SINGELLOOP King Kelly ook in Hel onnavolgbaar Philidor helpt Koningsclub uit schaakdromen Zwemmers LZ goed op dreef Verbond van Njord en Laga levert succes op: Stigter scherpt record aan in Maassluis Vrijdag 25 april LEIDSCH fiH DAGBLAD Ier maakt foutje van Vlaanderen goed Toekomstronde over grens MAANDAG 14 APRIL 1986 SPORT EINDHOVEN (ANP) - Schaakkampioen Eindhoven heeft in het afgelo pen weekeinde in de kwartfinales van het toernooi om de Europese b.qker in Eindhoven niet kunnen bolwerken tegen de sterke Sowjetrussische titelhouder CSKA Moskou. Na verlies in het eerste deel van de wedstrijd op zaterdag van 2-4 werd het gisteren V/2AV2, zodat CSKA Moskou zich met een totaalzege van 8Vfe-3lfe voor de halve finales plaatste. Gerard Wel ling was de enige Eindhovenaar in twee dagen, die een partij won. Hij versloeg zaterdag met zwart aan het vijfde bord Vasjoekov. Zondag speel den alleen Cuypers, Douven en Van Mil remise. LEIDEN - De schaakdroom van betonkoning Anfried Pagel is voor lopig uit. Na de achtste en voorlaat ste ronde in de hoofdklasse van de KNSB-competitie zit er voor zijn formatie Koningsclub-Bergen na melijk geen landstitel meer in. Die lijkt nu weggelegd voor de rivalen van het Rotterdamse Volmac, dat bij een vorlopige 1-3 voorsprong het duel tegen Eindhoven (beker- verplichtingen) zag uitgesteld. Eer der al, had de nederlaag tegen Vol mac een streep door de rekening van de Duitse super-sponsor ge haald. Het Leidse Philidor, en dus niet een andere titelfavoriet, was er echter voor verantwoordelijk dat het doek voor hem en zijn discipe len definitief neerviel. De Bergen se gastformatie kreeg zaterdag in Leiden met maar liefst 6V2-3V2 klop. Wie deze uitslag ziet zou denken, dat de Bergense formatie het bijltje er al voortijdig bij had neerge Toen versloeg Adrie van der Poel hem verrassend in de eindsprint. In Roubaix kreeg Kelly ook nog eens de kans op die rehabilitatie. In een kopgroep mèt"Van der Poel greep hij die mogelijkheid met bei de handen aan. Van der Poel, vori ge week nog met een nieuw strijd plan van start gegaan, liet zien zijn onstuimigheid nog niet volledig kwijt te zijn, waardoor hij in de laatste kilometer tot tweemaal toe de kastanjes voor King Kelly uit het vuur haalde. Die sprintte ver volgens met overmacht naar de ze ge. Veelvraat Zijn vijftiende van dit jaar en het eind is nog lang niet in zicht. Want het overladen programma dat ploegleider Jean de Gribaldy voor zijn Ierse kopman heeft lijkt zijn reserves niet aan te tasten. In te genstelling tot Bernard Hinault en Laurent Fignon, die zuinigheid hoog in hun vaandel hebben staan, is Kelly een onverzadigbare veel vraat. Na de Ronde van Vlaande ren vorige week zondag vloog hij naar de Ronde van het Basken land, won er drie ritten en het eind klassement, en zette vervolgens weer koers naar het noorden om daar zijn grote slag te slaan. „Ze zeggen wel eens tegen me dat ik'er oververmoeid door zal ra ken, maar volgens mij zijn sommi ge renners al moe voordat ze nog moeten vertrekken. Die maken zichzelf dat wijs, die zijn moe in hun hoofd. Ik heb het juist nodig om veel wedstrijden te rijden, want in het seizoen veel trainen kan ik niet goed. Als ik twee, twee en een half uur aan het fietsen ben, ver lang ik al weer naar mijn luie stoel", vertelde de Ier. „Daarom kan ik beter wedstrijden rijden, slapen, fietsen, eten, slapen... Dat is het goeie ritme voor een renner". Een monotoon maar regelmatig bestaan. „Hij leeft als een mon nik", wist ploegleider De Gribaldy te vertellen, „en daarvan mag hij nu oogsten". Hij boekte zijn tweede klassieke winst van dit jaar na zijn impone rende zege in Milaan-San Remo. Op de hobbelpaden van het grau we Noordfranse land, waar met dertien ton verf was getracht