Fides en Pernix los van de rest Leython komt te laat op toeren Alecto neemt na zege de leiding Foreholte bijna binnen Surprise bij NK karate Ongeregeldheden in Den Helder PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 14 APRIL 1986 f, LEIDEN De volleybalcompeti tie is zijn laatste spannende slotfa se in gegaan. Bij de mannen alleen maar droevenis want alle Leidse vertegenwoordigers verloren. In de tweede divisie verloor Leython met 3-0 van US, dat gedachtig de eerste wedstrijd de te laat gearri veerde ploeg geen inspeeltijd gun de. Leython had met de nodige pech af te rekenen voor het op de plaats van bestemming, de thuishal van US aankwam. Filevorming bij Schiphol waren de oorzaak van te laat arriveren. De scheidsrechter had geen bezwaar tegen iets later aanvangen, zodat nog ingespeeld kon worden, maar US stond erop dat op tijd begonnen werd. Gevolg: Leython had twee sets nodig om warmgedraaid en ingespeeld te ra ken. Het betekende wel verlies met 15-4 en 15-1. Daarna ging het ou derwets bij Leython. Ondanks het gemis van Rob v/d Bosch werd een 10-14 voorsprong genomen, maar enige passfouten zorgden dat ook nu de punten bij US kwamen. Aanvankelijk ging het met Ge- mini helemaal niet zo slecht in Ze venhuizen. Het nam een verdiende voorsprong maar kon die op het eind niet vasthouden door per soonlijke fouten (15-13). Eigenlijk brak dit verlies de weerstand van Gemini want het probeerde nog wel er een leuke wedstrijd van te maken, maar kwam vooral net wat slagkracht te kort om gelijkwaar dig te kunnen opereren. Zevenhui zen had echter een jeugdspeler in zijn midden die er zo ongelooflijk op los beukte, dat de aardigheid voor Gemini er snel af was. Via 15- 7 en 15-6 werd het ook hier 3-0. NOVO vertrok zonder al te grote verwachtingen naar de koploper Van Santen. Ook in dit duel braken de geringe wisselmogelijkheden de Noordwijkers op. Coach v. Nie- rop kon ook slechts een spelverde ler verruilen voor een andere. Het sterke Van Santen pakte daarom gemakkelijk de eerste twee sets: 15-5, 15-7. NOVO liet daarna toch nog even zien, niet voor niets op de derde plek te staan, want met uit stekend spel greep de ploeg een set. V. Santen liet zich echter niet verder verrassen en won duidelijk de 4e set met 15-5. In de promotieklas had Leython 2 erg weinig moeite met de reser ves van Gemini. Ondanks het ge mis van Gijs Walraven (gebles seerd) en Rob Koebrugge (vader geworden), werd de jong Gemini- ploeg snel weggespeeld. Slecht passen en 50% in het net slaan aan Gemini-zijde verklaarde de Ley thon 2 zege. Het constant met 6 man moeten spelen begint Donar danig de keel uit te hangen. Dit keer ontbrak te gen Punch Adriaan Timmer op het appèl en zijn plaats werd verdien stelijk overgenomen door Resa, een speler uit het derde team. Het begin van beide teams was vrij rommelig. Toch was die eerste set achteraf gezien nog de leukste. Do- nar kwam met 7-2 achter, haalde op tot 7-13 voorsprong en won nipt met 13-15. Daarna wisselden de teams goede met zwakkere mo menten af. Donar kwam zelfs nog op setvoorsprong via 5-9 en 8-15, maar moest de laatste twee sets door een wat minder lopende aan val (alleen George Hageman kwam regelmatig goed door) aan Punch laten met 15-11, 15-12; 3-2. NOVO 2 behaalde uit de dubbele ontmoeting tegen Zovoc één punt. De opnieuw niet volledig aantre dende ploeg had in het uitduel wei nig in te brengen tegen de sterke Zoetermeerders: 15-6,15-10 en 15- 6. Ook in het thuisduel dat bij een 2-2 stand in sets uitgespeeld moest worden, kon door NOVO 2 on danks een 8-7 voorsprong bij de wisseling van veld niet in winst worden omgezet: 16-15 en 2-3. Bij de vrouwen kreeg Gemini te gen Van Santen