mm Tm Quick Boys: slecht spel, goed resultaat Rijnsburgse Boys ziet spoken RCL schiet niets op met gelijkspel Weer punt voor Ter Leede: 2-2 Arbiter helpt Noordwijk aan deling Kansloos tegen IJsselmeervogeis MAANDAG 14 APRIL 1986 SPORT PAGINA 15 Katwijk niet opgewassen tegen Monster MONSTER - Katwijk is er zater dag niet in geslaagd voor een ver rassing te zorgen in de derde klasse A. De Katwijkers moesten aantre den tegen koploper Monster en gingen verdiend ten onder met 2-1. Dankzij dit resultaat heeft Mon ster, op vier speeldagen voor het einde van de competitie, prima uit zichten op de titel. In een doelpuntloze eerste helft zagen de toeschouwers een gelijk- opgaande strijd met weinig kansen voor beide ploegen. De tweede helft daarentegen gaf een geheel ander beeld te zien. Monster spreidde een grote inzet ten toon en kwam na een kwartier spelen op een 1-0 voorsprong door een doel punt van André Dijkhuizen. Een overklaste Katwijkse ploeg kon geen grip op de wedstrijd krijgen en kwam een kwartier voor tijd zelfs op een 2-0 achterstand, mid dels een doelpunt van Monster- speler Nico van Zanten. Door een wat aanvallender speelmethode probeerde de Katwijkse ploeg van trainer Peter Ciere nog wat aan de achterstand te doen. Vijf minuten voor tijd bracht dat succes, toen Gidi van den Bent de eer redde. In de slotminuten kreeg Katwijk zelfs nog kleine kansen om een gelijk spel te bewerkstelligen. Monster bleef echter overeind en haalde de verdiende overwinning binnen. NUNSPEET- De problemen voor RCL in de zaterdageersteklasse zijn er aanmerkelijk groter op ge worden. Na het luctratieve paas weekeinde, waarin bij landskam pioen Spakenburg een punt werd gehaald en vervolgens op eigen veld werd afgerekend met Scher- penzaal, dacht de formatie van trai ner Laurens Mouter de achtervol ging op Huizen en ^Junspeet te kunnen inzetten. Door het gelijke spel (2-2) van zaterdag tegen Nun- speet dreigt die club niet meer ach- Sleutels weer op goede weg LEIDEN - In een competitieronde waarin zes wedstrijden slechts drie doelpunten opleverden was Sleu tels terecht erg tevreden met de 1-0 overwinning op het achtervolgen de Hazerswoudse Boys. De nog niet van degradatiezorgen bevrijde teams van Valken (0-0 bij WDS) en Voorschoten (0-0 bij Vlaardingen) hadden eveneens reden om blij te zijn. Sleutels - Hazerswoudse Boys 1-0 Het duel tussen de twee streek genoten leverde een karrevracht aan kansen op. Marcel Groenen dijk en Leo Compeer hadden ech ter meer oog voor de paal dan voor het doelnet, waardoor het even eens vrijuit missende Hazerswoud se Boys (Van Tol) langs de Vliet goed weg kwam. Leo Compeer wist Sleutels toch aan de leiding te. brengen Kees van Tol was daarna dicht bij een tegentreffer, maar Rob Groenendijk redde zijn ploeg op de lijn. WDS - Valken'68 0-0 De Valkenburgers waren geluk kig met het gelijkspel. Toch had de ploeg uitzicht op meer dan dat schamele punt. Marcel Noort, Theo van Rijn en Piet Varkevisser kre gen enkele goede kansen, terwijl WDS daar weinig tegenover wist te stillen. Op de valreep kon Jan Hoekstra de strijd alsnog beslis sen, maar ook zijn schot ging naast. Vlaardingen - Voorschoten 0-0 De uitstekende vorm van Her man Keijzer bepaalde voor een be langrijk deel het verloop van de strijd met Vlaardingen. Jan Hof man kwam driemaal oog in oog met de Voorschotense doelman en werd evenzovele keren goed afge stopt. Ook Danny Molendijk wist de bal niet achter Keijzer te plaat sen. Na de rust waren er ook een aantal mogelijkheden voor Voor schotenen (Van Scheijndel, Linge- rak), maar tot een score kwam het niet: 0-0. KATWIJK - Op de een of andere manier redde Quick Boys het za terdag toch weer. Zonder tot goed voetbal te komen bogen de Katwijkers in het van irritaties bol staande treffen met WOG een 0-1 achterstand om in een winnende 2-1 score. "Met