voor fleurigheid te zorgen, was 20 kilo meter voor het slot al duidelijk dat de winst hem maar moeilijk kon ontgaan. Want hij verhoogde het tempo op een moment dat sprin ters, zoals bijvoorbeeld de Zwitser Urs Freuler, begonen te hopen op een mirakel. Lastig Dat ze die hoop nog konden koesteren kwam door de gunstige omstandigheden. De Hel was lang niet zo lastig als normaal. Het was niet echt droog, waardoor het pelo ton zich niet door een verstikkende stofwolk heen moest bijten, maar de keien waren ook niet echt glib berig overal. „Daarom vond ik de ze Parijs-Roubaix persoonlijk een COMPIEGNE (SID) - De Ron de van de Toekomst, een etap pewedstrijd voor profs en ama teurs in september, gaat voor taan over de Franse grenzen. De wedstrijd gaat de Ronde van de Toekomst der Europese Gemeenschap heten. De start is dit jaar 10 september in Portu- gooid. Vanwege de financiële en gerechtelijke moeilijkheden van de sponsor zou er zaterdag slechts een tweederangsteam naar Leiden kunnen zijn afgereisd. Niets bleek echter minder waar. Toegegeven, nationaal kampioen Paul van der Sterren bleek er daadwerkelijk de brui aan te hebben gegeven, terwijl er ook geen kostbare vliegreisjes meer aan buitenlandse gastspelers worden gespendeerd. Desondanks kwam Koningsclub met een op pa pier select gezelschap aan nationa le topspelers opdraven. De ama teurgeest van de Leidenaren wist het tekort aan ELO-punten ditmaal echter royaal te compenseren. Bij de Piket-formatie liep zater dag in de Aula van de Leidse MEAO dan ook alles op rolletjes, de afwezigheid van Coen Stehou- wer en Piet Bakker ten spijt. De eerste positieve bijdrage kwam van de zijde van Henk van Maaren en RAG de Graaff. Zij wisten tegen hele lastige", meende echter Adrie van der Poel. „In de ploeg waren ze kwaad op mij toen ik zei te hopen op beestenweer. Als het glad is komt het namelijk vooral aan op behendigheid. Nu is er de hele dag een hoge snelheid gereden". Dat brak de meesten op. Met uit zondering dan van Van der Poel, Kelly. Rudy Dhaenens en de in Ne derlandse dienst rijdende Ferdi van den Haute. Zij waren als eni gen in staat er nog een schepje bo venop te doen. Het nog omvangrij ke peloton scheurde uiteen. Johan van der Velde, uit de ploeg van Post, probeerde het gaatje nog te dichten. Van der Poel: „Ik zag hem komen en heb gelijk nog een tand je groter geschakeld. Toen ik op 35 km van het einde een lekke band had, stond ik er alleen voor om een gat dicht te rijden. Van der Velde nam niet over en dat wilde ik hem nu even betaald zetten". Het werd daardoor wederom een absolute rampdag voor Peter Post. Het slechte voorjaar is de oorzaak van een ongekend lage stand in de Wereldbeker (2 pnt) en dat speelde hem gisteren duidelijk parten. De volgorde van de ploegleiderswa gens wordt namelijk aan de hand van die stand vastgesteld en in de achterhoede stuurde de Amstelve- ner de materiaalwagen over de smalle weggetjes. „Dat is ons opgebroken. We had den veel pech", wist Teun van Vliet. Eddy Planckaert reeds zelfs drie keer lek („meer dan alle ande re jaren bij elkaar") en in de finale trilde zijn trapper los. Van Vliet weer: „Het duurde iedere keer erg lang voordat er materiaal kwam, omdat Peter Post zo ver van achte ren reed. Als knecht moetje dan te grote gaten dichten en op den duur tast dat je flink aan. Post bromde slechts korte antwoorden als „Pech" en „Jammer". En Eric Van- deraerden was voor de zoveelste maal „wel goed, maar niet super". Van der Poel („maar ook Kelly gaf even goed gas") zorgde voor de zoveelste vernedering van de equi pe door Van der Velde de voet dwars te zetten. De Rijsbergenaar kon nog aansluiten, maar wapper de vrijwel onmiddellijk terug naar het peloton der kanslozen. De fina le werd daardoor een