Feyenoord kwelt laatste getrouwen PSV komt met de schrik vrij 'Ik wil bij een topclub spelen' Scoresin profvoetbal 'Niet schieten, anders moet je weer' 'Zo kom ik nooit weg' Oxford verrast in finale League-Cup FC Köln tweemaal 'uit' PAGINA 14 SPORT I MAANDAG 21 APRIL 1986 Veldslag in Bangladesj DHAKA (DPA) - Een supporters- oorlog bij een voetbalwedstrijd in Bangladesj heeft zaterdag aan twee mensen het leven gekost. Honderd toeschouwers raakten bij de ernsti ge ongeregeldheden gewond. In de hoofdstad Dhaka ontaardde de wedstrijd tussen kampioen Abaha- ni en naaste concurrent Moham medaanse Sportclub, bijgewoond door 80.000 bezoekers, in een veld slag na een omstreden beslissing van de scheidsrechter. De politie trachtte de woedende menigte met traangas tot bedaren te brengen. Zonder succes. EREDIVISIE MW-NEC 0-1 (0-0). 81. Anton Jans sen 0-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 3250. Gele kaart: Aalbers (NEC). AZ'67-Excelsior 1-0 (1-0). 26. Loggie 1-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 2.000. Gele kaart: Castelijn (AZ'67); rode kaart: Patrick (AZ'67). PSV-Sparta 1-1 (1-0). 18. Arnesen 1- 0 (strafschop), 88. Van Gaal 1-1. Scheidsrechter: Mulders. Toeschou wers: 17.500. Gele kaart: De Kant (Sparta). Roda JC-FC Den Bosch O-U. Scheids rechter: De Munnik. Toeschouwers: 6.000. Go Ahead Eagle»-Haarlem 0-0. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschou wers: 3000. ter: Van der Niet. Toeschouwers 10.400. Gele kaart: Lecker (FC Utrecht). WV-Ajax 1-4 (0-2). 19. De Wit 0-1. 24. Bosman 0-2. öO.Bosman 0-3. 55. Nijssen 1-3. 86. Van Basten 1-4. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschou wers: 12.000. FC Groningen-FC Twente 5-12 (4-1). 1. De Kook 1-0. 17. Houtman 2-0, 24. Van Dijk 3-0, 25. Hill 3-1, 30. Hout- man 4-1. 85. Houtman 5-1. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 9.027. EERSTE DIVISIE DS 79-Emmen 3-1 (2-0). 35 en 44. Kulsdom 1-0 en 2-0, 61. Vonk (straf schop) 2-1,82. Kulsdom 3-1. Scheids rechter Reijgtwart. Toeschouwers 5 (tmmen) eerst geel, ÖUU. Geel: B< daarna rood. NAC-Veendam 0-1 (0-1). 31. Steenge 0-1. Scheidsrechter: Smeenk. Toe schouwers 2185. Heerenveen-Willem II 4-1 (3-0). 31. Schutting 1-0, 39. Kist 2-0, 45. De Jonge 3-0, 49. Van Gils 3-1, 50. De Jonge 4-1. Scheidsrechter Bulthuis. Toeschouwers: 3500. lelstar-PEC Zwolle 1-0 (0-0). 58. Brouwer 1-0. Scheidsrechter: Geurts. Toeschouwers: 1900. Geel: Kamstra (PEC) en Niesten (Telstar). S W-Eindhoven 1-3 (0-2). 25. Vrij ven 0-1, 41. Van Rijsingen 0-2, 61. Van Rijsingen 0-3, 76. Mulder 1-3. Schei- drechter: Van Riel. Toeschouwers: 450. Geel: Treling (SW) en Bogers (Eindhoven). Graafschap-Helmond Sport 1-1 (0- 1). 44. Keizers 0-1. 67. -Peitsman 1-1 Scheidsrechter Blankènstein. Toe schouwers 3200. Geel: Pieneman (Graafschap) en Vincent (Helmond Sport). RKC-Cambuur 3-2 (0-1). 22. Haver kort 0-1, 50. Lammers 1-1, 59. Var Velzen 2-1, 62. Van Velzen 3-1 (straf schop), 71. Peltser 3-2. Scheidsrech ter Luinge. Toeschouwers 2100. Geel Haverkort en Koetje (Cambuur) er Gouvernante en Joore (RKC). Vitesse-Den Haag 1-1 (0-0). 68 Schouwenaar 1-0, 72. Otto 1-1 Scheidsrechter Hobé. Toeschouwen 3200. Geel: Schouwenaar (Vitesse). Wageningen-Volendam 2-1 (1-0). 