Luto bluft Pernix af: 8-6 Wie stopt de regen? Voortvarende start Dekker en Casino Tweede plaats voor zwemploeg van LZ Fides Pacta nadert tot op één punt ZEG MAAR TEGEN 'N STEEG OCCASION kamsteeg Eerste ronde van competitie Debuut Unicum valt in het water 5? MAANDAG 21 APRIL 1986 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - De strijd om veldkorfbaltitel in de pro motieklasse D nam drie we ken voor het einde een nieu we wending. Doordat kop loper Pernix voor de twee de maal onderuit ging tegen Luto (6-8) kon stadgenoot Fides tot op één punt inlo pen. De ploeg van coach Frank Berendes, die met 1-7 van Het Zuiden won, kan door een zege op OEC vol gende week de koppositie zelfs overnemen. TOP kan dan wellicht de kampioens- vlag al hijsen, want het is na een 13-8 overwinning op Steeds Hooger nog maar twee punten verwijderd van de titel. De zwakke plek was duidelijk zichtbaar. Het was het in de afwer king volstrekt onmachtig eerste aanvalsvak, dat Pernix in het duel tegen Luto de das omdeed. "We hebben ons laten afbluffen", wist coach Jasper Engel. "Deze neder laag was beslist niet nodig ge weest". Enig gelijk had de man uit Ab- bennes zeker, vooral gezien het verloop van de eerste twintig mi nuten. Pernix sneed toen grote ga ten in de Luto defensie, maar ver gat te scoren. Zelfs de onverstoor bare Kees Brokaar was dermate van z'n stuk geraakt, dat hij een strafworp, listig geforceerd door Carla Kuipers en Jenny van der Laken, jammerlijk miste. Twee droge knallen aan de andere kant betekenden echter 0-2 en eerste te genvaller. Een tweede volgde vijf minuten later, toen ook Kees Hortensius miste vanaf de stip. Pas nadat de Amsterdammers op 0-3 waren ge komen, zorgde Janneke Mulder voor de eerste tegentreffer. Direct na de vakwisseling sloeg een ge vaarlijke Geerten Breedveld toe en alleen een te vlot vallende vierde Amsterdamse goal voorkwam de gelijkmaker. Nu werd het met de falende eer ste aanval voor de korf nog voor de rust 2-6 en leek het duel vroegtijdig beslist. Janneke Mulder zorgde voor een opleving, maar weer scoorde Luto in de daaropvolgen de aanval: 4-7. In de elfde minuut stond de beginopstelling weer voor de korven na een strafworp (Peter Kuipers werd getorpedeerd) van Geerten Breedveld. Zowel Dekker tennis als Casino Noord wijk kende een voortvaren de start. Dekker tennis moest in de eerste ronde tegen Topspinners 2 aantreden. Heieen van d« Berg en Stefan Faas werden niet gehinderd door het slechte weer en wonnen overtuigend hun enkelspel. Brigit van der Maarel had wat meer pro blemen maar trok in een zware drie-setter toch de ^/inst naar zich toe. De overige partijen werden in de hal gespeeld, wat enigzins in het voordeel van Dekker werkte. De enige verliespartij kwam op naam van Freek Tanis, die zich met twee maal 6-4 geonnen moest geven. De dubbelspelen werden vervolgens probleemloos gewonnen. Schelde 1 had de twijfelachtige eer om op de eerste competitiedag als sparringpartner voor Casino Noord wijk te fungeren. Alle enkel spelen werden door Trudy Groen man, Tanne Sikkema, Kees Heemskerk en René van der Wilk met overmacht gewonnen. De eni ge wedstrijd die wat spanning op leverde was het mannendubbel- spel. Door de regen was de baan zo glad gewordep dat de uitslag on voorspelbaar werd. Uiteindelijk waren Van der Wilk en Heemskerk met 6-0; 6-7; 7-6 toch de sterksten. Overgangsklasse B De