Belasting komende jaren niet omhoog Dreiging rijksweg houdt kopers huizen niet tegen Europarlementariër Larive naar Voorschoten Leiderdorp protesteert tegen snoeien in bouw Huizen voor ouderen bij Molenlaan Botsing in Zoeterwoude 'Leerhoeve' geplunderd Omstreden snackbar aan Bernhardlaan mag blijven Drukte Meubelboulevard is politie meegevallen PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 14 APRIL 1986 VOORSCHOTEN - De VVD-Europarlementariër mevrouw Jessica Lan- ve spreekt op maandag 28 april in de koffiekamer van het Voorschotense cultureel centrum. Mevrouw Larive, die onlangs in het nieuws kwam door een pleidooi voor een krachtige Europese aanpak van voetbalvanda lisme, zal het onder meer hebben over de positie van de vrouw. Hierbij zal aan de orde komen of een vrouw gedwongen kan worden te solliciteren bij onvrijwillige werkloosheid. Ook vertelt ze iets over het Europees Parlement, waar zij nu twee jaar. In haar portefeuille bevinden zich sociale zaken, rechten van de vrouw, onderwijs en sport. Larive heeft na een studie rechten in Brussel gewerkt, bij het secreta riaat van de Benelux-organisatie. Tot haar verkiezing werkte ze als rech terhand van de chef van de liberale fractie van het Europees Parlement. De avond wordt georganiseerd door de Vrouwen in de WD en begint om 20.30 uur. Collegeprogramma Leiderdorp deels klaar LEIDERDORP - Een sluitende begroting, geen lastenverzwaring voor de Leiderdorpse burgers, een puinstortgebied in De Does, een plein op de Engelendaal en eventueel woningbouw in de Ruigekade. Wordt de Leiderdorpse Engelendaal in de toekomst doorkruist door een soort plein? De mogelijkheden daar voor worden in elk geval bekeken. (archieffoto) LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp heeft bij de provincie ge protesteerd tegen het aantal wo ningen dat ze mag bouwen. In het streekplan gaat de provincie er van uit dat Leiderdorp tussen 1985 en 1989 in totaal 844 huizen mogen worden neergezet. Dat zijn er 211 te weinig, stelt Leiderdorp. De gemeente schrijft in een be zwaarschrift niet te begrijpen hoe de provincie aan dat aantal van 844 is gekomen. En ze wijst erop dat dit aantal volledig in tegenspraak is met wat het provinciebestuur eind vorig jaar nog schreef: dat Leiderdorp goedkeuring zou krij gen voor de bouw van 1055 wonin gen, op te leveren voor 1 januari 1990. Nu het ontwerp-streekplan het over 211 huizen minder heeft komt Dat zijn in Leiderdorp de belang rijkste uitgangspunten voor het nieuwe college van burgemeester en wethouders in de komende vier jaar. Uitgangspunten waarover de fracties van WD, CDA, PvdA, D66 en PPR/PSP het de afgelopen we ken eens zijn geworden tijdens ge sprekken die ze over de collegevor ming hebben gehad. Het is in Leiderdorp gebruik dat men eerst een collegeprogramma maakt voordat wordt beslist welke partijen in het college gaan zitten. Voorzitter Scheffer van het onder- handelingenoverleg kan derhalve nog niets zeggen over de toekom stige samenstelling van het college in Leiderdorp. Ook is men nog niet uit alle pun ten van het collegeprogramma. Be stuurszaken, onderwijs en welzijn moeten nog worden besproken. Streven is om voor 25 april alles rond te hebben, waarna het nieuwe college op 29 april tijdens de raads vergadering naar voren wordt ge schoven. De Does De realisatie van een puinstort gebied in De Does wordt als "zeer essentieel punt in het collegepro gramma" betiteld omdat het "om streden is bij delen van de Leider dorpse bevolking". Alleen D66 was aanvankelijk tegen. Deze partij heeft met name grote problemen met de stort van slakken en vlieg as. Het storten van puin en grof vuil, mits onder strenge voorwaar den, is voor de democraten wel be spreekbaar. Vliegas wordt er niet gestort, maar slakken komen er volgens wethouder Meerburg wel degelijk te liggen. Nu worden ze nog naar België of Duitsland gebracht: een onhoudbare toestand, aldus Meer burg. Hij wilde D66 wel de