Quick Boys is uit vorm RCL blijft verbeten doorvechten S^J Deling Sleutels zonder gevolgen Katwijkers geven punt weg aan hekkesluiter FC lisse spant zich niet in Katwijk komt niet verder dan gelijkspel bij DVO RB slechts één helft op dreef Ploeg schiet met gelijkspel bij Noordwijk niets op Ter Leede weer in degradatiegevaar Winst voor Valleen en Voorschoten SIZO kan geen elftal formeren... MAANDAG 21 APRIL 1986 SPORT PAGINA 17 KATWIJK - Op het moment dat de voetbal competitie haar ontknoping nadert, lijkt het er verdacht veel op dat Quick Boys uit vorm is. De Katwijkers moesten zaterdag op Nieuw Zuid rode lantaarndrager Scherpenzeel een punt toestaan (2-2). Net als vorige week (tegen WOG) werd duidelijk dat Quick Boys niet best uit de voeten kan als de tegenstander zich ingraaft rond het eigen strafschopgebied. Van de resterende vijf duels worden er echter drie, waaronder die tegen naaste rivaal IJsselmeer- vogels (dat won en dus een punt uitliep), op vreemde bodem uitgevochten. En het counte ren kunnen de Katwijkers toch onmogelijk verleerd zijn- De wedstrijd begon veel te laat, omdat de kledingkoffer van Scherpenzeel nergens te be kennen was. Quick Boys, dat in afwachting van de opponent ruim tien minuten had rond gelopen op het veld, had door het uitstel ken nelijk problemen met de concentratie, want in de eerste helft werd er bar slecht gevoetbald. In eerste instantie waren er voor Frenk van der Kleij en Johan Jonker nog wel scoringskans- jes, maar naarmate de strijd vorderde kwam er steeds minder van het Katwijkse spel terecht. Het in geleende outfit aangetreden Scherpen zeel maakte ondertussen duidelijk niet voor niets onderaan de ranglijst te staan. Bij Kat- wijks balbezit verzamelden zich tien Gelder landers rond het eigen strafschopgebied en als er werd uitvérdedigd gebeurde dat zo panieke rig dat goals van de thuisclub slechts een kwestie van tijd leken. Wisselspelers Daarbij kwam nog dat de bezoekers al na twintig minuten hun wisselspelers verbruikt hadden. Anton Inkenhaag was met een uit de kom geschoten schouder al heel snel verdwe nen en zijn vervanger Gijs van Ginkel werd bij zijn eerste balcontact door Teun van der Plas dusdanig aangepakt dat hij per brancard het veld diende te verlaten. De boosdoener zelf overigens zou het eind van de eerste helft ook niet halen. Hij moest zich kort voor rust ge blesseerd afmelden en werd vervangen door Marco van der Plas. Een wat merkwaardige wissel trouwens van Theuns, want het hele elf tal moest voor de nieuwkomer omgezet wor den. Marco van der Plas kreeg op links een vrije rol toebedeeld, laatste man Mart Haas noot nam (als linksbenige) de positie van rech ter vleugelverdediger van Teun van der Plas over, Jonker werd laatste man en Hans van der Plas voorstopper. Op het moment dat de ene Van der Plas de andere verving stond het overigens al 0-1. Ze ventien minuten voor rust, in een periode dat Quick Boys aardig in slaap gesust was, ging de door Haasnoot matig georganiseerde defensie in de fout. Spits Ton Veldhuizen stond na een simpel passje van tweede invaller Ton Heine- kamp opeens geheel vrij voor Theo Guyt en scoorde met een bekeken lob. Pas in de slotmi nuut van de eerste minuut stookte Marco van der Plas het vuurtje weer wat op. Zijn inzet, na een fraaie solo, leverde net geen goal op. Maar de tweede helft was nog geen vijf minuten oud of het werd alsnog 1-1. Haasnoot bracht het leder uit een vrije trap hoog in het Scherpen- zeelse