Busroute wellicht anders, flat blijft Voorschoten krijgt subsidie aan dierenpark niet terug Warmond bijna klaar met coHegevorming Einde oude pandjes aan Kerklaan nadert snel Politie Wassenaar pakt verdachte 20 inbraken Wassenaar: 'Niet in rijksweg schrappen' Slachtplaats Leiderdorp opgeheven PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 15 APRIL 198 LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp wil bestemmingsplan 'Buitenhof midden/west', waarte gen meer dan honderd bezwaar schriften zyn ingebracht, nog eens kritisch bekijken. Wellicht dat er alsnog een alternatieve route wordt gezocht voor de geplande busbaan door de Hella Haasse- straat. Maar wethouder Meerburg kon en wilde de massaal toege stroomde Buitenhof-bewoners gis teravond tijdens de raadscommis sie ruimtelijke ordening nog niets beloven. Eerst moeten burgemees ter en wethouders zich er nog eens over buigen. Dat hadden ze in eerste instantie al gedaan. In hun 'kanttekeningen tegen de bezwaarschriften' kwa men burgemeester en wethouders echter snel tot de conclusie dat de bewoners en belangenvereniging 'Het Buitenhofje' allesbehalve ge lijk hebben. Maar die conclusie is te snel ge trokken, zo betoogde een van de bewoners onder luide bijval van zijn wijkgenoten. Precies een week nadat de bezwaren op het ge- Sprankje hoop voor massaal toegestroomde bewoners Buitenliof meentehuis dienden te zijn, ston den die kanttekeningen al op pa pier. "Ambtelijke molens malen langzaam? Weinig van gemerkt. Het college heeft zichzelf niet de tijd gegund om een technisch ad vies in te winnen. Want dat kan na melijk niet in een week", aldus de bewoner, die in het dagelijks leven zelf ambtenaar is. Een argument van de gemeente als zou de Hella Haassestraat met een breedte van zes meter ruim baan geven aan de bus schoof hij terzijde. "Ik heb het nagemeten, maar ik kom niet verder dan 5'/a meter. Waarbij je nog één meter veertig voor het plantsoentje kunt aftrekken". Grote moeite had hij ook met de bewering dat er maar twintig bussen per dag doorheen hoeven. Met de dienstregeling in de hand kwam de bezwaarmaker op veel hoger aantal. Waarom de bus niet gewoon via de Gallaslaan en Vossiuslaan laten rijden. Dan wordt ook een groot deel van Buitenhof oost ontsloten, meende hij. Suggestie van de kant van belan genvereniging 'Het Buitenhofje": kort de omstreden flat bij de vijver in en laat een etage of twee verval len. Dan zou de overgang van de eengezinswoningen naar de flat veel geleidelijker zijn. Voor wat de bezwaren tegen de bus betreft vonden de bewoners bij de commissieleden veelal een gewillig oor. Wesseling (PvdA) bij voorbeeld stelde dat op verzoek van de toekomstige bewoners zelf destijds is bepaald de bus dwars door Buitenhof (lees: door de Hella Haassestraat) te laten rijden, maar "de straatbreedte valt me nu inder daad wel op. Als daar een bus door heen moet...". De Waard (WD) zat op dezelfde lijn. Hij oordeelde dat de gemeente geen blaam treft. Zij heeft jaren ge leden al de hoofdroutes door Bui tenhof aangegeven en dus hadden de bewoners beter moeten weten. "Maar dat wil nog niet zeggen dat ik sta te juichen bij die bus daar. De situatie lijkt me niet optimaal, maar daar kan iets aan gedaan wor den". Een massale uiting van hila riteit vanaf de publieke tribune werd zijn deel... Harder stelde D66-er Breure zich op. Volgens hem is de Hella Haas sestraat volstrekt ongeschikt als busroute (applaus volgde). PPR- raadslid Van der Zande vroeg zich af of er geen alternatieven waren ("ik denk toch niet dat die bus er ten koste van alles moet komen. Je kunt naar aanleiding van die be zwaren best gaan heroverwegen"). Waarop het CDA-raadslid Van Jaarsveld stelde de busverbinding een goede zaak te vinden. Volgens wethouder Meerburg is het wellicht mogelijk het tracé te verbeteren, opdat de bus meer ruimte krijgt. Op vragen vanuit de comissie stelde hij dat er wel dege lijk 