Stakingen op til in de grootmetaal Curatoren laken bestuur Tilburgsche STER wil concurrentiekracht opvoeren Philips laat bestuurder vakbond aanhouden Industriebond FNV verhoogt druk Wijnschandaal wellicht door EG gefinancierd Onmacht Opec drukt de olieprijs verder omlaag Kort Zakelijk Lubbers schat werkloosheid veel lager dan 730.000 Libelle voor mannen Bevriezing salarissen ambtenaren van de baan Staat lost leningen vervroegd af 'Hoofdschuldigen aan ondergang bank' Beursoverzicht DONDERDAG 17 APRIL 1986 ECONOMIE PAGINA 9 UTRECHT (GPD/ANP) - De industriebond FNV verwacht morgen de eerste stakingen in de metaalindustrie bij bij Kloos in Kinderdijk en Mercon in Gorinchem, nu de cao-onderhandelingen gisteren opnieuw zijn vastgelopen. In afwachting van het ant woord op een ultimatum bleven de acties vandaag nog beperkt tot poort- en kantine bijeenkomsten bij elf bedrijven. STRAATSBURG (ANP/AP) - Het Italiaanse wijnschandaal heeft niet alleen 22 mensenlevens geëist, maar heeft de Europese Gemeen schap mogelijk een kwart miljard gulden gekost en is wellicht zelfs ten dele met gemeenschapsgeld gefinancierd. Het Nederlandse lid van het Eu ropees Parlement PLet Dankert sig naleerde gisterochtend dat in het 1984 niet 18,1 miljoen hectoliter ta felwijn uit de markt werd genomen om op kosten van de EG te worden gedestilleerd tot alcohol, maar 32 miljoen hectoliter. De kosten voor destillatie, aanvankelijk begroot op 750 miljoen gulden, stegen hier door tot 2,1 miljard gulden. In de hele Gemeenschap werd bijna een kwart van de tafelwijnproduktie bestemd voor destillatie, in Italië één derde. Volgens Dankert, die sprak tij dens het verlenen van kwijting aan de commissie van uitgaven voor 1984, zijn geen redelijke argumen ten aan te voeren voor deze stij ging: de totale produktie, con sumptie en export van tafelwijn stegen namelijk maar weinig. De Italiaanse minister van land bouw Pandolfi heeft in verband met het wijnschandaal verklaard dat in Italië wijn op kunstmatige wijze wordt gemaakt. "Dit doet de vraag rijzen of er geen sprake is van bedrog en fraude op bijzonder grote schaal ten laste van de begro ting van het gemeenschappelijk fonds", aldus Dankert. "Immers, wanneer het juist zou zijn dat er in Italië op kunstmatige wijze wijn wordt gemaakt, dan is het aannemelijk dat deze "kunst wijn", waarvan de prijs ongetwij feld lager zal zijn dan de prijs van de wijn zoals die in de EG-verorde- ning wordt omschreven, op kosten van de Gemeenschap wordt gedes tilleerd. Overigens moet in dit ver band niet worden uitgesloten dat de door destillatie verkregen alco hol weer wordt gebruikt om kunst wijn te maken, waarna de cirkel rond is". Als twintig procent van de Ita liaanse tafelwijn op kunstmatige wijze zou zijn gefabriceerd, zou dit betekenen dat twintig procent van de in 1984 in Italië uitgegeven gel den, ofwel een kwart miljard gul den, ten laste van het Europese landbouwfonds is gebracht, aldus Dankert. Zeven verdachten in het wijn schandaal zijn gisteren trouwens in staat van beschuldiging gestel wegens moord. In eerste instantie waren de verdachten opgepakt op beschuldiging Van doodslag, maar de autoriteiten besloten tot de zwaardere beschuldiging van moord, omdat de verdachten wis ten dat de hoeveelheden methanol waarmee zij wijn vermengden do delijk waren. De Industriebond heeft van de me taalwerkgevers, verenigd in de FME, geëist vóór morgenochtend 6 uur constructieve voorstellen op tafel te leggen waarmee de onder handelingen kunnen worden voortgezet. Geven de werkgevers niet thuis, dan gaat de Industrie bond over tot stakingen. Morgen houdt de industriebond in Utrecht alvast een landelijke manifestatie, waar zo'n 2.000 kaderleden worden verwacht. De leden bij Brown Boveri in Rotterdam, de RDM, Penn en Bau- duin in Dordrecht en Cascade in Diemen, hebben in meerderheid ingestemd met het houden