verzekering geven dat, mochten milieu-techni sche deskundigen vinden dat puin- DEN HAAG/V OORSCHOTEN - De Raad van State is van mening, dat de gemeente Voorschoten te recht een hinderwetvergunning heeft afgegeven aan H. Tetteroo voor het exploiteren van een snackbar annex koffieshop op de hoek van de Prinses Marijkelaan en de Prins Bernhardlaan. Buren hadden bezwaar tegen de komst van het eethuisje gemaakt. Hoewel de Raad van State de meeste bezwaren van de omwo nenden 'niet ontvankelijk' ver klaart ('er valt geen onaanvaardba re schade, hinder of gevaar buiten de inrichting te verwachten'), blij ven zy toch niet geheel met lege handen staan. Disco De Stichting Vrienden van SVLV Voorschoten organiseert morgen een disco-avond in het clubgebouw van de voetbalver eniging aan de Juliana van Stol berglaan. De deur gaat om kwart voor acht open. Voor bezoekers blijft het motto 'vol is vol'. Voorjaarsbeurs In het Warmondse Trefpunt aan de Herenweg wordt komende woensdag een voorjaarsbeurs 'nieuwe stijl' gehouden. Nieuwe stijl, omdat behalve kleding ook puzzels en speelgoed kunnen wor den ingebracht. De inbreng is van negen tot elf uur 's ochtends, de beurs zelf van twee tot vier en van half zeven tot half acht 's avonds. Twintig procent van de opbrengst is bestemd voor de plaatselijke UW. Voor meer informatie kan men terecht bij Frida Onderwa ter. telefoon 01711-11029. de planning van Leiderdorp in ge vaar. En dat is onaanvaardbaar, zo schrijft de gemeente. Daarnaast maakt Leiderdorp he vig bezwaar tegen de aanvulling op het ontwerp-streekplan, waaruit blijkt dat de woningbouwcijfers met nog eens twintig procent zou den moeten worden verminderd voor wat de periode 1985 tot het jaar 2000 betreft. Ook deze beper king zou voor Leiderdorp onaan vaardbare gevolgen hebben voor stort in het Does-gebied onverant woord is, Leiderdorp van het creë ren van een stortplaats afziet. Uit onderzoek zal moeten blijken dat de komst van een stortplaats geen onaanvaardbare gevolgen voor het milieu zal hebben. En er moet con trole zijn op de stortplaats én op het materiaal dat er komt te liggen. Onder die voorwaarden wilde D66 uiteindelijk akkoord gaan met de komst van een stortplaats. Andere milieuzaken: er wordt een milieuplan opgesteld, stukjes gemeentelijk groen kunnen door particulieren worden beheerd en de gemeente gaat proberen de af valstroom te beperken, bijvoor beeld door het bevorderen van het gebruik van compostbakken. Ruigekade De politiek heeft zich ook vastge legd voor wat de woningbouw be treft. In eerste instantie wordt nieuwbouwwijk Buitenhof natuur lek verder volgebouwd, maar mocht sociale woningbouw daar te duur worden, dan wijkt Leider dorp uit naar het gebied bij de Rui gekade. Moet Leiderdorp nog ver der uitbreiden, dan komt het ge bied Bloemerd II, naast het huidi ge recreatieterrein, daarvoor in aanmerking. Een punt waar iedereen het over eens is: er moet zoveel mogelijk in de sociale sector worden gebouwd. En aan huisvesting van jongeren wordt de komende vier jaar de no dige aandacht besteed. Alle partij en willen de woonlasten voor de Leiderdorpers beperken. Met na me voor de minst draagkrachtigen. Er wordt onderzocht of het mo gelijk is een dorpspleintje te reali seren in het oude dorp, naast het Dorpshuis. Trouwens, men wil op korte termijn bekijken of het win kelbestand in het oude dorp nieuw leven kan worden ingeblazen. Ook wordt onderzocht of het gebied tussen de Dwarswatering, de Zijl De geluidshinder die de snack bar zou kunnen veroorzaken legt de raad nog verder aan banden, dan de gemeente Voorschoten al had gedaan. Muziek en eventuele andere geluiden mogen buiten het bedrijf niet hoorbaar zijn. Boven dien moet in de hinderwetvergun ning worden opgenomen, dat Tet teroo elke dag de omgeving van zijn snackbar (binnen een afstand van vijfentwintig meter) schoon houdt. Papier, etensresten en an der afval moet hij opruimen om te voorkomen dat de omgeving