Munnik heeft het dit jaar wel heel slecht getroffen met de pouleindeling. Valkencourt 1 speelt dit jaar voor het eerst com petitie en heeft als doel om zo snel mogelijk de eredivisie te bereiken. Om dat te bereiken heeft het een heel topteam opgekocht en zo zijn Hartinfarct bij EK worstelen ATHENE (SID) - Met een hart infarct eindigde gisteren in Athene de strijd om de Europe se worsteltitels. De 23-jarige Westduitser Markus Scherer stortte ineen in zijn partij uit de tweede ronde van het papierge wicht tegen de Griek Nikitas en moest in het ziekenhuis wor den opgenomen. De Sovjetunie was de succes volste deelnemer van het toer nooi in de Griekse hoofdstad. De Russen veroverden vijf kampioenschappen. ADVERTENTIE vijf goede redenen/^T~n\ deel Q Dag mevrouw, meneer, Zoals afgesproken bellen wij u 31£ maand na aankoop van uw occasion om u te herinneren aan de garantie afloopkeuring die gratis door ons wordt verzorgd. AUTOSELEKTIE Renault 18 T Diesel «„.CU,. .TJ»™, [voorschoten! fhétoccasmcentrmk Kamsteeg Zuid B.V. Hofweg 39 Voorschoten (t.o. Zllverfabriek) Telefoon 071-769307 KIES OOK VOOR KAMSTEEG ZEKERHEID' Een pat-stelling zo bleek, want zowel de aanvallende acties van Pernix als die van Luto bleven zon der resultaat. Halverwege de twee de helft greep coach Engel in en verving Frist Kolff, hard werkend onder de korf, door André de Win ter. "Drie-één spelen lukte niet", zo oordeelde Engel, "dus ik wilde eerst vier-nul proberen, omdat Kees Brokaar dan nog wel eens voor verrassingen zorgt. Dat lukte ook niet, dus moest Rob Redel er maar in. En toen duurde het nog elf minuten". Vier minuten voor tijd scoorde invaller Rob Redel 6-8. Zuinig "Nu gaan we als underdog naar Fides toe". Pernix-aanvoerder Pe ter Kuipers kon daar wel eens ge lijk in hebben, want stadgenoot Fi des Pacta kan zich volgende week in de inhaalwedstrijd tegen OEC een prima uitgangspositie ver schaffen voor de beslissende stads derby. En het optreden tegen Het Zuiden doet vermoeden, dat de fu- sieploeg ook in Helmond geen fout zal maken. Door de omstandigheden (wind tegen) gedwongen speelde Fides op de zompige Rotterdamse klei een zuinig spelletje. Zonder enig ri sico werd de bal naar de aanval getransporteerd om daar pas na ve le combinaties richting korf te gaan. Een aanpak, die snel vruch ten afwierp. Jeanet Smit opende na zeven minuten de score en een minuut later maakte Dick Onder water vanaf de stip 0-2. Robin Sommeling en Frank Peter de Haas zorgden voor een 0-4 rust stand. Het verschil liep na de hervatting op tot 0-6 door goals van Henny Pi ket en Karin van der Zeeuw, ver vangster van de nog wekenlang met een enkelblessure uitgescha kelde Wilma Neuteboom. Steef Winkelhuijzen redde vanaf de stip de eer van de Rotterdammers, waarna Nico Pikaar de eindstand op 1-7 bepaalde. Onstuitbaar Geen moment moet Steeds Hoo ger de illusie hebben gehad TOP voor een tweede maal puntenver lies te bezorgen. Onstuitbaar was ditmaal de Sassenheimse titelkan didaat. korfbal spelend op abso luut topniveau. De eerste aanval al resulteerde in 1-0 (Frank Nyen- huis) en met slechts een tegentref fer (3-1) trok TOP in twintig minu ten door naar 6-1. Het resterende deel was slechts een formaliteit. Halverwege was de score 8-3 en ook in de tweede helft hielden de ploegen elkaar in even wicht, zonder dat TOP zich nog bo venmatig in behoefde te spannen. Het eindsignaal