van sta kingen op respe ievelijk maan dag, dinsdag en woensdag. Van middag zou bekend worden ge maakt bij welke bedrijven in de Leidse regio eventueel acties op het programma staan. Belangrijkste obstakel in de cao onderhandelingen vormt de voor waarde van de werkgevers dat de vakbonden afzien van het streven naar een 36-urige werkweek voor alle 180.000 werknemers in de metaalindustrie. Volgens FME- voorzitter Ter Hart draait alles nog steeds om het feit dat de Industrie bond FNV halsstarrig blijft vast houden aan een collectieve ar beidstijdverkorting. FNV-onderhandelaar Rijkse ont kent dat. Volgens hem wil de bond best over een alternatief plan om de werkloosheid in de metaal tot 1990 met 16.000 mensen te verla gen. Zowel FNV als FME stellen zelfs dat plan bedacht te hebben. Rijkse: „Wij zijn wel bereid de 36 uur even terzijde te leggen, in een glazen kastje te zetten. Maar de FME eist dat we cTat kastje op slot doen, de sleutel aan Ter Hart geven en dan kijken wat zij te bieden heb ben. Dat doen we n\et; wie weet bieden ze een dood vogeltje". De vakbonden vinden ook dat de werkgevers nu eerst maar eens duidelijk moeten maken wat ze van de andere punten in de cao, zo als lonen, denken. De FME wil dat pas doen wanneer er een akkoord is over de werkgelegenheidsmaat- regelen. „Anders komt die 36 uur de hele tijd terug, ook wanneer we het over andere zaken eens zijn ge worden. Het moet duidelijk zijn dat die 36 uur voor ons onbe spreekbaar is", aldus Ter Hart. De FME kondigde voor het ko mende weekeinde wel een brief aan met een 'totaal cao-pakket'. Als volgende onderhandelingsdatum is komende maandag afgesproken. maar Ter Hart sluit niet uit dat hij wegblijft als de Industriebond in derdaad besluit tot stakingen. Vol gens hem is er kans dat de werkge vers naar de rechter lopen om de stakingen te laten verbieden. Intussen zijn vandaag opnieuw poort- en kantine-acties gehouden, voornamelijk in het district Utrecht: bij Van Leer in Vreeland, Den Oudsten in Woerden, Gispen in Culemborg en Filarc in Utrecht. In Rotterdam en Dordrecht be zocht de industriebond ITT, VMIJ en Hunter-Douglas, in Gelderland De Hoop in Lobith en Dru in Ulft en in Brabant Philips en Stork Boxmeer. Ook waren er prikacties bij Fokker in Woensdrecht, bij Draka-kabel en CPM. EINDHOVEN (ANP) - Philips is bereid de Industriebonden FNV en CNV op korte termijn uit te nodi gen voor verder overleg over een nieuwe cao. Voorwaarde is wel dat de Industriebond FNV onmiddel lijk ophoudt met actievoeren in de bedrijven van Philips. Een woord voerder van de onderneming heeft dat vanmorgen desgevraagd mee gedeeld. Philips heeft de Industriebond FNV laten weten het niet eens te zijn met de handelswijze van be stuurder J. Cuperus. Die werd gis teren in een machinefabriek van Philips door personeel van de be- GENEVE/NEW YORK (Rtr/UPI/ ANP) - Het onvermogen van de Or ganisatie van Olie-Exporterende Landen (Opec) om het eens te wor den over steunmaatregelen voor de internationale olimarkt heeft de olieprijzen doen dalen tot een nieuw dieptepunt. De prijzen kwa men gisteren dicht in de buurt van de tien dollar per vat, het laagste niveau sinds het midden van de ja ren zeventig. In november van het afgelopen jaar moest voor een vat nog bijna dertig dollar worden be taald. De prijs van olie uit het Britse Noordzee-veld Brent, een toonaan gevende soort, daalde gisteren van 12,90 dollar tot 11,20 dollar. Later trad enig herstel op. Brent-olie voor levering in juli bracht nog maar 10,80 dollar op. In kringen van de olie-industrie wordt het zeer onwaarschijnlijk 'geacht dat de Opec het eens zal Verkade Verkade heeft vorig jaarjiet ver lies zien dalen van 14,1 miljoen tot ruim 1,5 miljoen gulden. De omzet ging vorig jaar van 243 miljoen naar 252 miljoen gulden. De omzet in Nederland daalde licht. De stij ging komt voor rekening van de export. De