herhaling van vorige week zondag. Met als verschil dat Van der Poel zijn koel bloedigheid van een week geleden een beetje kwijt leek. „Je moet zelf demarreren", was de raadgeving die Jan Raas vanuit de ploegleiderswagen naar zijn renner toeschreeuwde. Maar daar had de Westbrabander geen puf voor. Wel om anderen te counte ren, zoals Dhaenens en Van den Haute, die het wel probeerden. En hen terugpakken had Van der Poel nou net aan Kelly moeten overla ten. „Maar die deed het niet en ze zouden daardoor gegarandeerd weggebleven zijn. En zou ik zeker slechts voor de tweede plaats heb ben gesprint", vond hij. gal (Porto) voorzien, de finish op 21 september in Italië (Tu rijn). Tussendoor wordt door Spanje en Frankrijk gereden. De Ronde van de Toekomst der Europese Gemeenschap gaat volgend jaar door onder andere Nederland, België, Luxemburg en West-Duitsland. respectievelijk Rob Hartoch en Kick Langeweg het evenwicht vol ledig intakt te houden, hetgeen uit eindelijk met remiseaanboden van hun opponenten werd beloond: 1- 1. Het beeld werd nog zonniger, toen invalster Heieen de Greef voor een remise zorgde tegen Van der Weide. Marcel Piket stond ge ruime tijd op voordeel tegen Van Baarle. Dat het tenslotte nog remi se werd, kon niemand echt veront rusten: 2-2. Meer clementie betoonden de Leidenaren immers niet met hun tegenstanders. Wim de Kok bouw Ploegbaas Raas zou het onge twijfeld anders hebben gedaan, maar Van der Poel gaf toe aan de aard van het beestje. Kelly maakte er handig gebruik van en sprintte vol overtuiging als eerste over de streep. JEREZ DE LA FRONTERA (Rtr/SID/AFP) - De race om de Grote Prijs van Spanje voor formule één - coureurs beleefde gisteren op het circuit van Je rez de la Frontera een primeur in de historie van de strijd om de wereldtitel. Met het blote oog kon aan de finish namelijk niet worden waargenomen wie de tweede race van het seizoen op zijn naam had gebracht, Ayrton Senna of Nigel Mansell. Na bestudering van de finish- foto werd de Braziliaan op de gloednieuwe baan in de sherry- stad als winnaar uitgeroepen met een voorsprong van 0,14 seconden op de Brit. „Ik heb bijna twee uur lang het uiterste moeten geven", liet de ver moeide, maar dolgelukkige Senna zich na afloop ontvallen, „Ik heb nog nooit zo ongelofe lijk hard voor een overwinning moeten knokken". Senna, die eigenlijk Da Silva heet en al als vierjarige aan een Go-kartrace voor kinderen in ALPHEN AAN DEN RIJN - De Ter Aarse altleet Aart Stigter heeft de Nederlandse marathon-kam pioenschappen, afgelopen zater dag in Maasluis, aangegrepen om zijn record op deze klassieke af stand aanzienlijk scherper te stel len. Met nog immer zijn aandacht specifiek op de baan gericht maakt Aart Stigter een opmerkelijk win terseizoen door. Na zijn derde plaats tijdens de nationale veld loop-kampioenschappen, was er zaterdag een prima negende plaats tijdens de marathon-kampioen- schappen. Op grond van zijn persoonlijk re- kord van 2.22.6 uur startte de AAV- 36 atleet in de tweede groep. De or ganisatie had ook voor deze groep ingehuurd om diverse atleten rond 2.16 uur uit te laten komen. Vooral Kim Reinierse deed zijn 'haas- werk' goed en liep een vlak sche ma. Doordat de eerste groep ruim boven de geplande 2.12 uur koerste haalde de groep met o.a. Stigter de koplopers al vrij snel in. Uit beide groepen werd een defi nitieve kopgroep geformeerd van tien man. Na 34 kilometer begon de groep te versplinteren. Stigter ondanks zijn leeftijd nog weinig er varing op de marathon moest als één van de eersten na zes kilometer lossen. De laatste kilometers lever den voor Stigter de nodige proble men op. Uiteindelijk finishte hij in een tijd van 2.17.05 uur, waarmee hij zich dik tevreden toonde. Klubgenoot Erik van Eijsden