van coach Wa^ti- mury opdracht meer concentratie aan de dag te leggen dan de week ervoor, toen onverwachts verloren werd. Toch kon het pas na 16-10 doordrukken naar 10-15 door nauwkeurig serveren. Ook in de volgende set duurde het lang voor Gemini loskwam. Nu waren het de rechtdoor geslagen ballen over de buitenkant die het pleit beslisten: 12-15. In de derde set kwam Gemi ni zelfs achter met 5-2. Een tempo verhoging en agressiever spel brachten Gemini in veiligheid: 11- 15 en 6-3. Ook de Leython vrouwen had den gedeeltelijk last van het ver keer om op tijd te zijn voor de ont moeting met Amsterdam/Boeme rang. Gevolg een rommelig begin met setverlies (15-12). In de daar opvolgende sets herstelde Leython zich en zonder echt in topvorm te behoeven komen, werd in een vooral voor het publiek aantrekke lijk geheel driemaal op rij door de Leiderdorpsen gewonnen (16-18, 12-15, 9-15). De NOVO-vrouwen hebben uit de strijd tegen het op de twede plaats staande Argus toch nog een punt weten over te houden, en daarmee de laatste strohalm voor behoud van de 3e divisie gegrepen. Na een prima eerst set, die na 13-13 net in 13-15 verlies eindigde volg de een zwakke periode. Goed ser veren bracht Argus de 4-15 winst. Na nog met 2-7 achter gestaan te hebben, was een servicebeurt van ongemeen spannende vierde set waarin sterk spel van beide kanten het publiek tot enthousiasme brachten, leverde NOVO een 16-14 zege en de 2-2 stand op. De vijfde set liet het verdedigend ijzersterke Argus niet glippen (8-15 en 2-3). In de promotieklasse speelde Leython 2 een matige partij tegen Gemini 2. Tot 5-5 ging het gelijk op, toen was de slechte pass aan Leython 2 zijde debet aan 5-15. In de tweede leken de kansen ge keerd. Letyhon 2 serveerde nu erg goed, hield Gemini 2 uitstekend onder druk en won nu zelf met 15- 5. Deze lijn kon het niet vasthou den. De pass zakte weg en de aan val draaide daardoor minder en Gemini greep een overwicht en scoorde naar hartelust via de gaten in de Leython-verdediging. Het werd 16-15, 4-15, dus 1-3 winst voor Gemini 2. GER RENES LEIDEN - Dat Leiden volgend een korfbalseizoen een overgangsklasser rijk zal zijn, is gezien de voorsprong van Pernix en Fides Pacta op de concurrentie inmiddels vrijwel zeker. Wie van beide kanshebbers uiteindelijk de stap zal maken, blijft vooralsnog onbe slist, want zowel Pernix (4-6 bij VES) als Fides Pacta (9-5 tegen nummer drie Deto) wonnen hun duels. Ook TOP bleef ruim aan kop na een 11-12 zege op hekkesluiter AKC. Fides Pacta revancheerde zich te gen Deto voor de vorige week be gane kostbare misstap bij Blauw Wit'51. Al na het eerste half uur was de strijd beslist toen Deto van af de stip haar kans op 4-2 miste en in de daaropvolgende aanval Ro bin Sommeling 5-1 scoorde. Daar voor hadden Dick Onderwater (2), Henny Piket en Frank Peter de Haas de ploeg van coach Frank Be rendes al naar 4-1 geschoten. Een fraaie ontmoeting was het toch allerminst. Deto's verweer viel bitter tegen en ook Fides leed nog erg veel balverlies in de aan valsopbouw. Na een aanmerkelijk betere hervatting, met goed lopen de aanvallen waaruit Dick Onder water (strafworp) en Mieke Selier scoorden (7-2), vervlakte het duel snel. Robin Sommeling en Patricia Gottmer scoorden nog voor Fides, dat moeiteloos met 9-5 beide pun ten binnensleepte. "In goede doen wordt het hier ze ker 4-14", verwoordde Pernix- coach Jasper Engel zijn teleurstel ling na het door Pernix met 4-6 ge wonnen duel tegen VES. Schitte rend uitgespeelde kansen creëerde de Leidse koploper zich, maar in de afwerking schortte het nogal eens. Dé hete adem van VES bleef daardoor lang gevoeld, hoewel er nauwelijks reëel gevaar kwam