Bemiddeling mislukt: steegoorlog blijvend 'Sluit wegen in duingebied af PZ helpt beleid maken, maar de pil blijft bitter Weer reeks concerten in Zoeterwoudse kerk REGIO LEIDEN DONDERDAG 17 APRIL 1986 WASSENAAR - Wegen in het duingebied tussen Wassenaar en Den Haag moeten voor au to's worden afgesloten en om gevormd tot fietspaden. De as faltweg tussen hotel Duinoord en de Wassenaarse Slag kan zelfs geheel worden verwij derd. De duinen zijn ten slotte een natuurgebied en auto's ho ren daarin niet thuis. Dit vindt de Enige Nederlandse Fietsersbond (ENFB), zo blykt uit een brief aan de gemeenteraden van Wassenaar en Den Haag. Staatsbosbeheer en Gedeputeerde Staten. 'Op zomerse dagen moeten Verzoek ENFB aan Wassenaar, Staatsbosbeheer en provincie fietsers zich in een wolk van uit laatgassen een weg zien te banen door het blik', heet het. 'Ook flora en fauna hebben te leiden onder de benzinedampen en verstoring'. De brief is een reactie op een pro vinciaal plan voor een fietsbrug- getje over de weg naar de Wasse naarse Slag, naast Duinoord. Het 300.000 gulden kostende project zou de veiligheid vergroten op de kruising tussen fietspad en auto weg, waar in de periode van 1981 tot en met 1985 dertien letselonge vallen werden geteld tussen fiets en auto c.q. bus. 'Hoewel we het op prijs stellen dat de provincie blijkbaar belang hecht aan de veiligheid van de fiet sers, wijzen we oplossingen als hierboven af, aldus de ENFB. Om vervolgens te pleiten voor het auto vrij maken van de weg naar Wasse naarse Slag, Meijendelse weg, Pompstationsweg, Harstenhoek- weg en Zwarte Pad. De meeste we gen kunnen worden omgezet in fietspaden. Het laatste stuk asfalt weg naar de Wassenaarse slag kan zelfs geheel worden verwijderd. Een suggestie die door de parkeer plaatshouders niet in dank wordt afgenomen. Niet verder Woordvoerder R. Paff van Staatsbosbeheer zegt in een eerste reactie dat flora en fauna zich beter thuisvoelen in een schoon milieu, maar dat in de duinen "nog niet is geconstateerd dat de zaken wor den beïnvloed door autoverkeer". De natuurlijke vegetatie houdt bij voorbeeld ook langs wegen stand, zij het dat soms maatregelen moe ten worden getroffen tegen betre ders. Of ook in de toekomst de natuur niet zal worden beïnvloed, ker. Door de toenemende vrije tijd zouden meer mensen vaker strand en duin kunnen gaan bezoeken met hun auto. "Je kunt niet zeggen dat we voorstanders zijn van auto's in duinen", aldus de stafmedewer ker terreinbeheer. "En je zult op een gegeven moment moeten zeg gen: tot hier en niet verder, waak zaam zijn. Unieke zaken mogen niet overspoeld worden door din gen die met mensenhanden zijn ge maakt. Een verloren milieu kun je niet meer in oorspronkelijke staat terugbrengen". WARMOND - De zeven palen van de Warmondse Rabobank, aan de Dorpsstraatkant van de Pleuntjes- steeg (beter bekend als Rabodam) gaan geen duimbreedte uit de weg. Woninginrichter Van Stijn, alsme de Ria van Staveren en Peter de Wit van de antiekzaak Cupido aan de Dorpsstraat kunnen nog altijd hun schuur/garage niet met de au to binnen. De Rabobank weigert in te gaan op hun aanbod om een strook grond te kopen opdat de pa len iets naar achteren kunnen. Een poging tot bemiddeling van Rabobank Nederland in het con flict tussen Rabobank Warmond enerzijds en de drie winkeliers an derzijds is op niets uitgelopen. Aangezien Rabobank Nederland Rabobank Warmond niets kan op leggen maar slechts een adviseren de bevoegheid heeft, is de rol van Rabobank Nederland nu uitge speeld. Los daarvan zou de bank toch al niet willen ingrijpen, be