zag zijn marathon-avontuur eindigen in een verdienstelijke 2.46.47 uur. de zijn voordeel tegen Knoppert bekwaam uit en bezorgde zijn op ponent de eerste competitieneder- laag. Kopman Peter Gelpke leek langzaam maar zeker van het bord gedrukt te worden door Hans Ree. De grootmeester vergooide echter in tijdnood zijn voordeel en wenste het spelverloop vervolgens te for ceren. Die actie kostte Ree alleen maar een stuk, waarna Gelpke dankbaar het punt en de nodige ELO-punten incasseerde: 4-2. Tijdens de tweede zitting zat Phi lidor op rozen. Nico Kuijf kon het zich in opdracht van teamleider King Kelly kan juichen (foto api GP Spanje pas beslist na finishfoto. Sao Paulo deelnam, is niet erg geliefd in de rennerskaravaan. Zijn grote talent staat buiten kijf. Maar drievoudig oud-we reldkampioen Niki Lauda sprak in Spanje waarschuwen de woorden over de jeugdige onbezonnenheid van Senna. „Hij is uit hetzelfde wilde hout gesneden als Gilles Ville- neuve. Altijd plankgas, steeds op zoek naar de uiterste gren zen van zichzelf en de wagens, uitgerust met een onvoorwaar delijke wil te winnen. Maar Vil- leneuve was al dood voordat hij zijn enorme talent met een we reldtitel kon bekronen". Nigel Mansell was in Jerez al voor de tweede keer het slacht- Joop Piket veroorloven om, on danks groot voordeel, de partij te gen Perez Garcia remise te geven. Het eeuwig schaak dat Joop Piket voor de kiezen kreeg van Han Janssen was daarna ingecalcu leerd: 5-3. Lex Jongsma had im mers inmiddels een mindere stel ling tegen De Lange omgetoverd tot een remisestand. Leo Hofland bepaalde bovendien de eindstand op 6V2-3V2, door zijn technisch ge wonnen eindspel tegen Pliester be kwaam naar winst te schuiven. Dankzij deze onverwachte winst is Philidor van het laatste (theoreti sche) risico op degradatie ontlast, terwijl de Piket-brigade nu zelfs volop zicht heeft op het behalen van de amateurtitel. Omdat SMB en BSG onderling gelijkspeelden, belooft de strijd om de tweede de gradatieplaats naast HSG nog een uiterst spannende aangelegenheid te worden. In de tweede klasse C is de eerst AMSTERDAM - Een eerste plaats in de eerste divisie bij de mannen voor de Njord-Laga combinatie, een tweede plaats voor de Leythe- scullerscombinatie in dezelfde af deling, een overwinning voor Jos Compaan in de damesdubbelvier, een eerste plaats in de lichte acht voor de Asopos-De Vliet-combina- tie en tenslotte een zege voor de Junioren-acht waarin Die Leythe vertegenwoordigd was door Mar- tijn Blansjaar en Jaap Krijtenburg. Deze lange erelijst vormde gisteren het schitterende totaal resultaat voor de Leidse roeiers tijdens de 54ste editie van het "lange afstand kampioenschap van De Amstel", zoals de Head of the river officieel heet. Aanvankelijk zouden de Leidse studenten van Njord rond hun Var- sity-vier Ruud Wessel, Marijn Al- gie, Johan den Haan en Willem de Widt een verenigingsacht samen stellen om aan de Head deel te ne men. Laga uit Delft was datzelfde van plan. De beide grote rivalen voor de komende Varsity over offer van de ongebreidelde da- dendrift van Senna. In Rio de Janeiro werd de Brit letterlijk de weg afgesneden door de Braziliaan. Mansell zei toen met nauwelijks verholen drift: „Senna mag dan een groot ta lent zijn, maar voor mij is hij voorlopig niet veel meer dan een grote dwaas". Mansell moest op de van zes tien bochten voorziene baan van Jerez veel werk verzetten. De Brit pleegt bij het terug schakelen niet enkele versnel lingen over te slaan, maar scha kelt van de hoogste (zesde) per versnelling terug. Een compu ter heeft uitgerekend, dat hij in de 303 kilometer in totaal 2.936 schakelhandelingen heeft moe ten verrichten. Ter vergelij king: de als derde geëindigde Fransman Alain Prost had aan 1.584 