruikers af te leve ren en het geld van hen in ont vangst te nemen. DINSDAG 22 APRIL 1986 Inbraak in kelderbox LEIDEN - Uit een kelderbox aan de Cruyuiuslaan werden in het af gelopen weekeinde diverse kam- peerspullen gestolen: vier terras- stoelen, een vierpersoons tent kampeertoestel en een luchtbed Verder namen de daders, die bin- nenkwamen door de toegangsdeui in te trappen, een fiets, een work mate en vier kratten bier en fris- dranken mee. De waarde wordt op enkele duizenden guldens geschat Vijf maanden voor poging tot doodslag DEN HAAG/NOORDWIJK - De rechtbank in Den Haag heeft een 19-jarige Hagenaar veroordeeld tot een celstraf van tien maanden waarvan vijf maanden voorwaar delijk en een proeftijd van twee jaar. Bovendien moet de man zich door de reclassering laten begelei den. De rechtbank legde de Hagenaar deze straf gisteren op voor een po ging tot doodslag in Noordwijk Hij had bekend in een bar-dancing aan de Grent in de badplaats medebezoeker met een mes in zijn buik en rechter bovenarm te heb ben gestoken. Ook zou de Hage naar, eveneens in een bar-dancing in Noordwijk, vorig jaar zomer ie mand een kaakslag hebben toege bracht waarbij het slachtoffer eer gebroken jukbeen opliep. De steekpartij ontstond, omdat de Hagenaar zich bedreigd had ge voeld door een groep andere be zoekers. Er was al met bier naar el kaar gegooid. De psychiater die hem onderzocht, verklaarde dat de man verminderd toerekeningsvat baar was. geh. gew. met A. Stikkelorum; H.C. van der Krogt, geb. 20-2-1905, man; J. van 't Hoog, geb. 27-3-1924, man; A.H. de Haas, geb. 28-4-1892, man; J.W. Vianen, geb. 2-11-1910, vrl., geh. gew. met H.P. den Haan; R.M. Liem, geb. 11-3-1935, man; S. Bakker, geb. 27-2-1893, vrl.; J. Korenhof, geb. 12-10-1929, vrl.; G. Bero- lo, geb. 31-12-1939, man; H. Rijpma, geb. 9-9-1913, vrl., geh. gewf met D. van der Burg; A.H. Wijdom, geb. 18-11-1913, man; H.J. van Wijk. geb. 10-8-1904, man; A.J. van der Weyden, geb. 6-4-1897, man; H. Philipsen, geb. 14-2-1916, man; P. Voorzaat, geb. 8-9-1930, vrl., echtgen. van W. van Oosten; P.J. van der Ploeg, geb. 10-11-1911, man; J. van Egmond, geb. 17-3-1901, man; M.J. van den Berg, geb. 17-10-1897, vrl., geh. gew. met A. Monteba; H. van der Drift. geb. 2-9-1895, man; T. Waarsenburg, geb. 4-8'1920, man; T. Huisman, geb. 14-3-1919, man; P.M. Micka, geb. 17-7-1909. man; P. Ha- geman, geb. 29-12-1909, vrl., geh. gew. met J. Roggeveen; C.A. Hulsebosch, geb. 11-9-1906, man; M. van Rijn, geb. 3-4-1925, vrl., geh. gew. met R. de Regt; A. Pronk, geb. 27-9-1920, vrl., echtgen. van J.J. Klijn; P.G. de Jong, geb. 29-7- 1897, man; C.A. Sinteur, geb. 29-9-1933, man; C.C. van Nieuwkoop, geb. 27-11- 1899, vrl., geh. gew. met A. Moolenaar; E. Mol. geb. 6-8-1903. man; A. Warners, geb. 29-6-1905, vrl., geh. gew. met W. Bo- drij. Gehuwd: E.J. Hensen en T.J. Heeren; L. Zandvliet en G.J. Bekooy; F.A.J. de Gier en J. Segijn; A. Jansen en J.J. Jan sen; M.P.M. ten Broek en G.M. van Hou ten: D. Laearde en A.M.C. Tops. W.J. Pasman en C.J. de Boer; J. Hoekman en P.A.M. Leemans; J.H. van Tilburg en C. Siebert; J.C. Visser en Smeulende peuk wellicht oorzaak brand in Staalwijk LEIDEN - Onvoorzichtigheid is waarschijnlijk de oorzaak van de brand in het wijkgebouw Staal wijk, waardoor in