bedrijfslasten daalden door lagere personeelskosten, die het gevolg zijn van reorganisaties. Voor 1986 verwacht de directie een geringe omzetstijging. worden over beperking van de olieproduktie om zo de prijzen weer op te krikken. Het oliekartel heeft dinsdag de drie weken gele den opgeschorte besprekingen hierover hervat, maar niets duidt erop dat het deze keer wel tot een akkoord zal komen. De ministers zijn gisteren slechts anderhalf uur in een voltallige vergadering bijeen geweest. Vandaag zou opnieuw worden gepraat, maar het zou nie mand verbazen als wordt besloten het overleg opnieuw op te schor ten, deze keer tot de reguliere half jaarlijkse ministersvergadering in juni. wakingsdienst aangehouden we gens huisvredebreuk. Hij is over gedragen aan de Eindhovense poli tie die proces verbaal heeft opge maakt. De Industriebond FNV heeft verklaard door te zullen gaan met de acties. Volgens een woordvoerder van Philips heeft de betrokken FNV- bestuurder zich de afgelopen da gen bij herhaling schuldig ge maakt aan ontoelaatbare activitei ten. "Philips staat niet toe dat on bevoegden zich in de fabrieken op houden zonder toestemming. Als dat gebeurt zullen we de betreffen de mensen verwijderen of dat nu vakbondsbestuurders zijn of ande ren". Volgens hem zal Philips bij volgende acties van de Industrie bond FNV op een soortgelijke wij ze reageren als gisteren gebeurde. Eerder deze week lieten de In dustriebonden FNV en CNV Phi lips weten dat ze verder willen pra ten over de nieuwe cao. Deze bon den verlieten op 20 maart het over leg om de leden te raadplegen. Phi lips en de twee andere bonden, de Unie BLHP en de Federatie van Hoger Philips Personeel, onder handelden verder en bereikten een principe-akkoord. De Industriebonden zeggen dat dit akkoord, zowel wat werkgele- genheidsbevorderende maatrege len als wat een verbetering van de inkomenspositie betreft veel te mager is. Zij eisen onder meer een gedifferentieerde invoering van de 36 urige werkweek en meer loons verhoging. Philips-onderhandelaar Van den Brand heeft zich echter nadrukkelijk op het standpunt ge steld dat het principe-akkoord niet kan worden opengebroken. ZALTBOMMEL - Esther van der Zwalm van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveiling in Nederland toont op een revolutionaire manier geteelde aardbeien. De vruchten groeien in hangende emmers in kassen, waarbij de aardbeien naar beneden hangen. Deze goedkope teeltmethode levert een sterkere aardbei op. foto anpi AMSTERDAM (GPD/ANP) - Er zijn eigenlijk maar 630.000 werklo zen en geen 730.000, aldus premier Lubbers gisteren in een toespraak voor studenten van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam. "Er staan 730.000 werklozen ingeschreven. Vijftigduizend daarvan hebben in middels een baan, maar zij verge ten zich te laten uitschrijven. Vijf tigduizend anderen werken via uit zendbureaus en melden zich niet af bij de arbeidsbureaus, omdat ze hopen op een vaste baan", zo re kende Lubbers. De premier heeft eerder dergelij ke uitspraken gedaan, tot grote verontwaardiging van de opposi tie. Die wijst erop dat 50.000 werk lozen van 57 jaar en ouder door nieuwe normen van het kabinet plotseling niet meer werden mee geteld als werkloos. Ook in de wao zouden veel werknemers zitten die eigenlijk in de ww terecht hadden moeten komen. "Lubbers probeert de werkloosheidscijfers kunstma tig naar beneden te drukken", zo luidt het verwijt van de Partij van de Arbeid. In zijn toespraak voor de studen ten van de VU sprak de premier verder over de arbeidsmarkt voor afgestudeerden. Volgens Lubbers duiden de cijfers thans op een "re delijke plaatsbaarheid" van acade mici. Maar ondanks de toenemen de vraag naar hoger opgeleiden zal de komende jaren toch sprake zijn van een nog groter aanbod. De premier zag er echter geen heil in hiervoor op de rem te trap pen. Wat het