schakelingen voldoende. Eén ding stond vast: het kron kelige circuit in Jerez gunde de coureurs vrijwel geen moment rust. zo trotse koploper LSG 1 de kluts danig kwijt. In de ontmoeting met de reserves van Amstelveen hikt de Parlement-equipe tegen een voorlopige 3V2AV2 achterstand aan. Hoop op winst is er nog wel, maar dan wel een zege langs de rand van de afgrond. Wim Heemskerk moest zijn trucendoos opengooien om een slechte stelling nog in winst om te zetten. De tegenstan der van Aad van Moorsel meende in een riante positie plots voor Sin terklaas te moeten spelen en ver loor pardoes. Van Putten (vooruit- gespeeld), Sikkel en Kuijt zorgden voor vlotte en rustige remises, ter wijl Leon Konings op een gevoeli ge nederlaag werd getrakteerd. Kees van Zijp en Kees de Groot hadden korte tijd zicht op een goed resultaat, maar zij kregen alsnog een nederlaag voor hun kiezen. De Leidse hoop is nu gevestigd op Charles Kuijpers, die met een pluspion op winst staat en Michel Hocks die na de nodige gemiste twee weken besloten echter een monsterverbond te sluiten omdat, zoals Njord-coach Pancras Hogen- doorn zie: "We stopen alleen tijd in de Head als we kunnen winnen; de verenigingsacht mist daarvoor de kwaliteit. Met de Laga-vier erbij hebben we kans tegen de scullers- acht". Dat had Hogendoorn goed ge zien. Slechts eenmaal trainde de Leids-Delftse combinatie met voor Laga Tjark de Vries, Martijn Co- hen, Maarten Kam en Roelof Borg- greve, in deze samenstelling. Een zelfde hoeveelheid traning had de scullersacht erop zitten, maar on danks meer routine bleek het sa mensmelten van twee vieren mak kelijker dan het homogeen maken van acht individuen. Waar Njord-slag Wessel aan tem po dertig genoeg had om zijn ploeg de juiste snelheid te geven hadden de wat rommeliger roeiende scul lers (Florijn, Van Groningen, Rob bers. Paulssen, Abelsma, Göbel, Van der Velde en Nelis) enkele tempi meer nodig. De zege van Njord-Laga tekende zich in de loop van de race al enigs zins af, toen het startverschil tus sen de twee kanshebbers zichtbaar groter werd. Even leek de overwin ning voor de Njord-combinatie in gevaar te komen, toen een aanva ring met het tragere en slecht stu rende Triton even voorbij de Ro- zenoordbrug niet te vermijden was. Njord-Laga kreeg van de Utrechtse ploeg te weinig passeer- ruimte en kwam stil te liggen. De ploeg verspeelde zeker vijf secon den, maar kwam daarna direkt weer in de juiste cadans, op zich al een hele prestatie na vijf zware ki lometers. Njord-Laga liep in de resterende kansen nog steeds de betere posi tie heeft. Een gelijkspel en een laat ste strohalm voor het kampioen schap lijkt LSG daarmee in elk ge val nog in handen te hebben. Philidor 2 verspeelde in dezelfde klasse met een 4-6 verlies tegen DSC zijn laatste kansen. Wim Vriend, Ab Barkema en Henriëtte de Greef tekenden goede winst punten aan. terwijl Ton Kolhbeck en Leen van Ofwegen een haltje in de laa brachten. In 2B zit LSG 2 na een kansloze 3-7 nederlaag tegen koploper Nieuw West danig in de problemen. Na twee uur spelen be schikte LSG 2 over een gunstige uitgangspositie (de mogelijk aan staande Leidse kampioen en team leider Folkert Geertsma: "Als ik op dat moment met die stellingen si multaan had mogen geven hadden we gewonnen"). Uiteindelijk wist echter alleen Wiebes zijn voordeel ook in winst om te zetten. RUUD DOBBELAAR drie kilometer uit tot zeven secon den op de Leythe-combinatie. RIC, vorige week winnaar van de vier kamp, werd derde op ruim elf se conden. Groot was de vreugde in het Njord-kamp, maar ook bij de Laganezen, die gisteren precies de honderdtiende veijaardag van hun vereniging vierden. Verrassend was de uitslag bij de lichte achten. Niet minder dan twaalf seconden had de Asopos-De