'lijfelijke' maatregelen worden genomen om te voorkomen dat ook autoverkeer van de doorge trokken Hella Haassestraat ge bruik gaat maken. Meerburg: "Alternatieve routes zijn altijd mogelijk, maar ons uit gangspunt is om zoveel mogelijk openbaar vervoer langs beloopba- re afstanden te situeren. De route via de Gallaslaan is niet bij voor baat onmogelijk, maar of de bus maatschappij daar ja tegen zegt? Maar goed, we zullen de zaak nog eens in ogenschouw nemen". Veel minder bijval had de com missie over voor de bezwaren te gen de flat bij de vijver. Wesseling (PvdA): "Die flat is juist schitte rend gesitueerd". De Waard (VVD): "Wil Buitenhof betaalbaar blijven, dan zal de grondprijs zo laag mogelijk gehouden moeten worden. Hoe hoger je bouwt, des te lager die prijs is. Ik vind dat de ge meente zich aardig heeft ingehou den door er een betrekkelijk lage terrasflat te situeren. Ik volg die bezwaren dus niet", aldus De Waard, die nadrukkelijk zei na mens zijn hele VVD-fractie te spre ken. En ook van de kant van D66 en de PPR kwam begrip voor de noodzaak van de flat. Agenda LEIDERDORP - De pandjes aan de Leiderdorpse Kerklaan, ooit ge bruikt als onder meer stempello kaal en gaarkeuken, gaan hoogst waarschijnlijk toch tegen de vlak te. Een poging om ze op te knap pen loopt, vanwege de hoge kos ten, op niets uit. Een handtekeningenactie van een inderhaast samengesteld comi té 'Redt de Kerklaan' vond bij de gemeenteraadsleden aanvankelijk een gewillig oor. Men vroeg de ge meente vorig jaar te onderzoeken of de panden niet gerenoveerd zou den kunnen worden. Daarop probeerde Leiderdorp subsidie te krijgen bij Monumen tenzorg. Hoewel de pandjes geen monumenten genoemd mogen worden trachtte de gemeente de relatie te leggen met het naastgele gen pand Kerklaan r wel een monument i Monumentenzorg kwam echter niet over de brug. Dus is de kans op renovatie uiterst klein, oordeelt gulden per woning. Maar dan moet de gemeente. Haar hoop is geves- de subsidie-aanvraag wel voor 1 tigd op een particulier, Vincent augustus zijn ingediend. Molkenboer, die het naastgelegen Omdat deze woningen naast de terreintje wil gebruiken om er een drie oude pandjes aan de Kerklaan paar nieuwbouwhuizen neer te zet- komen, hoeft er nog geen beslis ten. Het is de bedoeling dat aan de sing te worden genomen over al hand van een gericht plan naar een dan geen renovatie ervan. Maar: paar andere kandidaten wordt ge- voor de financiële opzet van het zocht. 'plan Molkenboer' is renovatie De gemeente heeft inmiddels geen haalbare kaart, van het ministerie van Volkshuis- Slopen die huisjes, oordeelde vesting de toezegging gekregen raadslid Tieken (CDA) gisteravond subsidie te krijgen voor de bouw meteen. "Ervoor in de plaats kan Actievoerder Ed ten Hooven voor de pandjes aan de Kerklaan. Sloop dreigt. 1aat als er iemand met wa geld opstaat. r volgens hem i WASSENAAR - De Wassenaarse politie heeft naar nu blijkt zaterdag een 51-jarige Israëliër aangehou den die ervan wordt verdacht zo'n twintig inbraken te hebben ge pleegd in het dorp. Hij zou daarbij voor tienduizenden guldens aan spullen hebben gestolen en kapot gemaakt. De man had het vooral voorzien op sieraden. Tot op heden ontkent hij in alle toonaarden. Voor de Wassenaarse politie is thans bijna het moment, aangebro ken waarop zij de man aan de vreemdelingenpolitie zal uitleve- De afgelopen twee maanden werd Wassenaar geplaagd door een onophoudelijke reeks van inbra ken. Telkens werden er gaten van ongeveer dezelfde omvang in ko zijnen en sponningen aangetrof fen. Door middel van een ijzer draadje ontsloot de inbreker ver volgens raam of deur. Voor de recherche was de inbra- kengolf aanleiding extra nadruk- nog hoop lelijk te surveilleren. Dat resul- drie vrije sectorwoningen met nieuwbouw komen, nmalige bijdrage van 20.000. de stijl. Zodoende hoeven we ten- (archieffoto) teer^ zaterdag in de aanhouding van de Israëliër op de Zijdeweg. De