strafschopgebied, waar via kopwerk van Jonker en Arie van Duyn Mart van der Plas balbezit kreeg. Tegen zijn droge knal was doelman Hans Koster niet bestand. Vervolgens zag het er even donker uit voor de bewoners van de Gelderse vallei, die op nieuw hun geld zetten op een incidentele counter. De Katwijkers stopten duidelijk meer agressie in hun spel, wat scoringskansen voor Jonker en Arie van Duyn opleverde. De defen sieve taken werden door de thuisclub echter verwaarloosd. Meestal bevond zich alleen Hans van der Plas in de buurt van enige spits Veldhuizen. Hoe risicovol dat is bewees deze rommelaar bij uitstek na twaalf minuten in het tweede part. Hij was zijn bewaker en doelman Guyt bij een verre bal de baas en .bracht tegen de verhouding in de 1-2 op het scorebord. Hoewel de nummer twee van de ranglijst geen moment imponeerde qua voetbal werd er in de tweede helft met veel meer inzet geknokt dan voor de pauze. Die vechtlust zóu de Katwij kers uiteindelijk nog aan een punt helpen. En weer was het Freek Rienks die Quick Boys aan een belangrijke goal hielp. Tien mi nuten voor het einde werd voor de verande ring eens een aanval via de vleugel opgezet. Marco van der Plas glipte er op links langs, zette voor en zag Rienks via de paal raak kop pen. Niet tevreden ging de thuisclub er in de slotfase nog een keer fel tegenaan. Een en an der resulteerde een minuut voor tijd in een treffer van Arie van Duyn, welke evenwel in de ogen van scheidsrechter Venema geen ge nade vond. Op advies van zijn grensrechter keurde hij het doelpunt wegens buitenspel af. Leen van der Plas nam in de tweede helft, bij een 1-1 score, de plaats in van de geblesseerd geraakte Haasnoot. De Scherpenzelers Gert Wagensveld en Rene van Dam werden door de arbiter opgeschreven. CHRIS HARTMAN LISSE - De prijzen in de twee de klasse B lijken verdeeld. De middenmoters Lisse en Rozen burg spanden zich mede daar om niet meer overmatig in en schotelden de aanwezige toe schouwers een lusteloos voet balmiddagje voor. Hoewel de bezoekende ploeg bij vlagen Lisse zoekspeelde, ontbrak de overtuiging en wees het score bord na negentig minuten spe len een 2-2 gelijkspel aan. Lisse, dat met opportunis tisch voetbal resultaten pro beert te bereiken, kende in Henri van der Weyden de be langrijkste man. De kleine spitsspeler haalde met twee doelpunten opnieuw een punt binnen voor de thuisspelende ploeg, die in de eerste twintig minuten grote problemen ken de. Oorzaak was de falende mandekking van Arie Schalk op Rozenburgs Henry Hecker. Hecker, een aanvallend inge stelde middenvelder, kon na ruim een kwartier spelen vrij oprukken en 1-0 aantekenen. Enkele plaatswijzigingen in de ploeg van Lisse deed het tij keren. In eerste instantie had de Rozenburgse verdediging echter weinig moeite om de op komende Lissenaren te stop pen. In de 41ste minuut was het dan toch raak. Vanuit een spel hervatting, een vrije trap vanaf de linkerkant, kon Henri van der Weyden na aangeven van Arnold Vermeulen koppend de gelijkmaker scoren: 1-1. Ook na rust was de ploeg uit Rozenburg nog duidelijk aan geslagen. Toen in de eerste mi nuut Arie Schalk de keeper af blufte in een luchtduel, kon op nieuw van der Weyden de stand zelfs op 2-1 brengen. On begrijpelijk voor een ploeg als Rozenburg, dat kwalitatief ge zien zeker in de top van de tweede klasse thuishoort. Terecht kwamen de bezoe kers dan ook langszij door een doelpunt van Dick de Bruin. Enkele minuten later bereikte een dieptepass van