weert juridisch/fiscaal medewer ker Van der Ven via de afdeling voorlichting; omdat het hier geen Hond aangelijnd luchtbed uit zee WASSENAAR - In commissie vergaderingen maakten de Wassenaarse CDA en VVD er deze maand een punt van: hon den moeten zoveel mogelijk aan de lijn in de gemeente. En in de onlangs herziene Algeme ne Plaatselijke Verordening (APV) stéat ook dat de eige naar, houder of verzorger van honden ervoor moet zorgen dat de viervoeter niet losloopt. Al leen in bepaalde gebieden mag fikkie los. Het gaat om een gedeelte van het park Deijleroord, het voor terrein van landgoed 'De Paauw' en het Sparrenlaantje met de aangrenzende bos- strook. In de verouderde ge- meentegidsen werden de plek ken al genoemd en in feite ver andert er dus niets. £DA en VVD hebben zich alleen ever sterk kunnen maken voor de verkeersveiligheid en schon" straten. Echt opvallend in de APV is dat de burgemeester voetbal wedstrijden waarbij tenminste een betaald-voetbalorganisatie is betrokken, kan aflasten wan neer de wedstrijd niet 30 dagen van tevoren is aangemeld of op gelegde voorschriften met be trekking tot de openbare orde niet zijn nageleefd. Voorts is het verboden bij het baden of zwemmen in zee een voorwerp mee te voeren, 'bestemd of ge bruikt om zich daarmee drij vende te houden' of een alarm installatie te installeren 'die een voor de omgeving opvallend geluid- of lichtsignaal kan pro duceren'. banktechnische aangelegenheid betreft. Winkelierswoordvoerster Ria van Staveren noemt Rabobank Ne derland nu "een wassen neus". Volgens haar is de palenrel wel de gelijk een banktechnische zaak: "Het zijn de leden van de bank die voor dit soort dingen betalen, voor die palen en de proceskosten. De bank doet gewoon slechte investe ringen". En: "De Rabobank treitert net zo lang tot ze niet meer kan of wij failliet gaan". Bankdirecteur Th.A.P. Hoek: "Alles moet van één kant, van de bank komen. Alles moet ook voor niets. Zij hebben al leen maar rechten, geen plichten. En nu moeten ze op de blaren zit ten". Het conflict heeft veel weg van het spelletje 'landje veroveren', te spelen met een mes en een lapje grond, zij het dat het er bij dat spel letje veel vriendelijker aan toe gaat dan bij deze drukbesproken steeg oorlog. Het begon toen Van Stave ren en De Wit zich in het hoekpand aan de Dorpsstraat vestigden en er hun antiekzaak Cupido begonnen. Een levensdroom werd al gauw verstoord door het de hele dag voorbijdenderende bankverkeer. Door de smalle steeg reden bank- klanten, de geld- en postauto's en het bankpersoneel af en aan. Dat werd nog erger toen de aan de an dere kant van de Pleuntjessteeg gelegen Rabobank aan het verbou wen sloeg en zwaar bouwverkeer zich tussen Cupido en de woning inrichtingswinkel van Van Stijn wurmde. Van Staveren, De Wit en Van Stijn konden met de toegang van de steeg, die hun eigendom is, niets doen. Geen uitstallinkjes. En bij het verlaten van het woon/win kelgedeelte was het flink uitkijken geblazen. Als een soort van tegen prestatie mochten ze gebruik ma ken van het aan de bank toebeho rende parkeerterrein. Paalplanterij Van Staveren en De Wit namen als nieuwkomers geen genoegen met deze gang van zaken. De paal planterij begon. In overleg met van Styn, bij wie de actiebereid- neid was gegroeid toen een geldau to zijn tuinmeubels aan diggelen had gereden, plantten ze een paal op hun eigen grond. De politie kon er nog net door, hadden ze geme ten. En uiteraard ook de bejaarden van Mariënhaven die de steeg als doorsteek gebruikten. De bank kreeg een sleutel van de paal want de grond mag