goed voetbal kwamen we er niet", concludeerde trainer Rob Theuns naderhand. "Dan moetje wat anders proberen. We hebben de overwinning ditmaal afge dwongen op basis van inzet en kracht". Het werd de vele toeschouwers op Nieuw Zuid al snel duidelijk dat Quick Boys het niet makke lijk zou krijgen tegen WOG. Bij Katwijks balbezit trokken de Harderwijkers zich steeds op twee spitsen na massaal terug rond het eigen strafschopgebied, een speelwijze die Quick Boys niet erg ligt. Spitsen als Arie van Duyn en (vooral) Frenk van der Kleij hebben ruimte nodig voor hun acties en die kregen zij nau welijks van de fel dekkende Gel derlanders. Bovendien hadden de verdedigers van WOG er geen enkele moeite mee een doorgebroken tegenstander on deruit te halen, waardoor de emoties af en toe hoog oplaaiden. Boekingen Aan het eind van de eerste helft hadden bij voorbeeld al vier spelers, onder wie drie van WOG, een boeking van scheids rechter Van Egdom te pakken. De eerste die werd opgeschreven terhaald te kunnen worden, terwijl Scherpenzeel inmiddels een felle eindsprint heeft ingezet. De hekkesluiter van IB is de Lei- derdorpse concurrent na de mid- weekse zege op Spakenburg en de winst van zaterdag op Huizen in middels tot op één punt genaderd. Rechtstreekse degradatie dreigt dus nog volop voor de Bloemerd- éqüipe, die met de klinkende zege op Scherpenzeel in elk geval een plaats in de extra degradatiecom petitie dacht te hebben afgedwon gen (de nummers voorlaatst uit de drie eerste klassen strijden na de competitie om één plaats in de eer ste klasse). Tegen Nunspeet acteerde RCL zaterdagmiddag in elk geval één helf op eerste klasse niveau. Op de Veluwe waren de gasten aanvanke lijk beter dan de thuisclub die met het nodige geluk de score in even wicht kon houden. Na een kwartier kwam RCL op voorsprong toen Ruud Boendermaker op de rech terflank de achterlijn haalde en de bal voor de voeten van de in de spits opererende Cees Ruis bracht, die van dichtbij raak schoot (0-1). Na een half uur kwam Nunspeet op gelijke hoogte toen Lambert Boone op de zestien meterlijn een luchtduel van zijn bewaker Ab Braat won en tot zijn eigen verras sing de bal met een sierlijke boog over de iets tever voor zijn doel staande Peter van der heijden zag verdwijnen (1-1). Op deze even fraaie als gelukkige gelijkmaker volgde prompt een tweede treffer van Boone, die pro fiteerde van foutje van Braat die een voorzet vanaf de linkervleugel verkeerd inschatte. RCL zette zich evenwel voor beeldig over deze .tegenvallers heen en ging op jacht naar de ge lijkmaker die op slag van rust werd gevonden. Het was weer Boender maker die profiteerde van de ruim te die de spitsen Ruis en Sieto Schalkers op de rechter vleugel lie ten liggen. Boendermaker bereikte zijn voorzitter Hugo Minderhout die op de paal schoot, waarna Sieto Schalkers zich over de 'terugkaat ser' ontfermde en van de rand van het strafschopgebied snoeihard uithaalde (2-2). In de tweede rondgang slaagde RCL er niet in om de zwakke thuis ploeg, die zelf nauwelijks gevaar wist te stichten, op de knieën te krijgen. Wel zou Peter Siera, die in de eerste helft de bal al een keer op de lat had gekopt, nog een keer het houtwerk raken. Voor de rest pas ten de gasten zich uitstekend aan de gewoonte om veelvuldig balver lies te lijden van de gastheren aan. In de 2-2 score kwam dus geen verandering meer waardoor RCL uiteindelijk met recht kon spreken van puntverlies. (wegens het neerhalen van Van der Kleij) was Stef Hartog. Kort daarna ontstond zelfs een klein opstootje, waarbij spelers uit bei de kampen het nodige duw- en trekwerk afleverden. De inlei ding vormde een grove charge van aanvoerder Jaap Umans op Floor van Duyn, die dit keer ove rigens zeker niet in in beste vorm stak. Ook Umans belandde in het boek, net als Ben Michiel- sen, die