diezelfde de Bruin, Cor van den Hoeven, die zijn plicht tot scoren verzuimde en zodoende een overwinning verprutste. In het laatste kwar tier drong Rozenburg nog wel aan, maar werd er niet meer ge scoord. De vertrekkende trainer Wim Eilander, volgend jaar werkend bij Exelsior Pernis, was niet erg tevreden over het vertoonde spel van zijn ploeg: "Dit is werkelijk hopeloos. We mogen erg blij zijn dat het opnieuw Van der Weyden is geweest die ons een punt heeft bezorgd. Het geeft echter wel precies de kwaliteiten van mijn ploeg weer". KATWIJK - Derdeklasser Katwijk heeft de winst zaterdag laten lig gen bij DVO. De ploeg van Peter Ciere behaalde een puntje: 2-2. "Dat had meer moeten zijn", al dus de oefenmeester, "in de twee de helft is iedereen, behalve de keeper dan, voor het doel geweest. Een treurige zaak dat er niet eentje is ingeprikt". Voor de rust zorgden Wim Guyt II en Amerik van Duivenvoorde voor de Katwijkse produktie. De thuisploeg stelde daat één treffer tegenover. Na de rust heerste Kat wijk nadrukkelijk. De kansen wer den, tot ergernis van Peter Ciere, niet benut. VOORSCHOTEN - Sleutels heeft ondanks het in de laat ste seconde tot stand gekomen gelijkspel bij Jodan Boys (1-1) toch de koppositie in de zaterdag vierde klasse behou den. Onderaan de ranglijst deden Voorschoten en Val- ken'68 goede zaken. Voor schoten bezorgde Zevenho ven een 2-1 nederlaag en de Valkenburgers zetten de uitwedstrijd tegen Kouder- kerk om in een 0-2 zege. Jodan Boys - Sleutels 1-1 De sleutel tot het kampioen schap ligt voor de Leidse ploeg bij het treffen met Floreant, dat op de ranglijst met een wedstrijd minder gespeeld één punt achterstaat. Sleutels had de eigen uitgangspo sitie -uiteraard wat rianter kunnen maken door in Gouda van Jodan Boys te winnen, maar de bezoekers mochten zich achteraf nog in de handen wrijven dat er een gelijk spel uit de bus rolde. Al kwam de tegentreffer van de Boys pas bij het scheiden van de markt. Sleu tels dicteerde het spel in de eerste helft, hetgeen een kwartier voor rust tot uiting kwam door een tref fer van Leo Wetselaar. Zijn eerste van dit seizoen en nog met het hoofd ook, na een vrije trap van Hans van Eijgen. Na de pauze zette Jodan Boys de Leidenaars zwaar onder druk en kreeg doelman Rob Groenendijk het moeilijk. Kersber gen tekende vlak vor het eindsig naal voor de (verdiende) gelijkma ker: 1-1. Koudekerk - Valken'68 0-2 Piet Varkevisser stond aan de basis van de twee Valkenburgse doelpunten, die al in de eerste helft werden gescoord door Hans Vij genboom (0-2). Koudekerk ging bij beide treffers niet geheel vrijuit. Ab Hakkenbrak verspeeld bij de eerste goal de bal aan Varkevisser en doelman Dorrepaal was niet at tent bij de tweede schuiver. Deson danks was het Valken'68 dat de wedstrijd bepaalde, al moest er een gave redding van keeperJansen aan te pas komen om de Henskens- brigade in veilig vaarwater te doen belanden. Jansen stopte een penal ty van Ron Weijman. SV Voorschoten - Zevenhoven 2-1 Beide ploegen speelden gelijk te gen elkaar op, maar Voorschoten kreeg loon naar werken door de be tere inzet en vechtlust. De thuis ploeg nam daardoor weer wat meer afstand van de gevarenzone. Marco Ravelli opende de score al in de eerste helft, waarna Hein de Graaff de marge vergrootte tot 2-0. Zeven hoven kreeg in de eindfase via een ongelukkige tegentreffer na een fout van de Voorschotense doel man toch nog aansluiting, maar de winst bleef in het Vlietdorp. WORMERVEER - Aan de