aantal afgestudeerden betreft sorteert nu remmen pas ef fect na 1991. "Een aantrekkende economie, een fors dalend aantal afgestudeerden, samen met een blijvende stijging van de behoefte aan hoog geschoolden zou dan kunnen leiden tot grote tekorten aan deze mensen in de jaren negen tig." De premier vroeg zich overigens af hoe de groot de werkloosheid onder academici werkelijk zal zijn. De arbeidstijdverkorting en vooral de groei van deeltijdwerk kunnen volgens hem van grote invloed zijn op het aantal arbeidsplaatsen. Óp dit moment zijn bij voorbeeld in het hoger beroepsonderwijs meer dan 50 procent extra arbeidsplaat sen beschikbaar zijn omdat zoveel docenten in deeltijd werken, aldus de minister-president. HAARLEM (GPD) - Het dames blad Libelle wil een poging wa gen ook een «ditie voor mannen op de markt te brengen. In augus tus wordt een aanloopje genomen met acht pagina's voor mannen in het blad, een maand later ver schijnt er een speciale mannen-Li- belle van 64 pagina's. Als dat aan- slaat, wil uitgeverij Spaarnestad, onderdeel van tijdschriftengigant VNU, een permanente Libelle voor mannen serieus in overwe ging nemen. De interesse zou ook zijn ge wekt door suggesties van adver teerders, die onder meer moge lijkheden zien voor het adverte ren van schoonheidsmiddelen voor mannen in een 'kerelsblad'. DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal de komende vier jaar een be vriezing van alle ambtenarensala rissen niet als bezuinigingsmoge lijkheid gebruiken. Dat heeft mi nister De Korte (binnenlandse za ken) de bonden meegedeeld na af loop van het gisteren in Den Haag gehouden ambtenarenoverleg. Behalve dat bevriezingen over de hele linie van de baan zijn, zal minister De Korte zich sterk ma ken voor een zo goed mogelijke po sitie van de ambtenaren, zo zegde hij toe. Voor 1986 geldt nog een be vriezing van de inkomens. Vol gend jaar zullen (bij voortzetting van het huidige beleid) de pen sioenpremies van het Rijk omlaag gaan en het aantal ambtenaren worden verminderd (samen 1,2 miljard gulden). De Korte en de ambtenarenbon den hebben afgesproken dat geza menlijke werkgroepen zich bin nenkort al zullen gaan buigen over de vraag hoe het salarisverschil tussen ambtenaren en particuliere werknemers kan worden gedicht. DEN HAAG (ANP) - Op 15 mei worden de 7,75 procent 25-jarige staatsleningen 1971 en 1973 in hun geheel (vervroegd) aflosbaar ge steld. Daartoe heeft de minister van financiën besloten in verband met de rente-ontwikkeling. Blij kens een mededeling van het mi nisterie zal de terugbetaling van de hoofdsom bij de kantoren van De Nederlandsche Bank geschieden. De rente op de aflosbaar gestelde schuldbewijzen loopt tot 15 mei 1986 en wordt op de gebruikelijke manier betaald. De lening van 1971 was oor» spronkelijk f 150 miljoen groot en er staat nu nog f 104 miljoen van uit. De andere lening was f350 mil joen groot en daarvan staat nog f 292 miljoen uit. Bij elkaar gaat het dus om vervroegde aflossing van f 396 miljoen tegen de koers van 100 procent. Deze transactie levert de staat een besparing van ruim f 26 mil joen aan rente op, waarvan f 4.5 miljoen in 1987, f 4 miljoen in 1988 en een geleidelijk verder aflopend bedrag in de jaren daarna. r WÊÊ Nedap Nedap, dat de nettowinst over vorig jaar met 100 procent zag stij gen, verwacht dat dit jaar de omzet en de winst verder zullen toenemn. Ook voor de verdere toekomst is het bedrijf, dat onder meer zogehe ten detectiesystemen maakt om winkeldiefstal tegen te gaan en vee te beheren, optimistisch. De totale omzet steeg vorig jaar met 35 pro cent tot 48,9 miljoen gulden, waar van 25,6 miljoen gulden kwam uit de detectiesystemen. Toyota Het Japanse automobielconcern Toyota heeft in het op 31 maart af gelopen boekjaar een recordaantal auto's geproduceerd en verkocht. Dat was vooral te danken aan de export. Ook concurrent Nissan