passen- de stichting 'Het monument te Lei- recherche hoorde bij een pand aan de Klingelaan "gerommel en ge stommel", wilde de indringer grij pen maar slaagde daar pas op de Zijdeweg in. De man wilde net op een fiets wegrijden waarvan hij be- weerde die in Den Haag, waar hij andere mogelijkheid meer dan de gulden. in een pension verbleef, te hebben pandjes Kerklaan 1 tot 3 tegen de Ten Hooven: "We moeten alleen gehuurd. Hij ontkende met het ge vlakte te gooien. "Wat ervoor te- nog iemand zoeken die ons wat rommel en gestommel aan de Klin- minste geen bouwval op te knap pen". De Waard (WD) was net zo resu- luut in zijn oordeel. En ook PPR- raadslid Van der Zande zag geen de stichting 'Het monument te Lei derdorp i.o.' betreft. En hij pleitte er alsnog voor de pandjes te red den. Het kan volgens hem nog om dat architect Taco Mulder een pri ma begroting heeft die uitgaat van kubieke meterprys van 508 rugkomt, moet erg mooi worden", geld geeft probeerde Van der Zande de pil nog te vergulden. i het plan te realise- Wethouder Meerburg: "En dat is nou juist het probleem". De gemeenteraad heeft binnen kort het laatste woord. gelaan te maken te hebben. Met speurhonden is de politie vervol gens de wandelgangen van de man nagegaan. Vast kwam te staan dat hij wel degelijk bij de woning aan de Klingelaan aan het werk was ge- VOORSCHOTEN - De gemeente hebben de gezamenlijke overhe Voorschoten krijgt de subsidie z het dierenpark Wassenaar niet te- den hoge bedragen ter beschik king gesteld. Het door u ter be- rug. Dit schrijven Gedeputeerde schikking gestelde bedrag is daar- Staten in een brief aan de gemeen- voor, hoewel het op het geheel var te, die vorig jaar december voerde dat de gemeenteraad het aan zichzelf verplicht is de 7.700 gulden terug te vorderen. Immjers, bezien, de raad het geld zou beschikbaar zijn ge- zich niet steld onder voorwaarde dat het, in middels gesloten, park open blijft. Het dagelijks bestuur van de pro vincie ontkent dat in zijn schrijven verbaast zich over het Voorscho- tense standpunt postieve kanten bijdragen een gering bedrag nuttig en nodig gebleken. We kun- voorstellen, dat in dat licht de i verantwoordelij kheid distantieert' Dieren Vrijwel alle dieren zijn inmiddels verkocht en de reacties bleven niet benadrukt de uit. Zo was Artis-directeur B.M. de zaak. 'Mede Lensink bijzonder teleurgesteld sterk op een hereniging van vader, moeder en kind. Zoals bekend denken de Louw mannen daar anders over. De enige dierentuinen die geschikt zijn voor de gorilla's zouden zich volgens hem in Amerika bevinden. Miami, waar de Wassenaarse Oerang Oe- gemeente tangs enkele jaren geleden heen 1983 genomen gingen, zou volgens deskundigen het beste dierenpark ter wereld zijn. Dat zegt J. Louwman althans. Of de apen naar deze of naar een andere Amerikaanse dierentuin gaan, wordt binnenkort beslist. dankzij de van de gemeenten ont- doordat de gorilla's niet naar zijn vangen bijdragen is het dierenpark park komen maar waarschijnlijk Treurig 1 1982 niet gesloten', heet het z nig. Amerika gaan, evenals de dwergchimpansees. Dat de dieren bij elkaar zouden moeten blijven. En: 'Mede dankzij uw bijdrage heeft het dierenpark drie jaar lan- zoals de Louwmannen ger dan aanvankelijk de bedoeling bestrijdt hij. "Er is geen enkele was werkgelegenheid kunnen bie den aan personeel van het dieren park, aan werknemers van bedrij den houden. Met het argument Louwman kun je alles wel rondre- die bij de renovatie betrokken deneren. Het is puur een centen- de bij de renovatie kwestie, voor de hele kolonie kan hij meer krijgen". Met het oog op de kleine hoe- ingeschakelde langdurig werklo- Mede dankzij uw bijdrage ook hebben honderdduizenden in de veelheid chimpansees had hij regio de voldoening gehad gedu rende drie jaren langer dan aan vankelijk de bedoeling was, het Deze dame had met een Ar- dierenpark te kunnen bezoeken'. tis-aap het nu twee-en-eenhalfjarig 