dan van Van Stave ren, De Wit en Van Stijn zijn, op de grond is de zogeheten erfdienst baarheid gevestigd. Uit gemeente- raadsnotulen van 1863 blijkt dat de drie het recht hebben, net als wij len de Warmonder Machen des tijds, om de steeg helemaal af te sluiten mits ze de sleutel van het hek, de poort of de deur ook geven aan hen die van dat recht van erf dienstbaarheid gebruik moeten maken. De bank nam echter geen genoe gen met dat "vervelende paaltje en dat voortdurende in en uit je auto stappen met die sleutel", aldus di recteur Hoek en begon een kort ge ding. Dat was in de zomer van 1985. De rechter vonniste dat tot 1 januari 1986 alles door de Pleun tjessteeg mocht. Nadien moest het verkeer met bestemming bank zijn doel via de Herenweg zien te berei ken. Van Staveren en De Wit haal den hun paal weg en zagen vol ver langen uit naar 1 januari 1986. Jennen Halverwege januari 1986 plantte de Rabobank plotsklaps zeven pa len een eindje verderop in de steeg. Volgens directeur Hoek precies op de grens tussen het terrein van de bank en dat van de winkeliers. Ge woon om te jennen, weten de drie middenstanders heel zeker. De pa len staan namelijk precies zodanig dat de drie middenstanders hun schuur niet meer in kunnen. En de bank heeft zelf niets aan de palen omdat het verkeer er toch al niet meer door mocht maar dat overi gens nog wel steeds deed. Volgens bankdirecteur Hoek echter is er precies volgens de regeltjes gehan deld: er kan nu niemand meer door ("Dat wilden ze toch?") en de paal tjes staan misschien wat ongeluk kig maar kadastraal gezien op de juiste stek. Dat er met de Rabobank niet te praten valt, is volgens winkeliers- woordvoerder Van Staveren wel bewezen nu de Rabobank niet is ingegaan op het aanbod van de drie om een strook grond te kopen zodat de paaltjes een stukje naar achteren kunnen worden verzet. Ook niet nadat Rabobank Neder land met dit aanbod naar Rabo bank Warmond is gestapt. In verder procederen hebben de drie weinig trek. "Een bodempro cedure kost 6.000 gulden. Dan kun nen we hier wel opdoeken. Je hebt in dit land wel rechten maar wat ze er niet bij vertellen is dat je ze om ze te krijgen, moet kopen". En de Rabobank heeft daar veel meer geld voor dan zij met zijn drieën bj elkaar. Van Staveren: "Dat bank- bestuur is een groep mensen met zo veel macht dat niemand kan in grijpen. Een mini-staatje waarop niemand vat heeft. De bank neemt maar met één ding genoegen: een compleet vrije doorgang. Het was voor de bank een flinke tegenvaller dat de gedweeë kruidenier die voor ons hier zat, is opgevolgd door mensen van het slag De Wit en Van Staveren. Ja, ik weet zeker dat de bank ons hier weg wil hebben". Bankdirecteur Hoek geeft dat van die vrije doorgang in elk geval toe: "Voor ons is alleen bespreekbaar: wij halen de paaltjes weg maar wij krijgen dan gewoon weer het recht van weg via dé Dorpsstraatkant van de steeg. En wij willen dat dat dan wordt vastgelegd, ook voor toekomstige eigenaren". ZOETERWOUDE - Inwoners van Zoeterwoude nebben vanaf deze week de gelegenheid hun schadelij ke stoffen in speciale containers te deponeren. De zogeheten chemo- cars komen te slaan op de hoek Pancratiusstraat/Nassaulaan eer ste woensdag van de maand, 10 tot 12) en op de parkeerplaats aan de Dr. Bouwdijkstraat (derde woens dagi, 10 tot 12). Het scheidende PZ- raadslid Cees Straver was gisteren één van de eerste Zoeter woudena ren die de chemocar ontdekte. On der het toeziend oog van burge- Zoeterwoude heeft eigen 'chemocar' meester Houdijk (rechts) overhan digde hij de 'chemocarbaas' die op de