37 Van der Pol 1-0, 70. Oosterhuis 2-0 88. Steur 2-1. Scheidsrechter Schijf Toeschouwers 1000. Geel: Lamer: (Wageningen). Goodings (Wagenin gen) brak een been. Internationals 'op herhaling' BRUSSEL (ANP) - Twee Bel gische internationals zijn opge roepen om met het militaire voetbalteam mee te spelen. En- zo Scifo (Anderlecht) en Mare de Grijse (Club Brugge) moe ten woensdag in Algiers mee doen tegen Algerije. Daarmee dwarsbomen de militaire auto riteiten de plannen van bonds coach Guy Thijs. In de aanloop naar de eindronde om het we reldkampioenschap in Mexico speelt België woensdag in de Heizei een oefenwedstrijd te gen Bulgarije. EINDHOVEN (GPD) - De komst ben gepakt maar er een hebben la- van Willy van de Kerkhof halver- 'enhggen" wege PSV-Sparta (1-1) maakte za- Sprankelend was het inderdaad terdagavond nog eens ten over- met beaamde Jan Reker grif, die vloede duidelijk waaraan het de jaloers moet hebben toegekeken aanstaande landskampioen op het "oe de Pnma combinerende Spar- middenveld ontbreekt. Maar daar- 1311611 elkaar steeds gemakkelijk voor heeft technisch-directeur vonden. Een hoofdrol daarbij was Hans Kraay dan ook Zijn oog laten andermaal weggelegd voor Van vallen op Gerald Vanenburg, de op Gaal, bezig aan zijn laatste Ajax uitgekeken balgoochelaar. SBSML. wu.6Wv,ltMui. die. zich zaterdagavond de even- Merkwaardig? Tegen de achter- knie toonde van Gullit. De aan- grond van de ware bedoelingen voerder van PSV was by de thuis- (twee spitsen) die Kraay met PSV club de enige die heeft, zou Vanenburg wel stekend kunnen passen in het ci cept dat Kraay en de spelers v< ogen staat. Mits de Ajacied tenmin- zorgde maar gaandeweg wond hij zich steeds meer op over het ge stuntel op het middenveld. De net spierblessure genezen Val- ste bereid is zijn ambitie te laten ke la« volledig overhoop met zich varen om puur als spelverdeler a de slag te gaan. Die rol lijkt ook Eindhoven vooralsnog niet vo hem weggelegd. Met de eventuele transfer v Vanenburg is de koopwoede v»,. - de Brabantse voetbalgigant echter 'eidde PSV op dat moment nog nog niet ten einde. "Maken jullie je steeds. Pas twee minuten voor tijd geen zorgen", schertste klec6 Sparta echteralsnog^ loon het derde gelijke spel zelf en maakte halverwege de tweede helft een uitgebluste in druk. Dank zij een al vroeg in de wed strijd door Arnesen benutte straf schop (onbenullig hands van Eyer) nou Kraay binnen twee weken, "PSV zal heus wel voor zorgen dat het haar A 4 naam van miljoenenploeg niet m?cht passeren. Dat kwijtraakt". De voor de hand lig werken toen Van Gaal de bal met de hand meenam en hij doel- Van Breukelen kansloos niet mijn hand", beweerde Sparta's gende conclusie is de aanschaf van aanvoerder na afloop met een verdediger (Nielsen of Van '6n gezicht, maar mijn knie Met Tiggelen?), waardoor Gullit een of Hans Kraa-V voorop misgunde ech- twee linies kan opschuiven en Val- 'er. niemand in Eindhoven Sparta ke de rol krijgt toebedeeld die hij hetzelfde resultaat als eerder op onlangs in Leipzig ook in Oranje Spangen. ROTTERDAM (GPD) - De kreet van die ene toeschouwer drukte alles uit over de kwali teit van het duel Feyenoord-FC Utrecht. „Niet schieten", riep één van de weinige overge bleven Kuipklanten de Rotterdamse invaller Frank Roosa toe op het moment dat die jeugdspeler een halve kans kreeg. „Niet schieten, anders moét je volgende week weer meedoen". Feyenoord had geen enkele uit vlucht voor de wanprestatie. Welis waar zat Nielsen met zijn enkel in het gips op de tribune, maar Wijn stekers was weer terug en van al te grote tegenstand was geen sprake. Toch was het team eenvoudig niet vooruit te branden