'Om dit alles mogelijk te maken jong gekregen en Artis hoopte Duidelijk is al wel dat een kleine zeventig procent van de dieren in Nederland blijft, 26 procent naar andere Europese landen gaat en vijf procent een enkeltje Amerika krijgt. Welke dieren waarheen de gorilla's bij elkaar te gaan, wil J. Louwman niet zeggen. Het zou treurig overkomen. Liever ziet hij dat kopers zelf re clame maken voor nun nieuwe aanwinsten, zoals Artis met de mannetjesolifant die meer geïntes- seerd dient te zijn in vrouwtjes dan het huidige dier. Ook het Noorder dierenpark Emmen zocht de publi citeit toen het een krooneend, drie withandgibbons, vier (bescherm de) slingerapen, twee struisvogels, vier kuifhoerderkoeten, een nan- Aan deze cheetah's gaat de verhuizingskoorts voorbij. Zij verlaten Was- r niet, maar blijven in het breedingcentre van J. Louwman. (foto Wim Dijkman! een soldatenara, drie kamelen er spreeuwachtigen aankocht vijftigduizend gulden. Het WARMOND - Nog één bespre kingsronde hebben WD, CDA en Progressief Warmond nodig om het college van B en W en het colle geprogramma 1986-1990 in elkaar te timmeren. Dat wordt dan wel meteen de zwaarste ronde. Gister avond namelijk, tijdens de tweede ronde, verschoven de onderhande laars punten die heikel bleken te zijn naar die derde en laatste verga dering, maandag. Die punten zijn: de portefeuille verdeling (wel is sinds vorige week al bekend dat het CDA en PW ze zullen verdelen), het woningbouw beleid, de vooral door Progressief Warmond gewenste voorrang die vrouwen moeten krijgen als zij naar een gemeentelijke vacature solliciteren en de zogeheten ver- koopregulerende bepalingen waar van vooral de WD een tegenstan der is. Doel van die verkoopreguleren- de bepalingen is de beschikbare woningvoorraad zo veel als moge lijk is ten goede te laten komen aan Warmonders. Eigenaren van een gesubsidieerde premiekoopwo ning moeten volgens die bepalin gen in geval van verkoop alles in het werk stellen om hun woning aan een Warmonder te verkopen, onder meer door op een bepaalde te adverteren. Blijven die aantoonbaar vruchte loos, dan pas mag aan een niet- Warmonder worden verkocht. Dal- huisen (Progressief Warmond) merkte gisteravond op dat het schrappen van de bepalingen uit het collegeprogramma betekent "dat we dan nog meer moeten bou wen, ook voor de niet-Warmon- ders". Opvallend was het gemak waar mee overeenstemming werd be reikt over punten die van tevoren als heet hangijzer waren aange merkt. Zo komt er nu dan toch een onderzoek in Warmond naar de be hoefte aan soorten onderwijs, een onderzoek dat vooral aan het licht zal moeten brengen of openbaar basisonderwijs nodig is. Progres sief Warmond en de VVD hebben zich al die tijd al voorstanders van zo'n onderzoek getoond, het CDA niet. De christen-democraten von den niet dat de gemeente het voor touw moet nemen maar dat War monders die een openbare school willen stichten zelf maar aan de slag moeten. Het CDA ging gister avond echter zonder slag of stoot akkoord met het onderzoek. Onderzoeken Er staat trouwens een hele trits onderzoeken in het dorp op stapel. Zo zal ook de behoefte aan een kin deropvang worden gepeild en die aan muzikale vorming. Alle drie de partyen vinden dat na het faillisse ment van de muziekschool de ge meente zelf iets moet regelen. Onderzoeken komen er ook naar de doorgaande route (asfalt of klin kers handhaven), naar de mogelijk heden om het parkeren van vracht wagens in de dorpskern tegen te gaan en naar de mogelijkheden voor een nieuwe sporthal. Progressief Warmond kwam gis teravond op de proppen met nog een aanvulling op de door Van Schagen (CDA) samengestelde concept-tekst van het collegepro gramma. De progressieven willen een noodfonds instellen, "bedoeld om mensen die dat nodig hebben, zoals een AOW'er met een pech- jaar, een steuntje in de rug te ge ven". Vooral de VVD had aanvan kelijk grote moeite met dit PW-ini- tiatief. De