kwam bij 13-8, na goals voor TOP van Frank Nijen- huis (3). Ron van der Willik (3), Gerco Langelaan (2), Aad Wiege- rink (2), Karin Westerbeek, Gert Jan Natzijl en Sjoerd van der Klaauw. Zuiderkwartier is er niet in ge slaagd koploper De Overkanters de voet dwars te zetten. Toch had de hard werkende Leidse ploeg zich halverwege de tweede helft een uitstekende positie verworven. Alleen de tweede aanval van Zuiderkwartier had daarvoor vol doende profijt van de vele kansen getrokken, invallers Theo van Leeuwen en Simone van der Kaay werkten een 2-0 achterstand weg, en uitgerekend dit viertal stond bij de stand 5-3 voor de korf. Wil de Wit scoorde prompt 5-4, maar verder kwam de ploeg van coach Wim Niesing niet. Balverlies in het middenvak leidde tot 6-4 en het toch al uiterst vertragend spe lende De Overkanters gooide de wedstrijd de laatste tien minuten in het slot. Martin Verhorik nam de resterende goal voor zijn rekening. IIA Slotoffensief Koploper Fiks breidde haar voorsprong op de cor.. tie uit tot vijf punten. Zelf rekende het Oegstgeester twaalftal af met KOAG, terwijl TOP (A) achtervol ger Oranje Nassau deed struikelen. KOAG bleek overigens een zware tegenstander, die tot halverwege de tweede helft (rust 5-5) wist bij te blijven. Tegen een door Jeroen Huizing (2) en Diederick van Veen bij 6-6 ingezet slotoffensie was het evenwel niet bestand: 9-6. Onderin zijn voor Ons Eiland al leen de resultaten van hekkesluiter ADO nog interessant. In het duel tegen ODO(M) bewees de ploeg van coach Henk Roedoe eens te meer aanvallend geen enkele vuist te kunnen maken. Tot een kwartier voor het einde bleef de 1-1 (doel punt Yvonne van der Steen) in stand, maar toen liep het eveneens povere ODO weg naar 'voetbal-uit slag' 3-1. "Op zo'n manier word je geen kampioen", hield coach Piet l'Ami Velocitas na het duel bij Zuidwes ters voor. De Leiderdorpers kwa men niet verder dan 10-10 rust 7-4) en raakten verder achterop bij kop loper Merwede. Dat ene punt was te danken aan topscorer Rien van Poelgeest, die in de voorlaatste mi nuut zijn derde goal scoorde. De Algemene toonde in het duel tegen Zwijndrecht aan lering uit de nederlaag tegen Crescendo te heb ben getrokken. Keihard werkte de ploeg van coach Leny Slegtenhorst om degratieproblemen te vermij den. waarbij Jeroen de Boer zich met drie goals onderscheidde. Na rust (8-4) werd door de koude nau welijks meer gescoord, maar de overwinning was al binnen: 9-7. Door een 7-4 overwinning op Seolto behield Fluks de leiding in de derde klasse B. De Zeeuwen bleken vooral in de tweede helft (rust 5-3) niet opgewassen tegen het zeker niet groots spelende Fluks. Anne Passchier en Aad van Drongelen scoorden elk tweemaal voor de Noordwijkse ploeg. BRAM VAN GENT LEIDEN - Ondanks de aanhoudende regen zijn niet alle wedstrijden op de eerste dag van de tenniscompetitie voortijdig afgebroken. zij nu al de bijna zekere kampioen in die poule. Alleen Irma van See- ters had in haar enkelspel kans op winst maar trok met 4-6; 7-6; 2-6 uiteindelijk toch aan het kortste eind. Bij een stand van 4-0 in het nadeel van de Munnik werd de wedstrijd afgebroken. Ook de Merenwijk kon de wed strijd niet voltooien. Met een 3-2 voorsprong op Teskuile heeft het team wel een goede uitgangsposi tie om de totaalwinst naar zich toe te trekken. Roomburg moest tegen Jaagpad 3 eveneens de wedstrijd staken en kijkt