en bij absentie van Molenaar (ditmaal laatste man) klapte het gehele middenrif weer eens dicht. Dat niettemin twee Rotterdamse goals het licht zagen (zowaar Ling en Roosa), mocht dan ook eigenlijk een wonder heten. Zoals het allerminst een wonder is dat de belangstelling voor het Kuipteam wekelijks terugloopt. Met uitzondering van Simon Taha- mata, die enige die het treffen af en toe nog enige fleur gaf, en doelman Joop Hiele, lijken de Rotterdamse Beter had in de slotfase niet onder woorden kunnen worden gebracht hoe tienduizend kijkers en 22 voet ballers het duel tussen de num mers drie en zeven van de vader landse eredivisie hadden ervaren: als een pure kwelling. Anderhalf uur buitengewoon lamlendig heen en weer gesjok door de vrijwel lege Kuip leverde gistermiddag welge teld twee aardige acties op. Het ene was de wijze waarop Simon Taha- mata de treffer voorbereidde waar door Feyenoord tenslotte nog een 2-0 zege aan het gepruts overhield, het andere had niets met voetbal len te maken, maar zorgde eigen lijk nog voor de meeste hilariteit. Scheidsrechter Jaap van der Niet, vroeger doelman van Noord- wijk en het nationale zaterdag-elf- tal, en FC Utrecht-trainer Nol de Ruiter waren de hoofdrolspelers in een komisch toneelstukje voor twee heren aan de zijlijn. Acht mi nuten voor het einde had de spel leider genoeg van de opmerkingen van de oefenmeester uit de Dom stad en stuurde hem van het veld. De deksel van de spelerstunnel was echter dicht en het hek erach ter zat op slot, terwijl er niemand van het Kuippersoneel aanwezig was. De Ruiter kon dus eenvoudig niet weg en mocht, tenslotte ver huizen van de natte stoelen naast de dug-out naar een droge zitplaats binnen dat hok. Niet helemaal volgens de bedoe ling van de arbiter. "Maar ik kan hem toch moeilijk zelf over het hek tillen", merkte Van der Niet nader hand laconiek op. "Ook nu be schouw ik het alsof ik hem heb weggezonden zal ik het ookprofs alles in het werk te willen vervulde. De plek links op het middenveld komt dan automatisch terecht bij Arnesen, die daar het best tot zijn recht komt en die samen met Van enburg op rechts de aanvoer naar de spitsen moet colordineren. Met de offensief ingestelde flankverde digers Gerets en Heintze heeft PSV de buitenkanten dan uitste kend bezet en kan de ploeg natio- ,rpn, iff „Qt> op scherp te hou- duidelijk maken dat hij door beleid. Toen herinnerde hij zich naai nog weinig gebeuren. Maar VLNLAJ (GPU) - terug van een voorde bekerwedstriid woens- Cruijff wordt onderschat. Het leid- echter weer de vele malen, waarop om internationaal potten te kun- maind weggeweest beslopt Marco nag tegen FC (koningen. Die de er toe dat Vanenburg een van de het eerste elftal Ajax voor hem kwartfinale is voor Ajax, dat zo graag nog één hoofdprijs wil bin- Vanenburg na partijtje 'sparren' tegen WV i breken is de aanschaf gelouterde aanvaller bijna noodzaak, al denkt Kraay dat Tho- dodpunt, dat echter door Johan de spits prima uit de voe- Cruijff bewust over het hoofd werd nenhalen, veel belangrijker dan tekende voor beide goals ten kan Zaterdagavond bleek daar echter weinig van. De Noorse internatio nal lag anderhalf uur stevig aan de ketting bij de niet eens topfitte Wijnberg, die Thoresen slechts éen kans toestond. Dat was kort na de rust, toen hij alleen voor doelman De Goey de bal huizenhoog over- knalde na een hard genomen vrije schop van De Rooy. Voor de rest kwam Thoresen niet in het