Dr. Bouwdijkslraat stond wat oude rommel. Mensen die deze rijdende inza- melingspunten mislopen kunnen hun klein chemisch afval voortaan ook bij de opslagplaats van ge meentewerken. achter het ge meentehuis, inleveren. Dat kan elke werkdag tussen acht uur en halj Het gaat om stoffen als accu's, oliën en vetten, benzine, bestrij dingsmiddelen, chemicaliën, ge neesmiddelen, medicijnen, verf, spuitbussen enzovoorts. Kortom, alle afvalstoffen die schadelijk zijn VOOr het milieu. (foto Holvast» ZOETERWOUDE - Na de te leurstelling komt de hoop: Progressief Zoeterwoude verwacht, ondanks dat de partij wederom niet in het college vertegenwoordigd zal zijn, toch een rol te kunnen spelen bij het maken van een beleidsprogramma voor de komende vief jaar. PZ-lijsttrekker en raadslid Wil Ooijendijk: "We hebben het de leden deze week uitge breid voorgelegd. En zij oor deelden dat we ons, ondanks alle teleurstelling, niet terug moeten trekken. Dat zullen we CDA en VVD donderdag (vandaag dus, red.) dan ook meedelen". "Maar", vervolgt hij ietwat dreigend, "de ledenvergadering zei heel unaniem: het verkie zingsprogramma van PZ is het beleidsprogramma. Met andere, woorden: als VVD en CDA zich niet in ons programma kunnen vinden, dan wordt het moeilijk". Zijn fractiegenote C. Batelaan: "We doen mee aan die gesprek ken met ons partijprogramma in de hand, in het hart en in het hoofd. Veel meer eigenlijk dan dat we hadden gedaan als er een wethouderszetel voor ons was weggelegd...." PZ mag dan meehelpen het Zoeterwouds beleid voor de ko mendejaren vast te stellen, de pil is en blijft bitter. Ook de algeme ne ledenvergadering van de pro gressieven kon deze week niet anders dan tot de conclusie ko men dat de kiezers er niets van zullen begrijpen. Batelaan: "Hd is toch ook raar. Voor de vierd» keer komen we na de gemeente raadsverkiezingen als de op éér. na grootste partij uit de bus rol len, we hebben 30Vb procent van de stemmen in Zoeterwoude ge haald, en dan gaan CDA en VVD weer samen regeren hier! Die zo genaamde democratie hier wordt nu echt te dol". Ooijendijk: "En dan de manier waarop we aan de kant zijn gezet. We hebben niet eens een tweede gesprek meer gehad met het CDA. Terwijl we het zo vreselijk eens waren. Voor alle geschil punten tussen PZ en het CDA was al een aanvaardbare oplos sing gevonden. Dat zeiden de CDA-onderhandelaars zelf ook". Elastiek Batelaan: "Echt, PZ was heel erg bereid om concessies te doen in de hoop om na twaalf jaar ein delijk eens bestuurlijke verant woordelijkheid te krijgen. Tuur- lijk blijven er verschillen - het zou heel slecht voor de Zoeter woudse politiek zijn als die er niet waren - maar ze waren niet zo groot dat een gemeenschappe lijk college onmogelijk was". Waarop Ooijendijk wat schampe rend opmerkt dat dat niet zo gek moeilijk is ook: "Het programma van het CDA is als het ware van elastiek, er past eigenlijk alles "Nee, zonder gekheid", ver volgt hij, "zo lang je op een ab stract niveau zit te praten ben je het snel overal over eens. Als het op de uitwerking van punten als de verkeersveiligheid en wo ningbouw aankomt, als je keuzes moet maken, dan krijg je pas problemen. Maar zo ver is het dus niet eens gekomen". Geheel onverwacht kwam de afwijzing van het CDA niet, zegt een nakaartende Ooijendijk. "Ik merkte tijdens het onderhande- lingsgesprek al die onwil. Vooral van de kant van wethouder Van der Heijden. De oudste koeien •.verden er uit de sloot êehaald. Iets dat ik zes jaar geleden eens gezegd zou hebben bijvoorbeeld. Je proefde gewoon dat hij dacht: met dié lui ga ik nooit