wist de export te vergroten. De to tale produktie van deze onderne ming verminderde echter als ge volg van de slechte binnenlandse afzet. De totale produktie van Toyota, de grootste Japanse auto mobielproducent, groeide het afge lopen boekjaar met 5,1 procent tot 3.675.185 stuks. ROTTERDAM - De 'Koningin Beatrix', het grootste passagiersschip onder Nederlandse vlag, is gisteren officieel overgedragen aan de Stoom vaart Maatschappij Zeeland. Het schip, dat voor 175 miljoen gulden is gebouwd op de werf van Van der Giessen-de Noord, maakte een proef vaart op de Nieuwe Waterweg. (foto anpi TILBURG (ANP) - De curatoren in het faillissement van de Tilburg sche Hypotheekbank (THB) wijzen directeur Bouman en de commis sarissen van de bank aan als de hoofdschuldigen aan de onder gang van de bank. Zij menen aan spraken geldend te kunnen maken tegen genoemde mensen, voor zover het gaat om de benadeling van de THB door overfinanciering van in totaal bijna 80 miljoen gul den. Dit schrijven de curatoren in een lijvig rapport over de ondergang van de THB. In dat rapport zeggen de curatoren dat de bank niet fail liet had hoeven gaan wanneer de directeur en de commissarissen de bank niet in die mate hadden bena deeld. De curatoren denken ook aan spraken te kunnen doen gelden op de leningnemers die aan benade lende transacties hebben deelge nomen, op bepaalde notarissen die hebben meegewerkt, en op de NCB. Over twee werknemers van de THB is nog geen definitief oor deel geveld, hangende een eventu eel verder onderzoek naar de mate waarin de betrokkenen zelfstandig en niet in opdracht van de directie hebben gehandeld. Het rapport bestrijkt de periode van september 1977 tot 2 juli 1982, toen de THB onder de noodrege- ling van de Nederlandsche Bank kwam. Het onderzoëkstijdvak valt uiteen in twee perioden. De bena deling is vrijwel geheel ontstaan in de eerste periode, die is geëindigd met het feitelijke vertrek van Bou man als directeur op 23 april 1981. HILVERSUM (GPD/ANP) - De netto-omzet van de STER is vorig jaar met negen procent gestegen tot 298,4 miljoen gulden. Het aantal adverteerders voor zowel radio als televisie vertoont ook een stijgen de lijn, evenals het gemiddelde be drag dat een adverteerder be steedt. Dit blijkt uit het jaarverslag van de STER over 1985, dat giste ren door directeur Chris Smeekes werd gepresenteerd. De voedingsmiddelen namen zo wel op radio als televisie het groot ste aandeel in beslag van de recla mezendtijd, gevolgd door media, vrijetijd, financiën en huis en tuin. Vorig jaar heeft de STER drie van de 2554 aangeboden commercials definitief afgewezen. In 1984 waren dat er acht van de 2499. Bij de Re clameraad kwamen in 1985 153 klachten binnen, waarvan 22 in be handeling werden genomen en elf uiteindelijk gegrond werden ver klaard. Om de Nederlandse reclamegul den voor de toekomst binnen onze grenzen te houden, kwam Smee kes tot de volgende aanbevelingen voor de omroepstructuur: ten eer ste een opvoering van de concur rentiekracht, ten tweede een zen derkleuring van de drie televisie zenders en ten derde meer ruimte voor de adverteerders. Volgens de STER-directeur zou de ideale zen derkleuring er als volgt uitzien: op Nederland 1 amusement, op Ne derland 2 informatie en sport en cultuur op het medio volgend jaar op te richten Nederland 3. Alle pro gramma's op deze netten zouden horizontaal moeten worden gepro grammeerd. In zijn toelichting waarschuwde directeur Smeekes andermaal voor de oprukkende concurrentie van commerciële satellietzenders. Vol gens hem wordt bijvoorbeeld de omzet van Sky Channel - volgens zijn schatting 25 miljoen gulden - voor het merendeel gefinancierd door reclamebestedingen vanuit Nederland. Zenderkleuring van het publieke bestel, met als adver tentiefuik een amusementszender, acht hij daarom van het grootste belang om te voorkomen dat nog meer