ver vuilt. Veel publiek voor musea LEIDEN - Het museumweekeinde kan een succes worden genoemd. "Het was drie vier keer drukker dan normaal", zegt een vertegen woordiger van het Rijksmuseum van Oudheden. Andere musea mel den soortgelijke geluiden.Door di verse activiteiten probeerden de Leidse musea het afgelopen week einde de bezoekers te trekken. Ook de Pieterskerk - waar rondleidin gen werden gehouden - en het Ge meentearchief (tentoonstelling) de den mee. LEIDERDORP - De verkeers drukte in verband met de eind vo rige week geopende Meubelboule vard is volgens de Leiderdorpse politie dit weekeinde 'enorm mee gevallen'. Bezoekers die met de au to kwamen konden hun wagen over het algemeen vlot kwijt op de parkeerterreinen rond de boule vard. Vooral de parkeergelegen heid van het Elisabeth-ziekenhuis de uitvoering van bouwplannen. Derde reden om te protesteren: de cijfers voor de periode 1990 tot 2000. De Leiderdorpse woning voorraad mag volgens de provincie in die periode met 1210 toenemen. Dat is 121 woningen per jaar, mi nus die twintig procent wordt dat aantal teruggebracht tot 97. Dat terwyl Leiderdorp nu jaarlijks 170 huizen mag neerzetten. "Op geen enkele wijze wordt on derbouwd waarom dit aantal bijna en Provinciale weg 6 een bedrijfs terrein kan worden. De lasten voor de burgers moe ten in principe niet verder stijgen. Wel zal een wat ander belastingta rievenstelsel worden ingevoerd. De politiek gaat namelijk streven naar een eerlijker verdeling van de reinigingsrechten, waarbij het aan tal inwoners per huis een rol speelt. Ten slotte het hoofstuk verkeer. De partijen zijn het er over eens dat doorgaand verkeer zoveel mogelijk geweerd moet worden. Binnen Leiderdorp zijn de Persant Snoep- weg en de Engelendaal aangewe zen als hoofdroutes. Opmerkelijk is dat op diezelfde Engelendaal volgens de partijen een soort plein moet worden aan gelegd. Of althans iets dat "in eni germate het karakter van een plein" heeft. Een oude wens van PvdA-wethouder Bezemer lijkt hierbij in vervulling te gaan. Hij praat al jaren over de mogelijkheid om ter hoogte van de Laan van Ou derzorg twee delen van Leider dorp, nu gescheiden door een drukke Engelendaal, met elkaar te verbinden. In rustige straten, woonerven bijvoorbeeld, kan de maximum snelheid op 30 kilometer worden gesteld. Er komen meer fietsroutes en er wordt een goede doorstro ming gecreërd voor het openbaar vervoer. Eventueel via vrije busba- Op voorstel van de VVD krijgen bedrijven een betere bewegwijze ring, er moet een bus gaan rijden vanaf het Patrimoniumpark en Buitenhof en het fietspad op de Hoogmadeseweg dient te worden afgemaakt. VUURSCHOTEN - Gedeputeerde J.H. Boone slaat maandag 25 april in Voorschoten de eerste paal voor de bouw van 56 woningen voor ou deren op de hoek Koninklijke Mari nelaan/Molenlaan. Op de plek waar tot voor kort grijze noodscho ten stonden, komt een u-vormig ge bouw met gedeeltelijk drie en ge deeltelijk vier bouwlagen (aan de zuidkant). In het gebouw komen zeven drie kamerwoningen en 49 tweekamer woningen. 36 hiervan hebben een hobbv-Hogeerruimte. Bovendien is werd volop benut. De parkeer ruimte bij de Meubelboulevard is nog in aanleg. De politie had met de bedrijfslei ding van de Meubelboulevard de afspraak gemaakt dat de meubel zaken de bezoekers zelf zouden op vangen. Dat gebeurde met behulp van medewerkers uitgerust met portofoons. Zij stuurden de bezoe- gehalveerd dient te worden", aldus de gemeente. Bloemerd Problemen heeft de gemeente ook met het feit dat de provincie het gebied 'De Bloemerd' betiteld als "ontwikkelingszone recreatie, natuur en landschapsbouw". Lei derdorp wil dat gebied eventueel voor woningbouw bestemmen. En dat het terrein 'Dwarswateringka- de' tussen de Zijl, Dwarswatering en secundaire weg 6 als agrarisch gebied wordt bestempeld hindert de gemeente eveneens. Dat gebied wordt amper meer als agrarisch terrein gebruikt en daarom kan het beter als