stuk voor, evenmin als Van der Gijp, die de kandidaat-kopers op de tribune hooguit kon overtuigen van 'zijn clowneske kwaliteiten. Voor de zoveelste keer na de winterstop presenteerde PSV zich allerminst als de sterkste van Ne derland en was de ploeg zeker in het eerste part duidelijk de minde re van Sparta. "Ik ben zo arro gant", had de naar FC Twente ver trekkende Theo Vonk niet eens on gelijk, "dat wij hier geen punt heb- gezien. De technisch-directeur, die Ajax met 4-1 zag winnen, liet voor de vorm tegenover de pers .weten tevreden te zijn over zijn spitse aanvaller, maar had de Utrechter, na rust ingevallen voor Arnold Mühren, al eerder een 5 gegeven. "Cruijff was juist helemaal niet zo blij over mijn manier van spelen. Volgens hem had ik in deze wed strijd mijn conditie weer op peil moeten brengen, maar ik heb te statisch gespeeld", zo stelde Van Basten teleurgesteld vast. Cruijff hoopt op deze (langza merhand doorzichtige) manier spe lers te prikkelen en te voorkomen dat hij als opbouwwerker alleen maar luchtkastelen voortbrengt. Geen complimenten derhalve voor de wijze, waarop Van Basten aan het herstel van enkel en vooral knie heeft gewerkt, maar kritische kanttekeningen om de topscorer het partijtje 'sparren' in Venlo. Over de aparte benadering van Cruijff kunnen inmiddels tal van Ajacieden uitgebreid meepraten. Zo werd Rob de Wit vorige week bij Haarlem in reserve gehouden en kreeg hij bij die gelegenheid te verstaan dat energiebesparing een Frans Nijssen tegen scoorde) en veel minder dan gewoonlijk de nei ging had om de verdwijntruc toe te passen. In Venlo werd door Ajax en Van enburg aangetoond dat zij wel de gelijk van waarde voor elkaar kun- zijn. Vanenburg toonde dat op schone zaak is als dat maar niet op het veld aan, Cruijff na afloop: "Hij het veld met Ajax gebeurt. Gister middag werd De Wit weer in e hersteld, hetgeen de linkerspits toe inspireerde om het openings- hoeft echt niet het idee te hebben dat hij bij ons weg hoeft, ook al zal ik niet apart met hem gaan praten i te proberen om hem over te ha- doelpunt te verzorgen. Voor het len. Ik heb al zo vaak met hem ge- overige completeerde De Wit ech ter slechts het Amsterdamse gezel schap. Anders lag dat met Vanenburg! die nogal eens gepasseerd is en nu op zijn beurt in de stemming is om Ajax af te troeven. In 'De Koel' pro beerde hij zijn sollicitatiegesprek met PSV's technisch-directeur Hans Kraay al voetballend te ver volgen en tegelijkertijd wilde hij sproken. Hij weet hoe ik over hem denk. Als je kritiek hebt op iemand betekent dat toch niet dat iemand weg moet. Zolang er op je wordt gekankerd houdt dat in dat men toch wel wat in je ziet. Anders heeft dat kankeren geen enkele Even leek het er gistermiddag op dat Vanenburg gevoelig was voor die toelichting op het personeels- een- duivetil is veranderd en kon digde hij aan dat hij binnenkort de finitief zal uitvliegen. Het tijdstip, waarop hij wil worden gelost staat voor hem vast: "Binnen tien dagen zal ik beslissen waar ik het komen de seizoen speel". De belangrijkste kandidaat-kopers zijn PSV en het Zwitserse Servette. In beide geval len dient de (contractueel vastge legde) transfersom van 1,8 miljoen aan Ajax te worden overgemaakt. „Met minder", aldus vice-voorzit- ter Arie van Eijden, „zullen we geen genoegen nemen". Tot het eind van het seizoen wil Vanenburg nog zijn "uiterste best" doen. Daarna wil hij zo snel moge lijk afstand nemen van