de nacht var vrijdag op zaterdag forse schade aan de achterzijde van dit gebouw ontstond. Naar de oorzaak van de brand zal geen nader onderzoek worden gedaan, omdat elke aan wijzing voor brandstichting ont breekt. Volgens de brandweer is de oor zaak van de brand waarschijnlijk de wat slordige omgang met een si- garettepeuk. Gezien het tijdstip van de brand, het ontbreken van sporen van braak en het feit dat uit het gebouw niets wordt vermist, is brandstichting vrijwel zeker uit te sluiten. Dc rechtbank vond hem daarom ook een dealer en legde hem ge vangenisstraf op, Omdat de Leide naar het daar niet mee eens was, ging hij in hoger beroep. Maar de procureur-generaal noemde de straf reëel. "Hij heeft ook anderen aan die troep geholpen. Daar stel ik hem aansprakelijk voor. Hij is niet alleen maar een verslaafde". De door de rechtbank opgelegde straf moet daarom gehandhaafd blijven, vond hij. Tot groot ongenoegen van de ad vocate die de Leidenaar bijstond. Zij noemde het een kwalijke zaak, dat het openbaar ministerie haar cliënt twee jaar heeft laten wach ten alvorens zijn zaak in hoger be roep werd behandeld. "Deze ter mijn is onredelijk en in strijd met de belangen van mijn cliënt. Het openbaar ministerie moet niet ont vankelijk in zijn eis worden ver klaard". Bovendien vond zij de opgelegde strafmaat veel te hoog. De advoca te beklemtoonde, dat de Leidenaar geen dealer is, maar een gebruiker. Voor het afgeven van de heroïne, aldus de advocate, werd hij ge dwongen. "Hij heeft hiertoe geen enkel initiatief genomen". Het gerechtshof doet 6 mei uit spraak. Hengelsport 'De Gulden Voorn' viste een wedstrijd in de Dwarswetering te Leiderdorp: 1. F. Smit 2450 gram, 2. H. van Alphen 2440,3. T. v.d. Meer 2190, 4. W. Larde 1500 5. G. Harland 800, 6. M.P. Hoog kamer 790, 7. B. Velthuijzen 620, 8. H. Schouten 300. Duivensport (1) PV Het Oosten vloog een wed vlucht vanaf Haasdonk: G. Hen- drikse 1-4-9; R. v.d. Nieuwendijk 2-7-8; T. van As en Zn. 3; H. van Staveren 5; B. van Putten 6; Comb. Pracht-Buysman 10. Duivensport (2) LPC hield haar eerste wed vlucht vanaf Haasdonk: W. Siera 1K. v.d. Broek 2; J.H. Pen.zn 3-9; P. de Haas 4-6; J. Staffeleu 5; C.J. v.d. Horst 6-7P.J. Schlagwein 10. Duivensport (3) PV Leiderdorp hield een oude duivenvlucht vanaf Haasdonk: W. van oosten 1; J. van Alphen 2-8-9; J. van Laar en Zn. 3-5; Comb. Reyka 4-10; Comb. B.G. 6; Th. Hqbraken 7. Duivensport (4) Pv De Vriendenclub vloog met 803 duiven vanaf Haasdonk: H. Blouw 1; Gebr.v.d. Voorn 2; W. Vijlbrief 3; C.P. Gijsman 4-6; L. Polane 5; Comb. Kooy-Werkho- ven 7-8; A.J. Link 9; Th. Dongel- mans 10. Duivensport (5) PV De Blauwkras vloog vanaf Haasdonk: Comb.v.d.Blom 1; R. Verhoogt 2-6-7-9; j. Rozier 3-4; C. v.d. Nieuwendijk 5; P. Landens- bergen 8; B. Diersman 10. Duivensport (6) PV De Reisduif hield een wed vlucht vanaf Haasdonk: N. de Groot en Zn. 1-3-4-5-6-9-10; W. Tolboom 2-8; S. van Hoven 7. Duivensport (7) De postduivenverenigng 'De Rijnklievers' hield een wedstrijd over 111 kilometer vanaf Haas donk waaraan 456 duiven deel namen. De uitslag is als volgt: 1 en 10 A. de Vries; 2 C.H. Kop 3 H. Sladek;4 Dokkum en zn. 5 J. v.d. Wal; 6 en 8 H.J. van Mil; 7 J. v.d. Wol; 9 J. van Leijden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4