tegen een 5-1 achterstand aan. Alleen de mannendubbel van Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk werd in winst omgezet. Leidse Hout mag nog een keer de reis naar Sint Pancras onderne men. Drie van de vier enkelspelen werden gewonnen, waarbij vooral Henny Fehling een sterke indruk maakte. CC 2 was een te zwakke tegen stander voor Hillegom. De zes par tijen die gespeeld werden, werden alle ruimschoots in het voordeel van het Hillegomse viertal beslist. OLTC kon de partij wel voltooi en, maar moest in Bosheim 2 zijn meerdere erkennen. Nancy Toole had een groot aandeel in de enige twee winstpartijen. Toole won haar enkelspel met 6-1; 1-6; 6-3 en sa men met Eveline Krul wist zij ook het vrouwendubbel in het voordeel van OLTC te beslissen. Tweede klasse In deze klasse voltooide geen en kel regionaal team zijn wedstrijd. Zoeterwoude kan de hoop op het kampioenschap wel laten varen. Tegen Laatjeskaai gingen alle en kelspelen verloren en alleen het vrouwendubbel van Karin van de Berg en Tine Van Velzen heeft nog enige kans op winst. Boekhorst 1 en Zoetermeer 2 hebben de enkelspelen eerlijk ver deeld en moeten de partij op een 2-2 score vervolgen. Forescate 1 heeft door een 3-0 voorsprong al een goede stap in de richting van de totaalwinèt gezet. De beide vrouwenenkelspelen en de mannenenkel van Robert Jan van der Feen werden alvast gewon nen. Voor Voorhout zorgde Carien van der Meer voor de enige winst partij en met een 3-1 achterstand tegen Phoenix 1 zal de wedstrijd vervolgd worden. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN - Carole de Bruijn schudde de regendruppels van haar gloednieuwe jack en beende met grote passen naar de enige droge plek op het tennispark van Unicum, het club huis. "Nee, van mij hoeft het zo niet meer. Een warm bad. een boek en een zak drop. Dat is het enige waar ik nu nog be hoefte aan heb. Laat dat tennissen maar voor wat het is. Op deze manier gaat de lol er natuurlijk snel vanaf'. Waarop ze al mopperend maar weer naar binnen stapte waar haar overige teamgenoten en tegenstanders ver veeld in de stoelen hingen en daar al evenzeer treurden om een verloren zon dag. Buiten kletterde de regen gestaag op het gravel neer. Bij tijd en wijle kwam er iemand overeind om door de beslagen rui ten naar buiten te tu ren. Om te moeten constateren dat het eigenlijk alleen maar harder ging gieten. En dat zich op de baan steeds grotere plasjes vorm den. Van spelen, dat was om één uur wel duidelijk, zou die dag echt niets meer komen. Het wachten was nog slechts op de klok van vier. Totdat de drie bondsscheids- rechters volgens reglementaire af spraak het onaf wendbare seintje tot inrukken zouden ge ven. Het vroegtijdige staken van de wedstrijd tegen NIP uit Roer- - mond werd ervaren als een bitte re tegenvaller bij de kersverse hoofdklasser die zich het debuut op dat niveau, waarop al sedert negentig jaar geen Leidse club meer acteerde, wel heel anders had voorgesteld. Triest staarde de groep maar wat voor zich uit. Van het opgewekte sfeertje dat er 's ochtends om half tien heerste bij het gezamelijke ontbijt was rond een uurtje of twee helemaal niets meer te bespeuren. De enige die rond die tijd nog lachend door de tent stapte was Unicum voorzitter Har Meijer. Maar die had daar zo zijn redenen vooj. De elementen manmoedig trotse rend had de niet stuk te krijgen huisarts namelijk