van de Haagse tegenstander. Alleen het eerste kwartier, waar in het in vijf minuten wegliep naar 2-0, wist VES Pernix enigszins te verontrusten. Pernix herstelde echter snel en kreeg grip op het spel en de lichte, tot onnodige plaatsfouten leidende bal. Lian Tieleman scoorde 2-1 en na vak wisseling bij 3-1 had Pernix de za ken snel weer op een rij. Janneke Mulder en Daan Vreeken zorgden in drie minuten tijd voor een nieu we wisseling van vakken: 3-3. VES kwam er daarna eigenlijk niet meer aan te pas. Door Carla Kuipers en Kees Hortensius, straf worp nadat Jenny van der Laken in een doorbraak onrglementai'r was gestuit, zorgden voor een 3-5 ruststand. Na rust had Pernix een enorm veldoverwicht, maar tegen de verhoudingen in scoorde VES als eerste. Van de vele kansen werd er nog slechts een benut door Lian Tieleman: 4-6. "Men is zo gewend te winnen. Ongeacht hoe er gespeeld wordt. LEIDEN - Leidenaar Bernie Mar- tijn heeft op het nationale kam pioenschap karate niet kunnen be wijzen dat hij gezien zijn prestaties op de Zuidhollandse in aanmer king kwam voor een ereplaats. In de Vijf Meihal ging de leerling van sportschool Jurojin al in de eerste ronde onderuit. Aan die uitschakeling zat overi gens wel een luchtje. Tegenstander Spierings uit Arnhem werd door de arbiters tamelijk opzichtig be voordeeld. De 27-jarige Martijn, die voorzichtig rekende op een bron- zen medaille in de categorie tot 75 kilogram, kreeg na een gelijkop- gaande partij tot veler verbazing niet waar hij meende recht op te hebben. Er vielen, in de volle Vijf Meihal, nog wel meer verrassingen te note ren op dit uitermate goed georgani seerde en zeer sterk bezette toer nooi. Zo ging twintigvoudig natio naal kampioen bij junioren en se nioren, Kenneth Leeuwin, in de zelfde gewichtsklasse als Martijn onderuit tegen Toon Stelling. Nu is die ook niet de eerste de beste, want Stelling is heersend gaat het tot nog toe altijd goed". Al dus verklaarde coach Hans Oele de magere 11-12 zege, die TOP behaal de op AKC. "En het was beslist niet nodig, dat het zó spannend werd dat we moesten spelbevrie- zen. Halverwege de tweede helft stonden we nog met 5-10 voor". De nonchalance trad vooral aan het licht in de Sassenheimse verde diging, die de opdracht van Oele sterk voorverdedigend te spelen zag als een vrijbrief om forse risi co's te nemen. AKC mag dan wel de rode lantaarn dragen, het be schikt wel over gevaarlijke schut ters. In de begingfase raakte TOP, met een nog niet geheel fitte Gert Jan Natzijl in de verdediging, zelfs met 2-0 achter. De achterstand was echter al weer snel verdwenen en via 2-4 en 3-7 gingen de ploegen bij een 4-7 stand aan de thee. Na rust liep TOP verder uit naar 5-10, maar ging daarna in de fout. Het werd zelfs 11-12, maar spel vertragend haalde TOP, met invallers Ria- en Frank Nijenhuis voor de korf, de eind streep. Anne van der Zaag (2), Sjoerd van der Klaauw (2), Karin Wester beek, Jacquelien Winter, Monique- en Aad Wiegerink, Ron van der Willik, Gert Jan Natzijl en invaller Frank Nijenhuis scoorden, de laat ste zelfs bij z'n eerste schotpoging. De Danaïden revancheerde zich bij hekkesluiter Olympiaan voor de nederlaag tegen Kwiek. Raakte de Leidse eersteklasser in de eerste helft ver achterop (6-2) een donder preek van coach Hans van Huis deed de ploeg in de rust wakker schrikken. Energiek werd Olym piaan na de hervatting tegemoet getreden en allehgs werd duidelijk, dat de Hagenaars conditioneel de mindere waren. Zonder aarzelen stoote De Da naïden door treffers van Cees Christiaanse, Heiko Locher (2), Eric Kromhout (2) en Marcel Keij- zer door naar 6-9. Heiko Locher (2) en Eric Kromhout namen de laat ste treffers