Mart van der Plas naar de grond werkte op een moment dat er geen bal in de buurt was. Floor van Duyn meende even eens een bijdrage te moeten leve ren. Volkomen onnodig tikte hij een tegenstander tegen de sche nen op een ogenblik dat de bal al lang buiten speelbereik was. Tot zover de wanordelijkheden. Ge voetbald werd er ook nog, zij het dat het vertoonde slechts zelden kon boeien. De hobbelige gras mat was daar mede debet aan. RIJNSBURG - In Rijnsburg zou het gaan spoken, beloofde spelbe- baler Huug Aandewiel enkele we ken geleden, maar zaterdag zagen de voetballers van Rijnsburgse Boys zelf spoken. De ploeg bewees niet alleen zichzelf, maar ook 'goe de buur' Quick Boys een slechte dienst door te verliezen van 'verre vriend' IJsselmeervogeis. De Rijnsburgers wensten zich niet overmatig in te spannen en gingen dan ook kansloos, zonder ook maar één moment in de wedstrijd te zijn geweest, met 0-2 onderuit. Daarmee zette Rijnsburgse Boys, hoewel er nog zeven wed strijden zijn te gaan, zaterdagmid dag al een vette punt achter het voetbalseizoen 1985/'86. En dat ter wijl het duel tegen IJsselmeervo geis voor RB er één was in de strijd om de derde periodetitel. Maar het team van Arie Lagendijk maakte de indruk geen aanspraak te willen maken op het 'tussenkampioen- schap', terwijl dit voor de Rijns- De 22 acteurs hadden vaak de grootste moeite de bal onder controle te brengen, wat de han delingssnelheid bepaald niet bevorderde. Alleen de hard werkende Van der Kleij kwam voor rust twee keer in scorings- positie voor Quick Boys. Beide malen miste hij. De eerste keer na voorbereidend werk van Mart van der Plas en Arie van Duyn, de tweede keer na een voorzet van Teun van der Plas. Opwinding Een door doelman Hans Jan sen gekeerd schot van Kees van Rooyen zorgde ook nog voor wat opwinding. WOG kwam in deze helft nauwelijks in de buurt van het door Theo Guyt verdedigde doel. Daar kwam in de tweede helft echter verandering in. Al na vijf minuten namen de Harder wijkers een voorsprong. Een burgsers de enige mogelijkheid is om het seizoen nog enige glans mee te geven. Het is natuurlijk niet uitgesloten dat de geelzwarten als nog beslag leggen op die troost prijs, maar maar dan dient de ploeg in het verdere verloop van de laat ste etappe een betere instelling te tonen dan zaterdagmiddag het ge val was. Natuurlijk kon op Middelmors naderhand worden gewezen op de afwezigheid van Martin Toet (griep), Huug Aandewiel, (ge kneusde enkelbanden) en Paul van der Blom (onwillige spier), hoewel Arie Lagendijk zich daar niet ach ter wilde verschuilen. Dat kon hij ook moeilijk, omdat zijn team vori ge week dinsdag tegen Valleivo gels twee spelers van bovenge noemd trio moest missen maar toen wel een prestatie neerzette. "Vandaag moesten we bepalen de spelers missen. Daar hebben we dienende voetballers voOr terug gekregen. Die hebben mindér kwa- voorzet van Heimen Jansen werd door de hele Katwijkse ver dediging gemist, maar niet door Johan Zeeboer. Zes minuten la ter was de stand alweer gelijk. Hartog was in een ongevaarlijke situatie zo dom Van der Kleq van achteren aan te vallen. De Haag se Katwijker viel gretig over het uitgestoken been en aangezien een en ander binnen het straf schopgebied plaatsvond, restte arbiter Van Egdom niets anders dan naar de stip te wijzen. De protesten waren niet van de lucht. Hartog moest zelfs door twee ploegmaten in bedwang ge houden worden. Maar daar trok Mart van der Plas zich weinig van aan (1—1). In de resterende speeltijd was het meestal de thuisclub die zonder veel fanta sie aanviel en WOG dat zich hardnekkig verdedigde. Qua voetbal kwam het publiek niet aan zn trekken. De spanning liteit, maar je rekent er op dat ze dat compenseren met inzet en mentaliteit. Maar er straalde hele maal niks vanaf', baalde lagendijk. "Het is zéér teleurstellend