op één van de bijbanen een knaapje dat een jaar of dertig jonger was dan hij nog een tennislesje geleerd. Weer of geen weer, zijn dag was goed. Serieus Die van Hans Tönjann dus ty pisch niet. Hetrvoormalige enfant terrible van het Leidse tenniswe- reldje heeft zich vast voorgeno men het spel dit seizoen wat se rieuzer te benaderen en liet dat meteen ook blijken. "Dit is", mok te de economie-student, "natuur lijk waardeloos. Gaat die zon i het ontbijt. De sfeer is, mede dankzij de inbreng van gangmaker Tönjann rechts) nog uitstekend. (foto dan nooit schijnen Het is verdo rie al bijna mei. We hadden ons juist zo goed voorbereid op deze wedstrijd tegen NIP. Gisteren nog sloegen we op de laatste trai ning de sterren van de hemel. Je had Jantje Siemerink eens moe ten zien. Die is echt onwijs in vorm. Trouwens, je zag het van ochtend. Freek van der Capellen en Margot van Overloop kenden een een prima start, nietwaar Zij waren de twee enige Uni- cummers die zich, zij het slechts vooreen uurtje of anderhalf, kon den ontdoen van de dekens en ge watteerde jassen waaraan de equipe van coach Peter Klein langs de baan nog enige warmte trachtte te ontlenen. Voor een handvol koukleumende kijkers mochten zij als eersten proberen een fundering te leggen waarop de ploeg in zijn streven naar handhaving in de hoofdklasse kon verder bouwen. NIP Roer mond, zo stelde Klein vooraf, is voor die zes zondagen (nu dus plus één) die de competitie omvat namelijk de te kloppen ploeg. Stom "Ik had hem gepakt", wist de jongste telg van de Van der Cap- pellens' in elk geval met zeker heid te melden en hij had het hierbij over ene John Mills, een Nieuwzeelander in Limburgse dienst met wie hij tot 2-2 in de derde set gelijk op ging. "Stom dat ik die bal bij 3-2 in de tweede set liet lopen. Is die game voor mij dan is het meteen gebeurd. Nu kon hij nog terugkomen. Maar ik speelde, voor mijn gevoel toch een gewonnen partij. Het ging lekker". Hij stond in die overtuiging niet alleen. Kreeg zelfs bijval uit een hoek waar je die gewoonlijk niet verwacht, namelijk van Mills zelf, die zich deed kennen als een uitermate sportieve spe ler. Een ware gentleman in woord en gebaar. Met bewonde ring staarde hij de soms gave lob jes Van der Cappelen: "dat ging alleen bij wind legen") en harde passeerslagen dat weer alleen met wind mee") van zijn tegen stander na. Daarbij kwistig strooiend met lofuitingen als: "well done" en "good shot". Be duidend minder spectaculair dan zijn opponent toonde de van een buikje voorziene Nieuwzee lander zich daarentegen veel 'vaster'. Alleen op basis daarvan hield hij stand totdat de regen als spelbreker fungeerde. Tegen de dubbele rij reclamebor den aan ook in dat opzicht tim mert Unicum flink aan de weg vocht Margot van Overloop zich tegen Isabel Kalkman intussen knap terug na een miserabel be gin: 1-6. "Dat leek inderdaad nergens op", meldde de benjamin van het stel die vandaag op school eindexamen moet doen. Ze hield het er maar op dat de ge dachten daaraan de concentra tie niet bepaald bevorderde. "Maar ben je eenmaal esn tijdje bezig dan vergeet je dat. Na wat correcties van Peter ging het in de tweede set meteen een stuk be ter. Jammer dat we bij 2-2 in de derde set moesten ophouden. Ik had er wel vertrouwen in." Flap-uit Bijval kreeg ze in deze van Ti ne Langeveld, die coach Klein net als Hans Tönjann achter de hand