voor hun rekening: 8- 12. Voor rust scoorden Marcel Keij- zer, Cees Christiaanse en opnieuw Eric Kromhout. Inmiddels heeft ook Zuiderkwartier zich opgewerkt tot een goede middenmoter. Hoewel kampend met blessures, naast Ine ke de Hertog bleek ter elfder uren ook Edith Hillebrand niet beschik baar, klopte het Achilles met 7-6. Een enorme werklust, ook van in valster Simone van der Kaay die al een wedstrijd bij de reserves in de benen had, vormde de basis voor de overwinning. De inzet werd beloond, al was het slechts ternauwernood. Zuiderkwartier liep voor rust uit naar 3-1 door treffers van Erik van Lunteren en Aldo Spadon. Dezelf de speler tekende even na rust (5-3) ook voor 6-3, de maximale marge die Zuiderkwartier in het duel ken de. De derde aanval slaagde er niet in deze te consolideren en twaalf minuten voor tijd was de stand Hockeycompetitie LEIDEN - De hockeysters van Alecto hebben gistermid dag, na een 3-0 zege op Qui Vive, de leiding overgenomen in de tweede klasse A. Groen Geel werd na zijn uitglijder (2-0) tegen Bennebroek van kop verdrongen. De mannen- ploeg van Noordwijk won met 0-1 van Rijswijk en heeft volgende week aan een gelijkspel voldoende om het der de-klaskampioenschap binnen te halen. DEN HELDER - Doppeldouche Den Helder heeft gisteren in het eindsignaal van de ontmoeting met landskampioen Nashua Den Bosch de play-offs naar een vijfde en beslissende wedstrijd gebracht. De uitblinkende Amerikaan Harris scoorde in de zoemer de winnende treffer voor de thuisploeg, die steeds met enkele punten had geleid: 75-73. Den Helder bepaalde de stand in de play-offs daarmee op 2-2, waardoor woensdagavond in Den Bosch de beslissing over het kampioenschap moet vallen. Voor 2300 uitzinnige en zeer luidruchtige toe schouwers was Den Helder in sporthal 'De Slenk' aanvankelijk superieur. Harris en De Waard legden de Bossche Amerikanen Knight en Johnson geheel aan banden (rust 39-36). Pas in de slotfase kwamen de bezoekers terug. Nadat het verschil steeds zes punten had bedragen, reduceerden de oplevende Algemene-speler Jeroen de Boer struikelt waardoor Peter Baak vrij baan krijgt naar de korf. Het tweede doelpunt voor Crescendo. (foto Van Boven) weer gelijk: 6-6. Na de twee tegengoals van Bert Martin Verhorik werd match- Molloy was het echter weer gedaan winner door evenals kort voor rust met het verweer van De Algemene, een strafworp te forceren en deze Wim Barendse scoorde vlak voor- andermaal feilloos te benutten: 7-6. dat hij door Nieisng gewisseld zou Dirk Jan de Kreek, Aldo Spadon worden 3-2 en even later besliste en Rens Henzen scoorden de reste- Anita Alberts het duel door een rende Leidse doelpunten. door Alphons Cornelissen gefor- De woorden van De Algemene- ceerde strafworp te verzilveren: 4- coach Lenie Slegtenhorst vatten 2. negentig minuten derby-korfbal Door een 6-7neder aagtegen ba- prima samen. "Een slechte pot. verloor Ons Eiland het con- Crescendo was alleen minder toet met de middenmoot in IIA. slecht dan wij". Crecendo-collega Voortdurend keek de ploeg van Ruud Niesing kon dat wel beamen, oach Henk Roedoe tegen een ach- terugdenkend aan de periode terstand aan maar in de slotfase waarin zijn ploeg een door Caro- waren er plots kansen op punten- lien van Noort en Peter Baak bij- winst. Na de 5-6 van Wim Nijen- eengeschoten 2-0 voorsprong inle- huis viel echter te snel een zevende verde tegentreffer. Koploper Fiks trotseerde in het Zeeuwse Arnemuiden niet alleen bittere koude en sneeuwbuien, maar ook een zich stug verwerende TOP. De eerste rondgang werd af gesloten met een 1-5 stand en die voorsprong werd probleemloos verdedigd. Theo Vreeken was met drie goals topscorer. Kort