reclameguldens de grens overvloeien. Smeekes toonde zich een tegen stander van een grote rol van uitge vers in de exploitatie van een tele visiezender. "Dit kan niet anders dan leiden tot een puur op winst gerichte programmering, waarbij de programma-onderdelen onder geschikt zullen worden gemaakt aan de wensen van de adverteer der". Voor de zevende maal werd gis teren ook de publieksprijs van STER uitgereikt, de doorzichtige kubus. Uit een steekproef onder duizend Nederlanders is gebleken dat dit jaar de 'stofdoek'-commer- cial van Pledge Meubelspray het hoogst werd gewaardeerd. De tweede prijs ging naar een drietal commercials van Heineken en de derde was voor de 'aanrijding' van Fisher-Pricespeelgoed. In de twee jaren van maart 1979 tot maart 1981 vonden de benadelin gen hoofdzakelijk plaats. Er trad een stilteperiode in van december 1979 tot eind april 1980, waarin het optreden valt van nieuwe externe accountants. Reeds daarvoor was aan de THB al aanzienlijke schade toegebracht door overfinanciering. Alleen reeds door enige draai- en schuiftransacties in 1979 verslech terde de positie van de bank met ongeveer 9 miljoen gulden. Na de stilteperiode is ook sprake geweest van vele benadelende leningen en transacties. Speciaal wordt ge noemd 26 juni 1980, toen op een en kele dag 18 nieuwe THB-leningen voor in totaal 26 miljoen gulden werden verstrekt, waarmee 12 ou de leningen werden afgelost. Daar door verslechterde de positie van de bank in een dag met 6,7 miljoen gulden. De Nederlandsche Bank con fronteerde op 18 of 19 maart de ex terne accountants en op 14 april de president-commissaris van de bank met verontrustende bevin dingen van haar accountants dienst. Hetzelfde gebeurde op 22 april met Bouman, die zich de dag daarop ziek meldde en op 15 mei ontslag vroeg. Volgens de curato ren komt aan de Nederlandsche Bank de verdienste toe dat zij de malafide praktijken bij de THB heeft beëindigd. Volgens het rapport gaan de ex terne accountants van de THB vrij uit. Zij dragen geen andere verant woordelijkheid dan tegenover de leiding van het bedrijf. De Stich ting Onderzoek Bedrijfs Informa tie (SOBI) van Pieter Lakeman heeft verontwaardigd gereageerd op deze stelling. Lakeman vindt dat de 'vrijspraak' van accountant Van Dien geheel voorbij gaat aan het vonnis van de rechtbank Breda die vorig jaar oordeelde dat de ac countant wanprestatie heeft gele verd bij controle van de jaarreke ning 1980 van de THB. AMSTERDAM (ANP) - De beurs was van daag weer uitermate goed gemutst. De hausse op de Newyorkse beurs, waar de Dow Jones-index bijna 40 punten steeg, werd in Amsterdam vrij gretig overgeno men. Grote vraag stuwde de koersen van Hoogovens, Wessanen en Fokker naar hoogtepunten, maar ook veel andere ac tieve waarden lagen stevig in de markt. Hoogovens had tegen het eind van de och tend een winst van f 4 bemachtigd op f 119,20. Wessanen was toen f 5,50 hoger op f 282 en Fokker f 2 op f 96. Van de andere internationals was Unilever f 3,50 hoger op f 433,50, Akzo f 1,50 op f 182,30, Philips f 1 op f 65 en KLM f 0.70 op f52,10. Alleen Koninklijke Olie liet zich iets gelegen lig gen liggen aan de lagere dollar. Tegen het middaguur lag de koers f 0,40 lager op f 193.20. Van de banken lag ABN f 4 beter op f 588. Voor de claims Amrobank bestond veel belangstelling en de notering trok f 0,26 aan tot f MO. Verzekering Nationale Ne derlanden schoot f 1,60 vooruit naar f 82,80 en Amev werd nog f 1,50 duurder op f87,40. In de uitgevershoek deed VNU het uitstekend met f 5 winst op f 313,50. Else vier nam genoegen met de helft op f 195. Gist-Bricades lag aan de vooravond van het jaarverslag f 2 beter op f 293. Ook Buhrmann Tetterode klom f 2 op f 158. Heineken herstelde verder met f 3 tot f 222. Océ van der Grinten liep f 1,50 van het dividend in op f 448.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9