lij densweg van het reeds uit de derde klasse gedegradeerde SI- ZO kwam ook zaterdagmiddag nog geen einde. Slechts tien man wisten de Hillegommers op de been te brengen voor de strijd met Blauw Wit in Wor- merveer. De gecombineerde se lectie van eerste en tweede team bestaat nog maar uit ze ventien spelers en omdat de re serves nog in een strijd om lijfs behoud gewikkeld zijn moest het keurkorps het maar met een man minder doen. In dat licht bezien was de 1-0 neder laag, die in de tweede helft ge stalte kreeg, nog verdienstelijk te noemen. Uitblinker Ben Heemskerk heeft Mark Vink op het been gezet. Deze actie zou geen treffer opleveren. Later in het duel zou de Leiderdorper ■wel succesvol zijn. (foto Loek Zuydcrduin) VEENENDAAL - Rijnsburgse Boys heeft aan de uitbeurt tegen GVW één puntje overgehouden. Hans Zwaan zette de geelzwarte formatie in de eerste helft op voor sprong, maar na de rust schoot Veenendaler Ruud Schuurman de elftallen op gelijke voet. In de eerste helft gaf Rijnsburgse Boys nog zijn visitekaartje af. Zon der Huug Aandewiel en Paul van der Blom verschaften de Rijnsbur gers zich een overwicht, wat met een doelpunt van Hans Zwaan (na een vrije trap van Marcel van der Blom) slechts magertjes werd on derstreept. Zwaan had voor de pauze 0-2 op zijn voeten, maar de spits verkwanselde de mogelijk heid. Na de rust kwamen de ploegen nauwelijks meer aan voetballen toe. Inplaats van op de bal beroer den de spelers eikaars ledematen. Aanleiding tot de gewelddaden was arbiter Jonker, die al in de eer ste helft had aangetoond de wed strijd niet aan te voelen. Zijn zwak ke leiding culmineerde in de twee de helft tot een reeks van aansla gen. Omdat de leidsman nauwe lijks optrad tegen intimidaties, kwam van voetbal kwam op het natte, maar goed bespeelbare veld weinig meer. Namens Rijnsburgse Boys verdwenen Martin Toet en Martin de Louw in het boekje, voor GVW werd de Joegoslaaf Ristic bekeurd. De gelijkmaker van de Veenen- dalers werd genoteerd in de 62ste minuut. Na een Veenendaalse spel hervatting caramboleerde de bal in de Rijnsburgse 'zestien' voor de voeten van Ruud Schuurman, die Henk van Voorbergen kansloos passeerde: 1-1. De uitslag redu ceerde de Rijnsburgse kansen voor de derde periode, "maar", zei trai ner Arie Lagendijk, "dat wil niet zeggen dat we er met de pet naar gaan gooien. Elke wedstrijd is er een en die moet gewoon gewonnen worden, die verplichting hebben we tegenover de club. We kunnen er heus nog wat leuks van maken". NOORDWIJK - De enige die zater dag directe winst peurde uit het treffen tussen Noordwijk en RCL was Gerard Duindam, bijgenaamd 'De Stip'. Bij de wedstrijd-voorbe reiding in het etablissement van de elftalbegeleider van dé tegenstan der, aten de hevig bedreigde Lei derdorpers voor de streekontmoe- ting een hapje iri het hol van de leeuw. Het paste geheel in de koude oor logvoering dat daar brutaalweg ook de tactiek werd besproken voor de traditioneel beladen con frontatie van de regionale zaterdag eersteklassers, waaraan de Racing in het verleden maar zelden een puntje overhield. De „vijandelijke" entourage werkte ditmaal kenne lijk stimulerend. Voor het eerst sinds acht jaar vertrok RCL weer eens half verzadigd uit Noordwijk, al schoot het team van Laurens Mouter met de op zich knappe 1-1 tenslotte helemaal niets op. Doordat Huizen en Nunspeet on derling 0-0 overeen kwamen en Scherpenzeel op Nieuw Zuid zo verrassend Quick Boys temde, bleek de situatie in de staart