een elftal, waarin hij minder vertrouwen heeft dan Cruijff: "Als je Ajax zoals vanmiddag ziet voetballen dan is er het nodige voor verbetering vat baar. Qua organisatie en positie spel was het slecht. Ik wil niet zeg gen dat dat elke wedstrijd zo is, maar het komt nog wel eens voor. Ook daarom wil ik weg. Ik wil graag bij een topclub spelen". rapporteren aan de tuchtcommis- stellen sie. Ik kan me best voorstellen dat een trainer af en toe wat zegt, maar als ik hem dan waarschuw en hij gaat toch door met met zijn opmer kingen, gelardeerd met vloeken, dan kan hij vertrekken". Dat De Ruiter noodgedwongen moest blijven veranderde niets aan de situatie. Integendeel, de oefen- meester belandde letterlijk en fi guurlijk van de regen in de drup. "Ik ben net een week van mijn proeftijd van een jaar voorwaarde lijk af', meldde hij zelf. "Na een ak kefietje met de verzorger van NAC kreeg ik vorig seizoen een boete van 750 gulden, vijf duels tribune- straf en een jaar voorwaardelijk". Nu dat jaar maar net verstreken was, kon hij weer niet nalaten zijn mond open te doen. "Maar ik heb alleen maar gezegd dat hij eens consequent moest fluiten, meer niet", mokte De Ruiter, die het in cident afdeed als „veel drukte om niets". Die typering had hij ook van toe passing kunnen verklaren op het treffen tussen Feyenoord en Utrecht, waarin zijn ploeg erin slaagde echt helemaal niets te pres teren. "We hebben één halve kans gekregen", moest hij beamen na de wedstrijd waarin Utrecht had rondgehobbeld als een degradatie kandidaat. Het excuus voor het verval ligt echter voor de hand. Sinds de goede seizoenstart is Utrecht zeven spelers kwijtge raakt, onder wie de definitief afge keurde Ben Rietveld, voor wie een benefietduel georganiseerd wordt. nog voor het einde ook de laatste getrou wen tegen zich in het harnas te ja gen. Dat lukte gistermiddag meer dan voortreffelijk. PAUL DE TOMBE ROTTERDAM (GPD) - Austria Wien heeft belangstelling voor Joop Hiele. Het bestuur van de Oostenrijkse club heeft contact) opgenomen met de'zaakwaarne mer van de doelman van Feye noord, die er zelf geen geheim van maakt dat hij graag weg wil uit de Kuip. "Want ik behoor hier zo langza merhand tot het meubilair en ik wil weieens een frisse wind voe len", aldus de bijna wekelijks uitblinkende Hiele, wiens con tract met de Rotterdamse club overigens nog een jaar door loopt. Feyenoord is dan ook van plan hem daaraan te houden en vraagt volgens bestuurslid Fred Blankemeijer "een bedrag met zes nullen" voor de sluitpost. "En dat is even begrijpelijk als belachelijk", aldus Hiele. "Ik be grijp dat ze me niet willen laten gaan, maar ik vind het belacht lijk om zo'n bedrag te vragen voor een keeper. Als ze dat vol houden, kom ik hier nooit weg' Dubbele beslissingswedstrijd tussen Anderlecht en Brugge LONDEN (Rtr) - Oxford United heeft gisteren de eerste Engelse be ker (de League-Cup) van het sei zoen veroverd. In het met 90.396 toeschouwers gevulde Wembley- stadion won het met 3-0 van het sterker geachte Queen's Park Ran- gers. Bij de rust leidde de ploeg uit de universiteitsstad met 1-0 door een doelpunt van uitblinker Trevor Hebberd. Na de pauze scoorden Ray Houghton en Jemery Charles. De zege deed de zwakke positie van Oxford, dat twee seizoenen ge leden nog in de derde divisie speel de, in de hoogste voetbalklasse even vergeten. Het staat twintigste. Drie van de 22 teams degraderen. Bovendien vernederde Oxford zijn