Vliet-Laak-Spaarnecombinatie sneller geroeid, dan de favoriete Laga-combinatie met op de slag plaatsen de sterke stuurmanloze vier van Laga-Orca-Skadi. Lagen de Leidse studenten in het begin van de race nog duidelijk achter de winnaar van de vierkamp, gaande weg keerde het tij voor de interna tionals Bart de Bruyn, Mans van de Vendel, Roel Barnhorn met achter hen de jonge Asopos-De Vliet roeiers Van Ee, Draaijer, Kreuger, Keijer en Van Stenis. Net geen verrassing leverde de damesdubbelvier op. De huizenho ge favorieten Compaan. Zeekant, Van Drogenbroek en de Blocq hadden duidelijk hun dag niet en waren op driekwart van de race al vijf seconden kwijtgeraakt aan de Orca-Triton-combinatie. Tqdig ge waarschuwd zette Jos Compaan in de laatste kilometer een furieuse achtervolging in en klopte daar mee de Utrechtse ploeg op de meet. Bij de jongensachten was er vol gens verwachting na de vierkamp van vorige week geen strijd meer om de eerste plaats. Zonder pro blemen haalde de Leythe-Spaarne- Tromp-combinatie de zege naar zich toe. JAN KLERKS KATWIJK - Antoine van Weerde en Alexander Willemsen hebben het afgelopen weekeinde in het Katwijkse zwembad scherpe li miettijden gezwommen voor de komende zomerkampioenschap- pen. Vooral Willemsen maakte in druk. De jonge zwemmer van LZ'86 legde zijn favoriete afstand, de 100m rugslag, af in een tijd van 1.05,4. Dat was ruim 1,5 seconde onder de limiet. Willemsen mag dan ook een goede startpositie te gemoet zien. Van Weerde kwam eveneens goed voor de dag met een tijd van 2.33.9 op de 200m schoolslag, maar gezien zijn eerder3 prestaties op deze afstand moet scherper stel ling mogelijk zijn. Van Weerde gokte in Katwijk echter op de 400m wisselslag, die hij in 5.04.0 winnend aflegde. In Zweden reikte LZ-zwemster Paulien Stastra tot een vierde plaats bij jeugdwedstrijden met de ploegen van Nederland, Zweden en Spanje. De jeugdige Sassen- heimse zette een nieuw persoonlijk record neer op de 200m vlinder met 2.32.6. Ook haar eerste hon derd meter was bijzonder snel, gq- tuige de 1.09.6. Zwembad De Does was het to neel van A-wedstrijden van de kring. Traditioneel gingen de twee Leidse clubs weer met een karre- vracht aan ereplaatsen strijken. In- grid van Veen (meisjes onder 12) maakte indruk met winst op de 50, 100 en 200m vrije slag. Robert Janssesn en Antoine van Weerde wonnen eveneens met grote over macht. De Nederlandse zwemploeg ein digde in Coventry op de tweede plaats achter de Sowjet-Unie (231 punten) in een drielandenontmoe- ting, waarin de Oranje-brigade (211) voor het eerst sinds een de cennium de wel heel erg gehaven de Britse ploeg (192) achter zich liet. Toptijden werden niet neerge zet, maar die konden in deze fase van het seizoen ook niet verwacht worden. Voor uitslagen zie scorebord. '86 Aanvang: 19.30 uur. Parkoers: 7 kilometer langs de Leidse Singels Inschrijfgeld: 5,- in de voorverkoop 4,- Opbrengst bestemd voor de gehandicapten sportvereniging Voorverkoop: Witte Singel - Leiden VVV Leiden VVV Katwijk ROUBAIX (GPD) - Plotseling wrong een gebruinde arm zich tussen de kluwen verslag gevers die waren samengedromd rond Sean Kelly. „Complimenti", klonk het tijdens de ferme handdruk. Het was Francesco Moser, zo vaak de uitblinker in de Hel van het Noorden, die in zijn laatste Parijs-Roubaix een vergeefse poging had gedaan het record van Roger de Vlaeminck - vier keer winnen - te evenaren. Hij stuitte, net als de rest van het peloton, op een superieure Kelly. Op de ditmaal gekleurde kasseien van Noord- Frankrijk haalde hij opnieuw een kunststukje uit. Hij continueerde zijn onoverwinnelijk heid van dit voorseizoen, die slechts werd onderbroken door het foutje van de Ronde van Vlaanderen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19