van de ranglijst naderhand ongewijzigd. Niettemin was Mouter „heel blij" met het gelijke spel aan de Van Panhuysstraat. „Omdat het in geen jaren is gebeurd dat we hier een punt weghaalden", uitte de oefen- meester zijn tevredenheid. Die kon echter alleen voor het re sultaat gelden, want het spel was af en toe niet om aan te zien. Nie mand zou het RCL kwalijk kunnen nemen als dat de club op dit mo ment minder interesseert, maar Mouter kon toch niet nalaten op te merken dat hij het „heel jammer" vond „dat we hier verzuimd heb ben te voetballen". Het was er in elk geval de voor naamste oorzaak van dat de streek- DEN HAAG - Ter Leede is er niet in geslaagd zich veilig te stellen in de derde klasse A. In de uitwed strijd tegen Die Haghe liepen de Sassenheimers te gen een 1-0 nederlaag op. Beide ploegen konden zich bij winst in dit duel veilig stellen van degrada- tiezorgen. Dat aanval de beste verdediging is, be grijpt Ter Leede nu ook. De ploeg van trainer Spaan begon geheel onnodig met een terughou dende opstelling. Achteraf gezien de grootste fout die het afgelo pen weekeinde gemaakt werd. Die Haghe miste na melijk elke kracht om het Ter Leede enigszins moeilijk te maken. Door de grote hoeveelheid ruimte die verkregen werd kon de thuisploeg ech ter toch zo af en toe in de buurt van het Sassen- heimse doel komen. De zeventiende minuut werd fataal voor Ter Leede. Een slap schot van Die Haghe-speler Hans van der Starre veranderde vlak voor doelman Pieter Ydenburgh van richting en verdween in het doel: 1-0. De rest van de wedstrijd kwam Die Haghe er niet meer aan te pas. Ter Leede kon desondanks niet doordrukken naar de verdiende gelijkmaker. De aanwezige kansen voor Eric Grosman en André van Bladel werden zorgvuldig om zeep geholpen, zodat Ter Leede met lege handen huiswaarts keer de. derby kwalitatief maar zo weinig waarde had. Na de vroege ope ningstreffer van Ben Heemskerk, droegen de Leiderdorpers nog maar weinig bij aan het tot stand komen van een echte wedstrijd en dat viel nog te begrijpen ook. Het maakte het voor Noordwijk wel ex tra lastig de nog overgebleven 800 toeschouwers te amuseren. De for matie van Eelman heeft het per tra ditie al vaak buitengewoon moei lijk met tegenstanders die zwaar op de defensie leunen en droeg za terdag bovendien als handicap de wetenschap mee dat er vrijwel niets meer op het spel stond. "Voorbij" Meer dan een derde plaats zit er dit seizoen niet in voor de met suc cessen verwende Noordwijkers, die zich na de nieuwe deling alleen mogen tooien met de nietszeggen de titel „kampioen van de gelijke spelerf'. „Het seizoen is in feite voorbij", realiseerde ook trainer Eelman zich na de 1-1, al moet di rect worden gezegd dat daarvan in het veld niet veel te merken was geweest. Werklust kon de Noord- wijkse voetballers niet worden ont zegd, maar er is meer nodig om het spel te kunnen maken. Een zorg vuldige opbouw, creativiteit en snelheid van handelen bijvoor beeld en juist die elementen ont braken zaterdag. Het excuus lag voor de hand. Ivan Hermans en Klaas Vink wa ren geblesseerd (Jan Welling en Leo Verbeek fungeerden als hun vervangers) en met name Vink is door zijn snelheid vaak een plaag voor elke opponent. Vooral RCL bewaart minder prettige herinne ringen aan de vleugelspits, die de Racing in de thuisbeurt in Leider dorp met twee treffers persoonlijk opknoopte. Logisch dan ook dat Mouter een zucht van verlichting slaakte toen hij vernam dat Vink niet zou spe len. Hij