een college vormen. En die gedachtengang zou nog te verdedigen zijn als het CDA vóór de verkiezingen had gezegd dat ze per se met de VVD verder wilde. Maar in plaats daarvan hebben ze steeds geroe pen dat de hele zaak openlag. Ik weet zeker dat, als ze van tevoren hadden gezegd dat het CDA en de VVD hier vier handen op één buik zijn, een hoop kiezers als nog op ons hadden gestemd". Niet traineren Ondanks alles wil PZ zome- teen, als de nieuwe gemeente raad gaat draaien, niet met boze gezichten de zaak zoveel moge lijk proberen te traineren. Vol gens Ooijendijk heeft dat geen enkele zin ("Persoonlijk gezien zijn het allemaal aardige mensen. Tussen de dertien raadsleden be staat ook helemaal geen ruzie"). In plaats daarvan willen de pro gressieven "constructief', maar "sterker vanuit het oppositie standpunt" gaan werken. "Meer dan nu nog het geval is met te genvoorstellen komen. Een schepje er bovenop doen". 'En het wordt leuk", denkt Ooijendijk, "niet alleen heeft PZ zelf een verse fractie, maar de he le raad is anders. Zes van de der tien zijn nieuw. Daarbij krijgen we de komende jaren heel wat leuke onderwerpen te behande len. Het verkeersveiligheidsplan is een hele beste politieke kluif, de gemeentelijke herindeling staat voor de deur... er zitten echt belangrijke dingen aan te ko- Die 'belangrijke dingen' blij ven grotendeels onder de porte feuilles van burgemeester Hou dijk vallen. Er is een balletje op gegooid om 'politiek gevoelige zaken' meer dan nu onder de competenties van de beide wet houders te laten vallen, maar de zer dagen werd duidelijk dat er Qok hier weinig of niets veran dert. Alleen mediabeleid wordt naar wethouder Graniewski toe geschoven, terwijl Van der Heij den er economische zaken bij- krijgt. Verkeer en volkshuisves ting - twee hete hangijzers in Zoeterwoude - blijven des burge meesters. Hetgeen Ooijendijk de opmer king ontlokt dat "de burgemees ter in feite de grote winnaar van deze verkiezingen is geworden". DONDERDAG Leiden LVC - Breestraat, swingavond met extr lichteffecten, 20-1 uur. Visser 't Hooft-school - Antonie Duy laan, postzegelruilavond van Philati met daarna bingo. Ekklesia - Rapenburg 100, informatie avond i.k.v. de aktieweek 'Honger hoe niet'. 20 uur. Gulden Vlies - Breestraat, voor de Rekeningen, 19 uur Gulden Vlies - Breestraat, voor Financiën 20 uur. 't Breehuys - Breestraat, spreekuu WDM, 19-22 uur. Fraktiekamer PvdA - Breestraat loopspreekuur, 19-21. uur. Instituut Burgerraadslieden - Bre« straat 92, spreekuur, 18.30-20 Laktheater - 'Glas' door Studio Hinde rik, 20.30 uur. Schouwburg - 'Yvonne' door De Zaak 20.15 uur. Waaggebouw - voorronden 8e Leids Cj baretfestival, 20.30 uur. Kapelzaal K&O - Drs. J. Rico Consuel spreekt over 'Het moderne Spanje 20.15 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, vergade ring raadscommissie financiën, 20 Muzenhof - Gordijnsingel, klaveijasse en sjoelen bij 'De Buitengewonen', 21 Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg 9, pohtiel vrouwenforum vrouwentrefpunt 'Ale! ta', 20.30 uur. Geen garages in 'Voorhof LEIDERDORP - Er mogen hoogst waarschijnlijk geen garages den gebouwd achter en naast de Leiderdorpse Bolderrikkamp, ge legen in de wijk Voorhof. De ge meente had die mogelijkheid i het definitieve bestemmingspla opgenomen. Maar de Algemene Woningbouw Vereniging (AWL heeft daar met klem tegen gepro testeerd. Voorlopig met succes want de leden van de raadscom missie ruimtelijke ordening had den deze week alle begrip voor de motieven van de woningbouwver eniging. Volgens AWL-dirécteur Duiven voorden