liberalen wilden alvo rens hiermee akkoord te gaan eerst de criteria kennen waaraan iemand moet voldoen om aanspraak op dit fondsje te maken. Ook wilden ze weten hoe groot dit fonds moet zijn. Dalhuisen (Progressief War mond) trok de WD over de streep door haar voorstel in het college programma slechts de tekst "Er zal worden uitgezocht wat de moge lijkheden zijn voor een Warmonds noodfonds" op te nemen. Over de uitvoering van het een en ander moet de gemeenteraad zich maar uitspreken, meende zij. Onduidelijk is nog wat er nu pre cies gaat gebeuren met het voorstel van Bonnet (CDA) om de gemeen te, bij gebrek aan initiatieven van de ondernemersvereniging, een plaats voor de weekmarkt te laten aanwijzen. Bonnet denkt aan "een concentratie van standplaatsen bij 't Meerpunt". Volgens hem kun nen bij een vastgestelde plaats nieuwe aanvragen voor standplaat sen worden geweigerd. Problemen zoals die zich thans in het dorp voor doen met pal naast groente winkels geposteerde groentekra- men kunnen dan uit de wereld worden geholpen. weest. Ook hier werden gaten in de kozijnen aangetroffen. De boren heeft de man vermoedelijk tijdens zijn vlucht weggegooid. Ze zijn nog niet teruggevonden. Met be hulp van speurhonden wist de po- iïif Trefpunt- Herenweg, UW-kledmg- e, speelgoedbeurs, inbreng Leiden In den Vergulden Turk - Steenstras openbare vergadering Leidse afdelir van het CDA, met als spreker TweedJ Kamerlid Van der Sanden, 20 uur. Jongerenbeweging - Koppenhinkstee 2, bijeenkomst over het verzet in Equi dor in vergelijking met het verzet derland, 20 uur. Clubhuis Zuiderkwartier - Anjelie straat, bingo, 20 uur. Oud-Katholieke Kerk - Zoeterwoudsi singel, oecumenisch avondgebed. 1 19.30 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, We groep Hogewoerd, 20 LVC - Breestraat 66, sportkafe, 20- Fraktiekamer WD - Breestraat 12: spreekuur, 19.15-20 i Vrouwenhuis - Hooigracht 79, cafd avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48. t> 149987, geopend op werkdagen 16 uur, di ook van 20-21 uur. Schouwburg - Voorstelling Leids Sti denten Toneel, 20.30 uur. Waaggebouw - concert kamermuziekge zeischap C-Dur, 20.30 WOENSDAG Leiden Kapelzaal K&O - kinderbios met Laure en Hardy. 14.30 uur. Stadsbouwhuis - Langegracht 72 spreekuur verkeersveiligheid, 10.30-ll Voorschoten Cultureel Centrum - Pr. Marijkelaan Poppentheater Wellus Nietus met 'D Tentkarromobiel', 14.30 deren van 5-12 jaar. Warmond de Israëliër en een andere, der gepleegde, inbraak. 114-16 en 18.30-19.30 i Burgers Dierenpark te Arnhem kocht tien pelikanen, zeboe's, koe- doe's en tapirs. WASSENAAR - De Wassenaarse raad steunt het bezwaarschrift van B en W tegen het schrappen van rijksweg 11-west, tussen Zoeter- woude-dorp en Haagsche Schouw, in het ontwerpplan Zuid-Holland. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommis sie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Tot een discus sie hoefde het niet eens te komen over de weg, die niet voor 2000 wordt aangelegd en na die datum onzeker is. In het bezwaarschrift aan de pro vincie bestrijden B en W dat wegen als de rijksstraatweg een groei van het autoverkeer tot 25 procent moeten kunnen verwerken. 'Reeds jarenlang constateren wij dat de rijksstraatweg (A44) zijn maximale capaciteit heeft bereikt en dat het verkeer zich in toenemende mate afwikkelt via de lokale binnenwe gen in onze gemeente', schrijven de dagelijks bestuurders. Zij me nen dat een verdere verhoging van het verkeersaanbod op de A44 zal leiden tot 'een onverantwoorde toename van het sluipverkeerde op de toch al overbelaste doorgaande routes door de bebouwde kom'. Zoals bekend wil de gemeente juist het verkeer terugdringen op die wegen. Ze overweegt daar maatregelen, maar wil ook de rijks straatweg minder aantrekkelijk maken voor met name zwaar ver keer. Burgemeester P.H. Schoute praat hier regelmatig over met pro vinciale en rijkswaterstaat. In het