hield voor de dubbelspelen. "Ik zie het helemaal zitten", ora kelde de struise flap-uit die van Alphen is overgekomen net voor de lunch toen er nog een beetje hoop leefde op ixxirtgang van de partijen. "Die meiden van Roer mond zijn wel erg klein van pos tuur. Wij zijn stuk voor stuk een kop groter. Daar moeten wij in de dubbels toch zeker van kunnen profiteren. Ja, ik zie het positief voor vandaag." Maar dat perspectief berde naarmate de tijd verstreek en de regen met bakken uit de he mel kwam vallen. "Dit kan ik niet waarderen", sprak Peter Klein toen een telefoontje met het vliegkamp Valkenburg hem leer de dat het volgens de experts al daar op z'n minst tot een uurtje of zeven zou blijven gieten. "We zullen deze en de resterende par tijen hoogstwaarschijnlijk op 30 april moeten uitspelen. Dan ben ik er niet. Op die dag wordt mijn grootmoeder namelijk honderd Kan ik het echt niet maken om te blijven. Dat vergeeft ze me nooit AD VAN KAAM LEIDEN - het zwemweekeinde stond in het teken van de vader landse competitie waarin LZ met zijn A-ploeg in de B-competitie op treedt en zijn wedstrijd afwerkte in het Leidse 5-Meibad waar het als gastheer optrad voor het Y uit Am sterdam en Rapido uit Haarlem. De Zijl/LGB werkte dit weekend met zijn B-ploeg een competitie wedstrijd in de F-klasse af. LZ-1886 kwam wederom met enige limieten boven water die gel den voor de komende zomerkam- pioenschappen te Amersfoort. Paulien Stastra haalde hiervoor haar zesde limiet door de 200 meter wisselslag te zwemmen in een snel le tijd: 2.30,7. Ruim onder de limiet van 2.35,0 wat tevens een kringre cord betekende. Haar leeftijdge noot Winny van Deelen wilde hier niet voor onder doen en trok super snel weg in haar race op de 100 me ter rugslag die haar een limiet ople verde 1.11,3. Goed op dreef was ook Silvia Bakker die haar waarde weer eens bewees voor LZ door de 200 vlin der winnend af te leggen in 2.34,5. Bij de jongens onder 16 was het Alexander Willemsen die twee maal hoog eindigde waarbjj zijn ra ce op de 200 vlinder zeer opviel. Met een tijd van 2.29,5 wist hu zil ver te veroveren en dat nadat hij ook al een persoonlijk record had gezwommen op de 400 vrij. Op de 100 vrij jongens onder 14 waren het de LZ-ers JanBart Broekhuis en Arvid Arkenau die elkaar het zilver betwistten. Beiden zwommen de zelfde tijd 1.04,3 waarbij Broekhuis het zilver en Arkenau het brons toegewezen kréég. Grote over macht op de 100 school voor de LZ-zwemsters Geralda Boekwijt en Yvonne de Kier die resp. goud en zilver haalden in 1.20,0 en 1.20,1. Na een knappe estafette-over winning van de jongens onder 16 mede dank zij een supersnelle 100 school van Hans v. Hees wist LZ als ploeg de tweede plaats te beha len in de eindtelling. Dit resultaat levert landelijk gezien een plaats op in de middenmoot. De Zijl behaalde met zijn B- ploeg een goed resultaat in de F- klasse. Zij deden dit door enkele goede prestaties. Amarantia Ver kade wist-de 100 vlinder winnend af te sluiten in 1.18,5. Later zou zy op de 100 meter school ook nog zil ver veroveren in 1.30,4, achter clubgenoot Sabine v. Nimwegen die goud in ontvangst nam voor haar 1.30,4. Eelco Parrel wist de 100 vrij naar zich toe te halen in de gouden tijd van 1.01,2. Op de 100 rug won Gwendolein Raeberding in 1.21,7 gevolgd door Brenda Ligt- voet in 1.27.7.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19