na rust (2-2) leek Velocitas IJsselvogels te moeten laten gaan. De betere conditie van de Leider dorpers gaf echter de doorslag en de 2-4 werd omgezet in een win nende 6-5. Paul Robert van Nugte- ren scoorde tweemaal. Fluks leed een eerste nederlaag bij concurrent Ventura Sport. Twee goals van Nel Hordijk maak ten rond de rust (3-2) een 3-1 ach terstand goed, maar het initiatief bleef aan de thuisclub. Een straf worp bij 5-4 was fataal: 7-4. BRAM VAN GENT Amerikanen de achterstand. In de zenuwslopende slotminuut kwam Den Bosch via een driepunter van Larry Knight op gelijke hoogte: 73-73. Een mis ser van Marco de Waard bracht Den Bosch in bal bezit, maar Harris wist het leder aan zijn tegenstan der te ontfutselen en met een eenvoudige inlegger de winnende treffer te scoren. Woedende 'supporters' van Den Bósch zorgden na afloop van de wedstrijd voor ongeregeldheden. Reclameborden vlogen door de speelzaal en er werd op de tribunes gevochten. Het Bossche le gioen is berucht. In voorgaande jaren was het 'ac tief in Leiden en afgelopen woensdag moest Den Helder en ex-Den Bosch coach Ton Boot nog een paar klappen moest uitdelen om de boze heethoof den van zich af te houden. Pollux - Roomburg 0-3. De Leidse hockeyers hebben zich in Vlaardingen goed hersteld van vorige nederlagen. Johan Bie- kart bediende Max Ligtenberg die de openingstreffer verzorgde. De Pollux-keeper had het in tegenstel ling tot zijn collega druk. Vijf mi nuten na de pauze sloeg Bas Ko ning de van de keeper terugsprin gende bal alsnog in: 2-0. Enkele minuten later benut Cees Wendt een strafbal (3-0) nadat zijn harde schot in de ogen van de arbiter niet goed door de Pollux-goalie werd verwerkt. Forescate - Asv ion 0-4 In het eerste kwartier verprutste de thuisploeg een handvol kansen tegen het nog ongeslagen Asvion. De zekere kampioen rondde zijn eerste en tweede aanval wel vak kundig af naar 6-2. Asvion kwam niet echt in gevaar en behield die stand tot de pauze. Het tweede deel was van mindere kwaliteit, maar dat weerhield de Schiedammers er niet van om de score op te voeren naar 6-4 en met de stand definitief afstand te nemen van de Voorscho- tense hockeyers. Alecto - Te Werve 3-3 In de gelijkwaardige partij speel den persoonlijke fouten Alecto parten in de strijd tegen de mede degradatiekandidaat uit Rijswijk. De Leiderdorpse voorsprong na ze ventien minuten op aangeven van Hugo Kranenburg en afgemaakt door Erik Brabander, werd snel daarna gelijkgemaakt door een Leiderdorpse verdedigingsfout. Nog voor rust 1-2 uit een strafbal voor de gasten. Alecto kwam de 1- 3 na de hervatting door fel en ge concentreerd spel te boven door twee strafcornersgoals van Peter- Willem Hoekstra. Rijswijk - Noordwijk 6-1 Met het kampioenschap in zicht speelde Noordwijk een nerveus duel. Erik Verdoom gaf de kustbe woners lucht door vier minuten na de doelwisseling de verlossende 0- 1 in te tikken. Noordwijk kon zijn overwicht niet verder tot uitdruk king brengen in de score. Hisalis - Sarto 0-1 Een uitbraak van Sarto in de vroege tweede helft leverde een NK-karate in de Vijf Meihal. Wereldkampu ropees kampioen Kenneth Leeuwin i Toon Stelling versus Eu- (foto Fred Rohde) wereldkampioen. "Toch heb ik", sprak Europees titelhouder Leeu win na afloop van dit titanenge vecht, "nooit van hem verloren. Vandaar dat ik met vertrouwen aan het karwei begon. Mijn pech was dat het op een verlenging uit draaide". In zo'n geval schrijven de regle menten voor dat degenen die het eerste scoort ook onmiddellijk tot winnaar wordt uitgeroepen. Die slag was voor Stelling, die overi gens vanwege studie afziet van deelname aan het Europese kam pioenschap. Leeuwin leek de klap