verlo pen". Bokser Niet alleen voor het elftal, maar ook voor de 1200 toeschouwers, die hun favorieten over het veld zagen zwalken gelijk een aangeslagen bokser in de ring. In het eerste kwartier ging het nog wel, maar naarmate de wedstrijd vorderde, zakte RB steeds verder weg. Het is dat de IJsselmeervogels-spitsen zich gemakzuchtig toonden, an ders was de thuisclub met een monsternederlaag geconfronteerd. "We hadden de gelegenheid een grote score neer te zetten", sprak oefenmeester Ton Pronk na afloop naar waarheid. "Belangrijk is dat we de kansen in elk geval hebben gecreëerd. Het ging makkelijker dan ik had verwacht. In het begin speelde Rijnsburgse Boys zoals ik me dat had voorgesteld, maar daar na hebben we geen problemen meer gehad. En we hebben achter weer de nul gehouden. Hoeveel kansen hebben we weg gegeven?". Eén om precies te zijn. In de elf de minuut van de tweede helft plaatste Martin de Louw de bal precies op het hoofd van Marcel van der Blom, die de opnieuw ster ke Maarten de Harder op zijn weg vond. Voor de rest vielen de Rijns- burgers bijna plichtmatig aan en verloren negen van de tien duels, zowel over de grond als in de lucht. "Met dit team moesten we probe ren opportunistisch te spelen, met veel inzet en karakter. Maar het probleem was dat er niet werd ge streden in de lucht, normaal een sterk wapen van Rijnsburgse Boys. Vooral na dode momenten lieten we het afweten". Dat gold voor de aanvallers, maar ook voor de verdedigers. evenwel vergoedde veel. Zeker de Katwijkse aanhang ging te vreden naar huis. Tien minuten voor het einde namelijk mocht deze de winnende goal begroe ten. Arie van Duyn, die verder in het stuk niet voorkwam, werkte zich op rechts langs een tegen stander en bereikte met een voorzet Freek Rienks. De Kat wijkse aanvoerder produceerde vervolgens een uiterst subtiel lobje, dat doelman Jansen volle dig verraste. Kampioenschap Tevreden met de stand sloot de thuisclub hierna de rijen. En dan moet een opponent van goede huize komen om er doorheen te breken. WOG lukte dat in ieder geval niet. Rob Theuns: "In Har derwijk hebben we vorige keer onverdiend verloren. Dat kwam voornamelijk omdat we daar veel kansen lieten liggen. Daar was WOG nog een lieve ploeg. Maar hier stonden ze op scherp. Dat kun je trouwens verwachten als je bovenin meedraait. Over het kampioenschap valt nog niets te zeggen. We moeten nog zes wedstrijden. Misschien valt de beslissing in de uitwedstrijd tegen IJsselmeervogeis, maar voor hetzelfde geld verspeelt een van de twee ploegen elders be langrijke punten. Ik voor mijzelf kijk maar één wedstrijd vooruit. Volgende week is Scherpenzeel, weer thuis, onze tegenstander. Daarna zien we wel weer ver der". CHRIS HARTMAN Want twee keer bleef de defensie aan de grond genageld staan en kon de Spakenburgse laatste ver dediger Ruth van der Groep toe slaan. In de 22ste minuut sprong hij boven alle Rijnsburgers uit en kopte de bal na een corner van Mark Schipper over de doellijn, waar Jack Manuputty nog redding had kunnen brengen. Maar de don kere middenvelder volgde het voorbeeld van zijn teamgenoten; hij stond er bij en keek er naar. Het tweede doelpunt (58ste minuut), dat door dezelfde Van der Groep op identieke wijze werd gescoord (ook nu was Schipper de aange ver), betekende de genadeklap voor de thuisploeg, die vlak daar voor de enige kans had gemist. "Dat was het breekpunt", aldus Arie Lagendijk. "Scoren wij, dan zit het er misschien nog in". Nu moest Rijnsburgse Boys be ginnen aan een inhaalrace, die ge doemd was te mislukken omdat de ploeg het maximale rendement wilde bereiken via een minimale inspanning. De kansen vieleh daar om juist aan de andere kant Hoe wel koploper IJsselmeervogeis niet meer de klasseploeg is van een paar jaar geleden, liepen de bewo ners van het vissersdorp met het