laatste gesprek werd besloten de omstreden oprit bij Bijhorst twee maal zo lang te maken (ten koste van enkele bomen). De dagelijks bestuurders van Wassenaar beschouwen het als 'een leemte in het streekplan' dat geen onderzoek is gedaan naar de effecten van de verkeersafwikk- ling over de A44 en de toekomstige S4 op de overbelaste doorgaande routes in Wassenaar. Deze S4, die vanaf de Leidse Plesmanlaan naar Katwijk moet gaan lopen, zou, sa- WARMOND - Een 27-jarige inwo ner uit Warmond is gisternacht met zwaar hoofdletsel en een ge broken been in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. (Door nog onbekende oorzaak viel de voetganger op de Oranje Na- ssaulaan voor een aanrijdende au to. Volgens de politie is op dit mo ment de toestand van de man zorg wekkend. Geen disco Onterecht meldden we gisteren in deze rubriek dat er vanavond disco wordt gedraaid bij SVLV Voorschoten. Die disco blijkt af gelopen zaterdag al te zijn ge weest. Waarvan acte. Warmelda Historisch genootschap 'War melda' uit Warmond houdt mor genavond een ledenvergadering in de bovenzaal van het Meer punt. Aanvang half acht. Na de koffiepauze, om acht uur, zijn ook niet-leden van harte welkom bij de lezing van drs. P. de Boer uit Oegstgeest. Hij zal het hebben over het ontstaan van het Veen- land. Uiteraard komt Warmond (dat op het grensgebied lag van zandrug, kleistrook en veenmas- sa) komt natuurlijk ter sprake. Staatssecretaris Staatssecretaris J. van der Heij den (volksgezondheid) spreekt vanavond in de Kapelzaal aan de Oegstgeester Lijtweg. De avond begint om 20.00 uur. men met de verlengde LandscheiJ dings weg en rijksweg 11-west dé oplossing zyn voor de overbelaste rijksstraatweg. WASSENAAR - Het aantal au to's dat dagelijks de rijks straatweg bij Wassenaar neemt, is tussen 1983 en 1985 met ongeveer dertien procent toegenomen. Reden in 1983 per etmaal gemiddeld 44.654 au to's over de weg, in 1985 waren dat er gemiddeld 50.531. Dit blijkt uit telcijfers van de Rijksstraatweg tussen Den Deijl en de Landscheidings- weg. In mei was het het drukst met een gemiddelde van 55.230 auto's. De vaak drukke maand juni werd in 1985 niet meege teld, evenals augustus en sep tember 1984, maanden die in 1985 boven het gemiddelde uitkwamen! Een specifieke verklaring voor de toenemen de verkeersdruk heeft de ge meente Wassenaar niet. Een woordvoerder verwijst naar woorden van minister me vrouw Smit-Kroes. Zij heeft verklaard dat er een algemene tendens is: meer auto's. LEIDERDORP - De Leiderdorpse noodslachtplaats aan de Achthove- nerweg wordt per 1 juni definitief opgeheven. De raadscommissie bestuurszaken heeft gisteravond besloten dat de Leiderdorpse boe ren voortaan moeten uitwijken naar Leiden.Reden tot de sluiting vormen de strenge EG-richtlijnen. waaraan de Leiderdorpse slacht plaats niet meer voldoet. Omwo nenden klagen trouwens al tijden over stankoverlast. Het zou Leider dorp 150.000 gulden kosten om de eigen slachtplaats op te knappen. Te duur, oordeelde de gemeente raad al in een eerder stadium, en zij besloot de slachtplaats op te hef fen. Er waren vervolgens twee verga deringen van de commissie be stuurszaken nodig om een oplos sing te vinden voor de gevolgen van dat besluit. Aanvankelijk wil-1 de de gemeente uitwijken naar de f Hazerswoudse noodslachtplaats. De boeren zelf gaan daar ook liever naar toe: het is er wat kleiner, ze kennen elkaar daar. Maar vorige week bleek Slacht huis Leiden met een aanlokkelijk aanbod te komen: de Leiderdorpse noodslachter Bosman kan er voor taan terecht en de tarieven zijn om- laaggeschroefd. Al met al kan Lei den nu goedkoper werken dan Ha- zerswoude, en dat gaf voor de com missie de doorslag om voor de 'gro te broer' te kiezen. LEIDSCH0& DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag tussen 18.00 - 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, teleloon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2