trouwens snel te boven. De 25-jarige Amster dammer knikte bevestigend. "Zo'n titel zegt me inmiddels niet zoveel meer. Vanaf mijn veertiende jaar al sta ik in Nederland aan de top. Hier heb ik eigenlijk niets meer te zoe ken. Op Europese of mondiale toernooien, daar ligt voor mij nog wel een uitdaging." Een andere verrassing in Leiden was de uitschakeling van Hans Nij- man in het zwaargewicht. Daar voor verantwoordelijk was Jeffrey Sams uit de school van oud-we- reldkamüioen Otti Roethof. Foreholte won gisteren in Voor hout met 19-5 van Van Borner- broek en Slotervaart verloor in Weerselo van DSVD met 11-12. Dat betekent dat Foreholte zondag in Voorhout thuis tegen hetzelfde DSVD het kampioenschap van de eerste divisie A kan pakken en ein delijk kan incasseren waar het zo veel jaar voor heeft geknokt: de eredivisie. Wim Geerlings gisteren: "We hebben DSVD op de video staan, net als we voor alle zekerheid ook Bornerbroek nog eens goed heb ben bekeken. Ik heb er niet aan ge twijfeld dat we de reis ditmaal zou den halen, maar meer dan tevoren gelooft de ploeg daar ook rotsvast in. Daarom spelen ze, juist nu het er op aan komt, zo zeker van zich zelf'. Gisteren was dat ook duidelijk te zien. Terwijl Bornerbroek na een flitsende start van Foreholte, 2-0 met een breakout van Ellen War merdam en Marjan Mens en een fraaie treffer van nog eens Maijan Mens uit de rechterhoek, even de illusie mocht koesteren de kam pioenen in spe tenminste de duim schroeven te kunnen aanzetten (3- 2), sloeg Foreholte in nauwelijks 10 minuten een gat van acht treffers. Met een kogel van Elly Spreeuw, een juweel van een lobje van Han- nie Boskamp, doorgaan aan de cir kel van Thea Terheide en twee fast breaks van Ellen Warmerdam. Die breaks zouden later van Bor nerbroek een stuntelend, armzalig groepje handbalsters maken na de hervatting. Handbalsters ook, die niet schroomden om hun manco's met unfaire charges te verdoeze len. Maar Foreholte bleef door gaan. Toen Bornerbroeks enige uitblinksters, de keepster Yvonne Meulenkamp Elly van Leeuwen beentje lichtte na een geslaagde breakout, 19-5, had Bornerbroek nog maar één gedachte. De score niet boven de twintig treffers te la ten komen. Dat was waarschijnlijk meteen reden dat Foreholte niet meer aandrong. Het was begrijpe lijk, zij het niet netjes, dat de Voor- houtse supporters hun woede na afloop niet onder stoelen of ban ken staken en met name Yvonne Meulenkamp op weg naar de kleedkamer met gefluit begeleid den. Veld In de veldhandbalcompetitie moesten de mannen van Satumus in de landelijke eerste klasse weer een duidelijke nederlaag incasse ren. In Krimpen aan de IJssel was het de Treffers dat de breakouts liep en verzilverde in plaats van Sa tumus. Daarbij kwam dat de Krim- penaren sterker verdedigden en Satumus wel blijk gaf de 4-2 en de 3-2-1 defensie te begrijpen. Maar begrijpen en daar naar handelen is twee. Treffers leidde met de rust al met 8-3 en aan die marge kon een in deze wedstrijd ook aanvallend weinig klaarmakend Satumus niets veranderen, 15-5 voor Tref fers. Oase verloor krap van Snelwiek, door de gastploeg werd benut om de score te openen. Een kwartier voor tijd werd Frank D'Ancona te gen de grond gelopen en verdiende daarmee de kans op de gelijkma ker in de vorm van een strafpush. Harry Robertus zag zijn inzet ech ter uit de rechterbovenhoek ge haald. Vrouwen Leiden - Te Werve 4-0 Zeer matig spel van LMHC dat op eigen veld aantrad tegen staart- ploeg Te Werve. Desondanks kwam de Oegstgeester overwin ning nooit in gevaar. Annelies Hil- len opende met een strafcomer- goal, waarna Barbara Boertje nog voor rust 2-0 scoorde. Ele le Poole en Aleid Viets droegen