grootste gemak door de RB-defen- sie. Nadat Peter Taalman en John van Soest in de 32ste minuut in het veld waren gekomen voor Martin de Louw en Arie van Dijk (bij Vo gels kwam Henk van der Groep nog voor Mark Schipper), kregen Jaan de Graaf, de onverwoestbare Henk de Graaf, Jan Muys en Henk de Jong uitstekende mogelijkhe den, maar een monsternederlaag bleef RB bespaard. Lagendijk: "We hebben een aan tal belangrijke wedstrijden ge speeld. Dat is steeds goed gegaan. We hebben ons daardoor veilig ge speeld. Maar vandaag heb ik zitten sterven in de dug-out. Ik had er zelf wel in willen springen". FRED SEGAAR SASSENHEIM - Ter Leede heeft afgelopen weekeinde opnieuw een belangrijk punt binnengehaald in de strijd tegen degradatie. Hoewel een overwinning zeker op zijn plaats was geweest, kwam de Sas- senheimse derdeklasser niet ver der dan een 2-2 gelijkspel tegen het Haagse SVPTT. Met vier punten uit de laatste drie wedstrijden is de ploeg van trainer Henk Spaan ver reweg het produktiefst geweest van alle degradatiekandidaten. Tijdens de eerste drie minuten van de wedstrijd werd Ter Leede volledig overrompeld. De furieus gestarte Haagse ploeg probeerde, met hoge ballen voor het doel, pa niek te zaaien in de Sassenheimse verdediging. Het resultaat bleef niet uit. Een slecht weggewerkte bal in de derde minuut werd opge vangen door Peter Dirksen, die 0-1 kon aantekenen. Na deze vroege openingstreffer was hét Ter Leede dat het spel naar zich toe trok. De opvallend fel spe lende thuisploeg kon echter geen doelrijpe kansen creëeren, zodat de gelijkmaker vooralsnog uit bleef. In de twintigste minuut kreeg Ter Leede eindelijk loon naar werken, toen spitsspeler Ed van der Heiden voor de gelijkma ker tekende: 1-1. In het begin van de tweede helft leek het erop dat de Sassenheimers snel zouden doordrukken naar een voorsprong. Het grote veldover- wicht, met kansen voor onder meer Bou Westerbeek en Rob de Ruyter, werd echter niet in doel punten omgezet. Dat bij het aanvallen het verdedi gen niet moet worden vergeten, maakten de gebroeders Lamens duidelijk. De twee boomlange aan vallers van SVPTT, beiden meten een lengte van rond de twee meter, brachten na ruim een half uur spe len hun ploeg opnieuw op voor sprong. Hans Lamens bediende, via een snelle uitval aan de rechter kant zijn broer Wim, die koppend 1-2 aantekende. Vijftien minuten bleven er voor Ter Leede over om iets aan de on verdiende achterstand te doen. Hans Oudshoorn en Jan van Hars kamp werden in de ploeg gebracht voor respectievelijk Marco van Bree en Bou Westerbeek. Absoluut geen slechte zet van trainer Henk Spaan, want het was uiteindelijk invaller Hans Oudshoorn die met een schitterend schot de gelijkma ker op zijn naam bracht. In de laat ste minuut was verdediger Johan Verloop zelfs nog dicht bü de win nende treffer. Een ongelukkige botsing met de Haagse keeper ver stoorde het Sassenheimse feestje echter, waardoor de 2-2 stand ge handhaafd bleef. RENE VAN DER HARST Jeugd Quick Boys verliest LEIDEN - De kansen voor Quick Boys om het volgend seizoen in de nieuw te vormen Hoofdklasse van de Landelijke Jeugd terecht te ko men zijn na de 1-0 nederlaag tegen Sparta verkeken. UVS verloor met 2-3 van RVC, terwijl Roodenburg de baas bleef óver UW: 0-2. Sparta - Quick Boys 1-0. De be tere techniek van de Rotterdam mers gaf de doorslag. Katwijker Martin Oudshoorn kreeg wel een ideale kans en Kees Guyt stichtte het nodige gevaar, maar de treffer viel, uit een vrije trap, aan de ande re kant van het veld. UW - Roodenburg 0-2. In de eerste vijftien minuten kreeg UW drie mogelijkheden die door doel man Marcel Vink onschadelijk werden gemaakt. De geschrokken Leidenaars wreven de slaap uit de ogen en gaven daarna geen kansen meer weg. Edwin Stikkelorum en en Glenn Helder scoorden voor de Leidse ploeg. UVS - RVC 2-3. De