bedrijfsterrein of 'nieuw stads- en dorpsgebied' worden be stempeld, oordeelt de gemeente. VOORSCHOTEN - De mogelijke komst van rijksweg 11-west, vlak naast de deur, blijkt geen pro bleem voor huizenkopers in Voor schoten. Van de twaalf vrije-sector- woningen die momenteel worden gebouwd achter de Willem Ba- rentszlaan zijn er al elf verkocht. Voor de twaalfde zijn nog zeven belangstellenden De as van de rijksweg, die niet voor het jaar 2000 wordt aangelegd en na die tijd onzeker is, zou op on geveer 100 meter van de woningen komen. Dit is precies volgens de voorschriften. Ook in straat Het Wedde staan enkele woningen op die afstand. Verschil is dat de ach tertuinen daar wel in de 100 meter- zóne liggen. Schuurtjes daarente- voorzien in een lift en een gemeen schappelijke plusruimte van 220 vierkante meter, geschikt voor idi- viduele en groepsactiviteiten. Rond de binnentuin gaat een galerij ko kers door naar het Ibis-hotel of het Elisabeth-ziekenhuis. Het parke ren bij het ziekenhuis gebeurde echter zo chaotisch, dat op een ge geven moment de toegangsweg voor de ambulance werd versperd. De portier van het ziekenhuis sprak daarop met de bedrijfslei ding van de Meubelboulevard af dat de bezoekers best bij het zie kenhuis konden parkeren maar gen ziet de gemeente liever niet in het gebied, dat ze bij voorkeur een recreatief aanzicht geeft. Hoe Voorschoten-noord er gaat uitzien wanneer de rijksweg er komt, is niet duidelijk. De route loopt vlak langs Hofweg, Nicolaes- pad, sportpart-Adegeest en zwem bad Het Wedde. Maar hoe de zaak wordt uitgevoerd, is onzeker. Defi nitieve plannen voor de weg zijn nooit gemaakt en naar zaken als weghoogte en verkeersintensiteit kan Voorschoten alleen maar ra den. Omdat ook onduidelijk is of en wanneer de weg er komt, zit Voor schoten met een erg moeilijk ge bied in de maag. Het is vrijwel niet men. Waar deze het zonnigst is, zijn balkons gemaakt voor twaalf wo ningen. Aan de minder zonnige overzijde, is de galerij gecombi neerd met een hal en overdekte vide uit de eerste verdieping. Volgens de opdrachtgever, de Christelijke Woningbouwvereni ging, past het project in het huidige overheidsbeleid en komt het tege moet aan wensen van actieveou der wordende mensen die zolang mogelijk zelfstandig willen wonen, activiteiten willen ontplooien en contacten wensen te leggen. dan wel geordend op het grote par keerterrein van de instelling. Dit verliep verder zonder problemen. Het Ibis-hotel had weinig last van de drukte. Bezoekers parkeer den niet op het terrein van het ho tel zelf maar in de straat ervoor. De enige hinder die gasten en perso neel van het hotel ondervonden was een lichte vertraging in het be reiken van het hotel. te beheersen, maar heeft ook af en toe zijn voordelen. Zo heeft de ge meente nog steeds niets gedaan aan de voormalige vuilstort naast Admiraal de Ruytersingel en Nico- laespad, omdat dat op het tracé ligt. Gevaar levert de plek niet op, zo bleek uit een oriënterend en te gelijk afsluitend onderzoek van de provincie. Toch is het een beladen begrip zo'n vuilnisbelt, aldus de gemeentesecretaris. Woonwagen standplaatsen zijn daar uiteinde lijk dan ook niet gekomen. Hoe het precies ging bij het Wil lem Barentsz-project, blijft een beetje in het duister gehuld. De Voorschotense makelaar die de woningen heeft verkocht rept over 80 kandidaten, maar weigert aan te geven of de dreiging van de rijks weg kandidaten heeft verjaagd of de prijs lager heeft doen zijn dan nodig voor dergelijke luxe wonin gen. Wel zegt hij dat "iedereen op de hoogte was. Op iedere Voor schotense kaart staat de weg ook met stippellijnen aangegeven". Een medewerkster merkt op dat de weg er niet voor 2000 komt en dat dat nog eens 14 jaar verder is". BEENBREUK - Een 23-jarige Rijnsburger heeft vanmorgen ver moedelijk een dubbele beenbreuk opgelopen bij een ongeluk op de Boslaan in Katwijk. Het ongeluk gebeurde toen de Rijnsburger op zijn bromfiets