voormalige manager Jim Smith, die het elftal naar de kampioen schappen in de lagere divisies leid de. Smith trad dit seizoen in dienst van QPR. Tegen diens nieuwe club boekte Oxford zijn eerste zege in acht wedstrijden. In de strijd om de Engelse titel geven Everton en Liverpool elkaar niets toe. De stadgenoten voegden zaterdag beide drie punten toe aan hun totaal. De regerend kampioen Everton won in eigen huis met 1-0 van Ipswich Town. Liverpool, de kampioen van '82 en '84, wees de gradatiekandidaat West Bromwich Albion met 2-1 terug. Van de ach tervolgers kwam alleen West Ham tot winst (2-0 op Watford) en als het Londense team de drie inhaalwed strijd wint, nadert het Liverpool tot op één punt. België De Belgische voetbalcompetitie krijgt een aantrekkelijke verlen ging in de vorm van een dubbele beslissingswedstrijd tussen Ander lecht en Club Brugge. Beide clubs maakten op de 34e en laatste speel dag tot grote tevredenheid van de schatbewaarders geen fout en ein digden samen op de eerste plaats met 52 punten en evenveel over winningen. Anderlecht won giste ren overtuigend met 5-0 van Char leroi (doelpunten van Gudjohns- son, Vercauteren, Vandenbergh, Demol en Scifo) en Club Brugge bleef tegen Beerschot nauwelijks bij die productiviteit achter: 4-0 (treffers van Van der Eist, Papin, Degryse, Wellens en Ceulemans). Standard Luik en AA Gent ver zekerden zich van een plaats in het toernooi om de UEFA-beker. Stan dard versloeg voor eigen publiek RWDM met 2-0 en Gent had aan en gelijkspel (0-0) bij het al gedegra deerde Waterschei genoeg. Als Club Brugge de Belgische beker verovert en naast het landskam pioenschap grijpt, geeft ook de vijfde plaats volgend seizoen recht op Europees voetbal. Beveren, dat zekerheidshalve met 2-0 bij Aad de Mos' Mechelen won, profiteert in dat geval. West-Duitsland leen aan het licht. Van de generale repetitie voor de absolute topper tegen koloper Werder, dinsdag in Bremen, bracht de huidige kam pioen weinig terecht. De 20.000 toeschouwers in het Olympisch stadion zagen een zwakke verrich ting van de Zuidduitsers, die achteraf, met dank aan de Belgi sche doelman Pfaff, nog blij moch ten zijn dat de gevaarlijke aanval len van Leverkusen evenmin iets uithaalden. De dreigende degradatie is zeker na de eerste overwinning van Kai- serslautern in een uitwedstrijd (3-2 bij Schalke een nog groter spook beeld geworden voor FC Köln. De ploeg van Georg Kessler, die zich woensdag nog plaatste voor de UE- FA-bekerfinale, leed tegen naaste concurrent Fortuna Düsseldorf een 1-3 nederlaag. Fortuna bereik te door deze meevaller al haast de veilige oever. Het verlies voor Köln werd nog groter door het uitvallen van de Nederlandse ausputzer Michel van de Korput die aan het degradatie duel een gescheurde achillespees overhield en zeker een aantal maanden uit de roulatie zal zijn. Italië Dankzij een sensationele over winning van degradant Lecce op AS Roma heeft Juventus plotse ling weer de beste mogelijkheden op het behalen van de Italiaanse voetbaltitel. In Rome versloeg Lec ce de kampioenskandidaat sensa tioneel met 3-2. Juventus behaalde in tegenstelling tot AS Roma wél twee punten, ten koste van AC Mi lan (1-0). Met nog één wedstrijd op het programma staat de ploeg uit Turijn twee punten voor op AS Ro- ma. Op de laatste speeldag kan Lecce echter wederom voor een grote verrassing zorgen. De staart- ploeg ontvangt dan Juventus, dat al 21 maal eerder landskampioen