zou het woongenot van zo'n 140 flatbewoners ernstig wor den aangetast door de bouw van garages. De groenzone achter de flat zou er voor een deel aa: geofferd moeten worden. "En dat kan niet. Er zijn zoveel gestapelde woningen die op dat stukje groen uitkijken... die aankleding moet worden gehandhaafd", zo zei hij. Poldercross Voor de zestiende maal in suc cessie organiseert de Zoeter woudse jongerenvereniging Uto pia zondag de 'Poldercross', een wedstrijd- en recreatieloop door het polderlandschap. De start is om één uur bij de kruising Zuid- buurtseweg-Zwetkade. Deelne mers kunnen kiezen uit de afstan den vier, acht of twaalf kilometer. Inschrijven kan zondag vanaf 12 uur in clubgebouw 'De Westen- der', naast de Klaverhal, waar voldoende kleed- en wasgelegen heid aanwezig is. Koffieconcert St. Jans Fanfare verzorgt ko mende zondag weer een koffiecon cert in het Zoeterwoudse Muziek centrum, gelegen aan de Schen- kelweg. De Frits Landesbergen Big Band komt er vanaf kwart over twaalf nummers van onder andere Glenn Miller, Count Basie en Thad Jones spelen. Toegang gratis. Vrouwenforum Het Oegstgeester vrouwentref punt 'Aletta' organiseert van avond een politiek vrouwenfo rum. Vertegenwoordigsters van VVD, PvdA, PPR, D66, PSP en CDA zijn aanwezig in het Ge meentecentrum aan de Lijtweg. Aanvang half negen. Voor inlich tingen: telefoon 173748. ZOETERWOUDE - Een reeks 'Dorpskerkmiddagen' staat Zoeterwoude de komende tijd te wachten. Te beginnen komende zondag, als het orkest 'Camerata '54' onder leiding van Peter Greve concert in de Zoeterwoudse kerk geeft. Het fenomeen Dorpskerkmid dag bestaat sinds 1980. De Her vormde Jeugdraad in Zoeterwou de had aanvankelijk de bedoeling plaatselijke muziekamateurs een mogelijkheid te bieden zich in de Dorpskerk, die een goede akoes tiek heeft, aan publiek te presente- Diverse (amateur)musici ver leenden de afgelopen jaren hun medewerking aan de Dorpskerk middagen. Plaatselijke, maar ook 'vreemdelingen'. Dezelfde formule wordt het ko mend seizoen weer gehanteerd. En 'Camerata '54' mag het spits afbij ten. Dit orkest bestaat uit oud-le den van het Nederlands Studenten Orkest en is ruim 40 personen sterk. Men brengt een programma waarin diverse muziekstijlen aan bod komen. De Dorpskerkmiddag is gratis toegankelijk en begint zondag om half drie. VOORSCHOTEN - Geboren: 10 mrt. '86 Pim M. zv. E.A.W. van der Zalm-de Jong, 15 mrt. '86 Eelco J. zv. T.A. Groot- Meijer, 7 mrt. '86 Christopher R. zv. H.A. Quirijns-Wensink, 27 mrt. '86 Willem A. zv. J.J. Vellinga-Wielenga. 14 mrt. '86 Léon M. zv. A.H.M. de Wit-Fung-Kim. 4 apr. '86 Maarten Ch. zv. P.C.M. Briede- Sebel. 9 apr. '86 Vincent A. zv. L.J.M.J. Blomen-Kuneken LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) rr van 8 30-17.00 uur i.-vrij (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D, Vink, tel. 079-412440 C Spigt. tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma -vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071)144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post f 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) 67.45 92,55 134,90 1.10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien een maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 1 f2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J M J. Post Stad: J Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W F J. Wirlz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv; P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs, Was hington. Rome. Madrid, Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2