noemde het zelfs één van de belangrijkste factoren die had den geleid tot het gelijke spel. „Want zijn absentie was een grote aderlating voor Noordwijk. Met hem erbij speelt Geert Jan Bakker beter en Vink is ook heel belang rijk in het counterspelletje dat die jongens zo graag spelen". Te simpel Zijn collega John Eelman vond het „veel te simpel om alles daarop te gooien" en vanuit zijn visie had de oefenmeester gelijk. Immers, zijn team kreeg nooit de kans op het geliefde speltype over te scha kelen, omdat het al in de zevende minuut geconfronteerd werd met een tegengoal die het min of meer over zichelf had afgeroepen. De wijze waarop de uitblinkende Ben Heemskerk de 0-1 kreeg mocht dan ook illustratief genoemd wor den voor datgene waaraan het za terdag schortte bij Noordwijk. De geroutineerde voorstopper Siem van Beveren (die zijn handen overigens vol had aan Cees Ruis) had toch beter moeten weten dan door het centrum uit te verdedi gen, maar ook laatste man René van Hensbergen ging niet bepaald vrij-uit. Hij riep om de bal „en dat doe je alleen als je helemaal vrij staat", bekritiseerde Eelman hem. Dat stond hij dus niet, waardoor Heemskerk RCL heel koelbloedig in de ideale uitgangspositie kon manoeuvreren. De degradatiekandidaat hoefde nadien niet zo nodig meer en kon de zaken rustig afwachten; Noord wijk was eenvoudig wel verplicht de aanval te zoeken. Dat gebeurde ook, met grote gretigheid zelfs, maar er moest heel lang worden gewacht op de gelijkmaker die John Marijt pas halverwege de tweede helft (na een spelhervat ting..) kon vinden. Tot dat moment heerste binnen de Noordwijkse ge lederen voortdurend de twijfel, die voetballend werd vertaald in veel balverlies, geforceerde afstands schoten en een gebrek aan doortas tendheid in de voorste lime. Dat liet John Eelman zwaar mee tellen bij het opmaken van de ba lans. „Positief was dat we de bal vaak goed in de ploeg hielden, maar verder was het allemaal te voorspelbaar wat we deden. Er kwamen te weinig ballen aan van de zijkanten en wé zullen echt hard moeten blijven werken aan de op bouw", zo keek hij alvast in de toe komst. Die houdt ook RCL in deze da gen hevig bezig. De ploeg, die na eén aantal betere wedstrijden weer sterk terugviel, kon maar heel wei nig positiefs bijdragen aan het wei nig opwindende gebeuren. De bal vertoefde zelden langer dan een paar seconden voorin. „Terwijl we in Cees Ruis in de spits toch een goed aanspeelpunt hadden", sprak Mouter naar waarheid. „Maar als .hij in balbezit was werd er te wei nig initiatief genomen en sloten er te weinig spelers aan". Lijn De Leiderdorpers konden dan ook niet veel meer doen dan zich uit de naad lopen en deden dat ook. Ben Heemskerk was daarbij de enige die constant bleef probe ren tenminste nog enige lijn in de patronen te brengen. Het lukte hem slecht sporadisch, wat even frustatie dreigde op te wekken bij de grote uitblinker. Hij vroeg zich na het duel in gemoede af wat het voor zin had voortdurend te moe ten knokken tegen degradatie. „Misschien is het wel niet goed voor ons als we er weer inblijven en weer dat soort voetbal moeten gaan spelen. Misschien zou het wel beter zijn als we gewoon een klas lager gingen voetballen. Dan krijg je het allicht wat rustiger", filoso feerde hij. „Maar ja, dan wordt het weer hardstikke moeilijk om terug te komen". RCL blijft dus gewoon door vechten. Dat wil stijgen. Met 'Stip'. PAUL DE TOMBE

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17