werd. Slagen Lecce en AS Roma er beide in te winnen, dan volgt een beslissingswedstrijd tussen Juven tus en de hoofdstedelijke ploeg. In Frankrijk wordt eveneens op de laatste speeldag wie kampioen wordt: Paris Saint-Germain of Nantes. De Parijse ploeg had ge hoopt vrijdagavond het kam pioensfeest te kunnen gaan vieren. Metz versloeg de koploper echter met 3-1. Omdat Nantes met 2-1 de meerdere was van Auxerre, werd het verschil met Paris Saint-Ger main beperkt tot slechts twee pun ten. FC Porto, dit seizoen in de Euro pa Cup te sterk voor Ajax, heeft de voetbaltitel van Portugal geprolon geerd. Op de dertigste en laatste speeldag van de competitie won de ploeg uit Oporto met 4-2 van Spor ting Covilha. Plaatsgenoot Boavis ta zorgde direct voor het kam pioenschap van Porto door in de Noordportugese havenstad me dekoploper Benfica met 1-0 te ver slaan. Porto kwam daardoor op de beslissende twee punten voor sprong. Ray Houghton mikt de bal langs Rangers-doelman Paul Barron en vergroot de voorsprong van Oxford United dat verrassend beslag legde op de League-Cup. (foto api ZURICH (SIZ) - FC Köln, finalist in het voetbaltoernooi om de UEFA- beker, is bestraft voor het wangedrag van zyn supporters tijdens de hal- ve-finalewedstrijd van 16 april in Kortrijk tegen Waregem. De tuchtcom- missie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft zondagavond in Zü- rich beslist, dat het elftal van trainer Georg Kessler 8 mei de tweede wedstrijd tegen Real Madrid op ten minste 350 kilometer van het eigen Müngersdorfstadion dient te spelen. Door de 3-3 tegen Waregem plaatste Köln zich voor de eindstrijd. De Westduitsers spelen 30 april in Madrid. In Kortrijk misdroegen de Keulse aanhangers zich door al vóór het duel vuurwerk op het veld te gooien. Vervolgens raakten zij meermalen slaags met politie-eenheden. Achten dertig fans werden aangehouden. Op grond van het UEFA-reglement is de club verantwoordelijk voor het gedrag van zijn supporters. FC Köln kan tot woensdagavond beroep aantekenen tegen de straf. FC Groningen rukt verder op Alleen Heracles is in de eredivisie bijna zeker van degradatie. In ei gen huis werd de debutant met 3-0 verslagen door Fortuna Sittard, dut nog in de strijd is voor de vierde plaats, die mogelijk recht geeft op Europees voetbal. NEC won met veel pijn en moeite van concurrent MW. Anton Janssen maakte ne gen minuten voor tijd het enige doelpunt. Excelsior, dat nog niet veilig staat, kon in de wedstrijd te gen AZ'67 een numerieke meerder heid niet tot uitdrukking brengen in de score. Tien Alkmaarse spe lers wonnen het van elf Rotterdam mers. David Loggie scoorde als enige. In die wedstrijd werd de eni ge rode kaart van dit weekeinde uitgedeeld. Scheidsrechter Van Et tekoven stuurde Patrick uit het veld wegens natrappen. FC Groningen, dat volgend jaar waarschijnlijk wordt getraind door Rob Jacobs, zette de opmars naar de vierde plaats voor^tegen FC Twente (5-1), terwijl de concurren ten Roda JC en FC Den Bosch te gen elkaar een punt verspeelden (O-O)» Eerste divisie Voor de eerste keer in de ge schiedenis van het betaald voetbal heeft SC Veendam beslag gelegd op een periode-titel in de eerste di visie. Geheel op eigen kracht ging dat niet. PEC Zwolle, dat de beste kansen had, liet zich-met 1-0 ver slaan door Telstar, waardoor Veen- dam dat in Breda met 1-0 won van NAC de Zwollenaren voorbij kon gaan.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14