hun scoren de steentje bij naar 4-0. Hudito - Noordwijk 0-0 Het te grof ingestrooide zand leidde tot afkeuring van het gloed nieuwe Delftse kunstgrasveld. De thuisploeg kwam op natuurgras ook nog goed uit de voeten, wat in de eerste tien minuten leidde tot vijf strafcorners die echter niets opleverden. Beide ploegen bleven aanvallend in gebreke, zodat de dubbelblanke stand na afloop een juist beeld gaf. Tilburg - Kieviten 0-0 Een prima wedstrijd volgens Kieviten-manager Frans Ballen- duqs. In het eerste deel kwam Til burg het best voor de dag, zonder dat overigens om te zetten in tref fers. Daarna leken de Brabantsen hun krachten te hebben verspeeld en had Kieviten het meeste initia- 9-10, rust 3-2. Bij Oase ontbraken beide keepsters, Monique van der Meer en Jolanda van der Vlugt. Annette van der Poel nam de plaats in het doel over. Dat deed zij helemaal niet slecht. Daarom kon Oase ook tot in de slotfase van de wedstrijd winstkansen houden. Maar de ene wissel op de bank bleek zijn tol te eisen. Snelwiek won dankzij de breakout en het af standsschot met 10-9. MMO kon Quintus best bijbenen in de score. De defensie werkte in de 5-1 opstelling zonder meer goed. Quintus kon op die wijze niet aan haar favoriete loopspel toekomen en dat scheelde voor wat betreft de sprongworp, het favoriete onder deel van de Wateringse ploeg. Met de rust was de stand gelijk, 7-7. Na de hervatting toonde Quintus zich echter vooral van afstand beter, 13- 15. De mannen van H W '70 vonden in Atomium een jonge ploeg die vooral de breakout tot een scherp wapen heeft geslepen. Maar Hans Dockhorn in het Voorschotense doel had gisteren een scherp oog voor de schutters. Hij maakte vier vrije breakouts onschadelijk en stopte ook nog een strafworp. De Voorschotenaren ware over het ge heel genomen een sterker collec tief. Bij de stand 12-8 voor HW '70 lieten zij zien dat zij ook beheerst een voorsprong kunnen vasthou den. En verdedigen. Atomium mocht terugkomen tot twee tref fers, meer niet, 15-13 voor HW '70. FRANK BONTE Roomburg - Cartouche 1-1 Het tweede-klasseduel gaf een, ondanks met enige invalsters ope rerend, sterker Roomburg te zien. Na vijftien minuten kwam de thuisploeg op 1-0 uit een strafcor- ner die door Inge Oudkerk Pool wérd ingeknald. Cartouche nam een punt mee naar Voorburg door dat haar spits alert een rebound- kans benutte en tot gelijkmaker verhief. Forescate - Zoetermeer 0-2 De bezoeksters lieten zich in de eerste fase meeslepen door het traag spelende Forescate. In het tweede part werd het tempo ver hoogd en greep Zoetermeer zijn kans uit een strafcomer met 0-1. Juniore Ymke Lempers kwam als wisselspeelster in het veld en schiep met mooie acties goede kansen voor Forescate dat het vi zier evenwel niet op scherp had. Zoetermeer knalde van de kop van de cirkel raak naar 0-2. Alecto - Qui Vive 3-0 Trainer Ruud Hartman Kok van Alecto zag dat zijn ploeg de mid denveldslag won en de meeste stootkracht had. De vijfde Leider dorpse strafcomer werd vroeg in de tweede helft door Marjolein van Alderwerelt naar 1-0 geschoten. Alecto controleerde, nadat Van Al derwerelt uitbouwde naar 2-0, in de belangrijke ontmoeting voor de bovenste plaats. Annet Vasbinder zich spreken door een lob die 3-0 tot gevolg Tsjechen nog zonder punten MOSKOU - (ANP) Na twee speeldagen voor het WK-ijs- hockey in de A-groep is titel houder Tsjechoslowakije nog puntloos. In Moskou verloren de Tsjechen van zwakke broe ders als Polen en West-Duits- land. Gastland de Sowjet Unie is als enige nog ongeslagen. De ploeg van coach Tichonov won van Zweden en Finland. Cana da en de VS wonnen elk een maal.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16