werd aangereden door een 27-jarige au tomobilist uit Katwijk die onver wacht wegreed vanuit een parkeer- strook. De Rijnsburger is per ambulance overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Agenda MAANDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat, concert door Conjunto Ya- ravi. 20 uur Universiteit - Cleveringaplaats 1, open baar college 'Erasmus en zijn tijd'. Zaal Lage Morsweg - lezing 'Het ont staan van het Spiritsme', 20 uur. Leiderdorp j Gemeentehuis - Statendaalder, vergade ring raadscommissie ruimtelijke orde- ning, 20 uur, bestuurszaken, 19 uur. DINSDAG Leiden Schouwburg - voorstelling Leids Stu denten Toneel, 20.30 uur. Waaggebouw - Concert kamermuziek gezelschap C-Dur, 20.30 uur. Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg, byeenkomst over het verzet in Equadoi in vergelijking met het verzet in Neder land. 20 uur. Clubhuis Zuiderkwartier - Anjelier- straat, bingo, 20 uur. Voorschoten Clubhuis SVLV - Juliana van Stolberg laan, disco, 19.45 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11 tot vr 18 april door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136. Apotheek v. Breest Smallenburg, Loe- vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. VOORSCHOTEN - Geboren: 1 apr. '86 Ludovicus z.v. V.H.F. Hermans-Stanko- vicova, 3 apr. Evelien d.v. P.C. Schroot van der Wel. 28 mrt. Taco H. z.v. B A. Regensburg-Tuink. Ondertrouwd: 1 apr. F.M. Barendsma met E.M.A. van Beest, J.G.S.C. Kalmeij- er met I. Rijsdam, H.H.M. Hendriks met M. Appeldoorn, A.J.A. Embrechts met M.P. Smit, A.A.M.C. den Hollander met A.F.M. van den Hout. Gehuwd: 1 apr. Ch.J.M.A. Bierman met K. van der Meulen, 3 apr. J.C. de Best met A.E. van Leeuwen, 3 apr. W.W.P.N. van den Berg met A. van Santen. Overleden: 1 apr. T. van Hulsentop, oud 90 jaar, 25 mrt. C. Hofman, oud 94 jaar, 19 mrt. W. Gerrits, oud 62 jaar. ZOETERWOUDE - Geboren: Witte- naar Daphne, 3 mrt. 1986; Sewnarain Sukul Kawita Laksmi, 23 feb. 1986; Pool Ronald, 18 feb. 1986; Van der Geest Leo- nie Joanne, 1 mrt. 1986, Den Eisen Kir- sten Johanna Maria, 1 mrt. 1986. Gehuwd: 6 mrt. 1986 Boog Jakobus Johannes met Zandbergen Maria An- thonia Cornelia; 31 okt. 1984 Laban Cent Marinus met Rijnsburger Anna Maria ZOETERWOUDE - Een 28-jarige Zoeterwoudenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt aan been, hoofd en rug bij een botsing op de plaatselijke Nieuweweg. De man had tot na drieën hard gewerkt aan een show en raakte op de rechte weg het spoor bijster. Eerst schampte hij twee bomen licht en vervolgens botste hij fron taal op een derde. De Zoeterwou denaar is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. WARMOND - Kort nadat zy de Warmondse basisschool 'De Leer hoeve' hadden geplunderd, zijn twee Warmonders zondagmorgen in hun woning aangehouden. Op gestapeld stonden daar een kleu- rentv, vier cassetterecorders, enke le radio's, koffiezetapparatuur, de schoolbel, een brandblusser, drank uit de bestuurskamer en grote hoe veelheden les- en schrijfmateriaal. De twee twintigers waren de school binnengekomen door een ruit in te slaan. Ze werden na een I tip aangehouden, boden geen ver- zet en zitten in een Sassenheimse I cel, wachtend op de uitspraak van I de officier van justitie. Het tweetal heeft vaker dergelijke inbraken ge pleegd. Zo gaan de bejaardenwoningen ii LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terw.jn, tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J Kroon Duin- en bollenstreek H f J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar. aan huis bezorgd 134.90 per jaar. aan huis bezorgd 256.90 per post (binnenland) 357.20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t nv. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad- pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwi|k (01718)12383 Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo- hannesöurg, Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2