nederlaag van UVS is voornamelijk te wijten aan een zwakke eerste helft, waar in de ploeg een 0-2 achterstand op liep. Na de pauze werd het zelfs 0-3. Dankzij een eigen doelpunt van een Hagenaar en een treffer van Arjan Leget kwam UVS nog terug, maar de ploeg had daarna te wei nig tijd. Lisse onderuit OUD-BEIJERLAND - Twee deklasser FC Lisse heeft zich in een rommelige wedstrijd bij SHO goed hersteld van de kansloze ne derlaag van vorige week tegen Spi rit. De zaterdagsectie van de fust- Lisse wist zich in het altijd lastige duel met de Oudbeijerlanders staande te houden en won met 1-2. Henri van der Weijden bezorgde Lisse in de 27ste minuut een 0 1 voorsprong door alert te reageren in een scrimmage met de doelman van SHO. Pas vijf minuten voor het einde kwam het sterk aandrin gende SHO gelijk, maar opnieuw Van der Weijden hielp FC Lisse alsnog aan de zege: 1-2. SPAKENBURG - Noordwijk verdiende zaterdag een overwinning tegen Spakenburg, maar mocht uiteindelijk nog blij zijn met het gelijkspel (1-1) dat de ploeg van trainer John Eelman uit het vissersdorp wegkaapte. Twintig minuten voor het einde immers stak arbiter Jonker bij een 1-0 stand de gasten de helpende toe door de bal tot ieders verbazing op de kalkstip te leggen. Jan van Diermen werkte de bal in een poging 'op te ruimen' tegen de hand van zijn twee meter verderop geposteerde collega Dick Hartog, die Jonker vervolgens een strafschop zag toekennen. Laatstgenoemde pro beerde, in nauwe samenwerking met zijn collega-Spakenburgers, de spelleider van zijn ongelijk te overtuigen. Maar Jonker bleek niet om te praten. John Marijt schatte het presentje vervolgens op juiste waarde en knalde de bal achter doelman Jan Wijbenga: 1-1. Het zoveelste gelijkspel was daarmee een feit voor de uit de titelrace gevallen Noordwijkers. Met die deling kreeg Noordwijk waar het recht op had, al had het team het duel eigenlijk al in een veel eerder stadium moeten beslissen. Im mers, Noordwijk presenteerde zich vanaf het eerste fluitsignaal als de ploeg met de beste spelopvatting en creëerde tal van kansen, die echter niet in doelpunten werden vertaald. In de achtste minuut al had Jan Welling (invaller voor de geblesseerde Klaas Vink) de 0-1 op zijn schoen, maar hij slaagde er niet in de bal onder controle te krijgen. Zeven minuten later had de aanvaller (later nog ver vangen door Kees Nulkes) pech toen hij het leder op aangeven van And- ries Wendt buiten bereik van Wijbenga tegen de paal schoot. In plaats van een 0-2 voorsprong keek Noordwijk in de 22ste minuut tegen een 1-0 achterstand aan. Bij één van de schaarse aanvallen van Spakenburg (dat geen enkele uitgespeelde kans kregen) werd Frits van Dijk op 25 meter van het doel van Dick Dortmundt tegen het gras ge werkt. Routinier Rik de Harder plaatste zich achter de bal, die via de Noord wij k-muur achter de uit balans geraakte Dortmundt in het doel belandde. De gasten pakten hierna de draad weer op en het had er alle schijn van dat de ploeg nog voor de pauze op gelijke hoogte zou komen. Andries Wendt kwam nog een keer oog-in-oog met Jan Wijbenga, die de bal met veel geluk onder controle kreeg. Na de pauze stelden de zeekanters alles in het werk om de druk op het Spakenburgse doel te verhogen. Omdat dat te gehaast gebeurde, leed Noordwijk telkens in een vroeg stadium balverlies. De thuisploeg kreeg daardoor steeds meer grip op de opponent, die twintig minuten voor het einde alsnog het vijndelijke doel vond. De verder prima leidende scheids rechter Jonker stak de ploeg daarbij de helpende hand toe. Hans Zwaan is wel mee gesprongen, maar kan niet voorkomen dat Ruth van der Groep stijlvol het tweede doelpunt van IJsselmeervogeis scoort. Ook Fred Arroyo (l) en Wim Driebergen kunnen niets meer uitrichten. (folo zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15